RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN HEI BETOOVERDE BOSCH DINSDAG 11 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG, 10 ALPHEN AAN DEN RUN. Plotselinge dood. Op het werk van de in aanbouw zij'nde fabrieksgebouwen van de firma Samson is gisterenmiddag een der werklieden, zekere J. B., wonende te Rot terdam, plotseling dood gebleven. Het lijk is naar het gem, lijkenhuisje overgebracht. Gevaarlijke baldadigheid. Gisteravond hebben baldadige personen, midden op den Kortsteekterweg takken-bossen neergelegd, blijkbaar met de bedoeling verkeersonge lukken te veroorzaken. De daders van deze laffe kwajongens-streken zijn nog niet be kend. ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad der gemeen te Alkemade vergadert op Donderdag a.s., des namiddags om 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van 3 leden der Burgerlijke Armbesturen in verband met periodieke af treding op 1 Januari 1938. 3. Voorstel tot het verleenen van gedeeltelijke kwijtschel ding van pacht. 4. Voorstel om over te gaan tot herziening der algemeene politieveror dening. 5. Voorstel tot reorganisatie der ge meentesecretarie. 6. Wijzigingen der ge meente-begrooting 1937. 7. Wijziging der gemeente-begrooting 1938. 8. Vaststelling van een raadsbesluit tot toekenning van een renteloos voorschot aan de Woning - bouwvereeniging „Alkemade" tot dekking van in vorige jaren ontstane exploitatie tekorten. 9. Reclame schoolgeld. BOSKOOP. Diverse uitvoeringen. Door de vele vereenigingen, welke Katholiek Boskoop bezit, en mede door het gevoel voor kunst en schoonheid, welke die vereenigingen inspireert hun werken en streven naar bui ten uit te leven, is het vanzelf sprekend dat het aantal uitvoeringen dermate groot is, dat met passen en meten voor elke vereeni- ging een geschikte tijd voor him uitvoering moet worden gezocht. Kunstminnend Boskoop wordt deze maand ruimschoots in de gelegenheid ge steld zijn waardeerende belangstelling te toonen en geen rechtgeaard kunstliefheb ber zal zich deze gelegenheid laten ont snappen. Het is de Gem. Zangvereeniging „Ami- citia", die de rij van uitvoeringen opent en wel op Woensdag 12 Jan. Onder de eminen te leiding van haar directeur, den heer J. v. d. Bosch uit Gouda, zal door „Amicitia" „De Heilige Caecilia" worden uitgevoerd, een oratorium voor solisten en gemengd koor, verlucht met tableaux vivants. Tekst van Ad. Jos. Cuppers. Muziek: A. Wiltber- ger. Het klinkt misschien wat voorbarig, doch gezien het succes van den vorigen keer en met de versterking van het zang koor moet deze uitvoering een nieuw suc ces worden. De schitterende tableaux vi vants onder leiding van den zeereerw. heer Pastoor A. J. v. Meeuwen dragen het hun ne er toe bij om van dezen avond iets on vergetelijk schoons te maken. We wen- schen de Zangvereen. van harte succes. Na „Amicitia" is het de Harmonie „St Caecilia", die de longen har er leden in be weging brengt om op de haar eigen smaak volle wijze, de toehoorders te boeien. Op Maandag 17 Jan. wordt eenieder verwacht om te komen luisteren naar „De Harmonie" en hebben wij met de generale repetitie goed geluisterd, dan is het Concertgebouw orkest er maar een dwergje bij. De avond zal tevens opgeluisterd worden door eeni- ge bekende humoristen, terwijl tot slot een gezellig samenzijn, met dansmuziek van „The Kolping Boys", het zijne er toe bij zal dragen om ook van dezen avond een da verend succes te maken. En last not least komen de Gezellen nog op de proppen. Op 25 Jan. zal door de St. Joseph-Gezellen-Vereeniging een uitvoe ring worden gegeven, welke zal klinken als een klok. Iemand, die een vorige uitvoe ring van deze „Lustige Gesellen" heeft me de gemaakt, zal hier ten volle mee instem men. De tooneelclub heeft een tweetal kluchtspelen op zijn program, o.a. „Dorus" en „Bij den tandarts", twee lachpoeiers op zich zelf, welke de goede stemming niet ten schade zal komen. Ook hier zullen „The Kolping Boys" hun krachten ten beste ge ven. Zij zullen u o.a. eens laten hooren en zien, hoe zij een radio-programma zouden verzorgen. Tevens zullen zij het gezellig samenzijn opluisteren, zoodat een ieder die maar even loopen kan, zijn eerste schreden naar de Gezellenuitvoering zal richten. We zouden zoo nog wel eenigen tijd door kunnen gaan, want we zijn nog niet uit geput met de vereenigingen. Doch hun pro gramma's staan nog niet defintief vast en het zou tevens schadelijk zijn voor de ge zondheid van vele kunstliefhebbers, wan neer hun nu al werd medegedeeld, welke nachtrust-opofferingen hun nog te wachten staan. Boskoopsche Reddingsbrigade. In de jaarvergadering van de Boskoopsche red dingsbrigade werd door den voorzitter, den heer H. W. E. Streeve medegedeeld, dat het geheele bestuur collectief aftrad en de leden hun mandaten beschikbaar stelden. Daarop werd een nieuw bestuur gekozen, bestaande uit de heeren: E. A. L. Damm, H. Goudkade, Jac. Blauw, J. Streng Sr., Jo Houtman, P. Pouw en C. Vermeulen J.Czn. HOOGMADE. Maria-Cengregatie. Nadat op Donder dag, Vrijdag en Zaterdag voor de gezamen lijke Maria-congregaties een triduum was gehouden, hetwelk Zondagavond werd be sloten met de plechtige inkleeding van 18 nieuwe leden, wilde de Jongemannen-Ccn- gregatie eens toonen, dat zij er niet alleen op geestelijk gebied, maar ook op wereld lijk gebied mag zijn, en gaf voor een tjok volle zaal van café Witteman een liefdadig heidsuitvoering ten bate van de in tijdelijke nood verkeerende Armenkas van Hoog- made. Nadat om ongeveer 8.30 uur de Zeereerw. heer Pastoor alle aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen en hen gewezen had op het goede doel van deze uitvoe ring,t ging het doek op en werd het publiek vergast op een aantal luimige voordrachten en een op dezen tijd van toepassing zijnd tooneelstukje „De twee Werkeloozen", dat, het gebrek aan routine van de meeste ne- despelenden in acht genomen, zeer goed werd opgevoerd, en waardoor het mede lijden bij de aanwezigen alvast werd wak ker geroepen. Want het was er natuurlijk om te doen de menschen op een nette ma nier zooveel mogelijk geld uit den zak te kloppen, en daarom werden tusschen de be drijven door, de door de vrijgevige inwo ners van Hoogmade geschonken gaven in natura, op het rad van Avontuur ver draaid, waarvoor zoo'n overweldigende in teresse bestond, dat het aantal kaarten veel te klein was. Aan alles komt echter een einde en veel te gauw naar den zin van de aanwezigen was het middernacht en moest aan deze werkelijk schitterend geslaagden en voor de medewerkenden zoo succesvollen avond een einde worden gemaakt, echter niet na dat de Zeereerw. heer Pastoor na een har telijk dankwoord tot alle aanwezigen en in het bijzonder tot de milde gevers, die zoo zeer hadden bijgedragen tot het slagen van dezen avond, allen een hartelijk „tot weer ziens" had toegeroepen, want.... nu zijn de jongedames aan de beurt. Toen alles aan kant was, bleek, dat bijna 90 aan de Armenkas kon worden afgedra gen. een bedrag dat verre de verwachtin gen heeft overtroffen. „Onderlinge Hulp" Maandagavond hield bovengenoemde vereeniging een al gemeene ledenvergadering in café v. d. Eng. Om ongeveer 7.15 uur opende de voorzit ter, de heer C. W. Lieverse, met een har telijk welkomstwoord tot de in groote ge tale opgekomen leden, de vergadering en sprak de wensch uit, dat dit nieuwe jaar voor hen en bijgevolg ook voor de ver eeniging een gelukkig en gezegend jaar moge zijn. Hierna las de secretaris, de heer H. Th. Elsgeest, de keurig verzorgde no tulen van de vorige vergadering voor, die zonder op- of aanmerkingen in dank wer den goedgekeurd, gevolgd door een even verzorgd jaarverslag. Dit verslag toonde duidelijk, dat het ook deze vereeniging, evenals zoovele andere, niet naar den vleeze ging, hetwelk nog duidelijker uitkwam in de hierop volgende rekening en verant woording van den penningmeester, den heer A. v. d. Ploeg. Saldo 1 Jan. 1937 ƒ89.91, inkomsten aan contributiën en do- natiegelden 547.27 y,. De uitgaven over 1937 waren ƒ585.85, zoodat het saldo in kas op 1 Jan. 1938 51.23 y, was. Het banksaldo is 559.45, en het totaalbezit op 1 Jan. 1938 is dus 610.68. Daarentegen was het totaalbezit op 1 Jan. 1937: ƒ632.81, zoo dat ook dit jaar evenals zoovele andere voorafgaande jaren een teruggang toonde, en wel van ƒ22.13. Door de daarvoor be noemde personen werd de kas gecontro leerd en in orde bevonden, waarna de pen ningmeester dank werd gebracht voor zijn accuraat beheer. Aangezien geen ingekomen stukken en mededeelingen aanwezig zijn wordt over gegaan tot het volgende agendapunt: ver kiezingen. Aftredend waren de heeren Andr. v .d. Ploeg en J. Borst. Eerstgenoem de werd bij acclamatie herkozen, doch aan gezien de heer Borst naar een andere plaats is vertrokken moest in deze vaca ture voorzien worden. Na gehouden stem ming bleek, dat de door het bestuur gestel de candidaat, de heer J. Vreeswijk, was gekozen, waarna beide heeren, met dank voor het in hen gestelde vertrouwen, hun benoeming aannamen. Nu was, naar aanleiding van den steeds ongunstiger wordende financieelen toestand, het in onze ooren reeds alledaags klinkende punt aan de beurt, n.l. bezuiniging. Dit moest geschieden óf door verhooging van contributie, óf door vermindering der uit- keering óf door verkorting van den uitkee- ringstijd. Na veel wikken en wegen en na veel heen- en weergepraat werden tenslot te de hierna volgende voorstellen aangeno men: le de uitkeering wordt verlaagd van ƒ1.50 tot ƒ1.25 per dag; 2e. het aantal wachtdagen wordt gebracht van 10 op 7; 3e. indien men ingevolge de Ziekte- of On gevallenwet trekt zal door „Onderlinge Hulp" slechts het aan het volle loon ont brekende worden uitbetaald, terwijl inge val men niet ingevolge bovengenoemde wetten kan trekken de volle uitkeering, dus 1.25 per dag zal plaats vinden. Nadat hierna aan alle aanwezigen nog een kleine verrassing was uitgereikt cn omdat verder niets meer te berde werd gebracht, sloot de voorzitter deze, in de beste verstandhouding verloopen vergade ring op de gebruikelijke wijze. der leiding van dir. Wesselingh speelden de „Vroolijke Groenendijkers" als ouverture: „Eine kleine Nachtmusik" van Mozart, waarna al spoedig het gordijn openschuift voor „Mijnheer Goethals", een blijspel in drie bedrijven van Eugene Labiche, in zijn tijd lid der Fransche academie. De twee hoofdrollen waren werkelijk in goede handen, en de twee tegenover ge stelde karakters van Goethals en diens broer Frans gaven tot de zonderlingste si tuaties aanleiding. Wat werden de mooie zetjes, hoofdzakelijk aan deze twee rollen eigen, juist aangevoeld en vertolkt. Oom Frans, de geboren zakenman, deed de zaal uitbundig lachen. Mijnheer Goethals, met zijn grooter hart dan verstand, maakte met een paar woorden de toehoorders weer even stil, door zijn groote liefde jegens de ar men. De ommekeer in zijn leven, zijn ver dwijnende goedgeloovigheid, het groeiend wantrouwen vorderden van Mijnheer Goet hals' uitbeeldingsvermogen veel, en hij heeft eraan voldaan, evenals zijn broer „Oom Frans", die door zijn goed spel ieder een voor zich innam. Ook de andere rollen kwamen wel tot haar recht, en het publiek toonde dan ook overduidelijk, dat stuk en spel voldaan had den. Daarna kwam de pauze, 't oogenblik waarop piano, violen, cello en andere in strumenten alvast voor de passende stem ming zorgden voor wat volgde. Doch dat was nu eigenlijk niet noodig, want de revue: „Wij zijn niet bang", 'n bonte avond in twee non-stop ritten deed het er zonder ook wel. Om een vroolijken avond te bezorgen moet men Flip en Kareltje laten optreden, die tusschen de verschillende scènes, die allen zonder uitzondering het publiek de den genieten, nog eens extra een schepje erbij deden. De revue sloeg in en ruim twee uur lang aan een stuk was het lachen zoo goed als niet „van de lucht". Treffend was het slot, waar het doek open ging en tot aller verwondering en instemming de j blijdschap" in te zetten. NIEUWKOOP. Naaikrans. Gisteren had de trekking plaats, onder toezicht en leiding van de po litie, van de loterij ten bate van de kas van den R.K. Naaikrans. Men had ongeveer 800 loten, die alle aan den man gebracht wa ren. De eerste prijs, een groote kaas, viel ten deel aan de Eerw. Zusters van het Lief degesticht alhier, de tweede prijs, een sche merlamp, won iemand uit Valkenswaard, de derde prijs, een comfoor mej. Th. van den Haak. Verder nog een aantal kleine prijzen, die door diverse personen gewon nen werden. De gehouden tentoonstelling van de ge maakte kleedingstukken trok ook uitste kend veel belangstelling, terwijl de amu sementen eveneens goede aftrek hadden. Het batig saldo is nog niet bekend, doch vormt stellig een beduidend bedrag, waar mede men weder veel nuttig werk verrich ten kan. Personalia. De heer A. W. van der Kleijn, tandarts, wonende te Bodegraven, die regelmatig in deze gemeente zitting hield, gaat vertrekken naar Weenen voor het maken van verdere studies in de tand- chirurgie. Opvolger is de heer Mahler uit Rotterdam. NIEUWVEEN. Feestavond R. K. Volksbond. De fees telijke bijeenkomst van den Volksbond werd door den voorzitter, den heer Th. Brouwer, met den Chr. groet en een kort maar har telijk welkom aan de aanwezigen I geopend. Spr. hoopt, dat deze avond naar ieders wensch mag slagen en in opgewekte stem ming zal worden doorgebracht Vervolgens deelt de voorzittei mede, dat een verlo ting zal gehouden worden en spr. verzocht ieder zoo veel mogelijk loten te koopen, teneinde daardoor de kosten van dezen avond eenigszins te kunnen dekken. Spr. wenscht allen een genoegelijken avond en verzocht deze met het Bondslied „Roomsche spelers geschaard stonden rondom de le- vensgroote busten van Prinses Juliana en Prins Bernhard, te midden van palmen. De groote letters J. en B. gaven een schitte rend effect bij de gedoofde zaallampen. Spontaan werden de twee eerste strofen van het Wilhelmus gezongen. Toen dan ook dir. Wesselingh, die tevens de regie van dezen avond had, een dankwoord tot het publiek richtte voor het geweldige applaus, werd deze dank door een ovatie weer op hem overgebracht voor den praohtigen ge notvollen avond. LEIMUIDEN. Kruisvaart. Geruimen tijd heeft men hier weinig van dé Kruisvaart gehoord en vele parochianen hebben misschien wel ge dacht, dat deze vereeniging wel stil lag of sliep. Dat dit niet 't geval is en er nog wel degelijk leven in zit, zal spoedig blijken. Zondag 16 Jan. toch hopen de jongens van de Kruisvaart weer voor den dag te komen met een mooi bijbelsch Kerstspel „Venite Adoremus". Zondagavond half acht heeft de eerste opvoering plaats voor ouders, donateurs en voor zoover de ruim te het toelaat ook voor andere Parochianen, j Maandag 17 Jan. is 't geheel voor de an- j dere parochianen. We hopen nu maar dat i de Kruisvaart zich in een druk bezoek mag verheugen, daar ze door den aankoop van j nieuwe decors in groote onkosten verval- i len zijn en dat beide avonden de zaal goed j mag bezet zijn om daardoor tevens te too- nen, dat 't publiek het mooie Kerstspel j weet te waardeeren. Door den hotelhouder, den heer Schreu- der, was de zaal smaakvol gerangschikt en deze rangschikking noodiigde vanzelf reeds tot plaatsnemen uit. Er vormden zich ver schillende clubjes, om met elkander in vroolijk samenzijn den avond door te bren gen. Een vroolijk stukje muziek zette kracht bij, om de stemming niet alleen er in te brengen, maar ook er in te houden, wat dan ook tot het einde toe is gelukt. Zoo nu en dan werd de muziek door enkele leuke zangnummers afgewisseld. Zooals aan alles kwam ook aan dit feestelijk bij eenzijn een einde. In zijn sluitingswoord dankte de voorzitter allen voor de prettige samenwerking, waardoor deze avond vol vreugd en vroolijkheid zoo buitengewoon is geslaagd. B.V.L. In hotel Schreuder zal Woens- j dag 12 Januari des avonds te 8 uur een ROELOFARENDSVEEN. „Liefde voor Harmonie". In de goed bezette St. Paneratiuszaal hield bovenge noemd muziek-gezelschap de traditioneel» uitvoering gisteravond onder leiding van den heer A. van Leeuwen. Omstreeks zeven uur heette de voorzitter, de heer J. Vol- water, den Zeereerw. heer Pastoor, de nieu we geestelijke adviseur, Kap. von Fisenne, en alle overige aanwezigen welkom en wensch te allen een kunstvolle en vroolij ke avond toe. Direct hierop werd het eerste gedeelte van het muziekprogramma afgewerkt, waarna het trio Koek, Heemskerk, Kaste lein nog voor een extra-nummertje zorg de. Ondertusschen waren de tooneel-appa- raten in gereedheid gebracht en werd er een populaire klucht opgevoerd door en kele leden van het muziek-gezelschap. Door een en ander konden de lachspieren flink in beroering worden gebracht. Onder de pau ze werd door den heer Joh. Koek een zeer komische voordracht voor het voetlicht ver werkt, waarbij op 't slot allen het refrein meezongen. Hierop volgde het tweede gedeelte van de muzieknummers. Met groote vaardigheid werden de verschillende marschen, potpour ri's enz. uitgevoerd. Een woord van hulde aan de ijverige musici en de bekwame lei ding van den heer A. van Leeuwen. De Veensche Harmonie, welke dit jaar het gouden feest gaat vieren, verdient om haar kunstzinnig doel en om de voortreffelijke nakoming van dit doel vooral in dit jubi leum-jaar, extra hulde en steun van de Veensche burgerij. Door het jongste lid van de, vereeniging, W. v. Emmerik, werd ver volgens een concours-stuk gespeeld, waar mee hij het vorig jaar een eerste prijs heeft behaald. De avond werd besloten met een vroo lijke klucht, een één-acter, wederom ge speeld door eigen leden. In het slotwoord richtte Kap. van Fisen ne zich voor de eerste maal tot de inwo ners van R'Veen. Kap. wees met waar deering op het schoone doel van dit mu ziekgezelschap: bevorderen van de in strumentale muziekkunst. Van dit doel profiteeren niet alleen de leden zelf, maar ook al degenen, die er naar luisteren. Daar om is deze vereeniging ons allen zoo sym pathiek. We hopen, dat dit gezelschap steeds moge bloeien en e: altijd nieuwe leden toetreden. Oude folklore. Op Maandag na Drie koningenfeest is de vasten-avond begon nen. Zoo is dat in sommige dorpen met oude tradities. Langs de huizen trekken de jongens met hun rommelpotten en zingen daarbij oude volksliedjes, die door overle vering van eeuwen herwaarts tot ons zijn gekomen. Het is nog een kleine rest, die ons herinnert aan den voorbijen goeden ouden tijd, waarin het volkslied leefde en i filmavond worden gegeven voor de leden de volks-sagen mondeling werden overge- en donateurs van den B.V.L. Vertoond zal worden „Over Kazan", „Nederland aan den arbeid" en de cultuurfilm „Over de I I Oosten rij ksche Alpen". Woensdagmiddag zal er te 4 uur gelegen- j j heid zijn voor een kindervoorstelling. j Bazar. De bazar der Naaikrans alhie^ HAZERSWOUDE (Groenendijk). Tooneeluitvoering „Onder Ons". Zon dag heeft de vereeniging „O.ider Ons" haar 83ste jaarlij ksche tooneeluitvoering gegeven. Daarmee heeft zij aan 't reeds respectabel aantal uitvoeringen een nieuwe toegevoegd, die niet licht vergeten zal wor den, zoowel wegens het goed spel als we gens het groote getal bezoekers. Om 7 uur was elk plaatsje al bezet en de groote „trek van buiten" naar de Groenendijksche too- neelzaal is wel een bewijs, dat de „schotel" die „Onder Ons" opdient, best bevalt. On- Werkverschaffing in de Maandag is een begin gemaakt met de uit voering van het werkverschaffingsplan „verlagen van rietland", eigendom der ge meente. Een vijftiental arbeiders uit de gemeente zijn thans geplaatst; volgende week zal dit aantal tot 40 worden opge voerd, dan zullen er echter onder deze 40 8 arbeiders uit Aalsmeer en zes uit Rijn- zaterwoude zijn gevoegd. De uitvoering be rust bij de Ned. Heide Mij. Met het dage- lijksch toezicht is de heer Ph. Muijs belyast. Volgewet De heer J. Blom alhier is aangewezen als landbouw-deskundig advi seur als bedoeld in het Vogelibesluit ter ui voering van de nieuwe Vogel wet. De vleeschkeuring. De regeling inzake de uitvoering van de vleeschkeuringswet met de gemeente Leiden is door Ged. Sta ten dezer provincie verlengd tot 1 Ja nuari 1939. hotel Schreuder Vrijdag en Zaterdag ge houden, kan werkelijk geslaagd genoemd worden. Alhoewel het Vrijdag niet druk w as, heeft de Zaterdag toch alles weer goed gemaakt. Ofschoon de netto-opbrengst nog niet met juistheid te zeggen is, wordt deze geraamd op ongeveer 220.a 230. Het was Zaterdagavond in het prettig ver- Dlijf van den heer Schreuder recht gezellig. Duizenden ballen zijn in des gapers mond of er naast gegooid. Van schieten en sjoelen is veel gebruik gemaakt. Tegen elven werd tot sluiting overgegaan., De zeereerw. heer rietlanden. 1 Pastoor bracht dank aan allen, die tot het welslagen van deze bazar hebben medege werkt, alsmede aan alle medewerksters voor hun hulp en steun met den wensch, dat de goede God alles wat heden gedaan is met de rijkste zegen moge beloonen. RIJNZATERWOUDE Vogelwet. De-heer S. J. Visser, alhier, is aangewezen als landbouw-deskundig ad- vjseur, als bedoeld in het Vogelbesluit, ter uitvoering van de nieuwe Vogelwet. De blijde gebeurtenis. Ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis, zal alhier voor de schoolkinderen een kinderfeest gehouden worden. De schooljeugd zal worden getracteerd, terwijl zij aangenaam bezig zal worden ge houden door de bekende goochelaar Wil- i-am uit Amsterdam. Het voor deze feestviering gevormde co mité bestaat uit de leden van den Raad, den burgemeester en den gemeentesecre taris. bracht van geslacht op geslacht. Moge dit stuk historie ondanks alles voorloopig nog in eere blijven. B. V. L. Voor belangstellenden, die de propaganda-avond van den B.V.L. op Donderdag 13 Januari bij wensch en te wo nen, welke gehouden wordt te Leimuiden in de zaal Sneeboer, zal vanaf de Leidsche- vaart te Rijnsaterwoude een extra bus rij den a ƒ0.10 per persoon. Vertrek nm. 7 uur vanaf Leidschevaart. WOERDEN. Versiering van Woerden-West. De Buurtvereeniging „Woerden West" spant zich in om de heuglijke gebeurtenis in ge paste feestviering te vieren. De straten zul len versierd zijn, terwijl een illuminatie aan de Nijverheidsschool wordt aange bracht. Des avonds zal een vreugdevuur worden ontstoken op de Singelgraoht, dat zeker veel toeschouwers zal trekken. De vereeniging „Koninginnedag" heeft reeds gezorgd, dat voor de kinderen van alle scholen de beschuiten met muisjes worden klaargemaakt, waarop allen worden getracteerd. Van andere buurtvereenigingen verna men we nog geen bijzondere plannen. Uitgesproken: Nalatenschap P. J. H. Hendriks, overleden den Bosch, 4 Aug. 1937, laatst wonende ln den Bosch, Rijksweg. Cur.: mr. Jos. van Besouw. (SPROOKJE) 159. Weetgraag zat op den grond het tuig op te poetsen. Het was van rood leer met koperen belletjes eraan, en ons kaboutertje deed zoo zijn best, dat alles blonk en glom in de zon. 160. „En, schiet je al op," vroeg de koning aan Flipje, terwijl hij hem op zijn schouder klopte. „Zul je goed op je passagier letten en geen domme streken uithalen?" Flipje beloofde het.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10