RECHTZAKEN STADS AGENDA NIEUWS DONDERDAG 27 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN HOE WORDT HET WEER 7 NOG BUIIG. De BUI seint: Verwachting: Matige tot krachtige, la ter afnemende Noord-Westelijke tot Wes telijke wind, aanvankelijk nog zwaar be wolkt met regen sneeuw of hagelbuien later opklarend, kans op lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 770.3 te Lissabon. Laagste barometerst.: 723.6 te Röst. De depressie bij de Noorsche kust ver wijdert zich Noord-Oostwaarts en begint in beteekenis af te nemen. Een diepe secun daire, die in den nacht over ons land en Frankrijk naar Duitschland trok, bracht zwaren neerslag. Thans volgt een rug van hooge drukking over de Britsche Eilan den, nabij IJsland kondigt zich een nieu we depressie aan. In Scandinavië werd de vorst plaatselijk weer streng, op IJsland matig, in Schotland en in Polen kwam lichte vorst voor. Aan de Noorsche kust waait het stormachtig uit West tot Noord- West. Van Ierland tot aan de Franseh Middellandsche Zee-kust waait ook krach tige Noord-Westelijke wind en werd het kouder, met plaatselijke buien. In Duitsch land en Zwitserland is de wind zwakker, maar het weer somber, met regen en sneeuw. Op de Alpentoppen valt sneeuw bij temperaturen van acht tot dertien gra den onder nuL Aanvankelijk is nog buiig weer met tijdelijk opklaring te wachten, daarna neemt waarschijnlijk de wind af. In den nacht kan lichte vorst voorkomen, overdag wordt weinig neerslag verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 4.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 5.06 uur tot Vrijdagmorgen 7.19 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 28 Jan. voorm. 0.25 en nam. 12.50 uur. Maan op 5.36 uur Vrijdagmorgen. Maan onder 13.52 Vrijdagmiddag. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal en diefstal met braak. Voor de Haagsche rechtbank moesten hedenmorgen een drietal personen terecht staan wegens diefstal van lood, ijzer er* brons van een opslagplaats onder de rook van den Haag en wegens diefstal door mid del van braak in een leegstaande villa te Rijswijk, alwaar eenige vloerkleeden, kachels, boeken en looden afvoerbuizen voor goeden buit werden verklaard. Verdacht van deze diefstallen namen in het verdachtenbankje plaats H. E. uit Leiden en laatst koopman in den Haag, F. S., liedjeszanger, zonder vaste woon- of verblijfplaats, gedetineerd, en G. Ph. H. uit Leiden, die den laatsten tijd ook een zwervend bestaan had geleid "en thans ver stek liet gaan. Verdachten gaven de feiten gedeeltelijk toe en vertelden uit gebrek gehandeld te hebben. Zij zaten zoo slecht in hun kleeren. Zoo bekenden zij de metalen weggehaald te hebben vanaf de opslagplaats en ook dat zij binnengedrongen waren in de leeg «taande villa te Rijswijk. Alleen over het weggenomene waren zij het niet met de dagvaarding eens. Kachels, boeken, trap- loopers en dergelijke artikelen hadden zij niet weggenomen, niet eens gezien. Dat zal dan wel door een ander gedaan zijn, die voor hen eens een kijkje was gaan nemen. De rechtbank wilde zulks wel aannemen, maar dat deed niet veel aan het ten laste gelegde af, omdat zij bekenden binnenge drongen te zijn en toen looden pijpeq te hebben weggenomen. De Officier van Justitie, mr. Rouffaert, vond het geval nog al eenvoudig en eischte tegen P. S. een gevangenisstraf voor den tijd van 9 maanden omdat hij reeds meer dere malen veroordeeld is geweest. Eij den eisch tegen G. Ph. H. en H. E. wilde de Officier rekening houden met hun blanco strafregister, al blijft het spr. een raadsel hoe zij tot deze daden gexomen zijn en hoe zij met verdachte S. in aanraking gekomen zijn. Tegen hen werd de eisch resp. 8 maanden en 6 maanden gevangenisstraf maar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stelling. Uitspraak over 14 dagen. De diefstal van motorolie en autobanden uit een garage te Oegstgeest. De rechtbank deed hedenmorgen uit spraak tegen den 22-jarigen Leidschen chauffeur I. v. d. R., In de maanden Au gustus en October had verdachte 14 bus sen motorolie en twee autobanden ver duisterd ten nadeele van den garagehou der J. Kamsteeg te Oegstgeest. De Officier van Justitie had voor dit feit een gevangenisstraf van acht maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar gevorderd. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte hedenmorgen conform den eisch. Tegen den tweeden verdachte C. S. uit Leiden was de eisch wegens heling ge weest drie maanden gevangenisstraf. Het vonnis werd hedenmorgen bepaald op twee maanden gevangenisstraf. De derde verdachte in het complot was geweest een broer van den eersten ver dachte, n.l. H. K. Ph. v. d. R., koopman te Leiden. Ook hem was heling ten laste gelegd. Voor dit feit had de Officier een gevangenisstraf geëischt van drie maan den onvoorwaardelijk. De uitspraak werd conform den eisch. De ernstige motorbotsingen te Veur en Koudekerk. De Officier had tegen den monteur J. A. M. uit Veur een geldboete geëischt van 60 subs. 60 dagen wegens het ver oorzaken van een ernstige aanrijding op den Veurschen Straatweg te Veur. Ver dachte had daar met een snelheid van 90 km. een leeraar uit Voorburg aangereden waardoor deze ernstig aan het hoofd werd gewond. Uitspraak doende achtte de rechtbank het ten laste gelegde niet overtuigend en wettig bewezen en sprak verdachte vrij. Tegen den veroorzaker van de ernstige aanrijding te Koudekerk, J. D. B. uit Rotterdam, had de Officier een jaar intrek king van het rijbewijs geëischt en boven dien een geldboete van f 50 subs. 50 dagen. Verdachte was plotseling van richting veranderd althans eenigszins naar links uitgeweken zonder daarvan een teeken te geven, met met gevolg dat een achter hem rijdende motorrijder over den kop was geslagen en gedurende vijf weken zijn werkzaamheden niet had kunnen verrich ten. De uitspraak werd vrijspraak, omdat het wettig en overtuigend bewijs niet ge leverd was. IR. A. A. MUSSERT ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. Melchers tot vijftien gulden boete veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank heeft van daag vonnis gewezen in de strafzaak tegen ir. A. A. Mussert, leider van de N.S.B., die terecht heeft gestaan, verdacht van mishan deling, gepleegd tijdens het bekende inci dent op het Blauwe Zand op 14 Mei jJ., kort voordat de verkiezingen plaats had den. Conform den eisch van den officier van justitie, mr. B. Kist, heeft de rechtbank ir. Mussert ontslagen van rechtsvervolging en het beroep op noodweer, dat door verdachte was gedaan, gegrond verklaard. De rechtbank veroordeelde daarentegen Melchers, die wegens mishandeling van ir. Mussert terecht heeft gestaan, tot vijftien, gulden boete, subsidiair tien dagen hechte nis. Diens beroep op noodweer werd door de rechtbank verworpen. In deze strafzaak had de officier van justitie vijftien gulden boete, subsidiair tien dagen hechtenis ge- requireerd. Ir. Mussert, noch zijn verdediger, mr. van Vessem, waren ter zitting aanwezig om kennis te nemen van de uitspraak, Melchers was in persoon verschenen. DE NIEUWE DIENSTREGELING DER N.Z.H.T.M. Een kleine tegemoetkoming van „Rozenrust" en „Schakenbosch". Reeds denzelfden dag, dat de nieuwe dienstregeling in werking trad (24 Ja nuari), kwam er een verandering dan wel gedeeltelijke verbetering, ten opzichte van de bewoners in de omgeving van de halten „Rozenrust" en „Schakenbosch". „Rozenrust" schijnt evenwel nog de voorkeur te hebben boven „Schaken bosch", daar aan eerstgenoemde halte de sneldienst „even stopt" zoowel 's morgens, in het middaguur en 's namiddags, „Schakenbosch profiteert alleen van het middaguur! De lunch is dus gedekt, la te we hopen dat deze proef blijft en niet voor korte duur is. De bewoners van „Schakenbosch" spreken evenwel de wensch uit voor dezelfde regeling van hal te „Rozenrust" in aanmerking te mogen komen, wat wel te billijken is. Nu kan men zeggen stap dan maar uit aan „Ro zenrust" en loop even naar „Schaken bosch", doch dit is evenwel bijna 20 mi nuten gaans, bij mooi weer erg gezellig, doch op winteravonden of bij plasregens minder aangenaam. Dat zal de Directie toch zeker wel met mij eens zijn. De halte-afstanden nk Leidschendam zijn niet te vergelijken met die van Via duct (VoorburgDen Haag) naar ik meen dertien!! Dat bijna tegelijkertijd dat een nieuwe dienstregeling verschijnt onmiidelijke wijziging volgt, is toch zeker wel een be wijs van medewerking, doch laat men ver trouwen dat deze medewerking volledig wordt. !h. NIKERK. Woensdagmiddag vergaderde de Gemeen teraad. Alle leden waren aanwezig. Onder de ingekomen stukken bevonden zich enkele goedkeuringen van raadsbesluiten en de afwijzing van de gewijzigde bouwverorde ning. Voor na- en voorzorg voor krank zinnigen werd 1 cent per inwoner beschik baar gesteld, een perceel bouwgrond aan den Torenlaan werd verkocht voor 6. per M2, een bedrag van 936.beschik baar gesteld voor banken ten behoeve van de Dacostaschool. De vrouw van den veldwachter luistert aan de telefoon Vervolgens kwamen B. en W. met een voorstel om aan de echtgenoote van den chef-veldwachter een vergoeding van f 200.toe te kennen, waarvoor ze op zich nam de bediening van de politietelefoon. De heer Beijen was tevreden over de spoedige indiening van dit voorstel. De voorzitter noemde deze oplossing de beste, want er werd zeer veel „geen ge hoor" gegeven op de politiepost en men kan onmogelijk vergen dat de echtgenoote van een politieman gratis de drukke tele foon bedient. Ze heeft dat gedaan, tot de salariskorting noodzaakte de dienstbode af te schaffen en om nu meer de handen vrij te krijgen moét nieuwe hulp worden ver goed. De heer v. d. Heijden was ernstig tegen stander, achtte de oplossing weinig betee- kenend en de vergoeding te groot. De heer Jongeneel sloot zich daarby aan en wilde ook de kwestie van de telefoon voor particulieren, na telefoonsluiting, erbij betrokken hebben. Men moet niet afhangen van welwillendheid. Dan maar alle veldwachters een telefoon! De heer v. Elk wilde alle veldwachters telefoon geven en de vergoeding verdeelen. De voorzitter bestreed de critiek, spe ciaal de oplossing van 5 telefoonaanslui tingen achtte hij onjuist. Dat helpt niet en geeft verwarring. De politietelefoon is niet voor boodschapjes van particulieren. In ernstige gevallen is daar voor een door verbinding aan het gemeentehuis, alleen niet voor menschen, die hun trein gemist hebben en een uur later thuiskomen. Tenslotte komt de heer v. d. Marei met een voorstel om 100.uit te keeren en tij gebleken voldoende regeling volgend jaar het bedrag te verhoogen. Of geen een. De voorzitter ontraadt het, maar het wordt gehandhaafd en ^ls het voorstel van B. en W. met 76 stemmen valt, komt het weer in behandeling, met dat van den heer van Elk. Op advies van wethouder v. d. Poll wor- oen dan echter beide voorstellen ingetrok ken en nieuwe van B. en W. toegezegd. Het vredes-verdLrag met de waterleiding. Vervolgens komt opnieuw de waterlei- öingkwestie ter tafel. Thans is na het slui ten van de bekende overeenkomst de vrede hersteld en is opnieuw een voorstel van de commissarissen gekomen tot voortzetting eer concessie gedurende 20 jaar. Dit voor stel houdt allereerst in een regeling van de overname op nieuwe en betere basis dan in de oude concessie. De overnamesom kan gefixeerd worden op 225.000.ver meerderd en verminderd met afschrijving. Ook kan de waarde na 20 jaar bepaald wor den van de over te nemen waarden, bere kend naar de balanswaarde van 1937 plus een goodwill van 5.8% X de winst. De voorzitter acht dit een belangrijk voordeel aangezien nu conflicten in de toe komst vermeden worden en pleit voor con cessie en tegen de speculatieve overname tegen een onbekenden som. Bovendien willen de comm. voorstellen aan de aan deelhouders een j aarlij ksche winstuitkee- ring die bij 5% dividend zou opleveren 7% van de bruto wateropbrengst en bij elk procent dividend meer dan een procent uit- keering meer. Zelfs wil men het bedrag der jaarlij ksche uitkeering fixeer en op 4000, waarbij dan inbegrepen de dividendbelas ting. De meerderheid van B. en W. is voor aanvaarding van dit voorstel en tegen over name, al is die nu wat gemakkelijker ge worden dan 11/2 jaar geleden door de lage rentestandaard. Men vertrouwt zijn eigen cijfers niet De minderheid van het college, weth. v. d. Poll, acht de situatie weinig veranderd sinds Dec. 1936, toen tot overname besloten werd. Hoogstens biedt men 800.meer aan, maar de renteverlaging beteekent voor de gemeente een voordeel van vele duizenden, waarbij dit aanbod, dat ten slotte maar 3000 beteekent zonder de di videndbelasting, niets is. Ook de overname som scheelt niet veel met die van 1936. Hij begrijpt niet dat de Waterleiding zoo op voortzetting gesteld is. Als men de eigen beweringen der heeren hoort, krijgen de aandeelhouders wel 375% van hun kapitaal uitgekeerd bij overname. Dat beteekent een veel hoogere rente bij andere belegging dan de N.V. in de toekomst Dij deze voor stellen ooit zal kunnen geven, want dat zal wel niet boven 8% komen. Men vertrouwt dus zijn eigen cijfers niet! Er is gesproken over Raadsleden, die de gemeente een „strop" hebben bezorgd, maar spr. wil er op wijzen, dat zijn houding in B. en W. nu het aanbod der N.V. al heeft deen oploopen van 1100.tot f 4000. wat in die 20 jaar toch een goede 40.000 gulden beteekent. Weth. Batelaan wil het bedrag der uit keering vaststellen op 5000.en dan aan de aandeelhouders voorstellen op die voor waarde concessie te nemen. Met dezen koehandel moet het nu maar eens uit zijn. Weth. v. d. Poll ontraadt dat. Dat doet men immers niet. Dit bedrag is als het uiterste genoemd, verder ging men niet en deze koehandel moet nu meteen maar eens uit zijn. Eigen exploitatie is ook bij een hooge overname mogelijk, speciaal omdat een rente van 3% geenszins te laag is ge raamd. De heer Jongeneel acht de voorstellen ook onaanvaardbaar. De overnamesom zal trouwens beduidend lager zijn dan de Wa terleiding zegt, maar ook bij haar eigen voorstel krijgen de aandeelhouders minder dan men denkt. Overname is voor beide partijen beter. De voorzitter noemt dat mooie theorie- en, maar niet voor de practijk. Die wijst op een speculatieve 2 tonspeling in de over namesom en dat is aanleiding om bezwaar te maken. Spr. vraagt den leden, die iets voelen voor concessie hun eischen te omlijnen en dan als laatste voorstel dit de aandeelhou ders aan te bieden. Om 's hemelswil geen nieuwe onderhandelingen. Dat stuit op bezwaren bij weth. v. d. Poll en den heer Jongeneel, die van nieuwe onderhandelingen niets moeten weten. De heeren kunnen altijd nog met voorstellen komen, maar de Raad moet nu doorgaan; 1 Juli is dichterbij dan men vermoedt en ei moet nog heel wat gebeuren. Ook de heer Noordhoek is niet tot con cessie op deze voorwaarden bereid, maar wel tegen een hoogere uitkeering. Ten slotte komt de heer de Mars met een voorstel om uit te spreken, dat de Raad in deze voorstellen geen termen heeft gevonden om van standpunt te veranderen en mitsdien haar besluit tot overname hand haaft, alleen de aandeelhouders nog in de gelegenheid wil stellen binnen 14 dagen voorstellen te doen voor een vaste over namesom, met uitschakeling van arbiters. Op voorstel van den voorzitter en tegen BEZOEK VAN ZUID-AFRIKAANSCHE STUDENTEN AAN ONS LAND. Een greep van zeventig Zuid-Afrikaan- sche studenten brengt tot 30 Januari een officieel bezoek aan ons land. Dit bezoek vormt de laatste étappe van een reis door Europa van ongeveer een maand, waarbij o.a. bezocht werden Engeland. Frankrijk, Duitschland, Oostenrijk en Polen. De studenten kwamen Dinsdagavond aan het Centraal Station te Amsterdam aan. Heden zal per. touringcar uit Amsterdam een bezoek aan Hilversum worden gebracht, waar het gezelschap door den burgemeester op het stadhuis zal worden ontvangen. Voorts zullen zij de AVRO bezoeken en gedurende 20 minuten voor de AVRO-mi- crofoon Zuid-Afrikaansche liederen ten ge- hoore brengen. Des middags zal de terug reis worden aanvaard. Op de heenreis zal langs het Paleis te Soestdijk worden gere den. Gisterenavond werd een dansavond op de Roeivereeniging „De Hoop" aangeboden door de Vrouwelijke Studenten Vereeni- ging en het Amsterdamsch Studentencorps. Op Vrijdag 28 Januari wordt een bezoek gebracht aan de Leidsche Academie, waar de studenten officieel zullen worden ont vangen door den rector-magnificus. Ook de zaakgelastigde van de Zuid-Afrikaansche legatie zal aanwezig zijn. Des middags biedt de legatie een thee aan in Hotel „de Twee Steden" te Den Haag. Zaterdag 29 Januari wordt een bezoek gebracht aan Rotterdam. Hier ontvangt burgemeester Droogleever Fortuyn het ge zelschap; des avonds wordt een feest en een banket gegeven in Hotel Weimar. A.s. Zondag vertrekt het grootste deel 'van het gezelschap naar Londen. DE LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE GAAT JUBILEEREN. Op 5 Juli a.s. zal het 20 jaar geleden zijn, dat de Leidsche Readdinjgsbrigade werd opgericht. Eenige vooraanstaande stadgenooten kwamen op dien datum bij een o.a. Dr. Horst en Dr. Boonacker, die hunne welwillende medewerking gaven om de L.R.D. groote te maken. De Ver- eeniging bleef zelfstandig tot 1924, toen zij in 1925 overging naar de L.Z.C. Deze zwemvereeniging, onder leiding van den heer B. Planjer heeft zeer veel gedaan voor de L.R.B. Op de algemeene verga dering in 1932 werd besloten als geheel zelfstandige vereeniging onder den naam Leidsche Reddingsbrigade voort te gaan, met als Voorzitter de heer F. van Ingen Schenau, welke voor korten tijd het voor zitterschap neerlegde wegens drukke werkzaamheden, maar hij zal nog zooveel mogelijk zijn beste krachten aan de L.R.B. geven. Wij mogen den heeren van Ingen Schenau en F. v. d. Mark Sr., den tegen- woordigen actieven voorzitter, wel als de pioniers van de tegenwoordige L.R.B. be schouwen. Ook komt den heer Lieshout een woord van dank toe voor zijn goede zorgen, welke hij besteedt voor het ver zorgen van het in de stad aanwezig zijnde reddingsmateriaal. Er heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt bestuur en Vereeniging iets aan te bieden en te huldigen. Zij, die wilen bijdragen om dit mooie doel te verwezelijken kunnen hun giften storten bij den heer W. Treur, Heeren singel 51a. LEIDEN. Donderdag, R K. Volksbond, begrootings- vergadering, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag, Mij. voor Toonkunst, 2e ge woon concert, Leidsche Schouw burg, 8.15 uur. Vrijdag, Filmavond „Herwonnen Levens kracht", Stadsgehoorzaal 8 uur. Vrijdag „St. Christoffel" Jaarvergadering Café Rest. „De Harmonie", 8.30 uur. Dinsdag. Cursusavond Van Doorn, St. An- tonius-clubhuis, Mare, te half 9. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 22 tot en met V r ij d a g 28 Jan. a.s. waargeno men door de apotheken: D. J. van Driesum Mare 110 tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553, en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. den wensch van weth. v. d. Foil, wordt er later nog aan toegevoegd de gelegenheid om binnen 14 dagen nieuwe voorstellen te doen die kunnen leiden tot hernieuwen van de concessie. Op deze wijze wordt de eindbeslissing gelegd op de aandeelhouders. De heer Jongeneel komt met een becijfe ring waaruit zou blijken dat de aandeel houders niet verder kunnen gaan, welke cijfers echter niet serieus genomen worden, terwijl verschillende leden opmerken, dat oe Raad daar niet mee te maken heeft. Wil de N.V. een grootere uitkeering doen, dan is dat in het gemeentebelang, wil men het niet, dan wordt het bedrijf overgenomen. Met 8 tegen 5 stemmen (weth. v. d. Poll en de heeren v. Os, Jongeneel, v. d. Heijden en van Elk stemmen tegen het voorstel om de laatste toevoeging) wordt dit voorstel aangenomen, waarna de vergadering wordt gesloten. Binnen 14 dagen zal dus nu de eindbe slissing volgen en intusschen zullen B. en W. vermoedelijk gaan uitzien naar een deskundige voor de gemeente in de com missie van arbitrage. Van ónze Adverteerders NIEUWE SPECIALE PFAFF-WINKEL, STEENSTRAAT 19. 75 jaar geleden bouwde de instrumenten- maker Pfaff in Kaiserslautern in alle stilte een instrument, dat heelemaal niet geleek op de destijds uit zijn werkplaats te voor schijn gebrachte trompetten, hoorns enz. Maar er zat toch wel muziek in. Het was n.l. de eerste Pfaff-naaimachine, die in het jaar 1862 het daglicht aan schouwde. Inmiddels hebben nu bijna 3 1/2 millioen naaimachines de grootste naai- machinefabriek van het continent ver laten en zijn naar alle deelen van de wereld verzonden. Ook in ons land kent men reeds sedert tientallen van jaren den roem van het Pfaff-product en wanneer men zich afvraagt, wat wel het geheim van dit buitengewone resultaat is, dan luidt het antwoord: „Quality first". Kwaliteit gaat bij Pfaff boven alles. Wan neer er de één of andere verbetering aan gebracht kon worden, dan deed dit Pfaff. Zonder tegen de kosten op te zien, werd steeds aan verbeteringen van constructie en materiaal gewerkt. Men ziet niet tegen de moeite op om de klanten een product in handen te geven, dat volmaakt is en het is spreekwoordelijk geworden: „Een machine Pfaff is werkelijk af". Er worden wel goedkoopere machines gemaakt, maar gen betere! Pfaff houdt niet van klatergoud en schijnschoon. Er moet kwaliteit in de ma chine zitten. De onderdeelen moeten van glashard staal met de nauwkeurigheid van een horlogemaker gefabriceerd worden, doch niet van gietijzer of blik. De meu bels moeten van het beste materiaal ver vaardigd worden. Echt oersterk meubel- makerswerk. Hij vertikt het om van een naaimachine een mode-artikel te maken. Pfaff-klanten zullen profiteeren van de laatste aanwinsten op het gebied van de wetenschap en van het beste materiaal, dat bestaat. Pfaff wil, dat zijn klanten zijn vrien den zijn en 50 jaar van zijn machine plei- zier beleven en er mede tevreden zijn.. Wat Pfaff thans aan de markt brengt met zijn universeele zigzag-machine is één van zijn meesterstukken. Een machine, die alles doet. Niet alleen rechtuitnaaien, zoo als een gewone naaimachine, doch ook zig- zagnaaien voor elastische tricotweefsels. Verder knoopsgaten maken, knoopen aan zetten en tientallen andere werkzaamhe den. Iedere huisvrouw staat verbaasd over deze prestaties. De naaisters vinden haar een ware too- venares.- Komt u eens kijken of laat u deze won- dermachine aan huis demonstreeren. Om zijn cliëntèle nog meer dan tot nu toe van dienst te kunnen zijn en haar bij alles, wat een Pfaffmachine betreft, be hulpzaam te kunnen zijn, opent hij aan de Steenstraat No. 19 een nieuwen specia le n Pfaff-winkel. De Leidsche huisvrouwen en alle Pfaff- vrienden worden tot en bezoek hartelijk uitgenoodigd. Zij zullen dar een collec tie der laatste en beste Pfaff-producten vinden en al worden er in de Pfaff-fabriek sedert 75 jaar geen instrumenten meer ge- j maakt, zoo gaat de muziek thans van haar. naaimachines uit.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2