R.K. VOLKSBOND X KRUISWOORD-RAADSEL X BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 22 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG- 10 ITNERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN CHRISTENDOM EN HEIDENDOM. Water en vuur. Dat kan nu eenmaal niet samengaan; het zijn tegenstellingen, zoodat het een an dere uitsluit. De onmogelijkheid tot samenwerking vinden wij ook in al die stroom in gen, wel ke het geloof in Christus verwerpen en daarmede speculeeren op de dwazen, die zichzelf Gode gelijk achten. Zulke dwalingen vreten door, tasten de grondslagen der samenleving aan en schep pen een maatschappelijke wanorde, met een kapotte economie en een beginsellooze sociologie. Hoe kinderachtig dommen tegen den godsdienst fulmineeren, hoe zielig en mee lijwekkend het stuntelig pogen is, dat von den we terug in vroeger jaren en dat vin den wjj nu ook, bij de moderne heidenen. Het was in 1897, dat de socialisten van Charlottenburg besloten: sterft een lid en gaat een geestelijke mee ter begrafenis, de overledene krijgt geen krans". Karl Marx, de vader van het socialis me, hekelde 't godsdienstig bewustzijn als: „opium voor het volk" en hij was het roe rend eens met Lewis Morgan, die een boek had geschreven over den mensch als af stammeling van den aap. Marx zelf getuig de in zijn waanwijsheid: „De mensch wordt een wilde, nadat hij heeft opgehouden een aap te zijn.'" Nu, aan wilde apen heeft het de marxis ten nooit ontbroken! De socialist Bebel, die cynisch, gemeen was etegenover alle godsdienst laat den hemel voor „engelen en musschen". En in den Duitschen Rijksdag van Dec. 1881 getuigde hij: wij streven naar het atheisme. Moet het ons nu verwonderen, dat een zoo voorbereide bodem een vruchtbare akker is voor het moderne heidenodm? Het kan niet anders. Wie wind zaait, zal storm oogsten, dat ondervinden meerdere landen. Malon, een Fransch schrijver, die het boek „Das Kapital" van Marx voor Frank rijk had vertaald, stierf als godlooche naar. En Viviani noemde in de Fransche Kamer „de Kerk, de vijandin der massa". Zijn deze citaten nog gangbaar? Is der socialisten houding veranderd? Hoe Leon Blum oordeelt over het hu welijk is nog gemeener dan het destijds verschenen boek van Wibaut en beiden toonden zich heiden. De socialist v. d. Waerden heeft artikelen geschreven door spekt met atheisme en de houding van alle socialisten hier en ir het buitenland ten opzichte der Spaansche ellende was een verheerlijking der moordenaars, een vuil werpen naar de Kerk, zooals een Baldur in het derde rijk zulks ongestraft kon doen. In de bestrijding der Kerk vinden zij el kaar. Als jong-Gezellen dit voor oogen hou den en hun katholieke overtuiging met liefde meedragen, dan beseffen zij hoe breed het terrein is, waarop de vruchten rijpen der godsdienstloozen. De van het anker des geloofs losgeslagen massa is op drift geraakt. Ons moet wel interessee ren, waar die breede massa stranden zal. En daarom is de apostolische taak der ka tholieken zoo ontzettend groot. Denk eens aan je Duitsche kameraden. Als een moderne Herodes is deChristen- vervolger tusschen hen gekomen en, zij het dan als een blaaskaak, verkondigt er theorieën tégen Christus. Hoe geldt daar Vondel's woord: „Zijn hoogmoed luistert naar geen reden, hoe fel die in zijn ooren klinkt." De Paus overziet de wereld en klaagt zijn nood, de nood der H. Kerk. Hy ziet de ellende in Frankrijk, Spanje en Duitsch- land of waar dan ook en tot onze wreed- vervolgde Moederkerk stijgt Vondel's ge bed: „Beminde Rachel, staakt uw waeren Uw kinderen sterven martelaren En eerstelingen van het zaad Dat tot uw eer begint te groeien En eeuwig tot Gods lof zal bloeien En door geen tiranny vergaat! Denk aan je Fransche kameraden. Zoo sterk is er het communisme, het wreede en heidensche stelsel ,dat het land regee- ren er door hen onmogelijk wordt ge maakt. Temidden van een godsdienstloo- ze massa moet toch ook daar de jonge ka tholiek rijpen door strijd en beproeving. En denken wij nu toch niet, dat dit al leen godsdienstig is rp te lossen. Alles wat met den mensch verband houdt, dus ook stoffelijke zaken, moeten we behartigen. De verwaarloozing van maatschappelijke vragen eischt het uit den weg ruimen van stoffelijke obstakels, opdat ons geen ver wijt treffe, dat we alleen maar Gods lof zingen en de naastenliefde niet beoefenen. Sociale achterstand bevordert elke revo lutie; het inhalen dier achterstand, al kost het nog zooveel moeite, is noodzakelijk. En die arbeid moeten we zelf doen, in eendrachtig samenwerken. De, socialisten, al ontkennen zy het nog zoo melodieus, zijn tegen den godsdienst. De communisten zijn op dat punt tenmin ste eerlijker. De moderne heidenen en de heidensche democraten zijn allen anti christelijk. Jawel, er zijn ook vlaggen, die de lading moeten dekken. Maar zelfs het liefelijk rose der neutralen imponeert ons niet meer. Op positieven grondslag van het ware shristendom en dus niet op surrogaten, zoo wenschen wij een betere maatschappij te bouwen. Daarbij, wij vergeten ons einddoel nooit. Wie een gelukkig tehuis verlangt voor de tobbende menigte buiten de Kerk ar- beide aan den opbouw der nieuwe wereld orde. Hierin, Gezellen, ligt een verantwoord- NEDERLANDSCHE AFDEELING LEIDEN PLAATSELIJK! CENTR. R.K. AR3EIDERSBEWEGINO DE PROPAGANDA-FILMAVOND VAN „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Wy vragen de aandacht voor dezen film avond, welke Vrijdag 28 Januari a.s., des avonds te 8 uur, in de groote zaal der Stadsgehoorzaal, door de afdeeling Leiden van het Comité „Herwonnen Levenskracht", wordt gehouden. Daar kimt u kennismaken met: „Herwonnen Levenskracht", de mooie en nuttige instelling van het R.K. Werklieden verbond, welke op 15 Juni a.s. haar 25-ja- rig bestaan hoopt te herdenken; „Herwonnen Levenskracht", dat op dien dag zich een kwart eeuw gewijd zal hebben aan de verzorging van t.b.c.-patiënten; „Herwonnen Levenskracht", de instelling waar velen hun kracht en levenslust heb ben teruggevonden, bevrijdt van hun vree- selijke kwaal, algemeen bekend onder den naam t.b.c.; „Herwonnen Levenskracht", de instel ling, welke de R.K. Arbeidersbeweging aan zich heeft verplicht, hetgeen dankbaar moet worden erkend; „Herwonnen Levenskracht", vroeger te Apeldoorn, thans te Bilthoven gevestigd, dat op 15 Juni a.s. zich met zilver tooit; „Herwonnen Levenskracht", dat ter vie ring van deze gelegenheid een groote actie heeft ingezet onder de leuze: „De Wacht lijst moet dan verdwenen zijn!" Om dit doel te bereiken, daarvoor wordt de propaganda-filmavond gehouden, ter bij woning waarvan vele toegangskaarten zijn uitgereikt Door de te vertoonen film „Zon nebloemen" zal den aanwezigen een duide lijk beeld gegeven worden van het leven en de behandeling der t.b.c.-patiënten in het Sanatorium „Berg en Bosch". Daardoor wordt de breede massa van de R.K. Arbeidersbeweging in de gelegen heid gesteld, nader met het werken en stre ven van „Herwonnen Levenskracht" kennis te maken; dank zij de film, want niet ieder een was in de gelegenheid het Sanatorium te Bilthoven persoonlijk te bezoeken. Niet genoeg kan de arbeiders worden bij gebracht wat deze schoone en nuttige in stelling voor hen beteekent! Niet genoeg kan er op worden gewezen welk een sympathie en waardeering zij ver dient! Vele vrienden, leden en begunstigers telt „Herwonnen Levenskracht", doch dit aantal kan niet groot genoeg zijn! Daarom wordt de propaganda-filmavond op 28 Jan. as. gehouden; daarom rekenen wij op een groote opkomst! Daar wordt u de gelegenheid geboden kennis te maken met het Sanatorium „Berg en Bosch", te Bilthoven, het grootste en beste in Nederland, waar dagelijks 420 pa tiënten verpleegd worden. Tevens zult u daar vernemen, dat er helaas nog een wachtlijst bestaat, welke bij het zilveren feest moet zijn verdwenen!? U kent toch die wachtlijst? U weet toch dat jaarlijks meer aanvragen om verple ging binnenkomen, dan het Comité, met de haar ten dienste staande middelen, kan verwerken? Maar u weet waarschijnlijk delijke taak gegroeid in en geleid door je overtuiging. Zoo alleen vervul je je roe ping in de gemeenschap. Christendom en heidendom, twee vijan den. Maar het christendom kan overwin nen.... door de liefde; het heidendom zal sterven in zijn haat. SEVERUS. ASPIRANTEN-CURSUS. Zondagavond verwachten we wederom alle aspirant-Gezellen te kwart voor acht in de bovenzaal Allen weer tijdig present! INSTALLATIEFEEST. Zondag 30 Januari zullen weer diverse aspiranten tot het definitief lidmaatschap worden toegelaten. Bij dat feestje worden uitgenoodigd alle comm., de leden van den Raad van Bestuur, de aspiranten en hun ouders. Gezellen, die dezen avond mee willen maken, moeten zich voorzien van een programma, dat gratis verkrijgbaar is bjj de comm. Boogers, van Tol en Reize- voort. Zonder programma geen toegang! Door eenige leden is een vroolijk pro gramma in elkaar gezet, dat nu eerst zal worden uitgevoerd door comm. en leden van de K. L. ONTWIKKELINGSAVOND. In verband met de Miva-avond is de ontwikkelingsavond voor de leden ver plaatst naar de vergadering van 1 Februari. Spreker is de districts-Senior over het leerzame onderwerp: „Uit de schatkamer der anti-papisten; die domme Jesuieten". Wie iets leeren wil moet dien Dinsdag pre sent zyn. BIJARTCOMPETITIE. gesp.gew. verl. pnt. Noord wijk I 6 5 1 10 Noordwijk II 6 4 2 8 R'veen 3 2 2 4 Zoeterwoude I 4 2 2 4 Zceterwoude II 7 0 2 0 In de komende week spelen: 29 Jan. Roe lof arends veen tegen Noordwijk I. De aspirantenopleidingscursus zal volgens afspraak Maandag a.s. niet doorgaan, dus Maandag over een week komen de deel nemers weer bijeen. De verloofdenbijeenkomst was ondanks den regen een succes, volhouden. In Februari zal'de opkomst nog wel groo- ter zijn. niet, dat in 12 jaar tijds 180 patiënten van die wachlijst waren overleden en 686 moes ten worden afgewezenomdat hun toe stand te ernstig was. Zij hadden te lang moeten wachten! Indien u dit geweten had, ja, dan was u al lang stuivervrij williger geweest. U kunt het nu worden? Neen u moet het worden! Want 20.000 nieuwe Stuiver-vrijwilligers moeten worden aangeworven. Daarvoor moet geijverd, daarvoor is de propaganda- actie, want door geheel vrijwillig wekelijks een stuiver te offeren, wordt „Herwonnen Levenskracht" in staat gesteld om levens van tuberculeuze zusters en broeders te redden, door ze naar het Sanatorium uit te zenden. Door toetreding van 20.000 nieuwe Stui ver-vrijwilligers, zal mede de wachtlijst verdwenen zijn, doch daarvan moet ook de Katholieke Arbeidersbeweging in Lei den een aantal voor haar rekening nemen! Aan u, om dit aantal zoo groot mogelijk te doen zijn. Het Comité „Herwonnen Le venskracht" zal gaarne u als Stuiver-vrij williger inschrijven, hetgeen op 28 Jan. a.s. eveneens kan geschieden. Het programma voor den filmavond in de groote Stadszaal luidt als volgt: 1. Ope ning. Strijdlied door allen mede te zingen; 2. Film Valse brillante, gespeeld door Braïlowski; 3. Film Schip in nood; 4. Pro jectie van lantaarnplaatjes met muzikale begeleiding; 5. Film Wiegelied (Les Ber- ceaux) gezongen door Ninon Valin; 9. Film De avontuurlijke ontsnapping, met Charley Chaplin; 10. Sluiting. Kinderen onder de 16 jaar hebben geen toegang, ter wijl de bezoekers wordt verzocht op tijd' aanwezig te zijn, daar precies op het aan gegeven uur wordt begonnen. DE BELASTINGDRUK, waarover slechts één meening bestaat, n.l. dat zy in deze tijden niet aan den lagen kant is, dreigt by de vele offers die reeds gevraagd zyn, nog te worden vergroot. Ter dekking van de militaire uitgaven heeft de regeering reeds eerder de middelen, welke zij denkt te gebruiken, bekend gemaakt, n.l. door meer te halen uit de belasting op de naamlooze vennootschappen, door scher per toepassing van de wet, vooral ten op zichte van de besloten N.V.'s. door wijziging en verbetering van de omzetbelasting en ten slotte eventueel door de inkomstenbe lasting te verhoogen. Een perspectief niet erg bemoedigend! Doch daar zal het waarschijnlijk nog niet by blijven, althans in het Voorloopig Ver slag der Eerste Kamer is gevraagd, of er geen aanleiding zou kunnen zijn een be lasting op Radio-toestellen in te voeren ter dekking van Defensie-utigaven, een vraag die op het departement van financiën zeer zeker onder de oogen zal worden gezien. We vertrouwen echter dat, evenals vóór eenige jaren, toen er dergelijke plannen bestonden en met besloot daartoe niet te moeten overgaan, thans hetzelfde standpunt zal worden ingenomen. Een Radio-toestel- lenbelasting komt by de arbeiders al zeer ongelegen, en zou tot gevolg kunnen heb ben, dat velen van het eengiste genot, dat zij zich nog konden veroorloven, werden beroofd! Voor de Radio-Omroep-Vereeni- gingen zou dit eveneens wel eens een strop kunnen worden. De heeren, die wetten ma ken, laten zij dit toch bedenken. DE LEDENVERGADERING. Wy herinneren eraan, dat deze gehouden wordt Donderdag 27 Jan. a.s. in het Bonds- gebouw, Steenschuur 15. Natuurlijk zullen op die bijeenkomst vele Volksbondleden aanwezig zijn. Want in het werk van den R.K. Volksbond stelt elk lid belang. Zoo behoort het te zijn! Op de agenda komt voor, behalve opening, notulen en even- tueele mededeelingen, behandeling der Be grooting voor het jaar 1938. Wie kan is dus present! PATER J. A. v. d. SNOEK O.F.M. Met het vertrek van Pater v. d. Snoek, die tot kapelaan benoemd is te Lichten voorde, heeft de R.K. Arbeidersbeweging te Leiden, een gevoelig verlies geleden. In de eerste plaats die vakafdeelingen, waar van hij het adviseurschap bekleedde, maar ook, en in niet mindere mate, de R.K. Volksbond als Standsorganisatie. Welk een kracht ging er van hem uit, met welk een geestdrift en redenaarstalent kon hij de leden in zijn eenvoudige betoogtrant boeien. Daardoor heeft hij ons ten zeerste aan zich verplicht. We kunnen niet dankbaar ge noeg zijn voor alles wat hij in 't belang der R.K. arbeidersbeweging heeft gedaan en van haar leden in het bijzonder. Onze beste wenschen vergezellen hem in zijn nieuwe standplaats, waarbij we de overtuiging uit spreken, dat zijn werk in dankbare herin nering zal blijven. EEN GOUDEN JUBILEUM. Dit jaar herdenkt de Ned. R.K. Volks bond in het Bisdom Haarlem het 50-jarig bestaan, dat, ingevolge een besluit, geno men op de Centrale Raadsvergadering ver leden jaar in den Haag gehouden, op waar dige wijze zal worden herdacht. Een feest commissie is benoemd, welke in groote lij nen reeds plannen hebben beraamd voor een passende viering van dit gouden jubi leum. De kerkelijke viering zal plaats hebben op Zondag 6 Maart a.s. de Zondag nè 4 Maart, de Stichtingsdag van den R.K. Volksbond in ons Bisdom en wel in alle efdeelingen door het opdragen van het H. Misoffer met algemeene H. Communie door de leden. De Diocesane viering zal plaats hebben in Mei 1938 te Haarlem in aansluiting met de dan te houden Centrale Raadsvergade ring. Daarop komen wij nader terug. RETRAITE VOLKSBOND. De retraite, waaraan door de Volksbon- ders van de Afd. Leiden wordt déelgeno- men, zal gehouden worden van 26 Februa ri tot en met 1 Maart in het Retraitehuis te Noordwijkerhout. Natuurlijk bestaat de mogelijkheid om zich bij deze retraite aan te sluiten. Indien men dit van plan is, dan niet te lang wachten met uw opgave. Hoe eerder dit geschiedt des te minder kans beloopt u om teleurgesteld te worden. De kosten bedragen 6.50 per persoon. U kunt gaarne nadere inlichtingen bekomen bij het secretariaat van de Retraite-commissie, het is gevestigd: Brederodestraat 10, Leiden. In het retraitehuis te Bergen (N.-H.) wordt van Zaterdag 26 Febr. tot Dinsdag 1 Maart a.s. een extra Bondsretraite ge houden, waaraan ook door onze leden kan worden deelgenomen. Zij, die aan deze re traite wenschen deel te nemen, moeten daarvan zoo spoedig mogelijk kennis ge ven aan het Bondsbureau, 3de Hugo de Grootstraat 7, Amsterdam (W.), waarna hen bewijs van toegang zal worden otege- zonden. Men kan zich ook rechtstreeks wen- aen tot den Directeur van het Retraitehuis te Bergen. Wij hopen, dat beide retraites, evenals de vorigen, door talrijke deelname, mogen slagen. H. MIS VOOR DE WERKLOOZEN. Maandag, 31 Januari, laatste Maandag der maand, zal zooals gebruikelijk, des mor gens te 9 uur in de H. Lodewijkskerk, aan de Steenschuur een H. Mis worden opge dragen, met preek, welke wordt gehouden door den adviseur, prof. A. Cleophas. We vertrouwen, dat allen, die maar eenigszins kunnen, des morgens in de H. Mis zullen tegenwoordig zijn, uw adviseur stelt daar op ten hoogste prijs. DE HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. 4 16 Jan. 1.1. hield de afd. Leiden, van bo- vengenoemden Bond, een zeer goed ge slaagde propaganda-feestavond. Voorz. Kok hield de feestrede, daartoe genoopt door het vertrek van Pater v. d. Snoek uit Lei den. In begeesterende woorden toonde hij aan het nut van de R.K. Organisatie. Te vens spoorde hij de ongeorganiseerden aan zulks eveneens te doen.. Bovendien wees hij op het nut van aansluiting der H.K.W.- leden bij de Centrale van de Arbeidersbe weging, de Ned. R. K. Volksbond te Lei den. Wij zeggen de voorz. dank voor deze geste, zoo behoort het te zijn: allen in één Centrale van de Arbeidersbeweging, daar door eenheid maar ook meer kracht! FEESTELIJKE BIJEENKOMSTEN ENZ. Heden, Zaterdag, komt de afdeeling Lei den, van den RJC. Fabrieksarbeidersbond bijeen in „Zomerlust", ter herdenking van haar 20-jarig bestaan. Wij vermeldden het reeds. Vorigen Zondag had de kerkelijke viering plaats, welke volkomen geslaagd mag heeten, al is dit niet met uiterlijk ver toon naar buiten getreden. Nu wordt in in- tiemen kring, waarbij vele genoodigden, het 20-jarig bestaan in „Zomerlust" her dacht. Men heeft zich verzekerd van de medewerking van het Hollandsch Muziek- en Cabaret-Gezelschap, en wij twijfelen niet, of het zal een avond worden, welke bij de leden lang in herinnering zal ble ven. Een gelukwensch vanaf deze plaats en veel succes! Door dezen feestavond is de contributie-afdracht in het Bondsgebouw heden komen te vervallen. De Transportarbeidersbond „St. Bonifa- cius" herdenkt eveneens zijn 20-jarig be slaan. In alle kerken wordt Zondag 6 Fe bruari des morgens te half acht, een H. Mis opgedragen ter intentie van levende en overleden leden, terwijl om half elf een Hoogmis, waartoe alle leden worden uitge noodigd, in de Hartebrugkerk wordt opge dragen. Om 1 uur recipieert het bestuur in het Bondsgebouw. Woensdag 9 Febr., des nam. 3 uur, is een bijeenkomst belegd voor de kinderen der leden in het Bondsgebouw. Oome Bart, welbekend, zal hen eenige oogenblikken gezellig bezighouden. Donderdag, 10 Febr., propaganda-f eest- vergadering, in het Bondsgebouw, waar als feestredenaar Bondsvoorzitter Jansen het woord zal voeren. De herdenking zal met een feestavond op Zaterdag 12 Februari, in „Zomerlust" te houden, des avonds te 8 uur, worden be sloten. De Familie Hofman zal dezen avond verzorgen. Een programma van feestvie ring, dat er mag zijn, en waarmee we de jubileerende afdeeling van den Transport- arbeidersbond veel succes toewenschen. DE JAARVERSLAGEN. Aan ons verzoek, gedaan aan onder- en vakafdeelingen, om een jaarverslag toe te zenden, is door velen voldaan. Echter zijn er nog een aantal, welke een beleefd ver zoek naast zich hebben neergelegd en dit met een beleefd stilzwijgen als beantwoordt achten. Een tweetal onderafdeelingen zou den wij de vraag willen stellen: „hapert er iets aan uw secretariaat?" Van de afdee- lingen, welke geen verslag inzonden, nemen we aan, dat er niets bijzonders te vermel den was, hetgeen niet wegneemt, dat eenig bericht toch wel gewenscht ware geweest. VAN DE REDACTIE. De eerstvolgende rubriek verschijnt over veertien dagen. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, moet gezonden wor den aan het redactie-adres: Verl. Bloemis tenlaan 45. Oplossing van vorige week. Horizontaal. 1. isle. 5. Kain. 8. laboratorium. 16. lade. 17. adieu. 18. leep. 19. eer. j 20. juk. 21. ster. Verticaal. 1. ik. 2. Sahara. 3. Lisette. 4. en. 9. aL 10. bal. 11. Oder. 12. reeks. p2 13. odeur. 14. Riek. 15. Ier. 20. je. Nieuwe opgave. Horizontaal. 1. ingang. 4. gezichtsorgaan. 6. kermistent. 8. kleine eschdoorn. 9. cylindervormig voorwerp. 10. rivier [34 in Siberië. 1. stad in België. 13. zeemansuitroep. 15 zonder moed. 16. laagte tusschen bergen. 18. het grootste hert. 22. niet goed bij het hoofd zijn. 23. tusschen (Lat.). 24. tikken. 25. keur. 26. kweeking. 27. aar dige. '30. tamme, viervoetige dieren. 32. jongensnaam. 34. gewicht. 35. eiland in Ned. Indië. 36. lekker (Mal.) 37. ik. 38. klaar, gereed. 39. stad in Duitschland. 40 spinneweb. 41. tuinbloem. Verticaal. 2. eenhoevig zoagdier. 3. vogel. 4. de holte onder den arm. 5. koren. 6. krant. 7. kringvormig koraaleiland. 11. nog eene nauwkeurig onderzoeken. 14 behandelen, 17. handel. 18. hemelbode. 19. aanklacht, 20. dikheid. 21. beetje, kleinigheid. 28. el penbeen. 29. insect. 30. drietand. 31. para dijs. 32. stroompje. 33. gelijk. IHEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: De groote illusie. (Erich van Stroheim Dita Parlo Jean Gabin). Rijk en geen geld (Cary Grant Mary Brian). Speelfilm Kom. film lederen avond 8 uur Zaterdag en Zondag van 27 uur.Woens- dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Lido: Wanneer bent u ja rig. (Joe Brown). Café Metropole. (Loretta Young, Adolphe Men jou). Klucht Kom. film lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 2-7 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Casino: Stars over Broad way (Pat O'Brien, Jane Froman). Chandu, de geheim zinnige (Bela Lugo- si). Muz.-kom. film Avont. film lederen avond 8 uur Zaterdag en Zondag van 47 en 811 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Luxor: Hanège (Attila Hörbiger). De wereld wil be drogen zijn. Circusfilm Kom. film lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag om 2, 4.30 en 8 uur. Matinée Woensdag en Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. Volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10