3 M GEVING MAANDAG 24 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK. Geboren: Annetje Willemina, <J. van M. v. Velzen en A. Guyt Dirk Chris- tiaan, z. van J. v. Duyvenbode en G. de Jong Leendert Nicolaas, z. van D. J. Belbergen en J. Ouwehand Teun is, z. van G. Meijvogel en J. Harteveld. Ondertrouwd: P. v. Duyn en A. M. Gregoire J. v. d. Niet en J. Zwanen burg C. v. Duyn en A. v. Duyvenbode J. Mastenbroek en J. Freke. Getrouwd: M. Meijvogel en G. Ouwe hand A. H. W. v. Ingen en N. Oudshoorn C. Hoek en C. v. Rooyen H. v. d. Plas en M. Boezaard A. Duyndam en N. v. Duyn J. Remmelzwaal en P. S. v. Rijn L. v. Duyn en G. v. Beelen C. v. d. Marei en G. Vooys J. Koelewijn en P. de Ruyter, Overleden: Neeltje Zuyderduin 83 j. Jac. D. v. Rijn 3 dagen Cornelia Plok- ker 69 j. LEIDSCHENDAM. Propaganda-avond Bond v. Gr. Gezin nen. Gisterenavond werd in het R.K. Vereenigingsgebouw een groote Propagan da-Vergadering gehouden van den Ned. R.K. Bond v. groote gezinnen, afdeeling Leidschendam, welke zich in een zeer groo te belangstelling mocht verheugen en al leszins geslaagd mag genoemd worden. Onder de aanwezigen merkten wij om. op: de Zeereerw. heer Pastoor, Kapelaan Van Niekerk en Kapelaan Wentholt, afge vaardigden van verschillende vereenigin- gen, enz. In zijn openings- en welkoms- woord zet de voorzitter, de heer Willemse, het doel van dezen avond uiteen, n.l. om den Bond meer naar voren te brengen en om meer waardeering te wekken. Wij vra gen, aldus de voorzitter waardeering, van de groote gezinnen en van de beleving van onze Christelijke beginselen. Ten slotte brengte spreker hulde aan de leiders van den Bond, bijzonder ook Dr. de Boer, die zooveel gedaan hebben en hij spreekt de hoop uit, dat vele nieuwe leden zich zul len opgeven. Na eenige nummers muziek en het zingen van Roomsche Blijdschap is het woord aan Dr. Jos. de Boer, die op geestdriftige en prettige wijze zijn onderwerp „Naar een betere toekomst voor het groote gezin" be handelde. Na een korte inleiding, waarin spreker de bevolkingscijfers van de groote steden onder de, loupe neemt, welke cij- frs een triest beeld geven, bespreekt hij het Neo-Malthusianisme en wat dies meer zij. Wij Katholieken, aldus spreker heb ben echter niet geluisterd naar het zoet gefluister van dezen Bond en zijn trouw gebleven aan onze Christelijke beginselen. Tot slot sprak hij nog een propagandistisch woord voor het „Fonds van Moeder en Kind". De heeren Nieuwenbroek en v. d. Meer zorgden met eenige komische voordrachten voor een vroolijke afwisseling, terwijl een strijkje, viool, piano, fluit en cello eenige keurige nummers ten gehoore bracht. De heer Bakker zong op vrodtreffelijke wij ze „Ave Maria" en „Jeruzalem". Gedurende de pauze had nog een gratis verloting plaats voor de aanwezige leden, terwyl een tweetal bestuursleden een pre mie ontvingen voor het aanwerven van het grootst aantal leden. Het woord werd nog gevoerd door den heer Adriaanse, waarna deze mooie en al leszins geslaagde avond, na een dankwoord en een woord van opwekking van den voorzitter, met het zingen van „Aan U, o Koning der Eeuwen" werd gesloten. 10-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op 28 Januari a.s. houdt het Bestuur een re ceptie op Zaterdag 29 Januari a.s. des mid dags van 35 uur in café-restaurant „Vro- nestein". Geboren: Antoon Arie, z. van F. H. v. d. Wal en H. J. Koning. Petrus Fre- dericus Bernardus, z. van A. M. v. Lochem. en A. H. Groenewegen. Anna Petronel- la Maria, d. van C. B. Paardekooper en A. M. F. Kragt. Johanna Cornelia, d. van W. Rotteveel en A. J. Groeneweg. Pe- tronela Hendrica Maria, d. van C. J. v. d. Meer en M. Roosenboom. Adriana Jo hanna Maria, d. van P. M. v. d. Steen en W. H. van Vliet. Overleden: J. de Groot, 70 jaar. LISSE. Vierde lustrum R.-K. Bouwvak arbeidersbond. Onze afdeeling van den R.-K. Bond van Bouwvakarbeiders „St. Joseph" herdacht gisteren haar 20-jarig bestaan. Dit feit mocht natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan. Te dien einde werd gistermorgen in de kapel van Huize „Pius" door kapelaan J H. M. v. Ingen, geest, adv., een H. Mis tot intentie van levende en overleden le den opgedragen, waaronder gemeenschap pelijke H. Communie, waanaar allé leden deelnamen. Gisteravond werd in het Bondsgebouw een feestelijke vergadering gehouden, waarop, behalve de leden, ook de dames toegang hadden. De voorzitter de afdeeling, de heer C. Schrama, opende deze feestelijke bijeenkomst en heette al len welkom en meer in 't bijzonder het lid van het hoofdbestuur J. v. Werkhoven. Een terugblik werpend op 't verleden wees hij er op, dat het nu ruim 30 jaar geleden is, dat de eerste drang tot organi satie onder de bouwvakarbeiders merk baar werd en een gemeenschappelijk stre ven ontstond tot verbetering van de ar beidsvoorwaarden, welke destijds nu juist niet zoo rooskleurig waren. Afgezien nog van het feit, dat de toenter tijd opgerichte organisatie financieel ge brekkig in elkaar zat, (men noemde ze de ..Spekvereeniging", daar men in 't na jaar gezamenlijk een kwantum spek in kocht), stond ze ook nog in neutraal ver band, wat alras bleek voor ons, Katholie ken, niet verdedigbaar te zijn. Er bestonden toen reeds R.-K. Diocesa ne bonden van timmerlieden, schilders en steenbewerkers, waarbij de verschillende groepen werden ondergebracht totdat in 1917 door deze afzonderlijke vakbonden een fusie tot stand kwam en wij kregen de Ned. R.-K. Bond van Bouwvakarbeiders „St. Joseph", waarbij we thans 20 jaar zyn aangesloten. Sindsdien nam het organisa tieleven ook hier een grootere vlucht en het is onze afdeeling, waarvan spreker zei- de ruim 18 jaren voorzitter te zijne uitge groeid tot een krachtige vereeniging. Een terugblik werpend op dit afgelegde tijdperk herinnerde spreker er aan, dat we ook hier de „ups en downs" hebben gekend. Veel is echter reeds bereikt. Spreker spoorde aan tot trouwe medewerking met het bestuur en meer speciaal wat het vergaderingbe- zoek betreft. Weest allen propagandist voor uw mooie vereeniging! Hierna gaf de voorzitter het woord aan den districtsbestuurder, den heer van Werkhoven, die het ontstaan en den groei van het organisatieleven schetste sinds Leo XIII z.g. Zijn zendbrief „Rerum No varum" de wereld inzond. Spreker felici teerde de afdeeling met haar 4de lustrum en hij sprak de hoop uit, dat bij het zilve ren jubileum de uitgroeiing en innerlijke versterking nog meer mogen blijken. De voorzitter dankt het hoofdbestuurs lid voor zijn mooie rede en gaf vervolgens het woord aan den conferencier, den heer Jean van Zijp uit Leiden, welke het ver dere gedeelte van den avond voor zijn re kening had en daarbij bewees, dat deze taak hem zeer goed was toevertrouwd, want tot laat in den avond wist hij de feestvieren den aangenaam bezig te houden. Wij kun nen dan ook dit verslag sluiten in de over tuiging, dat de viering van het 4de lustrum schitterend is geslaagd en de feestcommis sie met genoegen op haar werk kan terug zien! Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Vrijdag 28 Januari a.s., des namiddags om 3 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ter visie-ligging van: a. de wijziging van de bebouwingsver ordening voor de gronden in het uitbrei dingsplan dezer gemeente; b. de herziening van het uitbreidings plan dezer gemeente, met betrekking tot terreinen, gelegen langs den Stationsweg en tusschen Gladiolenstraat en Broekweg; c. een verordening, regelende den aard der bebouwing en het gebruik van gron den. gelegen in een gedeelte der bebouw de kom deze gemeente, ten Noord-Oosten van den Stationsweg. 4. Verhuur van het gemeentelijk sport park aan de plaatselijke voetbalvereni gingen. 3. Het geven van den naam „Zwa nendriftlaan" aan de door den heer J. W. A. Lefeber aangelegde straat over de tui nen Zwanendrift. 4. Vaststelling van de verordening tot heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager onder wijs en voor het uitgebreid lager onder wijs in deze gemeente. 5. Vaststelling van gewijzigde annuiteiten, verschuldigd door de woningvereeniging „Volksbelang", in verband met de verlaging van renten van gesloten geldleeningen. 6. Bijdrage in de kosten, verbonden aan voor- en nazorg voor krankzinnigen (1 cent per inwoner per jaar). 7. Voorloopige vaststelling ven de gemeenterekening 1936. 8. Comptabili teit. 9. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Belastingreclames. Verhuur Sportpark. B. en W. stellen den Raad dezer gemeente voor om het ge meentelijk sportpark wederom voor den tijd van 4 jaar te verhuren aan de R.K.V.V Lisse en de W Lissesche Racing Club. In verband met de kosten van het onderhoud van de terreinen en opstallen stellen zij evenwel voor om de huurprijs van de R.K. VV Lisse te bepalen op 300 in plaats van 250 en die van de VV „LRC" op 175 in plaats van 150 per jaar. De totale huur prijs bedraagt derhalve f 475 per jaar. Uitbreidingsplannen. In verband met de vast te stellen bebouwingsvoorschriften in de bebouwde kom dezer gemeente, is 't wenschelijk een gedeelte van het uitbrei dingsplan daarbij aan te passen schrij ven B. en W. aan den Raad. Hiervoor is het noodzakelijk, dat een klein gfedeelte van dat uitbreidingsplan gewijzigd wordt. Door bovengenoemde voorschriften is de Noord-Oost-zijde van den Stationsweg bestemd voor gesloten arbeiderswoning bouw en wordt het dus meer practisch ook de andere zijde, de Zuid-Westelijke zijde van den Stationsweg, over eenzelfde leng te en over de halve breedte van het bouw blok eveneens te bestemmen voor geslo ten arbeiderswoningbouw. Voorts zijn in het gedeelte aan de Veld horststraat de vóór- en achtergevelrooilij nen aangegeven, om bebouwing aan het ontworpen plantsoen te voorkomen. Op het perceel Lisse, gadastraal bekend in sectie D, no. 3231, is tusschen de Gladio lenstraat en den Broekweg een straat ge projecteerd op een afstand van c .'eer 10 meter van de poldersloot, welke wit perceel scheidt van de erven der langs de Kanaalstraat gelegen huizen. Ten einde langs deze straat een behoorlijke bouw- diepte te verkrijgen, heeft het waarschijn lijk in de bedoeling gelegen, dat deze sloot zou worden gedempt en tevens een strook van de aan de andere zijde gelegen erven bij den bouwgrond aan de nieuwe straat zou worden gevoegd. Het dempen van deze sloot geeft echter moeilijk te overkomen afwateringsbezwaren met het oog op de zeer laag gelegen erven achter de huizen langs de Kanaalstraat, terwijl hierbij zeer vele eigenaren betrokken zijn. Veel eenvoudiger is dan ook de oplos sing, om de geprojecteerde straat zooveel van de sloot af te leggen, dat tusschen sloot en straat behoorlijk diepe bouwterreinen overblijven. Hiertegen bestaan niet alleen geen bezwaren, omdat de straat geheel op gemeente-gronden is geprojecteerd, maar een omlegging is zelfs wenschelijk, ten einde de tusschen haar en de Hyacinthen- straat gelegen gronden beter te kunnen verkavelen. Bovendien geeft deze om- schuiving het voordeel, dat een veel be tere situatie wordt verkregen op het kruis punt Broekweg en den geprojecteerden hoofdverkeersweg. NOORD WIJKERHOUT. 40 Jaar koorzanger. Het feit, dat de heer K. Broekhof, reeds 40 jaren koorzan ger is, is gisteren feestelijk herdacht. Het begon met de Hoogmis, welke in de St, Josephkerk tot intentie van den jubilaris werd opgedragen door kapelaan van Eg- mond. Het zangkoor, versterkt met leden van het St. Victor zangkoor, zong op ver dienstelijke wijze onder leiding van den directeur, den heer J. Pijnenburg, de vier stemmige Mis van Gruber. De jubilaris had plaats genomen op het priesterkoor. Na de H. Mis zong het zangkoor het „Jubilate Deo, omnis terra", van Kroon. Na afloop der Hoogmis had een huldiging van den jubilaris plaats op de pastorie, waarbij ook de familie van den heer Broekhof door den zeereerw. heer pastoor was uitgenoodigd. Allereerst nam de pre sident van het zangkoor, pastoor Maas, het woord, om in eenige hartelijke woorden den jubilaris geluk te wenschen met zijn 40-jarig jubileum. Zijneerw. liet uitkomen, dat de heer Broekhof veel gedaan heeft in de afgeloopen jaren tot opluistering van de kerkelijke diensten. Veel hebt ge gepres teerd, aldus spreker, met veel toewijding en ijver. Van alle kanten heb ik hooren zeggen Kors Broekhof is de beste zanger van het koor. Gij zijt een voorbeeld ge weest voor de anderen, vervolgde de pas toor, mede aan uw stichtend voorbeeld dankt het St. Josephkoor, dat er zoo'n voortreffelijke orde heerscht. Pastoor sprak de hoop uit, dat Broekhof nog vele jaren zijn beste krachten aan het koor moge geven. Hierna nam de directeur, de heer Pijnen burg, 't woord. Deze zeide, niet gaarne van de gewoonte om een jubilé niet onopge merkt voorbij te laten gaan, af te willen wijken. Ik feliciteer u echter niet namens de leden van het koor uit plichtsgevoel, omdat het er nu eenmaal bij behoort, maar omdat ik gaarne, aldus spreker, van de ge legenheid gebruik maak om u eens in het zonnetje te zetten, om u eens uit uw be scheiden zangersplaats naar voren te ha len en u tot voorbeeld voor ons allen te stellen. De directeur herinnerde er aan, dat hij Broekhof bijna 19 ja&r als kerkzanger kent, en dus tijd had hem naar waarde te leeren kennen. Spreker zeide: „Uw waar de voor ons kerkkoor bestaat hierin, dat u dc plichten die het koorverband ons zan gers oplegt, zoo getrouw mogelijk al die jaren door, vervuld hebt. Geen repetitie hebt u overgeslagen, vervolgde spreker, of er moest een zeer dringende reden voor zijn. U hebt wel eens gezegd: „hoe kun je nu behoorlijk zingen zonder voorberei ding? Behoorlijk zingen dien je toch na te streven, want we moeten niet vergeten, dat we niet op een uitvoering zijn, maar dat we in de kerk zingen ter opluistering van de kerkelijke diensten en ter eere van God". Dit was een treffende gedachte. Als alle jonge zangers dat zich goed indach ten, zouden ze met meer ijver repeteeren! U waart steeds de voortrekker van de bas partij en daaraan is het te wijten, dat deze partij mij de, minste zorg geeft. Uw gedrag gedurende de godsdienstige plechtig heden was een schoon voorbeeld voor onze jongeren. Menig solopartij werd aan u toevertouwd en als voorzanger van het gregoriaansch zullen u maar weinigen evenaren. Niet tevreden met zelf goed zanger te zyn, heeft u ons koor nog een paar zoons als jonge krachten gegeven en dit zullen ook best goede krachten worden. Uit alles blijkt, dat ons koor u dank is verschuldigd, en die dank willen wij u toonen door een cadeau aan te bieden. We hebben uw echtgenoote hierover gepolst en de keus was vlug gedaan, een schrijfbu reau, dat reeds bij u thuis staat. We ho pen, dat u er nog jaren pleizier van zult beleven. Hierna feliciteerde de heer Pij nenburg de echtgenoote van den jubilaris en sprak zijn dank uit voor de aansporin gen, die zij steeds heeft gegeven aan haar man, om zijn zangersplichten te vervullen. Daarna dankte de jubilaris voor de harte lijke woorden, waarna door de goede zor gen van pastoor Maas een verversching werd geoffreerd en men even gezellig bij een bleef. Het was een onvergetelijke dag voor Broekhof en het heeft hem in den loop van den Zondag niet aan belangstel ling ontbroken. Vele koorzangers uit de omliggende plaatsen, kwamen blijk van belangstelling geven. We spreken de hoop uit, dat Broekhof nog lange jaren op het zangkoor zal blijven en eenmaal zijn gou den feest zal mogen vieren! ZILK. Voetbal. Na verscheidene weken rust zyn dan eindelijk alle elftallen weer eens in de strijdt geweest en wel allereerst ons eerste, dat uitkwam tegen „Geel Wit", wat een flinke overwinning voor de onze is ge worden en wel 62. Men zou denken een eenzijdige wedstrijd, niks hoor, het is een mooi partijtje voetbal geworden, waarbij bleek, dat „Geel Wit" over geen schutter beschikte. Als er om half drie begonnen wordt zei Geel Wit er meteen een gewel dige spurt in waardoor Van Nispen op eigen helft wordt gedrongen, maar de ver dediging weet er wel weg mee. Als er onge veer een kwartier gespeeld is komt ook Van Nispen los. Als een der Geel-Witters hands maakt in het beruchte gebied, zorgt de links-binnen voor de rust 10. Hiermee is tevens het ijs gebroken en al spoedig weet de midvoor uit een voorzet van de rechtshalf een schitterend doelpunt te fa- briceeren 20. Als het bijna rust is weet Geel-Wit tegen te scoren door haar mid voor 21. Na rust blijkt dat Geel-Wit wel iets te veel van haar krachten gevergd had waarvoor de Zwarten iets meer in de aan val zijn. De linksbinnen, die geweldig in de gaten gehouden wordt, weet toch nog een doelpunt te scoren 31. De midvoor die nu vrijer spel krijgt, drukt dat nog in 3 doelpunten uit waartegen Geel-Wit ook nog eenmaal 62. Zoo kwam dan het ein de van deze in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd. De junioren togen naar H.B.C. en speelden gelijk 22. Bravo jongens. Terwijl het II naar Concordia toog en daar won met 75, dat is anders als de thuiswedstrijd jongens. Het gaat goed zoo jongens. HILLEGOM. Overste. Tot overte van Maria-oord is benoemd Moeder M. Pauline, thans over ste in Utrecht. Opgedragen. Aan de firma De Vries Couzijn is opgedragen het bouwen van een Bloembollenhuis aan den Stationsweg voor rekening van J. C. Neurdenburg te Amersfoort. VOORSCHOTEN Inbraak met diefstal Zaterdagnacht is ingebroken by R. aan den Rijndijk, alhier. Vermist wordt 100.gouden ringen en een hor loge. Men heeft zich toegang ver schaft door het indrukken van een ruit en toen de spanjolet geopend van de ach terdeuren. BRAND IN AUTO-GARAGE Een auto ging in vlammen op Te 6.30 uur ontdekte de heer van Gent brand in de garage. Het bleek, dat een luxe auto van den heer J. A. in brand ge raakt was. De auto is totaal verbrand. Door het krachtig optreden van den heer van Gent zijn nog 2 auto's in veiligheid ge bracht. De vermoedelijke oorzaak is zeer waarschijnlijk het wegwerpen van een si garet. De auto is voor 1/3 verzekerd. Aanrijding. Zaterdag is een zoontje van den heer de M. alhier aangereden door een auto. Het knaapje is opgenomen en r.aar de ouderlijke woning gebracht, waar een lid van de E. H. B. O. hem de eerste hulp verleende. VOORHOUT p Verloting. -De gehouden verloting ten bate der pluimvee- en konijnententoonstel ling, uitgaande van de R.K. Kleinveever. „D.V.V." alhier, is ook dit jaar een succes geworden. JJ. Zaterdag had, onder toe zicht van den gemeenteveldwachter al hier ,de trekking plaats in het café van den heer Jac. Angevaare. De toom prach tige kippen, viel op nummer 684, als eer ste prijs. De tweede prijs viel op no. 520, de derde op no. 851, de vierde op no. 662, de vijfde op no. 508. De verdere prijzen zullen aan de winnaars toegekend worden. Geboren: Cornells Adam z. van P. W. Borst en P. Wijnands. Overleden: Johanna Huberta v. Eg- mond 59 j. geh. met P. v. d. Meij Hen- drika Eignetrood 62 j. geh. met E. F. Knoppert. STOMP WIJK BVL. Vrijdagavond werd in de zaal van „Het Blessepaard" een propaganda samenkomst gehouden door de B.V.L. Oe zaal, die keurig met oranje versierd was, was stampvol, toen burgemeester Keyzer de vergadering opende. Spreker verwel komde gen.-maj. Ch. Kiès, kapitein Bour gogne, vert, van gen. Duymaer v. Twist, den heer Rooyaards, voorz. Z.H.W., kapt. Karres, de luitenants v. Atten en Boots, kapt. v. d. Zande, de plaatselijke leider, die onlangs het leger verlaten heeft en thans als burger aanwezig was, en kape laan Klaver en de plaatselijke commissie. Dan geeft spr. het woord aan generaal-ma- joor Kiès, die sprak over de taak van het Nederlandsche volk in de wereld. Hierna werd de bruiloftsfilm van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard vertoond, welke evenals een film van Ned. Oost-Indië veel applaus oogstte. Na de pauze reikte kapt. Karres het scherpschuttersbrevet aan de heeren W. v. Bemmelen en L. de Gdoot. Ook mocht ieder B.V.L.'er uit de handen van kapt. Karres een gedenkplaat ontvangen, welke voorstelt H.M. Koningin Wilhelmina op den landdag in Barneveld 1935, een repro ductie van het door Willy Sluiter vervaar digde schilderij door de B.V.L. aangeboden bij het huwelijk van H.K.H. Prinses Ju liana en Z.K.H. Prins Bernhard. Met een toepasselijk woord reikte bur gemeester Keyzer de prijzen uit van de gehouden schietwedstrijd, en beloofde voor het volgende jaar een nieuwen beker, wel ke belofte met groot applaus begroet werd! Voorts dankte spreker het fanfarecorps „.Tuliano" voor de opwekkende muziek, de pers en allen die aan het succesvolle ver loop van de vergadering hebben meege werkt. Bijzonder hulde en dank wordt ge bracht aan de heeren J. W. M. Boogmans als voorz. en kapt. v. d. Zande als leider van de plaatselijke commissie. Spreker be sloot zijn rede met de mededeeling dat op 2 Februari de schietoefeningen weer aan vangen. Een slotwoord werd gsproken door den heer L. G. Rooyaards, voorz. Zuid-Hol land West, waarbij deze ook dank bracht aan de sprekers, de plaatselijke Commis sie en alien, die tot 't slagen van deze pro paganda-avond hun deel bijgedragen heb ben. VALKENBURG. Oranjevereeniging. De Oranje vereeni ging Wilhelmina hield haar jaarvergadering onder leiding van den heer J. v. Leeu wen. (De voorzittersplaats is vacant). De aftredende bestuursleden de heeren J. K. v. Leeuwen, S. M. Poot en G. Barnhoorn wer den met bijna alg. stemmen herkozen. Ge kozen werden nog de heeren A. v. Dijk, J. Ouwersloot en R. Oudshoorn. Als voorz. werd gekozen de heer P. Kort. Bij de be spreking der feestelijkheden na de blijde gebeurtenis werd nog besloten een Oran jefilm te vertoonen. Ook vond instemming het voorstel om niet-leden 50 pet. meer in- leggeld te laten betalen dan leden. Hierna sluiting. WASSENAAR. Leelljke val. Hedenmiddag omstreeks 12 uur kwam op den hoek Langstraat— Achterweg de 17-jarige wielrydster B. V., vermoedelijk doordat zij uitweek voor een auto, met andere wielrijders in aanrijding. Zij viel met haar hoofd tegen een trottoir band tengevolge waarvan zij een lichte hersenschudding bekwam en haar enkele tanden uit den mond werden gestooten. Na eerste hulpverleening door dr. Hub- beling is zij per politie-auto overgebracht naar de ouderlijke woning aan de Roze- sleinstraat. Ontvreemd. Ten nadeele van de voet- valvereeniging BlauwZwadt is uit de voetbaltent op haar terrein aan den Kat- wijksche weg een aantal voorwerpen ont vreemd. Nieuw Wijkgebouw van het Groene Kruis. Zaterdagmiddag had de eerste steenlegging plaats van het nieuwe wijk gebouw voor de afd. Wassenaar van „Het Groene Kruis". Alvorens tot de plechtigheid werd overgegaan werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten door den voor zitter mr. C. M. van Sillevoldt. In het bij zonder heette hij welkom Burgemeester J. J. M. Wiegman. Verder memoreerde spre ker het verloop alvorens tot den bouw van dit nieuwe huis kon worden overgegaan. De exploitatie van het bestaande wijkhuis als ziekenhuis was niet langer meer mo gelijk temeer waar de opzet van het be staande gebouw nimmer als zoodanig be doeld was, terwijl ook met den inwendigen 'dienst daardoor moeilijkheden ontstonden. Er moest dus tot uitbreiding worden over gegaan, maar een verbouwing zou slechts een onpractisch geheel hebben doen ont staan, weshalve werd besloten een geheel nieuw gebouw te stichten op eigen grond en met eigen middelen. De fundamenten van het kapitaal werden indertijd gelegd door de opbrengst van de daartoe gehouden bazar, terwijl van gemeentewege de be schikking werd verkregen over het benoo- digde terrein. Toen werd aan het architec tenbureau Grandpré Mollière Kok op dracht gegeven een ontwerp te maken. Evenwel bleek het gekozen tijdstip niet gunstig door de hooge prijzen. Toch bleef er 40.000 noodig. Door mevrouw Overvoorde-Gordon en mevrouw Ruys-Jolles, werd hierop zeer ver dienstelijk werk verricht door een aanzien lijk bedrag voor het doel bijeen te zamelen, terwyl van den heer D. T. Ruijs een zeer belangrijk bedrag werd ontvangen. Een en ander maakte het nu mogelijk met de plan nen door te gaan. Spreker bood hierop aan de reeds genoemde dames bloemen aan en bracht hulde aan den heer Ruys, wiens werk thans blijvend kan worden vastgelegd door het leggen van den eersten steen, waartoe de heer Ruys was bereid gevon den. Tenslotte bracht hij dank aan allen, die hadden geholpen het gebouw tot stand te brengen. Hiertoe werd door den heer Ruys over gegaan tot het leggen van den eersten steen. Het inschrift hiervan luidt: De eer ste steen is gelegd door D. yh. Ruys, Wet houder van Wassenaar, op 22 Januari 1938. Hiermede was deze plechtigheid geëindigd. Bonte avond. In het R.K. Vereenigings gebouw aan de Kerkstraat werd Zaterdag avond een bonte avond georganiseerd ten bate van Werkloozenbezigheid. Door den voorzitter van Werkloozenbe zigheid, den heer G. P. G. van Leeuwen, werd deze avond met een rede geopend. Een drietal humoristen traden op, voorts verleende de tooneelvereeniging Udi haar medewerking en zorgde het strijkje van Werkloozenbezigheid en Piet van Raay met zijn accordeon voor de muzikale opluiste ring. Het is een geslaagde avond gewor den. ZOETERMEER. Voetbal. Gisterenmiddag 12 uur speel de D.S.O 4 tegen Berenstein 2. Het terrein was in slechte staat, doch Berenstein 2, welke hier voor het eerste tegen D.S.O. speelde had daar blijkbaar weinig hinder van. Spoedig wisten ze een goal te maken en bij de rust was de stand reeds 30 voor Berenstein. D.S.O. wist er echter na de rust wat fut in te krijgen, Berenstein kon tenminste geen bal meer in het doel krij gen, zoodat men eindigde met 30 voor Berenstein. Alle andere wedstrijden waren afgelast. Jongeman, hebt U Schaam U, mijn- jen lucifer voor me? heer, jongemeisjes te molesteeren. (Der Gotz).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6