RIJNSTREEK V7.IJDAG 14 JANUARI 1938 DE LEIDSdlE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 ALPHEN AAN DEN RUN. BEKNELD TUSSCHEN AUTO EN MUUR. Arbeider brak dij-been. Hedenmorgen had de arbeider C. S., werkzaam bij de brandstoffenhandel van de firma Booy het ongeluk bekneld te ge raken tusschen een vrachtauto en een muur, waardoor hij een ernstige beenbreuk be kwam. Dr. H. verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Het ongeluk werd ver oorzaakt bij het op gang brengen van de auto, die plotseling vooruitschoot, doordat blijkbaar verzuimd was de remmen af te zetten. Tentoonstelling van baby-kleertjes en lekker eten. Donderdag werd in de landbouwhuishoudschool een tentoonstel ling gehouden van een 25-tal complete baby-uitzettingen, die bij de a.s. blijde ge beurtenis aan behoeftige moeders zullen worden uitgereikt. Het lokaal was op keurige wijze met oranje versierd. De be langstelling voor deze tentoonstelling was zeer groot en de vele bezoekers waren al gemeen vol lof over hetgeen door het co mité van leerlingen dezer school was ver vaardigd. De bezoekers werden onthaald op een kop thee, terwijl, als vanzelf spreekt, de inmiddels traditioneel geworden be schuit met muisjes niet ontbrak. Gelijktijdig was men ook in de gelegen heid het werk der leerlingen te bezichti gen en ook de bak- en braadkunst der dames te bewonderen, waarbij menig be zoeker zijn neus te gast ging. 't Was een serie uitgebreide menu's in de keuken, die 's avonds na afloop der tentoonstelling werden verkocht. Uit het geheel bleek wel van welke groote beteekenis het onderwijs in deze school is voor de toekomstige huisvrouw. Geboren: Geertruda Johanna d. van W. Sassen en G. Prins Jacoba Maria d. van H. W. de Wit en T. M. Straathof Willem z. van W. Hoogendoom en H. A. Kok Johannes Cornelis z. van L. van Kok en B. G. van der Steeg. Overleden: Maria Kwik 83 j. wed. van J. J. Verlooij Johannes Cornelis Bangma 37 j. won. te Rotterdam Hen drik Isaac Prenzler 95 j. wedr. van A. de Ruiter Hendrikus Johannes Witjes 2 j. Gevestigd: van Zoeterwoude, A. Uit hol, klompenmaker, Vinkebuurt 60 van Veur: J. W. de Jong, dienstbode, Stations straat 40 Leiden: H. H. Bogaards, slager Emmalaan 49 Strijen: G. de Kruijff, veehouder, Kortsteekterweg 42 Hilver sum: R. van Dien Stationsstraat 13 Lei den: J. H. van 't Wout, logementknecht, Steekterweg 244. Vertrokken naar Amsterdam: G. Spijker, Amersfoort: J. Uijl Uithoorn H. G. van der Sloot Rotterdam: J. A. J. Beukers Kwadijk: W. de Vries 'sGra- venhage: Chr. A. Rosier Amsterdam. P. de Groot Wassenaar: D. M. van Heus- den Leiden: C. Bruines Loosdrecht: W. Griffioen en gezin— Rotterdam: W. Kamping en echtgen. Rotterdam: P. Idenburg. BOSKOOP. IJsclub. De ijsclub vergaderde onder voorzitterschap van den heer J. Mossel. De secretaris, de heer A. van Wilgen, las de notulen voor terwijl de penningmeester de heer Joh. de Ruyter zijn verslag gaf van den financieelen toestand der ver- eeniging; beide verslagen werden onver anderd vastgesteld. Het laatste sloot met batig saldo. De heeren B. Lünnemann en C. J. Valkhof werden wederom benoemd tot kasnazieners. Als volgende punt der agenda kwam de bestuursverkiezing ter sprake. Aftre dend waren de heeren J. Mossel en H. v. Tol, die met algemeene stemmen werden herkozen. In de vacature, wegens over lijden van den heer C. de Leede, en het bedanken van den heer A. v. Wijk, wer den gekozen de heeren Kranenburg en Rttzema, terwijl de heer A. v. Wijk werd aangesteld als vaste bode. Hierna werd besproken de aanschaffing van snoer en lampen voor verlichting van de ijsbaan. Dit was bij de vorige vergade ring reeds besloten, doch nog niet uitge voerd wegens gebrek aan ijs. Het ligt nu in de bedoeling om over te gaan tot aan schaffing van een steekkabel van 400 M. met 100 lampen welke aanschaffingskos- ten waren geraamd op pl.m. 70.be halve de lampen. Bij de rondvraag stelde de heer B. Lün nemann voor om in verband met het be danken der leden de contributie voor dat jaar nog te handhaven. De heer P. Guldemond vroeg hoe het stond met de aansluiting bij de Zuid- Hollandsche IJsvereeniging. De voorz. antwoordt hierop, dat dit zeer bezwaar lijk was, aangezien geen doorverbinding op het ijs bestaat met de noordelijke bu ren. Hierna sluiting. E.M.T.I.B. Op 29, 30 en 31 Maart as. zal, uitgaande van de Bosk. Midd. Ver- eeniging een tentoonstelling worden ge houden in gebouw Flora. De bedoeling van deze tentoonstelling is om rechtstreeks contact te maken tusschen publiek en producent van de artikelen. Uitsluitend bonafide bekend staande fa brikanten zullen worden uitgenoodigd, waarbij tevens de Boskoopsche midden stander in de gelegenheid wordt gesteld te exposeeren, echter in elke branche slechts één expositie. Er zal een speciale tentoonstellingscou rant verschijnen en voor de diverse at tracties voor het publiek zijn fraaie prij zen ter beschikking gesteld. Coöperatie. In gebouw Flora is op leerzame, interessante wijze aan het vrou welijk publiek van Boskoop een kijkje gegeven op het werk van de Haka. De heer v. Amstel, voorz. der Haka, lichtte een en ander duidelijk toe. Voor de aanwezige dames, die dagelijks met deze producten van nijverheid in aanraking komen was de Haka-film een interessant onderdeel van dezen vond. Ook de omlijsting van de avond met gra- mofoonmuziek en teekenfilms was keurig verzorgd en de Haka mag met deze avond welke goed was bezet, zich gelukwen- schen. Zangver. „Amicitia" Mede door het overweldigend succes van Woensdag avond kan nog worden medegedeeld, dat het bestuur heeft besloten om bij de a.s. voorjaars bloemententoonstelling een zanguitvoering te geven in gebouw Flora. Zulks in verband met de uitnoodiging van het bestuur der tentoonstelling, van welke uitnoodiging dankbaar gebruik zal wor den gemaakt. BODEGRAVEN Benoeming weleerw. heer Kuipers Door Z. Hoogw. Exc. Mgr. Dutois en E. Maréchal, Vicaris-Generaal, is onze plaats genoot, de weleerw. heer H. Kuipers be roemd tot kapelaan te Avignon, Faubourg van Lens, bisdom Arras, Pas de Calais. Het postadres luidt aldus: Monsieur l Abbé G. Kuipers, Vicaire a Avignon Pas de Calais (Frankrijk). Zijneerw. is reeds vandaag, Vrijdag, vertokken. S. Gorter t Deze week werd in deze gemeente het bericht ontvangen, van het overlijden van den heer S. Gorter te Dedemsvaart, in le ven hoofd der openbare school alhier. Jubileum. Heden herdacht de heer W. Zaal de dag dat hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de firma Noordhoek en Zn. Van morgen werd de jubilaris op het kantoor ontbangen. Zeer waardeerende woorden werden gesproken, en de werklust van Zaal geroemd. Als bewijs van waardeering werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden. Ook het personeel liet zich niet onbetuigd en bood bloemen en een geschenk aan. „Stille Omgang". Donderdagavond ver gaderde bovengenoemd genootschap in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer J. de Groot, sprak 'n enkel woord ter opening, en betreurde de geringe opkomst. De notu len, welke verzorgd waren door den secre taris, den heer H. Beijk, werden onveran derd aanvaard. De penningmeester, de heer P. Scheer, gaf een financieel verslag over het afgeloopen jaar, hetwelk met een batig saldo sloot. De controle-commissie zeide alles ip goede orde te hebben be vonden. Volgens rooster is de voorzitter aftredend. Na gehouden stemming blijkt, dat de heer J. de Groot met bijna alge- meene stemmen herkozen is. De secretaris, de heer H. Beijk, deelt mede, niet langer Mededeelingen. In de eerste helft van Februari bestaat de vereeniging 12,5 jaar. Het bestuud wil een feestvergadering or- gar.iseeren, waarop de leden uitgenoodigd worden met hun vrouw of verloofde. Door de afdeelingen Amstelveen, Boven kerk en Nieuwer Amstel zal getracht wor den een voorlichtingsdienst te verkrijgen, waarvan onze afdeeling tegen een kleine contributie ook lid kan worden. De heer W. Verlaan beval dit instituut warm aan Men besluit om lid te worden. Vervolgens wordt het antwoord van den minister van Economische Zaken voorgele zen op het telegram, hetwelk luidt, dat er getracht zal worden een regeling te tref fen voor de kleine tuinders. Het jaarverslag van den secretaris wordt dankbaar aanvaard. De penningmeester heeft nog een batig saldo van 13.61. Als bestuursleden worden herkozen de heeren Fr. Lek, J. v. d. Hulst en Th. P. Könst. Hierna sluiting met den chr. groet. Prijsuitreiking B.V.L. le Prijs H. Bro- zius, 2e J. Plasmeijer, 3e A. Vermeij, 4e Th. Winter, 5e B. de Jong, 6e G. v. Oost- waard, 7e G. W. Voorn, 8e C. Plasmeijer, 9e C. de Horde, 10e J. Barels, He C. v. d. Burg, 12e P. J. Groen, 13e C. v. Zaal Wz., 14e J. d. Haan, 15e C. Verlaan. HAZERSWOUDE. BOTSING OP KRUISPUNT. Chauffeur meende, dat Gemeeneweg voorrang had. Gistermiddag heeft op het kruispunt Dorp Nieuwe Provinciale w<=>g een vrij ernstige autobotsing plaats gehad. Terwijl een groo.e vrachtauto van de „Spar"' den weg pas seerde, kwam met groote snelheid de heer Lankhorst uit Haarlemmermeer van de richting Rijndijk in een luxe auto aanrij den, in de meening, dat hij zich op een voorrangsweg bevond en dus niet behoefde te letten op het verkeer uit de zijwegen. Een aanrijding bleek onvermijdelijk. De luxe wagen werd zwaar beschadigd, terwijl de lichtpaal, staande in het centrum van het dorp, eveneens beschadigd werd. De vracht auto kreeg een paar gedeukte spatborden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Installatie „St. Jansknapen". Giste ren had in de kapel der Eerw. Zusters de eerste installatie plaats van de onlangs opgerichte afdeeling der Kruisvaart: de St. Jansknapen. In de stemmig versierde kapel waren de leidster en 35 jongens ge knield, toen de eenvoudige en toch be- teekenisvolle plechtigheid begon. Onder het Lof, waarin door de jongenszelf de gregoriaansche gezangen, begeleid door J. Wesselingh Jr., werden gezongen, werd de installatie verricht. Eerst 'n korte opwekking van den Di recteur der Kruisvaart om de verschillen de puntjes van de aspiranten kaart eens Ie, Gb. Kortekaas en A. F. Kool. flink en kordaat aan te pakken en als een dering gevraagd aangaande eenige geval len in de steunverleening. De penningmees ter, de heer A. Honout, maakt de begroo ting bekend, waar geen enkele op- of aan merking op gemaakt werd. Eindelijk het groote punt, ni. de tombola, 2 extra prij zen, elk een vrijkaart voor de retraite, vie len ten deel aan de heeren P. Verhaar en H. v. d. Berg. Het is allen zeker naar wensch verloopen, want van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. „Hulp in nood" bracht op 1.23%. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Aanrijding. Donderdagmorgen te om streeks 9 uur, werd de 18-jarige mej. Kals- hoven, in dienstbetrekking bij de land bouwer Schippers aan den Hoogen Rijndijk, toen zij per rijwiel vanaf de veerpont aan het Prinsenschouw in den Hoogewaard al hier, door naast de fabriek van Gebr. Op- pelaar gelegen steeg den rijweg plotseling wilde oversteken, aangereden door een uit de ricnting Leiden komende luxe auto, af komstig uit Dubbeldam Het meisje kwam zoodanig op de straat terecht, dat ze be wusteloos bij de fabriekarbeider Hogenes werd binnen gedragen en aldaar door dr. Vlaanderen werd behandeld. Behalve gehavende kleeding was ook haar rijwiel ernstig beschadigd. Waarschijnlijk is het ongeval te wijten aan eigen onoplettendheid van het slacht offer, omdat het uitzicht vanuit genoemde steeg op den rijweg dooi het fabrieksge bouw aldaar geheel wordt belemmerd. NIEUWERBRUG Vergadering IJsclub. Onder voorzit terschap van den heer D. v. Dam kwam de ijsclub „Wintervermaak" in vergadering bijeen in de zaal van café „Het Grauwe Paard". Na een kort openingswoord leest de secretaris, de heer C. v. Eek, de notu len, welke onveranderd worden goedge keurd. Uit het verslag van den penning meester, den heer P. Breedijk Azn., blijkt dat er een batig saldo van 47.88 in kas is. Bij de bestuursverkiezing worden de af tredende bestuursleden, de heeren D. v. Dam en P. Piek, met groote meerderheid van stemmen herkozen. Het punt „bespreking feesten", staat in het licht van een eigen ijsbaan. Langdurig wordt gediscussieerd om ook ter plaatse een ijsbaan te maken. Ht grootste bezwaar blijkt echter te wezen om een geschikt ter rein hiervoor te krijgen. De beste terrei nen hiervoor blijken te zijn 't weiland van den heer C. Kok en het weiland van den beer J. v. Elten, beiden gelegen langs de Dubbele Wiericke. Het bestuur zal met deze personen onderhandelen en zoo noo- dig later nog een vergadering bijeen roe pen om het financieele gedeelte te regelen. Hierna volgt een gratis-verloting van si garen, waarvan de gelukkigen waren: P. Breedijk Azn., H. v. d. Berg, N. v. Leeuwen Hzn., P. Piek, M. P. A. v. Velsen, H. Fioo- secretaris van het genootschap te kunnen goede gt. Jansknaap met Jesus leeren zijn. Besloten wordt de eerstvolgende gaderine de verkiezing van een anderen secretaris aan de orde te stellen. Behan deld worden voorts enkele ingekomen stuk ken, welke voor kennisgeving worden aan genomen. De voorz. brengt even het feit in herinnering van het feest van het Genoot- gestelde vragen antwoordden. Eén voor schap, en brengt bijzonder dank aan den j ££n Spraken ze de belofte uit, onder het zeereerw. pastoor, voor diens warme me- brengen van de handgroet. Later knielden cewerking tot welslagen van het kerkelijk ze weer één voor één op de trappen van TER AAR. om te gaan, zooals St. Jan, die, volgens de legende, als knaap de dagelijksche vriend j j)e Nationale Feestdag. De commissie was van den jongen Jesus. j tot viering van de verwachte blijde ge- Dan had de wijding plaats van het beurtenis in het Prinselijk Gezin is er in ge- klein, maar mooi uitgevoerd vaandel, siaagd op korten termijn haar voorberei- waama de jongens fier en blij op de hun feest van het Genootschap. De secretaris brengt een jaarverslag uit, hetwelk aller instemming had. Bij de rondvraag wordt verzocht de con vocaties wat eerder te verzenden, hetgeen wordt toegezegd. In de Meije zullen voort aan Zondags tevoren kaarten v. d. Stillen Omgang verkrijgbaar zijn. De zeereerw. pastoor feliciteert den voorz. met diens herbenoeming. Spr. brengt allen hartelijk dank voor het mooie vaandel, hetwelk de leden van den tSil- len Omgang en anderen hebben geschon ken. Uw groot geloof, uw groot vertrouwen getuigt van uw vurige liefde tot het H. Al taarsacrament, waarvoor gij zoo gul hebt geofferd. Spr. bedankt den secretaris, bij zijn aftreden, voor het keurige werk, het welk hij vanaf de oprichting, voor het Ge- nootslhap heeft verridht. Hierna sluiting. Vereeniging van kaashandelaren. Ge noemde vereenigng hield de jaarvergade ring in hotel van Haaften. Er werd gerui- men tijd gesproken over de mindere aan voer. Hoewel men aanvankelijk meende, dat dit plaatselijk was, is komen vast te het altaar om hun installatiediploma ontvangt te nemen. Moge deze eenvou dige stille plechtigheid, die zich in alle stilte zonder andere aanwezigen voltrok, een goed begin zijn van deze nieuwe af deeling; zoo zijn de beste vruchten ervan te verwachten, omdat hier niet het uiter lijke, maar de innerlijke stemming de doorslag gaf bij jongen van 912 jaar, die toch jongens zullen en ook moeten blijven. LEIDERDORP Staatspartij. Gisteravond had in het café van den heer Ramaker alhier de jaar vergadering plaats van de R.K. kiesver- eeniging onder voorzitterschap van den heer W. P. v. d. Geest. Door den secr., den heer J. J. Klaver, werd een goed ver zorgd jaar voorgelezen, dat onder dank werd goedgekeurd. Hierna kwam de penningmeester aan de beurt. De inkomsten bedroegen 19.25; er was nog een kassaldo van het vorige jaar i van 12.35, aldus was er in kas 31.60; de uitgaven bedroegen 28.91, dus was er een voordeelig saldo te boeken van 2f~ J 11 n R„H0<rraven 11 een vooraeeng saiao te uuett-en v<ui j i.ua. Sla,Unw„l£° ,705' Jt. "minder aanvoer I De voorz. verzocht de heeren A. Bakker en Ramaker de boeken en bescheiden van den penningmeester na te zien. Hier na bestuursverkiezing. Volgens het nieu we reglement werd eerst de voorzitter ge komen. Bij de stemming verkreeg de heer van der Geest 10 st., de heer Hollander 1 st. en 1 blanco. Hierna had de verkiezing plaats van de 2 andere bestuursleden, de heeren A. Streng en H. de Hollander. De heer Streng verkreeg 9 st, de heer Hollan der 8 st., L. v. d. Ing 1 st., A. Bakker 1 en B. A. Ramaker 1 en 2 van onwaarde. Na rondvraag sluiting. AARLANDERVEEN. pet., Woerden 170,5 pet. minder aanvoer had dan vorig jaar. Enkele oorzaken: ziek te onder het vee en „melk zoet weg" wer- den genoemd. Vooral de groote steden ne- j men steeds meer melk af. De handel met Duitschland en België had een vlot ver- loop; ook over de clearing was men te- j vreden. Hierna sluiti.ng. Eindshiitslag bekerwedstrijd „Willem Teil" 1937. Buks: 1. J. J. Hoogendoom, 2. C. Bloemendaal, 3. J. Versloot, 4. P. Bongenaar, 5. H. Göbel, 6. T. F. Oskam. K.S.O.: 1. J. J. Hoogenboom, 2. F. F. Os kam, 3. J. Versloot, 4. P. Bongenaar. Beker: 1. J. J. Hoogendoom, 2. J. Ver sloot, 3. T. Oskam, 4. P. J. Bongenaar. DE KWAKEL L.T.B. „St. Amandus". Vergadering bij J. Leenders; voorzitter de heer P. W. Pouw. Aanwezig burgemeester C. A. M. j Koot. Na opening met den chr. groet memo reert de voorz., dat het afgeloopen jaar een slechten tijd is geweest voor de tuinl ders; hij wijst op de onvoldoende steunuit- keeringen, vooral op de snijboonen. Spreker hoopt nog op een uitkeering, spreekt de wensch, dat spoedig de tijd aanbreke, dat cr geen steun uitgekeerd behoeft te worden en wenscht alleen een zalig nieuwjaar. i deelen, daarin opgesloten, naar voren ge- Notulen worden gelezen en onveranderd i bracht, goedgekeurd. Door den heer R. v. d. Meer werd ophel- dende werkzaamheden te voltooien. Een aantal dames collecteerde langs de huizen der ingezetenen een bedrag van ongeveer 72.terwijl door de gemeente per school kind 0.15 is beschikbaar gesteld voor een herdenking op de scholen. De R.K. Muziekvereeniging en de Chr. Zangvereeniging hebben beide medewer king toegezegd, zoowel voor het concert en oe zang-hulde bij het Raadhuis als voor de lichtstoeten. Het comité rekent er op, dat ieder tevoren zijn maatregelen zal nemen opdat, wanneer b.v. 's-middags om 5 uur de verwachte blij de mare zich door het land verspreidt, te half acht velen met lampions, fakkels, ver sierde rijtuigen, auto's en andere feestelijk verlichte voorwerpen zich bij het gemeen tehuis of bij Schreuder opstellen. Den vol genden dag, dus op den Nationalen feest dag, is het de bedoeling in het gedeelte Langeraar een dergelijke lichtstoet te hou den, beginnende bij de Katholieke kerk. Vanzelfsprekend kan men aan beide op tochten deelnemen. Voor het materiaal, dat benoodigd is voor de vreugdevuren gelieven degenen, die goel brandbare stoffen als erwtentakken e.d. ter beschikking wil stellen, zich tot een der co mité-leden te wenden, waarna een en ander J kan worden afgehaald. Want ook de stapels brandstof moeten tevoren worden klaarge maakt. Natuurlijk is alles geregeld behoudens onvoorziene omstandigheden. Maar overi gens mag gezegd worden: Ter Aar is klaar. WOUBRUGGE Veilingvereeniging. Uit het jaarver slag van de Woubrugsche eierveiling blijkt, dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar 1937 hebben bedragen 2411.81, terwijl de uitgaven beliepen 2399.52, zoodat een batig slot geconstateerd kon worden van 12.29. Per 31 December 1937 bedroeg het aantal leden der vereeniging 50. Volksbond. De tombola, gratis verbon den aan dezen avond, had zij1 aantrekkings kracht wel laten gelden, want tot de uiter ste hoeken was de zaal gevuld. Met gebed werden de overledene leden herdacht, waarna het Bondslied werd gezongen. In de notulen gaf de heer E. A. Vork een prachtig verslag van de rede, door den heer Loerakker, de vorige vergadering gehouden. Het Tweede Kamerlid, de heer Steinmetz, WOERDEN Personalia. Mej. C. Drinkenburg, leer linge van den heer S. P. Onneweer, slaag de dezer dagen voor het examen boekhou den der Vereen, v. Leeraren en. de Han delswetenschappen. De brulboei brult. Het bekende Woer- densche Dubbelmannenkwartet „De Brul boei", dat onder leiding van zijn directeur hield een lezing over de collectieve ar- j de heer g P. Onneweer, reeds vele zeer beidsovereenkomst en de ver bindend ver- geslaagde uitvieringen heeft gegeven, hier ter stede en daarbuiten, zal nu ook op 16 I Februari a.s. te Oude water met een bij- I zonder programma optreden op een feest- avond, georganiseerd door het Gem. Man nenkoor, aldaar. ZEVENHOVEN Het spaarsysteem. Nu de spaarrege ling voor werklooze steuntrekkess als in geburgerd beschouwd mag worden, en de Zaterdag van de vorige week gold als een fatale datum voor een tweede uitkeering, melden wij, dat in deze gemeente 16 van de 18 die ervoor in aanmerking komen, als spaarder staan ingeschreven. Zeker een mooie deelname, als men weet, dat z.g. kas trekkers hieronder niet vallen, wat jam mer is, omdat op deze wijze niet-georgani- seerden in staat zijn 6 a 7 weken langer te sparen en wat het voornaamste is de Overheidstoeslag daarop te ontvangen. Arbeidbemiddeling. Uit het overzicht van de arbeidsbemiddeling in deze ge meente blijkt, dat er op 1 dezer stonden ingeschreven 47 mannen, waarvan er on der de 34 jaar 10, terwijl er tusschen de 31 40-jarigen leeftijd 13 zijn; daarboven tot 50 jaar vinden wij er weer 10. Voor deze gemeente is het zeker een hoog cijfer. De schoolgeld-verorde #ing. In de raadsvergadering van 18 October 1937 wij zigde men de schoolgelc^verordening spe ciaal met het oog op grootere gezinnen; men beoogde n.l. een tegemoetkoming in het schoolgeld. Ook ingeval een of meer dere kinderen uit een gezin tevens in een andere gemeente een school bezoeken. Met de gewone en veelvuldig voorko mende reductie-bepalingen van een zeker percentage bij gelijktijdig schoolbezoek van meerdere kinderen uit hetzelfde gezin op dezelfde school, was bovengenoemd be zwaar niet ondervangen. Bepaald is, dat slechts 90 pet. bij twee, 80 pet. bij drie, 70 pet. bij vier en 60 pet. bij vijf of meer leerlingen uit eenzelfde gezin, verschuldigd is van den gewonen in de verordening opgenomen aanslag. Deze verordening verkreeg heden de ko ninklijke goedkeuring. Werkverschaffing. De minister van Sociale Zaken heeft het Gemeentebestuur gemachtigd maar even niet minder dan 25 werklooze arbeiders te plaatsen in het centrale werkverschaffingsobject te Nieuwkoop (afbaggeren van rietland enz.). Een goede stap in de goede richting, als natuurmommenten het pleit niet wint. ZOETERWOUDE. Geboren: Cornelia Catharina There- sia d. v. J. J. v. Meurs en C. A. Lieverse. Willem Jan z. v. N. W. C. Brouwer en H. M. H. Beek. Petrus Theodorus z. v. G. M. Bos en C. G. Molenkamp. Theodo rus z. v. C. Th. v. d. Maat en W. van Haastrecht. Johannes Jacobus z. v. C. H. v. d. Velden en B. W. Karstens. Jo hannes Gerardus Willebrordus z. v. W. J. Vlasveld en A. P. v. Eeden. Gertrudis Elisabeth Johanna Martina d. v. P. H. J. E. Beereboom en A. M. Slootweg. Pe trus Leonardus z.v. C. J. v. d. Poel en E. Th. Vergeer. Sophia Cornelia d. v. C. S. Schuur en C. M. de Brabander. Adria- nus Willebrordus z. v. A. C. Paardekoo- per en M. M. Straathof. Johanna Ge- noveva Maria d. v. M. v. Steijn en W. G. v. Lochem. Anna Maria Cornelia d. v. P. de Vogel en J. M. d. Elsen. Adrianus Henricus z. v Chr. J. Kluiters en E. M. v. d. Meer. Overleden: Cornelia Oudshoorn 81 j. echtgen. v. B. d. Jeu. Johanna Petit 72 jaar. Johanna Maria Spijker 68 jaar echtgenoote v. J. Roessen. Maria Brou wer, 20 jaar. Ondertrouwd: Nicolaas Hubertus Onderwater 31 j. van Stompwijk en Jo hanna Cornelia v. d. Salm 27 j. van Zoe terwoude. Johannes Gijsbertrus v. d. Ploeg 25 jaar van Woubrugge en Corne lia Maria Wilhelmina v. Veen 22 j. Gevestigd: L. Castelijn en gez. van 's-Gravenhage. S. v. Noort v. Leiden. A. P. Vermeulen en gezin v. Leiden. A. M. Kool van Amsterdam. A. Maar schalk v. Haarlem. G. C. v. Meurs van Zoe- termeer. F. A. v. d. Zalm v. Haarlem. C. G. P. Schouten van Heemstede. Vertrokken: A. Binnendijk naar Leiden. J. M. Berg naar Haarlem. W. Johmin naar Duitschland. A. Rietkerk naar Leiderdorp. B. M. v. d. Voort naar Leiderdorp. A. E. Vetter naar Leiden. G. dé Haas naar Leiderdorp. A. Uit hol naar Alphen aan den Rijn. L. v. Velzen naar Rijswijk. C. J. d. Heij naar Amsterdam. S. H. Busscher naar Den Haag. M. J. F. Meeijr naar Leiden. A. J. Berk naar Lisse. J. M. d. Ak ker naar Leiden. ZWAMMERDAM Loop der bevolking over het jaar 1937 Vermeerdering door geboorten 40 m. en 30 vr. tot. 70; door vestiging: 81 m. en 114 vr., tot. 195. Tot. vermeerdering: 121 m. en 144 vr. tot. 265. Vermindering door overlij den 12 m. en 11 vr., door vertrek 80 m. en 88 vr.; tot. vermindering 92 m. en 99 vr., tot. 191. De bevolking vermeerderde dus met 29 m. en 45 vr., tot. 74. Bevolking op 1 Januari 1937: 1268 m. en 1280 vr., totaal 2558. Stander der bevolking op 31 Decem ber 1937: 1299 m. en 1335 vr., tot. 2632. klaring daarvan. Heel duidelijk en met voorbeelden, werden door hem de voor- I Gevestigd: Mej. K. Bals, van Zand- I voort wed T. Ruitenburg van Spengen, van Reeuwijk. Vertrokken: P. Koster naar 'sHer togenbosch H. W. Rooda en gezin naar Alphen a. d. Rijn. Geboren: Anthanius Petrus Maria z. van N. A. van Rossum en C. A. Stolwijk Frederik z. van K. Spreij en M. Duijm. G e t r o u wd: C. Dekker 27 j. te Stolwijk en H. W. Bouthoorn 27 j. Overleden: Maria v. d. Graaf wed. van G. Spengen 82 j.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10