AGENDA BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 19 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bill seint: Verwachting: Matige tot krachtige wind uit Westelijke richtingen, aanvankelijk meest half bewolkt, later weer toenemen de bewolking, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 766.2 te Toulouse. Laagste barometerst.: 720.6 te Reykjavik en Seydisfjord. De Oceaan-depressie verplaatste zich in Noord-Oostelyke richting. Zij ligt thans over het Zuidelijk deel van IJsland en bracht zeer zware regens in het Zuid-Oos ten van dit eiland, op de Faroer en de Shetland Eilanden. Een secundaire depres sie trok over de Britsche Eilanden en de Noordzee en passeerde in den morgen ons land. De krachtige luchtstroom uit het Zuid-Westen bracht sterne temperatuur stijging, zoowel in het Zuid-Westen als in het Noord-Westen. In het Westen en Noor den van Frankrijk steeg de temperatuur plaatselijk meer dan tien graden. In Duitschland werd het daarentegen eenige graden kouder, terwijl ook in Zuid-Frank rijk de temperatuur daalde en in het bin nenland van Zweden de vorst toenam tot zeer streng. Op het Jungfraujoch steeg, bij krachtigen wind uit West, de tempera tuur acht graden. In het Poolgebied heerscht koude en van de Oostkust van Groenland worden bij voortduring tempe raturen van omstreeks veertig graden Cel sius onder nupl gemeld (gisteren min 49, heden min 38 graden). Op den Oceaan ligt op 35 g-ader. Westerlengte een nieuwe Voorloopig zal deze depressie het weer in onze omgeving nog niet ongunstig beïnvloeden, zoodat thans op een vrij langdurige op klaring gerekend kan worden. LUCHTTEMPERATUUR. 7.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 4.52 uur tot Woensdagmorgen 7.29 nu.. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 20 Jan. voorm. 5.20 en nam. 5.45 uur. Maan op 21.13 uur Woensdagavond. Maan onder 9.24 uur Donderdagochtend. DE Z.G. SPAARREGELING. Uitkeering uit Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingsfonds. Door den Minister van Sociale Zaken is een bedrag van f 1300.28 ter beschikking van het Gemeentebestuur van Leiden steld, zijnde de eerste verdeeling van de opbrengst van de inzameling ten bate van het Kleeding-, Schoeisel- en Dekkings fonds. Dit bedrag is 50 pet. van de opbrengst der plaatselijke collecte, alsmede 50 pet. van de giften, welke door inwoners der Gemeente rechtstreeks zijn gestort op de postrekening van het Kleeding-, Schoei sel- en Dekkingfonds. Bovenstaand bedrag werd verdeeld on der de werkloozen, die op 18 December 1937 aan de spaarregeling deelnamen. Deze spaarders ontvingen de volgende uitkeeringen: Gezinnen 2 tot en met 4 kinderen 2.12 en gezinnen 5 en meer kinderen 3.39. Zoo mogelijk heeft nog in Januari 1938 een tweede verdeeling plaats van de nog resteerende gelden. Reeds meer dan 500 gesteunden hebben zich voor deelname aan de spaarregeling opgegeven. De opbrengst der collecte moet ten goe de komen aan spaarders, die op het tijd stip der uitkeering als spaarder bekend staan. Werkloozen, die zich thans nog opgeven als spaarder, kunnen dus nog van de twee de verdeeling profiteeren. (De korte inhoud van het bovenstaande was door ons reeds dezer dagen gemeld. Men houde hierbij in 't oog, dat de „spaar ders" behalve de genoemde bedragen ook krijgen uitgekeerd 25 of 40 cent op iedere 25 cent, die zij hebben „gespaard"). Gisteravond gaf in de Centrale Ontspan ningszaal van Endegeest voor de patiënten het Mannenkoor „De Vereenigde Zangers" een Concert onder leiding van den heer R. C. Boer. Medewerking verleende o.a. me vrouw A, Driessen-Hofman, alt, en met be geleiding van mej. I. Stans. Het was een zeer mooie avond. De geneesheer-directeur sprak een woord van dank. DE TARIEFSWIJZIGING DER L.D.M. Vergadering van erkende waterfitters Op verzoek van de directie der N.V. Leidsche Duinwatermaatschappij zijn gis terenavond de erkende waterfitters uit Lei den en omgeving in hotel „Den Burcht" bij eengekomen ter bespreking van enkele ge volgen der tariefswijziging bij de L.D.M. De directeur der Leidsche Duinwater maatschappij, ir. P. C. Lindenbergh, die de leiding van deze vergadering had, heet te de aanwezigen welkom en zette in het kort het doel der bijeenkomst uiteen. Hij zeide o.m., dat het met het oog op de ta- iiefswijzigng in Leiden gewenscht is, dat de installateurs eventueele vragen van cliënten afdoende kunnen beantwoorden. Vervolgens verklaarde hij nader waar om de L.D.M. tot tariefswijziging is over gegaan. Het abonnementstarief geeft n.l. in zeer veel gevallen aanleiding tot abnormaal hoog waterverbruik en het is vooral met het oog daarop, dat de L.D.M. tracht zoo veel mogelijk watermeters te plaatsen. Hier is men ten deele al in geslaagd door een verlaging met 10 pet. van het metertarief, hetgeen tengevolge heeft gehad, dat -eeds pl.m. 1500 afnemers van het abonnements naar het metertarief zijn overgegaan. In dit verband vestigt de heer Linden bergh de aandacht op de mogelijkheid van bezuiniging op het verbruik door plaatsing van waterbesparings-apparaten op de be staande closetreservoirs. Proeven hebben uitgewezen, dat hiermede besparingen van 10 tot 15 pet. op het totaalgebruik bereikt kunnen worden, de leveranciers noemen zelfs besparingen van 25 pet. Het is in de praktijk gebleken, dat in gewone burgergezinnen, die gemiddeld 55 M3. water per jaar gebruiken, de helft a een derde gedeelte van al het geleverde water door de closets wordt gebruikt Bij toeneming van het aantal sanitaire toestel len krijgt vanzelfsprekend het verbruik, ge middeld tot 70 a 80 M3. per jaar, doch dan kunnen ook grootere besparingen verkre gen worden. Om nu deze besparingsapparaten zoo al gemeen mogelijk ingevoerd te krijgen heeft de L.D.M. zich met enkele leveranciers in verbinding gesteld, die ,zich bereid ver klaard hebben de heeren loodgieters in staat te stellen de apparaten voor 6.50 en t 6.75 geplaatst te leveren, behoudens in gevallen, dat bijkomende werkzaamheden moeten worden verricht. Na deze uiteenzetting werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waarvan door enkelen gebruik gemarkt wordt. Vervolgens kregen enkele leveranciers van besparings-lapparaten gelegenheid te werking der toestellen toe te lichten. Tenslotte riep de heer Lindenbergh de medewerking van alle fitterspatroons in ter verkrijging van goed werk in het be lang van de afnemers. Hij stelde voor ge regeld 1 of 2 maal per jaar in vergadering DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS Enkele oogenblikken, nadat het nieuws van de blijde gebeurtenis ons bekend is, zullen de volgende adressen door een si rene of fluit dit aankondigen. Echter, in dien de geboorte des nachts plaats vindt, waarvoor te stellen tusschen 10 uur nam. en 7 uur v.m., des morgens te 7 uur. De aankondiging zal geschieden als volgt: Signaal: een lange stoot gevolgd door vijf korte stooten geeft aan de geboorte van een prinses. Signaal: een lange stoot gevolgd door negen korte stooten geeft aan de geboorte van een prins. Deze signalen zullen meerdere malen met eenige onderbreking worden gegeven. De volgende zaken verklaarden zich be reid het signaal uit te zenden, waarvoor wij hun hier bij voorbaat dankzeggen. Indien er nog zaken zijn, welke zich eveneens hiertoe bereid verklaren, ontvan gen wij daar gaarne mededeeling van. Alphen: N.V. Oosthoek Zoon, Emmalaan. Stoomwasscherij Jac. van Slag- maat, Pr. Hendrikstraat 10. (Hoorn) N.V. Oosthoek Zoon. „De Leerhoeve" Hooft- straat. Hazerswoude Groenendijk: Coöp. Boe renleenbank. Hillegom: St. Joseph Jongensschool. Lisse: Lissesche Kistenfabriek. Noordwijk: De Ver. Bloembollen-Cultu ren, Schiestraat. Noordwijkerhout: St. Bavo-Gesticht. Oegstgeest: Melkinrichting L. Menken, v. Assendelftstraat 2. Warmond: De Padox. Wassenaar: Coöp. Boerenleenbank, Lange Kerkdam. Woerden: Melkfabriek „Nieuw Holland", Utr. Straatweg. Zoetermeer: N.V. Nutricia. Zoeterwoude H. R.: N.V. Oosthoek Zoon. Leiden: Beuth Zoon, Kaiserstraat 25. Constructie Werkplaatsen, Zoeterwoudsche- weg 1. Wasscherij Dingjan, Hooge Rijndijk 1. N.V. J. J. Krantz Zn.,'Oude Singel 86. Firma D. Noordman, Haagweg 59. bijeen te komen, hetgeen algemeen tnstem- Johan Parmentier, Schelpenkade 6. ming vond. Namens de fitterspatroons dankte de I heer Engels de directie der L.D.M. voor de samenwerking, die naar hij zeide door hen zeer op prijs gesteld wordt. Hierna sloot de heer Lindenbergh deze geanimeerde vergadering. LEIDSCH POLITIE- MUZIEKGEZELSCHAP Uitvoering in de Stadsgehoorzaal Gisteravond heeft het Leidsch Politie- Muziekgezelschap zijn jaarlijksche uitvoe ring gehouden in de Stadsgehoorzaal. De zaal was geheel gevuld en verwacht wordt, dat zij dit ook zal zijn, wanneer Vrijdag- avond een herhaling van de uitvoering i wordt gegeven. Dit is wel een duidelijk be wijs van de groote populariteit waarin de politie-muziek zich mag verheugen. Onder de aanwezigen bevonden zich de wethouders van Stralen en Verweij, de commissaris van politie, de heer R. J. Meyer, verschillende inspecteurs van poli- tie, afgevaardigden van de 3 October-ver- j teniging en van zusterverenigingen, een vertegenwoordiging van het L. S. C. en van de V. V. S. L., en enkele hoofden van I takken van gemeentedienst. De voorzitter der vereeniging, de heer P. P. J. van Remundt, Zijlsingel 2. N.V. Stoom Zeep Eau de Cologne fabrie ken Sanders Co., Levendaal. N.V. Vereenigde Touwfabrieken, Zijldijk, Leiderdorp. Wernink's Beton Maatschappij, Hooge Morschweg 149. N.V. Textielfabrieken Gebrs. van Wijk Co., Heeren gracht 44. Fa. A. H. J. Wijtenburg, 2e Looierstraat. N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen dekens v/h. Zaalberg Zoon, Vestestraat 1. Leidsche Groenten veiling. Zoeterwoudsche weg 2. Stoomwaschinrichting C. J. v. d. Loo, Haarlemmerweg 32. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. De Maatschapij voor Toonkunst hield gisteravond haar jaarvergadering in het Toonkunstgebouw aan den Nieuwen Rijn alhier. Om acht uur precies opende de voorzit ter de vergadering, waarna de notulen van de vorige jaarvergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Vervolgens las de Secretaris het jaar verslag over het 103de maatschappelijk jaar (1936—1937) voor en legde de Pen ningmeester zijn rekening over dat jaar aan de vergadering over, welke op voor stel van de Commissie tot nazien der re kening en verantwoording werd goedge- begonnen. Voor de pauze zetelde de mu- j teurd °nder dankzegging aan den Penning ziek op het podium om een zestal num- meestor voor ztjn zuinig oeheer. mers ten beste te geven. Er viel bij geloopen jaar weer ondervonden steun. i Daarna werd dadelijk met de uitvoering vertolking van deze, in 't algemeen niet ge makkelijke nummers, veel te prijzen, hoe wel o.i. de politie-muziek toch wel eens beter voor den dag is gekomen. Wij mis ten vaak het vuur, het enthousiasme, waar mee men op vorige uitvoeringen de moei lijkheden wist te overwinnen. Er vielen eenige slordigheden en onzuiverheden op, welke wij van het politie-muziekgezelschap niet gewoon waren. Overigens viel er, zoo als wij reeds zeiden, wat betreft voor dracht en nuanceering, veel te waardee- ren en we twijfelen er ook niet aan of de vakkennis en de energie van den direc teur, den heer Bolderdijk, zal spoedig in staat blijken de tijdelijke inzinking (als daar al sprake van is en niet allerlei toe vallige factoren tegenwerkten) te boven te komen en het corps op den excelsiorweg te doen voortgaan. Aan den directeur werd een geschenk aangeboden, terwijl mevr. Bolderdijk bloe men ontving. Het bestuur der V. V. S. L. huldigde het corps, der traditie getrouw, met een krans. Na de pauze werd de zaal vroolijk bezig gehouden door het cabaret-gezelschap Paul Ostra, dat veel succes oogstte. Een dansje onder leiding van den heer W. F. van Wijk en met muziek van Hofenk's Melody Ma kers besloot den welgeslaagden avond. R.K. Transportarbeiders. Kaarten halen voor den filmavond van „Herwonnen Levenskracht" Vrijdagavond van 78 uur op kantoor. Als volgena punt vermeldde de agenda: de verkiezing van twee commissarissen ter voorziening in de vacatures, ontstaan door bet aftreden van mej. Mr. J. H. He ringa en Mr. P. J. Teebaal, deze laatste volgens rooster. In eerstgemelde vacature werd gekozen mevrouw M. S. Juynboll Van Ysselsteyn, terwijl Mr. Teebaal werd herkozen. Na benoeming van de Commissie tot na zien van de rekening en verantwoording van den Penningmeester aver het 104de maatschappelijk jaar en rondvraag sloot I de voorzitter de zeer matig bezochte ver- leeraar in het vioolspel de heer Nap de Klijn, tot leeraar voor violoncel de heer Henk Burghout. Wegens vertrek naar Amerika werd aan den heer Jac. van den Burg per 2 Novem ber 1936 op zyn verzoek eervol ontslag verleend als hoofdleeraar in het vioolspel. Hem werd namens de Maatschappij een gedenkpening met inscriptie aangeboden. Aan Mej. Anny Bonarius werd met in gang van 1 September 1937 eervol ontslag verleend als leerares voor solozang, kin derkoorzang en solfège. Tot haar opvolg ster voor de beide laatstgenoemde vakken werd benoemd mevrouw L. A. J. Makkink te 's Gravenhage, terwijl het bestuur me vrouw Suze Luger bereid vond, als hoofd- leerares het geheele onderwijs in solozang op zich te nemen. Ten slotte valt nog te vermelden, dat in Juni 1937 mej. Corrie van Batenburg tegen 1 September d. a. v. ontslag ver zocht en verkreeg als leerares voor vio loncel. Het aantal leerlingen was ongeveer ge lijk aan dat in het vorige verslagjaar; het einde van het jaar bracht eenige toename. Aan propoganda werd ook dit jaar groote aandacht besteed. Het volksmuziekonderwijs, vanwege de Maatschappij gegeven in het Leidsche Volkshuis, leverde wederom gunstige resul taten op. Na het vertrek van den heer Jac. van den Burg werd ook het onderwijs in het vioolspel aldaar aan den heer Henk Geirnaert opgedragen. De concert-afdeeling was in het verslag jaar het onderwerp eener grondige reor ganisatie. Daartoe werd uitvoering gegeven aan de dienaangaande meerendeels reeds aan het einde van het vorige maatschap pelijk jaar genomen besluiten, behelzende o.a: wijziging van het drievoudig lidmaat schap ad 8 per jaar in een tweevoudig lidmaatschap voor 5 per jaar; afschaffing van het enkelvoudig lidmaat schap, behalve voor hen, die reeds op de daarvoor geldende voorwaarden lid wa ren; instelling van niet-persoonlijke abonne menten a 3 voor de drie gewone con certen; het uitgeven van goedkoope abonnemen ten 1.25 incl. rechten voor leerlingen van middelbare en daarmede gelijk te stel len scholen. Met groote voldoening constateert het verslag, dat door deze maatregelen de con cert-afdeeling, die velen reeds ten doode opgeschreven achten, tot nieuwen bloei is getracht: het ledental steeg beduidend, de gewone concerten waren zeer druk be- zoent. Deze werden wederom gegeven in den „Leidsche Schouwburg". In de pro gramma's werd telkenmale een redelijke plaats ingeruimd aan de moderne muziek. Zc-cwel de programma's als de uitvoering daarvan stonden op hoog peil. l evens werd voor het eerst sedert ja ren ir. de kleine zaal van de Stadsge hoorzaal één buitengewoon concert gege ven: een sonatenavond van Adolphe Poth en Hans Franco Mendes. De muziekbibliotheek der Maatschappij bleef zich in gunstigen zin ontwikkelen, j Het bezit aan boeken en muziekwerken j bedroeg op 31 Augustus 1937 2569 num- mers (v. j. 2242), het aantal uitgeleende v/erken 680 (v. j. 625). Van verschillende zijden werden, beduidende schenkingen i ontvangen. Het tweede exemplaar van den j standcatalogus, die met het oog op brand gevaar niet in het gebouw der maatschap pij wordt bewaard, is in het verslagjaar gereed gekomen. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. P.T.T.-dienst op den dag na de geboorte. Met wijziging van hetgeen reeds is be kend gemaakt omtrent de uitvoering van at postbestelling op den Nationalen Feest dag is nader bepaald, dat op bedoelden dag alleen de eerste brief- en pakketpostbe stelling zal worden uitgevoerd. RECOLLECTIE VOOR OUD-RETRAITANTEN. Oud-Retraitanten, U weet nog wat we het vorige jaar afspraken? Iedere maand zou U den-Donderdag na den 3en Zondag vrijhouden voor de recollectie. Nu mag ik U er nog even aan herinneren, dat morgenavond die bewuste Donderdag avond is. Kunnen we op uw komst rekenen? Mocht het Oranjefeest zijn, dan gaat het natuurlijk niet door! Dan komt er volgende week nog wel een gelegenheid. p. DISMAS VAN GALEN O.F.M. Voor het „Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie slaagde te den Haag mej. Emmy de Bink, alhier, leerlinge v&n mej. Nell Kagie. LEIDEN. Woensdag, Genootschap van den „Stillen Omgang", jaarvergadering en le zing door kap. van Alphen, St. An- toniusclubhuis, 8.15 uur. Woensdag. 8.15 uur in Restaurant Zarse, Stationsweg 2, bridge-avond voor vergevorderden en leerlingen, v. d. Ned. Reisver. v. Kath. Voor iedereen toegankelijk. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeniging Van 89 uur zitting in het ge bouw der St. Vincentius-Vereeni- ging, Hooglandsche Kerkgracht 32 Vrijdag. Bijeenkomst Jongeren-afdeeling der R. K. Staatspartij. Spreker pater dr. Beaufort, lid van de Tweede Kamer. „De Doelen"', 2de Binnenvestgracht 15, 8.15 uur. Toegankelijk ook voor niet-ledtfn. Maandag. Jaarvergadering „Dr. Schaep- man". St. Antonius Clubhuis. 8.15 Dinsdag. Cursusavond-Van Doorn, St. An- tonius-clubhuis, Mare. te half 9. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 15 tot en met Vrijdag 21 Jan a.s. waargeno men door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest Tel. 274. Ned. R. K. Bond van Bakkers, Choc.- Cacao- en Suikerbewerkers „St. Hubrecht". De leden van bovengenoemden bond worden er aan herinnerd dat morgenavond cc jaarvergadering plaats heeft in het ge bouw van den R. K. Volksbond te 8.15 uur. Daar zal tevens aan de leden een gratis bewijs van-toegang worden uitgereikt voor den filmavond van „Herwonnen Levens kracht", waarvoor in ruil een klein offertje wordt gevraagd. Hun, die niet kunnen tegenwoordig zijn, wordt gelegenheid ge geven hun plaatsbewijs af te halen bij den heer D. W. Klein, Sophiastraat 27, Vrijdag avond na 8 uur. Aan het Jaarverslag over de periode 1 September 1936—31 Augustus 1937 wordt door ons het volgende ontleend: In het verslagjaar vonden plaats één al- gemeene ledenvergadering, dertien be stuursvergaderingen en één gecombineer de vergadering met de leerkrachten. Voor de Muziekschool was het verslag jaar wel van bijzonder belang door de wisseling in de leiding der school: de heer Richard Boer zag zich door drukke werk zaamheden genoodzaakt, ontheffing te verzoeken van zijn Directeursfunctie, doch bleef aan de school verbonden als hoofd leeraar voor piano. Het bestuur vond den heer Hans Franco Mendes bereid, zich met de waarneming van de directie te belas ten. De nieuwe functionaris heeft zijn taak met grooten ijver en voortvarend heid aanvaard. Ook in het leerarencorps vallen belang rijke veranderingen te vermelden. In September 1936 werden benoemd tot Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6497. J. Koeleman, Zevenhoven, den Hoef 252. Scheepmaker en timmerman. Het timmer- en aannemers- rtdrijf is overgegaan aan: C. W. Koeleman. 6769. V.A.M.Edel-Compost. Verkoopkant, v. L.-HolL, Z.-Holl. en Zeeland. N. Anes, Lei den, O. Heerengracht 19. Handel in V.A.M. Ldel-Compost. Wijz. uitgeoef. bedr.: handel in compost, turfstrooisel en grond. 6968. J. R. Bloot en Zonen's Fabrieken K.V., Leiden, Galgewater 18. Vervaardigen of doen vervaardigen van levensmiddelen en dranken, benevens alles wat daarmede in den ruimsten zin genomen verbandt houdt; jam- en vruchtenconservenfabriek. Uittr. Comm.: Mr. Tj. D. Schaper, Leiden. Wijz. uitgeoef. bedr.: de afdeeling fabri cage van jam- en vruchtenconserven is overgegaan aan de Peka Handelsvennoot schap fa. Ingenhoes en Bloot. 4103. J. W. Dirkse Dzn. Leiden, Haarlem- nierstraat 75. Handel in fruit en Verkade's artikelen, conserven en comestibles. Bijv. uitgeoef. bedr.: groothandel en commis- sionnair in fruit. O p h e f f i n g. K. F. W. van Luyken Sr., Oegstgeest, Weth. v. Duivenvoordestraat 21a, grossier in geslachte koeien. Hedennacht te 4 uur is de 89-jarige wed. L. P., uit het Jan Paulushofje in de duister nis aan den Vest wal te water geraakt. Door haar hulpgeroep werden inwonenden van het hofje gewekt, waarna zij er in slaagden de vrouw uit het water te ha len. Oogenschijnlijk heeft de vrouw geen ernstig letsel bekomen. Door de politie alhier is aangehouden de 15-jarige W. A. H., die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van propagandafilms van den Chr. Metaalbewerkersbond uit een schuurtje aan de Wasstraat. Reeds eerder had het jongmensch zich aan dergelijke handelingen schuldig gemaakt. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Oproer in San An tonio (Richard Dix Martha Sleeper). Uit het Dagboek van een dokter. (Lionel Barrymore). Sensatie Speelfilm lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag m 47 en 811 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Lidc: De Goede Aarde. (Paul Muni Luise Rainer). Dramatisch lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur Woensdag 2.30 uur matinée Volwassenen Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2