MAANUAU 17 JANUARI 1938 I«E LE1DSCHE COURANT i?ERDE BUD - PAG. 18 Uit het katholieke kamp EEN SLECHTE DAG VOOR HET WESTEN. TAL VAN GESTAAKTE WEDSTRIJDEN. S. J. C. speelt gelijk, Teylingen en Blauw Zwart winnen. In tegenstelling met vorige Zondagen is het gisteren nu eens voor het Westen en niet voor de andere afdeelingen een slechte voetbaldag geworden. Wel werden niet veel terrein afgekeurd, doch het weer werd tijdens de speeltijden dermate slecht, dat tal van wedstrijden gestaakt moesten worden. Ook in de eerste klasse van West II moest een wedstrijd gestaakt worden, nl. T. Y. B. B.H. B. C., waarbij de leiders met 51 de leiding hadden. Graaf Willem Spartaan ging niet door. In Noord wijk speelde S. J. C. tegen Leonidas, doch de Rotterdammers boden ditmaal hardnekkig tegenstand, zoodat S. J. C. zich met een gelijk spel moest tevre den stellen. Desondanks stijgt S. J. C. nog een plaatsje op de ranglijst, omdat Sant poort won van Excelsior. En op wel zeer overtuigende wijze, want met niet minder dan 50 werden de Schiedammers afge maakt. D. L. tenslotte won met 62 van Onze Gezellen, waardoor de Haarlemmers weer vaster onderaan staan. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. H. B. C. 11 8 2 1 43—19 18 Santpoort 12 8 2 2 38—19 18 S. J. C. 14 6 5 3 40—34 17 Excelsior 14 7 2 5 41—34 16 D. H. L. 13 6 2 5 39—26 14 T. Y. B. B. 13 3 4 6 26—42 11 Spartaan 11 4 2 5 22—21 10 Leonidas 12 3 3 6 29—40 9 Gr. Willem 12 2 2 8 23—49 6 Onze Gez. 11 2 1 8 22—35 5 De resultaten der tweede klassers zijn bedroevend gering. Toch viel er nog een mooie verrassing. Teylingen Immers eslaagde erin haar derde overwinning te behalen, waardoor zij eindelijk de laatste plaats kon verlaten om deze af te staan aan D. S. S. H., doch deze club heeft een wedstrijd minder gespeeld. Intusschen, nu Teylingen ook van V. V. E. met 31 wist te winnen is er hoop, dat er nog wel enkele puntjes bijkomen. De overige drie wedstrijden werden alle gestaakt. In de B-afdeeling was het al precies het zelfde. Alleen de wedstrijd V. E. P.BI. Zwart werd ten einde gespeeld met als re sultaat een 40 zege voor Blauw Zwart. De Wassenaarsche club behoudt dus haar kans! V. V. P. G. D. A. BI. Zwart V. E. P. D. O. N. K. V. V. L. Aeolus Oliveo Wilhelmus 12 9 2 1 53—27 20 8 1 2 39—22 17 7 2 34—14 14 4 2 7 34—54 10 4 7 33—42 8 2 3 3 26—31 7 2 2 6 19—32 6 17—29 5 De uitslagen. Zuid le kl.: KimbriaRKWL 43; ChévremontKerkrade 32; Laura Sitt. Boys 6—4; WH—RKONS 3—3. Zuid II le kl.: KolpingBrabantia 13; DongenSchijndel 03; RKTW Mulo 32; TreffersWilhelmina 20; Venlosche BoysEendracht 22; SVB Best Vooruit 41. Oost le kl.: NEOAltior 11; Vogi- doQuick 41; EmosVosta 02; VDZ —Achilles 340; Lobitsche BoysHuihui zen 2—1; SDOUCVVG 3—0. West I le kl.: Wilskracht—WZ 0—0; NEA—GVO 2—1 (gest.). West II le kl.: Onze GezellenDHL 26; SantpoortExcelsior 50; SJC Leonidas 1—1; TYBBHBC 1—5 (gest.). 2e kl. A.: DSSH—DEM 1—0 (gest.).; DOSSantpoort II 21 (gest.); Teylingen —WE 3—1; Lisse—Vitesse 2—2 (gest.). 2e kl. B.: DONK—WL 0—1 (gest.); VEPBlauw Zwart 04; OliveoWilhel mus 01 (gest.). S. J. C.—LEONIDAS 1—1. Onder zeer slechte weersomstandighe den heeft S. J. C. een veer moeten laten aan Leonidas, welke gedurende dezen ge- heelen wedstrijd zich ten volle gegeven heeft en al had S. J. C. met wat meer ge luk royaal als overwinnaar uit den strijd kunnen komen, hebben wij respect voor het moedige volhouden der Rotter dammers en van harte kunnen wij hun dit voor hen zoo kostbare puntje. Als te half drie wordt begonnen moet S. J. C. tegen wind aftrappen en al direct nemen de Rotterdammers het leder over. Doordat zij echter niet voldoende op den straffen wind rekenen, zijn hun aanvallen echter niet gevaarlijk. De slechte weersomstan digheden belemmeren veelal een goed spel te ontwikkelen, doch het enthousiasme ont brak niet en gaf tenminste aan het gege- vene genoeg spanning. Eenige S. J. C.- aanvallen veroorzaken wel gevaar maar geen resultaat. Dan wordt de S. J. C.-kee per meer in het spel betrokken en op su blieme wijze weet hij een zoo goed als ze ker doelpunt te keeren. Evenzoo keert Ham het harde schot van v. Dam ten koste van een hoekschop. Deze goed genomen, grabbelt Ham nog juist voor de doellijn uit zijn doel. Nog is het gevaar niet ge heel gekeerd, want weer zweven de S. J. C.'ers voor het gastendoel, doch het goede schot scheert den buitenkant van de paal. De thuisclub is nu ondanks den tegen wind het meest in den aanval en na een half uur spelen benut L. van Dam een goeden voorzet en geeft S. J. C. de leiding (10). Dit succes werd al spoedig gevolgd door een tweede doelpunt, maar de scheids rechter annuleerde dit wegens buitenspel. Onder wisselende aanvallen verstrijkt de tijd; in de laatste minuten voor rust zet Leonidas er alles nog eens op en in bui tenspel positie scoort Wolf den gelijkma ker (11), juist voor het rustsignaal. Na de thee kregen wij een zeer eenzijdig spel te zien, doordat Leonidas zich hoofd zakelijk bepaalde tot verdedigen, met slechts drie man in den aanval. De storm loop van de S.J.C.-aanvallers liepen alle te pletter op de versterkte Rotterdamsche verdediging en al ontstonden er voor hen meermalen hachelijke momenten, steeds was er weer een reddend been of hoofd, dat het gevaar wist te bezweren. Enkele keeren wist Leonidas nog door te breken, doch veel gevaar was hieraan niet verbon den. Intusschen verstreek de tijd en hoe S. J. C. zich ook inspande goals bleven uit en zij moest zich tevreden stellen met het gelijke spel. De wispelturigheid van het derde elftal kwam gisteren weer eens tot uiting, want na een serie gevoelige nederlagen, wisten zij het sterke Lisse te slaan met liefst 41. Het kan verkeeren! De Junioren A. behaalden te Lisse een 22 gelijk spel, terwijl de C.-Junioren van Tevlingen c met 30 wonnen. Wij willen de leden, veteraan-leden en supporters er nog op attent maken, dat hedenavond te 8 uur in het Juvenaat een buitengewone en belangrijke vergadering zal plaats hebben, waarbij allen worden verwacht. Stelt het bestuur niet teleur het gaat om de versteviging van S. J. C., helpt daaraan allen door uw belangstel ling mede. TEYLINGEN—V. V. E. 3—1. Wat een elftal toch kan presteeren, dat met goeden moed bezield is, bleek in de zen wedstrijd weer duidelijk. Hoewel het Sporthof buitengewoon slecht was door den regen welke steeds bleef aanhouden, werd de wedstrijd toch uitgespeeld, maar beide partijen ondervonden veel last van de gladheid van het terrein. Al was mooi spel niet mogelijk, de strijd was toch bui tengewoon aantrekkelijk. Teyl. heeft een goede daad gedaan om twee punten er bij te nemen, zoodat ze aardig in gaan loo- pen, hoewel wij er lang nog niet zijn. Onder leiding van scheidsrechter Ange- vaare werd begonnen. Teyl. zet dadelijk een flinken spurt in, goed gesteund door de halflinie, waardoor zij dicht bij het V. V. E.-doel komt en van een twijfelen van den V. V. E.-keeper en achterhoede profi teert de Teyl. midvoor en hij geeft zijn club de leiding (10). Verschillende ma len komen de Teyl. terug, doch de links binnen schiet hoog over doel. Twee cor ners leveren niets op. Dan is de linksbin nen van Teyl er weer door, doch het harde schot treft de bovenlat, de bal stuit terug en de midvoor krijgt een kans, doch de bal gaat juist over de lat. V. V. E. pro beert het een enkele maal, doch de achter hoede van Teyl. weet van geen wijken en speelt een goede partij. Wanneer de rechtsbuiten van Teyl. den bal scherp voorzet, is er een gewirwar van V. V. E.- spelers. Hierbij ziet de linksbinnen van Teyl. de kans om er 20 van te maken. Hoewel nog verschillende kansen volgen, breekt de rust ongewijzigd aan. Na de thee is het weer slechter gewor den en het speelveld buitengewoon glad, Het gaat er op lijken, dat het nu voor de gelukkige is. De V. V. E.'ers zetten flink op en zijn in de tweede helft meer in den aanval daii voor de rust. Beide doelen ver keeren beurtelings in gevaar; dan is het de een dan weer de andere kant welke op luchting brengt, doch dan volgt een voor- ze van de rechtsb. van V. V E. en dezg wordt Teyl noodlottig als Jansen den glad den bal in eigen doel slaat (21). Een ge weldige strijd ontspint zich. Eenmaal los gekomen krijgt de rechtsbuiten van Teyl. den bal te pakken, door toedoen van den midvoor, een schot op doel, en de bal ver dwijnt in het net (31). Er werd nog een doelpunt gemaakt door Teyl. doch dit werd geannuleerd wegens buitenspel. De strijd blijft spannend, doch het einde breekt aan met 31 in het voordeel van Teyl. Teylingen 2D. E. M. 3 22. Na de rust wegens slecht weer gestaakt. Teylingen 3 wist 2 punten te veroveren op S. M. C. 2; met 20 werd gewonnen. Geen slecht resultaat. Junioren: Teyl. a won van S. N. A. a op het nippertje met 21; Teylingen b won van Lisse c met 21; Teylingen c moest haar meerdere erkennen in de klei ne c junioren van Noordwijk; met 30 werd verloren.. D.O.S.SANTPOORT 2—1. Alles liep gisteren nu eenmaal tegen ook: storm en regen, een scheidsrechter met een koffer hockey-inventaris, 't aanvangsuur .•erlaat en tenslotte na de eerste speelhelft 'n voorgoed aftrekken naar de kleedka mers. 't Eenige lichtpunt was tenslotte nog de 21 voorsprong. Na eenige samenwer king had men voor den scheidsrechter ten slotte een hem passende kleeding en 'n fluit gevonden, zoodat om 2.30 uur getosst wordt en J. de Koning eerst den schuin over het veld staande wind in z'n voordeel kiest. Wanneer aanvankelijk 't spel zich even op het middenveld heeft bewogen, volgt vrij plotseling een snelle uitval over den linker vleugel van Santpoort. May en krijgt daar den bal vrij en z'n hard schot is een vol treffer via de vingertoppen van den Dos- keeper (01). Het veld blijkt zeer glad te zijn. De felle regen maakt 't spel meer en meer tot een mod derpartij, v. Hameren is in deze periode doorgebroken, wordt ech ter zwaar belaagd, 'n verre pass naar den vleugel kan Akerboom niet meer bemach tigen. Op 't middenveld wordt een zeemans knoop in voetbalbeenen uit elkaar gehaald: 'n sportief shake-hands en uit een strub beling stompt Nijssen resoluut 'n kanjer ver weg. Dan zet v. Velzen den bal in naar het verlaten Santpoort-doel, maar Tromp duikt Dij verrassing op en kan nog wegwerken. Aan den anderen kant krijgt Santpoort een zeer goede kans, maar het zuivere schot ontbreekt en de bal gaat ver naast. In de volgende periode moet Santpoort een ster ke verdedigingsmuur bouwen, want Dos komt geweldig in 't offensief en enkele corners zijn hiervan het gevolg. Uit een van deze corners komt de bal na eenig ge wirwar bij Akerboom en van 6 meter af stand moet Nijssen bezwijken (11). Er is thans een half uur gespeeld, de regen stroomt van de lucht maar het spel ver saagt niet in 't minst. Wederom uit 'n cor ner komt de bal bij v. Hameren: onberis pelijk 21. Santpoort verrast wederom door een pracht voorzet van Mayen, maar Hand- graaf kopt hoog over: dtt was 'n groot ge vaar! Akerboom probeert het uit 'n voor zet van links ineens, 't wordt te glad. Uit ii through-pass mikt v. Hameren zeer zui ver in den hoek, maar Nijssen werkt corner. Even later plukt deze keeper 'n bal hoog uit de lucht. Als J. Turk op non-activiteit raakt ontstaat er ineens 'n zware druk op het Dos-doel, wat 'n kansen! Maar het is thans noodweer geworden, de drie kwartier loopen ten einde. Als de jongens eenmaal binnen zijn wordt er van verder spelen maar afgezien. Dos II verging het in Amsterdam tegen Doss II al niet veel beter. Ook daar werd tij de rust gestaakt. Dos wist hier de lei ding te nemen, waarna kort voor de rust de Amsterdammers door 'n elfmeter-schop gelijk maakten. Deze wedstrijd wordt later geheel overgespeeld. Het verdere programma was reeds van te voren V.E.P.—BLAUW ZWART 0—4. Te ruim 2 uur stelden beide elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter Jansen. Het is nagenoeg droog geworden en het veld, hoewel wat glad, is goed bespeelbaar. Blauw Zwart wint den toss en verkiest met wind tegen te spelen. In den beginne vin den eenige schermutselingen plaats, om beurten komt de bal voor het doel, maar er gebeurt niets bijzonders. Als er ongeveer een kwartier is gespeeld, belandt de bal bij den rechtsbinnen van BI. Zwart. Deze geeft een goeden voorzet. De bal komt bij den linksbinnen en deze treft met een goed schot doel (01). De Woerdenaren komen enkele malen voor het doel, maar zij brengen het niet verder dan de verdediging, terwijl verre schoten, op het doel van BI. Zwart wor den afgewend. Keeper Knijnenburg is niet te verschalken. Dan volgen er weer aan vallen van BI. Zwart. Uit één dezer komt oe bal met een boogje weder bij den links binnen. Deze passeert handig een der Vep- backs en het is 02. Kort hierna is het rus ten. De regen, die tot nu toe weinig hinder had veroorzaakt, neemt in hevigheid toe, zoodat het terrein zeer glad en bijna on bespeelbaar werd. Na de rust had BI. Zwart den wind mee, doch niettegenstaande dat, was Vep herhaalde malen voor haar veste. Zoo nu en dan ontstonden er eigenaardige situaties voor het doel van BI. Zwart, zoo dat elk oogenblik een 'tegenpunt van Vep, dat geen kamp gaf, kon worden verwacht. De achterhoede van BI. Zwart was echter ir zoo goede conditie, dat zij steeds meester van het terrein bleef. Na ongeveer 20 mi nuten veranderde de situatie, BI. Zwart werkte zich los en na goed samenspel ge lukte het den middenvoor door de verde diging van Vep te dringen en den keeper te passeeren. Het spel ging daarna weer op en neer. De aanvallen van BI. Zwart waren evenwel veel gevaarlijker. Ongeveer een kwartier voor het einde komt de bal na goed samenspel bij den rechtsbinnen van BI. Zwart, die goed doorzettend voor het vierde doelpunt zorgt. Het spelpeil wordt er niet beter op en ook het publiek begint zich te roeren. Gelukkig storen de spelers van BI. Zwrt en haar weinige supporters zich daaraan niet. De glijpartij op het vette veld duurt dan nog even, waarna het eind signaal klinkt en Blauw Zwart met een 40 overwinning naar huis kan gaan. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN IN FRANKRIJK. Waarom Ned.-Indië in de voorronde tegen Amerika in Nederland speelt. Naar men zich herinnert is kortgeleden te San Remo een bestuursvergadering ge houden van de F. I. F. A., waarin besloten is Nederlandsch-Indië in de voorronde een wedstrijd in ons land te laten spelen en wel tegen de Vereenigde Staten, hetgeen cp diezelfde bijeenkomst aan het slot door loting was vastgesteld. Deze beslissing schijnt, voornamelijk in Indië, niet voldoende begrepen te zijn. Al thans zijn er verschillende geruchten in omloop als zou Indië zich hierbij niet neer leggen en zelfs vernamen wij, dat men in Indië over terugtrekken dacht. In dit verband hebben wij een onder houd gehad met het bestuurslid van de F. I. F. A., den heer K. J. J. Lotsy en den consul van Indië in Nederland, den heer D. Veenman, die ons onmiddellijk ver klaarden, dat van terugtrekken op het oogenblik geen spraken is. De grieven wel ke men in Indië zou hebben, komen in hoofdzaak hierop neer, dat men van mee ning is in het eindtournooi te moeten spe len, inplaats van in een voor wedstrijd tegen Amerika uit te komen. Inderdaad, toen China en Japan zich uit de groep Azië terugtrokken, bleef Nederlandsch-In dië over, dat volgens den letter van het re glement, recht zou kunnen hebben op een plaats in het eindtournooi. Doch de con- sekuenties hieraan verbonden waren, vol gens den heer Lotsy dusdanig, dat deze ge- hee! ten nadeele van Indië zouden zijn ge weest Wat toch is het geval? Nederlanosch Indië zou in de achtste finale van het hoofdtournooi tegen een sterk land wor den geplaatst en ongetwijfeld met flinke cijfers zijn geslagen. Indien b.v. Italië als tegenstander had gefungeerd, zou deze ontmoeting wellicht in Marseille zijn ge houden en twee dagen daarna zou het In- lis. he elftai alweer op de boo. zitien voor de terugreis. Bovendien had mdië op weg naar Europa een of me:i Wcv.stiijden :n ilnsch-Indië of in een andere stsd moe ten spelen, hetgeen zeker nici bevorde-- .ijk zou zijn geweest v^or den goeden vorm Men kan voorts an nemen, dat het uedrag, hetwelk de Frarscic \oetbalbond zou hebben moeten betalen voor de reis kosten alleen al zoo hoog is, d^t het een belangrijk percentage van alle reiskosten welke aan de twintig landen, die naar Eu ropa komen, zou hebben uitgemaakt. De heer Lotsy heeft op de F. I. F. A.- vergadering te San Remo al zijn invloed aangewend om een betere oplossing, uit sluitend in het belang van Nederlandsch- Indië te verkrijgen. Zoo kon men zich ac- coord verklaren met zijn voorstel. Om Nederlandsch-Indië een voorwedstrijd in Nederland te laten spelen, bij voorkeur te Amsterdam of Rotterdam, waarbij te-- vens een prachtige gelegenheid zou zijn geschapen de goede verhouding tusschen Nederlandsch-Indië en Nederland, ook op sportgebied te stimuleeren. Het ligt nl. in de bedoeling, het Indi sche eilftal op hartelijke wijze in ons land te ontvangen. De heer Lotsy wil trachten de medewerking van alle instanties, welke hier ook maar eenigszins voor geïnteres seerd kunnen zijn, te verkrijgen. Het In dische elftal speelt dan in een prachtig stadion voor vele duizenden toeschouwers, in een sfeer, welke zij zich niet beter zou den kunnen wenschen. Bovendien bestaat er nog een kans, dat Amerika geslagen zou worden, waardoor Indië voor het hoofdtournooi zou zijn ge plaatst. De Fransche voetbalbond kon zich met deze plannen volkomen vereenigen en heeft een zeker percentage ter vergoe ding van reiskosten, onmiddellijk gestort. De heer Lotsy hoopt thans, dat uit den wedstrijd tegen Amerika de verdere kos ten zullen kunnen worden bestreden, ter wijl het in de bedoeling ligt, dat, indien er overblijft, een zeker bedrag uit te trek ken voor een verder verblijf van Indië in Nederland of Frankrijk, terwijl een ander gedeelte aan den Franschen voetbalbond zou worden teruggegeven. De wedstrijd te gen Amerika zal zeer waarschijnlijk te Rotterdam worden gespeeld op 26 of 29 Mei, daar de landen wedstrijd tegen Schot land zoo goed als zeker op 21 Mei in het Olympisch Stadion ie Amsterdam plaats vindt en men kan er van overtuigd zijn, dat de ontmoeting van Nederlandsch-Indië de a'lgemeene belangstelling zal trekken. Dat door deze match de banden tusschen Indië en het Moederland verstevigd zullen worden. Kortom dat men in Indië deze re geling veel beter zal kunnen atanvaarden dan het theoretisch misschien juiste stand punt onmiddellijk in het hoofdtournooi te willen worden geplaatst tegen veel ongun stiger condities en wellicht voor Indië in alle opzichten fatale resultaten. Dat Ame rika het voorstel in Nederland te spelen niet zou aanvaarden, kan de heer Lotsy niet aannemen. Het algemeen belang is er mede gebaat, dat Indië naar Nederland komt en van algemeen sportief standpunt bekeken is het spelen van een voorwed strijd door Indië toch heusch niet onbillijk te achten. Het 2e elftal van Blauw Zwart speelde tegen Aeolus 2. Deze wedstrijd moest met den stand 10 voor de thuispartij wegens regen worden gestaakt. Blauw Zwart a speelde in Den Haag tegen S.V.T.a en won met 92. Blauw Zwart b speelde thuis tegen Rava b en won met 140. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. Res. le kl. A: DOSS II—DOS II 1—1 (gest.); ADO II—LISSE II 0—1 (gest.). Res. 2e kl. B: SJC III—Lisse III 4—1; DEM IIITeylingen II 22 (gest.). 3e klasse B: DSVLisse IV 04 (gest.). Res. 4e kl. E.: DEM V—Lisse V 5—2. Res. 4e kl. F: SMC II—Teylingen III 0—2; AFDEELING ZUID. ReS. le kl. A: Blauw Zwart IIAeolus II 1—0 (gest.). Res. 4e kl. B: PFC IV—VVL Hl 2—2. Res. 4e kl. B: Wilhelmus IVWL IV 3—1. De Juniorencompetitie. Afd. A: Lisse aSJC a 22; SNA a Teylingen a 12. Afd. B: SMC a— WL b 7—1. Afd. C: Lisse cTeylingen b 12; Tey lingen cSJC c 03. R.K. Sportver. „Docos". Afd. Junioren. Alle voor onze jon gens vastgestelde wedstrijden gingen we gens terreinafkeuring niet door. Dus zoo is er dan weer niets gewonnen, maar ook niets verloren. Junioren, denkt om de Dinsdagavond training! Allen present? A.s. Vrijdagavond Juniorenbijeenkomst voor de D en E-Junioren en allen die nog niet zijn ingedeeld. Aanvang half acht, Ga- renmarkt 36. Voor het F-elftal komen we nog een paar spelers tekort. Wie van de junioren zorgt voor die aanvulling? Je kunt nieuwe leden èn op de trai ning èn op de bijeenkomsten medebren gen. R.K. Sportver. „A.V.V. A.V.V. II won van V.V.P. met 101 Op eigen terrein speelde gisteren het tweed eelftal tegen VVP II uit Den Haag. De wedstrijd werd gespeeld onder bar slechte weersomstandigheden, zoodat een verblijf op het terrein verre van aange naam was. Gedurende den geheelen wed strijd viel de regen bij stroomen, zoodat het c.i. voor de spelers geen pretje was. Na de rust verscheen VVP met slechts 8 man, zoodat de groote nederlaag wel verklaar baar is. Als de scheidsrechter beginnen blaast wordt er direct een flink tempo ingezet en heeft AW reeds spoedig succes (10). Het blijkt, dat VVP hierdoor niet ontmoe digd is en enkele gevaarlijke aanvallen worden opgezet, waarbij het AW-doel en kele malen op vrij gelukkige wijze aan doorboring ontsnapt. Er wordt vrij behoor lijk spel vertoond, doch de regen, welke dan als spelbreker optreedt, doet veel af breuk. Voor de rest weet AVV nog driemaal te doelpunten, waartegenover VVP slechts een doelpunt stellen kan. Na de rust verschijnt VVP met slechts 8 man, daar enkele WP'ers zich niet fit gevoelen. De scheidsrechter laat echter doorspelen en zoo wordt het een spel van kat en muis. De WP'ers houden moedig vol terwijl de AW'ers er blijkbaar een lolletje van maken en 't geheele elftal om zetten, zoodat de achterhoede voor gaat spelen en de voorhoede naar achteren ver huist. De wedstrijd heeft dan niet veel meer om het lijf. AVV weet nog zes maal te doelpunten en iedereen is blij, als het ein de wordt aangekondigd. R.K. Sportver. „VVL." Het is gisteren voor VVL geen bijster beste dag geweest! Het eerste toog naar Donk. Hoewel scheidsrechter E. v. Roesel op zich liet wachten werd er met goedvin den van beide partijen gespeeld onder lei ding van den heer H. Lonjée. Jammer was het, dat deze den wedstrijd wegens weer gesteldheid na 35 min. moest staken. De stand was 10 in het voordeel van WL. GDS II—WL II afgekeurd. Het derde kon het tegen PFC III niet verder brengen dan 22, hoewel dit geen slecht resultaat is. Het vierde was te gast bij Wilhelmus. Ook dit elftal kon het niet ver brengen en moest beide puntjes op Voorburg laten Stand 3—1. WL b verloor van SMC a met 71. De spelregel-avond vangt aan te half acht. Het bestuur stelt het op prijs dat al de leden zoowel senioren als junioren, supporters en allen, die iets voor de voet balsport voelen, dien avond present zijn. Ook vereenigingen en scheidsrechters bui ten de gemeente zijn van harte welkom. Tot Woensdag 26 Januari dus, te half 8 's avonds. R.K. Sportver. „KRV." Het eerste elftal trok, ondanks het drei gende weer, naar Noord wij kerhout. Hier liet de scheidsrechter op zich wachten. Een Broeder van de St. Bavo-inrichting was daarom zoo welwillend, de leiding op zich le nemen. Na eenigen tijd spelen werd de wedstrijd echter gestaakt met den stand 2 —1 voor WSB Het KRV terrein werd afgekeurd. Hmandag

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10