NIEUWS Academienieuws DAMPO VRIJDAG 14 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? REGEN EN WIND. De BUI seint: Verwachting: Matige tot krachtige Zuid- Westelijke tot Zuidelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken, met later waarschijn lijk weer regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 771.6 te Toulouse. Laagste barometerst.: 727.3 te Seydisfjord. Het centrum van de Oceaandepressie trok Noord-Oostwaarts, een secundaire ligt nog over Duitschland terwijl een nieuw daalgebied uit het Zuid-Westen nadert. In onze omgeving is de luchtdruk aanzien lijk gestegen. Geheel Scandanavië en Schotland staan onder invloed van de hoofddepressie met krachtige tot storm achtige winden en langs de Noorsche kust nog regen. Over Engeland, Ierland en on ze omgeving ligt een rug van hooge druk, zoodat de lucht opgeklaard is, bij matige Zuid-Westelij ken wind. Duitschland en de Baltische Staten ondervinden den invloed van de secundaire, welke gisteren en van nacht in ons land zulk een zwaren regen veroorzaakte; in Duitschland valt regen, in Finland en Estland sneeuw. In Frank rijk heerscht stil weer, met gedeeltelijk bewolkte lucht De vorst is in Scandinavië aanzienlijk afgenomen. Op het vasteland van West-Europa is de vorst thans geheel verdwenen. De temperatuur is in het ge- heele waarnemingsgebied aanzienlijk bo ven normaal. Voor onze omgeving wordt on der invloed van het naderend daal gebied toenemende Zuid-Weste lijke wind verwacht met later waarschijnlijk weer regen. De tem peratuur zal vermoedelijk weinig veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. 7.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 4.44 uur tot Zaterdagmorgen 7.34 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 15 Jan. voorm. 1.15 en nam. 1.40 uur. Maan op 15.47 uur Zaterdagmiddag. Maan onder 7.41 uur Zondagmorgen. LEIDEN. Bevorderd: tot.apotheker de dames L. Drayer, Schie dam, O. J. Meijers, Leiden en de heeren C. J. van Boxtel, Princenhage, C. O. Bier man, Den Haag, H. A. M. van Steenbergen, Den Haag; tot arts mej. G. A. Rauws, Oegst- geest en de heeren J. H. v. d. Loo, Rot terdam, H. J. Kooij, Rotterdam. Geslaagd: artsexamen eerste gedeelte de heeren W. C. Strieker, Rotterdam, P. J. O. van Bijster- veld. Leiderdorp, G. R. Dekker, Den Neus en Hoofd verstopt. 1 Dampo inademen door .niddel van deze practische in- halatorwelke U gratisontvangt u::'- J-os30cf. of pot 50 ct. HULPVERLEENING AAN KLEINE BOERENBEDRIJVEN. In verband met eventueel aan te bren gen veranderingen in den toestand der kleine boerenbedrijven deelt men ons me de, dat, indien voor het jaar 19381939 en volgende jaren behoefte zou blijken te be staan aan hulp aan kleine boerenbedrij ven, zal worden uitgegaan van den toe stand, zooals deze is vastgesteld op 1 No vember 1937. Nieuwe bedrijfjes zullen dus niet tót de steunregeling worden toegelaten. Het aanbrengen van wijzigingen in de sa menstelling van de bedrijfjes, ten einde daardoor te komen tot verhoogde steunbe dragen, of 't splitsen van bestaande bedrij ven, om in het bezit te komen van steun, zal derhalve niet tot het gewenschte resul taat kunnen leiden. In zéér bijzondere ge vallen kan de minister op voorstel der plaatselijke commissie van deze algemeene regeling afwijken. Het bovenstaande beteekent uiteraard niet, dat geen veranderingen in de kleine bedrijven mogen worden aangebracht of geen nieuwe bedrijven mogen worden ge sticht; deze mededeeling heeft uitsluitend tot doel aan belanghebbenden te doen we ten, dat als regel in deze gevallen geen steun zal worden verleend. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond ten 7.30 uur. Voorzitter de Burgemeester, tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met gebed houdt voorzitter de gebruikelijke nieuw jaarsrede. Een zeer moeilijk jaar. Voor de gemeente Alkemade is het af- geloopen jaar zeer moeilijk geweest in verband met den misoogst der aardbeien, hoewel het besluit aan het einde van dit jaar weer veel goed heeft gemaakt. In de andere deelen der gemeente met als hoofd bron van bestaan veehouderij kan spr. een wat optimistischer geluid doen hooren, en hoewel de periode van inzinking nog niet geheel voorbij is, is in vergelijking met vorige jaren de toestand in de weide- bedrijven aanmerkelijk verbeterd. Na tot slot nog te hebben geconstateerd dat met het afsluiten van het oude jaar de gemeente haar finantieele onafhankelijkheid heeft verloren eindigt spr. met den wensch dat 1938 een alleszins bevredigend jaar moge zijn. De heer Los als oudste lid van den Raad dankt den voorzitter voor zijn waar- deerende woorden en wenscht hem voor zich en zijn gezin een gezegend jaar toe. De staf gebroken over de brandspuit. De notulen worden hierna door den se cretaris gelezen en onveranderd vastge steld. Na voorlezing van een aantal inge komen stukken welke alle voor kennisge ving worden aangenomen, komt in bespre king het rapport van de Zuid-Hollandsche brandweerbond inzake de reorganisatie van de brandweer in deze gemeente waarover B. en W. het oordeel van den Raad vragen. De voorzitter herinnert aan de in vorige vergaderingen hierover gehouden bespre kingen, waarbij werd besloten over te gaan tot aanschaffing van een baby-botorspuit. Over dit besluit verzochten Ged. Staten het advies van den Brandweerbond. Het resul taat van dit advies is, dat thans door de zen Bond wordt geadviseerd naast deze spuit ook te koopen een autómobielspuit, het ombouwen der bestaande motorspuit door het aanbrengen van een koelingsys- teem en het plaatsen van deze spuit op luchtbanden, het aanleggen van een alarm installatie en aanschaffen van kleeding met enkele andere kleine veranderingen, waar van de totale kosten worden geraamd op 8000.B. en W. achten deze uitgaaf on der de huidige omstandigheden niet ver antwoord. Naar de meening van den voor zitter is al een belangrijke verbetering te verkrijgen door het ombouwen van de spuit, het aanbrengen van een eenvoudige alarmeering en het aanschaffen van een vrachtauto voor vervoer van de bestaande spuit, welke z.i. een uitgaaf zullen vorde ren van 1500. De heer Heemskerk is van meening, dat de bestaande toestand niet gehandhaafd kan blijven, en kan zich volkomen vereeni gen met het voorstel van den voorzitter. De heer de Jong, wethouder, acht het aanbrengen van een alarmsysteem aanbeve lenswaardig. De fout schuilt hierin, dat de organisatie omtrent de brandmelding en het oproepen van het personeel bij brand niet deugt, hetgeen nog bij den laatsten brand is gebleken. Bovendien is hij tegen de aanschaffing van een vrachtwagen en zou er meer voor voelen te Rijp wetering een tweede goede spuit te stationneeren. Wanneer elke vrachtwagen die zich be schikbaar heeft gesteld bij brandmelding wordt gerequireerd is in een minimum van tijd de brandweer óp de plaats des onheils. De voorzitter kan deze meening niet dee len en wel in verband met het feit, dat het grootste gedeelte van het ajar de wagens niet in de gemeente aanwezig zijn De heer v. d. Broek is voor aanhouding van het voorstel. De heer van t' Hart wijst op de ondeugdelijke kleeding bij de brandweer. De heer Hoogenboom is er voor advies te vragen bij den commandant. De heer van Ruiten is eveneens voor uit stel, terwijl de heer de Koning voorstelt als eerste stap te besluiten tot het aanbren gen van een alarmsysteem en de aanschaf fing van een auto voorloopig nog uit te stel len. De heer Verweij merkt op,( dat uit de discussies blijkt, dat hier gezocht wordt naar een modus vivendi. Het gaat hier slechts over de kwestie van uitvoering. De oplossing is naar zijn meening zeer een voudig en spr. kon zich dan ook met het voorstel van den voorzitter vereenigen ge zien het feit, dat de andere oplossingen zeer dubieus blijken te zijn. De voorzitter doet nogmaals een beroep op de leden van' den Raad om zich over deze zaak uit te spreken. Nadat alle leden hun meening over de reorganisatie van de brandweer hoofdelijk hebben kenbaar ge maakt, zegt de voorzitter toe in de eerst volgende vergadering met een afgerond voorstel te zullen komen. Of het een, of het ander. Bij de benoeming van drie leden der bur gerlijke armbesturen vraagt de heer Pen- nings het woord en deelt mede, dat hij de voordracht, welke B. en W. thans aan den Raad doen in verband met de periodieke af treding van het lid, den heer C. van Teij- lingen niet de gelukkigste acht. Spr. her innert er aan, dat de voorzitter destijds de toezegging heeft gedaan dat eerst bij een vacature verandering zou worden gebracht in den bestaanden toestand. 27 jaar lang heeft de heer van Teijlingen zijn beste krachten aan het armbestuur gegeven, waar van 25 jaar geheel belangloos. Spr. betreurt dan ook ten zeerste dat de bestaande tra ditie omlaag wordt gehaald en verzoekt B. en W. de voordracht terug te nemen. De voorzitter merkt dan heer Pennings op, dat het aftredend lid volgens het bestaande re glement met het administrateurschap geen deel mag uitmaken van het bestuur. De Raad kan geen benoemingen doen in strijd met het reglement, zoodat de heer van Teijlingen is verzocht een keuze te doen, om of als lid te bedonken of als administra teur. Nu noch van het armbestuur, noch van den heer van Teijlingen eenig bericht dienaangaande is ingekomen heeft de raad geen andere keuze dan over de voordracht van B. en W. te stemmen. De heer Verweij merkt op, dat de uit eenzetting van den voorzitter voor geen tweeërlei uitlge vatbaar is. Zooals B. en W. aan het armbestuur hebben voorgesteld wordt aan den heer van Teijlingen niets tekort gedaan daar hij practisch toch be stuurslid blijft. De heer Penning de Vries stelt voor de benoeming nog aan te houden ten einde den heer Pennings de gelegenheid te geven, deze zaak nogmaals in het bestuur te be spreken. Wellicht is deze heer van Teijlin gen dan bereid in deze een beslissing te nemen. De heer v. d. Broek vraagt of de Raad het recht heeft de voordracht te wei geren, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. De voorziter sluit thans de dis cussies, en stelt voor tot stemming over te gaan. Uit de gehouden stemmingen blijkt, dat de heer P. van der Zwet met algemee ne stemmen is herbenoemd, alsmede de heer N. P. Verkleij, die stemmen verkrijgt met drie stemmen op den heer G. M. Bee- len. Negen stemmen blanco. De stemming in de vacature-van Teij lingen heeft tot uitslag, dat 9 stemmen blan co stemmen worden uitgebracht, zoodat de heer W. Nell slechts 4 stemmen verkrijgt en als zoodanig is gekozen. Bij het voorstel tot verleening van een gedeeltelijke kwijtschelding van pacht deelt de heer van Ruiten mede, zijn stem niet te kunnen geven aan de voorgestelde pachtverlaging ten aanzien van den pach ter M. A. Otten. De voorzitter is het met den heer van Ruiten eens, dat pachters voor één jaar niet voor verlaging in aan merking komen. 1937 evenwel maakt hier op een uitzondering. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten aan de huurders P. v. d. Hoorn, M. Tuk, M. A. Otten en G. Zekveld gedeel telijke kwijtschelding van pacht te verlee- nen waarbij de heer van Ruiten wenscht aangeteekend te zien, dat hij tegen de ver laging van pacht van M A. Otten heeft ge stemd. Tot leden'van de commissie voor het uit brengen van rapport naar aanleiding van de aanbieding van de algemeene politiever ordening worden bij loting aangewezen de heeren Pennings, van Emmerik en Riet- broek. De veldwachtesrwoning wordt kantoor der steunverleening. In bespreking komt hierna de reorgani satie der gemeente-secretarie. De voorzit ter zet breedvoerig het standpunt van B. en W. uiteen daarbij er op wijzend, dat de steunverleening en alles wat daarmede annex is. mede in verband met de ministe- rieele voorschriften zoodanig met werk zaamheden is overbelast, dat uitbreiding van het personeel met één man noodzake lijk moet plaats vinden. De ruimte ter se cretarie is echter van dien aard, dat een zelfstandige afdeeling moet tot stand ko men. B. en W. hebben verschillende moge lijkheden onderzocht en meenen, dat de beste oplossing kan worden gevonden in de beschikbaarstelling van den chef-veld wachterswoning, welke in den distributie- tijd als distributiekantoor is gebouwd, te meer daar het zetten van een tijdelijk ge bouw groote kosten met zich medebrengt. Spr. stelt daarom voor tot den bouw van een nieuwe veldwachterswoning over te gaan, hetgeen financieel voordeeliger zal blijken te zijn. De heer van Ruiten kan zich volkomen met de aanstelling van een nieuwen ambte naar vereénigen doch acht het salaris van 16.per week geen goede greep. Het is de plicht van de Overheid mede te werken aan het geven van een behoorlijke bezoldi ging, zoodat hij voorstelt deze bezoldiging te brengen op minimaal 1000. De voorzit ter antwoordt dat het in de bedoeling ligt uit te zien naar een jonge man, die eenige ervaring bezit eri dan acht hij een aan vangssalaris van ƒ800 behoorlijk. De heer van Ruiten kan zich wel vereeni gen met een aanvang van ƒ800 wanneer aan de bezoldiging periodieke verhoogin gen verbonden worden Dc heer van 't Hart vindt eveneens het salaris te laag. De heer de Jong, wethouder, wijst op het bezwaar dat vastzit aan den overgang van een der volontairs naar deze nieuwe afdeeling wanneer een der volontairs naar de afdeeling steunverleening wordt overge plaatst dan zal deze persoon weinig van de gemeente-administratie kunnen leeren. De voorzitter merkt op, dat dit een kwes tie is welke nog nader in overleg met den secretaris zal dienen te worden bezien, ter wijl niet uit het oog mag worden verlo ren, dat de kans zeer groot is dat deze vo lontair dan in de plaats komt van den te benoemen ambtenaar. De heer van Emmerik is voor het toe kennen van eenige periodieke verhoogin gen. Het voorstel waarbij B. en W. worden gemachtigd tot oproeping van een ambte naar voor de afdeeling sociale zaken op een salaris van 800 wordt in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren van 't Hart, v. Emmerik, van Ruiten en v. d. Broek, al leen wat betreft de salarieering. De post jaarwedde ambtenaren ter secretarie wordt in verband hiermede met 300 verhoogd. Bouw van een nieuwe veld wachterswoning. Thans komt in bespreking de huisves ting De heer Penning de Vries vraagt IN DE DAGEN VAN KEIZER AUGUSTUS.... Lezing van prof. Huib Luns voor G. en W. Prof. Luns zou indien hij geen andere bezigheden had zich met vrucht kunnen wijden aan het schrijven van. een revue. Toen prof. Luns de kunsthistorie verkoos tot het vak zijner voorliefde, is in hem on getwijfeld een schrijvers-talent voor het amusements-tooneel verloren gegaan. Want zelfs nu, terwijl hij geheel-en-al opgaat in de stoffige kunst-critiek een vak bij uit stek geschikt om saai en taai gedoceerd te worden weet hij zijn van gedegen we tenschap getuigende lezingen op te dienen in het luchtige en amusante tempo van een non-stop-revue. De lezingen van prof. Luns hebben bo vendien deze eigenschap met een revue ge meen, dat, ofschoon één gedachte het ge heel beheerscht, de verschillende onder werpen van bespreking vaak slechts door een dunne draad met elkaar verbonden zijn en wij zouden niet durven zweren, dat zelfs dit dunne draadje nu en dan niet zoek raakte. Doch met een opgewekt: „Ziet eens!" spring de hooggeleerde spreker op zijn onderwerp terug, er altijd voor zor gend, dat de finale's het onder handen ge nomen thema in volle luister voor het pu bliek brengen. Het is gisterenavond wederom een on verdeeld genoegen geweest naar deze jaar lij ksche kunst-historische revue van prof. Luns te mogen luisteren. Het onderwerp was dezen keer de tijd van Keizer Augus tus een onderwerp, dat de spreker had gekozen ter mede-viering van het twintig ste eeuwfeest van dien grooten heerscher over het Romeinsche Imperium „de meest grootsche en meest indrukwekkende staatkundige constructie" welk eeuw feest, nu Italië zich opnieuw tot een mach tig volk heeft geformeerd, met bizondere praal zal worden herdacht, o.a. door een groote tentoonstelling. Dit Romeinsche Imperium, door Caesar voorbereid en door Augustus definitief ge grondvest, heeft de bewondering der Wes- tersche wereld tot zich getrokken, nog vele eeuwen nadat het zijn laatste snik had ge geven in den stormloop van de Islam. Octavianus, die de titel van Augustus aannam, was een neef en geadopteerde zoon van Julius Caesar, zijn oud-oom. Hij was, toen hij na den moord op zijn oud-oom een leidende rol in het Romeinsche gemeene- best begon te spelen, 18 jaar oud, en, vol gens Suetonius klein van postuur, zwak van gezondheid, blond van haar, een rustig gelaat met een doordringende oogopslag. Tot in zijn hoogen ouderdom bleef hij jeug dig van uiterlijk, ondanks dat hij „alle schoonheidsknepen verwaarloosde". Schetsmatig behandelde spr. de verove ringsoorlogen van Augustus, de vrienden kring van den grooten Keizer, zijn belang stelling voor de schoone kunsten, om daar na meer in bizonderheden te spreken over een tak van kunst, welke door de Romei nen op volmaakte wijze is beoefend: de portretkunst. Deze portretkunst noemde spr. typisch- Romeinsch, ofschoon verschillende phil- helleenen onder de kunstcritici een Griek- sche invloed aannemen een meening, welke spr. niet deelde. De Grieksche kunst heeft het „portret" niet gekend; daartoe was, in den bloeitijd van de Grieksche kunst, de mentaliteit van het volk te reli gieus. De Grieksche portret-bustes zijn te veel geïdealiseerd om echt portret te zijn. Ter staving van zijn betoog liet spr. een lichtbeeld zien van den kop van Socrates, die, ofschoon deze wijsgeer „gladaf te af schuwelijk was om naar te kijken", toch een schappelijken indruk maakte, zóó had de kunstenaar de trekken „bijgewerkt". En vervolgens toonde spr. een Romeinsche kop, het portret van Keizer Vespasian us, dat kennelijk „naar de natuur" gebeeld houwd was en voorts de buste van een ko ning uit Klein-Azië, die „als alibi had, dat hij uit 'visschen ging", doch die ongetwij feld te diep in het glaasje had gekeken. Deze realistische portret-kunst der Ro meinen staat hoogst-waarschijnlijk onder Etrurischen invloed. De Etrusken beoefen den met groote zorg de portret-kunst in REMMEN- EN LICHTWEEK VOOR WIELRIJDERS Drie dagen zijn er nu al om! U had niet even tijd? Ach kom! 't Is ook toch voor Uw veiligheid, indien Uw rijwiel veilig rijdt?! Is 't achterspotbord helderwit? Om U te helpen, zeggen w'ook dit De Rem- en Lichtweek geldt ook U! Wacht niet tot morgen, doe het nü! VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER. verband met de doodencultus. Ook in de Romeinsche dooden-cultus speelden de natuurgetrouwe, in was geboetseerde, af beeldingen der voorvaderen een groote roL In de begrafenis-stoeten werden deze pop pen medegedragen; in later tijd nam „de doode" zelfs „levend" aan zijn eigen begra fenis deel, doordat een tooneelspeler, met het dooden-masker van den ontslapene voor, in de begrafenis-stoet meereed. Prof. Luns toonde nog vele prachtige portretten van oude Romeinen, bustes, wel ke het karakter van de uitgebeelde per soon in marmer vereeuwigden o.a. het ge laat van den bankier Jucundus uit Pompeï, dat een treffende gelijkenis vertoonde met dr. Colijn, koppen met „oud-vaderland- sche gezichten" en koppen van „ongure klanten, die oud-vaderlandsche gezichten trokke n". Ook de portretten van vrouwen troffen door haar levens-echtheid. Al heeft Livia, de vrouw van Augustus een scherpe neus, daarom weigeren wij nog om te gelooven, dat zij al de troonopvolgers van haar man het leven liet ontnemen, om haar eigen zoon, Tiberius, te verheffen. Van de tallooze beeltenissen, welke van Augustus zelve zijn gemaakt, is het enor me standbeeld van Augustus als veldheer, (dat gestaan heeft in de villa van Livia te Primaporta) het allerschoonste. Bewonde renswaardig ook waren de gesneden ca- mée's uit de musea te Parijs, Londen en Weenen en de gedreven schaal met Augus tus' portret uit de zilverschat van Bosco Reale. Groote roem heeft Augustus zich ver worven door zijn veroveringen, doch groo- ter en meer sprekend tot het nageslacht was zijn faam als vredes-vorst. Na zijn triomphale intochten in Rome liet Augustus de tempel van den oorlogs god Janus sluiten. Een tijdperk van vrede trad in en ter eere van deze wereldvrede liet Augustus een altaar oprichten, de Ara pacis. Brokstukken van beeldhouwwerk van dit prachtige altaar zijn over de mu sea van Europa verspreid. De plaats van het altaar is thans met groote zekerheid vastgesteld, namelijk onder het tegenwoor dige Palazzo Fiano aan het Corso. De Duce koestert plannen om het altaar wederom bloot te leggen. Al zijn de moeilijkheden groot, spr. verwacht, dat het plan van Mus solini zal worden uitgevoerd, want wat dat heerschap in zijn hoofd heeft Het is tijdens dezen wereldvrede, dat de Verlosser in Bethlehem werd geboren. Door de geboorte van den Christus krijgt deze intense wereldvrede een diepere be- teekenis. Op de Augustus-tentoonstelling j wordt herinnerd aan de volkstelling, door i Lucas in zijn Evangelie opgeteekend. Want i de tentoonstelling is niet alleen gewijd aan j het bewind van Augustus, doch aan de ge- heele Romanita, de geheele Romeinsche be- i invloeding, die, bij de geboorte van Chris tus, in een nieuw stadium trad! Aan het einde van den avond heeft de voorzitter van G. en W., prof. Carp, zijn be wondering uitgedrukt voor de ongeloofe- lijk groote hoeveelheid kennis en voor de levendige, fascineerende wijze van voordra gen, door prof. Luns in zijn lezing ten toon j gespreid. of het niet mogelijk is de nieuwe afdee ling onder te brengen in het raadhuis op de bovensetage zulks in verband met het tijdelijk karakter van deze afdeeling en den financieelen toestand der gemeente. De voorzitter merkt op, dat dit niet kan met het oog op het publiek. Het onderhoud van het raadhuis zou dan meer bedragen dan de kosten van nieuwbouw. Na bespreking wordt besloten over te gaan tot den bouw van een nieuwe veldwachterswoning waar van de plannen nog nader aan de goedkeu ring van den Raad zullen worden onder worpen. Voor dezen bouw wordt een maxi- mum-crediet toegestaan van 4500, als mede 1000 voor inrichting van de be staande veld wachters woning tot kantoor gebouw met inbegrip van meublieering. Op een en ander zal de goedkeuring van Ged. Staten worden gevraagd. De wijziging van de gemeentebegrooting 1937 en 1938, als mede de vaststelling van een raadsbesluit tot toekenning van een renteloos voorschot aan de woiningbouwvereeniging tot dek king van in vorige jaren ontstane exploi tatietekorten gaan onder den hamer door, nadat wat het laatste cetreft de heer van Ruiten nog aan B. en W. in overweging heeft gegeven het bestuur van de woning bouwvereniging te verzoeken de waar borgsom te verlagen. Tegen het midder nachtelijk uur wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. HET HONGAARSCHE OOGSTFEEST IN HET ST. ANTONIUS-CLUBHUIS. Wij herinneren nog eens aan het Hon- gaarsche Oogstfeest, dat hedenavond in de zaal van het St. Antoniusclubhuis zal aan vangen. Gedurende vier avonden zal dat gdoote oogstgeest, dat opgeluisterd wordt door Hongaarsche muziek en attracties, worden gevierd, n.l. Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag en Maandagavond. Bovendien zal aan iederen lOOsten be zoekster of bezoeker een zeer mooi ge schenk worden aangeboden. MANUFACTURENDIEFSTAL. De politie stelde gisteren een onderzoek in naar een vermiste fiets ten huize van ze keren S. Zij vond het vehikel echter niet, doch wel een halven rol vitrage, waaraan een kaartje met den naam van den eige naar nog was bevestigd. De politie infor meerde daarop bij den manufacturier, of hij geen goederen vermiste, hetgeen deze bevestigend beantwoordde. Daarbij vernam zij, dat zekere A. S., een 25-jarige broer bij hem in betrekking was. Een huiszoeking, bij dezen ingesteld, bracht een politie-auto vol goederen te voorschijn, ter waarde van 180. A. S. werd aangehouden en heeft bekend. De fa. J. M. Krol, Breestraat 149 heeft vanaf Dinsdag a.s. een voetspecialist aan haar zaak verbonden. Voor bijzonderhe den verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2