OMGEVING De loslippige Japanners BUITENLAND 's Pausen IJzeren wil TWEEDE BLAD - PAG. 6 DINSDAG 25 JANUARI 1938 Ministers zullen voortaan voorzichtiger zifn EEN INTERPELLATIE IN HET JAPANSCHE HOOGERHUIS. Joenzo Kozaka heeft gisterochtend in het Hoogerhuis te Tokio een interpellatie ge richt tot de Japansche regeering over de vijandelijkheden in China. Na de regeering te hebben uitgenoodigd te luisteren naar de stem der natie en een nationale politiek te leiden, verklaarde Kozaka, dat, naar zijn mening, alle mi nisters, behalve de minister-president en de minister van buitenlandsche zaken, zich er van moeten onthouden commentaar te leveren op zaken van diplomatieken aard. Daar Kozaka een toespelling had ge maakt op het interview van Soejetsoegoe, dat in het tijdschrift „Kaizo" is verschenen, gaf minister-president Konoye de verzeke ring, dat de leden der regeering voortaan een voorzichtiger houding zouden in acht nemen. Soejetsoegoe nam vervolgens nog het woord om te zeggen, dat een kwaadaardige uitlegging was gegeven aan zijn inter view met de „Kaizo" en dat daarvan ook een onjuiste vertaling was gegeven. Chineesche ambassadeur uit Tokio terug. De Chineesche ambassadeur te Tokio is te Sjanghai aangekomen. Hij zal over Hong kong naar Hankau vertrekken om met de centrale regeering besprekingen te voeren. Hij zeide niet pessimistisch te zijn, den mi litairen tegenslagen ten spijt. Het gerucht, als zou hij Japansche vredesvoorwaarden medebrengen, sprak hij tegen. De Japansche vredesvoorwaarden. Van de zijde der Chineesche centrale re geering wordt medegedeeld, dat de Japan sche regeering aan Duitschland heeft ver zocht, vier vredesvoorwaarden voor te leg gen aan de Chineesche regeering, doch Japan heeft tot nu toe geen duidelijk om schreven voorwaarden gesteld. De Japan sche voorwaarden waren in zulke vage be woordingen vervat, dat China deze onmo gelijk kon aannemen. Chineezen melden succes. Uit Chineesche bron wordt gemeld, dat een Chineesche escadrille gistermorgen ter Noorden van Swantsjang in de provincie Anhwei een groot aantal booten heeft ge bombardeerd, waarin Japansche troepen, die naar het Noordoosten terugtrokken, vervoerd werden. Een tiental booten zou tot zinken gebracht zijn, waarbij 300 Ja- panneezen om het leven gekomen zouden zijn. De Japansche artilleriestellingen zou den bovendien vernietigd zijn. De Chineesche troepen hebben gepoogd, de Japansche troepen te Tsining te omsin gelen en de versterkingen, welke uit Jen Tsjau op weg waren tegen te houden. De Japansche achterhoede wordt door de Chi neesche troepen bestookt. De Chineezen passen hierbij een guerilla toe. Het schijnt dat de Japansche versterkingen moeite hebben om de opening van 240 kilometer langs den Tientsin-Poekau spoorweg op te vullen. De woordvoeder van het Japansche le ger heeft gezegd, dat de toestand statio nair blijft. Japansche vliegtuigen hebben groote Chineesche troepenconcentraties ontdekt bij Pengfoe, het eerste object van de Japansche troepen in Zuidelijke rich ting. Men verwacht, dat de Japansche troe pen eerst versterking af zullen wachten al vorens het offensief in deze richting op groote schaal in te zetten. De Chineezen beweren, dat gisteren, bij een aanval op Woehoe door Chineesche vliegtuigen, acht Japansche toestellen wer den vernield. Buitenlandsche Berichten OM TWEEHONDERD FRANCS. In het gehucht la Poree, gemeente la Flèohe (Frankrijk), heeft een boerengezin, bestaande uit een weduwe en twee zoons, geweigerd toegang tot de woning te ver- leenen aan een deurwaarder, die beslag kwam leggen op den inboedel, omdat een belastingschuld ten bedrage van 200 francs (ongeveer f 12.sinds een jaar al niet betaald werd. De deurwaarder liet daarop een slotenmaker komen om de deur open te breken. Een der beide zoons ontstak daar op in woede, greep zijn geweer en schoot den slotenmaker neer. De man wérd door een kogel in het hart getroffen en was op slag dood. Het huis is thans omsingeld. De bewoners weigeren zich over te geven. NASPEL VAN DE LINDBERGH-AFFAIRe Voor mevr. Hauptmann is de zaak nog niet afgeloopen. In een onderhoud heeft Anna Hauptmann, de echtgenoote van Bruno Hauptmann, die op den electrischen stoel is terechtgesteld onder beschuldiging van moord op het kind van Lindbergh, verklaard, dat zij de hulp in zal roepen van den procureur Tho- Dewey om een nader onderzoek in te stel len naar de ontvoering van Lindbergh's baby. „Ik zal mijn pogingen niet staken al vorens de geheele zaak is opgehelderd", al dus verklaarde zij, ,,en elke cent, die ik verdien, zal daaraan uitgegeven worden". VAN HET VATICAAN DE H. VADER IN DE SISTINA Lichaamszwakte, geschraagd door energieken wil Men schrijft uit Rome d.d. 22 dezer aan de „Msbd.": Bij de plechtige H. Mis van Requiem voor de zielerust van Paus Benedictus XV, die vandaag voor 16 jaren stierf, hebben wij gelegenheid gehad, wederom den H. Vader van nabij te zien en ons van Zijn uiterlijken toestand te overtuigen. Zijn Heiligheid werd bij de plechtigheid in de Capella Sistina weer op de sedia gestatoria binnengedragen en kwam niet te voet door de sacristie der kapel, gelijk zulks anders gebruikelijk is bij de Requim- Missen in de Sistina. Hij zat rechtop op de sedia en zag er, dc omstandigheden in aanmerking geno men, niet slecht uit, al kan men ook niet van goed spreken. Zijn gelaatskleur toch was bleek en Zijn wangen waren ingevol- len. Men kan aan Zijn heele houding zien, welk een geweldige energie Hij ontwik kelt, om zich niet door Zijn lichamelijke ongemakken te laten beheerschen. Het is zeker, dat Hij af en toe veel hinder daar van ondervindt. De zeteldragers droegen Hem tot dicht voor den troon, waar Hij met de hulp der ceremoniarii opstond, zich snel omdraaide en dan plaats nam op den troon. Het knielen bij de verschillende hoofd momenten der H. Mis scheen zonder groote moeiten te geschieden. Verder zat Hij onbeweeglijk op den troon en bad luid en duidelijk alle gebe den mede. Aan het slot der plechtigheid verhief Hij zich van zijn zetel en zong met heldere zelfs krachtige stem de gebeden der ab- soute. Met vaderlijke goedheid zegende de Paus bij Zijn verschijnen in de kapel, zoowel als bij Zijn vertrek allen, die in de Sistina aanwezig waren en die, daar bet een Requiem-Mis, dus een rouwdienst gold, zich van de anders gebruikelijke toe juichingen onthielden. Ondanks alles bliijft het intusschen be wonderenswaardig, hoe de H. Vader nog altijd zoo actief is en aan alle plechtighe den, waarbij Zijn tegenwoordigheid ver- eischt is, deelneemt. Welk een verschil met een paar jaar ge leden, toen de Paus noch op 22 Januari, noch op den verjaardag Zijner kroning (12 Febr. 1937) in de Sistina kon verschijnen. In de laatste dagen liet de H. Vader zijn dagelijksche tochtje door de tuinen van het Vaticaan achterwege, maar vermoedelijk, op medisch advies, alleen wegens het wel wat gure weer dat tot voorzichtigheid maande. VOLKENBOND DE A.S. ZITTING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD DE ABESSIJNSCHE KWESTIE Een Belgische meening Het te Antwerpen verschijnende blad „La Metropole" bespreekt naar aanleiding van de komende zitting van den Volken bondsraad de Abessijnsche kwestie, en wijst er in dit verband op, dat de. kleine staten in steeds grooter getale geneigd zijn, de verovering van Abessynië door Italië de facto te erkennen, zonder tot erkenning de jure te willen gaan. Men weet, aldus de „Metropole", dat Nederland vast besloten is, dien kant uit te gaan. Roemenië is niet minder vastbesloten. Joegoslavië geeft in zijn ge loofsbrieven aan den koning van Italië den titel van keizer. Van zijn kant is Zwe den eveneens geneigd, den feitelijken toe stand, die door de bezetting van het Abes sijnsche grondgebied geschapen is, te er kennen. Wat België betreft, maken redenen van politieken, evenals van economischen aard, het eveneens noodzakelijk, niet langer het maken van een zuiver beleefdheidsgebaar te weigeren, door erin te volharden, den koning van Italië een titel te onthouden, die de grondwet van dit land hem toekent. De regeeringen te Londen en Parijs mo gen hun adhaesie afhankelijk willen ma ken van de regeling al hunner moeilijkhe den met Italië, wij hebben niet dezelfde redenen om in een afwachtende houding te blijven volharden. De abbessijnsche kwestie is een afgewikkelde zaak, en de Mevrouw Hauptmann voorziet in haar levensonderhoud door den verkoop van koffie. Haar spaargelden offert zij op voor de opvoeding van haar vierjarig zoontje, Manfried, en bovendien staat zij een groot oeel hiervan af voor het gerechtelijk on derzoek, waardoor de naam van haar man gezuiverd moet worden. DE MOND- EN KLAUWZEER-EPIDEMIE IN DUITSCHLAND. Sedert 15 Januari is een stilstand 'te be speuren in de mond- en klauwzeer-epidemie in Duitschland. Vooral Baden en de Beier- sche Pfalz worden nog geteisterd. Tot 1 Januari werden ongeveer 2200 stuks vee, vierhonderd kalveren en 3000 andere die ren geslacht wegens ziekte. DE LEIDSCHE COURANT openbare meening in België wenscht hoe langer hoe meer, dat niet langer blijk ge geven wordt van een formalisme, dat even nutteloos is als schadeijk voor onze le vensbelangen» Vereenigde Staten volharden bij hun standpunt Naar aanleiding van een bericht, volgens hetwelk de regeering der Vereen. Staten bereid zou zijn, de verovering van Abes synië door Italië onder zekere voorwaar den te erkennen, heeft minister Huil ver klaard, dat het Amerikaansche standpunt in deze kwestie in het geheel niet veran derd is. In welingelichte kringen ziet men in deze verklaring een nieuwe verzekering, dat de regeering der Vereenigde Staten niet voornemens is de verovering van Abessynië te erkennen en wenscht trouw té blijven aan de leer van Stimson, vol gens welke gewelddadige veroveringen niet erkend dienen te worden. DUITSCHLAND DE BIJEENKOMST VAN DEN RIJKSDAG In gewoonlijk goed ingelichte kringen wordt vernomen, dat rijkskanselier Hitier de Rijksdag bijeen heeft geroepen op 30 Januari, den vijfden verjaardag van het Derde Rijk. Men verwacht, dat de rede, welke Hitier zal houden, voornamelijk zal handelen over vraagstukken van binnenlandsch politiek belang. Men herinnert eraan, dat de vorige bij eenkomst van den Rijksdag werd gehouden op 30 Januari 1937. TWEE KLOOSTERSCHOLEN GESLOTEN De autoriteiten hebben bevel gegeven tot het sluiten van twee kloosterscholen te Landshut in Beieren, n,l. de middelbare meisjesschool van de zusters Ursulinen en een meisjesschool ders zusters Cisterciën- sen. Van gemeentewege heeft men reeds de noodige maatregelen getroffen om de scho len met leeken-personeel over te nemen. BULGARIJE EEN KABINETSCRISIS In Bulgarije is een kabinetscrisis uitge broken tengevolge van het aftreden van generaal Lukof, den minister ^an oorlog. De generaal eischte opneming van krach tiger figuren in het kabinet en had bezwa ren tegen het aanblijven van den minis ter van binnenlandsche zaken Krasnofski, met wien generaal Lukof reeds geruim en tijd op zeer gespannen voet stond. Na het aftreden van generaal Lukof is ook Krasnofski uit zijn ambt ontzet. Ten gevolge van deze geschiedenis heeft ook de minister van handel Barof zijn ontslag aan geboden, terwijl men verwacht, dat nog meerdere ministers zullen aftreden. GRIEKENLAND AANSLAG OP DEN KONING VERIJDELD Bij huwelijksplechtigheid in de kathedraal De „Az Est" meldt uit Athene, dat men op het laatste oogenblik een moordaanslag op koning George en minister-president Metaxas heeft kunnen verijdelen. Aan het hoofd van het complot zou de gewezen chef van de staatspolitie Poli- chronopoelos hebben gestaan, die indertijd op last van hooger hand is ontslagen, ge arresteerd en op het eilandje Xanthi ge vangengezet. Volgens mededeelingen der politie zou het in de bedoeling hebben gelegen den koning en den premier bij de jongste hu welijksplechtigheid in de kathedraal neer te schieten. Polichronopoelos heeft vier jaar geleden een moordaanslag tegen Venezelos op touw gezet, die eveneens kon worden verijdeld. AMERIKA OVEREENSTEMMING TUSSCHEN HAITI EN SAN DOMINGO In diplomatieke kringen te Washington verneemt men, dat de regeeringen van Haiti en San Domingo tot overeenstemming zijn gekomen ten aanzien van de kwestie der incidenten van October. San Domingo zal Haiti een som van 750.000 dollar beta len, de veiligheid der Haitianen op Domi- nicaansch gebied waarborgen en bovendien officieel uiting moeten geven aan zijn leed wezen over de incidenten. Het zal tenslotte strafmaatregelen tegen de schuldigen moe ten bekend maken. De bepalingen der overeenkomst zullen einde Januari offi cieel bekend worden gemaakt, tijdens de bijeenkomsten der delegaties van beide landen. KATWIJK AAN DEN RUN. Hanze. De R. K. Middenstandsver- eeniging de Hanze hield gisterenavond haar jaarvergadering, waarna feestverga- dering. De voorzitter, de heer W. Caspers, cpende met gebed en een woord van wel kom. O.m. wees spr. er op, dat de afdeeling dit jaar haar 20-jarig bestaan hoopt te vie ren. Na lezing der notulen het uitvoerig jaarverslag van den secretaris, den heer A. J. Mulder. Het jaarverslag getuigde van een opgewekt vereemgingsleven, herinnerde aan vele werkzaamheden inzonder aan den etalagewedstrijd, welke een succes voor de afdeeling was. Het ledental bleef stationair. Voorts werd herinnerd aan het 30-jarig be staan van den Bond. Vervolgens het financieel verslag van den penningmeester, den heer M. J. Alkemade. Boeken en bescheiden waren gecontroleerd. De heer Winters bracht namens de com missie verslag uit. Alles was dik in orde. Ei was een batig saldo "an 93.17. De be grooting voor 1938, met een saldo van 71.27, werd met alg. stemmen aangeno men. De Santoscommissie bracht bij monde van den heer G Grimbergen verslag uit. Er was voor deze instelling ingekomen netto J 119.70. Een dankbaar applaus volgde op uit rapport. De heeren G Grimbergen en A. J. Mulder werden herbenoemd in deze commissie. Er waren ook nog enkele inge komen stukken, o.m. over het Dioc. ge schenk voor den K.R.O., over de stemming voor de K. van K. Vervolgens van het be stuur der Federatie, meldend een belang rijke vergadering, te houden op 15 Febr. te Noord wijk. O.m. zullen de sprekers naar voren brengen het bestaansrecht der Fede ratie. Een groote feestavond zal er op vol gen. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Caspers, voorzitter, L. v. Paridon, vice- voorzitter en A. J. Mulder, secretaris, wer den met bijna alg. stemmen herkozen. De rondvraag gaf geen belangrijke pun ten. Na sluiting der gewone vergadering kreeg de voorzitter der feestcommissie, de heer Jac. Rietveld, het woord om in en kele woorden deze feestvergadering te ope nen. Het Bondslied werd spontaan gezon gen, de koffietafel volgde, waarna deze feestvergadering werd voortgezet met trac- taties, attracties en prijsjassen om „zware" prijzen. Het was een in alle opzichten ger slaagde vergadering met feestavond als slot. LISSE. Zuster Augustina. t In het klooster te Bennebroek is over leden de Eerw. Zuster Augustina. Zuster Augustina (meer bekend onder den naam Zuster Vicaris) heeft aan de R. K. Meis jesschool in het Agathagesticht alhier, ruim 19 jaar geleden als hoofd dezer school een groot en belangrijk aandeel gehad in de opvoeding der jeugd in onze parochie. Velen, die thans de kinderschoenen ont wassen zijn, zullen zich dat nog weten te herineren en zullen uit dankbaarheid daarvoor Zuster Augustina gaarne in een extra gebedje herdenken. Hengelaarsvereeniging „Advendo". In de zaal van „De Vereeniging" hield de Hen- gelaarsvereeniging „Advendo" gisteravond haar 4e jaarvergadering onder presidium van den heer Vaneveld met een goede op komst. De voorzitter heette allen welkom en meer in het bijzonder den heer Hendriks, 2de voorzitter van den Hengelaarsbond Leiden en omstreken, wien hij allereerst het woord gaf. Deze gaf een overzicht over het vereenigingsjaar 1937. Het aantal leden ging met circa 180 leden vooruit en be draagt thans 730. Het saldo van den bond steeg van 1466.16 tot 1763.68. Het reser vefonds bedraagt f 1200.De Bond staat er finantieel goed voor. Echter blijven we propaganda voeren waarvoor een aardig idee is uitgedacht, hetgeen spreker uiteen zette. Er bestaan voorts plannen tot het uit geven van een eigen orgaan. Dit zal een middel zijn den Bond nog grooter en ster ker te maken. Spreker was er van over tuigd, dat we spoedig 1000 leden zullen tel len. Spreker gaf nog eenige technische wen ken in verband met eventueel te pachten /ischwater vooral het snoekhengelen. Ten slotte zeide de heer Hendriks, dat er geen enkele gemeente is waar de kleine visch- acte meer kost dan 1.— uitgenomen Voor hout, waar ze 1.75 kost: echter zijn er door den Bond stappen gedaan hierin een guns tige verandering te doen brengen. Ver schillende vragen werden door de leden gesteld en door spreker afdoende beant woord. Nadat de voorzitter spreker had bedankt, werd met de afwerking der agenda begon nen. Het woord was aan den penningmees ter om rekening en verantwoording te doen; hieruit bleek dat het batig saldo 4.51 be droeg. De rekening was nagezien en in orde bevonden door den heer J. Lij ten en J. Gverduin. Het ledental bleef stationair en bedraagt 41. Vervolgens bracht de secre taris, de heer A. Warmerdam, zijn jaarver slag uit waarin hij memoreerde den gehou den boottocht en den Hengelwedstrijd in oen afgeloopen zomer. Vijf leden namen deel aan het gehouden concours van den Hengelaarsbond „Onder Ons" waarbij een medaille werd gewonnen. Voorts werd een prijs gewonnen in den korpswedstrijd. Bovendien heeft de vereeniging een onder linge prijswedstrijd gehouden. Een ingekomen stuk van het Hoofdbe stuur werd voorgelezen en voor kennisge ving aangenomen. Aan de orde is voorts een voorstel tot contributieverhooging, vooral in verband met een te houden con cours bij de herdenking van het eerste lustrum. Plannen bestaan ook een compe titiewedstrijd, gevolgd door een bekerwed strijd, te houden. Wille we twee wedstrij den houden, dan is contributieverhooging noodzakelijk. Uit de vergadering gingen stemmen op om geen contributieverhooging m te voeren, doch te werken met 5-cents bonnen ter versterking der kas. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Voorts is aan de orde bespreking vo'or een ïe houden concours. De voorzitter lichtte cit punt nader toe, waaruit bleek dat de tedoeling was hier ook een persoonlijken prijzen wedstrijd aan te verbinden tot dek king der kosten, daar de kas dit niet kan lijden. Aan de orde is hierna de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke af treding van de heeren Vaneveld en Duin- meijer; beiden werden met een flinke meerderheid van stemmen herkozen. Na de rondvraag werd een kleine ver loting gehouden, waarna de vergadering werd gesloten. Jongetje aangereden. Gisterenmorgen stak een 5-jarig jongentje nabij de Ned. Herv. Kerk plotseling der rijksweg binnen oeze gemeente over, terwijl van de richting Haarlem de personenauto van den heer B. Lit Overveen kwam aanrijden. Door dit ondoordacht oversteken liep het knaapje ;egen de rechter portierdeur van de rijden de auto aan. Het ventje werd tegen den grond gesmakt en kwam waarschijnlijk tegen den granieten trottoirband aan. Hevig bloedend en aan het gelaat gewond reed de heer B. met zijn auto het ventje naar het R. K. Wijkgebouw in de School straat, alwaar het eerste verband werd ge legd door dr F. G. M. Haase. Op advies van dr. Haase werd het jongetje per zie kenauto van den heer Scheepmaker, al hier, naar een ziekenhuis te Leiden ver voerd. Het knaapje heeft een ernstige won de aan het gelaat opgeloopen De politie maakte van een en ander pro ces-verbaal op. Den automobilist treft, naar wij hebben vernomen, niet de minste schuld. Motorrijder geslipt. In den voornacht /an Zaterdag op Zondag kwam de heer v d. M. uit Amsterdam op zijn motor ge reden nabij de rijkstuinbouwwinterschool op de in den rijksweg gelegen tramrails te slippen. Hij sloeg tegen den grond en raak te bewusteloos. Voorbij trekkende personen hebben hem naar dr. Haase vervoerd, al waar hem de eerste hulp werd verleend. De gemeente-politie heeft den motor ge borgen en de patiënt per taxe naar zijn woonplaats 'vervoerd. NOORD WIJK. Kapperszaken op Maandagmiddag en -avond gesloten. Naar wij vernemen, heeft de onlangs door den gemeenteraad vastgestelde verordening ingevolge de win- kelsluitigswet, waarbij het verboden is op Maandag na één uur des middags een kap pers- of barbierswinkel geopend te hebben, voorzoover betreft het verrichten van kap pers- of barbierswerkzaamheden, thans de Koninklijke goedkeuring verworven. Deze verordening treedt in werking met ingang van Maandag 31 Januari a.s., zoodat men zich dus voortaan op Maandag vanaf 1 uur is middags niet meer kan laten scheren op knippen. personalia. B. en W. hebben tot tijde- lyken administratieven kracht op het bu reau van den dienst van Openbare Werken aangesteld, de heer H. J. Faase, alhier. NOORD WIJKERHOUT. K. J. M. V. Woensdag as. om acht uur houdt de K.J.M.V. in Hotel Gouwenberg een ouderavond. De avond zal worden op geluisterd door zang en spel. Deze avond is op touw gezet in verband met de gezins actie in dit winterseizoen. Stille Omgang. De afd. Noordwijker- hout van het Genootschap van den Stillen Omgang houdt in het Patronaatsgebouw van de St. Victor-Parochie Donderdagavond a.s. om half acht een bijeenkomst. Als spre ker zal optreden de Weleerw. heer kapelaan J. van Adrichem. Uitvoering voor ouden van dagen. In de groote zaal van het Café Brama gaf de tooneelvereeniging „Arti et Amicitiae" uit Amsterdam ten bate van het comité „Autotocht voor ouden van dagen" een uit voering groote belangstelling bestond, bleek uit het feit, dat de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld was, toen om acht uur de voorzitter, de heer P. P. van Denzen, de avond met een kort woord opende. Spreker sprak zijn genoegen er over uit, dat de op komst zoo groot was. Hij heette alle aan wezigen hartelijk welkom in het bijzonder den Burgemeester en Pastoor Maas. Hij dankte den Burgemeester namens het co mité voor de medewerking bij alles onder vonden. Hij dankte de dames, die de kaar ten voor dezen avond met veel ijver ver kocht hebben. Hierna verwelkomde hij het Amsterdamsche Tooneelgezelschap en hoop te op de medewerking van de aanwezigen om den avond goed te doen slagen. Hierna werd met de opvoering van het tooneel- spel „Polly Perkins" aangevangen. De rol- verdeeling van dit spel van list en liefde kon in geen betere handen gegeven wor den. De aanwezigen hebben buitengewoon genoten de toneelspelers moesten na afloop van het spel een ware ovatie van het pu- pliek in ontvangst nemen. Aan het einde van den avond dankte de voorzitter na mens allen de vereeniging voor het mooie spel en sprak de hoop uit, dat de aanwezi gen reclame zullen maken voor Dinsdag avond. Hierna bleef men nog een uurtje gezellig bijeen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6