RIJNSTREEK DINSDAG 25 JANUARI 1938 ut. t.P'OSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ALPHEN AAN DEN RIJN. ONDER LORRIE GERAAKT. Arbeider brak een been. De arbeider T. V., werkzaam bij ge meentewerken, raakte gisteren onder een lorrie bekneld, hij bekwam een gecompliceerde beenbreuk en werd, nadat dr. Pilon de eerste hulp had verleend, naar een ziekenhuis te Lei den overgebracht. De „man achter de schermen" gearresteerd. In verband met de herhaalde diefstallen van konijnen, belastingplaatjes e. m.: werd thans als verdacht van. heling en mede plichtigheid gearresteerd de 26-jarige ar beider J. van W. Gebleken is n.l., dat v. W. de dieven bij de uitoefening van hun bedrijf behulpzaam was door od den uit kijk te staan. Ook moet hij de daders de zer diefstallen op de hoogte hebben ge bracht van de plaatsen, waar konijnen te vinden waren. Na de diefstal kocht hij de buit zonder evenwel te betalen. Gisteren morgen zijn de gearresteerden naar Den Haag overgebracht en aldaar op last van den Officier van Justitie in het Huis van bewaring opgesloten. Gevaarlijk. Door de firma v. N. werd aangifte gedaan bij de politie, dat gister nacht van een schuit, liggende in de Heij- manswetering de stormlantaarns werden ontvreemd. Biljartclub. Alhier is opgericht met aanvankelijk 19 leden, een biljartclub. De jonggeborene ontving den naam „Ons Ge noegen". Het bestuur is samengesteld uit de heeren W. Zweistra, J. de Krijff en J. Oosterman, resp. voorz., secdetaris en pen ningmeester. Voorloopig wordt gespeeld in café Lunchroom, iederen Woensdag avond van 710 uur. AARLANDERVEEN. Damclub. Gisteravond vergaderde de damclub A.D.A. in de localiteit van den heer W. v. d. Berg. De vergadering die te ruim 8 uur aanving. Door den heer Ger ritsen werd voorgesteld, om, wanneer de Oranjeoptocht zal worden gehouden, ook met een aardige versiering uit te komen; tevens dienende als propaganda. Hiermede waren alle leden het eens. Door verhui zing van den 2e spelleider C. Vis, was het bestuur onvoltallig geworden. In die vaca ture werd gekozen de heer P. Breeveld. Het wedstrijdrooster werd gewijzigd. De ronde, welke gespeeld is, wordt met één vermeerderd. In de competities staat A.D.A. bijna aan de kop, alleen moet tegen Luto uit Rijnzaterwoude nog gewonnen worden om kampioen der afdeeling te worden. De oprichting van een schaakclub werd over wogen en door den heer Gerritsen bepleit. Na verschillende overwegingen werd eerst het resultaat van de propaganda actie af gewacht. Alsdan zal daartoe dan kunnen worden overgegaan. De heer v. Leeuwen wenscht dat er een betere regeling zal worden getroffen aangaande de aanwijzing van reserve spelers. Nadat de voorzitter allen had aangespoord hun speurzin naar nieuwe leden nog eens te laten werken, om in de competitie nog met een volgend 10- tal uit te komen, werd gesloten. HOOGIV1ADE. Volksbond. Zondagavond gaf de Ned. R. K. Volksbond, afd. Hoogmade haar 2de uitvoering van dit seizoen in de zaal van Café Witteman met medewerking van de tooneelclub „St. Genesius", onderafd. van den Bond. Door de tooneelclub werd op gevoerd „De Anarchist", drama in vier bedrijven door Renier Ysabie, Holland- sche bewerking van Gerard Nielen. Dit stuk werd buitengewoon goed gespeeld. Alle spelers waren rolvast, en dat het goed gevolgd werd bewees wel de stilte die er heerschte in de stampvolle zaal. Na het einde van het 2de bedrijf kon de geestelijk adviseur niet langer zwijgen en prees de spelers voor hun mooie spel. Daarna gaf spreker nog een uiteenzetting want, aldus spr., van dit stuk valt veel te leeren. Laten wij toch vooral uit dit stuk leeren, ons H. Geloof nog meer te waardeeren en het te versterken. Daarna deed den geestelijk adviseur nog een be roep op allen ter versterking van de kas van „Hulp in Nood". Een collecte, welke daarna werd gehouden, bracht op 7.67%. De voorzitter zeide hartelijk dank aan den geestelijk adviseur voor zijn mooie woor den, ook werd dank gebracht aan de milde gevers. Na de pauze werd opgevoerd „In de Zilveren Haas", klucht in één bedrijf, vrij naar het Duitsch door Ad. de Ruiter. Ook dit stuk werd goed gespeeld. Het too- neelspel stond onder regie van C. Ruigrok v. d. Werve, wien groote lof toekomt. Ook de grime was in goede handen bij den heer G. Hoppezak. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de heeren C. Borst van Rijpwetering en Rijnbeek van Nieuw-Ven- nep. Na het zingen van het Strijdlied werd nog gelegenheid gegeven tot dansen, waar van druk gebruik werd gemaakt. Na af loop sprak de voorzitter een dankwoord. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Donderdag, 27 Januari des v.m. 10.45 uur. Agenda. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Me- dedeelingen en ingekomen stukken. 4. Ver koop grond. 5. Vaststelling vergoeding art. 101 L.O.-wet 1920 over 1935. 6. Bespreking wenschelijkheid wijziging uitbreidingsplan. 7. Rondvraag. Gemeentehuis. Ter gemeente-secreta rie is tewerkgesteld de heer J. H. van Bockel, te Leiden. HAZERSWOUDE. H. Priesterwijding. Op 13 Maart a.s. zal de Eerw. Frater Engelbertus Lourier vau de Orde der As- sumptionisten te Leuven de H. Priester wijding ontvangen. NIEUWKOOP. Goede vangst. De alhier gestation- neerde rijksveldwachter Van Schaik was gisterennacht met den brigadier der rijksveldwacht Griffioen uit Woerden ter surveillance aan het Woerdensch Verlaat onder deze gemeente. Zij zagen een wiel rijder vanuit de richting Wilnis naderen, die een groote mand op zijn rijwiel had. Toen zij den wielrijder staande hielden bleek hun bij onderzoek, dat in de mand eenige zakken met kippen lagen. De man zei deze kippen. 19 stuks, gekocht te heb ben bij een zekere H. te Wilnis De poli tiemannen vertrouwden dit zaakje niet en verzochten hem even mee te gaan naar genoemden H., teneinde de juistheid van zijn bewering te onderzoeken. De man, die bemerkte, dat hij den dan>- niet zou ontspringen, bekende daarop de kippen ontvreemd te hebben bij den veehouder Van D. te Wilnis. In samenwerking met de gemeentepolitie uit Wilnis is hiernaar een onderzoek ingesteld, wat juist bleek te zijn. De man, een zekere Van M. uit Mij drecht is voor den Burgemeester van Mij drecht en Wilnis geleid en aldaar in voor- loopige bewaring gesteld. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- mente vergadert op Vrijdag 28 Januari, des namiddags 3 uur ten Stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ge meenschappelijke regeling toelating kinde ren uit Kamerik op de O.L.-School alhier. 3. Vergoeding administratie luchtbescher ming. 4. Subsidie ziekenauto. 5. Verorde ning georganiseerd overleg. 6. Overeen komst Gekro. 7. a. Gratificatie A. Kot waarneming functie hoofdagent, b. Salaris hoofdagent. 8. Verordening art. 9, le lid, Winkelsluitingsw. vischverkoop). 9. Grond- verkoop Leliestraat. 10. Arbeidsovereen komstenreglement. 11. Bouw doodgravers- woning. 12. Oninbaarverklaringen. 13. Vaststelling woninghuren. 14. Uitgifte per ceeltje grond Haven in erfpacht. 15. Ont heffing vermakelij ksheidsbelasting. 16. Wijziging leeningsbesluit Werkfonds. 17. Huur Kerkplein. 18. Wegenplan Utr. strw. Fam. v. d. Wind. 19. Crediet aankoop stee- nen Baanstraat, de Brauwstraat, Tournooij- straat en Oudeland. 20. Benoeming diverse commissies. 21. Capitulantenreglement. 22. Wijziging tariefsverordening Bedrijven (Gastarief). 23. Begrootingswijziging. WOUBRUGGE. Middenstandsvereeniging. Gisteren vergaderde de plaatselijke middenstands vereeniging „Ons Belang" in hotel Swama. Aanwezig waren 25 leden. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer Chr. v. d. Nagel, werd een kort verslag uit gebracht door den secretaris, waarna de penningmeester een overzicht gaf van den financieelen toestand der vereeniging. Het bleek, dat nog een saldo aanwezig was van 23.29. Onder dank werden deze stukken door de vergadering goedgekeurd. De vergadering werd nu gesteld voor de verkiezing van een nieuwen voorzitter we gens periodiek aftreden van den heer v. d. Nagel. Na verschillende stemmingen werd benoemd de heer Metselaar, die echter deze benoeming niet meende te moeten aanne men. Bij een hernieuwde stemming werd de heer v. d. Nagel met 13 van de 25 stem men tot voorzitter herkozen. De aftredende bestuursleden C. J. Witte- bol en Schijf werden herkozen, terwijl in de vacature Oudshoorn, die bedankt had, tot lid van het bestuur gekozen werd H. Slingerland. Behandeld werd toen de mogelijkheid van het geven van een cursus voor de eischen ingevolge de vestigingswet. Enkele onderwijzers uit de plaats hadden zich be reid verklaard dezen cursus te geven. Het Hoofdbestuur van den Koninklijken Ned. Middenstandsbond had in principe goed gevonden, dat door deze personen onder richt zou worden gegeven. Het plaatselijk bestuur heeft eerst grondig een onderzoek ingesteld naar de eischen, welke voor het volgen van een cursus gevraagd wérden. Nadat besloten werd plaatselijk een cursus te organiseeren deelde de voorzitter mede, dat zij, die zich voor het volgen van den cursus wilden opgaven, zich te vervoegen hadden bij de betrokken onderwijzers ofwel bij het bestuur. Voor niet leden van de afdeeling zal het cursusgeld 0.10 per week duurder wor- GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeenteraad van Alphen aan den Rijn vergaderde gisterenavond te 7 uur. Voorzitter: burgemeester P. A. Colijn. Aanwezig alle leden. Na het openingsgebed had de installatie plaats van het nieuwtoegelaten raadslid, mevrouw HoutmanVan der Schee (soc. dem.), die de vereischte eeden aflegde, (Er was van sexe-genooten groote belang stelling op de publieke tribune). De voorzitster heette het nieuwe raads lid welkom. Haar intreden in dezen kring draagt een eenigszins ander karakter. Zij is niet alleen de eenige, maar ook de eer ste vrouw, die in den Alphenschen Raad zitting neemt. Gij zult u aan deze omge ving moeten wennen aldus spr. gelijk wij ons aan den nieuwen toestand moeten aanpassen. Spr. wees er op, dat de richtige vervulling van het raadslidmaatschap aangeleerd moet worden, en een oor deel over gemeentelijke vraagstukken eerst dan geveld mag worden, indien dit berust op studie en ervaring. Het raadslidmaatschap stelt zijn eischen, eischen van grondige studie der vraagstuk ken en van zelfbeperking en zelfbeheer sing. De mate, volgens welke een lid van den raad aan deze eischen voldoet, be paalt de plaats, die een lid in den raad inneemt. De voorzitter sprak daarna een nieuw jaarsrede uit. NIEUWJAARSREDE VAN DE BURGEMEESTER. Mijn vorige nieuwjaarsrede ving ik aan met de volgende woorden: „Indien er in ons land, althans in sommige deelen van ons land, eenige opleving op economisch terrein merkbaar is, van Alphen aan den Rijn kan dit, en zeker voorzoover het de industrie betreft, naar het mij voorkomt, nog niet worden gezegd. „Wij zijn nu in middels een jaar verder en moeten con- stateeren, dat, wat toen min of meer als een eronderstelling werd geuit, door de feiten helaas is bevestigd. Alphen aan den Rijn heeft van de econo mische opleving niet in die mate geprofi teerd als wel met andere gemeenten het geval is. Verschillende onzer industriën maken nog een zéér moeilijken tijd door. Het be hoeft dan ook niet te verwonderen dat het aantal werkloozen nog zeer groot is. Een kleine vermindering welke in vergelijk met 't vorig jaar merkbaar is, nl. gemiddeld 750 tegen 874, welke verbetering dan nog in hoofdzaak in de le helft van 1937 werd ge constateerd, vindt zijn oorzaak voor een belangrijk deel in het vertrek van arbei der van elders waar zij emplooi konden vinden. Dit vertrek is mede 'oorzaak van het practisch stationair blijven van ons bevolkingscijfer gedurende het afgeloo- pen jaar. De teruggang van niet meer dan 1 mag vrijelijk worden verwaarloosd. Wij zeggen deze dingen allerminst om den indruk te wekken als zou de oplossing gelegen zijn in bij de pakken te gaan neer zitten, integendeel meer dan ooit rust op ons de taak voor zoover zulks in ons ver mogen ligt te bevorderen de wegneming van beletselen welke opbloei van het eco nomisch leven in de plaats onzer inwoning in den weg staan. Helaas is het vermogen der plaatselijke Overheid ten dezen v/el zeer beperkt, ter wijl de ons gestelde eischen niet zelden rechtdraads tegen elkaar ingaan. Verzwaring en vermindering van lasten. Om een enkel voorbeeld te noemen: Nu de voor de industrie aanvankelijk meest geëigende verbindingsweg, het water, meer en meer zijn beteekenis verliest, vraagt den dan voor leden der vereeniging. Na een breedvoerige discussie werd besloten de contributie te verhoogen van 2 op 2.50 per jaar. Uit de vergadering werd de vraag ge steld of niet elders vergaderd kan worden. Het bestuur meende, dat de vergaderingen het beste gehouden kunnen worden in het hotel Swama, zoodat van zijn zijde geen voorstellen tot wijziging zullen komen. Te gen middernacht werd deze vergadering gesloten. Muziekvereeniging. De plaatselijke muziekvereeniging, welke bijna „ter ziele" was, heeft nieuw leven ingeblazen gekre gen in verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het Koninklijk gezin. Het voornemen bestaat om de vereeniging te doen voortbestaan omdat hierin een plaat selijk belang gezien wordt. Het groote pro bleem, n.l. het financieele vraagstuk, zal opgelost worden, door periodiek een rond gang te houden door het dorp om hierdoor de inwoners te herinneren aan het bestaan der vereeniging. Deze herinnering zal dan gepaard moeten gaan met het offeren aan de godin van de zang. Bij bijzondere gebeurtenissen spreekt een plaatselijk muziekcorps, mits goed geleid, meer dan veel toespraken. Het gemeentebe stuur is reeds voorgegaan door de vrije be schikking te geven over een lokaal, waarin gerepeteerd kan worden. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 27 Januari, des voormiddags 9.30 uur, ten gemeente huize. Agenda: 1. Beslissing omtrent het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der met de gemeente Leiden gesloten overeenkomst betreffende de le vering van electriciteit. 2. Interpellatie van den heer Starrenburg over het waterlei dingsbedrijf. N.B. Mocht de a.s. Nationale Feestdag op bovenvermelden datum vallen, dan zal de vergadering op den daaropvol- genden dag plaats hebben. het verkeer verbetering van bestaande en aanleg van nieuwe landwegen, waarvan de jaarlijksche lasten het gemeentelijk budget in belangrijke mate drukken, ter wijl een gelijktijdige eisch is verlaging van lasten. Als gevraagd wordt om verlaging van den stroomprijs voor de industrie, een vraagstuk dat onze volle belangstelling heeft, dan komt dat bij onze huidige over eenkomst met Leiden n^er, op een levering beneden kostprijs en kan net verlies slechts worden g -;compenseerd door hoogere be lastingopbrengst hetgeen in dezen tijd al ken kan worden bereikt door belasting verhoging en komen wij ten tweeden male in conflict met de door een ieder uitgesproken wensch van vermindering van druk. Vanneer v/ij ons hetgeen wij behoo- ren te doen op het standpunt plaatsen, dat onze gemeente ook in den goeden zin des woords, behoort te :ijn een woonplaats dar staan wij bij de oplo"?ing van dat vraagstuk voor eenzelfde moeilijkheid: verlaging van belasting en verfraaiing van het aspect der gemeente, welke beide eischen stellig niet op hetzelfde tijdstip in vervulling kunnen gaan en waarbij ver moedelijk ook de „Cost voor de Baet" zal moeten gaan. En als dan ik zal mijn eentoonig ver haal gaan bQ"indige:i als dan aange drongen wordt, en niet ten ^onrechte, op een goede rioleerong onzer gemeente, dan is ook daar een bedrag mee gemoeid zoo groot, dai de jaarlijksche rente en aflossing zeer stellig niet uit de thans vloeiende middelen-kunnen worden voldaan. Ik zou hier nog aan toe kunnen voegen: Eadhuis en Bruggestraat, maar ook zonder dat, zal het U duidelijk zijn. dat de taak der gemeentelijke overheid geen gemakkelijke is bij het zuiver afwe gen van wat wenschelijk of urgent, maar ook wat financieel mogelijk is, zonder an dere belangen ernstig te schaden. Ik zeg deze dingen allerminst om een geest van pessimisme te kweeken, want werkelijk er vallen ook goede dingen op te merken, maar naar ik meen zal het ne men van juiste beslissingen alleen dan mo gelijk zijn indien wij toestanden en verhou dingen zien zooals zij in werkelijkheid zijn. De vereeniging der drie ge meenten 20 jaar geleden. Het is begrijpelijk, dat wij deze eerste vergadering in het nieuwe jaar terugden ken en een enkel woord willen wijden aan het feit dat voor nu twintig jaar de ver eeniging der drie gemeenten Aarlander- veen, Alphen en Oudshoorn tot de eene gemeente Alphen aan den Rijn plaats vond. Vele verwachtingen heeft men toen ge koesterd, waarvan er zeker meerdere niet in vervulling zijn gegaan, waarbij men echter ook rekening heeft te houden met het feit, dat nu al sedert een achttal jaren de bloei der gemeente ernstig door de crisis wordt belemmerd. Indien wij alles naar billijkheid be- oordeelen, dan komt het mij toch voor, dat de vereeniging een zeer rationeele is geweest, dat wij ons moeilijk meer zouden kunnen verplaatsen in een toe stand zooals die bestond. Het is mij niet bekend, maar ik veronderstel, dat even als elders, ook bij deze ver eeniging het argument naar voren zal zijn gebracht, dat het beheer van één gemeente belangrijk voordeeliger is dan dat van drie gemeenten. Ik geloof dat de practijk het tegendeel heeft be wezen, maar daar staat tegenover dat het door de combinatie der drie ge meenten mogelijk is geworden vele nuttige zaken tot stand te brengen, die anders zouden zijn achterwege geble- Van de leden der eerste Raad van Al phen aan den Rijn is alleen thans wethou der Herngreen nog in ons midden, de ove rigen zijn of reeds overleden, of trokken zich terug of hebben de gunst der kie zers verbeurd. De bevolking welke bij de samenvoeging uit 14974 zielen bestond, be draagt thans 18830 of zooals ik reeds op merkte juist 1 minder dan 1 Januari 1937. De loop der bevolking. Geboren werden 418 personen tegenover 419 in het voorafgaande jaar. Het aantal overledenen bedroeg 175 tegen 168. Er vertrokken 1076 terwijl zich slechts 832 personen zich hier kwamen vestigen. Door het gemeentelijk grondbedrijf werden ver kocht 7907 M2. bouwgrond voor een totaal prijs van 41.415—, terwijl voor den raadhuisbouw de benoodigde grond uit het bedrijf werd genomen voor een bedrag van 12.314.—, gevende in totaal een cij fer van 53.729.—. De omzet der water en lichtbedrijven was in het algemeen be vredigend te noemen. De opgepompte hoe veelheid water nam toe met circa 12 pet. van 575.593 M3. tol 643.336 M3. De gas productie bleef nagenoeg stationair, slechts een vermindering van 0.6 pet. moest wor den geconstateerd. Het electrisch bedrijf. De stroominkoop voor het ^lectriciteits- bedrijf steeg van 1680910 kwu. tot 1913300, waaruit men echter niet de conclusie trek ken mag, dat de winst daarmede evenre dig zou zijn. De toename schuilt voor het overgroote deel in het meerder groot- krachtverbruik, welke toename, doordat hierdoor het dagmaximum en avondma ximum belangrijk overtrof een schadepost is, en voor een ander deel in toename van het vastrecht, waarbij voor den stroom slechts een bedrag van 5 cent per kwu. bedongen wordt en van winst dus ook niet kan worden gesproken. Wat in het afgeloopen jaar tot stand kwam. Al waren ook in 1937 de omstandighe den moeilijk, wij kunnen toch bezwaarlijk zeggen dat er sprake was van verslapping van het gemeentelijk initiatief. Voltooid werd de belangrijke verbetering aan den hoofdverkeersweg tusschen Postbrug en Oosthoekbrug. Zoo ook de nieuwe begraaf plaats met ontvanggebouw waarvan de ingebruikstelling eerdaags zal kunnen plaats vinden. Tot stand kwam de aanleg van het stratenplan rondom het nieuwe raadhuis met toegang naar het Boschpark en gelijktijdige verbinding van de Dr. Lo vinklaan, welke gelegenheid tevens werd benut, om een belangrijk deel van het hoofdriool voor de Hooge Zijde in uitvoe ring te nemen. Het boschpark kon worden geopend en wij mogen daarvan zeggen, dat dit park in belangrijke mate de aan trekkelijkheid van Alphen als woonplaats verhoogt. Ook in *i938 zullen verschillen de vraagstukken om beslissing vragen. Ver moedelijk in de eerste plaats het uitbrei dingsplan, dat ter visie legging gereed is Mogelijk ook dat de verbinding van het centrum der gemeente met in N. O. rich ting gelegen plaatsen, via Aarlanderveen aan uw oordeel zal worden onderworpen, benevens de verbreeding van den rijks straatweg tusschen Hazeveld en Gouw- sluis, waarbij ook gemeentebelangen be trokken zijn, terwijl het zeer waarschijnlijk is, dat ook nog in dit jaar de beslissing zal moeten worden genomen omtrent de ver dere afwerking van het rioleeringsplan. Reeds uit deze korte opsomming blijkt, dat ook in 1933 uw volle belangstelling voor - en uw medewerking aan de gemeente lijke taak zal worden gevraagd. Die rich tige vervulling zal alleen mogelijk zijn, indien God ons de wijsheid en de kracht tot den arbeid geeft en bij ons de begeer te wordt gevonden, in onderlinge samen werking gaven en krachten te stellen in dienst der gemeenschap. Met een persoon lijken wensch voor het welzijn van U en de uwen in den nieuwen jaarkring en onder dankzegging voor de belangstelling van U bij de jaarwisseling ondervonden, stel ik voor onzen arbeid aan te vangen. Deze toespraak werd namens den Raad door den heer Ruting beantwoord. Bij de ingekomen stukken kwam in be handeling een adres van den Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders, betreur de de heer Verdonk het, dat B. en W. geen tapverbod op de a.s. nationale feestdag hebben afgekondigd. De voorzitter antwoordde, dat de ver ordening geen tapverbod op nationale feestdagen kent. Onder de ingekomen stukken was ook de rekening en begrooting van Alphen's Zwembad. Het 'subsidiebedrag over 1937 wordt bepaald op 1440.50. De heer Van Kleef drong erop aan, dat Alphens Zwembad pogingen zal aanwen den om de bestaande leening te conver- teeren volgens een goedkooper rentetype. De voorzitter lichtte toe, dat hierover reeds besprekingen worden gevoerd. 7o. Verdeeling van den Raad in afdee- lingen ingevolge artikel 48 van het regle ment van orde. 8o. Benoeming van een lid van de com missie van bijstand voor de openbare wer ken, in de vacature van den heer C. den Uijl. Benoemd werd de heer Deerenburg met 14 stemmen. Op den heer Groenendijk werden 2 stemmen en op den heer Van Galen 1 stem uitgebracht. 9o. Voorstel van B. en W. inzake het sluiten eener nieuwe overeenkomst met de N V. „Gekro", betreffende de destruc tie van afgekeurd vee en vleesch. Z. h. st. goedgekeurd. 10.o Voorstel van B.en W. inzake in trekking van de verordening tot verdeeling der gemeente in stem districten voor de verkiezing van de leden van den Raad en tot aanwijzing van stemlokalen en tot vaststelling van een besluit, houdende ver deeling der gemeente in stemdistricten voor de verkiezing van de leden der Twee de Kamer, der provinciale Staten en van den gemeenteraad en tot aanwijzing van stemlokalen. Z. h. st. goedgekeurd. Ho. Voorstel van B. en W. inzake ver huring van een strook grond achter de noordzijde der Brederodestraat en achter een gedeelte van de westzijde der Tous- saintstraat. Z. h. st. goedgekeurd. 12o. Voorstel van B. en W. inzake aan vaarding van een rijks voorschot voor den bouw van 6 woningen. Z. h. st. goedgekeurd. 13o. Voorstel van B. en W. inzake toe kenning van subsidie aan de vereeniging tot uitzending van kinderen naar Chr. Va- cantiekolonies. De voorzitter deelde mede, dat ook van de Kath. Vereniging voor Kinder-uitzen- ding een subsidieverzoek is ingekomen. B. en W. stellen voor ook aan deze ver eeniging de gebruikelijke subsidie van 20 cents per verpleegdag per kind toe te kennen. De heer Geerlof verzocht de subsidie aan de Chr. vereeniging ook over het af geloopen jaar toe te kennen. De voorzitter zeide, dat B. en W. hiertoe niet genegen zijn, omdat het subsidiever zoek eerst aan het einde van het jaar is in gediend. 14o. Voorstel van B. en W. inzake ver huring van het vereenigingsgebouw te Aarlanderveen. De heer Groenendijk informeerde, of het gebouw voor alle gezindten toeganke lijk is. De voorzitter geloofde niet, dat tegen verhuring aan ordelievende vereenigingen bezwaren zullen rijzen. Bij de rondvraag bracht de heer Bergs- hoeff een klacht over, dat de winkels op Oudejaarsavond om 8 uur gesloten waren. De voorzitter antwoordde, dat de mid- denstandsvereenigingen geen ontheffing van sluitingsuur hebben gevraagd. Was zulk een verzoek ingediend, dan zou het stellig zijn ingewilligd. De heer Verdonk vroeg aansteking van de lantaarn bij voormalig station Aarlan derveen. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8