RIJNSTREEK Boeren! lel op de Koeien! MAANDAG 24 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OEGSTGEEST. VIJFTIG JAAR ORGANIST. De heer Jac. Hoogervorst. Zaterdag 29 Januari zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer Jac. Hoogervorst tot organist der parochie van St. Willibrord werd benoemd. De heer Hoogervorst heeft deze functie met nauwgezette plichtsbetrachting ver vuld. Enkele zeer weinige dagen van ziekte uitgesloten was de heer Hoogervorst steeds op zijn post. Familiefeesten e.d. werden onderbroken of afgezegd, wanneer voor een godsdienst oefening zijn aanwezigheid achter het or gelklavier noodig was. Zoo'n gouden jubileum is dan ook wel een unicum. Niet alleen echter als kerk-or- ganist heeft de heer Hoogervorst zijn ver diensten. Hoevele vereenigingen en clubs hebben bij hun uitvoeringen of jaarfees ten niet van zijn bereidwilligheid geprofi teerd? Daarbij komt nog, dat zijn muzikale medewerking steeds belangloos was. Bij zijn veertigjarig jubileum werd de wensch geuit, dat het hem gegeven zou zijn, nog eens een beter kerkorgel te mogen bespelen. Deze wensch is in vervulling ge gaan en sinds eenige jaren bespeelt onze organist het, alhoewel nog niet voltooide toch fraaie nieuwe kerkorgel. Zeer zeker zal het den heer Hooger vorst, die binnenkort ook zijn zeventig ste verjaardig viert, Zaterdag niet aan be langstelling ontbreken. Pas op uw taschje. Gisteravond ongeveer tien uur liep mevr. R. uit Utrecht, die tijdelijk woonachtig is te Oegstgeest, op den Terweeweg. Achter haar liep een mans persoon, die plotseling haar 't tasch je, hetwelk zij in de hand had, trachtte te ontrukken. Doordat zij min of meer tegenstand bood viel mevr. R. op den grond waardoor de taschjesdief zich ge makkelijker van het begeerde kon meester maken. Aanrijding. Zaterdagavond had in de Dorpsstraat omstreeks half zeven een aan- ding plaats tusschen de tram en een vrachtauto, bestuurd door H. L. d. D. uit Den Haag. De aanrijding werd veroorzaakt doordat een andere auto nabij de woning van C. de Wit aan het lossen was. Tram en auto werden beiden beschadigd. Proces verbaal werd opgemaakt. DE NIEUWE WINTERDIENST- REGELING DER N. Z. H. T. M. VEUR, 22 Januari. Alle verandering is geen verbetering. Waarom handhaaft men de oude regeling r.iet? Vele passagiers zijn zeer gedupeerd, vooral zij die wonen in de omgeving van de halten: Damsigt, Rozenrust, Schaken- bosch, de Knip, Gouden Leeuw, enz. enz. De mooie versnelde tram zal thans voorbij rijden. Zeker, een stoptram komt, doch men vergete thans niet dat vanaf de halte Voorburg (viaduct) tot en met Schevenin- gen toe het om eenige honderden meters stoppen wordt. Een zeer groot nadeel is nog, dat zij die in het middaguur naar huis wilden, spe ciaal zij die voorbij Leidschendam wo nen, dit thans niet meer kunnen doen, daar het oponthoud van de stoptrein te groot is. Zoodoende is men genoodzaakt de lunch in Den Haag te gebruiken, het- wel meerder kosten met zich meebrengt. Heeft de directie van voornoemd bedrijf daar haar aandacht wel aan besteed? Zoo ook de laatste vertrek-gelegenheid van het Malieveld naar Leiden is 0.00, de Zaterdagavondtrein van 0.35 is vervallen. Ondergeteekende roept zijn medepassa giers op om tegen deze nieuwe dienstrege ling sterk te protesteeren en hun adhaesie- betuigingen te willen opzenden naar Jacht haven Schakenbosch, Veurschstraatweg 280 te Veur. TH. NIKERK. Leest met aandacht de advertenties In Uw Dagblad! ALPnEN AAN DEN RIJN. De benoeming van een organist. Door het lid van den raad, den heer H. van Kleef, zijn de volgende vragen gesteld aan B. en W. met betrekking tot de benoeming van een organist van het orgel in de aula op de Oosterbegraafplaats: 1. Is de mededeeling in de plaatselijke pers omtrent de benoeming door uw college van een organist ter bespeling van het or gel in de aula op de Oosterbegraafplaats juist? 2. Zoo ja, qm welke reden werd dan door uw college de voorkeur gegeven aan een amateur- boven een beroepsmusicus? 3. Is aan de daarvoor in aanmerking ko mende gegadigden, vóór het doen van de benoeming, gelegenheid gegeven door het spelen van een proefspel, zooals in geval len als het onderhavige vaak gebruikelijk is, bewijzen van bekwaamheid af te leg gen? 4. Is uw college niet doordrongen van de wenschelijkheid, dat, gezien ook het belangrijk bedrag, hetwelk de raad voor de vervaardiging van het aula-orgel voteer de, de bespeling daarvan toevertrouwd dient te worden aan meest bevoegde han den? 5. Strookt de onderwerpelijke benoeming door uw college wel met het bepaalde in het eerste lid van artikel 179 der gemeen tewet, hetwelk in handen van den raad legt de benoeming en het ontslaan van alle ge- meente-armbtnaren en bedienden, wier be noeming niet bij die wet of de plaatselijke verordeningen aan anderen is opgedragen? B. en W. stellen zich voor deze vragen in de volgende vergadering van den raad te beantwoorden. AARLANDERVEEN 2 Speldjesdag. De gehouden collecte ten bate van het Apostolaat der hereeniging, bracht op 15.62. Personalia. De heer A. Blom Jz. slaag de voor het Federatieexamen Ned. Handels correspondentie; zijn leeraar was de heer Klok. Mobilisatiekruis. A.s. Dinsdagavond 8 uur zal een openbare propaganda-avond worden gegeven door het Mobilisatiekruis, afd. Aarlanderveen. Spreker Ds P. Bootsma, iegerpredikant te Wassenaar, met als onder werp „Met elkander voor elkander", waar na gelegenheid tot het stellen van korte vragen. Vervolgens zal de heer H. M. Ver hulst, accountant te Leiden, spreken over: „Waarom zijn wij, oud-gemobiliseerden, vereend?" Het humoristische gedeelte zal worden verzorgd door eenige leden van de tooneelclub „De Vriendenkring". Toegang vry, boven 20 jaar. Landarbeidersbond. Vrijdagavond 7.30 uur vergaderde de Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" in de zaal van W. v. d. Berg. Beide jaarverslagen van penningmeester en secretaris luidden gunstig. De ledenlijst tel de één lid meer, terwijl de penningmeester zijn boekjaar afsloot met een batig saldo van 28.44. De geestelijk adviseur had bezwaren tegen het loopen van het boekjaar van 1 November tot 1 November. Op zijn advies werd het boekjaar verlegd. In het vervolg zal het kalenderjaar worden aangehouden. Het zal eerst eenige moeilijkheden met zich brengen, doch de ingeslagen weg zal veel gemakkelijker blijken. Het hoofdbestuur had het collectief contract opgezegd. Zoo mogelijk zal het door een verbeterd nieuw contract worden vervangen. Tot lid der controle-commissie werd benoemd de heer J. Wijfje. De geestelijk adviseur hield een toespraak waarin Z.E. alle groote werken, door het Werkliedenverbond opgericht, voor oogen ctelde, o.a. Concordia, Herwonnen Levens kracht, Volksbank, Vakbonden enz. Medegedeeld werd, dat uit de werkloo- zenkas is uitbetaald 650.12 1/2! Bij de rondvraag stelde de heer R. v. d. Meer voor, het bijwonen der vergaderingen verplichtend te stellen. Het voor- en na deel overwogen zijnde, werd besloten de regeling te handhaven als voorheen. Voor den heer A. J. Loerakker, Bonds voorzitter, die 20 April zijn zilveren jubi leum viert als zoodanig, zal een H. Mis wor den opgedragen. Eenieder wordt uitgenoo- aigd deze H. Mis bij te wonen, om den Bondsvoorzitter op deze manier bijstand tt. verleenen in zijn moeilijke taak. BODEGRAVEN. Eerste Lustrum van de Graal. Zondag 23 Jan. heeft de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie „De Graal" haar eerste lustrum op luisterrijke wijze gevierd. Des morgens half zeven be gon men met een algemeene H. Communie van alle leden; de H. Mis werd Gregori- aansch gezongen, wederom door de leden zelf. Na de H. Mis stond de ontbijttafel in het clubhuis klaar, waarvan door allen gretig gebruik werd gemaakt. Half zeven begon het Lof waaronder weer eenige nieuwe leden ingekleed werden. De zeer- eerw. directeur hield hierbij 'n korte toe spraak. Na het Lof begon de feestavond De zeereerw. heer Pastoor, directeur van de Graal, openden dezen feestavond en schetste in korte woorden het groote en moeilijke werk, dat de Graal in deze vijf jaar tijd bereikt heeft. Vooral in het begin, toen men nog niet goed het werk van de Graal kende. Verder kon spreker zich ver heugen in het groote aantal leden en een achttal leidsters, dat avond aan avond zich rad opgeofferd om dezen avond tot een cnvergefelijke te maken. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op kap. de Lange, als directeur van het man nelijk jeugdwerk met Baljuw en Herauten, mej. Koedooder, hoofdleidster van Leiden en verder de ouders der leden en Kruis- kinderen en genoodigden. Na de opening begon men met een mooi zang- en declamatie-stukje door de Kruis- kinderen, wat goed in de smaak viel. Ook het tooneelstukje „Het nieqwsgierig elfje en de booze heks", 'n stukje met zang en dans, werd leuk en vlot gespeeld, waarin door een van de Kruis kind eren, als Elfje, zeer fijn gezongen werd. Na de pauze ontvouwde de plaatselijke hoofdleidster, mej. Verver, het streven en doel van de Graal, waarna men begon met de opvoering van het tooneelspel „De roep der Kerk". Het werd zeer mooi en vlot ge speeld. Het stuk stelde voor, hoe drie kan toormeisjes tot de wereld getrokken wer den, maar zich er toch niet mee konden vereenigen en weer tot de Kath. Actie terugkwamen. Hierna kregen we nog enkele stukjes van ce Kruiskinderen, gymnastiek o.l.v. mej. Oonk. Vervolgens kwam de zangclub o.l.v. mej. C. v. Niekerk met pianobegeleiding van mej. N. v. Niekerk, met eenige mooie liedjes, die zuiver en mooi gezongen wer den. Tusschen de declamatie van de grootste meisjes, zegde mej. T. Bussing een gedicht van Vondel op, wat een welverdiend ap plaus verwierf. Tot slot werd door allen het „Aan U o Koning der Eeuwen" gezongen, waarmede de avond ten einde was. Met genoegen kan de Graal op haar eerste lustrum terugzien en hoopt met het twee de lustrum weer aller medewerking te krij gen. „Excelsior!" HOOGMADE Afbraak. De stormen der laatste we ken hebben een in de nabijheid der R.K. Kerk staande hooiberg, welke als zoodanig geen dienst meer deed, dermate gebeukt, dat onmiddellijk gevaar aanwezig is voor het verkeer op den Hoogmadeschen weg. Het gemeentebestuur heeft hierin aanlei ding gevonden een last tot slooping te ge ven, indien de eigenaar niet bereid is zelf tot afbraak over te gaan. ROELOFARENDVEEN. Biljarten. De uitslag van de Gezellen- club tegen die van Noordwijk bracht het volgende resultaat: Joh. Hogenboom (R'Veen) 53 32 9 1.66 A. Zuidhoek Noordw.) 60 32 8 1.34 P. Verdel 60 36 8 1.67 Th. Steenvoorde 53 36 9 1.48 J. de Bruyn 60 29 9 2.07 J. v. Bohemen 55 29 9 1.90 G. Volwater 55 50 5 1 20 P. v. d. Berg 60 50 9 1.20 Jac. Bakker 60 31 8 1.93 A. v. d. List 45 31 7 1.45 Uitslag: 32 vo:r R'Veen. Besmet vee Is levensgevaar voor onze Kinderen en fnuikt onze goede naam in het buitenland T. B. C. bestrijding in 't Lageland Op Zaterdag had in café de Boer te Rijn- saterwoude de reeds lang aangekondigde vergadering van den Chr. Boeren en Tuin- dersbond R.K. Land- en Tuinbouwbond. Hollandsche Mij van Landbouw. Bond van Kaasproducenten. De heer G. Eikelenboom opende de vergadering en heette de ver schillende sprekers en genoodigden in het bijzonder den heer J. A. Bakhuizen, Bur gemeester der gemeente Rijnsaterwoude, Leimuiden en Nieuwveen van harte wel kom. Daarna gaf hij het woord aan den heer van Wijnen, rijkszuivelconsulent. Spr. begon met te zeggen dat hij hoopte, dat er veel vragen zullen gesteld worden en geen afbrekende critiek. Als het eenigs- zins kan zal de regeering de steun op heffen. Dan komt de veehouderij weer op eigen beenen te staan. En moet dan paraat wezen, om zich dan bij de omstandigheden aan te passen. Verleden jaar op de wereld tentoon stelling van zuivelproducten te Berlijn, heeft Nederland een treurig figuur geslagen. En dit moet ons te denken geven; zoo kan het niet blijven. Wan neer er melk in dezen grondstof niet zuiver is kan men ondanks de nieuwste machines geen goede productie maken. Er is maar een oplossing: gazond vee en hygiënische behandeling. T.B.C. bij het vee kan overgebracht worden op den mensch en deze overbrenging is in vele gevallen al reeds geconstateerd. Wanneer dit onder het publiek oftewel de consumenten bekend wordt, zal dit aan ons product, namelijk de zuivel, veel schade toe brengen. Het stempel T.B.C. zal hier alleen uitkomst bren gen. De kosten zijn zoo klein mogelijk gesteld voor deze nieuwe tak van dienst. Eigen veearst en eigen controleur in uw midden kunnen het werk waar nemen. Er worden aan deze dienst geen nieuwe baantjes ver bonden, dit even gezegd om de gedachte bij velen weg te nemen. Ook alle advisee- rende commissieleden doen hun werk gra tis. Spr. hoopt dan ook dat alle aanwezige zich als lid zullen opgeven. Hierna kwam de heer Dr. van 't Hooft, Inspecteur van den Veeartsenkundigen Dienst in Zuid-Holland aan het woord. Spr. begint met de opmerking, dat, wanneer het Boerenbedrijf op eigen beenen komt te staan, het voor den Boer een heele dobber zal worden om het hoofd boven water te houden. Voor alles is er dan de strijd aan te binden tegen streptococcen in de uier, en T.B.C. zoowel open als gesloten. Daar men met melk van deze besmette dieren geen zuiver product kan produceeren en natuurlijk niet kan exporteeren naar het Buitenland met zijn hooge eischen. Ook met het product op de binnenlandsche markt geldt het parool T.B.C.-vrij. Dit met het oog op de besmetting bij den mensch. Want dit komt vrij veel voor. Vooral in Z-Holland vindt men open T.B.C. bij het vee. Doet de boer het niet vrijwillig dan zal aanstonds de regeering maatregelen moeten nemen. En de boer wil toch graag vrij wezen en niet gedwongen worden. Het Buiten land n.m. Duitschland betrekt veel meer zuivel uit Denemarken dan uit Nederland. Vroeger was dit net anders om. Ook hier moet iets aan gedaan worden, n.m. opvoering van de kwali teit van het product. Eens in het jaar wordt dan met deze nieuwe dienst de koeien onderzocht. Be smette dieren moeten geslacht of anders opgeruimd worden. Doch deze dienst is nog niet verplichtend tot het merken van de reactie dieren. Drenthe heeft in vijf jaar tijd het percentage van deze reactie dieren van 15 procent tot 3 procent teruggebracht. Hierna sprak de heer Louter over melk- controle en het nut daarvan. De controle wordt ongeveer om de drie weken gehou den. En zoodoende kan men altijd zien hoeveel melk of de dieren geven, en het vetgehalte procents gewijze. Groningen van 18 tot 6 procent. Ook de andere Provincies bereikten schitterende resultaten. Enkel Zuid-Holland doet nog niets. De boeren boeren achteraan. Als laatste spr. voerde de heer mr. Sla ger het woord. Het is zaak volgens spreker om zooveel mogelijk de hoogste markt voor de producten te maken. De oplossing is iets aan te bieden wat meer waard is dan van een ander land. Doch wij kunnen niet, als de gloeilampenfabriek, patent aanvra gen in ons geval op de zuivel. Nederland nam verleden jaar te Berlijn de acht ste plaats in. Dit zegt genoeg. Een jaar of wat terug was zij nummer één. Vooral streptococcen in de uier komt in Zuid-Holland veel voor. Dit wordt echter direct geconstateerd door de melkcontrole. En dan kan men zijn maatregelen nemen. Circa 400 kinderen sterven jaarlijks in Nederland aan T.B.C. Dit kan zeer zeker beperkt worden door een goede controle op de veestapel. Ook voor kaasexport naar het Buitenland geldt een goede controle voor alles. Men wil geen zieke Bollen in Amerika, doch ook geen zieke kaas. Hier volgen enkele voorbeelden van ge regelde controle. In Aarlanderveen kwa men bij het oudere vee 64 procent reactie- dieren voor bij T.B.C.-inenting. Bij het jongere vee echter 1 procent. In Hazers- woude bedroeg dit bij het oudere vee 73 procent en bij het jongere 19. Zie hier het resultaat van de Dienst.voor T.B.C.-bestrij- ding. Hier spreken toch zeker de feiten in onze naaste omgeving. Ook de voeding speelt een groote rol bij al deze uitwassen van de gezondheid van het vee. De gemid delde leeftijd van een koe in Zuid-Holland is 4y2 jaar, terwijl het zeven moet wezen. Concurrentie uit Friesland. Dit is ook in Friesland heel anders. Van uit deze Provincie kan men nu over de afsluitdijk de zuivelproducten heel goed koop naar de groote steden vervoerd krij gen. In Amsterdam heeft de Frico al ver schillende filialen opgericht. Dit moet de Zuid-Hollandsche Boer te denken geven. Wanneer de Zuid-Hollandsche boer het re sultaat direct in dubbeltjes in de emmer zag, zou het wel gaan. Doch men ziet er nooit wat van, is de algemeene gedachte. Het tegenovergestelde is waar. Geen dubbeltjes doch het breng.t kwartjes op. Neem hier toch een voorbeeld aan den Frieschen Boer. Het Friesche vee is wereldberoemd en ge vraagd. Er werden nog eenige vragen gesteld, welke door de verschillende sprekers tot tevredenheid werden beantwoord. De slot rede werd uitgesproken door den heer bur gemeester. Spr. releveerde, dat hij in zijn 16 jarige loopbaan nog zelden zoo'n be langrijke vergadering had bijgewoond. Spr. riep allen toe: beantwoord aan de met klem uitgeoefende aandrang der sprekers om toe te treden tot deze zoo noodzakelijke tak van Dienst, tot heil van onzen Boeren stand. Staande de vergadering gaven zich 21 leden als lid op van de vereeniging tot bestrijding van de T.B.C. onder het rund vee voor de gemeenten Woubrugge, Alkemade, Leimuiden, Rijnsa terwoude, en Ter Aar. GOUDA Kring Gouda E.H.B.O. De Kring Gouda van de Ned. Vereeni ging E.H.B.O. heeft Zaterdag te dezer steda een wedstrijd in eerste hulp verelening ge organiseerd, waaraan 12 groepen deelna men. Burgemeester E. G. Gaarlandt en burgemeester J. Kooiman van Bergambacht bevonden zich onder de vele belangstellen den. De jury werd gevormd door een zes tal geneesheeren. De deelnemende groepen mochten nog nimmer op een wedstrijd een prijs gewonnen hebben. Desondanks werd het veronderstelde ongeluk, waarbij een motorrijder een schedelbasisbreuk had be komen en de duorijder schijndood en met een gebroken been uit het water was ge haald. met rustige zekrheid behandeld. Na afloop demonstreerden een Goudsche hee- renploeg en een Waddinxveensche dames- ploeg het kunnen van meer geroutineer- den. Burgemeester Gaarlandt reikte de prijzen uit. De uitslag is: le prijs, tevens zilveren wisselbeker, Gouda 1 146 p., 2e Gouda 3 137 p.; 3e Gouda 2 120 p.; 4e Boskoop 118,5 p., 5e Gouderak 116,5 p., 6e Ouder kerk 2 110 p., 7e Waddinxveen 1 109 p., 8e Reeu wij k 2 106 p. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Tegen een auto opgereden. Omtrent het ongeluk, dat Zaterdagmor gen den 18-jarigen Jac. Verbree, wonende in de Lagewaard alhier, is overkomen even over de grens onder de gemeente Alphen aan den Rijn, toen hij met zijn rijwiel kwam te slippen en tegen een vrachtauto botste, vernemen wij, dat de toestand van den jongen zich aanvankelijk niet ernstig iiet aanzien; daarom werd hij, nadat voor- loopig heelkundige hulp was verleend, naar zijn ouderlijke woning vervoerd. In den namiddag begon echter zijn toe stand zoodanig te verergeren, dat hij met hevige inwendige pijnen in allerijl naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden voor operatief ingrijpen moest worden overge bracht. Zijn toestand is nog steeds zorgwekkend. LEIMUIDEN 60 Jaar organist. Gisteren werd het 60-jarig jubileum van oen heer J. Koot, als organist, feestelijk gevierd. Te 10 uur werd een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, waarin den jubilaris een eereplaats was ingeruimd voor het Maria-altaar. Voor de Mis, na de kerkwijding, werd door de zangers het „Veni Creator", driestemmig, van S. H. Tichen, gezongen en daarna de driestem mige Mis „St. Mathildis" van Kuipers. Na dé H. Mis werd nog als nastuk het drie stemmig „Ave Maria" van Haagh, ten ge- hoore gebracht. Na de preek richtte de zeereerw. heer pastoor nog enkele korte woorden tot den feesteling, waarbij hij den heer Koot schetste „als een voorbeel dig zanger en organist, altijd bij de hand." Namens de geheele parochie bedankte zijn- ecrw. hem voor den zang en de muziek, welke hij gedurende zestig jaar belangloos ter eere Gods en tot opwekking der paro chianen in de kerk gegeven had. Iedereen kent dan ook den populairen Jan Koot. Hij zal niet sterven, steeds zal hij blijven voortleven in de harten van allen, die hem kenden. Pastoor hoopte en wenschte, dat de heer Koot nog eenige jaren mocht spe len en zingen en wanneer hij hier was uit gespeeld en uitgezongen, dat hij dan door God zou worden opgenomen in het zang koor der engelen. Pastoor vroeg tenslotte aller gebed voor den jubilaris. Na den Hoogmis werd de feesteling met familie, kerkmeesters en zangers in de pastorie verwacht, waar allen zich ver- eenigden aan een lunch, door den zeer eerw. heer pastoor aangeboden. Hier heerschte een aangename sfeer, er werd getoast en gezongen, o.a. droeg een der le den van het zangkoor den levensloop van Jan voor op een aardig wijsje, waarom nog eens hartelijk werd gelachen. De heer Kcot dankte ontroerd allen voor de be langstelling hem betoond en voor alle stoffelijke blijken van genegenheid, en ver zocht hem de tekortkomingen op het koor te willen vergeven. Te drie uur woonden allen het Lof van dankbaarheid met Te Deum bij, waarmee het kerkelijk feest besloten werd. Na het Lof was tot ca. 5 uur receptie aan huis van den jubilaris, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Als stoffelijk blijk van waardeering werd Jan door de paro chianen een mooi radiotoestel aangeboden, waarbij een oorkonde met de handteekenin- gen der schenkers. Van 't zangkoor mocht hij een prachtige oorkonde met de hand- teekeningen der leden ontvangen, 's Avonds half acht werd te zijner eer nogmaals het Kerstspel „Venite Adoremus" opgevoerd. De levensloop van Jan werd nog bezongen en nog een paar reidansen door de jon gens uitgevoerd. De zaal was echter jam mer genoeg slecht bezet, maar niettemin hadden alle aanwezigen zich toch kostelijk geamuseerd. Attentie van de eerw. Zusters Nader vernemen wij nog, dat de heer Koot als aandenken aan dezen heugelijken dag van de Eerw. Zusers mocht ontvangen een zilveren medaille aan blauw lint, wel ke voorstelde een zilveren harp, waar een gouden lauwertak doorheen geslingerd was en voorzien van het jaartal 18781938. ZEVENHOVEN. Speldjes. Bij den verkoop van speld jes op j.l. Zondag bij de uitgang der kerk ten bate der hereeniging heeft opgebracht de som van 20.Aan de dames-verkoop sters dank. Geboren: Anna Adriana Antonia, d. van G. Mourits en M. J. Ekelschot. Overleden: Gijsbertha Maria Broeke, oud 8 maanden. Vertrokken: T. Immerzeel naar Al phen a. d. Rijn. J. C. Baas naar Aalsmeer H. Vis en echtgenoote naar Nieuwveen. C. A. M. Langeslag naar Amsterdam.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7