HEI BETOOVERDE BOSCH WOENSDAG 12 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 BODEGRAVEN. RJL Vrouwenbond. Donderdag 13 Jan. kwart over zeven begint de naaicur sus. Zij die aan dezen cursus willen deel nemen moeten lid zjjn van den R.K. Vrou wenbond. 30 Januari tooneeluitvoering. 11 Febr. jaarvergadering. Van nu af kan men zich opgeven voor den Moeder-cursus, die geheel gratis wordt gegeven door het Wit-Gele Kruis. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vogelwet. Door den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland is de heer J. D. Corts alhier aangewezen als landbouw-deskundig adviseur, als bedoeld in het Vogelbesluit ter uitvoering van de nieuwe Vogelwet. Aanvrage tot het dooden en vangen van beschermde vogels moeten in het vervolg naast het advies van. den Burgemeester, ook dat van genoemden deskundige bevat ten. DE KWAKEL. „Kunst en Genoegen" in z'n tweede lustrum. Dat was een feestdag voor oo- vengenoemde damclub op Zondag j.L De dag werd ingezet met een H. Mis, waaron der een algemeene H. Communie om God dank te brengen voor al het goede in 't afgeloopen tijdperk ontvangen. Daarna een stevig ontbijt, waaraan geestelijken, auto riteiten, bestuursleden van den R.K. Bond en van de Haagsche club deelnamen. Ka pelaan Tulp, de geestelijke adviseur, bur gemeester Koot, wethouder Th. J. Könst gaven blijk van belangstelling. Burgemees ter Koot spoorde de leden aan veel de dam- kunst als een schoone denkoefening te be oefenen. Om 2 uur begon een vriendschappelijke wedstrijd tegen ODI uit den Haag, een club, die veel sterker is dan K. en G., die jaar in, jaar uit damt, terwijl K. en G. eenige tijd van 't jaar wegens de drukke landbezigheden moet vacantie houden. Toch was de wedstrijd spannend. Eindresultaat was 3240 met een winst voor ODI. Een mooie beker, geschonken door K. en G., was hun belooning. K. en G. ontving van haar tegenstander eveneens een fraaie beker. Op de wedstrijd was aanwezig kapelaan S. Ligthart uit 's Hage, de oprichter van de jubileerende club. Hen werd hartelijk verwelkomd. De avond had een zeer feeste lijk karakter. De zaal zag er feestelijk uit. 7 uur was de gestelde tijd. Alvorens de humorist C. Verkerk optrad, trad de feestvierende club voor 't voetlicht. De voorzitter, de heer Th. Voorn, heette hier welkom de Weleerw. heeren S. Ligt hart, J. Tulp, adviseur, de plaatselijke autoriteiten, de voorzitter van den R.K. Dambond, de secretaris van den Dambond, de bestuursleden van de clubs der omlig gende damvereenigingen en alle ouders en genoodigden van de leden van K. en G. Spreker sprak de hoop uit, dat hij zijn club in nog meerdeer bloei moge toene men. Spreker sprak een bijzonder woord van dank tot de familie vanOostwaard, die de club steeds geholpen heeft moreel en financieel. Alle jongens waren „op de club", en 't clublokaal met vuur en licht werd gratis gegeven; voor een kop koffie werd een kleine vergoeding gevraagd. Een bijzonder woord van dank kreeg de Eerw. oprichter, kapelaan S. Ligthart. Hierna sprak kapelaan S. Ligthart. Hij feliciteerde de club, die zoo uitgegroeid was. Hij dankte de ouders voor de mede werking, die zij verleenden, om de club te laten groeien. Vervolgens richtte de ge wijde spreker zich persoonlijk tot den voorzitter, die 10 jaar deze club geleid heeft, die eendrachtig samenwerkte met het bestuur en nooit een hamer heeft gebruikt hü had er nog geen om de leden tot de orde te roepen. Als bewijs vein sympa thie en hoogachting overhandigde hij den jubileerenden voorziter een hamer, die om kleed was met een zilveren ring met inscriptie. Ook P. v. Oostwaard werd gefe liciteerd met zijn 10-jarig lidmaatschap. Ook hem werd een bewijs van hulde over handigd. Vervolgens prees de Weleerw. heer Ligthart ook de familie van Oostwaard voor haar medewerking. Vervolgens brachten meerdere sprekers het schoone en edele van 't dammen naar voren, en spoorden de ouders aan hun jon gens te zenden naar K. en G. Verschillende bestuursleden van buurt- vereenigingen feliciteerden de club en prezen den voorzitter om zijn goede leiding. Daarna werd 't woord gegeven aan den humorist en wisten eenige dilettanten een vroolijk stukje ten gehoore brengen. De gehouden verloting had een vlot ver loop. Vervolgens reikte de voorzitter eeni ge schitterend geslaagde foto's van de club uit aan Burgemeester Koot, Wethouder Könst, Kapelaan Ligthart, Kapelaan Tulp, P. J. Graven en L. v. Oostwaard. De avond had voorts een gezellig ver loop en besloot met een gezellig samenzijn. ISTIEIJWERBRUG. TEGEN STILSTAANDE AUTO GEBOTST. Dokter uit Aarlanderveen bleef ongedeerd Op den Rijksstraatweg, ter hoogte van de woning van den heer T. Verrips stond een vrachtauto van den heer Burggraaf uit Bodegraven geparkeerd. Een kleine luxe auto bestuurd door dr. v. d. W. uit Aarlanderveen, wilde deze parkee- rende vrachtauto voorbij rijden, niette genstaande een tegenligger naderde. Dr. v. d. W. moest toen te snel ophalen, waar door hij in volle vaart tegen de vracht auto botste. De luxe auto werd zwaar be schadigd en moest door een kraan wagen worden weggesleept. De vrachtauto bene vens de tegenligger hadden geen schade opgeloopen en ook waren er geen slacht offers bij te betreuren. Door den rijksveldwachter werd een onderzoek ingesteld. NIEUWKOOP. RIETLAND VERBETERING OPGESCHORT. Wegens bezwaren van Staatsboschbeheer. De Minister van Sociale Zaken heeft de ontginning van rietland in werkver schaffing onder deze gemeente opgeschort in verband met bezwaren, welke gerezen zijn van de zijde van de commissie van ad vies Natuurmonumenten van het Staais- boschbeheer te Utrecht. Een nadere beslis sing is spoedig toegezegd. POSTAUTO IN EEN BOCHT GESLIPT. De wagen werd vernield. Gisteren is op den weg van Nieuwveen naar Vrouwenakker een ongeluk gebeurd, hetwelk nog tamelijk goed is afgeloopen. Een auto der posterijen, welke dagelijks alhier met snelle vaart passeert, moest in oe bocht snelheid minderen, waartoe de remmen werden aangezet. Daar de weg ter plaatse nog al glad was, slipte de auto, botste tegen enkele boomen gleed daarna de tamelijk hooge grasberm af en kwam aar. de slootkant tot stilstand. De wagen was geheel vernield. De chauf feur kwam met den schrik vrij. Nieuwe gastjes van „Huize St. Ursula". - De semi-permanente kapel, welke, of schoon nog niet afgewerkt, door de Eerw. Zusters met Kerstmis in gebruik genomen is, nadert thans haar voltooing en zal, naar men hoopt, over 2 weken geheel klaar zijn. De oude kapel, welke hierdoor vrijgekomen is, is ingericht tot slaapzaal, welke plaats biedt aan 12 kinderen. Het zaaltje is inmiddels reeds in gebruik genomen. De kinderen zijn aangekomen en zullen met alle anderen, daar reeds aan wezig, een liefderijke verzorging vinden. IVIissiefilm. Donderdag 13 Januari, des avond te 7.30 uur zal in hotel Schreuder een Missiefilm worden gegeven. Vertoond zal worden de sprekende film „Amorira", een eer mooiste missiefilms, met als inleiding o a. een Priesterwijding. De entree is slechts 40 en 25 ct. Plaatsbespreken 10 ct. Des namiddags te 3.30 uur zal voor de kinderen een voorstelling worden gegeven. Bezoekt dezen filmavond. Het zullen uren zijn voor de missievrienden, en wie is dat niet, van ontwikkeling en genoegen. R. K. STAATSPARTIJ. Jaarvergadering. Rede G. P. Bon. Gisteravond hield de afdeeling van de R. K. Staatspartij alhier in het parochie huis haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wenschte de voorzitter, de heer C. Kwakkenbos, de aanwezigen een zalig Nieuwjaar, waarna gelezen werden de notulen en het goed verzorgde jaarverslag van den secretaris, den heer Th. J. F. Teunissen. De penning meester, de heer C. van Houten bracht vervolgens het geldelijk verslag uit. De ontvangsten bedroegen f 107.66, de uit gaven 79.17, batig saldo f 28.49. Echter is nog een achterstand aanwezig wegens contributie-afdracht aan het hoofdbestuur van f 47.De commissie, belast met het nazien van de rekening, bestaande uit de heeren H. Markman en J. van der Weijden verklaarde alles in orde bevonden te heb ben. Tot leden van de finantieele com missie voor de volgende rekening worden benoemd de heeren W. J. van der Laan en A. J. Boekhorst en tot plaatsvervan gers C. Eijs en C. Balvert. Aan de orde komt nu de benoeming van een bestuurslid in de vacature, we gens bedanken van den heer W. J. van der Laan. De voorzitter drukt over dit bedanken zijn spijt uit, prijst» den afgetre- dene om zijn groote werkkracht en dankt voor wat hij ten bate van de vereeniging deed. Bij stemming wordt gekozen de heer Alb. Simmerman. Bij de rondvraag maakt de heer E. H. van Dam de opmerking, dat voor werk zaamheden op het gemeentelijk ontgin- ningsbedrijf niet in aanmerking gebracht worden de werkloozen, die stempelen voor den Bond en acht dit niet billijk. Na be spreking besluit men hierover te adres- seeren bij het gemeentebestuur. De voorzitter heet nu welkom de heer G. P. Bon uit Den Haag, die inmiddels ter vergadering is gekomen voor het hou den van een causerie. De heer Bon wil eenige grepen doen en behandelt allereerst de leerlingen- schaal, waarover zooveel in de Kamer en de pers te doen is geweest. Op bevattelij ke wijze toont spr. aan het groote belang hierin gelegen, den strijd, welke hiervoor is gevoerd in de Tweede Kamer en het standpunt, dat Minister en Kabinet hier bij hebben ingenomen. De Minister van finantieën beweerde, dat het budget voor 1938 een uitgave van 3 y2 millioen gulden tot verbetering van deze schaal niet zou kunnen dragen, de meerderheid der Ka mer meende van wel, de toekomst zal leer en aan welke zijde het gelijk is. De katholieke fractie heeft niet willen door zetten, omdat alsdan het geheele Kabinet zou zijn heengegaan. Spr. toont uitvoerig aan, wat daarmede op het spel gezet zou zjjn. Vervolgens vertelt spr. op zeer onder houdende wijze hoe in ons land een wet tot stand komt, de zorg, welke daarvoor besteed wordt en vindt daarbij gelegen heid uit zijn lange en rijke ervaring als werker op de perstribune allerlei interes sante dingen te vertellen, die herhaalde lijk de lachtlust opwekken. Deze humor schaadt echter niet aan den ernst en het goede inzicht, waarop 's lands belangen in den Haag behartiging vinden. In zijn slotwoord wekt de heer Bon de aanwezigen op ons staatsbestel en bijzon der de R. K. Staatspartij te steunen en er voor te werken om laatste zoo sterk mogelijk te maken. Ver over het millioen 'ncassos 0,1 ',,nnBn' 1^1en buitenland 231 bedroeg het aantal stemmen, dat op de partij is uitgebracht, doch het aantal ge- organiseerden is ongeveer 400.000. Gelei delijk is dit reeds veel beter geworden, doch alles moet in het werk gesteld om de organisatie eveneens tot het millioen op te voeren. Een welverdiend en krachtig applaus volgde op de waarlijk hoogst interessante en onderhoudende rede. AARLANDERVEEN. L. T. B. Gisteren was door den L.T.B. een vergadering belegd in de localiteit van W. v. d. Berg, onder voorzitterschap van den heer Ch. Kempen. Door den secr., den heer G. Stigter, werd een keurig jaarver slag uitgebracht; het ledental bleef sta biel, alleen werd het door hem, in zfjn ver slag betreurd, dat de opkomst over het al gemeen zeer matig was. daar toch vele leer zame avonden op alle gebied waren gege ven. Het jaarverslag van den penningmees ter sloot met een batig saldo van ruim 14. Een kort overzicht over het schapen-wei den liet deze functionaris volgen. De gd- brengst der schapen was 544. Om te ko men tot een betere regeling en overzicht zal er in het vervolg een vergadering wor den gehouden na de verkoop der schapen. De boeken van den penningmeester werden door de heeren J. Kempen en L. de Jong gecontroleerd. Het voorstel dezer afdeeling „Wettelijke controle op mengvoeders", was door de dis trictsvergadering behandeld, doch niet aan de regeering voorgelegd, omdat het waar schijnlijk onaanvaardbaar was. Als afge vaardigden der afdeeling zullen te Leiden optreden de heeren J. Vernooy, Ch. Kem pen en P. v. Egmond, alwaar een gecomb. vergadering zal worden gehouden met den landarbeidersbond „St. Deus Dedit". 'De heeren P. M. v. Egmond en P. Kempen C.z. zijn aftredend, doch stelden zich her kiesbaar. Met bijna algemeene stemmen werden zij weer aan de bestuurstafel ge kozen. De feestavond, welke altijd in een heel gezellige sfeer wordt gehouden, zal evenals andere jaren zoo mogelijk door alle leden met hun vrouwen worden bijge woond. De T.B.C.-bestrijding bü het melkvee is thans een groot probleem. AÏs niet door de regeering wordt ingegrepen, zal de indi- vidueele bestrijding weinig of niets baten. Bij de rondvraag merkt de heer P. Kem pen op, of de mogelijkheid bestaat tot stich ting te komen van een vereeniging van jonge boeren. Door den Geestelijk adviseur wordt voor gesteld de jongelui aspirant-lid te maken. Na nog eenige op- en aanmerkingen werd gesloten. LEEVÏUIDEN. K J.M.V.-sim ul taan-dam wedstrijd. Gis teravond had wederom de wekelijksche bijeenkomst plaats van de K.J.M.V. Deze avond was er echter wat bijzonders. De heer A. Hartveld uit Ter Aar zou een si- multaan-damwedstrijd spelen tegen de le den van. de K.J.M.V.-damclub. Na de ge bruikelijke opening heette de moderator alle aanwezigen, in 't bijzonder de heeren Hartveld, die zoo welwillend hun mede werking verleenden, welkom. Nadat de heer J. Hartveld, als spelleider, r>nog eerst een korte inleiding had gegeven over de spel regels, begon de wedstrijd. De heer A. Hart veld speelde tegen 23 borden. Na een vin- nigen strijd van ca. drie uur was de uit slag: Hartveld won 18 partijen, verloor 1 en speelde tegen 4 remise n.l. tegen de hee ren J. Beuk, Jo Berends, A. v. Haaster en de weleerw. heer Kapelaan, terwijl het jongste lid, de heer Kees Overdevest, won. 't Is waarlijk geen slecht resultaat voor de club. Na den wedstrijd dankte de Moderator vooral de beide heeren Hartveld voor den mooien avond en sprak de hoop uit, dat een volgende keer tegen een sterkere club kon gespeeld worden. De heer J. Hartveld sprak hierna nog eenige waardeerende woorden tot den weleerw. heer Kapelaan. Hij en zijn broer hadden met pleizier aan de uitnoo- diging gehoor gegeven. Hij dankte alle aan wezigen voor het in hun gestelde vertrou wen, waarna deze schitterende avond met den K.J.M.V.-groet werd gesloten. TER AAR. Opbrengst collecte. De gisteren ge houden collecte ter bestrijding van de kos ten in verband met de plaatselijke festivi teiten met de a.s. blijde gebeurtenis in de Koninklijke Familie, heeft ruim zeventig gulden opgebracht. WOERDEN. Vereeniging „Koninginnedag". De ver eeniging „Koninginnedag" te Woerden, hoewel oorspronkelijk van meening dat een publicatie van haar groote plannen niet gewenscht was met het oog op even- tueele omstandigheden welke de uitvoering van de plannen niet zouden wettigen heeft thans besloten gezien de groote belang stelling voor de feestelijkheden aan de voornaamste onderdeelen van haar pro gramma bekendheid te geven. Deze feeste lijkheden zijn als volgt: Dadelijk na de geboorte: Saluutschoten vanaf het excercitieterrein; luiden van de beide kerkklokken; proclamatie af te kon digen door Koeriers te paard; feestmarsch met het vaandel van „Koninginnedag" door de stad geëscorteerd door tournooi- ruiters en leden van de Princevlag. Des avonds: Jubel-lichtstoet vertrek Raadhuis. Ieder sluite zich aan met fakkels, lampioens enz. De vereeniging „Koninginnedag" heeft 2000 lampioens beschikbaar. Daarna op de feestelijk verlichte Nieuwe Markt: Grootsch Oranje Vreugde betoon om den Oranje boom. Dit gedeelte is zoo mogelijk bedoeld voor de geboortedag. Den volgenden dag zullen indien de omstandigheden in het Koninklijk Gezin dit toelaten en dat hopen wij natuurlijk van harte, de klokken wederom Luiden, een gedenk boom zal worden geplant, terwijl in den namiddag de schoolkinderen van WoerdenBarwouts- waarden en Rietveld gezamelijk een op tocht zullen houden met lampioens. Dat de kinderen van de scholen dezer gemeente zullen worden onthaald spreekt wel van zelf. Des avonds zullen in verschillende zalen van Woerden belangrijke uit voeringen worden gegeven. O.a. de Prince vlag geeft een opvoering van „Ik zal hand haven" in het Patronaatsgebouw. De koren zullen vertolkt worden door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Oefening en Stichting". De Gem. Zangvereeniging „Oefening en Stichting", dir. J. v. Beek, geeft een uit voering in de „Dubbele Sleutel" terwijl de R.K. Dames zangver. „Zanglust" met mede werking van het dubbel mannenkwartet de „Brulboei" in hotel „Neuf" hun hoofd kwartier hebben. Meer verklappen wij niet. Programma's de juiste data en uur ver meldende zullen onmiddellijk na de ge boorte gratis huis aan huis worden bezorgd. Het dames wiegencomité heeft bovendien gereed drie wiegen met uitzet, een uitzet en drie pakketten. Ten slotte nog een ver zoek aan allen: steek bij het bekend wor den der heugelijke tijidng direct de vlag gen uit en tooi u met oranje. ZOETERWOUDE. HANZE BONTE AVOND. Het spook van de Zwetmolen danste op de planken! Gisteravond vierde de Hannze het Bonte Avondfeest; bijna alle leden waren met hunne familieleden gekomen en zeer vele introducé's vulden de groote zaal. De voorzitter, de heer Joh. Vlasveld, opende den avond met een hartelijk wel komstwoord tot de leden en genoodigden. Nadat de koffie geserveerd was, verleen de de voorzitter het woord aan den heer G. van Slingerland, wethouder van Alk maar. Met hartelijke woorden leidde de voorzitter den spreker in, herinneringen aan de oude vriendschap, het samenwer ken aan de eerste vormen van de organisa ties in Zoeterwoude. De spreker had tot onderwerp: „Het ver leden, het hegen en de toekomst". Een da verend applaus klonk op toen de heer van Slingerland op -het spreekgestoelte kwam en aanstonds boeide het leerzame, fijn ge- styleerde betoog het gehoor zoodanig, dat bijna een uur lang de zaal onder een stilte Veef, waaronder het getik van de klok re gelmatig kon gehoord worden. Zelden heb ben wij een volle zaal zoo gevangen gezien onder een redevoering. Geen wonder, want duidelijk teekende de spreker het verleden, het heden en de richting die voor ons Ka tholieken is aangewezen: de christelijke so lidariteit. Aan het einde was het applaus dan ook zeer dankbaar en de voorzitter verklaar de, dat de hoog geprezen verwachtingen zeer overtroffen waren. Toen zou het Bonte tooneelspel getiteld „Het spook van den Zwetmolen" vertoond worden. De proloog kondigde het spel aan als een werk dat geen pretentie heeft, geen revue, maar een spel van veel simpelhe den, van zotternij, van bonte verscheiden heid. Het verloop was zoo: de Hanzedochters vragen om een winterfeest en de president geeft goeden moed, roept zijn commissie bijeen, maar als gesproken wordt, dat ge werkt zal moeten worden tot In den nacht komen er bezwaren, want des nachts, dan werkt het spook. Terwijl de commissie in nachtrust wil gaan komt het spook van den Zwetmolen de nachtrust verstoren en angstig komen de Hanzemannen weer bijeen om van hun droombeelden verhalen: de eene had den voorzitter gezien opgehangen op het too- neel en de secretaris werd tot straf voor zijn critiek doodgeslagen ten aanschouwe van 't publiek Nadat men elkaar door de vele angstige droomverhalen nog meer tot vrees had aangejagad kwam het spook met z'n trawanten en toen kwam er een he keldicht uit de mond van de geesten: alle foiiten van het bestuur en der leden en ook van de vrouwen van de leden ten opzichte van de organisatie werden „tan denknarsend, huilend, weenend leeft gij Hanzeleden, saam", aan de kaak gesteld. Toen kwam „de Goede Geest" om hulde en dank te brengen voor de werkers van De Hanze, waarna „de wijze geest" sprak van de wijsheid, het dienen met vreugde van God en de menschen, van wijding ge ven aan 't dagelijksche werk om het kruis- ke *terk te kunnen dragen. Om de wijze geest kwam een vergadering van vrouwen, die zich uitgeroepen hadden tot vr« uwelijke gemeenteraad: tot Wijze Vrouwen van den Raad, omdat het werken van de mannen nog niet nSar elks genoegen gaat. Het kwam tot de meeste krachtige in terpellaties: o.a. het Watertje asphaltee- ren, de Zuidbuurt egaliseeren, de Nieuwe Weg straten en de Weipoort zonder kui len en gaten, want zóó kunnen wij vrou wen het riet laten. Om meer leven aan Zoeterwoude te ge ven wordt besloten tot het houden van een tournooi naar 's lands wijs en 's lands eer: 'n tournooi van jassen, pandoeren of knup pel de ton, want dit is het spel wat hier grootmeestexs won. Als een nieuwe vorm van spel gaf de tonknupoelaar, 'die per auto-ton arriveer de. een pantomine, waarbij de veelzijdig heid van spelen van den heer van Rijt be wonderd werd en ook waarlijk een succes voor dezen grootmeester van het dorpstoo- neel is geworden. Het grootste succesnummer was wel het daarop vo gend: levend kaartspel, gespeeld door Harte Koning, twee Boeren en vier Vrouwen. Zcowel de zang als de declama- j ties voldeden hierbij het best en het publiek toonde zich hierbij opgetogen. (Het décor van het kaartspel amateurswerk van den voorzitter was in één woord schitte rend) Hierop kwam „de vroolijke geest" zeg gen, hoe er alom vroolijkheid moest zijn en de goede raad bleek aanstonds opgevolgd te zijn, want in het huishouden van Kobus de Hanze werd het zoo'n groote vroolijk heid, dat vader en moeder en al de „meis- sies" aan het zingen en dansen gingen, een stemming die werd uitgebuit voor een bloempjesverkoop voor .Santos", een heer lijke stemming die "de geheele zaal tot zin gen en 'lansen bracht tot een kwartiertje na twaali drie kwartiertjes maar en toch genoeg om allen in vroolijke geest naar huis te laten gaan. De Hanze kreeg een tiental nieuwe leden, Santos 20.en de kas heeft dank zij de verloting van een reuzenkoek geen groot verlies geleden.... er moest geld overblij ven voor het 4e lustrum op 27 Augustus Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan lijn linkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszitplaats af). Binnen bebouwde kommen behoeft men in het geheel geen licht op te hebben, Indien de auto binnen 30 meter van een brandende straatlantaarn staat. (SPROOKJE) 161. „Ha, kijk eens, daar komt onze keukenmeester aan. I 162. Met een kleur op haar wangetjes pakte Anneke het Die heeft al het een en ander voor de reis ingepakt. Als ik j mandje vol lekkernijen aan. Wat waren al die kabouters toch erg lief voor haar. Zij bedankte den kok zeer harte- J lijk voor ztfn goede zorgen. hte goed zie, heeft hij een ferme mand bij zich."

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10