RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN Laatste berichten Burgerlijke Stand i TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 11 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MUZIEK. JUBILEUM-CONCERT CHR. ORATORIUM VER. „CON AMORE". De komst des Heeren. (Joseph Ryelandt). Ter gelegenheid van haar zilveren jubi leum geeft de Ohr. Oratorium Ver. „Con Amore" op Woensdag 19 Januari een jubi leum-concert in de Stadsgehoorzaal, waar bij wordt uitgevoerd het Oratorium „De Komst des Heeren" van Joseph Ryelandt. Joseph Ryelandt is geboren te Brugge den 7den April 1870. Begonnen met uni- ersitaire studie, wijdde hij zich weldra geheel aan de muziek, arbeidende onder leiding van Tinei. Sedert vele jaren reeds is hij directeur van het conservatorium voor muziek te Brugge. Van zijn talrijke composities noemen we: Sainte Cécile (opera; uitgevoerd 1907 in Antwerpen); de oratoriums La Parabole des "Vierges (de Gelijkenis der 10 Maagden), Purgatorium, Maria, Agnus Dei, Christus Rex, De Komst des Heeren; de cantaten De Goede Herder", L'Idylie mystique; vijf symphonieën; Gethsémani, symphonisch ge dicht; de ouverturen Patrie en Jeanne ö'Arc; voorts talrijke werken op het gebied der Kerk- en Kamermuziek. Een 6-stemmige mis voor a capella-zang werd door het St. Romboutskoor uitgevoerd bij de begrafenis van Koningin Astrid, een Te Deum werd geschreven en uitgevoerd te Brussel voor het eeuwfeest van België. Vooral door zijn oratorium „De Komst des Heeren" trok hij de opmerkzaamheid tot zich. In Nederland werd dit werk nog slechts driemaal uitgevoerd. Te Rotterdam in 1909 onder leiding van Bernard Diamant (dit was tevens de allereerste uitvoering van het werk, dat in 1907 voltooid was), te Arnhem in 1927 onder leiding van Arnold Wagenaar, te Leeuwarden in 1928 onder lei ding van R. Beintema. De niet gemakkelijke eisohen, die Rye landt den uitvoerenden stelt, voornamelijk dt noodzakelijkheid van twee koren, zijn zeker oorzaak dat het werk in ons land niet vaker werd uitgevoerd. Wat zeer te betreu ren is. Want het werk heeft zoowel door zijn inhoud als door de wijze, waarop deze is verklankt, recht op meerdere bekend heid en waardeering. In het eerste deel wordt Christus' komst op aarde behandeld. Het geeft allereerst een beeld van de duisternis waarin het mensch- öom wandelt, van het steeds heviger wor dend verlangen naar verlossing en van de voorbereiding voor de komst van den Ver losser in het vleesch. Totdat in de volheid des tijds Christus op aarde in Bethlehem geboren wordt en zijn heerlijkheid glanzend over de volkeren straalt. Met verbluffende juistheid weet de componist voor elk dezer uiteenloopende stemmingen den juisten toon te treffen. Maar tot een hoogtepunt van grootsche en beeldende kracht stijgt zijn muziek in dat gedeelte, dat de geboor te in Bethlehems stal bezingt. Het mystieke ..Het Woord is vleesch geworden" de jube lende Engelenzang en het innig-vrome „Ge zegend die gekomen is in Name des Heeren" weet Ryelandt tot een geheel van groote schoonheid te vereenigen. Het tweede deel verhaalt van het komen van Christus in de menschenziel. Dit ge deelte, dat hoofdzakelijk voor twee solo stemmen is geschreven, geeft een beeld van de worsteling eener door schuld verslagene ziel, om te komen tot den vrede, die alle verstand te boven gaat. Op gelukkige wijze wordt het met een zeer melodieuzen koor zang, waarvan de woorden zijn ontleend aan den 84sten Psalm, besloten. Het derde deel tracht de gebeurtenissen te schilderen, die met Christus komst op de I wolken des Hemels ten jongste dage samen- vallen. Vooral dit deel is muzikaal gespro- j ken, rijk aan spannende momenten. De ge- I weldige feiten, waarvan de H. Schrift in profetische taal gewaagt, de zalige verwon dering der verlosten, ze zijn alle sober, maar voor ieder aandachtig luisteraar dui- I delijk verstaanbaar, weergegeven. Het slotkoor bezingt de heerlijkheid van ihet nieuwe Jeruzalem en eindigt met het loflied van het Lam. Hierin is Ryelandt op z'n allerbest en geeft hij muziek van waar lijk visionaire kracht. De 'tekst van het werk is genomen uit de Vlaamsche Bijbelvertaling van van Be ien. Ter verduidelijking zijn de teksten volgens de Statenvertaling in margine in het tekstboekje geplaatst. Melodieus is het werk van 't begin tot het einde. Zoowel de koren als de soli zijn j vloeiend en mooi van stemming geschre ven. Hoewel de componist een groote voor- Lefde toont voor de polyphone (meerstem mige) schrijfwijze, die hij op vaak even verrassende als geniale wijze weet aan te wenden, is toch zijn muziek voor alles: een voudig en klaar. De instrumentatie is bij zonder mooi en kleurrijk. Ten slotte: Aan het eindë van zijn orato rium schreef de componist: Ad majorem Dei gloriam. „Ter meerdere eere Gods". Zóó wilde hij zijn werk in 't licht geven. Moge het ook zoo worden uitgevoerd. En beluisterd! GOUDEN DOCTORAAT Op 16 Januari a.s. zal het vijftig jaar ge- leden zijn, dat dr W. Kersbergen te Zeist aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de geneeskunde. VOLKSBONDNIEUWS. R.K. Fabrieksarbeidersbond. In de Volksbondrubriek van 1.1. Zater dag stond vermeld, dat op Zondag 23 Ja nuari, ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van bovengenoemden Bond een Hoogmis zou worden opgedragen in de kerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen, te 10.30 uur. De datum werd verkeerd opgegeven, waarom wij verzoeken er rekening mede te houden, dat Zondag 16 Jan. a.s. bedoelde H. Mis wordt opgedragen. Des morgens worden de leden van bovengenoemden Bond verzocht ter H. Tafel te naderen. „Herwonnen Levenskracht". Bestuur en Comité-leden zijn uitgenoo- digd ter bijwoning van een vergadering, te houden Donderdag 13 Jan. a.s. in het Bonds- gebouw, Steenschuur 15, ter bespreking van den propaganda-filmavond, welke gegeven wordt op Vrijdag 28 Jan. a.s. in de Stads gehoorzaal des avonds te 8 uur. De comité-leden worden verzocht allen aanwezig te zijn. Het kinderfeest. Dit feest, te organiseeren door de Pro- paganda-club „St. Petrus", heeft zoo'n be langstelling, dat kaarten, welke voor de reeds twee vastgestelde avonden voor schoolgaande kinderen der leden van den Volksbond beschikbaar waren, reeds spoe dig waren uitgegeven. Velen moesten wor den teleurgesteld. Voor hen bestaat nog ge legenheid kaarten te halen Dinsdag (he den), Bibliotheekzaal Bondsgebouw van 89 uur. De derde avond zal gehouden worden Woensdag 19 Jan. a.s. in het Bonds gebouw van. nam. 4.30 tot 6.30 uur. Feestavond Ned. Reisvereeniging. In den foyer van de Stadsgehoorzaal vierde de afd. Leiden van de N.R.V. gis teravond haar jaarfeest, waarvoor zij evenals verleden jaar de medewerking gekregen had van de Leidsche tooneelclub „Vadertje Langbeen". De vrij talrijke aan wezigen werden welkom geheeten door den voorzitter, den heer Van der Horst, waar na de tooneelclub een opvoering gaf van het bekende en reeds eerder hier ter stede over het voetlicht gebachte blijspel „Rob bedoes", dat ook nu de toeschouwers te boeien wist. Er werd voor een behoorlijke vertolking zorg gedragen en er was een climax, zoowel in het stuk zelf als in het spel. Bram Mennes had zich een goed regis seur getoond, terwijl van de medewerken den in het bijzonder mej. Van Geer een pluim verdiende voor haar gemakkelijke en zeer overtuigend spel. Uitstekend had zij zich in haar rol ingeleefd en mimiek, zoowel als dictie vielen te prijzen. Mej. Rie van Leeuwen, als gast, was eveneens goed op dreef en haar rake opmerkingen brachten nog al eens vroolijkheid in de zaal. Van de anderen viel voornamelijk Bram Mennes op. Na afloop heeft de heer Van der Horst hartelijk dank gebracht aan de tooneelclub voor de op dezen avond betoonde mede werking en de dames bloemen aangeboden, welke huldiging door .de aanwezigen met applaus onderstreept werd. Het jaarfeest werd, als altijd, met een dansje besloten. MODERNE RIDDERSCHAP. Het ideaal van de Kruisvaart en dit geldt evenzoo voor de Verkennerij is het ridderideaal: de H. Wet van God doen triomfeeren in persoonlijk en openbaar le ven. Dit ideaal, veelzijdig en algemeen gel dend voor alle tijden, behoeft voor iederen tijd een eigen toepassing. Het moderne ridderideaal is het ideaal van de Katholieke Actie, de erkenning en doorvoering van Christus' algemeen Ko ningschap in persoonlijk, maatschappelijk en openbaar leven. Lied, spel en dans worden benut als middelen tot het vormen van een blijde jeugd. Door wandelingen en ontdekkings tochten, kortom door verschillende vor men van buitenleven wordt liefde voor de natuur aangekweekt als openbaring van Gods grootheid, schoonheid en goedheid. Als middel tot gezonde ontspanning, vor ming tot natuurlijke en bovennatuurlijke zelfbeheersching en harmonische ontwik keling van lichaam en ziel wordt gezonde lichaamsoefening bevorderd. (Beginselverklaring Kruisvaart). Dit alles vindt toepassing in onze heden- daagsche Katholieke jeugdbeweging, die daardoor Uwe belangstelling ten volle waard is. Toont deze dan ook als dit ge vraagd wordt. Een gelegenheid wordt U hierdoor geboden door het bezoeken van het Hongaarsche Oogstfeest, hetwelk ten bate van de Jeugdbeweging gehouden wordt van Vrijdag 14 tot en met Maandag 17 Januari a.s. in het St. Antonius Club huis, Mare 43. De toegangsprijs behoeft geen bezwaar te zfjn, deze bedraagt slechts 0.10. S. Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 5427. N.V. Zeevissche- rij Maatschappij „Knobbe", Sassenheim, ter Leedelaan 5. 5736a. Van Dam en Meijer, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 7, veehandel. W ij z i g i n g e n: 464. Naamlooze Ven nootschap Conservenfabriek „De Verwach ting. v.-h. E. J. Schoondergang-Speet, Lei den, Middelstegracht 4953, Uiterstegracht 60. Overl. Dir.: W. Droste, Wassenaar, d.d. 31 Dec. 1937. 6449. „La Vesdre" Wolindustrie, Leiden, Zoeterwoudscheweg 3. De liquidatie is met ingang van 31 Dec. 1937 beëindigd. 5796. A. A. van Reijzen, Noordwijk-Bin- nen, v. Limburg Stirumstraat 5, electrische artikelent Bijv. uitgeoef. bedr.: atelier voor het afdrukken van films en andere fotogra fische werkzaamheden. 6104. Corn. Lok, Ter Aar, D. 164, timmer man. Uittr. E.: C. Lok, Ter Aar d.d. 1 Jan. 1938. De zaak is omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: Ge broeders Lok (B.P.). Venn.: J. C. Lok, Ter Aar en Corn. Lok Jr., Ter Aar. Nieuwe inschr ij vingen: 7099. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van On- geest, Haarlemmertrekvaartweg 22a. Af komstig uit 's-Gravenhage. 7098. J. Meyer, Leiden, Rijnsburgerweg 116, veehandelaar. E.: J. Meyer, Leiden. 7097. M. van Dam, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 7, veehandel. E.: M. van Dam, HAAGSCHE POLITIERECHTER. En dat alles om 90 cent. A. J. S. uit L e i d e n had een kleine on- eenigheid gehad met zekeren N. uit V o o r- schoten. De oneenigheid was natuurlijk weer uitgeloopen op een gezellig scheid- partijtje, waarbij S. eenige woorden naar het hoofd van N. had geslingerd, die niet in het Nederlandsch woordenboek voor komen. Het heele geval draaide om een bedrag van negen dubbeltjes, dat S. van N. zou krijgen. Een gezellig debat ontstond er om deze negen zilverstukjes. Na aanvankelijk met veel genoegen naar de discussie geluisterd te hebben, begon het den politierechter toch eindelijk te vervelen en met een hamer slag op de groene rechterlijke tafel werd het gezellig verhaal onverwachts stop ge zet. Er had nog een getuige moeten zijn, maar die was maar weggebleven. De verdachte deelde daarop mede, dat deze getuige tegen hem gezegd had: „Ik kom toch niet." „Dan zullen wij hem wel laten halen", merkte de politierechter nuchter op. En daarom werd de zaak aangehouden en zullen wij dezen onwillige getuige wel dra zien verschijnen in gezelschap van een grooten veldwachter. Gisteravond omstreaks 6 uur ontstond een schoorsteenbrand ten huize van der j 35-jarigen H. v. d. R., Rijndijkstdaat 11. De politie-brandweer bluschte het vuur met den rameneur. De spuit behoefde geen dienst te doen. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal van levensmiddelen. De Leidsche huisknecht H. F. was in verzet gekomen van een verstekvonnis van de* Haagsche Rechtbank die hem wegens diefstal van levensmiddelen uit het hotel het „Gouden Hoofd" te 's-Graxenhage ver oordeeld had tot acht maanden gevangenis straf. Opnieuw dienende werden als ge tuigen gehoord een kok en de chefkok uit het „Gouden Hoofd", die verklaarden, dat er in het tijdvak, dat verdachte daar werk te, 15 April3 Juli, steeds allerlei levens middelen vermist werden, zooals pakjes boter, blikken kreeft, enz. Verdachte ont kende ten stelligste de levensmiddelen hebben weggehaald, maar zeide, dat hij ze gekregen had van de verschillende koks, die het natuurlijk niet voor elkaar en nog minder voor hun patroon wilden weten. Hoe echter de pakjes boter en blikjes kreeft in zijn kastje terecht gekomen wa ren bleef zoowel voor hem als voor de rechtbank een raadsel. Gehoord de pertinente getuigenverkla ringen eischte de Officier van Justitie be vestiging van het bij verstek gewezen von nis n.l. acht maanden gevangenisstraf. Nadat verdachte nogmaals zijn onschuld betuigd had, bepaalde de rechtbank de uitspraak op over 14 dagen. VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. Door de politie en den keuringsdienst is te Hengelo bij een gewezen slager aan de dr. Schaepmanstraat een hoeveelheid vleesch in beslag genomen, dat niet ter keuring was aangeboden. Het lag in de slaapkamer en verspreidde een minder welriekende geur. I Een verder ingesteld onderzoek bracht i aan het licht, dat twee slagers daar ter j plaatse van dezen man vleesch betrokken. Het is in beslag genomen en gedeeltelijk j afgekeurd en vernietigd. Tegen het drietal j is proces-verbaal opgemaakt. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Lachende Vrij buiter (Victor Mc. Laglen Noah Beery Frankie Darro). Hoe raak ik mijn geld kwijt. (Jack Bu chanan). Avont.film Komisch lederen avond 8 uur. Zaterd-g en Zondag m 4—7 en 8—11 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd. Lido: Tarzan's Vlucht. (Johnny Weissmül- ler Maureen O'Sullivan). Verkeerd beoordeeld (Jack Holt Jimmy Butler) Avont.film Dramatisch Iederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Trianon: Angel (Mariene Die trich Melvyn Dou- glas) Hoog spel (Gail Pa trick Ricardo Cortez. Speelfilm Dramatisch Iederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur. Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. Volwassenen Luxor: Afgekeurd j DE VERKOOP VAN GEVERFDE BLOEMEN. SASSENHEIM, 11 Januari. Wilt U voor mij eenige plaats beschik baar stellen in uw veel gelezen blad? Bij voorbaat mijn dank. Daar wij het nieuwe jaar reeds begonnen zijn, breekt ook de tijd weer aan, dat het nieuwe leven in de natuur ook weer tot ont luiken komt. Ongeveer over een maand of een week of zes komen de voorboden van de lente in onze bollenstreek wederom in bloei, welke b-oei, als eenmaal de eersten er zijn, wel dra gevolgd wordt door andere en meer tekende soorten t.w. Narcissen, Tulpen en Hyacinthen. Vooral over eerstgenoemde bloemen wil ik het speciaal eens hebben. Wat is het toch jammer, dat onze mooie Narcissenbloemen zoo bedorven worden door het zoogenaam de verven. Daar ik zelf ook met een flinke >tand langs den weg sta, maak ik het dage- lijkseh mee, dat menschen, die geen ver stand van bloemen hebben, om roode, groene of blauwe Narcissen vragen. Dan is steeds mijn antwoord: „Mevr. of Mijnh^r, U moet aan iemand, die met een bloemenstand staat, niet om verf vragen, want dat is daar niet aanwezig". Ik, voor mij, vind het jammer en erger lijk, dat onze mooie bloemen zoo verknoeid worden en ik hoop van duizenden menschen met mij. Nu zou ik gaarne willen, dat het door mij geschrevene onder de oogen van Burgemees ters en andere- bevoegde personen kwam. Daar wij om een standplaatsvergunning te bekomen, ons tot den Burgemeester in de eerste plaats moeten wenden, verzoek ik den edelachtbaren heeren er op te letten, cat degenen, aan wie zulk een vergunning wordt Verstrekt, dé bepaling er bij krijgen, dat zij geen onnatuurlijk gekleurde bloemen verkoopen. Gaarne zou ik zien, dat er een verbod tegen kwam, want het kan onze streek niet anders dan schade doen. H. de H. LEIDEN. Geboren: Franciscus Antonius Maria zoon van J. W. Smidt en C. M. A. Beek mans Hendrik, zoon van P. D. v. Zeist en J. Tegelaar Walborg Maria Agnes, dochter van P. M. E. Ph. Nijst en W. J. H. Brantjes Johanna Susanna Cornelis Wilhelmina, dochter van W. J. J. A. Cou- wenberg en J. C. Th. Elfrink Hendrik, zoon van G. de Boer en R. Riepma Jan zoon van C. Cuperus en G. Kreijger Adriana, dochter van J. van Dalen en M. C. van Ees Frits, zoon van J. H. Regeer en J. Gerritsen Nicolaas, zoon van J. Sira en J. A. H. Le Fevre Gertrudes Cornelia dochter van N. J. van Zanten en M. M. de Leeuw Adriaan Marinus, zoon van W. A. den Haan en A. P. van Dijke Gustavia Maria, dochter van H. F. G. Maste en M. C. Reijpert Margje Anto- nia, dochter van P. van Harskamp en E. P. v. d. Werken Franciscus Maria, zoon van B. Fakkeldij en A. Th. van Looij Adriana, dochter van A. Hoogendoorn en H. M. van GemerenvJacobus Dirk, zoon van J. van Rijn en C. de Haa3 Jacoba Pieternella, dochter van T. Post en F. W. Scheen Adolf Pieter, zoon van A. M. Crama en M. Veldhoen Joannes Marti- nus Cornelis, zoon van H. A. van Santen en M. M. v. d. Poel. Ondertrouwd: G. Spierenburg jm en H. C. de Wolf jd. Overleden: M. C. Lens—de Haas, vr. 64 jaar B. A. Harteveld, m., 74 jaar H. J. Derogee, m. 58 jaar J. J. v. d. Ham, ongeh. m., 36 jaar L. G. Massaar- v. d. Zeeuw, vr., 41 jaar A. van Rooy Klein, wede. 86 jaar Th. G. Waayer, ongeh. m. 32 jaar. H. CONGREGATIE DER RITEN. Z. H. de Paus presideert. VATICAANSTAD, 11 Januari (A_N.P.). Z. H. de Paus heeft een algemeene zitting van de H. Congregatie der Riten gepresi deerd, welke werd bijgewoond door ver scheidene, kardinalen en consultoren. De zitting beraadslaagde over de erkenning van de heldhaftige deugden van de eerbied waardige Maria Torres Acosta, stichteres van het instituut van de ziekenzusters van Maria, overleden te Madrid in 1887. Nadat de zitting zich had uitgesproken, verklaarde de Paus, dat hij zich nemen van ten beslissing over deze erkenning voorbe hield. JAPANNEEZEN BEZETTEN WEIHSIN. TOKIO, 1 Jan. (A. N. P.). De Japansche troepen, die oprukken angs den sp ir- weg TsinanTsingtau, hebben Weihsion, 150 kilometer ten Wes'.en van Tsingtau, bezet. De Japansche luchtmacht heeft Tsi- ning gebombardeerd. Tien te Hangtsjau verzamelde colonnes zal'rn vojj. het oog der aan den overkant der rivier le Tsjein- lang liggende Chineesche troepen een mon sterparade houden. BODEGRAVEN, 11 Jan. Kaas. Aanvoer: 141 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 6345 stuks, wegende 57.105 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2628, 2de soort 24.5025.50, Handel matig. ROTTERDAM, 10 Jan. Buitenl. Granen. Stemming lusteloos. Rogge 76/77 kg. Noord Russische disp. 8.70, idem Zuid-Russi sche disp. 8.7Ö, Amerikaansche no. 2 8.20. Canada no. 3 8.90. Gerst. Amerikaansche no. 3, disp. 151, idem no. 2 disp. 153,66/67 kg. Zuid- Russische 159, 66/67 kg. Turksche disp 162. Karoon disp. 164, 65/60 kg. La Plata st. 157, 69/70 kg. La Plata stoo- mend 160. Haver, 55/56 kg. La Plata Clipped aan gek. 6.45, idem stoomend 6.40. Mais, per 2000 kg. Gele La Plata aan gekomen 157.50, idem stoomend 158. La Plata Cinquantine disp. 162.gele Amerikaansche no. 3 aangek, 147.50 idem stoomend naar aankomst 146145. Gele Mixed Amerikaansche no. 2 stoo mend. naar aankomst 147, 146, idem la dend-geladen 145, Afrikaansche no. 2 aangekomen 147, idem stoomend f 147, Afrikaansche no. 3 aangekomen 146. idem stoomend 146.Yug.-Slavische verwacht 149.Gele Braziliaansche disp. 154, idem stoomend 152. Inl. Granen en Peulvruchten. Gerst. Chevalier 8.008.25, Haver 66.85, Rogge tot 7.75, Erwten, kleine groene 8.5011.00, schokker erwten 13.00 17.75. Bruineboonen 811 alles per 100 kilogram. ROTTERDAM, 11 Jan. Vee. Aanvoer: 3452 totaal, 179 paarden, 3 veulens, 785 magere runderen, 824 vette runderen, 40 vette kalveren, 130 graskalveren, 904 nuch tere kalveren, 466 schapen en lammeren, 5 varkens, 1 big en 115 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 68 en 50 54 cent, vette ossen 72, 68 en 5054 cent, stieren 68, 62 en 56 cent, vette kalveren 1.25, 1.10 en 7580 cent, schapen 54, 49 en 45 cent, lammeren 62, 58 en 52 cent, veren 55, 50 en 45 cent, slachtpaarden 56, graskalveren 66 en 56 cent, nuchtere kal- 50 en 44 cent, Prijzen per stuk: schapen 302623, lammeren 201715, nuch tere slachtkalveren f 13107, nuchtere fokkalveren 222018, slachtpaarden 240—190—140; werkpaarden f 330—280. —200; hitten 220—180—100, stieren 3.60 —270—190; kalfkoeien 300—265—195, melkkoeien 305270200; varekoeien 205—170—140; vaarzen 210—150—130; pinken 170140100; graskalveren 80 6530; bokken of geiten 1284. LEIDEN, 10 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 4.80—7.50, savoyekool J 2.103.90, groenekool 1.404.20, boe renkool 1.503.rapen f 1.301.40, prei 1.603.70, kroten 2.804.00, kroten gekookt 58, uien 3.4011.30, peen 2.205.90, spruiten 213 andijvie 6 —13, sla 6—12, Nero f 6.10—7.40; per 100 kg.: witloof 721, per 100 stuks: bloemkool 4.80—7.00, salade 1.10—2.10, I knolselderie f 1 003.60, per 100 bos: Pie- I terselie 1.301.60, selderie 0.501.40, peen 7.90—8.30. 11 Jan. Vette Varkens. Totaal aan- I voer 248 stuks, waarvan 233 zwaar 6062 I cent per kg. levend gewicht en 15 licht. Handel stug. Afloop minder. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze goede Vader, Behu wd- en Grootvader, de Heer JOHANNES ANTONIUS RENCKENS Weduwnaar van MARIA BOTTEMANNE na voorzien te zijn van de H.Ü. Sacramenten der Stervenden, in den-ouder dom van 90 jaar. Uit aller naam: R. J. RENCKENS Leiden, 11 Januari 1938 Drie October6traat 3a. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen Zaterdag 15 Ja nuari as. desmoigenste 7 uur in de kapel van het R.K. Wees- en Oudelie- denhuis aan de St. Jacobs- gracht te Leiden, waarna om 10 uur de begrafenis op het R.K. Kerkhof (Zijlpoort) 228

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3