Dr- Colijn over de politiek der regeering ZATERDAG 15 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 Eerste Kamer Aan belastingverhooging kan niet worden ontkomen De N.S.B. in overwinnings -roes l Vergadering van gisteren. Voortgezet worden de alg. beschouwin gen over de Rijksbegrooting 1938. De voorzitter van den Ministerraad, Mi nister van Algemeene Zaken, de heer CO- LIJN, constateert dat er eigenlijk weinig critiek is uitgebracht. Ze Detrof niet zoozeer de daden der regeering als wel de vrees voor handelingen die ze zou kunnen ver richten. Spr. behandelde oorsprong en principieel karakter van het kabinet, zijn constitutio neel karakter, en de opmerkingen gemaakt n.a.v. het optreden van het kabinet. Spr. ontkent dat zijn program in afwij king is van-redevoeringen, voor de kabi netsformatie in de staten-generaal gehou den. De principieele uitspraak der kiezers over het regeeringsbeleid is hoe men het ook wendt of keert duidelijk. Het resul taat der actie van de rechtsche partijen is, dat er 56 zetels aan hen toevielen. Het ging voorts om een levensvatbaar kabinet, dat vier jaar leiding zou kunnen geven aan het besturen van 's lands zaken. Zonder medewerking der Katho lieken geen parlementair kabi net mogelijk. Er zijn verschillen tusschen R. Katholie ken en Protestanten. Die vallen niet weg als de basis van het kabinet breeder wordt gemaakt dan met het tegenwoordig kabi net het geval is. Spr. denkt dat niet zoo teel velen in Nederland nog aan de moge lijkheid van RoomschRoode samenwer king practische waarde toekennen. Doch zonder medewerking der Katholieken is geen enkele combinatie op parlementaire basis mogelijk. Dit moet steeds in het oog worden gehouden. De principieele grondslag staat op den voorgrond. Wie er aan medewerken, is een ■tweede vraag. Zij zijn bij spr. steeds wel kom, dit heeft spr. altijd gezegd en zegt spr. nog. Niemand anders had kunnen De aanvankelijk bedoelde formatie slaag de niet. Toen had spr. volgens den heer Kranenburg van de opdracht moeten af zien. Was er dan een kabinet op breede •basis mogelijk? Spr. ontkent dit. Zonder zelfverheerlijking kan spr. zeggen, dat nie mand anders dan spr. had kunnen slagen. De kans daartoe was uitgesloten. Er ware dan een rechtsch kabinet zonder Colijn tot stand gekomen. Zou dat levens krachtiger zijn geweest dan het kabinet, dat hier nu zit? De persoonlijke kant hiervan is spr. onverschillig. Spr. wil op de beste wijze 's lands belang dienen. Spr. kan niet zien dat dit beter zou zijn gebeurd dan imet het vormen van dit kabinet is geschied. Dit kabinet dient zich aan als parlemen tair, zonder eenige beperking. De heer De Zeeuw had daar nogal wat op aan te mer ken. Zoo hadden de heeren Kersten en Van Houten er moeten in zijn opgenomen. Spr. moet dit bestrijden. Men mag niet uit het oog verliezen dat er ook eenheid van gevolgtrekking uit bepaalde beginselen moet zijn. De heer De Zeeuw houde het opnemen van de heeren Van Houten en Kersten in reserve, tot hij zelf eens een kabinet moet formeer en. (Vroolijkheid). Men herinnert aan parlementaire kabi netten uit dagen toen de partijstrijd inder daad fel was. Spr. wil daar thans niet diep op ingaan. Lust om tegenstellingen in het leven te roepen, is er bij deze regeering niet; ze wil werken voor heel he't volk. Kabinet geen boodschappen- looper van het parlement. Men heeft zich beroepen op uitlatingen van vroegere staatslieden o.a. van dr. Kuy- per. Men had zich ook kunnen beroepen op uitlatingen van vroeger, van spr. zelf. Doch ook spr. heeft in deze ervaringen op gedaan. Om het constitutioneele stelsel niet dood te maken, moest wet worden uitgezien naar nadere methoden. De oude methode maakte de regeerir.g tot boodschaploopers van het kabinet, althans onder de huidige omstandigheden. De nieuwe methode in middels wil ook volkomen samenwerking met het parlement. Mislukt ze, dan zal het met de parlementaire kabinetten wel ge daan zijn. Gestreefd moet worden naar wat vereent, niet wat verdeelt. Als men naar een meisje streeft, begint men niet met te zeggen: wat heb je leelyke tanden en melkboerenhon- dehaar. (Vroolijkheid). Bij de formatie van dit kabinet heeft een deel der pers koersverandering in uitzicht gesteld op handelspolitiek terrein, dit ba- seerende n.b. op wetsontwerpen van het vorig kabinet. Spr. wil nierop de aandacht vestigen, zonder er verdei op in te gaan. De heer De Zeeuw heeft niet onver dienstelijk de rol van staker gespeeld. In het kabinet overheerscht geen enkele froep. In den raad van ministers gelden alleen argumenten. Dit geldt ook voor de veelbesproken ordening. Het advies van den heer Lohman is het bes.e: men make van het vraagstuk der ordening geen dogma. Evenmin van de vraag vrijhandel of pro tectie. De toestand is zoo, dat men elk oogenblik moet doen, wat het beste is. Voorkeur voor betere ouder domsvoorziening. De heer de Bruijn wilde het sociaal nood zakelijke stellen naast de defensie. Wat in derdaad noodzakelijk is, moet gebeuren. De defensie neemt een unieke plaats in zoo als de heer Lohman reeds zeide. Maar bovendien, wat is sociaal zoo noodzakelijk, cat het op één lijn is te stellen met de de fensie. Is het de verlaging van de leerlin genschaal? De regeering kan dat niet er kennen. Sinds de begrootings-behandeling in de Tweede Kamer is er ook nog niet voldoende veranderd. Er zijn ook zoovele behoeften en de middelen zijn zoo beperkt. Eet is zoo moeilijk, te zeggen, wat de voor rang verdient. Als de middelen in 1938 rui mer mochten vloeien, sp> voor zich zou de voorkeur geven aan betere ouderdoms voorziening. Anderen aan de verkleining der leerlingenschaal, weer anderen aan ver hooging der ambtenaars-inkomens. Een document van Keizer Karei V. De heer Van Vessem heeft historische beschouwingen gehouden die liepen van Keizer Karei V tot Mussert (hilariteit). Als rn.en alle zinnen van den heer van Vessem afzonderlijk neemt, zyn er wel by, waar over een beschouwing ware te houden. Doch, over het geheel is spr. het eens met den heer Kranenburg dal die beschouwin gen geheel in strijd zijn met wat ons volk ra moeizame worsteling bereikt heeft. Al les b.v. te bestrijden uit de gewone mid delen, hoe gaat dat bij een partij die wel eens zegt te streven naar belastingverla ging? De critiek van den heer Van Ves sem, wat beteekent die eigenlijk? Hoeveel jaren b.v. wil hij doen over een werk als de afsluitdijk der Zuiderzee? De technische zijde der zaak laat spr. nog daar. Voor groote werken moet wel worden geleend; aflossing en rente moeten dan worden vol daan uit den gewonen dienst. En ook Karei "V sloot wel leeningen, naar spr. uit een door hem medegebracht document voor leest. Spr. heeft nooit geaarzeld om den toe stand te zien, zooals die is. Spr. wil nooit iets verdoezelen. Dat deed spr. ook niet in zijn laatste interview met een Fransch blad. Doch we mogen ons ook niet laten ontmoedigen: werken tot het einde en volharden tot het doel is bereikt. Dat is het parool van spr. en het kabinet. Daarbij staan we niet op eigen beenen, maar moeten we biddend opzien om licht en bijstand te verkrijgen. De vergadering wordt te 12.55 uur een half uur geschorst. De vergadering wordt om half twee her opend. De Minister van Financiën de heer DE WILDE, consiateerde dat controversen zoo goed als niet gebleken zijn. Men nam meer een afwachtende houding aan. Over den financieelen toestand is in deze Kamer weinig gezegd; de toestand is niet hopeloos doch vereischt wel de uiterste zorg. De raming der middelen is eer op timistisch dan pessimistisch. Zeker is het, dat we met ons nationaal vermogen meer dan 700 millioen zijn ach teruit gegaan. Bezorgdheid voor de toe komst is er dus bij den minister van fi nanciën en de andere ministers. Ze moet er zijn ook bij de Staten-Generaal en zoo vele gemeenten. Het is de vraag of we niet aan het begin staan van een periode waarin verdere drastische versobering van den staatsdienst noodzakelijk is. De regeering heeft geen geheimen Spr. weet niet, hoe de gang van zaken precies zal zijn. Maar onze verplichtingen zullen in 1940 zeker met eenige honder den millioenen gestegen zijn. We moeten eigenlijk een streep zetten onder het ver leden. Maar de eischen van de defensie alleen al zullen ons dwingen. Daarbij ko men de stortingen in de fondsen. De fi- nancieele realiteit moeten we onder de oogen zien. Geheimen heeft de regeering daarbij niet. Belastingverhooging is onvermijdelijk We zullen niet kunnen ontkomen aan verzwaring van belasting. Spr. ziet er zwaar tegen op, maar het is noodzakelijk. Als de dienstplichtwet er is, en in andere eischen voorzien moet worden, moet in de middelen tot dekking worden voorzien: door óf afsnijding van stukken van den staatsdienst, óf verzwaring der belastin gen. Het eerste wil de regeering zooveel mogelijk vermijden. Doch te ontgaan is het niet: onze on afhankelijkheid moet op den voorgrond staan; een volk dat daarvoor niet alle offers wil brengen, is niet meer waard, een volk te zijn. Ons volk zal bereid zijn, deze offers te brengen. De ellende in vele huisgezinnen is groot. Er zyn jaren waarin 300 millioen voor on dersteuning wordt uitgegeven. Er is veel ellende, en er zijn ook nog vele gelukki gen. Er is nog geld en de staat is crediet- waardig. De voorbeelden van andere landen lee- ren echter, wat het gevolg is van een niet- voorzichtige financieele politiek. Zónder deze zou het nageslacht komen voor las ten welke het niet zou kunnen dragen. Profeten, die brood eten. De heer VAN LANSCHOT (R.K.) repli ceert. Spr. bestrijdt de redevoeringen van de heeren Kranenburg en de Zeeuw. De critiek van den heer De Zeeuw is praema- tuur en mist zakelijk eiken grond. Aan de profetieën van de Soc.-Dem. Arbeiders-, partij en haar sprekers hecht spr. niet de minste waarde, op grond van spr.'s erva ring. Spr. noemt de houding van de Soc. De mocraten jegens de R.-Katholieken: hin derlijk volgen. Een scherp vonnis over de S.D.A.P. Toen de heer De Zeeuw verwees naar andere landen, noemde hij Frankrijk niet. Daar gaan de Soc. Democraten met den Communisten samen en liggen voor hen op de knieën; daar hebben we 't be roemde „Front Populaire", en allerlei gezellige toestanden als gevolg ervan. Het N.V.V. onderhoudt de inteimste be trekkingen met de Internationale. Spr. citeert de Arbeiderspers over de stakingen in Frankrijk, over het bezetten van fabrieken, enz. men spreekt daar van „Wachthouden voor het heilige eigendoms recht", en zoo ziet men, waar het daar naar toegaat. Zouden we hier dan ook het bezetten van fabrieken krijgen? De heer De La Bella ontkent dit, maar dan moest de S.D.A.P. een andere houding aannemen J.egens de vriendjes in Parijs. De katho lieke en de christelijke arbeiders weten nu, wat hun te wachten staat bij samen werking met de S.D.A.P. Deze partij hult zich in den mist. Laat ze ons duidelijk haar houding bepalen jegens het N.V.V., dat openlijk met Moskou heult. De heer DE ZEEUW (S.D. repliceert. De heer Colijn had veel onrust kunnen wegnemen, en niet alleen bij de Soc. De mocraten, door duidelijker uiteenzetting te geven. Als deze dat nog doet bij de replie ken, vergeeft spr. hem uitdrukkingen als „ophitser" en „stoker". Het samengaan van Communisten en So ciaal-Democraten in Frankrijk is belang- I rijk, maar heeft met onze verhoudingen I niets te maken. Als de heer Van Lan- j schot het heeft over het N.V.V., dan zegt spr. dat, als een meisje bij vrijerij haar j keus bepaalt, ze niet in de eerste plaats kykt naar den broer. Deze coalitie beteekent een terugdringen op breed terrein voor de eischen der R.K. Staatsparty. Haar houding is in strijd met de rede van den minister-president, en zal ons land nog in groote moelijkheden bren gen. De heer KRANENBURG (V.D.) repli ceert. Spr.'s standpunt is, dat er geen coa litie-politiek met een working majority mag worden gevoerd op grond van stem men, bedoeld voor een breede basis. Den heer DE BRUIN (R.K.) verheugt het, dat de minister-president de verklei- ring van de leerlingenschaal niet zoo stel lig afwijst, als in de Tweede Kamer is ge schied. Spr. heeft nog wel eenige hoop ten deze, en blyft het kabinet met vertrouwen tegemoet treden. De heer VAN VESSEM (N.S.B.) zegt dat spr.'s opvatting dat de uitslag der verkiezingen een overwinning betee- voor de N.S.B., noch door de regeering noch in de Kamer is bestreden MINISTER COLIJN dupliceert. De heer Kranenburg heeft tegenover den heer van Vessem terecht den rechtsstaat gesteld te genover den machtsstaat. Ook in landen met voortgeschreden nationalistische struc tuur kan men het blijkbaar zonder leenen niet af. Spr. is overtuigd, dat er naast de defen sie nog géén geld beschikbaar is b.v. voor de leerlingenschaal. Maar als er geld mocht komen, zou spr. de keus laten vallen in de eerste plaats op ouderdomsvoorziening, wat sociale verbeteringen betreft. Doch hij voegt er aan toe, dat samen werking met de Kamers vermoedelijk eerst herziening van de leerlingenschaal eischen zou. De jegens den heer De Zeeuw gebezigde woorden „ophitser", „stoker", enz. kan spr. niet door andere vervangen; hij tracht te toch de Antirev. van de R.-Katholieken te verwijderen. De Minister van Financiën, de heer De WILDE, dupliceert. De heer Van Vessem heeft verzuimd, in te gaan op de vragen van den heer Colijn, b.v. hoe den afsluit dijk te fiancieren zonder leenen. Ook an dere vragen heeft de heer Van Vessem niet beantwoord. Als de heer Van Vessem het geheim kent om de staatsschuld af te lossen, waarom wacht hij dan tot het be- wind-Mussert? De algemeene beschouwingen worden gesloten. Aan de orde is hoofdstuk II a (dep. van algemeene zaken) der rijksbegrooting voor 1938, dat na eenige discussie bz. h. st. wordt aangenomen. De voorz. sluit om kwart voor vyf de vergadering Lelden NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Zondag: 7.15 uur H. Mis in de St. Leonarduskerk Haagweg voor de leden van de Afd. Leiden van de H. K. W. Daarna gemeenschappelijk ontbijt in de St. Josephgez. zaal. 10.30 Hoogmis in de Hartebrugkerk ter intentie voor de le den van den R. K. Fabrieksarbeidersbond ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Propaganda-feestvergadering H. K. W., in Den Burcht, 8 uur. Maandag: Rechts- kunidg Advies Bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Repetitie Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Graf. Studieclub, 8 uur. Cursus Bakkes, 8 uur. Dag. Bestuurs vergadering, 8 uur. Dinsdag: Vergade ring Begrafenisondernemers, 8 uur. Bestuursvergadering Textielarbeiders, 8 u. Competitiewedstrijd „De Poedelaars" tegen „Des Amies", 8 uur. Woensdag: Kinderfeest uitgaande van de Propagan- daclub „St. Petrus", 4.306.00 uur. „De Poedelaars, 8 uur. Donderdag: Ontwik kelingsavond voor de leden van den R.K. Volksbond. Spreker W. Steinmetz, 8 uur. - Jaarvergadering Bakkersgezellen, 8 uur Bijeenkomst Missiebroederschap, 8 uur. Repetitie Tooneelvereen. „Vondel", 8 uur. Damclug „Gezellig Samenzijn", 8 uur. Vrijdag: Dames-Congregatie, 8 uur. Zaterdag: Bibliotheek, 78 uur. Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. Feestavond voor de leden van den R.K. Fabrieksarbeidersbond ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan, Zomerlust, 8 uur. N.B. Ledenvergadering op Donderdag 27 Jan. Dan komt U toch zeker ook! INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Zondag: H. Nijhuis en F. Overdijk. Maandag: J. Com- pier en C. van Tol; Dinsdag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk; Donderdag: P. Rijzevoort en C. Bilderbeek; Zaterdag: J. Bentveld en G. Bot. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. Van 12 uur Bibliotheek. 3.30 uur Cursus voor Verloofden van het District Leiden. 7.45 uur Aspirantencursus; 8.30 uur prijsbil- jarten. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Cur sus voor Aspirantenopleiders. 8.30 Ver gadering van Bestuur, Muziek-, Zang- en Tooneelclub. 8 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Dinsdag: 8.45 uur vergadering Afd. Gezellen. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". 9.30 uur Ledenvergadering Tafeltennis club. Woensdag: 8.30 uur Repetitie Lie dertafel „Sebastian Schaeffer. 8.30 uur Repetitie Com., club. 6.30 uur Spreek uur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Repetitie Comm. club. 8.159.15 uur Bibliotheek. 8 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses. Vrijdag: 21 Januari Sterfdag van onzen onvergetelijken Gezellen vader G. Kemperman. Verzocht.wordt den leden welken met hem hebben gewerkt, hem op dezen dag eens extra in hunne gebeden te herdenken. 8.30 uur Repetitie Muziek gezelschap Frans Schweitzer. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 0010.15 uur. 8.159.15 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars." Mede- deeling: Gezellen weest verstandig en spaart geregeld voor de a.sc. retraite, iede re week 15 of 20 cents. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Groep A geeft een uitvoering in het St Joseph-Gezellengebouw, Rapen burg, kwart voor vijf aantreden. Maan dag: half vijf Groep C, half zes Groep B. Dinsdag: zes uur Groep A. Donder dag: half vijf Groep C; half zes Groep B. Vrijdag: zes uur Groep A. Hallo Boys! Vijf jongens van Groep C zijn bevorderd naar Groep B. Ze zorgen, dat ze reuze hun best doen!! Groep A gaat Zondag een uitvoering geven op de Verloofden bijeen komst in de Gezellenvereeniging. Succes! Dan, jongens, het laatste gedeelte van de repetities besteden we aan onze Ouder middag-uitvoering. Iedere Groep zingt en kele nummers, terwijl we samen ook nog iets uitvoeren! Zet je beste poot vooruit, hoor! Die uitvoering voor jullie Ouders en verschillende genoodigden moet „knal" worden!! Boys! Tot kijks! en houdt je taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. ST. PANCRAS-COHORT Burcht: Anna Paulownastraat. Maandag: 7 uur Gedialogeerde H. Mis 7 uur Adspirantenban I 8 uur Norbertus- vendel. Dinsdag: 7.30 uur Adspiranten ban II 7.30 uur Adspirantenban II Woensdag: 8 uur Roode Vendel 8 uur: Don Boscoban. Vrijdag: 7.30 uur Serva- tiusban. Zaterdag: 56 uur Afrekenen 3 Centsfonds en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie 6 uur Lof waarna recreatie 7.30 uur Gezellen. Maandag: 6.30 uur Franciscusvrienden (Blauwe Leger) 7.30 uur Zaagclub B 9 uur Gezellen. Dinsdag: 6.30 uutr Sloyd I en II 7.45 uur Gymnastiek I 9 uur Gymnastiek II. Woensdag: 6.45 uur Fran- ciscusvrienden (Groene Leger) 8.15 uur Godsdienstonderricht waarna recreatie 8.35 Franciscusridders I; Gezellen. Don derdag: 6.30 uur Zaagclub A 8.15 Fran ciscusridders II Vrijdag: 6.45 uur Sloyd III en IV 9 uur Gezellen. Zaterdag: 4 uur Franciscusridders III. KRUISVAART. Cohort St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 4 uur Afrekenen loten. 5 uur: Franciscusban. 8.30 uur: Schaken. Maandag: 8.30 uuf: Godfriedban. Dins dag: 7.15 uur Lodewijkban. 8. uur Kar dinaal Faulhaberban. Woensdag: 8.30 Tarcisiusban. Donderdag: 8 uur Trom melen. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis voor Kruisvaarders van de St. Petrus parochie. OEGSTGEEST. Cohort St. Bernardus. Burcht: R. K. School. Maandag: 7 uur Missieclub. Dinsdag: 8 uur tooneel 3e bedrijf. Woensdag, 7.30 uur Vendelbijeenkomst. Donder dag: 7 uur houtzagen. Vrijdag: Zwaard dansen 7.30 uur le groep. 8 uur 2e groep Zaterdag: 6 uur tooneel. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zondag: 3.30 uur dans en zang repetitie voor het Oranjeprogram. 4.30 uur repe titie Anima. Maandag: 7 uur H. Mis. Woensdag: 23 uur Kruiskinderen. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: Maandag: 7.309 uur jongste groep. 8.159.45 uur naaien leden boven 15 jaar. 8.159.45 uur topgroep. Donderdag: 8.009.30 middengroep. 8.30 uur Gees telijk halfuur voor den weleerwt heer P. VerhooMad. Alle leden zijn om 8.15 uur in het clubhuis. Woensdag: 89.30 uur naaien leden 1315 jaar. Zaterdag: 8.309.30 uur contributie betalen. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen: Maandag: 89.30 uur middengroep. 8.309.45 uur topgroep. Dinsdag: 7 8.30 uur jongste groep: 8.159.45 uur naaien. Zaterdag 2.003.30 uur Mulo club. Par. St. Petrus: Maandag. 6.458.15 uur jongste groep. 8.30 uur Geestelijk halfuur door den weleerw. Heer F. Loh man. Alle leden zijn om 8.15 uur in het clubhuis. Dinsdag: 6.458.15 uur jong ste groep. 7.008.30 uur naaien. 8.159.45 uur topgroep. Donderdag: 6.458 15 uur jongste groep. 8.009 30 uur middengroep. Zaterdag: 2.003.30 muloclub. Vrijdag: 7.008.30 uur naaien Par. H. Leonardus. Dinsdag: 7.309 uur jongste groep. Op de Nationale Feestdag (dag na ge boorte) worden alle leden in uniform, ook sportleden, om half twee in het clubhuis verwacht voor de boomplanting. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF". Maandag: 45 uur kleuters 68 jaar in het gymnastieklokaal Levendaal. Woensdag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool. Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten 1214 jaar Ur- sulasteeg. 7.308.30 uur aspiranten 15 16 jaar Ursulasteeg. 8.459.45 uur dames II Ursulasteeg. 8.45—9.45 uur dames I in de R. K. H. B. S. Zaterdag: 23 uur kleuters 811 jaar in de Ursu lasteeg. Nieuwe damesleden kunnen zich altijd aanmelden op het lesuur in de Ursulasteeg op Vrijdag van 8.459.45 uur. R.K. DAMES HOCKEYCLUB „OLYMPIA." Woensdag: 25 uur vrij trainen op het terrein „Zuidwijck". Zaterdag: 25 uur tranen onder leiding. Zondag: 25 uur vrij trainen op het terrein voor leden, die niet meespelen in de competitie. BIOSCOPEN TE LEIDEN HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Oproer in San An tonio (Richard Dix Martha Sleeper). Uit het Dagboek van een dokter. (Lionel Barrymore). De Goede Aarde. (Paul Muni Luise Rainer). Sensatie Speelfilm lederen avond 8 uur. Zaterd'-g en Zondag uur. Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15