BIOSCOPEN TE LEIDEN k DINSDAG 25 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LEIDSCHENDAM. K.J.M.V. Voor een groot en aandach tig gehoor hield gisteravond de weleerw. pater A. H. Kroon uit Wassenaar voor de K.J-M.V. een zeer interessante lezing over de Congo. Na een kort openings- en welkomstwoord van den voorzitter, verkrijgt de eerw. spr. het woord. Na een korte inleiding schetste spr. het gezinsleven van den Congo, spe ciaal van de Belgische Congo. Het 4e ge bod, aldus zijneerw., is daar een onbekend iets. Buiten eenige liefde voör de moeder is liefde onbekend. In het huwelijk is van liefde geen sprake, dikwijls kent de man de vrouw niet en omgekeerd, want de ouders beslissen hierover en verkoopen den jongen of het meisje en bepalen den prijs, welke vrijwel altijd bestaat uit een zeker aantal lansen of speren. Met frap pante voorbeelden wordt een en ander na der geillustreerd. Wat de vrouw betreft, al dus spreker, deze voelt zich slavin en moet vrijwel alles doen, terwijl de kinde ren hooger staan aangeschreven dan de vrouw. Gezag van de ouders over de kin deren bestaat er niet, waarvan spreker eigenaardige toestanden schetst. De man nen, die het gezag en de macht in handen hebben zijn de toovenaars, welke aarts bedriegers zijn. Tot slot toont hij aan, hoe sinds de komst der missionarissen de toestanden anders geworden zijn en het begrip liefde er bij de negers inkomt, zoodat er thans reeds enkele huwelijken uit ware liefde gesloten zijn. Ook de macht van de toovenaars wordt steeds minder. Na deze lezing volgde een geanimeerde gedachtenwisseling, u larbij o.m. de huwe lijkswetgeving, de geneeskunde, enz. ter sprake kwam, waarop spreker duidelijke antwoorden gaf. Verduistering. Bij de gemeentepolitie, alhier, werd heden door den heer van O. aangifte gedaan van verduistering van 17.80, gepleegd door H. V. uit Den Haag. Schadepost door hoog keurloon. Door den grossierslager H. Huisman aan de Te- dmgerstraat werd een verzoek gericht om verlaging van keurloon voor nuchtere kal veren, daar het voor hem niet mogelijk was te concurreeren met collega's, omdat in de omliggende gemeenten het keurloon veel lager was, b.v. te Delft 0.50 voor de eerste ICO stuks en daar overheen 0.30, terwijl Nootdorp het keurloon bracht op 0.45. De heer H. stelde in zijn verzoek een garantie van 1000 kalveren per jaar, hetgeen hij wil uitbreiden tot 2000, als liet keurloon wordt teruggebracht van 0.75 op 0.50. In het najaar van 1936 behandelde de Raad van de voormalige gemeente Stompwijk een voor stel van B. en W. overeenkomstig dit ver zoek en stelde het keurloon vast op 0.50. De heer H. kreeg de mededeeling, dat hij het volle pond moest betalen blijven, tot dat Ged. Staten het raadsbesluit hadden goedgekeurd, waarna hij het dan teveel be taalde zou terugontvangen. Ged. Staten hebben echter bezwaren gemaakt en keur den het besluit niet goed. Door het Gemeen tebestuur, dat alles gedaan heeft het keur loon te verlagen, is hiervan aan H. mede deeling gedaan, die nu zijn reeds geuite creigement om in Nootdorp te gaan slach ten, heeft uitgevoerd. De laatste weken worden door H. niet minder dan 60 kalve ren m Nootdorp geslacht, terwijl een ge rm g aantal (voor de directe omgeving) hier ter plaatse wordt geslacht en ook deze laatste zullen eerstdaags naar Noot dorp gaan. De heer H. zou bij een verla ging van het keurloon ongeveer 100 kal keren per week kunnen slachten.-Voor Noot dorp een appeltje voor den dorst en voor de gemeente Leidschendam een strop van pim. 2000.per jaar. Ofschoon het voor H. alles wel geen voordeel is wegens ver voerkosten van en naar Nootdorp, enz., verzekert hij toch, dat hij zijn plannen ge heel zal doorvoeren. Mogen Ged. Staten de schadepost voor Leidschendam alsnog in zien en het raadsbesluit goedkeuren. Spek-liefhebbers. Gisternacht hebben dieven zich toegang verschaft via het ke telhuis van de N.V. Veursche Vleeschwa- renfabriek aan de Rietvinklaan alhier tot de slachtplaats en hebben negen zijden spek ter waarde van ongeveer 4050 meegenomen. Vermoed wordt, dat de buit per vaartuig is vervoerd. SASSENHEIM. Monte Carlo herleeft. Het tentoonstellingsgebouw „Bloem- lust", dat voor de crisis de bijnaam had van „Monte Carlo" schijnt deze naam weer eer te gaan aandoen. De oranje Mendel Tulp „Orange Wonder", die als de beste oranje-tulp bekroond werd, werd Zaterdag j.l. verhandeld tegen den prijs van ƒ700 per K.G. Een bezitter verkocht 10 K.G., een ander 5 K.G. tegen dezen prijs. De beste rose tulp „Her Grace" deed bij de opening der show 18 per K.G., bij de sluiting 25.Partijen van 100 K.G. zijn voor 2000 verkocht. R.-K. Vereeniging „Ziekenzorg". Uit het jaarverslag van 1937 blijkt, dat deze vereeniging in 1937, in tegenstelling met de drie voorgaande jaren, goed „geboerd" heeft. Eischten de jaren 1934, 1935 en 1936 ge zamenlijk een offer van de reserve van 2205.21, 1937 heeft een overschot opge leverd van ƒ561.48. Dit gunstige resultaat is te danken aan de verhoogde contributie en aan het klei nere aantal verzekerden dat in de nood zakelijkheid kwam van hun recht op uit- keering gebruik te maken. Het aantal leden bedroeg uit December 1937 1827, einde December 1794. Vermeer dering 33. Contriibutiesohuld pl.m. 55 op een to taal-ontvangst van 6934,80 is pl.m. 0.8 pet. De reserve bedroeg aan het einde van het verslagjaar ƒ3118.52. Aan salarissen, bodeloon, drukwerken en enkele andere onkosten werd 1274.93 uit betaald, hetgeen ruim 18 pet. van de to taal-ontvangsten ad 7076.21 is. In 1936 werd 1198.33 aan deze kosten uitgegeven Ziekenhuisverpleging vorderde ƒ5004.25 (v.j. ƒ5455.73), vervoer ƒ235.55 (ƒ240.80). Het St. Elisabethgesticht te Leiden ont ving ƒ2.491.50 voor 69 gevallen met 1011 (2566) ligdagen. Het Academisch Ziekenhuis 1.240 voor 23 gevallen met 496 ligdagen. St. Bernar- dus 687.75 voor 18 gevallen met 369 lig dagen. In totaal 123 (128) gevallen met 2194 (5266) ligdagen. In 22 gevallen werd het maximum-aan tal ligdagen uitgekeerd Het gemiddeld aantal ligdagen was 18 (20). Er waren 6 vrouwelijke en 57 manne lijke patiënten. Op de vergadering van a.s. Woensdag zal o.m. de wenschelijkheid worden besproken van toetreding tot het operatiefonds van de Nationale Ziekenhuis-verzekering. Propagandavergadering „St. Deus De- dit". Gisteravond hield, onder leiding van den voorzitter, den heer A. Elfrink, St. Deus Dedit een algemeene vergadering welke voor iedereen toegankelijk was. De opkomst was echttr beneden peil, hetgeen de voorzitter in zijn openingswoord be treurde, waarbij hij het welkom toeriep, bijzonder aan den- spreker van dezen avond, den heer B. N. Loerakker. Evenals op de vorige vergadering wees de voorzit ter op den goeden geest, welke er heer- schen moet onder de leden. Hierna verkreeg de heer Loerakker het woord, die een toespraak hield over de moderne geestesrtroomingen in de econo mie en daartegenover het katholieke standpunt. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEESi Gisterenavond te 7 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester A. J. v. Gerre- vink. Secretaris: R. Reitsma. Aanwezig al le leden. Daar dit de eerste vergadering van 't jaar is, biedt de voorzitter zijn gelukwenschen aan, daarbij wenschend, dat Gods zegen op den arbeid mag rusten. De heer Bakker dankte als oudste Raads lid voor de gesproken zegen-wenschen. De vergoeding van het bijzonder onderwijs. Verzoek van het bestuur van de Paro chie van den H. Willebrordus, om wijzi ging van de x os ten per leerling vor open baar lager onderwijs over 1938, daar in het te vergoeden bedrag enkele uitgaven niet opgenomen zijn, met verzoek bij de vast stelling der vergoeding over 1935, 1936 en 1937 hiermede rekening te houden. Burgemeester en Wethouders deelen me de, dat de Raad voor de jaren 1935 en 1938 niet tot wijziging bevoegd is, terwijl de veigoedir.g voor 193 6en 1937 nog niet is WARMOND. Feestelijke bijeenkomst. Het comité uit Prot. Chr. Vereenigingen, hetwelk vo rig jaar bij gelegenheid van het huwelijk der Prinses is opgericht, organiseert ter gelegenheid van de te verwachten „blijde gebeurtenis" wederom een feestelijke bij eenkomst, waarbij al leider en spreker zal optreden Dr. Is. Voorsteegh, Voorzitter van den Bond van Chr. Oranje Vereenigingen. Deze avond zal (behoudens verandering, die tijdig bekend gemaakt wordt) gehouden worden op den avond na den Nationale Feestdag des avonds 8 uur in de zaal van Hotel de Zon. Geboren: Cornelia Jacoba Maria, dochter van Chr. v. d. Drift en J. Sikking. Johannes Cornelis Maria, zoon van C. J. Wasenaar en M. E. van Egmond. Adri- anus Aloysius Johannes, zoon van A. A. J. v. d. Bol en M. Spronk. Jacobus Hen- drikus Johannes, zoon van C. A. Kipping en M. ,W. de Winter. Petrus Hendricus Maria, zoon van P. J. v. d. Horst en J. M. Clabbers. Overleden: E. H. Meskers oud 3 jaar. C. Duivenvoorden, wed. van A. van Win- sen, oud 69 jaar. A. Vreeken, oud 41 j. C. van Rijn, oud 78 jaar. WASSENAAR. St. Jos.-Gezelien-Vereen. Gisteravond had in het R.K. Vereenigingsgebouw de jaarvergadering plaats van de St. Jos.- Gez.-Vereen. Na een openingswoord van den vice-praeses, kapelaan Blankers, die deze vergadering beschouwde als het dok ken van een schip, om alles eens goed na te zien en de vereeniging weer startklaar te maken, volgde voorlezing van de notulen der vorige jaarvergadering, die onveran derd werden vastgesteld. De begrooting werd zonder op- of aan merking goedgekeurd. In zijn jaarverslag liet de secretaris, de heer W. Raaphorst, op zeer overzichtelijke wijze, alle gebeurtenissen der vereeniging in het afgeloopen jaar, de revue passeeren. Een hartelijk applaus en een dankwoord van den vice-praeses was welverdiend. Vervolgens had de installatie plaats van 20 nieuwe leden, na afloop waarvan de vice-praeses nog een hartelijk woordje sprak waarin hij aanspoorde om flink te zijn en trouw aan het Kolpingsprogram. Na de rondvraag en het zingen van „Aan U, o Koning der eeuwen", haalde de vice- praeses het schip weer uit het dok om op nieuw de vaart te beginnen, met hier en daar even aanleggen. Spr. wekte op, voort te gaan in trouw aan Kolping en te blijven werken aan eigen vervolmaking. Nadat aan de winnaars van kaartwed- strijden de prijzen waren uitgereikt en de aanwezigen een gratis consumptie hadden genoten, volgde sluiting met gebed. ZOETERMEER. DE „ZOEMITENTO". Tentoonstelling door winkeliers. Uit de middenstandsvereenigingen „De Hanze" en „Aller Belang" heeft zich een comité gevormd, tot het houden van een Middenstandstentoonstelling. De tentoon stelling „Zoemitento" zal worden gehouden 16, 17, 18 en 19 Februari a.s., waarvoor be slag is gelegd op de zalen van hotel „de Gouden Leeuw" alhier. In de eerste plaats kunnen aan deze tentoonstelling alle mid denstanders van Zoetermeer deelnemen. De tentoonstelling zal geopend zijn iede- Verzoek van het bestuur van de bijz. lagere school Endegeesterstraatweg 3 om beschikbaarstelling van gelden, ingevolge art. 72 der L. O.-wet, voor de aanschaf fing van leermiddelen en meubilair. B. en W. stellen voor dit verzoek in hun handen om praeadvies te stellen. Voorstel van de gemeenteraadsleden van der Post, Smit en Paardekooper om aan vulling van de nieuwe politieverordening. B. en W. stellne voor dit verzoek in hun handen om praeadvies te stellen. Het betreft hier voorstel Kath fractie om toezicht op leesbibliotheken en het we ren van geschriften ter voorkoming van zwangerschap. B. en W. deelen mede: dat zij de straten in de uitbreiding „Bui tenkist" hebben genoemd: Soembastraat en Floresstraat; dat de beroepen, ingesteld door den Raad der gemeente Oegstgeest en den Raad der gemeente Leiden tegen 't besluit van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland van 3 Aug. 1937, tot gedeeltelijke goedkeuring van het uitbreidingsplan, vermoedelijk 9 Februari a.s. voor den Raad van State zullen worden behandeld. „Speel-automaten" zijn in het vervolg verboden. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening tot bestrijding van speelautomaten. Het had de aandacht getrokken van B. en W., dat in verschillende inrichtingen in deze gemeente café's, koffieteiiten, siga renwinkels speelautomaten zijn ge plaatst. Dit zijn toestellen, waarmee aan het publiek gelegenheid wordt gegeven,, tegen betaling, te trachten prijzen te win nen bestaande uit in geld omwisselbare voorwerpen, consumptie, chocolade enz. Bij onderzoek is gebleken, dat veel geld daarvoor wordt uitgegeven, en meestal door personen, die niet over een breede beurs beschikken. Het is noodig aan dit euvel een eind te maken, door het vaststellen van een ver ordening, waarbij het houden dier auto maten verboden wordt. Voor zooveel de automaten een onschul dig karakter dragen, of indien de kans op winnen van geld of goederen afhangt van het-meer of minder geoefend zijn van deir" speler bijv. schietautomaten, of ites derge lijks, zouden de exploitanten van den bur gemeester toestemming kunnen bekomen tot het plaatsen der toestellen. In de verordening zijn ontheffingsmoge lijkheden opgenomen. Het voorstel wordt aangenomen met alg. stemmen. Een commissie voor straf verordeningen ingesteld. Aanbieding van een ontwerp politie-ver- ordening. De voorzitter deelt mede, dat zoo moge lijk een commissie voor strafverordenin gen voor vast moet worden benoemd en stelt zulks ook voor. Benoemd worden de heeren mr. Sprey, J. den Ouden en C. Bakker. De heer Paardekooper stelt voor een vijf de lid aan de commissie toe te voegen, welk voorstel wordt aangenomen. De heer Kruisinga stelt voor van iedere fractie een lid te benoemen. Dat wordt eveneens aangenomen. Benoemd worden de heeren J. Smit en Kruisinga. Voorstel van B. en W. betreffende zeker heidstelling van den gemeente-ontvanger. Bij de wet van 22 April 1937 is de ver plichting, dat de ontvanger zekerheid stelt ten behoeve der gemeente opgeheven. Hiervoor is in de plaats gekomen de ver plichting voor den Raad een regeling vast te stellen omtrent verzekering van gemeen tegelden tegen benadeeling door plaatse lijke ambtenaren en bedienden of door anderen. Ter uitvoering van het besluit van den Raad van 27 April 1933 werd bij de N.V. Incasso-bank een fraude-verzekering ge sloten. Deze verzekering eindigt 10 Juli 1940. Volgens door genoemde Bank ver strekte inlichtingen voldoet deze verzeke ring, na enkele ondergeschikte wijzigingen de door Ged. Staten gestelde eischen. Ten e.inde de goedkeuring van genoemd college daarop te verkrijgen moet de Raad alsnog een besluit nemen tot aangaan dezer verzekering. Aangeromen. Voorslel tot wijziging van de precario- verordening betreffende het heffen van een vergoeding voor keuren van huurauto's. In de Raadsvergadering van 3,0 Aug. 1.1. werd besloten de verordening op de hef fing van leges ter gemeente-secretarie aan te vu) en met de bepaling, dat voor af gifte van een keuringsbewijs voor een taxi of huurauto een bedrag van 1.50 aan le ges moet worden geheven. Ged. Staten hebben bericht, dat de Mi nister van Binnenl. Zaken bezwaar heeft tegen het heffen van de kosten van het keuren van huurauto's en taxi's door mid del van het heffen van leges. Volgens den Minister kan het keurloon meer doelmatig worden geheven als vergoeding voor door of vanwege de gemeente verstrekte dien sten. De heffing zou dan niet in de leges- verorde..ing, maar in de precarioverorde- ning geregeld moeten worden, hetgeen kan geschieden door aan art. 2 dier verordening onder No. 21 een tarief toe te voegen lui dende: .Voor het keuren vanwege een taxi of huurauto, voor zoover dit tot goedkeuring van het motorrijtuig heeft geleid, 1.50" Goedgekeurd met alg. stemmen. De personeele belasting op auto's geen verlaging. Voorstel betreffende verlaging van de personeele belasting betreffende de grond slag motorrijtuigen naar aanleiding van een adres der K. N.A.C. B. en W. deelen mede, dat van het in dienen van bedoeld adres, in zooverre aan leiding is, dat in 1931 gebruik is gemaakt van de bevoegdheid, om de bedragen, waarnaar de belastinf wordt berekend, door andere te vervangen. Deze vervanging bestaat uit een ver hooging der belasting. Voor motorrijtuigen met een waarde van minder dan 2000.vedraagt deze verhooging, 50 pCt. In totaal brengt deze verhooging in Oegstgeest thans op 2161.34 In geval de belasting tot de in de wet genoemde bedragen wordt teruggebracht zal de gv-meente dus genoemd bedrag aan inkomsten derven. B en W. hebben een onderzoek ingesteld in de omliggende gemeenten, waaruit bleek dat in Leiden, Voorhout, Katwijk, Sassenheim, Rijnsburg, Lisse, de in de wet voorkomende bedragen niet door andere zijn vervangen. Noordwijk en Hillegom wel, met resp. 40 pet en 60 pet. Een eventueele wijziging der tarieven moet jaarlijks plaats vinden voor 15 Oct. Gelet op de slechte financieele toestand der gemeente kan van B. en W. geen voor stel tot wijziging worden verwacht en zij stelien voor dit verzoek voor kennisge ving aan te nemen. Aldus besloten. Voorstel betreffende het sluiten van een gemcenifhappelijke regeling met Leiden inzake het toelaten van leerlingen Oegstgetst op de openb. ULO-scholen te Leiden. B. en W. deelen mede, dat het gemeente bestuur van Leiden heeft gevraagd een ge meenschappelijke regeling te bevorderen. B. en W. namen oorspronkelijk een afwij zend standpunt in. Doch daar Ged. Staten op het aangaan van een regeling prijs stel len zijn B. en W. later op hun standpunt teruggekomen. ren dag, des middags van 25 uur en des avonds van 710 uur. Gedurende de „Zoemitento" draagt het comité zorg voor verschillende attracties, alsmede voor een koffie- en theeschenkerij Bedoeling der tentoonstelling is, om Zoe termeer hoog te houden als centrum en aantrekkingspunt der omliggende gemeen ten. Schapenmoord. Door een losloopenden hond of losloopende honden is danig huis gehouden onder schapen van de heeren J H. en J. V., welke liepen in den Palenstein- schepolder, achter het di rp. Een drietal schapen van eerstgenoemden moesten wor den afgemaakt, terwijl de overige schapen dusdanig waren toegetakeld, dat zij moeten worden opgeruimd. De aanblik van de havende schapen was meer dan droevig. Voor de betrokkenen levert het voorgeval lene een groote schadepost op. Een onder zoek is ingesteld. Blijkbaar weten de inge zetenen nog niet, dat het krachtens Politie verordening verboden is, honden nè 11 uur des avonds los te laten loopen. B. en W. stellen voor tot een regeling te besluiten. De kosten hiervan bedragen 27 per kind per jaar. Het ontvangen schoolgeld komt hierop n i e t in mindering. Op 1 Sept. 1936 be zochten 30 kinderen de openbare ULO- school te Leiden. Voorts deelen B. en W. mede, dat zij Ged. Staten bereids hebben verzocht een gemeenschappelijke regeling tusschen Lei den en Oegstgeest, inzake het toelaten van kinderen op de gewone openb. lagere scho len te bevorderen. Conform aangenomen. Voorstel tot het aangaan van een kas— geldleening. B. en W. stellen voor: le. Aan te gaan een of meer kasgeld- leeningen op 1 Febr. 1938 tot uiterlijk 31 Dec 1938 tegen een rente van niet meer dan 1 pet. boven het provisie-disconto der Nederlandsche Bank, met dien ver stande dat het gezamenlijk bedrag, dat te eeniger tijd krachtens dit besluit zal zijn opgenomen, nimmer een bedrag van ƒ30.000 zal te boven gaan. te bepalen dat de renten en aflos sing dezer leening zullen worden gevon den uit de gewone inkomsten der ge meente. B. en W. hebben bereids een aanbieding ontvangen van een kasgeldleening tegen een rente van 3/8 pet. en een provisie van 1/8 pet. per jaar. Rondvraag. De heer Uitenboogaard vestigt de aan dacht op den toestand van den Oegstgees- terweg. Dr. Simon Thomas wijst op de vrijw verkeersbrigade te Wassenaar en vraagt of iets dergelijks in deze gemeente moge lijk is. De voorzitter zegt overweging toe. Een vinnige aanval op het socia listisch raadslid. De heer Kattenbusch zegt onlangs een pamflet in handen te hebben gekregen on derteekend door het Raadslid Kruizinga, die cok lider van de S.D.A.P. ter plaat se is. Tegen systeem en vorm heeft spre ker groote bezwaren. Het pamflet geeft voorts blijken van de groote onnoozelheid van den samensteller en bevat bovendien absolute en bewuste onwaarheden. De middenstand zal zich wel wachten op dit lieflijk gefluit van de S. D. A. P. In te gaan. Spreker geeft vlijmscherpe critiek op de inhoud en onjuiste voorstellingen. Vervolgens schetste spreker de aangena me verstandhouding der Raadsleden on derling. Spreker heeft den heer Kruizinga steeds beschouwd als een politiek fatsoenlijk lid der S. D. A. P., doch thans is dit niet meer mogelijk en spreker zal hem niet meer als zoodanig erkennen. De heer Kruizinga weert van zich af. De heer Kruizinga zegt vrij te zijn te doen wat hij wil. In deze gemeente wordt nites voor de werkloozen gedaan. Spr. roept uit, dat men het geld maar moet halen waar het is. Oegstgeest is een z.g. rijke gemeente. Protest van den voorzitter. De voorzitter protesteert hier krachtig tegen en zegt dat de heer Kruizinga heel goed weet, hoe het werkelijk is. Oegst geest staat aan de grens van 't armlastige. De belastingschroeven kunnen bijna niet vaster meer worden aangedraaid. Minderwaardig geschrijf. De heer Paardekooper protesteert even- of liever gezegd een mis-geboren verkie- den heer Kruizinga. De heer Sanders dankt den heer Kat tenbusch voor de wijze waarop hij het pamflet heeft veroordeeld. In dezen Raad wordt het eenmanspartijtje van den heer Kruizinga de volle maat gegeven zijn mee ning naar voren te brengen. De heer Kattenbusch repliceert en noemt het schrijven een te vroeg geboren of liever gezegd een min-geboren verkie- zings-pamflet. De voorzitter sluit de discussie. I Hierna sluiting der openbare zitting en I ging de Raad over in comité-generaal. IHEATER HOOFDFILMS anoHNi AANVANGSUUR KEURING Trianon: De groote illusie. (Erich van Stroheim Dita Parlo Jean Gabin). Rijk en geen geld (Cary Grant Mary Brian). Speelfilm Kom. film lederen avond 8 uur Zaterdag en Zondag van 27 uur.Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Lido: Wanneer bent u ja rig. (Joe Brown). Café Metropole. (Loretta Young, Adolphe Menjou). Klucht Kom. film lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 2-7 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Casino: Stars over Broad way (Pat O'Brien, Jane Froman). Chandu, de geheim zinnige (Beia Lugo- si). Muz.-kom. film Avont. filir lederen avond 8 uur Zaterdag en Zondag van 47 en 811 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Luxor: Hanège (Attila HÖrbiger). De wereld wil be drogen zijn. Circusfilm Kom. film Tederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag om 2, 4.3J en 8 uur. Matinée Woensdag en Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. Volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7