BINNENLAND STADS S NIEUWS DINSDAG 25 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KOUDER. De Bill seint: Verwachting: Meest matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk regenbuien, iets kouder. Hoogste barometerst.: 777.3 te Zürich. Laagste barometerst.: 733.8 te Seydisfjord. De hooge drukking nam in het Zuiden af. De nieuwe depressie heeft haar kernen bij IJsland, maar secundairen breiden zich over onze omgeving uit, waarachter afkoe ling en drukstijging nadert. In de boven lucht in oinze omgeving is de temperatuur tot 3000 meter boven 0 graden en werd het zeer droog. Op de Britsche Eilanden en hun omgeving viel echter reeds veel regen. Het waait er stormachtig uit Z. W. en N.W. In Scandinavië is tusschen de beide de pressies de vorst weer even teruggekeerd en in Lapland streng geworden. Ook IJs land kwam geheel onder 0 graden. In Duitschland is een temperatuur nog ver boven normaal, in Zwitserland en Zuid- Frankrijk komt lichte vorst voor. De Alpen toppen hebben helder weer, met tempe raturen even onder nul graden. In Frank rijk is de lucht meest bedekt en komt zelfs mist en lichte nevel voor. Aanvankelijk is toenemende be wolking en kans op regen en krachtige wind te wachten, daarna volgt eenige opklaring en afkoe ling. LUCHTTEMPERATUUR. 6. 3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 5.02 uur tot Woensdagmorgen 7.22 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 26 Jan. voorm. 10.30 en nam. 10.55 uur. Maan op 4.00 Woensdagochtend. Maan onder 12.11 uur Woensdagmiddag. VAN DE R.K. VERKENNERS. Koempoelan 1938. Op 12 en 13 Juni van dit jaar zal de Koempoelan worden gehouden en wel in het diocees den Bosch. De D. V. G. (Diocesaan Verkennersgees- telijke) Bannenberg en de D. C. Laumans, hebben de uitnoodiging van het bestuur om de organisatie van Koempoelan 1938 ter hand te nemen, bereids aangenomen. In de omgeving van Boxtel hebben deze heeren reeds een terrein ontdekt, dat zich voor de Koempoelan uitstekend leent. UITBREIDING COMPAGNIEëN INFANTERIE. Een aantal officieren zal bevorderd worden tot kapitein. Bij het Departement van Defensie be staat het voornemen, aldus het Handels blad, het aantal compagnieën bij alle regi menten infanterie, met inbegrip dus van het regiment grenadiers en jagers, uit te breiden tot drie. Aan het hoofd van deze derde compagnie zal een kapitein worden gesteld, hoewel men eerst voornemens geweest schijnt te zijn het bevel op te dragen aan een len luitenant. Dientengevolge zal een aantal beroepsofficieren bevorderd worden tot kapitein. CONFLICT IN METAAL-INDUSTRIE? Werknemers achten resultaat van besprekingen onbevredigend. Naar we vernemen, zijn de drie groote metaalbewerkersbonden te Rotterdam bij eengekomen om kennis te nemen van het resultaat der onderhandelingen met de pa troons over hun eischen, die in het kort neerkomen op een loonsverhooging van tien pet., zes dagen vacantie per jaar en een regeling van het werken in ploegen. Het resultaat der besprekingen werd zeer onbevredigend en teleurstellend geacht. De organisaiiebesturen werden gemach tigd, de noodige maatregelen te nemen en zelfs, indien het onvermijdelijk zou blijken, een ultimatum te richten aan de Rotter- damsche en Schiedamsche ondernemingen. Deze week zullen ook nog vergaderingen te Amsterdam en Utrecht worden gehou den. TERRAZZOBEDRIJF VOOR VREEMDELINGEN GESLOTEN. Mag door hen slechts met vergunning zelfstandig worden uitgeoefend. De regeeringspersdienst deelt mede: De wet van den 22sten April 1937 tot re geling van het zelfstandig uitoefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen (Staatsblad no. 628) opent, gelijk bekend, de mogelijkheid om te bepalen, dat vreem delingen nader aan te wijzen beroepen en bedrijven niet zelfstandig mogen uitoefe nen, zonder dat zij daartoe schriftelijk ver gunning hebben verkregen. Na onderzoek der verhoudingen in het terrazzobedrijf is gebleken, dat er aanlei ding bestaat dit bedrijf onder de werking der wet van 22 April 1937 te brengen. De minister van economische zaken be sloot derhalve de totstandkoming van een kon. besluit te bevorderen, waarbij voor de zelfstandige uitoefening door vreemde lingen van het terrazzobedrijf een vergun ning verplicht wordt gesteld. Onder terraz zobedrijf wordt verstaan het bedrijf, be staande in het vervaardigen van kunstgra- niet, terrazzo, kunstzandsteen en ander soortgelijke, ,door menging van steenslag (grof en gemalen) al dan niet uitsluitend met cement, verkregen producten. Het kon. besluit zal dezer dagen in de Staatscourant worden openbaar gemaakt. Voor verdere bijzonderheden kan naar dit besluit van de in aansluiting daaraan ver schijnende mededeelingen worden verwe- NAT. VERBOND VAN KATH. JONGE MIDDENSTANDSVEREENIGINGEN. Het Nationaal Vérbond van Katholieke Jonge Middenstandsvereenigingen hield dezer dagen zijn jaarvergadering in Hotel Noord Brabant te Utrecht. De voorzitter, de heer G. Peet heette in zijn openingswoord de nieuwe afgevaar digden welkom, wenschte den bondsvoor zitter voor het bisdom Haarlem, Dr. Wil lem Dijsselbloem, geluk met zijn promotie en richtte zich vooral tot den scheidenden penningmeester, den heer Th. Berings uit Eindhoven, die bijna tijdens het geheele bestaan van het verbond de gelden be heerde. Als zijn opvolger werd benoemd de heer Karei Schippers, bondsvoorzitter van het Bossche diocees. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heef Cor Kloppenborg te Utrecht, bleek, dat het aantal leden op ongeveer 4500 gesteld kan worden. Gewezen werd op de vele boekjes en brochures, die in het afgeloopen jaar werden uitgegeven, waar door dan ook een Nationaal Magazijn in het leyen werd geroepen, evenals een Fonds voor Bijzondere Uitgaven. Dank werd ge bracht aan de Standsorganisaties voor hun medewerking. Zeer verblijdend was, dat de K.J.M.V. zulk een groot en beteekenend aandeel kon hebben in de stichting van Katholieke Handelscursussen in verband met de Vestigingswet. Er werd gesproken over de verhouding tusschen de K.J.M.V. en Santos, waarbij tegenover medewerking uitzending van zwakke jonge middenstanders in het mid den werd gebracht. De zaak is echter niet zoo eenvoudig, omdat Santos dezen steun statuair niet mag geven, terwijl er ook an dere factoren een rol spelen. De verbondsmoderator, rector Beune, meende, dat de jongerenbeweging in de toe komst nog veel meer steun moet krijgen van de standsorganisaties, omdat zij een levensbelang voor die organisaties genoemd mag worden. De verschillende jaarstukken werden goedgekeurd. Met vreugde werd gewaagd van het prachtige jaar, dat het ledenorgaan „De Keten" èn wat inhoud èn wat finantiën be treft achter den rug heeft. Redacteur en administrateur hadden voor hun vele werk dan ook een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Op een weekend in de Vasten zal een bij eenkomst worden gehouden van leiders, die de oriëntatiecursus der beweging moe ten onderwijzen. Aan de leidersvorming werd veel aandacht besteed, waarbij bleek, dat dit vraagstuk uiterst moeilijk is. Een speciale bespreking zal gehouden worden over de viering van het eerste lustrum van het Verbond. Tevens wordt dan het zomerprogramma 1938 onder de loupe genomen en zullen voorstellen be handeld worden ten aanzien van de actie tegen werkloosheid onder jonge midden standers. HET JAAR 1937 WAS GUNSTIG VOOR DE SPOORWEGEN. Reizigersvervoer nam toe. Hoewel definitieve cijfers nog niet ter beschikking zijn, kan reeds gezegd worden, aldus meldt onze Utrechtsche correspon dent, dat 1937 een gunstig jaar voor de Ne- derlandsche Spoorwegen is geweest. Het reizigersvervoer nam in het afge loopen jaar ten opzichte van het vorige toe met 4 a 5 pet. Het bedrag van inkomsten en uitgaven is nog niet bekend. Thans wordt ijverig gewerkt aan het verzamelen van de gegevens, welke in het jaarverslag zullen worden gepubliceerd en dan mate riaal voor het trekken van conclusies zullen vormen. Wel staat het reeds vast, dat de ople ving in de conjunctuur zich in de spoor wegresultaten weerspiegelt. Vpor een niet gering deel is die hoogere opbrengst te ver klaren uit het feit, dat velen gehoor heb ben gegeven aan de lokkende roepstem van billijke hotelregelingen in het buitenland, zoodat het reizen naar de grens toenam Het Prinselijk huwelijk en de Jamboree sti muleerden daarenboven het reizen in het binnenland. „Tel." DREIGEND GEVAAR VAN DE BISAMRAT? Stilstaand begroeid water een ideaal verblijfsoord. Dezer dagen heeft, zooals gemeld, een rattenvanger uit Maastricht een bisamrat gevangen. De lang gevreesde komst van de zen vijand onzer dijken en kanalen heeft reeds heel wat ongerustheid teweeg ge bracht. Het is lang niet denkbeeldig, dat het ge vangen exemplaar, niet het eenige in ons land binnengedrongen dier is. De bisamrat ook wel muskusrat genaamd, behoort, evenals de in ons land voorkomen de veldmuizen en woelratten, tot de familie der woelmuizen met gedrongen lichaams bouw en stompen kop. Haar bont is van boven grijsbruin tot zwartbruin en van onderen vuil wit tot grijs. De bovenlip is gespleten, waartus- schén de oranjegekleurde snijtanden zicht baar zijn. Lange snorharen bezetten de kan ten der bovenlip, terwijl de kleine oogen zwart zijn. De kleine ooren maken bijna een geheel uit met het bont. Dit zijn ken merken welke de bisamrat met de woel rat gelijk heeft, doch daartegenover staat, dat zij veel grooter en zwaarder is dan de woelrat. Haar staart is zijdelings afgeplat en met schubjes bedekt en aan den scher pen boven, en benedenkant dicht behaard. Als zwemorgaan heeft zij tusschen de tee- nen der groote achterpooten zwemvliezen, terwijl zij door haar verschillende eigen schappen het voordeel heeft lang onder water te kunnen blijven. Dit brengt natuurlijk mede, dat zij liefst in het water verblijft, waar zij dan ook een groot deel van haar leven doorbrengt. Al leen als uiterste noodzaak verwijdert de bisamrat zich van het water om voedsel op het nabije land te zoeken. Stilstaand water waarvan de oevers be groeid zijn met riet of moerasplanten, is haar geliefd buitenverblijf. Vanzelfsprekend komen onze dichtbegroeide plassen, meren en moerassen sterk voor een verblijf der bisamrat in aanmerking. Aan deze oevers bouwt dit beest dan zijn hol. Eerst wordt een gang gegraven, waar na als sluitstuk de kamer aan de beurt komt. Deze gangen kunnen ongeloofelijke afmetingen aannemen, varieerende tusschen 15 en 18 M., hetgeen het gevaar dezer bi samrat nog duidelijker weergeeft. Haar herkomst. De bisamrat is afkomstig uit Noord- Amerika en deed ongeveer 20 jaar geleden haar entrée in Europa, waarbij haar kost baar bont een groote rol speelde. Het kli maat is voor het beest van weinig invloed, zoodat de teelt zonder eenig bezwaar kon ingezet worden. Ook in Nederland verre zen fokkerijen o.a. te Apeldoorn, doch spoedig maakte de wet 'van 1920 hier een einde aan. De eerste in Nederland gevangen bisam rat is ongeveer 25 cM. lang en in het bezit van het Nat uur-Historisch Museum te Maastricht. Besprekingen. Onder leiding van ir. N. van Poeteren van den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen is Maandag te 's-Hertogen- bosch een vergadering gehouden van de hoofden van den waterstaat in de provin cies Noord-Brabant, Zeeland en Limburg, zulks in verband met het vangen van een bisamrat in Budel. De vergadering, welke 'n huishoudelijk karakter droeg, was voor namelijk gewijd aan het bezien van het ge vaar voor de waterwerken, welke in deze provincies gelegen zijn. Bij informatie deelde men ons mede, dat er geen reden is zich ongerust te maken over het vangen van een enkel exemplaar, doch men wil slechts op zijn hoede zijn en maatregelen beramen en treffen, welke noodzakelijk zijn, om den schadelijken in dringer van onzen bodem en uit de polders geweerd te houden. DE RENTE BIJ DE RIJKS POSTSPAARBANK. Verlaging ligt vooralsnog niet in de bedoeling. In verband met de sterke daling van de rente op de beleggingsmarkt is den laat- sten tijd van meer dan een zijde reeds de noodzakelijkheid of wenschelijkheid be toogd, dat ook de rente, welke de rijkspost spaarbank aan haar inleggers vergoedt, zou worden verlaagd. Bij de behandeling van de begrooting van Binnenlandsche Zaken in de Eerste Kamer is deze kwestie eveneens ter sprake geko men. Op de daar gemaakte opmerkingen antwoordt de minister in de Memorie van Antwoord thans het volgende: Met betrekking tot de rentevergoeding voor inleggingen in de rijkspostspaarbank is steeds stabiliteit betracht. Van de oprich ting der bank af heeft zij een rente van 2.64 pet. vergoed. In tijden van hoogen ren testand is die rente nimmer verhoogd, hoe wel de particuliere spaarbanken met haar rentevergoeding daar somtijds aanmerke lijk boven uitgingen. Thans ligt het niet in de bedoeling onmiddellijk tot verlaging over te gaan, zoolang er voor de bank vol doende rentemarge overblijft en overigens tegen handhaving der bestaande rentever goeding geen ernstige bezwaren zijn aan te voeren. Niet Zutphen, maar Zutfen. Naar wij verneemn, heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bepaald, dat de naam van de stad Zutphen in het vervolg als Zutfen geschreven moet worden. Reeds het vorige jaar heeft de minister een lijst gepubliceerd, waarin verschillende aardrijkskundige namen wer den veranderd. Dezer dagen is aan de schoolinrichtingen verzocht, de in de lijst aangegeven veranderingen toe te passen. „Tel." DE MIVA HEDENAVOND! Aan de groote Miva-bijeenkomst, heden avond in de Stadsgehoorzaal, zal purperen luister worden bijgezet door de aanwezig heid van Mgr. H. J. M. Taskin, Proost van het Kathedraal Kapittel, Prae- ses van het Theologicum, en Mgr. Th. M. P. Bekkers, nationaal secretaris van het St. Petrus' liefdewerk te Voorschoten. Kaartverkoop vangt aan 7.30 uur, zaal is open 7.45 uur. Kaarten van 25 cents zijn uitverkocht. R.K. PROP.CLUB „DR. SCHAEPMAN". De jaarvergadering. De opkomst op de jaarbijeenkomst van „Dr. Schaepman" was maar matig te noe men in vergelijking met de belangstelling, welke b.v. in verkiezingstijd voor de pro- pagandaclub bestaat. Na een muzikale inleiding van het R.K. Leidsch Symphonie-orkest het eerste op treden van dit nieuwe gezelschap sprak mr. H. F. A. Donders hét welkomstwoord. Daarbij richtte hij zich in het bijzonder tot pater de Leeuw, die voor het eerst een jaar vergadering bijwoonde. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. ook tot het symphonie-orkest. Spr. hoopte, dat hun optreden bij „Dr. Schaep man" in den geest zal vallen, en dat hun entree hier een goede weg is voor hun ver der optreden in het Leidsch Katholieke leven. Spr. betreurde de geringe opkomst. Hij vond het jammer, dat zoo weinigen deze be langrijke vergadering bijwoonden. Het feit, dat deze eerste vergadering van 1938 de eerste gewone vergadering is na den verkiezingsstrijd in 1937, was voor spr. aanleiding alsnog zijn beste wenschten te uiten voor het nu begonnen jaar. In de bij eenkomst na de verkiezingen had spr. reeds erop gewezen, dat het mooie resultaat der verkiezingen, mede dank zij het werken der leden van „Dr. Schaepman", geen aanlei ding moge zijn thans bij de pakken te gaan neerzitten. Spr. wijst er in dit verband op, dat elke overwinning het gevaar meebrengt, dat men denkt „er te zijn". Dat is nog geens zins het geval. Daarom laat spr. een waar schuwing hoor en om actief te blijven, want er is altijd werk te doen. Niet alleen in ver kiezingstijd, doch ook daarna moet men propagandist zijn. Spr. zeide verder, dat hij in zijn plicht te kort zou schieten, indien hij hier niet herdacht het overlijden van het medelid, mej. Lombert. Spr. wees erop, dat zij zich steeds een vurig ijveraarster voor de goede zaak heeft getoond, dat zij gedurende de vele jaren, dat het secretariaat der propa- gandaclub te haren huize gevestigd was, en vooral in de verkiezingsdrukte een groo- ten rompslomp te verwerken heeft gehad. Dat deed zij, blijmoedig en opgeruimd als zij was, gaarne voor ons.... neen, voor de goede zaak. Haar aandenken zal daarom in eere blijven. Spr. stelde voor een gebed voor hare zielerust te storten, waaraan allen voldeden. In verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin, wekte spr. alle leden nog eens hartelijk op tot deelname aan den te houden lichtstoet, wanneer een jonge Oranjetelg zal zijn ge boren. Installatie Geest. Adviseur. Hierna volgde de installatie van den weleerw. pater W. de Leeuw O.F.M. als geestelijk adviseur. Mr. Dondersr herinnerde eraan, dat na kapelaan v. d. Ven, die slechts korten tijd adviseur was, kapelaan Dorbeck hem op volgde. Spr. wees erop, dat slechts in uiter ste noodzaak kap. Dorbeck een vergadering zou verzuimen. Niet alleen dat echter, maar kap. Dor beck heeft „Dr. Schaepman" ook aan zich verplicht door het geven van cursussen, het houden van lezingen, enz. Kap. Dorbeck was een intensief adviseur. Hij voelde voor 'dit werk. Waarom? Uit liefhebberij, of om dat hij voor dit adviseurschap meer gevoel de dan voor andere. Tooh niet. Kap Dor beck was een goed adviseur van „Dr. Schaepman", omdat hij wist van welk een uitzonderlijke belangrijkheid deze propa- gandaclub in het katholieke leven steeds is geweest. Ook echter, omdat hem de men taliteit der propagandisten zoo goed lag. 't Was dan ook een groote teleurstelling, dat kap. Dorbeck moest heengaan. De spanning, welke er bestond over de vraag wie opvolger van kap. Dorbeck zou worden, kon gelukkig overslaan in enthou siasme, toen bekend werd, dat pater de Leeuw de nieuwe adviseur werd. Spr. zeide dit niet om eenige welgeval lige woorden tot den nieuwen adviseur te richten, maar hij deed het aan de hand van de antecedenten van pater de Leeuw, die in zijn Limburgsche jaren reeds veel werk voor de katholieke zaak heeft ver richt. Daar toch was pater de Leeuw op richter van de z.g. politieke school. Wat de mentaliteit der leden betreft, hoopt spr., dat pater de Leeuw de propa gandisten spoedig op zijn hand zal heb ben, want hij is zelf een groot propagan dist. Wat de toekomst zal brengen, weet spr. niet, doch spr. vertrouwt, dat alle factoren aanwezig zijn om een oprechte loyale sa menwerking te mogen verwachten, (Ap plaus). Toespraak pater de Leeuw. Na een goed uitgevoerd muzieknummer was het woord aan den weleerw pater de Leeuw. Deze dankte met enkele hartelijke woor den voor de welgekozen installatie-rede van u - den voorzitter. Spr. wilde vervolgens de woorden van den voorz. nog eens onder- streepen, dat we ondanks den goeden ver kiezingsuitslag niet mogen stilzitten. Want, als wij ons niet met de politiek bemoeien, bemoeit de politiek zich met ons. Daarom zegt spr. tot ieder propagandist en tot iedere katholiek, dat wij schuldig zouden staan tegenover het nageslacht, wanneer wij tevreden zouden zijn met het bereikte en niet verder uitbouwden den christelijken grondslag der maatschappij. Dit moet geschieden in huis en kerk, maar ook op het werk. Wij mogen niet vol staan met te zeggen, dat wij een goddelijke leer hebben. Wij moeten er ook naar le ven. Doen wij dit niet, dan vormen wij een ergernis voor andersdenkenden. Wij moeten eraan denken, dat het gaat: erop of eronder. Wij leven in een over gangstijd. Wij staan op een brug, geslagen tusschen twee tijdvakken. Nu gaat het er maar om: wie zal de toekomst beheer- schen: het Christendom of het materialis me? Aan ons is het woord, hoe wij wen- schen, dat het volgend tijdvak er zal uit zien. Of het zal worden beheerscht door de liefde en de rechtvaardigheid of door den kogel en den knoet. Van de aanwezigen weet spr., dat zij nog iets van dat heilig vuur in zich hebben Zij moeten daarom de groote massa tot mede propagandist maken voor de goede zaak. Het feit, dat een katholiek iederen Zondag de H. Mis bijwoont, zelfs het feit, dat iemand dagelijks de H. Communie ont vangt, stempelt hem nog niet tot een goed katholiek, want zijn on-katholiek gedrag kan een aanstoot zijn voor anderen. Het feit, dat een staat een munt uitgeeft, waar op het randschrift vermeldt: God zij met ons, stempelt dezen staat nog niet tot een christelijken staat. Spr. wijst erop, dat een groot deel van Europa zich van God afwendt. Een der oor zaken van den massa-afval van de Kerk en van God is. dat zoovele katholieken niet volgens hun geloof leven. Daarom wekt spr. allen op, dat zij Chris tus in hun hart zullen dragen om daardoor de wereld te redden. (Applaus). Mr. Donders dankte pater de Leeuw har telijk voor zijn woorden, waarna de ver dere agenda werd afgewerkt. Jaarverslagen. De secretaris, de heer A. van Dijk, bracht hierna het verslag over het afgeloopen jaar uit. Daarin memoreerde de secretaris uit voerig de verkiezingsactie, de gevoerde propaganda en de bereikte resultaten. Gememoreerd werden verder het heen gaan van kap. Dorbeck als geest, adviseur en de verdere werkzaamheden der vereeni- ging. Na een dankwoord van den voorz tot den secretaris, die in zijn eerste jaar als verkiezingsjaar den vuurdoop heeft onder gaan, wend het jaarverslag vastgesteld. Het finantieel verslag, uitgebracht door den heer A. C. H. Speel, gaf aan inkomsten een bedrag van ƒ371.19, aan uitgaven 208.08, zoodat er een saldo is van 163.11. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren C. Juffermans, P. v. Ber ge Henegouwen en Oostdam. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Lombert en A. C. H. Speel, werden met bijna algemeene stemmen als zoodanig her kozen. De voorz. deelde hierna mede, dat het bestuur besloten heeft een filmavond te or- ganiseeren. Wat er gegeven zal worden en wanneer zal aan de leden nader bekend worden gemaakt. Hierna deelt de voorz mede, dat bericht is ingekomen van de Dioc. Contactcommis sie van den K.R.O. voor de te bouwen K. R.O.-studio. Verwacht wordt, dat elke or ganisatie een bedrag van 5.zal bijdra gen. De vereenigingen behoeven dit bedrag niet zelf te storten, doch kunnen het van him leden vragen. Daarom wekt spr. alle aanwezigen, maar ook niet-aanwezige leden op deze kleine bijdrage te storten. Hoe eer der het geld opgestuurd is, hoe eerder men kans krijgt een excursie naar de nieuwe studio te maken. Bij de rondvraag vroeg een der aanwe zigen, of de propaganda met de „Leidsche Courant" in den verkiezingstijd bij niet- abonné's ook succes gehad heeft. Zoo niet, of deze propaganda dan nog niet voortgezet kan worden. De voorz. antwoordde hierop, dat er in derdaad hier en daar succes is geboekt, doch gaarne zal hij met het bestuur nader over wegen of te dezer zake nog meer gedaan kan worden. Hierna werden nog verschillende bran dende kwesties, o.a. het huisbezoek, ter ta fel gebracht, waarover op geanimeerde wijze van gedachten werd gewisseld Tot slot nog een muzieknummer van het Symphonie-orkest, waarna de voorz. met hartelijken dank aan de aanwezigen en in het bijzonder aan de leden van het Sym phonie-orkest de bijeenkomst sloot. R.K. SYMPHONIE-ORKEST. In de jaarvergadering van de Alg. R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman" heeft het eenige weken geleden opgerichte R.K. Sym phonie-orkest zijn entree gemaakt. Deze kennismaking is zeer goed bevallen. Onder leiding van den heer Kroon werd zeer ver dienstelijk gespeeld na een ietwat schuch ter begin. Voor degenen, die op hun avonden nader kennis willen maken met dit nieuwe or kest, geven we hier de adressen van het dagelijksoh bestuur: Th. Kramp, voorz., Rijnkade 5, A. v. d. Kaay, seer., Buys Bal lotstraat 60 en J N. Kok, penn., v. d. Duin straat 22.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2