OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 19 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT UERDE BLAD - PAG. 9 Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer J Sosef, is benoemd tot agent van politie te Gouda. LISSE. Volksbond. Onze afdeeling van den R. K. Volksbond hield gisteravond haar tweede ontwikkelingsavond met een zeer goede opkomst, onder leiding van haar voorzitter, den heer J P. de Koning. Op dezen avond trad als spreker op de zeer- eerw. Bondsadviseur, dr. A. A. Olierook, welke tot onderwerp had „Licht en Scha duw over Beschaving" welke onderwerp ook door hem is behandeld op de in dezen zomer gehouden Studiedagen te Voorhout. Nadat de voorzitter allen had verwel komd gaf hij het woord aan den inleider. Politiek is er spanning in de lucht, dat merken we ook aan onze Defensie-uitgaven. Zedelijk gaat de wereld haar ondergang tegemoet. Ook op economisch gebied gaan we achteruit. Wij zitten in den dalende con junctuur, waaruit men voorloopig, alles wijst er op, nog niet uit is. Het gebrek aan stoffelijke goederen moest den geest opvoe ren tot het geestelijke. Was dat maar waar. Er is een groote verslapping te constatee ren in het christelijk leven. Spr. zette uitvoerig uiteen het verschil tusschen echte en valsche beschaving. Wij zijn door het christendon gekomen tot de ware beschaving. Onze beschaving is ge- houwt op onzen godsdienst. Wij zien om ons heen Liberalistische, Marxistische en Nationaal-Socialistische levensbeschouwin gen. Spr. zette uiteen wat dergelijke levens beschouwingen ons hebben gebracht of brengen zullen. Zij brengen ons slechts schijn-beschaving. De stellingen van deze systemen worden door spreker ontzenuwd. Wij allen moeien zijn en blijven de vol gelingen van Christus omdat de Kerk alleen <it ware beschaving brengen zal. De gods dienst, besloot spr., is het fundament van de ware beschaving. Vrouwenbond. Gisteravond hield de af deeling Lisse van den R. K. Vrouwen bond een ledenvergadering, waarop de zeereerw. heer Rector Drost het onderwerp „De roeping van de Katholieke vrouw in de moderne wereld" zou behandelen. De voorzitster, mevr. Vreeburg-Heems kerk, heette de talrijk aanwezige dames welkom, in het bizonder den spreker van den avond, den weleerw. heer kap. de Roy, pl.v. geestelijk adviseur en mevr. Barones se van Wijnbergen. Spreekster deelde mede, dat op 11 Fe bruari a.s. het Patroonsfeest zal plaats heb ben, waarbij zij verzocht vooral dien mor gen naar de kerk te gaai en zoo mogelijk ter H. Tafel. Op 18 Februari zal de feest avond evenwel plaats hebben. Vervolgens betrad Rector Drost het ge stoelte om zijn lezing over de Katholieke vrouw als moeder te houden. De vrouw moet niet luisteren naar de wereld, doch gehoor geven aan de roep stem van de Kerk en een Maria zijn in den waren zin des woords. De taak der vrouw is om liefde te geven; zij moet een engel van liefde wezen. De vrouw kan niet de maat schappij veranderen, doch wel de menschen. Immers de invloed van de vrouw is alver mogend voor de opvoeding van haar kin deren. In onzen tijd worden kette rijen geleerd en theorieën opgebouwd waarbij den menschen wordt gepredikt de wegcijfering van God in allerlei toonaar den. In hun hart zijn de menschen niet zoo goddeloos, doch de mensch moet God weten te vinden, aldus spreker. De mensch ziet Christus niet meer op aarde. Christus is evenwel nog steeds op de wereld en onder ons. Christus is in de wereld alleen te be kennen door de liefde van de menschen onderling. De menschen moeten dus het Christen dom beleven, opdat de wereld kan zien, dat het Christendom nog in de weréld is. Dit hangt voor een groot gedeelte af van ce roeping van de vrouw Zij heeft uit te beelden de deugden, waaraan de wereld zulk een groote behoefte heeft. De liefde, de groote deugd, heeft de wereld noodig en hard noodig. Spreker besloot met een beroep te doen op de vrouwen, dat zij hun plichten zullen begrijpen tot meerdere eer van God, opdat Christus onze Koning in de wereld zal leven. De weleerw. heer kap. de Roy sloot de vergadering met een woord van dank aan den spreker. De muziek en kop koffie onder de pauze liet zich best smaken. Feestviering Oranje-comité. Wij zijn thans in staat gesteld om te vermelden, na mens het Oranjecomité, waarin de feeste lijkheden na de blijde gebeurtenis in ons Oranjehuis zullen bestaan. Het ligt in de bedoeling om vier dagen feest te vieren of liever: de feestelijkheden over vier dagen te verdeelen. De eerste dag zal gewijd zijn aan kinderspelen in het Hobaho-gebouw. In den namiddag van den eersten dag zal van 25 uur een wielerwedstrijd plaats hebben, waarbij reclame maken geoorloofd is. De start zal plaats hebben vanaf het H.B.G.-gebouw. Er zal worden gereden in 3 ploegen en wel van 1418 jaar, welke viermaal de route moeten maken H.B.G., Grachtweg, Broekweg, Tulpenstraat, H.B.G. Van 1030 jaar 5 maal en van 30 jaar en ouder driemaal deze route, om prijzen. Tweede dag. Voormiddags. Jongens van 1418 jaar: hardloopen met hindernissen of ringsteken op de fiets om prijzen. 's Namiddags 2 uur in Hobaho: spel met een voetbal voor jongens en mannen van 1630 jaar. Hierbij gaat men met vieren gelijk af met in vier kleuren gekleurde ballen, waarbij men ook halverwege door een doel moet. Elke mededinger heeft hier bij een prijs. Tweede dag. Namiddags ditzelfde spel voor mannen van 30 jaar en ouder. Derde dag. Voormiddag. In Hobaho: wedloopsn in drie groepen en wel voor jongens van 1418 jaar, zevenmaal de ronde; mannen van 1930 jaar 10 maal de ronde en mannen van 30 jaar en ouder 5 maan de ronde, eveneens om prijzen. 's Namiddags van 25 uur, voetbalspel voor mannen van 30 jaar en ouder. Op den avond van den derden dag de groote Oranje-avond, met gala-concert in het H.B.G. Vierde dag. Voormiddags. Ringsteken op de fiets of 3 ballen dragen op racet voor meisies van 1418 jaar, om prijzen. 's Namiddags van 25 uur: Behendig heidswedstrijden met auto's met hindernis sen; deelname voor elkeen, doch elke he°r moet een dame naast zich hebben. Tenslotte een aardige attractie voor de toeschouwers. Hierbij zij echter opgemerkt, dat het Oranjecomité alleen in staat zal zjjn dit programma uit te voeren, als de te hou den collecte voldcende opbrengt, waaraan wij niet twijfelen. STOMPWUK. Hanze. De R. K. Middenstandsver- óc Hanze houdt Donderdag 20 Jan. een ver gadering in de zaal van den heer v. Geijls- wijk. Op deze avond zal de zeereerw. heer Pater Alexander een kern vormen, terwijl Kap. Klaver een lezing met lichtbeelden houdt over hét onderwerp Quadragesimo Anno. B.V.L. Op Vrijdagavond houdt de B.V.L. een propaganda-avond in de zaal van het Blessepaard, welke wordt geopend met een woord van Burgemeester Keyzer. Die avond zal ook vertoond woorden de Huwe lijksfilm van H.K.H. Prinses Juliana en Z K.H. Prins Bernhard, voorts een fil-m uit Ned. Oost-Indië. Vrije toegang hebben de vrijwilligers met hun dames en ieder die met het doel en streven van den B.V.L. instemt. LEIDSCHENDAM. R.- K.Bcnd v. groote gezinnen. Zon dag 23 Januari a.s. des avonds te 8 uur organiseert de Ned. R.-K. Bond v. groote gezinnen een groote propaganda-avond in het Pettonaat. Het programma vermeldt o.m.: Rede door den zeergel. heer dr. Jos. de Boer. Onderwrep: „Naar een betede toekomst voor het groote gezin". Muzziek, Optre den van humoristen enz. Onder de pauze gratis verloting voor de aanwezige leden. Het bestuur vertrouwt, dat allen aan de uitnoodiging zullen gehoor geven en in grooten getale zullen opkomen naar het Patronaat. Candidaatstelling en stemming gemeente raad. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben met betrekikng tot de verkiezingen van den raad der gemeente Leidschendam het volgende voorgesteld: Candidaatstel ling 17 Februari a.s.; stemming 7 April en eerste vergadering van den nieuwen Raad op 14 Juni 1938. Biljarten. De gisteravond in het café van den heer J. Al gespeelde jubileum biljartwedstrijd tusschen de beide le vijf tallen van K .D. O. uit Leidschendam en O. N. A. uit Poeldijk, werd na spannende strijd door laatstgenoemde gewonnen met 6—4. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 24 Januari, des avonds 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, ingeko men stukken en mededeelingen. 3. Aanbie ding van een ontwerp-politieverordening. 4. Voorstel van B. en W. tot het vaststel len van een verordening tot bestrijding van de speelautomaten. 5. Idem betreffen de de zekerheidstelling van den gemeente ontvanger. 6. Idem betreffende verlaging van de personeele belasting betreffende de grondslag motorrijtuigen. 7. Idem tot wij ziging van de precarioverordening betref fende het heffen van een vergoeding .voor keuren van huurauto's. 8. Idem betreffen de het sluiten van een gemeenschappelijke regeling met Leiden inzake het toelaten van leerlingen uit Oegstgeest op de open bare ulo, scholen te Leiden. 9. Idem tot het aangaan van een kasgeldleening. 10. Comptabiliteitsbesluit. RIJNSBURG. Teraardebestelling J. v. dL Honaard. Gisterenmiddag vond onder groote be langstelling op de Geref. Begraafplaats aan de Sandtlaan alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wij* len den heer J. v. d. Honaard, die de vo rige week Donderdagavond, toen hij met zijn vrouw op weg was naar een verjaar partij van zijn zoon op den Rijnsburgerweg te Oegstgeest door een motorrijwiel werd aangereden en later aan de bekomen ver wondingen is overleden. In het sterfhuis spraken broeder P. v. d. Woude uit Rot terdam, tijdelijk te Oegstgeest, voorgan ger der Gemeente Gods en broeder E. Gun- ter, uit België, thans te Oegstgeest, even eens voorganger der Gemeente Gods. Voordat de droeve stoet op het kerkhof was aangekomen, waren reeds zeer velen nabij de begraafplaats tegenwoordig. Toen de kist in de groeve was nedergelaten trad naar voren broeder v. d. Woude, die ver zocht te zingen Ps. 108 vers 8. Hierna hield spr. een lijkrede. Vervolgens zongen enkele lidmaten der gemeente Gods liederen uit den zangbundel van Johannes den Heer, waarna broeder van der Woude in dankge bed voorging. De heer P. v. d. Luit, uit Lei den, dankte namens de weduwe en ver dere familie voor de betoonde belangstel ling. SASSENHEEVÏ. TENTOONSTELLING VAN GEBROEIDE TULPENBLOEMEN. Dinsdagmiddag half drie vereenigden zich een groot aantal beoefenaars van het bloembollenvak in het permanente ten toonstellingsgebouw „Bloemlust" te Sas sen heim ter opening van de speciale Tul pententoonstelling. De voorzitter der Commissie voor Bloem lust, de heer A. Frijlink, herinnerde er aan, I dat dit de 10de speciale tulpenshow is en vergelijkt de inzendingen van de eerste ten toonstelling en thans. Een groote vooruit gang valt te constateeren. Spr. vindt het een verheugend teeken, dat ook „West- Friesland" met een inzending vertegen woordigd is. Hij dankt de gevers van be kers en medailles. De heer ir. K. Volkersz, Rijkstuinbouw- consulent voor de bloembollenstreek, direc teur der Rijkstuinbouwschool te Lisse, zegt, dat ervaring hem heeft geleerd van welk een groote beteekenis de tentoonstellingen in Bloemlust voor het vak zijn. Zij vormen vooral voor onze nieuwe soorten de zoo noodzakelijke aanvullingen van de weke- lijksche Bloemenkeuringen in Haarlem. Wat mag toch wel de drijfveer van deze belangstelling zijn? De groote verscheiden heid der tentoongestelde nieuwe bollen of de meer of mindere volmaaktheid van oude bekende soorten op ongewoon vroeg bloei- tijdstip? Het gedrag der bloemen in een vaak warme tentoonstellingszaal of het reageeren der bloemen op een verschillen de belichting? De diepere ondergrond der belangstelling is meer de materieele kant der kwestie. Juist daarom ook zijn de vak lui er zoo op uit het talloos aantal nieuwig heden zoo grondig mogelijk te leeren ken nen. Reeds in den „gouden tijd", toen uwe Commissie met haar werk begon, was dit aantal zoo groot, dat geen vakman meer een behoorlijk overzicht had. Spr. toonde daarna het groote nut van „Bloemlust" aan, en wees op de klimmen de belangstelling voor deze exposities, zelfs in de jaren van vakmalaise. Daarna behandelde de heer Volkersz wat tegenwoordig onder „soortenkennis" ver staan wm-dt, en vroeg zich af hoevele reeds misgetL. t hebben bij het maken hunner keus. Hij voegde de hoop er aan toe, dat zij die thans „de snelst vloeiende goudaders" vinden, zich van dit bezit tijdig bewust mo gen zyn, opdat zij zelfs daarvan ook de beste vruchten zullen plukken. Spr. dankte daarna voor den moreelen en financieelen steun bij het tot oplossing brengen der vakproblemen, en sprak de hoop uit, dat bij het verleenen van dezen steun op een redelijke wijze rekening zal worden gehouden met allen, die de vakbe langen voorstaan. (Au bon entendeur demi mot suffit. Corresp.). Spr. wees daarna nog op de zorgen wel ke het op dit tijdstip in bloei brengen vor derde, en reikte daarna, onder toepasselij ke woorden en gelukwenschen de verschil lende bekroningen uit, welke wij reeds gis teren vermeldden, waaraan nog moet wor den toegevoegd een zilveren medaille aan de N.V. Warnaar Co. te Sassenheim voor inzending Tulpen. De rondgang deed ons het volgende con stateeren. De kwaliteit der tulpen is "best. De Mendeltulpen voeren verreweg de bo ventoon en ook thans wordt weer aange toond dat dit ras een goede toekomst te gemoet gaat: lange stengels, mooie, heldere kleuren, bloemen flink boven het groen uit en vroeg bloeiend. D. W. Lefeber Co., Lisse, exposeert o.m. de Dubbele Narcis Texas, geel met oranje, groote bloemen. De N.V. Gebr. Eggink, Voorschoten, heeft een der belangrijkste inzendingen. Als een hulde aan de oude heer Eggink was de Triumph Tulp Eggink Sr. aanwezig, groote oranje-roode bloem. Het ras Mendel was vertegenwoordigd door: Fabiola, rood, Brightling, levendig rood, Rose Marie, levendig rose, Pink Gem, prachtig rose, Fuga, donker rood, Heraut, oranjerood. Verder vielen op: Darwintulp: Demeter, blauw en de enkele vroege Tulp. (werke lijk, die zijn er ook nog) Pluvia d'Or, diep- geel. Zoowel een keurcollectie van Tulpen als van Narcissen werd door de N.V. Warnaar Co., Sassenheim, ingezonden. De Mendels j Prof. Zeeman, Cheerio en Scarlet Wonder I vielen op, evenals de Narcis-variëteiten Inc. Salvio, Kilsohen en Barri Nevada. Ten bewijze dat ook ver buiten de bol lenstreek de teelt beoefend wordt, was de firma C. A. van Schouwen uit Zuid-Beier land met een groote inzending aanwezig. Zij exposeerden o.m. de Mendels: Nansen, Pink Gem en White Sail. R. Tromp Zn., Lisse, zond Vermilion Brillant maxima in. Een verbetering van de bekende tulp Vermilion Brillant. Homan Co., N.V., Oegstgeest, zond o.m. de Narcis var. Carlton, Gadolphin en de Poetaz St. Agnes in. De eerste-prijswinnaar, de heer J. Boon, Bovenkarspel, had een zeer uitgebreide col lectie tulpen ingezonden. Schitterend was de alom bekende Gen. de Wet. De jeugdige vakliefhebber Frans Roozen Lzn„ Vogelenzang, toonde, zooals ieder jaar, een zeer aparte collectie tulpen. De blauwe Mendeltulpen: Blue Trium ph ator, Blue Orchid en Ponsin trokken sterk de aandacht. De bekende Narcissen-Firma, G. Zand bergen-Terwegen, Sassenheim, exposeerde de Poetaz Craqford. Zuiver wit met oranje kroon, zeer rijkbloeiend. Men deelde ons mede, dat een bol dezer variëteit in den afgeloopen zomer ƒ9 no teerde, nu 150. Onder de aanwezigen werden o.m. opge merkt: Z. Exc. dr. Muller, oud-gezant van Tsjecho-Slowakije, Vice-Admiraal Naudin ten Cate, dr. Verhage, de heer Vorn, prof. van Slogteren en wethouder Bader. De tentoonstelling blijft tot en met Za terdag a.s. geopend. „St. Ambrosius". Gisterenavond hield de harmonie- en zangver. „St. Ambrosius" haar jaarvergadering in de zaal van het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer W. J. Rozema, opende deze vergadering met een welkomstwoord, sprak zijn voldoening uit over de opkomst en hoopte, dat 1938 voor de vereeniging en haar leden een gunstig jaar moge zijn. Na voorlezing der notulen werd opgemerkt, dat de betaling in maandelijksche termijnen nog niet is doorgevoerd, waarna werd besloten deze dit jaar ter hand te nemen. Het bestuur ver trouwt, dat velen zich zullen opgeven om propaganda te maken. Hierna werd door slag uitgebracht w.aaruit bleek, dat de ge- den secretaris een keurig verzorgd jaarver- houden uitvoeringen dit jaar afzonderlijk zijn geschied, doch niet geheel aan de ver wachtingen hebben voldaan .Veel is gepro beerd om de financiën op te voeren, doch het resultaat was matig. Het aantal leden der hamonie blijft stabiel, doch dat der zangafd. gaat zienderoogen achteruit en is in drie jaar van 54 tot 28 gedaald. De voor zitter spoort allen aan om zelf propaganda te maken en nieuwe leden mee te brengen. Voor het nauwkeurig verslag werd den se cretaris dank gebracht. Hierna was het woord aan den penningmeester, welke ver slag uitbracht over de financiën, waaruit bleek, dat de inkomsten dit jaar iets zijn vooruit gegaan n.L met ƒ50. Om de finan ciën te versterken werd besloten den leef tijdgrens, mits goedvinden van hooger in stantie, op 16 jaar te stellen. Bij monde van den heer Hekker werd een gunstig verslag uitgebracht over de financiën. Als nieuwe kascommissie werden gekozen de heeren Th. v. Velzen en Ant. Berg. De verslagen van de gehouden bondsvergaderingen wer den op de resp. repetitie-avonden uitge bracht. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heeren W. J. Rozema, J. Kor- tekaas en Th. v. d. Geest. Als voorzitter werd herbenoemd de heer Rozema. De ver eeniging bestaat momenteel 12 y2 jaar. Het bestuur heeft gemeend deze herdenking te moeten verschuiven tot later. Besloten werd op Zondag 30 Januari een uitvoering te ge ven van harmonie en zang met medewer king van een humorist. Dit belooft dus weer een gezellige avond te worden. Door de vergadering werd gevraagd om de uitvoeringen vroegtijdig bekend te ma ken. Na rondvraag volgde sluiting. Een stuk ijzer in het oog. De arbeider J. R., alhier, werkzaam aan den nieuwen weg, was bezig met het knippen van be- tondraad. Op een gegeven oogenblik sprong een der uiteinden R. in het oog. Een direct ontboden geneeheer achtte overbrenging naar 't ziekenhuis noodzakelijk. Naar wij vernemen zal R. zijn rechteroog moeten missen. NOORDWIJKERHOUT Et. Elisabeth-vereeniging, St. Victor-pa- rochie. In het afgeloopen jaar zijn door de St. Elisabeth-vereeniging in de Kerk straat de volgende hoeveelheden verster kende middelen uitgedeeld aan arme zie ken: 3061 liter melk, 609 eieren, 3 flesschen levertraan, 150 pond rundvleesch, 30 pond rookvleesch en 57 fleschjes eiwit-melk. VOORSCHOTEN De blijde gebeurtenis. Naar wij ver nemen, zal op den nationalen feestdag ter gelegenheid van de geboorte van een prins of prinses, te Voorschoten op het terrein van Rouwkoop, te 2 uur nam, een voet balwedstrijd worden gespeeld, mede ter opluistering van het feestprogramma ter plaatse. Daartoe zal een sterk elftal in het veld worden gebracht, dat is samengesteld door het vormen van een combinatie van spe lers uit de beide plaatselijke vereenigin- gen V. V. L. en Rouwkoop, die den strijd zullen aanbinden tegen Quick Boys of te gen een Leidsch Elftal, dat eveneens uit een combinatie van de beste spelers uit Leiden zal bestaan. Het zal iedereen dui delijk zijn, dat de strijd de noodige span ning bij het voetballievend publiek zal geven. De opstelling van het Voorsehotensche Elftal is als volgt: Doel: H. Stikvoort. Achter: P. Ham en Th. Oudshoorn. Midden: J. Krogt, J. Brussen en Th. Stikvoort. Voor: J. Riethoven, J. Niersman, J. Blom H. Niersman en J. Jansen. Aanvoer: J. Niersman. le reserve: J. van Bemmelen. Bekroond. De firma Eggink alhier heeft op de jaarlijksche groote Mendeltul- pententoonstelling te Sassenheim de be ker gewonnen voor de meest uitgebreide collectie Mendeltulpen. Uit deze collectie werd als beste gele tulp „Pluvia Dora" en als beste rose tulp „Mis-Grace" be kroond. WARMOND. Hanze. Het Bestuur van de Hanze had ditmaal haar leden bijeengeroepen, niet om een of andere lezing te beluisteren, waarin het groote nut van een goed wer kende organisatie zou worden aangetoond, maar om in een feestelijk samenzijn te demonstreeren, dat de Hanze ook op zijn tijd den leden een gezelligen avond weet te verschaffen. De zaal van Hotel de Zon was voor deze gelegenheid feestelijk ver sierd, en moest bij andere gelegenheden de Voorzitter steeds tot zijn spijt consta teeren, dat de opkomst maar matig was, ditmaal kon hij spreken van een groote opkomst. Gezien het programma, dat voor dezen avond was vastgesteld was dit ook geen wonder. De Voorzitter riep de leden een hartelijk welkom toe, maar het moest hem toch even van het hart, dat er nu wel belangstelling bestond voor de uitge schreven vergadering. Hij hoopte echter dat in de toekomst, wanneer het meer za kelijke bijeenkomsten zouden zijn, de le den het bestuur niet teleur zouden stellen. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het programma. Allereerst werd het bondslied gezongen waarna werd aange kondigd het optreden van het Hanze Trio. Dit trio mocht er zijn en had een groot succes. Ook de humorist Leo Peelen bleek uitstekend voor zijn taak geschikt en wist de aanwezigen aangenaam bezig te hou den. De diverse, zoowel voor dames als heeren georganiseerde spelen, hadden groo te belangstelling en de groote verloting werd eveneens een groot succes. Het was een gezellige avond en het was reeds ver na middernacht, toen de laatste feestelin gen huiswaarts keerden. Winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders hebben besloten ontheffing te verleenen van de verbodsbepaling ver vat in art. 2 onder b en c en art. 8 eerste lid onder b en c der gewijzigde winkel sluitingswet 1930 voor den dag der ge boorte van een Koninklijken Prins of een Koninklijke Prinses, mits deze niet op een Zondag valt en voor den daarop volgenden werkdag. Watervliegtuig. Op de Kagerplassen alhier is een watervliegtuig wegens mo torstoring gedaald. Het euvel kon ter plaat se worden hersteld, zoodat na een half uur het vliegtuig den tocht kon vervol gen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kokende melk. Mej. V. in de Tuin straat had het ongeluk een pot met ko kende melk over haar beenen te krijgen, waardoor zij ernstige brandwonden opliep. Dr. H. verleende heelkundige hulp. „Stille Omgang". De jaarvergadering van het Gezelschap van den Stillen Om gang zal plaats hebben op Vrijdagavond te 8 uur in de St. Josephzaal. ALKEMADE Armbestuur van de Vrije en Lage Boek horst. In verband met de vacature van den heer C. van Teijlingen, waarvoor in de plaats is gekozen de heer W. Nell uit de Kaag, kunnen wij nog mededeelen, dat de heeren C. P. de Haas en Th. A. van der Hulst gemeend hebben als lid van het burgerlijk armbestuur van de Vrije en Lage Boekhorst te moeten bedanken. Geboren: Johanna Geertruida, d. van F. J. van den Berg en M. P. Akerboom Theresia Maria Jacoba, d. van A. C. van der Wereld en J. M. Klink Anna Maria, d. van P. C. Rotteveel en M. A. van der Salm Anthonius Johannes, z. van A. J. Schouten en A. M. van Ruiten Catha- rina Johanna, d. van J. J. Hoogenboom en A. G. van der Meer. Ondertrouwd: N. C. Bouwmeester jm. 22 j. en W. M. C. Bocxe jd. 19 j. Gehuwd: C. A. Th. Heuzen jm. 27 j. en A. C. Bouwmeester jd. 30 j. A. Meijer jm. 31 j. en C. Hannesen jd. 30 j. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Eierenveiling Koudekerk Rijndijk. Maandagavond werd op de bovenzaal van den heer T. de Bruin de algemeene jaar vergadering gehouden der „Eierenveiling Koudekerk-Rijndijk". Nadat door den voorzitter W. Wille Jzn. deze verg. met een woord van welkom was geopend, wer den door den secretaris H. J. Borst de no tulen voorgelezen en na een woord van dank goedgekeurd. Vervolgens werd een uitgebreid jaarverslag voorgelezen; uit dit verslag kon men constateeren dat het ledental stationair is gebleven, er was over het afgeloopen jaar geveild 159112 stuks kip- of eendeneieren, 2088 pond bo ter, 1801 pond kaas, plus verschillende kippen, hanen, konijnen, enz. een bedrag vertegenwoordigend van 7870.81 (vorig jaar was de aanvoer der eieren aanmerke lijk meer n. 275838 stuks maar boter en pluimvee was veel minder het bedrag was 7789.89). De iets meerdere geldelijke opbrengst vindt zijn oorzaak hierin dat de geveilde producten een veel betere prijs konden bedingen. Daarna werd door den zelfden functionaris, die tevens ook pen ningmeester is, verslag uitgebracht om trent den finantieelen toestand der kas, de inkomsten hadden bedragen 500.19 en de uitgaven 501.25, alzoo een nadeelig sal do van 1.06. Werd op de vorige jaarver gadering de begrooting goedgekeurd met een heffing van 5 pet., dit werd door het bestuur in den loop van het jaar ander maal op 4 pet. teruggebracht en wel over de maanden dat de aanvoer het grootst was. Nadat door de heeren A. Dorrepaal en J. D. Reyneveld de rekening en de be scheiden waren nagezien werd, op voor stel van laatstgenoemde, besloten deze goed te keuren, en den penningmeester te déchargeeren. De begrooting voor het jaar 1938 werd vastgesteld op een inkomsten en uitgaven van 461.Tot het nazien der boeken en bescheiden over het eerste half jaar 1938 werden benoemd de heeren P. van Kempen en W. van Egmond. De aftredende bestuursleden de heeren W. Wille Jzn. en H. J. Borst werden met 28 van de 29 uitgebrachte stemmen weder om als zoodanig herkozen. Daarna werd, de traditie getrouw, de gratis verloting gehouden, welke door de aanwezigen altijd zeer op prijs wordt ge steld; ook was nog een prijs beschikbaar voor den grootsten aanvoerder op één na. Nadat door enkele leden bij de rondvraag eenige vragen waren gesteld, werd deze goedgeslaagde jaarvergadering met een woord van dank gesloten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9