DE 26"RAI-SHOW Naar meerdere perfeclioneering der techniek ZATERDAG 22 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 KRV: Morgen weer een belangrijke wed strijd op eigen terrein, n.l. KRV ISt. Ber- nardus. Op het oogenblik is het terrein goed bespeelbaar. Zullen we Zondag ons eerste elftal eindelijk weer eens in actie zien? Aanvang half drie. De junioren maken per auto een reisje naar Stompwijk, om daar SNA b te ont moeten. NVC: Na een lange rustperiode zal NVC I morgen op eigen terrein in het veld ko men tegen Vogelenzang I. Beide elftallen I verkeeren ongeveer in dezelfde positie. Als 't NVC mocht gelukken te winnen, dan zijn zij voorloopig buiten gevaar. Dus NV C ers. stelt uw aanhang niet teleur. NVC II gaat naar Meerburg II; thuis werd met 12 verloren. Laat nu de uit slag eens andersom zijn. De junioren gaan St. Bernardus een be zoek breneen. Deze wedstrijd kan o.i. twee puntjes opleveren voor de NVC'ers, als zij tenminste oppassen! Van Nispen: Voor morgen luidt het pro gramma: Van NispenGeel Wit; Concor dia III—Van Nispen II; HBC Jun.—Van Nispen Jun., alle te 2 uur. Daar van Geel wit uit reeds gewonnen werd, is ook thans een overwinning niet uitgesloten. Ook van Corcordia kan gemakkelijk gewonnen worden. De junioren zullen echter een dobber hebben om de puntjes mee naar huis te nemen. Denken de leden om de le denvergadering van Donderdag a.s.? S. Bernardus: Morgen moet St. Bernar dus I te 2.30 op bezoek in Katwijk bij KR V I. St. Bernardus II ontvangt te 2.30 thuis bezoek van Esto II uit Bodegraven. De junioren spelen te 1 uur tegen NVC a uit Noordwijkerhout, eveneens op eigen terrein. AW: Het le elftal ontvangt morgen om 2.30 uur op eigen terrein GV I uit Schie dam. Wij geven AW de kans op beide punten, mits de tegenstander niet wordt onderschat. Om 12.30 uur ontvangt het 3e elftal op eigen terrein Rava IV. Dit wordt voor de 3e elftallers een zwaren wedstrijd, waar in alle spelers zich geheel zullen moeten geven om succes te behalen. Tenslotte speelt AW b om 1.30 uur te Den Haag tegen Rava b en AW c om 12.15 uur eveneens te Den Haag tegen W P b. Nic. Boys: Het eerste gaat een bezoek brengen bij DSV I in Noorden, aanvang 2 uur. DSV zal zich de puntjes niet zoo ge makkelijk laten ontnemen! De reis gaat per fiets. Nic. Boys II heeft dust. VVL: Morgen krijgt het 1ste een zwaren thniswedstrijd, het krijgt nl. bezoek van VVP, tot nu toe een ernstige kampioens- candidaat, dus jongens uitkijken. Aanvang 2.30. Het 2e gaat bij WP II op bezoek. Ver trekt per bus 1.30 uur. Het 3e krijgt thuis bezoek van Quick Steps. Uit werd met dikke cijfers verloren. Jongens draait nu de rollen eens om. Aan- van 12.30 uur. De a junioren krijgen bezoek van Fo- reholte. Aanvang 12 uur. Steeds Hooger: Morgen de belangrijke wedstrijd St. Hooger IForeholte I voor de bezetting van de laatste plaats. Aan een voorspelling wij ons niet Laten we hopen, dat het een eerlijken strijd worde en de sterkste moge winnen.. Kon. Nederlandsche Voetbalbond EEN INHAALPROGRAMMA VASTGESTELD. HERACLES EN N.A.C. VOOR LASTIGE UITWEDSTRIJDEN. Er is voor morgen een inhaalprogramma vastgesteld, waarbij voor Afd. II zelfs geen enkele eerste klas wedstrijd, want deze af- deeling is geheel bij. Overigens is het eerste klasse-programma bijna geheel volledig. Het Westen In Afd. I spelen de leiders D.W.S. en Ajax beide tegen Haagsche clubs. Eerstge noemde club ontvangt V.U.C., terwijl Ajax bij A.D.O. op bezoek moet. Hoewel de tegenstanders niet te onderschatten zijn, ge- looven we toch wei aan de dubbele over winning der hoofdstedelijke clubs, waar naast we willen vaststellen, dat Ajax on getwijfeld de moeilijkste opgave heeft. De strijd om de laatste plaats gaat mor gen waarschijnlijk tusschen Excelsior en V.S.V. Winnen de Rotterdammers, waarop veel kans is, dan staat V.S.V. weer onder aan, want ook Sparta, dat R.F.C. ontvangt, krijgt een kans tegen haar stadgenoote, nu de Spartapiet weer danig in het gedrang zit. In Afd. H vraagt alleen de tweede klasse de aandacht. In de A-afd. krijgt V.D.L. be zoek van Hoek van Holland. Na het falen van V.D.L. tegen U.V.S. vragen we ons af, ot ook Hoek van Holland niet een kansje maakt. Tusschen D.C.L. en Emma zal het ongetwijfeld ook spannen, want het krachts verschil tusschen beide clubs is niet zeer groot. In de B-afdeeling drie wedstrijden, waar van de voornaamste is SliedrechtAlphen. De positie der Rijnbewoners is langzamer hand hopeloos geworden en alleen over winningen in deze laatste beslissende wed strijden zouden hen nog veilig kunnen stel len. Daarvan i3 de wedstrijd tegen Slie drecht er een. Alphen weet dus wat er op het spel staat. HerculesGouda en UnitasU.V.V. zijn op het oogenblik van minder belang Een 'entree op de RAI.... Niet veel nieuws te beleven dit jaar. Dat is de eerste, dat is ook de algemeene in druk, welken men opdoet bij een bezoek aan de RAI 1938. Maar dit sluit reeds in, dat er op deze autoshow al met al toch maar weer het teste van het beste gebracht is. Het wil toch wel iets zeggen, dat er zoo weinig nieuws gebracht kon worden. Dat wijst erop, dat de hedendaagsche automo biel, een voortzetting dus van de laats'.e jaarproductie, een summum biedt aan com fort en élegance, een summum ook aan be trouwbaarheid en bedrijfszuinigheid. Wie de ontwikkeling der auto in de vijf tig jaar van haar bestaan op den voet heeft kunnen volgen, is van de technische vol maaktheid van dit massaal geworden ver voermiddel wel het beste overtuigd. En zoo biedt ook deze automobielshow een goede gelegenheid om de wereldpro ductie eens van nabij te bestudeeren. Welk een machtige indruk biedt het RAl-gebouw jn deze dagen. Omstreeks zestig automerken in diverse uitvueringen en modellen, af komstig uit zeven landen, zullen de bezoe kers versteld doen staan over zooveel tech nisch kunnen. Wat opvalt bij dezen show is, dat het ge prononceerde stroomlijn type niet zoo sterk meer naar voren komt als in voorgaande jaren. Opmerkelijk is evenwel, dat de Graham hierop een groote uitzondering maakt. De Graham is inderdaad het meest veranderde model in 1938. De fijnste com binatie van stroomlijnen geeft een snel heidsidee, zelfs aan een stilstaanden Gra ham 1938. Wat den technischen bouw betreft, de tijd is voorbij, dat de ontwikkeling met sprongen vooruitgaat. We moeten dan naarden brandstofloozen motor, een luchtmotor of wie weet anders, om nieuwe omwentelingen in de techniek te kunnen verwachten. Zijn deze onmogelijk? Wie zal hei zeggen? Welke onmogelijkheden, welke fantastische snelheden zijn ook bij den tegenwoordigen autobouw mogelijk gewor den, waarvan men vroeger zelfs niet heeft kunnen droom en? Een rondgang over deze machtige expo sitie biedt als steeds vele aantrekkelijk heden. We kunnen natuurlijk niet alle produc ten van deze RAI onder de loupe nemen, doch willen ons daarom bepalen tot die, welke te Leiden vertegenwoordigers be zitten. We noemen ze hier in alphabetische volg orde volgens de gegevens, ons door de ex posanten ter beschikking gesteld. De „Morris" (in Leiden vertegenwoor digd door den heer Kwestroo) is flink ver tegenwoordigd. Niet minder dan vijf vier- cylinders en twee zescylinders omvat, het gevarieerde programma, dat een indruk moet geven van de ruime keuze van koets werken, welke men op de verschillende chassis kan geleverd krijgen. Want die vijf geëxposeerde viercylinders omvatten weer twee verschillende chassis, de „8" en de 12", terwijl de beide zescylinders als „14" en „25" worden aangeduid. De „8" is vertegenwoordigd door een Two-seater, een Coach met vast en een Coach met open dak; de ,12" door een twee tal Sedans met open dak; de „14" en „25" eveneens door een tweetal Sedans, voorzien van open dak-constructie. Alle wagens heb ben een behoorlijke, ingebouwde bagage ruimte. Ook kan tegen een geringe prijs- verhooging de wagen voorzien worden van hydraulische wagendichters „Jaokall", waarop bij den bouw van het chassis reeds is gerekend en welke door den bestuurder, zittend achter het stuur, kunnen worden rediend. De nieuwe Ford V 8 (Het Motorhuis te Leiden) geeft dit jaar keus uit twee series carosserie-modellen. In de Ford V-8 automobielen voor 1938 zijn de voornaamse kenmerken, die den V-8 het vorige jaar reeds zoo populair maakten, bewaard^ebleven, terwijl er thans bovendien nog keuze gemaakt kan worden tusschen twee geheel verschillende series carrosserie-modellen De eene serie wordt gelanceerd als de Ford V-8 de Luxe en de andere als de Ford V-8 Standaard. Beide typen, die gebouwd zijn op hetzelfde betrouwbare Ford-chassis en beantwoorden aaft denzelfden standaacd van mechanische perfectie, bieden den koo- per de groote waarde, waarom de Ford-pro ducten altijd bekend zijn geweest. De Ford V-8 Standaard werd ontworpen voor die automobielrijders, voor wie een lage aanschaffingsprijs en lage bedrijfs kosten in de eerste plaats van belang zijn. De Ford V-8 de Luxe biedt zijn eigenaar bovendien meer luxe en een meer gepro nonceerde stroomlijn. Omdat het vorige jaar de Ford-koopers het zoo zeer op prijs stelden, dat zij in de gelegenheid werden gesteld dien motor te kiezen, die het best geschikt was voor hun persoonlijke behoeften, is er ook dit jaar wederom mogelijkheid keuze te maken tus schen twee V-8 motoren, zoowel in de „de Luxe" als in de Standaard modellen. De Ford V-8 „85" levert practige pret, taties en is merkwaardig zuinig in verhou ding tot het groote vermogen, dat deze motor ontwikkelt.De Ford V-8 „60", de lager in prijs is, munt uit door buitenge woon groote zuinigheid. De Ford V-8 de Luxe is van geheel nieu* ontwerp en kan geleverd 'worden in 3 aan trekkelijke modellen. Groote, sierlijke auto mobielen zijn het, fraai gestroomlijnd, en met een langere motorkap, terwijl er in de gesloten modellen nog meer ruimte is er in alle modellen een grootere bagageberg plaats. De koplampen zijn in de sterke, sier lijke voorspatschermen ingelaten en de ach terlichten in de achterspatschermen Bij den Ford V-8 de Luxe is de radiateu:- grille van nieuw ontwerp en, evenals de voorruitiijst, verchroomd. Verborgen achter de radiateurgrille zijn twee electrise ne hoorns. Het interieur van den Ford V-8 de Luxe is zeer aantrekkelijk en comfortabel. De be kleeding is in pluche of laken en is fraai opgemaakt. Het achtercompartiment is uit gerust met armsteunen, waarin zich aan weerszijden een aschbak bevindt Deur- en raamlijsten, alsook een geheel nieuw ont worpen instrumentenbord zijn ingevoerd in de kleur van Amerikaansch notenhout. Het beslag harmonieert hiermede en is van ge bronsd metaal, terwijl de bedieningsknop pen op het instrumentenbord zijn uitge voerd in ivoorkleurig compositie-materiaal. Alle knoppen en handles zijn verzonken aangebracht, waardoor het gevaar is ge ëlimineerd, dat men er met de kleeren aan zou kunnen blijven hangen. Elk detail is tot in de puntjes verzorgd en getuigt van goe den smaak. In het instrumentenpaneel bevindt zich een sigarenaansteker en een handschoenen kastje, dat uitgerust is met een klok en een slot. Twee ruitenwisschers en twee zonne- kleppen behooren tot de standaarduitrus ting, evenals een reservewiel met band en slot. Zitkussens in de transformale carros serieën zijn met cord of echt leder bekleed, terwijl in de Phaëton uitsluitend echt leder wordt gebruikt. De kussens van de dicky- seat zijn opgemaakt in kunst led er. De Buick, de Chevrolet en de Pontiac (vertegenwoordigster voor Leiden de fa. A. J. Stall inga) zyn natuurlijk ruim schoots vertegenwoordigd. De Buick 1938 heeft in alle details van zijn mechanisme héél wat verbeteringen en verfijningen ondergaan. Wij stippen er siechts enkele aan. Een gewijzigde explo sieruimte van den achtcylinder kopklep- motor, hoofdzakelijk verkregen door een anderen vorm van zuigerbodem, heeft het mogelijk gemaakt het vermogen met 7% te verhoogen zonder den cylinder-inhoud te vergrooten. Het chassis heeft nu, zoowel voor als achter, onafhankelijke veering door middel van schroefveeren. Hypoïd- transmissie van de achterbrug maakt een langeren koetsbouw mogelijk. De accu heeft een gemakkelijk bereikbare plaats onder den motorkap gevonden. De typen achtcylinder Buick 40, 60, 80 en 90 onderscheiden zich door de lengte van wielbasis, waarmee verband houdt de meerdere ruimte en dus ook het grootere comfort der koetswerken welke hierop ge bouwd worden. De wielbasis varieeren van 3.10 tot 3.56 M. Daarop worden gebouwd: de Soupé, de Coach en de Sedan, als ge sloten wagens; de Cabriolet en de 5-per- soons Allweather of Convertible Sedan, als open wagens, terwijl imposante 7 pers. Li mousine Séparé, op chassis 90, de zeer uit gebreide serie Buick-modellen op waardige wijze sluit. Het programma van de „Chevrolet" voor 1938 is niet gecompliceerd. De zeer uitge breide collectie koetswerken, welke men op den stand kan bewonderen, is terug te voeren tot twee chassistypen, de Master en de Master de Luxe. Uit den naam valt tevens af te leiden, dat op het de Luxe-chassis de duurdere koetswerken zijn opgebouwd, en zoo vindt men bij dit type ook de 7-pers. Imperial met een bijzonder verzorgde Fis her-carrosserie. Het onderscheid tusschen het Master en de Luxe type is uitsluitend in de voorveering gelegen, en eenige daar mee nauw verband houdende constructie- details. De Master heeft een stijve vooras met half-elliptische veeren, de Master de Luxe daarentegen onafhankelijke veering, patent Dubonnet. Op den stand treft men beide typen met verschillende Fisher-koets werken aan, o.a. uitgevoerd als Coupé, Coach, Cabriolet en Sedan. De Fisher Sedan Imperial op het Master de Luxe-chassis met lange wielbasis en uitgebouwde bagage ruimte vormt de „clou" van deze fraaie col lectie Chevrolet-modellen. De „Pontiac", een product van het Gene ral Motors-concern, wordt als zes- en acht cylinder gebouwd, doch het uiterlijk van beide typen is vrijwel gelijk en dezelfde koetswerken worden op beide chassis ge bouwd. Van den zescylinder zijn de meest courante modellen de twee-persoons Coupé, de Cabriolet en de Sedan, welke dan ook den hoofdschotel op den stand vormen. Zoowel van den zes- als van den achtcy linder zijn echter nog een groot aantal an- aere modellen op bestelling leverbaar, voor zoover deze niet zijn geëxposeerd. Een door een kruisbalk versterkt chassis en onaf hankelijke voorveering waarborgen goede rij hoedanigheden; de koetswerken bieden door hun ruimte en goede afwerking alle gewenscht comfort. De „Hudson"-fabriekerj vertegen woor- (iigster voor Leiden de fa. Straatsburg) brengen dit jaar een gevarieerde collectie. Bij het bezichtigen der verschillende mo dellen moeten we onderscheiden drie typen, oen Hudson zes- en achtcylinder en den Terraplane zescylinder. Van deze drie treft men een zeer geva rieerde collectie koetswerkmodellen aan, Sedans en Cabriolets vier-onder-de-kap. Vooral dit laatste koetswerk, dat hier te lande zeer „en vogue" is, munt uit door fraaie lijnen in gesloten toestand, maar ook bij het „open" rijden, want dan valt de kap geheel onzichtbaar weg. De nieuwe 1938-modeilen zijn inwendig ruimer van afmeting geworden; de voor bank heeft een breedte van 1.43 m, dus hier mag van een 2/3-pers. two-seater volgens de letter der Motor- en Rij wiel wet worden gesproken. Wanneer dan daarbij de Electric Hand, die voor alle typen facultatief is, wordt aan gebracht, waardoor het gangwissel-handle kan vervallen, zit de middelste passagier zeer gemakkelijk. Alle typen zijn uitgerust met lange, half- elliptische veeren voor en echter. De voor as is door middel van twee stalen torsie stangen aan het chassis verbonden, om de voorveeren bij remmen of accelereeren steeds tegen kantelreacties te vrijwaren, een constructie, welke door Hudson-patent is beschermd. DE MOTORRIJWIELEN OP DE R.A.I. Terwijl de R.A.I. wat het aantal en de verscheidenheid der geëxposeerde motor rijwielen betreft, zich zelf blijkt te hebben overtroffen, valt het op, dat er ditmaal bij zonder veel werk is gemaakt van het „zes tig Kilo-type". Het is het kleine, maar door zijn bruyante tweetact-motortje sterk op vallende motorrijwiel, dat bezig is de we reld der fietsers te veroveren. Het heeft daarvoor bijna alle troeven in het spel: het is goedkoop, betrouwbaar, zuinig en snel en het herbergt geen technische com plicaties die den oningewijde kunnen af schrikken. Nochtans zijn de constructeurs, die dit motortype hebben gecreëerd vol gens de bij ons bestaande fiscale gewichts limiet van 60 Kilo, die het motortje vrijdom van wegenbelasting geeft, over deze limiet niet beste te spreken. Waarom juist 60 Kilo en niet 75 is de vraag. Want met een vijf tien kilogram meer gewicht zonder extra fiscalen druk, zou de moderne techniek wonderen kunnen doen. Om te beginnen geeft deze geringe verruiming van de ge wichtslimiet al heel wat mogelijkheden om het motortype aantrekkelijker te maken voor een veel grooter afzetgebied. Aantrek kelijker zelfs voor de niet-gebruikers, want een zeer klein en zeer licht tweetact-motor tje is nu eenmaal een krachtbron die met minder dan 3000 explosies per minuut geen vrede heeft. Vandaar dat men het kleine ding niet zoo gemakkelijk kunnen „af stemmen" op het laagste cijfer van den ge luidsmeter. Terwijl men een 15 Kilo zwaar der type een rustiger werkenden motor zou kunnen verschaffen, zit er aan deze ge wichtskwestie nog veel meer vast. Een extra kilogram staal op een vitaal punt kan een ton garantie beteekenen wat betreft verhoogde soliditeit en duurzaamheid. Be knibbeling op gewicht en op materiaal heeft trouwens in vroeger fiscale perioden geleid tot ontechnisohe experimenten. Of schoon nu het zestigkilo motorrijwiel zich best zal kunnen handhaven, ziet men in vakkringen helder in, dat een tikje meer ge wicht de toercapaciteit, het comfort en de algemeene bruikbaarheid van het type be langrijk kan verhoogen. Zou de fiscus het deze kans niet willen geven? En daarbij zelf profiteeren van de kans op verruiming van den handel en van het aantal „aandeel- nouders" in personeele- en benzinebelas ting? Het Oosten. De voornaamste wedstrijd in deze Afdee- ling is die tusschen A.G.O.V.V. en Heracles. De Almeloërs hebben altijd nog vier punten voorsprong, indien zij ze uit de achterstal- .ïge wedstrijden weten te halen. En nu treft het morgen slecht, dat tegen een Hengelo ui degradatiegevaar moet worden aange treden! Toch is Heracles niet kansloos, want we betwijfelen, of de Hengelosche voor hoede wel in staat zal zijn één doelpuntje te maken. Het Zuiden. In Afd. TV staat N.A C. ongeveer voor eenzelfde opgave als Heracles. De Breda- naars moeten morgen naar Noad. Theore tisch zijn ze natuurlijk sterker dan de Til- Lurgenaars, doch een wedstrijd moet ge wonnen worden om twee punten te verza melen. Ook voor P.S.V. is de wedstrijd van i\.A.C. van belang, want bij het minste ver- hes der Bredanaars komen de Eindhovena- ren er weer beter in, tenminste indien zij zelf van Willem II winnen. Het Noorden. Ook Afd. V heeft een volledig programma, want slechts twee clubs zijn hier over de helft heen. Het duurt hier dus nog eenige maanden, alvorens de competitie beslist is. Be Quick gaat morgen op bezoek bij H S.C. en moet daar winnen om haar voor sprong te behouder, op Veendam, dat wel van Achilles zal winnen. kleedgelegenheid en gratis fietsenstalling aanwezig is. Inschrijvingen moeten voor 24 Jan. ge schieden bij H. J. Averdieck, Oude Singel 148, Leiden. Voor inschrijvingen, welke na dien datum binnen komen, wordt in ver band met de extra-administratiekosten ƒ0.10 meer berekend. ATHLETIEK R. K. ATHL.-VER. „DOCOS". Morgen nemen een aantal onzer athle- ten deel aan de Veldloopen te Rotterdam, georganiseerd door de R.K.S.V. „A.L.O.". De Veldloopen worden gehouden in den Blij dorperpolder, start Sintelbaan Nenyto- terrein. De reis naar Rotterdam wordt ge maakt per trein; vertrek 11 uur station Leiden. D.II.A.K.-MARSCHEN TE LEIDEN. Zooals reeds gemeld zullen te Leiden op Zondag 30 Jan. a.s. de jaarlijksohe D.H.A. K.-Marschen worden gehouden. Aan deze marschen kunnen deelnemen alle R.K. da mes en heeren. De afstand bedraagt 25 K.M., de start heeft plaats te 12 uur vanaf Café „Royal", Douzastraat, alwaar ruime ZWEMMEN ZWEM- EN POLOVEREENIGING „DE ZIJL". Jaarlijksche Algemeene Vergadering. In „Den Burcht" te Leiden hield de Leid- sche Zwem- en Polo-Vereeniging „De Zijl" haar jaarlijksche algemeene vergadering. De voorzitter, de heer W. H. Bodde, heette het groot aantal opgekomen leden harte lijk welkom en sprak in de eerste verga dering in het nieuwe jaar namens het be stuur zijn beste wenschen uit, zoowel voor de leden persoonlijk als voor de Vereeni- ging. Spreker memoreerde o.a., dat het be stuur in zijn pogingen tot het engageeren van een trainer sedert eenigen tijd is ge slaagd, zoodat de leden zich van diens kwa liteiten reeds hebben kunnen overtuigen. Hij besloot zijn openingsspeech met de hoop uit te spreken, dat nu de gelegenheid zich voordoet, de daarvoor in aanmerking ko mende leden zich geregeld aan de training zullen onderwerpen, opdat de prestaties zoowél op de zwem nummers als van het waterpolo zullen stijgen. De notulen van den secretaris werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De secretaris, de heer P. C. J. Lut, onder wierp in zijn jaarverslag de belangrijkste feiten over het afgeloopen jaar aan een bespreking, waarbij de viering van het vijftienjarig bestaan der vereeniging op 8 Mei met receptie en feestavond uiteraard een belangrijke plaats innam. De aanvan kelijk in dit verband vastgesteld nationale wedstrijden konden niet doorgaan, doordat, hoewel de K.N.Z.B. reeds in het voorjaar zijn volledige medewerking had toegezegd, alle vooraanstaande zwemmers zich ten tijde van het houden der wedstrijden in Engeland bevonden. Voorts werd o.a. de vergrooting en ver fraaiing van de Zweminrichting aan een beschouwing onderworpen, evenals het feit, dat „De Zijl" het afgegloopen zomerseizoen gastvrijheid heeft verleend aan de L.Z.C. Het verslag besloot, dat de opening van de „Overdekte" een flinke stijging van het aantal leden tengevolge heeft gehad. De Polo-secretaris, de heer J. H. Key, onderwierp de prestaties van de verschil lende zeventallen aan een bespreking. Het derde zevental werd kampioen, terwijl de prestaties van de andere zeventallen min der succesvol waren. Hij wekte de betreffende spelers op hun uiterste krachten in te spannen, opdat ook eens gesproken zou kunnen worden van een kampioenschap van eerste of tweede zevental. Nadat alle onderlinge-, vriend- schappelijke- en bekerwedstrijden onder de loupe waren genomen, gewaagde het uitvoerige en enthousiast gestelde verslag van de uitstekende verstandhouding met de zustervereenigingen. Thans volgde het financieele verslag van den penningmeester, den heer J. A. Oos terdag, waaruit bleek, dat de financieele toestand van de vereeniging uitstekend is, ondanks het feit, dat zij zich o.a. in ver band met de verandering van de zittribu- nes in staantribunes en de feestviering van het derde lustrum, vele groote uitgaven heeft moeten getroosten. In aansluiting hierop volgde voorlezing van het rapport van de kascommissie, dat van groote waar deering getuigde voor de keurige en ac curate wijze, waarop de penningmeester zyn veelomvattende taak in het afgeloopen jaar heeft vervuld. Hem werd volledige kwijting en décharge voor zijn gevoerd be heer verleend. De voorzitter dankte hierop met instem ming der vergadering zijn mede-bestuurs leden voor hun keurige verslagen. Vervolgens kwam aan de orde de ver kiezing van een voorzitter, met resultaat, dat, daar geen tegencandidaten waren ge steld, de heer Bodde wederom was gekozen. Eveneens werden herkozen de heeren J. H. Key en A. H. v. Egmond, terwijl in de plaats van den heer J. O. Oosterdag, die door drukke werkzaamheden genoopt was zich niet meer herkiesbaar te stellen, werd gekozen de heer C. J. Kloots. De voorzitter, hierop het woord richtende tot het schei dende bestuurslid, den heer Oosterdag, kon niet nalaten zijn spijt te betuigen over diens besluit tot aftreden, maar respecteer de evenwel de motieven, welke daartoe leidden. Spreker dankte hem hierna voor het vele, dat hij gedurende eenige jaren voor de vereeniging heeft gedaan. In de kascommissie werden gekozen de heeren Duyverman, Heemskerk en Van Zijp. Het bestuursvoorstel om de bestaan de contributie-regeling voor het jaar 1938 te handhaven werd na eenige discussie aangenomen. Na een uitgebreide rondvraag volgde sluiting. H.Z.C. I— DE ZIJL L Maandagavond 10 uur zal de Zijl I in de Regentes te den Haag een bekerwedstrijd spelen tegen H.C.Z. I. SWIFT. WIELRENNEN De clubontmoeting tegen de Haagsche rennersclub „Den Bras", welke voor 14 da gen werd uitgesteld, gaat morgen beslist door. Op verzoek van „Den Bras" wordt er slechts 2 maal 50 M. en 2 maal 1 K.M. ge reden, wat voor de Swift-menscheh, die getraind zijn op de 1 en 3 K.M. een handi cap kan zijn. Vooral waar de training ge schiedde op een versnelling van 117. De wedstrijden vangen aan te 10.30. De leden moeten dus om 9.45 aanwezig zijn.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14