Een honderd-jarige te Boskoop RECHTZAKEN DONDERDAG 13 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 De geheele bevolking kwam Droog gelukwenschen Van links naar rechts: Kapelaan B. G. H. Keyer, de heer K. Verkade, voorz. Gem. Armbestuur, burgemeester Mr. E. P. Verkerk, Mevrouw Klinkenberg, C. Droog, de heer Klinkenberg en Pastoor A. J. v. Meeuwen. Gisteren is op grootsche, onvergetelijke wijze het eeuwfeest gevierd van den heer Comelis Droog, geboren te Waddinxveen den 12en Januari 1838. Een plechtig dankoffer. Reeds vroeg begon de dag met een plechtige H. Mis in de parochiekerk te Boskoop. Tot vlak voor de deur van de kerk werd de heer Droog gereden, waar hy verwelkomd, werd door een stoet van bruidjes. Onder de tonen van het Veni Creator schreed de stoet naar voren, waar de familieleden reeds waren gezeten. Ook de weesvader en weesmoeder, de heer en mevr. Klinkenberg, waren in de kerk aanwezig, terwijl de geheele kerk was be zet met belangstellende parochianen. De H. Mis werd opgedragen door den zeereerw. heer pastoor van Meeuwen, ge assisteerd door de beide kapelaans. Na de H. Mis gingen alle familieleden de pastorie binnen, waar hun een ontbijt werd aangeboden. Om 11 uur had in het oude mannen- en vrouwenhuis „Marcus XIV'' in Den Ham de officieele receptie plaats. Temid den van slingers en bloemen en omringd door zijn kinderen en kleinkinderen zat de honderdjarige rustig aan z'n sigaartje te trekken. De heer Droog scheen zich in deze omgeving, en in zijn nieuwe kleeren, waarin hij van top tot teen gestoken was, en welke hem als cadeau waren geschon ken, bijzonder op zijn gemak te voelen. Geen spoor van emotie was in zijn hou ding op te merken en door geen enkel officieel persoon liet „de jongen van 40'' zooals hij zich zelf wel noemt, van zijn stuk brengen. Onder de gasten merkten we allereerst op zijn kinderen en kleinkinderen, de weesvader en moeder, de heer en mevr. Klinkenberg, de zeereerw. heeren pas toor A J. v. Meeuwen, kapelaan B. G. H. Keyer, kapelaan S. v. Drunen, burge meester E. P. Verkerk, de wethouders Guldemond en v. Gelderen, de gem.-se- cretaris, de heer W. Trapman, het Bur gerlijk Armbestuur en verder de ver pleegden van het weeshuis ten getale van pl.m. 20 personen. In totaal ruim 50 per sonen. Versjes en bloemen. Na de diverse gelukwenschen werden door twee achterkleinkinderen van den jubilaris een tweetal versjes gedecla meerd, waarbij zij bloemen aanboden, hetgeen een aardige attentie was waar mee de heer Droog zeer in zijn schik was. Onder gezellige kout werd koffie genut tigd met gebak, waarbij de heldendaden van „Kees" wel de hoofdrol in het gesprek speelden. Hierna sprak mevr. Klinkenberg (wees moeder) een kort woord tot de aanwezi gen. „Een kort woord te spreken tot u allen op dit zoo dankbaar moment, is hier toch zeker wel op zijn plaats. En dan willen wij als vader en moeder van dit huis al lereerst een woord van dank brengen aan u Burgemeester en wethouders, en den heer Trapman, voor de goede wen- schen tot den jubilaris gesproken. Ook inzonderheid tot u eerw. geestelijkheid voor uw wenschen. Wij stellen het zeer op prijs, dat gij persoonlijk onze verpleeg de C. Droog in dit huis is komen felici- teeren. Dan willen wij ook nog een woord van dank brengen aan ons geacht bestuur, den voorzitter, den heer N. Verkade, hier aan toevoegende dat door uw aller mede werking is verkregen, dat deze dag voor den jubilaris tot een onvergetelijke is gemaakt. Spr. besluit met de wensch, dat in dit huis nog vele ouden van dagen een rus- tigen levensavond mogen genieten. Hierna sprak de heer K Verkade,, voor zitter van het Armbestuur, een woord van dank, waarin hij in waardeerende woor den de aanwezigen dankte inzonderheid de weesvader en moeder voor de keurige verzorging, die de ouden van dagen steeds ondervinden. 's Namiddags had de receptie plaats. De belangstelling was overweldigend. Eenieder, die maar even kans zag, zich aan zijn bezigheden te onttrek ken, maakte van de gelegenheid ge bruik om den heer Droog te felici- teeren. En geen wonder ook. Jaren lang heeft de heer Droog geheel Bos koop doorkruist met zeis of spa. Geen kweekerij bijna, waarin Droog geen werkzaam aandeel heeft gehad, hetzij met kanten maaien of spitten of bag geren enz. Op zijn 100ste verjaardag heeft geheel Boskoop zijn medeleven getoond; zelfs Boskoopers, die in verre vreemde landen hun bestaan hadden gevonden, hadden hun gelukwenschen gezonden. Het weeshuis daverde van dc serenades. Doch de maat was nog niet vol; want. nauwelijks was de receptie beëindigd, of de Harmonie Excelsior kwam een sere nade brengen waarvan het geheele wees huis daverde. En temidden van al die drukte stond daar, verbaasd om zich heen ziende, en nauwelijks begrijpend dat dit alles voor hem was bestemd, de jubilaris. Het gebeuren was te plechtig, om er grap jes over te maken, doch de heer Droog wist er zelf raad mee, en loste met een uitnoodiging tot de muzikanten om bin nen te komen, het geheele probleem op. Mocht de jubilaris de hoop koesteren eindelijk eens wat rust te genieten, deze hoop ging spoedig in rook op, toen de R. K. Harmonie „St. Caecilia" zich niet onbetuigd liet en een serenade kwam brengen. De heer Droog heeft onlangs den wensch te kennen gegeven ook eens te willen vliegen; wij vernemen, dat de K. L. M. den jubilaris een gratis-tochtje heeft aan geboden. Het is voor den heer Droog een dag ge weest, om niet meer te vergeten. „Een droom uit mijn kinderjarenzou de ju bilaris zeggen, waaraan ik later nog met genoegen terug zal kunnen denken. Wij eindigen met den wensch, dat we den heer Droog bij zijn volgend eeuw feest nog even gezond en frisch mogen terugzien. geschiedenis - van Caecilia weergaf, zulks tot beter begrip van de tableaux vivan ts. Hierna zetten piano en harmonium, het oratorium in. De zangers en zangeressen vielen in, en onder ademlooze stilte van de zijde der toehoorders werd het doek geopend en aanschouwden we het eerste tableau vivant, voorstellende de H. Caeci lia, bezingende het groot geluk harer be keering, spelende op de harp. Het harmo nisch verband tusschen zang en tableaux maakte een onvergetelijken indruk. We hooren en zien achtereenvolgens: de ver schijning van de Engel aan Valeriaan, Cae cilia beschermend: de weigering van Cae cilia om aan de afgoden te offeren, waar door zij door den prefect ter dood wordt veroordeeld; Caecilia op haar sterfbed; de begrafenis van Caecilia en de verheerlij king. Machtig mooi was de zang, zoo mooi zelfs, dat het publiek vergat te applaudis- geven werd. Hierna ging generaal Kramer er toe over om aan een negental nieuwe leden het draagkruis uit te reiken. In de hierop volgende pauze werd koffie met een sigaar gepresenteerd aan de hee ren, terwijl de dames in plaats van een si gaar een zakje Oranje-muisjes kregen wat vanzelfsprekend zeer werd geapprecrieerd. Voorts werd de traditioneele tombola ge houden waarvoor ook nu weer tol van prij zen werden ontvangen van bekende fir ma's. Ook het traditioneel schilderij van de fa. N. Samsom alhier ontbrak niet. Ten slotte verleende de rederijkerskamer „Tot Nut en Genoegen" weer een zeer gewaar deerde medewerking door de opvoering van „Het Spookschip". Resumeerend is het niet teveel gezegd aLs we de tweede lustrum viering van deze afdeeling uitstekend ge slaagd noemen. Het gevaar van „pootje haken". In de Bruggestraat werd Woensdagmiddag een 6- jarig meisje van de familie D. over een voet gereden door een treiler, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd. Om trent de oorzaak vernemen wij, dat een jon gen het kind pootje haakte", waardoor zij kwam te vallen met bovengenoemde oor zaak. Gelukkig kan het kind thuis worden verpleegd; de jongen kreeg ter plaatse van omstanders een flinke aframmeling. BOSKOOP. Een complot van jonge dieven. In verband met een bericht betreffende den diefstal van rijwiel-onderdeelen e.d. door den 16-jarigen v. B., kan worden me degedeeld, dat bij verder onderzoek is ge bleken, dat nog meerdere personen hierbij betrokken zijn. Het is een geheel complot jeugdige dieven, die er hun werk van ma- ken alle mogelijke artikelen te ontvreem den, om van de opbrengst de „groote me neer" te spelen. Zelfs eenige volwassen personen zijn hierbij betrokken. Een zes tal jeugdige oplichters is reeds op trans port gesteld naar Den Haag waar verhoor zal worden afgenomen. Gem. Zangvereen. „Amicitia". Woens dagavond had in het R. K. Vereenigings- gebouw de uitvoering plaats van boven genoemde Zangvereeniging, waar werd uitgevoerd een oratorium voor solo en koor, getiteld „Die Heilige Caecilia". Het is een avond geweest, èn voor de Zang- vereen. zelf, èn voor de aanwezigen, van onvergetelijke aard. Koor en solo's waren verzorgd op een manier welke alle toe hoorders tot de laatste klank boeide. Door den heer W. Nieuwesteeg, waarnemend voorzitter van de Zangvereen., werden de aanwezigen begroet, waarna de zeereerw. heer Pastoor v. Meeuwen in het kort de Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats aan den heer J. v. d. Bosch uit Gouda, dirigent van Amicitia. Ook de heer G. Hoppezak uit Leiden, tooneelkapper, verdient een pluimpje voor de keurige verzorging van de grime. Ook aan de beide kapelaans, de weleerw. heeren B. G. M. Keyer en H. van Drunen, dank voor de vertaling van de tekst, welke in de tekstboekjes, die waren uitgereikt, op begrijpelijke wijze was verzorgd. Na een dankwoord van den heer Nieu westeeg werd het programma besloten met een gezellig samenzijn. We hopen, dat Amicitia zal blijven groeien en bloeien en dat nog menige avond, door deze vereeniging zal worden verzorgd. HAZERSWOUDE (Groenendijk). De blijde gebeurtenis. Op den nationa- len feestdag, den dag na de geboorte, zul len alle schoolkinderen worden getrac- teerd. 's Morgens vertrekken de kinderen in op tocht naar het terrein bij de Christelijke school, waar een bijeenkomst van alle schoolkinderen is. Daarna wordt gezamen lijk naar de school teruggekeerd, waar de tractatie plaats heeft. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. JONGETJE KREEG DRAAI OM ZIJN OOREN! Moeder moest het bezuren! De echtgenoote van den fabrieksarbei der J. K. in de Hoogewaard alhier, wilde gisteren een harer kinderen een bestraf fing geven. Op zichzelf een gewoon geval. Echter kwam zij hierdoor deerlijk terecht. Zij had het ongeluk met haar hand op een eetbord te slaan dat hierdoor brak met het oneglukkig gevolg, dat zij met haar pols in de scherven sloeg en hiervan een twee tal peezen doorsneed. Na voorloopig door dr. Vlaanderen alhier te zijn verbonden, moest zij ter verdere be handeling zich begeven naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ZWAMMERDAM. Botsing. Gistermorgen omstreeks 10.15 heeft bij de Ovetricht een ernstige aanrij ding plaats gehad, waardoor het verkeer geruimen tijd gestremd is geweest. De bestuurder van een uit de richting Leiden komende trailer wilde een langs het trottoir geparkeerden auto passeeren, juist op het moment dat uit de richting Utrecht een vrachtauto naderde, met als gevolg, dat een botsing tusschen beide voertuigen ont stond. De schade was aanzienlijk, terwijl den geheelen weg werd geblokkeerd. De beide bestuurders kwamen met den schrik vrij. Dadelijk werd onder leiding van de po litie uit Zwammerdam met het wegsleepen der gehavende wagens begonnen terwijl een onderzoek naar de schuldvraag zal worden ingesteld. ZOETERWOUDE (Dorp). Volksbond. Op Maandag 10 Januari hield bovengenoemde bond zijn jaarver gadering in het Patronaat. Na opening sprak de voorzitter zijn nieuwjaarswensch uit. Hieraan ontleenen wij het volgende: hij gaf ieder in overweging om na te gaan of zij dit jaar goed hadden besteed of zij in dat jaar waren voruitgegaan. Waar schijnlijk zou men tot de conclusie komen: het had beter gekund. Laten wij ons voor nemen om met nieuwen moed te beginnen ondanks zorgen en narigheid. Na dit keu rig openingswoord bracht de secr. zijn jaarverslag uit, waarvoor hij een dank woord in ontvangst mocht nemen. De penningmeester verkreeg nu het woord. Er was zuinig beheerd en nog een klein batig saldo. Hierna bracht de pen ningmeester van „Hulp in Nood" verslag uit, aan welk verslag wij ontleenen, dat er aan onze zieke leden werd gegeven 137 eieren, 284 liter melk, 20 kilo bananen, 13 pond druicen, 20 pond vleesch en enkele flesschen levertraan. De penningmeester sprak woorden van dank namens onze zie ken en spoorde ieder aan om op de verga deringen te komen om zoo „Hulp in Nood" te steunen. Vervolgens werd de begroo ting voorgelezen en goedgekeurd, waarna onze geestelijk adviseur een korte maar krachtige nieuwjaarswensch uitsprak. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende heeren P. v. Bemmelen, Jc. Zand bergen, C. J. v. Leeuwen en W. Loos, her kozen. De heer Th. Zandbergen was niet meer herkiesbaar en in zijn plaats werd de heer C. J. Turk bij enkele candidaatstelling gekozen. Hierna had de verkiezing plaats van een lid van Herw. Levenskracht. De aftredende heer Nic. v. d. Aakker werd we derom benoemd. Bij de rondvraag werden nog eenige vragen van huishoudelijken aard besproken, waarna de voorzitter, on der een woord van aansporing om de ver gaderingen toch trouw te bezoeken, de bij eenkomst sloot. „Hulp in Nood" bracht op ƒ2 47. Wij willen nog mededeelen, dat de leden LANDHUIS AFGEBRAND TE NIEUWKOOP Schoorsteenbrand de oorzaak Gistermiddag brandde aan het Kruis alhier het aldaar staande landhuis tot den grond toe af. Dit landhuis is eigendom van den heer B. uit Aerden- hout, die het gebouw het vorige jaar kocht en het geheel liet restaureeren en inrichten om des zomers dit als va- cantieverblijf te laten dienen. Hoewel het landhuis reeds geruimen tijd gereed is, was er tot op heden nog weinig of geen gebruik van gemaakt. De opzich ter van het landhuis, de heer W. had Woensdagmorgen de kachel in het ge bouw aangemaakt om het droog te sto ken. Vermoed wordt dat de kachel door den sterken wind te hard is gaan branden, waardoor de schoorsteen vlam heeft gevat. Een achter het land huis staande steenen schuur bleef be houden. Het landhuis wes verzekerd. die iets willen maken voor de huisvlijt ten bate van onzen werkloozen en minderbe deelde volksbonders zich even moeten ver staan met de secr. binnen 14 dagen en dat onze bode de volgende week met spaar- strookjes zal komen voor het electrische licht. Kosten dezer strookjes zijn 25 ct. DE LEIDER DER N. S. B. VOOR DE RECHTBANK. Verdacht van mishandeling. De Amsterdamsche Rechtbank, gepresi deerd door mr. V. G. A. Boll, behandelde vanmiddag de strafzaken tegen Ir. A A. Mussert en tegen P. Melchers, de hoofd figuren bij het bekende incident op het Blauwe Zand te Amsterdam. Zooals men zich herinnert bracht ir. Mussert geruimen tijd geleden kort voor de verkiezingen een bezoek aan eenige van zijn geestverwanten, die in de volks buurt wonen, die vroeger „Het Blauwe Zand" heette. Bij dit bezoek, dat al spoe dig in de buurt bekend was geworden, ont stond een oploop; ir. Mussert meende, dat hij bedreigd werd door Melchers en gat hem een paar tikken met een zweepje, dat hij bij zich droeg. De chauffeur van de auto van den leider der N. S. B. loste een ochot in de lucht. Tenslotte konden de heer Mussert en zijn fotograaf, die hij bij dit bezoek had meegenomen, de auto berei ken, die door enkele steenen werd getrof fen. De ruiten waren van geblindeerd glas, zcodat niemand werd gewond. De zaak tegen ir. Mussert, verdacht van mishandeling en die tegen Melchers, die van bedreiging wordt verdacht, moest herhaaldelijk worden uitgesteld. De N. S. B.-leider nL was van meening, dat hij niet behoorde terecht te staan, omdat hij uit r.oodweei reu hebben gehandeld. Hij dien de een bezwaarschrift tegen de dagvaar- cing in, dat door de raadkamer der recht bank gegrero werd verklaar!, zoodat hij buiten vervolging werd gesteld. De Officier van Justitie mr. B. Kist, ging in appèl. Het Gerechtshof dócht er anders over: de beschikking der rechtbank werd vernietigd, het beroep op noodweer ver worpen en de raadkamer verwees de zaak naar de openbare zitting. De Hooge Raad verwierp de door mr. van Vessem den rechtskundigen raadsman van ir. Mussert aangevoerde cassatiemiddelen, en vatte 's Hofs beslissing aldus op, dat het Hof in elk geval een aanval of dreigend gevaar voor een aanval in dezen stand van de zaak niet voldoende vaststand heeft ge acht. Uiteindelijk was dus tot in hoogste in stantie beslist, dat ir. Mussert zich voor de rechtbank diende te verantwoorden, ver dacht van mishandeling. In verband met de herhaalde bezwaren tegen de dagvaar ding door ir. Mussert te berde gebracht, stelde de rechtbank ook de behandeling vn de zaak tegen Melchers uit tot van daag. Geruimen tijd geleden heeft het voorspel van deze zaak gediend. Toen stond een man terecht, die een steen naar de auto van ir. Mussert heeft gegooid. De Officier eischte zes maanden tegen hem, de recht bank veroordeelde hem tot drie maanden en drie weken gevangenisstraf met aftrek van denzelfden tijd in voorarrest doorge bracht. De zaken contra ir. Mussert en P. Mel chers werden apart behandeld en ir. Mus sert is als getuige gedagvaard in de zaak tegen Melchers, omgekeerd zal deze als getuige optreden in de strafzaak tegen den leider der N. S. B. In beide zaken zijn elf getuigen a charge opgeroepen, de verde diger van verd. Melchers, mr. F. Heems kerk heeft acht getuigen a decharge opge roepen. Verd. Ir. Mussert zal worden verdedigd door mr. A. J. van Vessem. Reeds lang voordat de zitting een aan vang nam, was het in de buurt van het Paleis van Justitie druk. Een sterke politiemacht was om en in het gebouw aanwezig, doch nergens werd de orde op eenigerlei wijze verstoord. Het was reeds ruim half drie toen de zaak tegen ir. Mussert begon. De President begint met een kort ver hoor. „Ik ben" verklaart verd. Mussert - handgemeen geraakt en gebruikte myn zweepje dat ik bij mij droeg". Verd. vertelt verder, dat hij op bezoek is geweest bij de familie Mastenbroek. De president stelt enkele vragen. Verd.: Stelt u op een aaneengeschakeld verhaal prijs? Pres.: Ik zal eerst vragen stellen. Was u bij de auto, toen Melchers op u af kwam? Verd.: Ik had ongeveer twee derde van den weg afgelegd, toen Melchers op mij afkwam en mij een klap en een trap gaf. Ik gebruikte toen pas mijn zweepje. Eerst kreeg ik dus een klap en later een trap toen ik het zweepje gebruikte. Vlak daar op loste mijn chauffeur een schot. Het getuigenverhoor neemt dan een aanvang. Een juffrouw, die in de buurt van het Blauw Zand woont, geeft een re laas van het gebeurde. Op een gegeven oogenblik was Melchers op Ir. Mussert afgekomen. Voor er een woord gesproken kon worden trok ir. Mussert het zweepje. Pres.: Heeft u niet gezien, dat Melchers verdachte een klap gaf? Neen, daar had de juffrouw niets van gemerkt. Pres.: Verdachte, wat zegt u daar van? Verdachte: Wat die juffrouw zegt is on juist. De tweede getuige, een overbuurvrouw van Zoutberg. Volgens 'haar had Melchers, toen hij dicht bij verd. Mussert was, iets gezegd. Mussert stond met zijn rug tegen het portier van den auto. Pres.: Antwoordde verd.? Ja, maar ik kon niet hooren wat hij zei. Melchers heeft voor zoover getuige kon zien niets gedaan het zweepje suisde door de lucht en trof Melchers op zijn arm. Pres.: (tot verd.) Hebt U iets op te mer ken? Verd.: Dank u. De chauffeur van verd.'s auto, C. M. W. Schut, uit Utrecht, stond tijdens het rel letje voor de auto toen ir. M. de deur uit kwam bij Zoutberg. Getuige Schut was hem tegemoet geloopen. Ik waarschuwde hem en zeide „Past u op". Ik had n.l. een man gezien, die op verdachte wijze in onze rich ting kwam. Pres.: Waren er moeilijkheden te ver wachten? Getuige: Neen, toen de leider naar bul ten kwam was het stil. Pres.: Wat zei Melchers? Getuige: Hij zei „ben jij die mooie man, dan zullen we je een kopje kleiner maken. Hij greep toen naar het hoofd van verd, Mussert. Direct daarop sloeg Melchers naar ir. Mussert, deze trok zijn zweepje en sloeg naar zijn aanvaller. Getuige had toen een schot gelost om de menschen schrik aan te jagen. INBRAAK IN EEN SIGARENWINKEL TE AMSTERDAM. Zware straffen gerequireerd. Twee mannen, een 39-jarige koopman en een 43-jarige lompensorteerder, stonden gisteren in hooger beroep terecht voor het Amsterdamsch gerechtshof, verdacht van diefstal met braak, subsidiair had het O.M, het bewaren en verbergen van gestolen goed ten laste gelegd. Het tweetal wordt er van beschuldigd, in den nacht van 12 op 13 Februari te hebben j ingebroken in een sigarenwinkel in de Bor- neostraat te Amsterdam, waar veel rook- materiaal en een bedrag wisselgeld werd gestolen. De nachtelijke bezoekers waren binnengekomen, door de deur van het bo venhuis met een looper te ontsluiten. In het portaal bevindt zich een luik cn hierdoor kwamen zij onder de vloer van den winkel; door een tweede luik wisten zij in den sigarenwinkel te komen. De politie arresteerde drie personen, een werd door de rechtbank vrijgesproken. De koopman en de lompenhandelaar hoorden zich veroordeelen tot twee en een half jaar en twee jaar en vier maanden gevangenis straf. Bij huiszoeking had de recherche in de woningen van dit tweetal een groote hoe veelheid kistjes sigaren en doosjes sigaret ten aangetroffen, ook vond men rolletjes kleingeld, die door den winkelier die een schade van 700 had geleden waren ver mist. De arrestatie van den koopman was niet zoo vlot verloopen. Aanvankelijk was hij onvindbaar. Eenige weken na de in braak trof de politie hem echter in de Spui straat aan. Onder hevig verzet kon hij ten slotte naar het politiebureau worden ge transporteerd. Ter zitting ontkenden beide verdachten hardnekkig zich aan inbraak te hebben schuldig gemaakt. De sigaren en sigaretten hadden zij den ochtend na de inbraak - zoo verklaarden zij van een vriend in be waring gekregen. Waarom zij zich ettelijke weken hadden schuil gehouden konden zij niet verkla ren en ook het geld, dat zij steuntrek kers bij him arrestatie bij zich droe gen, konden zij niet verantwoorden. De procureur-generaal mr. dr. D. Rei- lingh, achtte de diefstal met inbraak bewe zen. Spr. noemde het onaannemelijk, dat zij, staande bij een stempellokaal, een groote zak met kistjes sigaren en sigaretten in be waring hadden genomen van een vriend, omdat deze bang voor huiszoeking was. In ieder geval is echter de heling bewezen, deze wordt door ''e verdachten toegegeven. Mr. Reilingh vorderde vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroordeeling van beide verdachten wegens heling tot twee en een half jaar en twee jaar en vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Naar het oordeel van den procureur-ge neraal waren de straffen door de rechtbank opgelegd, niet te hoog, daar beide verdach ten reeds herhaaldelijk zijn veroordeeld. De verdedigers mr. Th. Eskens en mr. H. Spoor, pleitten vrijspraak, subs, dron gen zij op clementie aan. Arrest 27 Januari.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10