AGENDA RECHTZAKEN Academienieuws Wilt U iets weten? Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 25 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LELDEN. Dinsdag. GROOTE „KENNISMAKINGS AVOND", uitgaande van Missie- Verkeersmiddelen-Actie, zang, film, toespraak H. de Greeve, Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag. Cursusavond-Van Doorn, St. An- tonius-clubhuis, Mare. te half 9. Woensdag. Bridge-avonct onder ausp. Ned. Reisver. v. Kaïh toegankelijk voor alle Katholieken, Rest. Zarse, 8.15 uur. Donderdag, R.K. Volksbond, begrootings- vergadering, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag, Mij. voor Toonkunst, 2e ge woon concert, Leidsche Schouw burg, 8.15 uur. Vrijdag, Filmavond „Herwonnen Levens kracht", Stadsgehoorzaal 8 uur. Vrijdag „St. Christoffel'' Jaarvergadering Café Rest. „De Harmonie'', 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 22 tot en met V r ij d a g 28 Jan. a.s. waargeno men door de apotheken: D. J. van Driesum Mare 110 tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553, en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. DE JEUGD ROEPT U Voor Christus, onzen Koning, God wil het. Men verzoekt ons opname van de vol gende oproep: Gij allen hebt het reeds gelezen in de courant en op de reclamebïljetten. De jeugd viert feest. Opening met groote muzikale show. Opvoering van een klucht. Lachen, da veren, schateren. En tevens optreden van een wereldbe roemd Dat alles belooft een groot succes te worden. Ja, de jeugd heeft den naam een echt gezelligen avond in elkaar te kunnen zet ten. Denk maar aan den Bourgondischen Avond, St. Nicolaasfeest, etc. Maar dit feest op 13 Februari a.s. zal dit alles verre overtreffen. Het belooft met recht 'n knalvasten avondfeest te worden. De jeugd zal u bezoeken om 'n kaart te verkoopen. Weigert ge?? Neen, dat doet ge niet. En dan?? Ge krijgt waar voor uw geld. Een avond vol jool en pret. Speciale décors, sprookjesachtige ver lichting. Hebt ge reeds kaarten? Neen? Koopt ze nog heden. De jeugd is u dankbaar. A.R.K.A. EN DE FAKKELOPTOCHT. Bij den te houden groeten Fakkeloptocht zal ook de Leidsche Afdeeling van de Al- gemeene Roomsch Katholieke Ambtenaren- vereeniging (A.R.K.A.) zich aansluiten. A.R.K.A.-leaen schaart U achter Uw A R.K.A.-vaandel. Alle leden present en op tijd. U weet het toch, dat de optocht wordt gehouden 's avonds om 8.30 uur vanaf de KaasmarKt? Toegang uitsluitend door den Middelweg. Niemand blijve thuis. Het vaan del zal tijdig op de Kaasmarkt aanwezig zijn. W. J. KRIEK, Secretaris. Maria-Congregatie Afd. Jongens Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Wegens de Chineesche nederzetting is er Woensdagavond 26 Jan. voor de leden van Afd. A geen recreatie-avond. De leden, die medewerken aan den kaart verkoop voor de liefdadigheidsuitvoering ten bate der missie van Pater Buis, op 6 Febr. worden verzocht, het verslag en de afrekening ook één week uit te stellen, en dit te doen op Woensdag 2 Febr. Kaarten kunnen zij ten allen tijde, zoolang de voor raad strekt, bekomen bij het bestuur. NED. MALACOLOGISCHE VEREENIGING De Nederlandsche Malacologische Ver- eeniging heeft Zaterdag een zeer druk be zochte bijeenkomst gehouden in het Rijks museum van natuurlijke historie alhier, onder voorzitterschap van dr. J. Th. Hen- rard. Deze, sinds eenige jaren bestaande, vereeniging stelt zich ten doel, alle verza melaars vaii schelpen en hen die hun stu die maken speciaal van de weekdieren (amateurs zoowel als vakmenschen), met elkaar in contact te brengen en door dit contact te trachten, de wetenschap van de weekdieren tot in alle onderdeelen zoo ver mogelijk te doorgronden. Veel wetenswaardige mededeelingen wer den ter tafel gebracht en vele aardige vondsten van recente en fossiele zeeschel pen werden met passende explicatie door de leden gedemonstreerd. Na een geanimeerd vraag- en antwoor- dengesprek werd de nuttige en leerzame beenkomst gesloten. Hedenmorgen is aanbesteed de verbou wing van het perceel Haarlemmerstraat 181, het filiaal van de firma Albert Heijn. Inschrijvers waren, fa. Oostveen, Leiden f 4180; Groenendijk, Leiden 3663; Kaag, Oegstgeest, 3472; Gebrs. v. Breda, Sassen- heim 3460; H. Snip, Leiden, 3450. Het werk is aan den laagsten inschrijver legund. PROF. VAN EIJSINGA Prof. jhr. mr. dr. W. J. M. van Eijsinga, oud-hoogleeraar in het Volkenrecht aan de Universiteit alhier, lid van het Permanente Hof van Internationale Justitie, zal Maan dag 31 Januari zijn 60sten geboortedag herdenken. AANRIJDING OP DEN STATIONSWEG. Hedenmiddag om twee uur reden de motorrijder N. v. d. S., uit Zoetermeer en de wielrijder J. B. uit Leiden op den Sta tionsweg in de richting van het station. J. E. wilde op een gegeven oogenblik de Haverzaklaan inrijden en gaf van dat voornemen blijk door zijn hand uit te ste ken. De motorrijder, die juist achter een auto reed, had dit waarschijnlijk niet ge zien en wilde recht door rijden. Het ge volg was een aanrijding. De motorrijder bekwam kwetsuren aan het hoofd en aan de pols. Hij werd per auto van den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De wielrijder kwam met den schrik vij. Slechts zijn rijwiel werd zwaar gehavend. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5350. Naamlooze Vennoot schap Algemeen Technisch Handels- en Ingenieursbureau „A.T.H.I.B.U.", Leiden, Nieuwstraat 35. Vest. fil.: Rotterdam, Nieuwe Haven 156. Het aantal bezoekers van het Rijksmu seum van Oudheden bedroeg in het 4de kwartaal 1695, in het afgeloopen jaar 9382. Het Rijksmuseum voor Volkenkunde werd sinds de heropening op 1 Dec. j.l. be zocht door 617 personen. Hedenmorgen te 9 uur is het 9-jarige meisje L. H. in de Nieuwsteeg tegen een passeerenden fietsrijder geloopen, waardoor het kind het rechteronderbeen brak. Door de E.H.D. werd het naar het Acad. Zieken huis vervoerd. De politiebrandweer heeft hedenmorgen te 10 uur een schoorsteenbrandje gebluscht ten huize van J. B., Oranjestraat 33. Gistermiddag te 12 uur werd de politie brandweer voor een schoorsteenbrand ten huize van L., Prinsenstraat 55a gealar meerd. Het bleek echter, dat er een lek ontstaan was in het rookkanaal van den schoorsteen in de benedenwoning. De brandweer kon daarop inrukken. j HAAGSCHE POLITIERECHTER. Zij liaoden nog een appeltje met elkaar te schillen. In het verdachtenbankje van den Haag- schen Politierechter moesten maar liefst drie verdachten tegelijk verschijnen, om dat zij tezamen en in vereeniging, om in de bloemrijke taal der dagvaarding te blij ven, zekeren van Veen, veehoudersknecht te Zoeterwoude hadden geslagen, ge stompt en getrapt, ofwel hadden „afge droogd". De drie verdachten waren J. J. V., los- werkman J. P. B., boerenknecht en H. J. K., eveneens loswerkman, allen woonach tig te S c o m p w ij k. In het begin bleef deze zaak, gehoord de verwarde verhalen, in nevelen gehuld, maar alie.gs, vooral toen de politierechter de duimschroeven wat meer aandraaide, begon het te dagen. Toen bleek, dat ver dachte J. J. V. een oneenigheid had met van Veen. Op zekeren dag had hij zijn bloed voelen koken en was op zijn rijwiel ge stapt om langs het huis van v. Veen te peddelen. Hij had aldaar harmonicamuziek gehoord. „Ei werd zeker een serenade gebracht", meende de politierechter. Maar dat was niet zoo, want van Veen was plotseling verschenen en had den verdachte de his torische woorden toegevoegd, althans vol gens verdachte V., „ik heb met jou nog een appeltje te schillen". En aangezien ,dit appeltjes schillen wederkeerig was, had verdachte V. aangeboden het geval uit te „knokken". En toen kwam eindelijk de aanleiding tot het knokpartijtje ter sprake. De kwestie was een.... stoel. Blijkens de verhalen draaide het, geval over het wegnemen van bovengenoemde zetel die eerst door een ander bezet was geweest. Er waren toen harde woorden ge vallen, maar daar was het bij gebieven. De wraakgevoelens waren evenwel gebleven, totdat de uitbarsting was gekomen, als bo ven in den aanvang vermeld. Verdachte K. kwam er het beste af, want hij had van Veen alleen maar bij de beenen gegrepen, zoodat deze was geval len. Verder had hij zich niet met het ge val bemoeid. Van slagen, schoppen en stompen was dus geen sprake geweest, zoodat hij werd vrijgesproken. Verdachte B. echter had van Veen tegen het hoofd geschopt waardoor hij bloedend was ge wond. De Officier vond het een gemeene streek om iemand tegen het hoofd te schop pen en eischte tegen B. een geldboete van 20.— subs. 20 dagen. De politierechter hield rekening met de civiele vordering, die verdachte nog zal moeten betalen en veroordeelde hem tot 10 subs. 10 dagen. Verdachte V. hoorde voor zijn aandeel een eisch tegen zich van 15 subs. 15 da gen, waarmede de politierechter zich kon vereenigen. HAAGSCHE RECHTBANK. De diefstal van levens middelen. De Officier van Justitie had tegen H. F. uit Leiden een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van acht maanden wegens verduistering van levensmiddelen uit een hotel te 's-Gravenhage, alwaar verdachte de functie van spoeljongen vervulde. De Rechtbank, hedenmorgen uitspraak doende, veroordeelde verdachte conform den eisch tot acht maanden gevangenisstraf Het drama in de Jan Wap- straat te Den Haag. De Rechtbank deed hedenmorgen uit spraak tegen A. G. uit Rijswijk die zijn jonge vrouw met een bijl uit jaloerschheid eenige slagen had toegebracht toen hij haar had ontmoet toen zij met een anderen jongen liep te wandelen. Verdachte werd "iet toerekenbaar ge acht en veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest en met bevel tot plaatsing in een gesticht voor geesteszieken. Ernstige aanrijding te Wassenaar. Op 19 December van het afgeloopen jaar reed de 23-jarige J. K. uit Wassenaar per motor op den Leidsche Weg in de richting Wassenaar. Het was volslagen duister op den weg. Uit tegenovergestelde richting naderden een drietal auto's, waar van twee reeds bezig waren elkaar te pas- seeren. De derde auto, bestuurd door F. H. uit Den Haag, had toen geprobeerd de twee voor hem rijdende auto's in te halen en te passeeren. Daartoe moest H. op den dei den, rijbaan gaan rijden en kwam dus op het linker weggedeelte voor hem, omdat de weg in vier rijbanen verdeeld is. De motorrijder J. K. wilde juist op het moment, dat H. op de derde baan reed, een voor hem rijdenden auto passeeren en kwam dus voor hem op het tweede rij vlak, maar nog rechts van den weg. De auto op het derde baanvak had toen natuurlijk den motorrijder aangereden. De gevolgen voor dezen laatste waren zeer tragisch geweest, want J. K. was dusdanig verwond, dat zijn linkerbeen even boven de knie geampu teerd moest worden en hij voor zijn ge- heele leven invalide is. Er waren door het O. M. zes getuigen ge dagvaard. Bij de getuigenverhooren kwam nog vast te staan, dat verdachte F. H. door was gereden zonder zich om iets te bekom meren. De verdediger vroeg aanhouding van deze zaak om nog eenige niet verschenen getuigen a décharge te hooren. Ook de of ficier wilde nog een getuige dagvaarden. Deze ernstige aanrijdingszaak zal verder worden behandeld op 1 Maart. MAATSCHAPPELIJKE STEUN OPGELICHT? Voorwaardelijke straf geëischt Een bejaarde man, een werkloos han delsreiziger, stond vandaag in hooger be roep terecht voor het Amsterdamsche Ge rechtshof, verdacht van oplichting van Maatschappelijken Steun. De politierechter had in dit geval dat in vele opzichten afweek van de gebrui kelijke steunfraudes de gewone stra: drie weken gevangenis opgelegd. In hooger beroep vertelde verdachte, dat hij geruimen tijd geleden werkloos was ge worden. Hij had eerst een lijstenfabriek gehad, de zaken waren misgegaan en ten slotte had hij werk gevonden als handels reiziger. Na zijn ontslag was hij aangewe zen op Maatschappelijken Steun. Trouw betaalde hij de premie van een onderlinge verzekering door, doch om dit te kunnen moest hij van familieleden geld leenen. Tenslotte was de tijd gekomen, waarop de verzekering het bedrag uitkeer de en de werklooze handelsreiziger ontving 675. Onmiddellijk betaalde hij zijn schud den aan de familie af en het overgroote deel van de rest gebruikte hij om zijn doch tertje, dat mank was, te laten opereeren in een kliniek te Leiden. Er was zoodoende weinig of niets van het geld over, Het reclasseeringsrapport over verd. luidde zeer gunstig. In verband met de omstandigheden, waaronder het feit had plaats gehad, re- quireerde de procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie weken met een proeftijd van drie jaar, zonder toezicht. De verdediger, mr. A. Robles, was van meening, dat hier van oplichting geen sprake was. Een werklooze immers mag een kapitaal van 200 bezitten, waarover hij vrijelijk mag beschikken. Zooveel had verd. zeer zeker niet over. Bovendien had hij geen oogenblik de opzet om M. S. te benadeelen PI. concludeerde tot ontslag van rechts vervolging. Arrest 8 Februari. "LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Chineesch-Japansche taal: de heer D. Bodde, Wassenaar. Doctoraal examen Geneeskunde: de heer M. L. J. Vaessen, Kerkrade. Vraag naar den minister „voor den middenstand e. d." Antwoord: Waarschijnlijk bedoelt U den minister van econumische zaken. Dat is mr. Steenberghe. Te bereiken aan het departement van Economische Zaken, Bezuidenhout, Den Haag. Vraag; inzake een Duitsch 5 Mark stuk. Antwoord: Waarde ongeveer 3.50 U kunt het inwisselen bij een reisbureau. Vraag: inzake dienstneming bij de Marine. Antwoord: Wend u tot den com mandant der Marine te Den Helder. Vraag: Wat is precies de weg van Leiden naar Vijfhuizen, gaande langs den straatweg tot Hillegom weet ik den weg, maar dan.... zou U zoo goed willen we zen de rest met de straatnamen te willen invullen. Hoeveel km. is het ongeveer? Antwoord: Leiden, Hillegom, dan langs Rijksstraatweg over Bennebroek naar Heemstede en vandaar langs de Ringvaart naar Vijfhuizen. Vragen: M. J. v. d. V. te K., inzake een erfenis. Antwoord: Een executeur testamen tair is niet noodzakelijk. Wanneer het tes tament geen opvolger heeft aangewezen wordt geen nieuwen benoemd. Het veref fenen van een nalatenschap kan door om standigheden veel tijd in beslag nemen. De termijn voor de successiebelasting is 8 maanden. GOEDE VANGST VAN DE HAAGSCHE POLITIE. Het is de Haagsche politie gelukt, licht t». brengen in een serie inbraken, welke vorige week gepleegd werden, en wel in c'en sigarenwinkel Frederikstraat 151, het perceel in de Daal en Bergsche laan 90, in een lunchroom aan het Tournooiveld en bij r.et magazijn „Nederland" aan het Oranje plein 108, waar voor ongeveer 700.werd ontvreemd. Bij een bezoek aan een opkooper te den haag vond men een partij tafelzilver, welke afkomstig was van den diefstal in de Daal en Bergsche laan. Uit het inkoopregister bieek, dat het tafelzilver met andere voor werpen door een jonge vrouw te koop was aangeboden. De politie wist, dat op het door haar opgegeven adres een berucht in breker verblijf hield. Inderdaad gelukte het de politie de 31-jarige vrouw P. B., die bij den opkooper was geweest, en den 29-jarigen C. T. te ar resteeren. De vrouw bekende, de verkochte voor werpen te hebben gekregen van T., die bij haar op kamers woont. Bij de huiszoeking had de politie de vol doening, vele doozen sigaretten, een kope- ien tafelbel en een vloerkleed te vinden, welke voorwerpen van de gemelde inbra ken afkomstig bleken te zijn. Het verhoor van de beide gearresteerden bracht aan het licht, dai nog meer perso nen bij de misdrijven betrokken waren, die z ch echter schuil hielden. Toch zag de politie kans, den 30-jarigen J. C. E. en den 27-jarigen H. v. d. G. aan "e houden, die kort na de arrestatie beken den T., die inmiddels ook bekend heeft, be- nulpzaam te zijn geweest. In Amsterdam werd vervolgens de ver moedelijke heler, de 34-jarige P. A. H. P. aangehouden. Drie verdachten zijn ter beschikking van ce justitie gesteld. DUITSCHLAND EN HET EUCHARIS TISCH CONGRES TE BUDAPEST. BUDAPEST, 25 Jan. (Havas). Het be richt, volgens hetwelk de Duitsche regee ring den Duitschen Katholieken verboden zou hebben deel te nemen aan het Eucha ristisch congres, dat te Budapest zal wor den gehouden, heeft in Katholieke krin gen alhier groote verontwaardiging ge wekt. De „Nemzeti Ujsag" schrijft: „Dit besluit der Duitsche regeering zal diepen indruk op de openbare meening in Hon garije maken. Twintig duizend Duitsche Katholieken hadden reeds het voornemen kenbaar gemaakt aan het congres deel te nemen. Het Hitleriaansche Duitschland en de Sovjet Unie zullen de eenige landen zijn, welke niet vertegenwoordigd zijn." LENINGRAD WORDT MARINEBASIS. LONDEN, 25 Jan. (A.N.P.) De diploma tieke correspondent van de „Daily Herald" schrijft, dat Leningrad, na Moskou de grootste stad der Sovjet-Unie, een groote marinebasis zal worden met werven en een arsenaal. Vreemdelingen zal niet worden toege staan in deze stad te blijven, waar volgens de woorden van Molotof de groote en mach tige vloot zal worden gebouwd in overeen stemming met de macht en de belangen van Sovjet-Rusland. Leningrad zal een gesloten gebied worden. Zelfs de bemanningen van vreemde schepen zullen slechts in een zeer beperkt gebied aan den wal mogen ver toeven. Dat Leningrad de groote vlootbasis zal worden, vormt dan ook de eenige reden voor het besluit, dat er geen buitenlandsche consulaten meer gevestigd mogen zijn. Er worden reeds scheepswerven aange legd, waar slagschepen zullen kunnen wor den nagezien en waar ook zeer groote oor logsschepen op stapel zullen worden gezet. In het bouwprogram zijn drie slagschepen van 35.000 ton opgenomen, die gewapend zullen worden met 16 duims geschut. DRIE ARABIEREN AAN DEN GALG. JERUZALEM, 25 Januari. (A.N.P.) Van ochtend zijn in de gevangenis te Akka drie Arabieren opgehangen. Twee hunner zou den reeds veertien dagen geleden zijn te rechtgesteld wegens moord op een Jood- schen chauffeur, terwijl de derde onlangs op politiebeambten had geschoten. LEIDEN. G éb o r e n: Jan Cornelis z. van P. Brohm en N. v. Wieringen, Engelina Johanna Maria d. van J. S. ter Laak en H. G. Prinsen. Jan Willem z. van J. W. v. d .Steen en W. v. Hout. Johanna Afrida Maria d. van S. P. v. Kins en J. A. Knijnenburg. Jacobus z. van P. Horst man en J. Ligtvoet. Maria Clazina <L van W. F. v. Soest en G. Walraven. Catharina d. van H. Neuteboom en G. Martijn. Alida Maria d. van C. v. d. Veer en N. A. Kop. Antonius Martinus z. van J. M. v. d. Veer en M. P. W ess elm an. Leuntje Catharina d. van A. Otto en W. Boluyt. Lena d. van A. Notenboom en M. Lip. Bernardus Gijsbertus z. van P. de Koning en W. M. Duwel. Jan Willem Adrianus z. van A. C. J. Bouwmeester en M. v. Delft. Ondertrouwd: J. W. v. d. Boon jm. 26 jaar en C. C. Ie Mair jd. 22 jaar. Overleden: A. Brevet z. 29 jaar. C. Lagerberg-de Goede Wede. 72 jaar. LEIDEN, 24 Jan. Groentenveiling. Pe: 100 kg.: roodekool 3.205.80, vavoye kool 1.702.50, groenkool 1.60—4.30, boerenkool 1.504.00, prei 5.107.10, kroten 3.504.20, kroten, gekookt 69, uien il.3016.90 peen 1.205.00, sprui ten 211, aardappelen 3.20, andijvie 13—21, sla 15, Nero 12.20—13.40, wit loof 4—21, salade 1.00—2.60, knolsel- derie 1.502.40, per 100 bos Pieterselie 0.80—1.50, selderie 0.30—1.50. Vette Varkens. Aanvoer 250 totaal, zijnde 250 stuks zwaar 5759 cent per kg. levend gewicht in centen. Handel stug. ROTTERDAM, 25 Jan. Vee. Aanvoer: 3453 totaal, 179 paarden, 1 veulen, 845 ma gere runderen, 794 vette runderen, 52 vette kalveren, 122 graskalveren, 966 nuch tere kalveren, 351 schapen en lammeren, 4 varkens, 2 biggen, 137 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 75, 66 en 50 54 cent, vette ossen 70, 66 en 5054 cent, stieren 68, 62 en 56 cent, vette kalveren t 1.20, 1.05 en 7075 cent, schapen 56, 51 en 46 cent, lammeren 64, 60 en 55 cent-, graskalveren 66 en 56 cent, nuchtere kal veren 54, 48 en 44 cent, slachtpaarden 56, 50 en 44 cent, Prijzen per stuk: schapen 32—28—25, lammeren 22—19—16, nuchtere slachtkalveren 1297, nuch tere fokkalveren 222018, slachtpaar den 240190140, werkpaarden 330 280—200; hitten 220—180—100, stieren 350—270—190, kalfkoeien 315—270— 195; melkkoeien 310275200; vare koeien 205170140; vaarzen 210160 120; pinken 170140100, graskalve ren 806530; bokken of geiten 13 8—4. .ROTTERDAM, 24 Jan. Buitenl. Granen. Stemming lusteloos. Rogge 76/77 kg. kos. Noord-Russische disponibel 8.75, 76/77 kos. Zuid-Russi sche disponibel 8.75, 73/74 kos. idem stoo- mend 8.70, Amerikaansche no. 2 dispo nibel 8.10, idem stoomend 8.05. Gerst. Amerikaansche no. 2 disponibel 151, idem no. 3 aangekomen 149, idem no. 3 stoomend f 1.48, idem no. 4 22 Febr. verwacht 146, 66/67 kos. Zuid-Russische disponibel 158.66/67 kos. Turksche disponibel 153.Karoon disponibel 152.65 kos. La Plata stoomend, naar aankomst 155154, 69 kos. La Plata stoomend f 158 50. Haver. 52/53 kos. La Plata Clipped dis ponibel 6.40, 55/56 kos. idem idem 6 45, 55/56 kos. idem stoomend 6.35, 46/47 kos. idem stoomend f 6.15, Mais per 2000 kg. Gele La Plata dispo nibel 153, La Plata Cinquantino disponi bel 159.Amerikaansche Mixed no. 2 aangekomen 137, idem stoomend 137. gele Amerikaansche no. 2, aangekomen 138, idem stoomend 137.50, gele Ame rikaansche no 3, aangekomen 137.50, id. stoomend 136.witte Afrikaansche no. 2 aangekomen 138.gele Yugo-Slavi- sche, disponibel 138. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst Chevalier f 8.008.15. Haver 6 00—6.75. Rogge 7.75. Erwten kleine groene 8.0010.50, schok kererwten f 1316. Bruine boonen 810, extra kwal. er iets boveh betaald. Alles per 100 kg. Fijne zadena Blauw maanzaad 34.50 35.50, karwijzaad 2333.25, voor lijn zaad 8.50 tot 10.50, witbloem zaailijn- zaad 10.5011.00, alles per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH, 25 Jan. Boter. Aanvoer 11.925 kg. Prijzen: hoogste prijs 1.45, laagste prijs 1.39, middelprijs 1.43 per kg. BODEGRAVEN, 25 Jan. Kaas. Aange voerd 101 partijen Goudsche kaas, all'e met rijksmerk, totaal 4545 stuks, wegende 40.905 kg. Prijzen: met rijksmerk le soort 2728.50, 2e soort 2526. Handel ma tig. VV1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* 8.967/8 J

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3