OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 12 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 LISSE. St. Josephsgezellenver. I. In de gister avond gehouden jaarvergadering van de St. Josephgezellenvereeniging I in de pa rochie van St Agatha waren op één na 100 gezellen aanwezig, wat voorzeker getuigt van een sterke organisatiegeest. De Senior, de heer G Weyers, opende met den Kol- pingsgroet en heette allen welkom. Aller eerst was aan de orde de bestuursverkie zing wegens aftreden van de Senior boven genoemd, die herkiesbaar was en wegens verplichte aftreding van Jac. P. van Bezu, N. van Dijk, P. van Graas en G Walraven. Als candidaten voor Senior waren gesteld G. Th. Weyers (aftr.), A. Wildenburg en C. van der Vlugt. De steming had tot uit slag, dat van de 89 uitgebrachte geldige stemmen de aftredende Senior er 76 ver wierf, zoodat deze met een groote meer derheid was herkozen. Voor de overige functies waren tot can didaten gesteld J. Salman, P. Kleihout, Jac. van Diest, C. v. d. Vlugt, Jac. Grimbergen, P. Hogkamer, W. van Graas, P. Schoone, A. Wildenburg en H. Wassenaar. De stem ming had tot uitslag, dat P. Schoone met 57, W. van Graas met 59, Jac. Grimbergen en J. Salman ieder met 52 sternen werden gekozen. Uit het financieele verslag bleek, dat was ontvangen 1039.04 en uitgegeven 942.82. alzoo een batig saldo van 96.22. Hierna volgde sluiting met den Kolpings- groet! NOORD WIJKERHOUT. SCHOOLJONGENS UIT HILLEGOM AANGEREDEN Werkverschaffing. Binnen eenige da gen zullen een veertigtal werklooze land arbeiders in de werkverschaffing te werk gesteld worden. De volgende plannen zullen uitgewerkt worden. Het diepdelven, egaii- seeren en draineeren van 300 Roeden land bij de frima J. Balk. Het diepdelven en teeltbaar maken van 500 Roeden bij de fir ma de Ruyter uit Noordwijk en het diepdel ven van 1650 Roeden land eveneens bij de laatstgenoemde firma. Deze werkverschaf fing geschiedt met subsidie van het Rijk. Burgerlijke Stand. In het afgeloopen jaar werden alhier niet minder dan 41 hu welijken gesloten. Echtscheidingen werden niet ingeschreven. Natuurlijke kinderen werden niet geboren. NOORDWIJK. Gevestigd: A. van Sprang van Noordwijkerhout thans Scheveningschestr. 21 M. Th. en W. v. d. Poel van Zoeter- woude thans Langeveld 27 R. Cramer van Rotterdam thans Piet Heinstraat 87 P. M. de Vetten van Oegstgeest thans Wil- helminastraat 15 M. G. M. v. d. Loo van Apeldoorn thans Bronckhorststr. 42. Vertrokken: L. Pauls, Plantage, Lepellaan 4, Amsterdam C. H. Beijers- bergen v. Henegouwen, Aalsmeerweg 111, Amsterdam A. L. Böneker, Polderweg 6 Kethel en Spaland Fam. J. van Nes Singel 96, Den Helder Fam. N. G. Zui derduin, Zeestraat, Noordwijkerhout J. J. C. Waasdorp, Kloksteeg 9, Leiden A. RuschVos, Kenemerstraatweg 85E., te Alkmaar M. D. OverduinVenetiën, Merwedestraat 24 r., Dordrecht. HILLEGOM. v. V. V. De Hillegomsche V.V.V. hield gisteren een bespreking met den heer Van Gink, directeur van Haarlems Bloei. Na een korte inleiding door den voorzitter ont vouwt de heer Van Gink de plannen zij ner vereeniging. Er zijn twee plannen in studie: het eene en uitgebreidste is het Ken- nemer-Rijnlandplan, dat mede de geheele Bloembollenstreek omvat. Het andere is beperkter: het omvat de omstreken van Haarlem, met Hillegom' als eindpunt. De bedoeling is te komen tot een Gewestelij ke Organisatie. Het groote plan wacht nog op de toetreding der stad Leiden. De ver gadering meent voor zich de beste resulta ten te mogen verwachten van het Kenne- mer-plan; men staat echter niet afwijzend tegenover het grootere. Als deelnemende vereeniging werd reeds een geldelijke bij drage toegezegd. LEIDSCHENDAM. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Benoeming van stem bureaux. In verband met de vereeniging van de gemeente Veur met gedeelten van de ge meente Stompwijk en Nootdorp en toevoe ging van het overige gedeelte van Stomp wijk aan Nootdorp, zal door den nieuwen gemeenteraad van Leidschendam moeten worden overgegaan tot benoeming van le den van het Hoofdstembureau en de stem- bureaux en tot een regeling van de ver deeling der gemeente Leidschendam in stemdistricten. B. en W. stellen voor de samenstelling der stembureaux als volgt te regelen: 1. Hoofdstembureau (raadhuis): W. J. H. J. M. Keijzer, burgemeester, voorzitter; J. de Langen, pl.verv. voorzitter, lid: J. ten Hoo- pen, lid. Leden plaatsvervangers: G. C. Scholtes en G. de Groot. 2. Stembureau (Damlaan): L. C. de Koning, voorz.; Th. Blokland, pl.verv. voorzitter, lid; T. Borst, lid. Leden plaatsvervangers G. Kranenburg en J. Koerts. 3. Stembureau (O. L. School- Veur): A. J. Schrader, voorz.; F. J. Zuid- wijk, pl.verv. voorz., lid, G. Kerkhoff, lid. Leden plaatsvervangers C. J. van Bohe- men en K. Lambo. 4. Stembureau (Stomp wijk-buurtschap): J. C. v. d. Bosch, voorzit ter; H. A. Smits, pl.verv. voorzitter, lid; A. Waaijer, lid. Leden plaatsvervangers W. Hoogeveen en L. C. Stijnman. 5. Stembu reau (O. L. School-Westvlietweg): J. C. M. Auto slipte op Heerenweg Vanmorgen had op den Heerenweg te Heemstede een ernstige aanrijding plaats. Vanuit de richting Haarlem reed in de richting Bennebroek een particuliere auto bestuurd door den 23-jarigen H. uit Vogelenzang, in betrekking bij de firma Kimman te Haarlem, met een snelheid van 5o a 60 K.M. Uit de Hugo de Grootlaan kwam voor de van Haarlem komende auto, die op den voorrangsweg reed, een andere auto, bestuurd door den heer D. uit Aerden- hout, die den Heerenweg op wilde rijden in de richting Haarlem. D. stopte onmiddellijk, doch niet zoo vlug of zijn rechtervoorwiel kwam al op den betonweg te staan. Dit deed H. ver onderstellen dat D. den Heerenweg nog wilde oversteken. H. remde daarom iets af, om daarna, toen hij zag dat de andere auto stopte, door te rijden en naar links uit te wijken. Door de gladheid van den weg begon de auto van H. te slippen, waardoor deze terechtkwam op het voor hem links liggende bestrate gedeelte, dat ook daar ter plaatse als rijwielpad dienst doet. Daar maakte de auto een halven slag en kwam tot stilstand in om gekeerde richting. Op dat oogenblik reden daar drie jon gens uit Hillegom, die op weg waren naar de R. K. Ulo-school aan den Hee renweg te Heemstede. De jongens werden door de auto gegrepen en tegen den grond geslagen. Vier doctoren en een verpleeg ster waren spoedig ter plaatse om de eer ste hulp te verleenen. Twee jongens moes ten, in de Maria-stichting te Haarlem worden opgenomen, daar hun verwondin gen ernstig, ofschoon niet levensgevaar lijk waren De derde werd naar een in de nabijheid gelegen school gebracht. De chauffeur H., kreeg een lichte ver wonding aan het hoofd en werd ter plaat se verbonden. Nadat hij nog naar de Ma- ria-stichting ter verdere verzorging was gebracht, kon hij weer huiswaarts keeren. Burgemeester van Doorn was spoedig op de plaats van het ongeluk aanwezig De rijwielen werden ernstig, de auto uit Haarlem licht beschadigd. van Wijk, voorz.; K. Vink, pl.verv. voorzit ter, lid; mevr. Visser-v. d. Linden, lid. Le den plaatsvervangers N. J. M. Willemse en P. v. Els wijk. Voor wat betreft de verdeeling van de gemeente Leidschendam in stemdistricten, waarbij B. en W. een duidelijke toelichting geven, stellen zij den raad voor de desbe treffende ontwerp-verordenine vast te stel len. Grondoverdrachten. Bij besluit van den Raad der voormalige Gemeente Veur werd besloten diverse perceelen grond in het belang der Volkshuisvesting in eigen dom te aanvaarden o.m. van de heeren J. Koerts, M. A. Hollen, J. P. Knijnenburg en F. Warmolts, allen alhier. In de afstands- verkiaring was o.m. de bepaling opgeno men, dat eventueele door de gemeente te heffen en door hen verschuldigde precario rechten, terzake van de door hen „om niet" overgedragen perceelen grond, door de ge meente zouden worden terugbetaald. In vorenbedoeld besluit werd verzuimd die voorwaarde op te nemen en aangezien be trokkenen nu weigeren de inmiddels opge stelde acten te teekenen stellen B. en W. den raad voor het raadsbesluit aan te vul len door vaststelling van net ontwerp- raadsbesluit. Gebruik lokaal. Door het bestuur van het Roode Kruis, afdeeling Leidschendam, is verzocht gedurende een avond per week gebruik te maken van het lokaal der voor malige O. L. School achter het Raadhuis, ten behoeve van de lessen, enz. der trans- portcolonnes. Naar het oordeel van B. en W. behooren de betrokken vereenigingen, wier nuttige werkzaamheid niet kan worden ontkend, zich" te wenden tot de inwoners der gemeen te, die lokaliteiten verhuren, daar de ge meente niet kan optreden als concurrente van den Middenstand. B. en W. meenen dan ook, dat ingebruikgeving alleen in overweging kan worden genomen, indien de vereeniging zelf bereid is voor verlich ting, verwarming en schoonhouden te zor gen en zij stellen derhalve voor te beslui ten: tot ingebruikgeving van het lokaal aan bovengenoemde vereeniging geduren de een avond in de week, nader te regelen door B. en W. onder volgende voorwaarden: a. dat de afdeeling op eigen kosten zorgt voor verlichting, verwarming en behoor lijke reiniging van het lokaal; b. dat het lo kaal niet kan worden gebruikt, indien naar het oordeel van B. en W. de gemeente daar over zelf moet beschikken en c. dat de in gebruikgeving geldt tot wederopzegging. VOORSCHVOTEN. Flores Film. Gisteravond had in het R. K. Vereenigingsgebouw een bijeen komst plaats, waarin een sprekende film van Flores werd vertoond door Eerwaar de Missionarissen der congregatie van het Goddelijk Woord van Steil. Vóór het ver- toonen van bovengenoemde film werd een vroolyke film op het doek vertoond, waar na de film van Flores. Deze film is zeer schoon en geeft een volledige priester wijding weer en toont het moeizame werk, waaran de Missionaris zich geheel geeft. Het was een avond van Missieactie en deze avond heeft zeer zeker bij velen meer lief de gewekt om de missie te blijven steunen. Aan het einde van den avond dankte de weleerwaarde heer Perquin, kapelaan al hier, voor de groote opkomst op dezen avond en wekte allen op hun steun aan dit verheven werk te blijven geven tot verbreiding van het Koninkrijk Gods. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestprogramma. De Oranje vereeni ging alhier heeft haar plannen, wat be treft de feestviering bij de a.s. geboorte in het vorstelijk huis, thans vastgesteld. Zou eerst op den avond van den ge boortedag een fakkel- en lampionoptocht worden gehouden, deze is thans vastge steld op den tweeden dag, dus de offi- cieele feestdag, en wel des avonds om half 8 De opstelling vindt plaats op het Kerk plein, vanwaar precies kwart voor 8 wordt vertrokken. De Harmoniën van Katwijk en Rijnsburg zullen medewerking ver leenen, terwijl ook verschillende ver eenigingen toezegging hebben gedaan in groepsverband te zullen deelnemen. Voor particulieren is nog een beperkt aantal fakkels verkrijgbaar bij de H.H. Jac. van Elk en A. Wassenaar.' Ieder wordt opge wekt, zoowel de eerste als tweede dag de vlag uit te steken, en zooveel mogelijk de huizen te versieren. Als vorm van een mooie avondverlichting roept het bestuur in herinnering de schitterende verlichting van de Otto baron v. Wassenaer van Cat- wijckschool ter gelegenheid van een vorig Oranjefeest. De route van den fakkeloptocht is als volgt vastgesteld: Kerkplein, Kerkstraat, Zeeweg, Callaoweg, Nw. Commandeurs- laan, Commandeurslaan, Wassen aarsche- weg, Molentuinweg, Voorstraat, O verrijn, terug langs O verrijn, Voorstraat, Achter weg, v. Egmondtstraat, Groote Steeg, Kerkstraat, Kerkplein. Na afloop concert bij „De Roskam". VOORHOUT. Vergadering „Door Veredeling Verbete ring". De vereeniging D. E. V. hield een ledenvergadering in café „Boerhaave" van den heer Jac. Angevaare. De voorzitter, de heer H. G. Warmenhoven, opende met een welkomstwoord en zeide, dat in hoofdzaak deze vergadering door het bestuur was be legd, om de leden een duidelijke uitéénzet ting te geven, betreffende de a.s. Pluim vee- en konijnen-tentoonstelling, welke zal gehouden worden op Zaterdag 15 en Zon dag 16 Januari a.s. Hierna werd door den voorzitter bekend gemaakt, dat de opening der tentoonstel ling a.s. Vrijdag zal plaats vinden des avonds om half acht, opdat ook de leden hierbij aanwezig konden zijn. Andere ja ren had deze opening des morgens plaats. Verder maakte de voorzitter bekend, dat het navolgend aantal inschrijvingen had plaats gehad, n.l. 112 konijnen, 29 groote hoenders, 30 kleine hoenders, 4 duiven, te zamen 175 inschrijvingen. Tonknuppelvereeniging „Nooit Gedacht". Deze vereeniging hield een wedstrijd in het tonknuppelen. Het heeft aan belang stelling voor dit oude traditie-spel niet ont broken. De wedstrijd werd gehouden op Kopper-maandag des middags om twee uur, maar door de geweldige hardheid van één der tonnen bleek het, doordat de duister nis spelbreker werd, dat des anderen daags de wedstrijd zou moeten eindigen. Hiertoe werd den ool§ besloten. Op Koper-maandag des middags te twee uur werd deze wedstrijd geopend door den heer P. L. Hulst, wethouder dezer ge meente. Spr. memoreerde, dat te dezer plaatse een streven is ontstaan, ongeveer een jaar geleden, om het spel van het ton knuppelen, hetgeen door de tijdsomstan digheden van de baan is geraakt, weer te doen herleven. De vereeniging, welke hier na is opgericht, mag zich nu verheugen in een groot aantal leden. Spr. sloot zijn toespraak met den wensch uit te spreken, dat den eersten stap in de richting van deze mooie aloude sport, moge gevolgd wor den door nóg meer saamhoorigheid onder Voorhout's inwoners. De voorzitter der vereeniging, de heer H. G. Warmenhoven, dankte den heer v. d. Hulst voor zijn welgekozen woorden. Hij onderstreepte deze dat de vereeniging in ledental mocht toenemen. Nu verzocht hij den heer v. d. Hulst de eerste worp te wil len doen, hetgeen onder een daverend hoera van de omstanders, geschiedde. De uitslag van den wedstrijd, waarbij het voorkwam, dat door enkele leden moest worden geloot, daar voor de troostprijzen meerdere in aanmerking kwamen, door een gelijk aantal punten (ton geraakt), is de volgende: De uitslag van de eerste ton: le pr. S. v. Schie, 2de pr. H. G. Warmenho ven, 3e pr. dezelfde, 4e prijs J. Zuidhoek, 5e pr. dezelfde, 6e pr. J. v. Berkel. Troostprijzen: le pr. J. Zuidhoek, 2de pr. A. Hoven, 3e pr. Jac. v. d. Lubbe. Uitslag tweede to n: le pr. N. G. Noordermeer, 2e pr. wed. C. v. Velzen, 3e pr. B. v. d. Lubbe, 4e pr. W. v. Werkhoven, 5e pr. J. v. Dijk, 6e pr. A. Langelaan. Troostprijzen: le pr. C. Kraakman, 2e pr. P. Baker, 3e pr. P. Turenhout. Het was vergund, hetgeen wel uit de laatste uitslag blijkt, dat in opdracht kon worden gegooid door plaatsvervangers. De prijzen bestonden uit bonnen ter waarde van levesnsmiddelen in natura. Deze waren als volgt verdeèld: le pr. 5, 2e pr. 3, 3e pr. 2.50, 4e pr. 2, 5e pr. 1.50, 6e pr. 1.25. Troostprijzen: le pr. 1, 2e pr. 0.75 3e pr. ƒ0.50. Aan het einde van den wedstrijd meld den zich een achttal nieuwe leden aan, zoo dat het ledental nu ruim 70 bedraagt. BRAND IN EEN KOELCEL! Het vleesch kwam er gebraden uit Bij den heer van Wissen alhier is brand uitgebroken in de koelcel staande in zijn winkel. Toen de brand ontdekt werd viel aan blusschen niet meer te denken en"èen partij vleesch ter waarde van 150 werd een prooi der vlammen. Aangezien vleesch, aanwezig in de koelcel, niet ver zekerd was, is dit voor belanghebbende een aanzienlijke schadepost. Benzine-pomp. Door de N.V. Bataaf- sche Import Maatschappij te 's Gravenhage is vergunning verzocht tot het plaatsen van een electrisch gedreven benzine-pomp met ondergrondsche tapinrichting voor de wo ning van den heer J. W. Schrijvers. Bouwvergunning. Aan den heer Chr. Kok, eigenaar van de buitenplaats „Ma Re traite" is door Burgemeester en Wethou ders vergunning verleend tot het bouwen van een groote koepel aan deze villa. Loop der Bevolking. De bevolkingsaanwas in deze gemeente is over het afgeloopen jaar niet groot ge weest. Er kwamen zich in deze gemeente vestigen 121 mannen en 114 vrouwen, ter wijl vertrokken naar elders 125 mannen en 124 vrouwen. Geboren werden 40 kinderen van het vrouwelijk geslacht en 31 kinde ren van het mannelijk geslacht. Overleden zijn 12 mannen en 15 vrouwen. Op 1 Ja nuari 1938 bedroeg het aantal zielen in deze gemeente 3099, aldus over 1937 een toename van 30. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. In „Het Wapen van Wassenaar" hield de tuinbouwvereeni ging Wassenaar en Omstreken de eerste vergadering van dit jaar onder voorzitter schap van den heer R. J. Laarman, aange zien de heer P. Zegwaard wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Tot jury om het ingezondene te keuren werden vervolgens aangewezen de heeren van Vulpen, van Zetten en Hermsen. Overgegaan werd vervolgens tot het vaststellen van het prijsvragen-program voor 1938. Nadat deze omvangrijke zaak tot een %oed einde was gebracht werd door den heer G. Verlind voorgelezen het door hem indertijd ingeleverde opstel over „De Perzik en haar cultuur". Dit uitvoerige werk, dat met een eerste prijs was oe- kroond, werd met aandacht gevolgd en met een warm applaus beloond. Na de pauze bracht de jury verslag uit als volgt: voor prijsvraag: een schaal Nar cis Paper White: le prijs met 28 H P-, W. v. Tol, 2e prijs H. Kooijman met 26 p.; 3de prijs niet toegekend. Voor prijsvraag: 12 krippen Witlof: le pry's J. Anderson met 27 punten; 3de prijs J. van der Kroft met 23 punten. Voor het puntenstelsel behaalden de hee ren Anderson met eenige peeren en H.A.N. Jansse met een viertal soorten bloeiende heestertakken diverse punten. Vervolgens werden vastgesteld de in 1938 te houden lezingen en excursies. Door den penningmeester werd vervol gens de begrooting naar voren gebracht, die in ontvangst en uitgaaf op ƒ400 werd vastgesteld. Na de rondvraag volgde hier op sluiting van deze geanimeerde vergade ring. ZOETERMEER. K. J. M. V. afd. L. T. Gisteravond te 7 uur vergaderde ten huize van den heer Ant. v. Well de K. J. M. V. afd. L. T. De voorzitter, de heer J. Groenewegen, opende de vergadering als gewoonlijk en heette allen van harte welkom, in het bijzonder den zeereerw. heer Pastoor Leusen en gaf daarna het woord aan den pastoor. Pastoor deelde daarop mede, dat de spreker van dezen avond, de heer Vergouwen, wegens ziekte verhinderd was te komen en dat nog getracht was voor deze navond Rector Beu- ne te Krijgen, doch dat ook deze wegens ziekte verhinderd was. Pastoor hoopte, dat deze te'eursteling niet zou leiden tot een verminderde opkomst, maar dat men steeds in even groote getale als dezen avond de vergaderingen zou blijven bezoeken. Moch ten erzijn die vragen te stellen hadden op godsdienstig of geschiedkundig gebied, dan zou pastoor trachten deze te beantwoor den, hoewel het in den vervolge beter was, deze eerst schriftelijk aan den pastoor af te geven. Daarna gaf de voorzitter een lezing over vitaminen. Op keurige wijze zette hy de werkwijze der verschillende vitaminen uit een, blijkbaar zeer tot tevredenheid der toehoorders. Op de vragen, door enkele le den gesteld, gaf de heer J. Groenewegen een afdoend antwoord. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. PROPAGANDA-AVOND VRIJW. BURGERWACHT. Uitreiking verdienste-kruis aan voorzitter Vierbergen. In het Nutsgebouw werd gisteravond een zeer druk bezochte propaganda-avond ge houden door de Vrijw. Burgerwacht te Al phen aan den Rijn. Om 8 uur werd deze groote bijeenkomst door den voorzitter, den heer J. Vierbergen, geopend. Namens het bestuur heette spr. de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom, inzon- der Z.Exc. luit.-gen. G. A. Scheffer, den eerevoorzitter, burgemeester P. A. Colijn, afgevaardigden en burgemeesters van an dere gemeenten. Tot zijn voldoening kon spr. mededeelen, dat zoowel het ledental als het getal der donateurs steeds groeien de was. In dit verband bracht spr. dank aan den burgemeester voor zijn vele be moeiingen ten opzichte van de B. W. door hem aan den dag gelegd. Nadat de voorzit ter allen een gezelligen avond had toege- wenscht verklaarde hij de bijeenkomst voor geopend. Nadat „Arti" een tweetal coupletten van het „Wilhelmus" ten gehoore had gebracht, verkreeg luit.-gen. Scheffer het woord, tot het houden eener rede, waarin spr. op be vattelijke wijze het bestaansrecht en de noodzakelijkheid der Vrijw. Burgerwachten bepleitte. Hij bezag de Burgerwacht van twee zijden, n.l. het bestaan der B. W. op grond van politieke overwegingen en de economische zijde van het vraagstuk. Na gewezen te hebben op de plicht van ieder ordelievend burger om zich achter het wet tig gezag te scharen, richtte spr. zich ver volgens tot de nieuwe leden, die straks be- eedigd zouden worden. Spr, noemde het af leggen van de eed van trouw een zeer plechtig moment en besloot met den wensch, dat de nieuwe leden daarvan ten volle bewust zouden zijn. Hierna vond de plechtige beëediging plaats. Toen daarna de eere-voorzitter, burge meester P. A. Colijn, aan het woord kwam, verklaarde spr. niet gekomen te zijn tot het houden eener rede, maar voor uitrei king van het kruis van verdienste van den Bond van Burgerwachten aan den voorzit ter, den heer Vierbergen. Ontvangen zegt spr. is een zaak van gewicht maar uitrei ken niet minder, vooral als dit geschiedt aan den voorz. der B. W. Spr. vraagt waar aan de voorzitter deze onderscheiding heeft te danken. Nog zoo kort is hij voorzitter. Maar de duur beslist niet. Er zijn men- schen die het nooit leeren, maar ook die onmiddellijk bekwaamheid bezitten en dit laatste is hier wel ljet geval. Uw verdien sten-, mijnheer de voorz., aldus spr., zijn niet naar voren getreden tijdens uw voor zitterschap. We moeten de oorzaak dieper zoeken. 1937 was een moeilijk jaar voor de B. W. Twee jaar geleden riep men spr. aan haar ziekbed. We hebben onze toevlucht genomen tot verdoovehde middelen, die niet hebben gebaat. Een half jaar later moesten we operatief ingrijpen. Aan spr. werd deze taak opgelegd en hij ondervond daarbij krachtige steun van den voorzitter, waarvoor hij hem hartelijk dankt. Een ver nieuwde B. W. is ontstaan, in blakenden wel stand als nimmer te voren. Deze verdien ste van u, zegt spr., heeft de aandacht ge trokken van het hoofdbestuur. Vandaar de onderscheiding. Nadat spr. nog gewezen had op de prettige samenwerking, spelde de burgemeester den voorzitter het eere- teeken op de borst. De heer Vierbergen sprak hierop eenige sympathieke woorden voor de verleende onderscheiding. De commandant, de heer B. Knaapen, bracht in welgekozen woorden hulde aan den voorzitter voor de hem verleende on derscheiding. Ik heb u, aldus spr., leeren kennen als een uitstekend voorzitter. Spr. feliciteerde hem van ganscher harte en uit te den wensch, dat God den voorzitter nog vele jaren moge sparen. Spr. bood hierop de heer Vierbergen een stoffelijk blijk van waardeering aan. Aan mevr. Vierbergen werden bloemen aangeboden. Namens den Raad van de Vrijw. Burger wachten van Z.H. gaf de voorzitter, de heer K. Brug, uiting aan zijn vreugde over de hernieuwing der burgerwacht. „Arti" liet ons weer eens van zijn vroo- lijke tonen genieten en toen kregen we een interessante proeve van bekwaamheid te zien van de gewapende B.W. „Colonne-Ge weer", dat uitgevoerd werd onder leiding van den instructeur der B.W., den heer M. W. Hoogendijk. Een stormachtig applaus viel het kranig korps ten deel. Na de pauze kreeg de heer J. C. Bur- gersdijk gelegenheid zijn experimenten te vertoonen op het gebied der magische kunst, welke experimenten veel bijval had den. 't Overige deel van den avond werd afgewisseld door muziek. Eenige nieuwe le den gaven zich op. Met een woord van dank aan allen, die tot het welslagen had den bijgedragen sloot de voorzitter dezen avond. Brutale diefstal van rijwiel-onderdeelen. Dinsdagmiddag werd door de politie al hier aangehouden de 16-jarige G. v. B., die verdacht werd van diefstal van rijwielon- derdeelen. Na verhoor bekende verdachte al het hem ten laste gelegd. Uit verdere mededeelingen is gebleken, dat v. B. die in dienst was bij de firma V., reeds langen tijd deze duistere practijk heeft beoefend, zoodat bij nader onderzoek nog meer aan het licht zal komen. Het tot op heden vastgesteld bedrag aan ontvreemde artikelen bedraagt eenige hon derden guldens. Na verhoor werd verdach te weder op vrije voeten gesteld. Het licht van achteren. Bij de gehou den achterlicht-controle op de rijwielen, bleek dat velen nog niet aan de gestelde eischen hadden voldaan. Het bleef ditmaal nog bij een waarschuwing, doch bij een volgende controle zullen bekeuringen niet uitblyyen. Hoofd der school. Tot hoofd van de R.-K. lagere school is benoemd Zuster Hil- legardis, ter voorziening in de vacature van Zuster Willibrordus, die wegens ziekte de ze functie niet langer kon waarnemen. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. J. Pannebakker, slaagde voor het prac- tijk-diploma Boekhouden (Mercurius). Op leider was de hee-?r A. G. de Ruyter, leeraar in boekhouden en handelswetenschappen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9