MIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN V KI J DAG 7 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN. Het snel-veranderende Gouwsluis. De werkzaamheden aar den nieuwen Rijks- stratweg nabij Gouwsluis naderen thans hare voltooiing. Langs den Steekterweg is deze, behalve de bestrating, reeds gereed, terwijl ook aan de andere zijde der Gouwe, het gedeelte langs den Gouwsluischen weg, het werk weldra klaar zal zijn. Wat be treft de bruggenbouw over de Gouwe, zyn de beide bétonnen hoofden gereed. Naar we vernemen wordt met Februari aange vangen met de montage van de pl.m. 45 M. hooge heftorens. Als eenmaal deze nieuwe verkeersweg zal zijn opengesteld en de oude bruggen zullen zijn verdwenen zal het oude Gouwsluis moeilijk te herkennen zijn. Geboren: Dirk z. van Pieter Arie van Dijk en Meinsje Speksnijder. Cornelia d. van Arie Oppelaar en Johanna Zwee- rus. Theodorus Johannes z. van Theo- dorus Dongelsmans en Johanna M Keij- zer. Everdina d. van Cornelia van de Graats en Everdina P. Oomen. Redbad Ludger Klazes, z: van Klaas Fokkema en Sjoerdje de Vries. Adrianus Gerardus z. van Hendrik G. Godthelp en Geertuida H. M. Peeneman. Overleden: Joannes Blom 75 j. He lena Christina Stigter 69 j. gehuwd met Ge rardus van der Pijl. Matthijs de Kleer 50 j. gehuwd met Sara P. J. van Winkel. Ingekomen: Jacobus M. Pepoeter en gezin, electr. lasscher, Willemstraat 42a, van Leiden. Maria L. Nieumeijer, dienst bode, Willemstraat 42a, van Leiden. Pe trus J. van Kesteren en gezin, handels agent, Hazeveld 15, van Rotterdam. Emanuel van Rhijn en gezin, vertegen woordiger, Hooftstraat 73, van Deventer. Vertrokken: Treesje Verhoef, zon der beroep, Vinkebuurt 104, naar Zwam- merdam. Jacobus Mostert en gezin, vee handelaar, Steekterweg 130a, naar Bar- woudswaarder. Arie J. Groen er echtg., zonder beroep Julianastraat 27, naar Den Haag. BODEGRAVEN. Onderwijs. Benoemd tot onderwijzer aan de R.-Ir Jongensschool alhier de heer J. J. Vernooij. Benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. meisjesschool voor gewoon lager onderwijs mej. Cl. Bals; aan de R.-K. ULO-school n?ej. A. Schoorl. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1937 bestond de bevolking dezer gemeente uit 3226 mannen en 3380 vrouwen, totaal 6606 personen. Zij vermeerderde in 1937 door geboorten met 75 mannen en 77 vrouwen, totaal 152 personen en door vestiging met 205 man nen en 269 vrouwen, totaal 474 personen. Totale vermeerdering derhalve 626 per sonen; Zij verminderde in 1937 door overlijden met 29 mannen en 29 vrouwen, totaal 58 personen; door vertrek met 228 mannen en 277 vrouwen, totaal 505 personen. Totale vermindering derhalve 563 per sonen. De bevolking is alzoo toegenomen met 23 mannen en 40 vrouwen en bestond op 1 Januari 1938 uit 3249 mannen en 3420 vrouwen, totaal 6669 personen. In 1937 werden als leyenloos aangegeven 5 kinderen, waarvan 2 van het mannelijk en 3 van het vrouwelijk geslacht. Er werden 49 huwelijken voltrokken en geen echtscheidingen ingeschreven. Arbeidsbemiddeling. Overzicht van de bij het orgaan der arbeidsbemiddeling in geschreven werklooze mannen en vrouwen op 1 Januari 1938. M. Vr. Aantal ingeschreven van 1417 jr. 1 2 van 18—24 jr. 25 van 2530 jr. 14 van 31—40 jr. 29 'van 4150 jr. 16 van 51—60 jr. 17 van 6195 jr. 10 van 66 jr. en ouder 113 2 Geboren: Herman Arie, z. van H. M. Verweij en A. van Steenis Hermanus Cornelis, z. van J. C. Voorn en A. M. Roest Karei Martinus, z. van J. Manschot en C. M. Botterop Dirkje, d. van E. van Leeuwen en G. van 't Hoog Alberta En- gelina, d. van A. Blok en A. Uithol Magdalena, d. van H. W. Baelde en J. C. de Vos Aaltje Maria Johanna, d. van G. van der Laan en J. van Eijk. Overleden: E. A. Bogaart 51 j. (te Leiden) M. Blom, echtgenoote van S. Göbel 77 j. D. Versloot 68 j. Gevestigd: J. van Sevenhoven en ge zin van Maartensdijk J. C. Martin en echtgenoote van Amsterdam L. C. E. Mahler en gezin van Utrecht C. Muis van Ammerstol H. Bijker van Wülfrath (Duitschland). Vertrokken: A. A. Breure naar Reeuwijk W. Klomp en gezin naar De venter J. van der Panne naar Woerden J. J. de Vlieger naar Heemstede. LEIMUIDEN. Uitvoering „Symphonie". Woensdag avond gaf de muziekver. „Symphonie" on der leiding van directeur C. A. van Dam, haar eerste vastenavond-uitvoering in de zaal van mej. Sneeboer. Medewerking ver leenden 't duo Henk Smal en Leo v. Vorde en 't bekende „The Marinucci's Accordeon Ensemble". Te acht uur betrad de voorzit ter, de heer C. Beuk, 't podium. Hij heet te alle aanwezigen, in 't bijzonder den eere voorzitter, den edelachtb. heer burgemees ter J. A. Bakhuizen en mevrouw hartelijk welkom. Spreker schetste, hoe de vereeni- ging de laatste jaren een kwijnend bestaan leidde, ja zelfs op 't punt stond voor goed te verdwijnen, hoe er 't laatste jaar een nieuw leven is ingestort, zoodat dezen avond na ongeveer vijf jaar weer een uit voering kon gegeven worden, zij 1 dan met medewerking. Wat de muziek en 't leden tal betrof, gaat „Symphonie" vooruit, doch de financieele toestand blijft nog een punt vandeorg, weshalve spreker nogmaals een beroep deed bij 't publiek om de vereeni- ging ook financieel te steunen door allen donateur te worden als anderzins. Hij wenschte allen verder een genoeglijken avond en gaf 't woord aan den eere-voor- zitter tot 't openen van deze uitvoering, 't Was den eere-voorzitter een groot genoe gen met een enkel woord te openen. De voorzitter had reeds den toestand van 't muziekkorps blootgelegd 't Was echter te pessimistisch, volgens spreker, van een ont binding te spreken; zoover was 't gelukkig niet gekomen, want dan had deze uitvoe ring niet kunnen gegeven worden, hoewel de toestand ernstig was. Hij vergeleek de zen toestand bij een kinderziekte, waaraan geen volwassene kan lijden. De vereeniging is na al de jaren van bestaan nog niet volwassen, doch spreker hoopte, dat zij eens volwassen zou zijn. Opgericht in 1922, zijn er van dien tijd nog slechts enkele leden en bestuursleden over. De leiding is opge dragen geweest aan verschillende directeu ren, doch: of de achteruitgang aan de di recteuren lag? De huidige directeur kan het wel met zijn mannen vinden en 't is dan ook te hopen, dat „Symphonie" onder zijn leiding mag groeien en bloeien en er een prettige samenwerking zal zijn tus- schen directeur en leden. Een groote lief de voor de muziek moet er ook zijn van den kant van 't publieic, want de muziek kan niet gemist werden bij een officieele gelegenheid en deze hulp zal ook weldra gevraagd worden bij de heugelijke gebeur tenis, de geboorte van etn Prins of Prin ses. Hierna zette de muziek 't Wilhelmus in, dat door allen staande werd meegezon gen. Achtereenvolgens werden op verdienste lijke wijze door 't muziekkorps ten gehoore gebracht: Feestmarsch van v. d. Glas; La Dame au coeur, Fantasie v. G. Gadenne; Holland jubelt, marsch v. Adr. J. Maas; La Speranza, Fantasie v. A. Boscolli; Neer- lands Jubelmarsch, Marsch v. S. P. van Leeuwen; l'Entrée Joyeuse, Marsch van Ant. v. Lees. Een daverend applaus na elk nummer was de belooning voor de muzi kanten. Hiermee was 't muzikale gedeelte van 't programma afgewerkt en kwam 't duo Henk Smal en Leo v. Vorde. Al da delijk brachten deze de stemming er in en zij oogstten een grooten bijval bij de voor- dwrachten: Wij zijn kameraden, Wij ma ken lol en Op den Tandem. Er kon eens hartelijk worden gelachen. Na de pauze werd voorgedragen Dooie Boel. wat wel 't meeste in den smaak viel, vervolgens Succes van de vrouwen, Stotte raars en tot slot De jongens v. d. Radel Diedel Dee. De humoristen hebben dezen avond wel hun beste bentje voorgezet, 't ontbrak dan ook niet aan applaus en 't publiek heeft wel genoten. Zooiets smaakte naar meer. De voorzitter dankte allen, die hadden meegewerkt om dezen avond zoo schitte rend te doen slagen, en sprak een tot spoe dig weerzien toe op 24 Februari. Te Mari nucci's konden nu hun beste bentje voor zetten bij het bal. LEIDERDORP. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 1 Januari 1937: 3013. Aantal inwoners op 1 Januari 1938: 3056. Aantal geboorten: 95 (52 meisjes en 43 jon gens). Aantal overledenen 29. Aantal geves- tigden: 246 (105 m. en 141 vr.). Aantal ver trokkenen: 269 (123 m. en 146 vr). In 1937 werden 19 huwelijken voltrok ken. 1 vonnis tot eischeiding werd inge schreven. Op 1 Jan. 1938 woonden alhier: Ned. Herv.: 1285; Gereformereden: 1127; R-.K.: 399, andere godsdienst: 114 en geen gods dienst: 131. Gevestigd: W. Verhoorn en gezin, Kastanjelaan 14. C. van Leeuwen en ge zin, Jaagpad 7. A. den Duik en gezin, Hoogmadenscheweg 21. H. Zijlstra, Hoofdstr. 36. C. A. Jongeleenvan Donk Zijldijk. B. M. van der Voort, Hoofdstr. 6. A. Rietkerk, Achth.weg 23. Vertrokken: G. Weijnen en gezin, naar Hillegom, Stationsweg 45. H. Orth en gezin naar Leiden, Sumatrastra. 110. A. Spek, naar Lange Ruige Weide. A. H. van Ingen Schenau naar Leiden, Witte Singel 74. C. Diseraad en echtgen. naar Alkemade Al78a. NOORDEN. Comité „Roomsch Noorden". Het co mité „Roomsch Noorden" heeft voor dit voorjaar nog een mooi programma. Als sprekers zullen optreden in de St. Fran- ciscuszaal op Donderdag 20 Januari de heer H. J. Kuiper, op Donderdag 10 Februari professor A. H. P. Cleophas van het Groot Seminarie te Warmond, op Donderdag 10 Maart de heer A. J. Loeraker, lid van de Tweede Kamer te Schoten en op Vrijdag 29 April de bekende redenaar de zeereerw. heer Henri de Greeve te Haarlem. Het co mité hoot weder op dezelfde belangstelling als het tot dusverre met dergelijke spreek- avonden mocht ondervinden, te meer nu het er in geslaagd is eei. viertal zoo uit nemende redenaars daartoe bereid gevon den te hebben. Werkloosheid. Werd in 1936 uitgege ven wegens steun ten behoeve van werkloo ze hoofden van gezinnen of kostwinnaars ƒ14.000, in 1937 bedroeg dit 11.500 of 2.500 minder. NIEUWVEEN. Tentoonstelling en Bazar Naaikrans. Nog even willen wij herinneren aan de Bazar van den Naaikrans, welke heden avond te 5 uur geopend wordt. Wij hebben een blik mogen slaan in de collectie hand werken en kunnen niet anders geven dan lof. Wij kunnen een bezoek warm aanbe velen. Voor ieder is hier wat te vinden. Deze week maakten wij melding, dat 200 kleedingstukken door de dames werden vervaardigd, dit getal is aanmerkelijk hoo- ger en gaat de 300 verre te boven. De Ba zar zal Zaterdagavond tusschen 6 en 7 uur (zooals in 't vorig berichtje vermeld) niet gesloten worden. Denkt u ook om de war me poffertjes; deze zijn direct na de ope ning reeds verkrijgbaar en, naar wij ver nomen hebben, tegen een zeer billijke prijs. Het comité verwacht veel bezoekers, tevens koopers! De a.s. blijde gebeurtenis. Gisteravond kwamen de besturen van de Wilhelmina- vereeniging en de Chr. Oranje-Vereen, bijeen, teneinde een bespreking te houden betreffende te houden feestelijkheden ter gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. Na en- keel besprekingen is het besluit genomen de feestelijke herdenking uit te stellen tot September, om het dan tegelijk te doen sa menvallen met de feesten ter gelegenheid van het 40-jarig-jubileum van H. M. de Ko ningin. Het zal dezer dagen uitsluitend tot een kinderfeest beperkt blijven. Geboren: Petrus Cornelis Gerardus, z. van F. v. d. Berg en Th. M. v. d. Nou- wenland. Ondertrouwd: L. v. Vliet en Mard. Hamm. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. De bevolkingstoename over 1937 geeft een beter beeld te zien dan 1936. Immers in dit jaar liep de bevolking terug van 2595 tot 2558 zielen, terwijl thans een toe name te constateeren valt. Per 31 Decem ber 1936 herbergde de gemeente 1292 man nen en 1266 vrouwen. In den loop van 1937 vermeerderde de bevolking als volgt (de cijfers tusschen haakjes duiden de getallen aan van 1936): geboorten 27 mannen (42) en 31 vrou wen (33); gevestigd 59 mannen (64) en 71 vrouwen (71). Overleden 16 mannen (9) en 16 vrou wen (6); vertrokken 52 mannen (86) en 8C vrouwen (96). Totale vermeerdering 18 mannen en 6 vrouwen, zoodat de bevol kingstoestand per 31 December 1937 is: 1310 mannen en 1272 vrouwen. 21 huwelijken werden in genoemd jaar voltrokken. De toename is dus hoofdzakelijk te zoe ken in de geboorten, aangezien nog steeds meer personen de gemeente verlaten dan zich er vestigen. B. V. L. Voor een behoorlijk bezette zaal had Donderdagavond bij den heer Swama een propaganda-avond plaats van den B.V.L., onder voorzitterschap van den heer Chr. v. d. Nagel. Te ongeveer acht uui werd deze avond ingezet met een ope ningswoord van den voorzitter, waarin deze in de eerste plaats verschillende autoritei ten een hartelijk welkom toeriep. O.a. Afa ren aanwezig burgemeester Mumsen, Ge neraal Zeeman, Kapitein Karres en Kapi tein Verleun. Kapitein Bootz, die overigens een trouw bezoeker is van deze landstorm avonden kon, wegens een ernstige ziekte van zijn echtgenoote niet aanwezig zijn. Een woord van deelneming werd door Ka pitein Karres gesproken. Nadat de voorzitter zijn korte rede had uitgesproken, sprak de Burgemeester de aanwezigen toe en duidde in zijn rede op het noodzakelijke instituut, dat de B.V.L. in ons land was. Generaal Zeeman en Kapitein Karres spraken, zooals steeds, een bemoedigend en propagandistisch woord, waarna de Wel- eerw. heer Dekker te Alphen a. d. Rijn een propaganda-toespraak hield, waarin vooral het geestelijk element van den B.V.L. naar voren werd gebracht. Tusschen de toespraken door trad de heer Spaanderman op, die op geestige wijze ver schillende voordrachten declameerde. Tijdens de pauze werd, ter bestrijding van de onkosten van dezen avond, een col lecte gehouden. De heer Otto van Donkersgoed vergastte de aanwezigen op een accordeon-solo. Hierna deed de voorziter mededeeling van het beschikbaar stellen door den heer Ver hulst te Leiden van een medaille ten hoeve van de gehouden schietwedstrijden. Deze medaille werd gewonnen door len land- stormer A. Wittebol. Na deze uitreiking werden alle landstormers op het podium verzocht en hun werd toen een plaat aan geboden, voorstellende den B.V.L.-dag te Barneveld. Te ongeveer half twaalf werd deze als altyd prettige avond met een dank woord van den voorzitter gesloten. Doodschouw. Als geneeskundige, be last met het verrichten van doodschouw voor het jaar 1938 is door B. en W. be noemd de heer L. E. Loth, grts, alhier. Gemeente-architect. Als tijdelijk ge meente-opzichter voor het jaar 1938 is door den Raad benoemd de heer W. Brouwer, architect te Alphen aan den Rijn, KOUDEKERK. Loop der bevolking. Werkelijke bevolking op 31 December 1936: 967 mannen en 872 vrouwen, to taal 1837. Vermeerdering gedurende 1937: a. door geboorte 23 mannen en 22 vrouwen; door vestiging 36 mannen en 49 vrouwen. Geheele vermeerdering 59 mannen en 71 vrouwen. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „1NSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat I Sigarenmagazijn SO MER WIL Hooge woerd Z\ ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. Vermindering gedurende 1937: a. door sterfte 6 mannen en 11 vrouwen; b. door vertrek 71 mannen en 94 vrouwen. Ge heele vermindering 77 mannen en 105 vrouwen. Verschil tusschen vermeerdering en vermindering 18 mannen en 34 vrouwen. Totaal 52 personen. Vermindering totaal 52 personen. Bevolking op 31 December 1937 949 mannen en 838 vrouwen, totaal 1787. ZOETERWOUDE. Loop der bevolking. Bij den aanvang van 9137 bedroeg de be volking dezer gemeente 2125 mannen en 2256 vrouwen; totaal dus 4381 inwoners. Door geboorte vermeerde dit aantal met resp. 52 en 45; door vestiging met resp. 195 en 251, terwijl het verminderde met resp. 21 en 18 door overlijden en door ver trek met resp. 174 en 220. Op het einde van 1937 bedroeg de bevolking in totaal 4491 inwoners; t.w. 2178 mannen en 2313 vrou wen. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de maartd December 1937 werden bij het or gaan der arbeidsbemiddeling alhier 118 aanvragen van werkzoekenden ingeschre ven. Op het einde der maand bedroeg dit aantal nog 92, terwijl inmiddels, naar we ernemen, weer een uitbreiding van het aantal werkloozen heeft plaats gehad, door dat bij de fa. Oosthoek, alhier, de werk zaamheden tijdelijk zijn stopgezet. ZWAMMERDAM. In gek omen: Mej. Tr. Verhoeff A71 van Alphen aan den Rijn. D. Grondman, C128 van Snelrewaard. J. A. Cos, A131, van Stolwijk. Vertrokken: Mej. M. Splinter, A19, naar Hilversum. Mej. B. van Wensveen C163 naar Lienden. Mej. M. Nugter C46 naar Heemstede. Mej. C. G. M. F. van Velzen, C46 naar Brielle. Geboren: Gijsbert z: van P. Boere en L. van den Berg. Ondertrouwd: Cornelis Dekker 27 j. te Stolwijk en Henriette Wijnanda Bout hoorn 27 j. te Zwammerdam. WAT ANDERE BLADEN Wil je soms een stuk brood hebben, arme man? Arme man? Een stuk brood? Laat m(j hier maar rustig zitten genieten van de geurtjes uit uw keuken. (Marius). SCHRIJVEN STRAF DIE BEDERFT In het Maandblad voor Be rechting en R e c 1 a s s e e r i n g brengt de hoofdredacteur een ernstige klacht in tegen de zedelijk-nadeelige in vloeden, die de opsluiting in het Huis van Bewaring met zich brengt door contact en- omgang met andere opgeslotenen. Het ar tikel vermeldt twee gevallen, waarin een fatsoenlijk meisje en een jonge vrouw, op gesloten wegens een klein misdrijf, aldus door het Huis van Bewaring op den weg der prostitutie gebracht werden. „Dit is een aanklacht" schrijft het blad „en niemand mag er nu verder in berusten. Het is eenvoudig een fout, en een van de allerergste soort. Verontschul diging is er niet, en zelfs de bezuiniging kan in dit geval niet als schild dienen. Dergelijke contacten moeten eenvoudg aoor den Minister aan de gevangenisbe- sturen verboden worden. Als vermijding van zoodanig contact in bepaalde gevallen wegens plaatsgebrek niét mogelijk zou zijn dan beteekent dat niet, dat de ge zamenlijke opsluiting met ongeschikte elementen dan toch moet plaats vinden, maar het beteekent dan eenvoudig, dat er geen plaats is en dat de opsluiting in dat Huis van Bewaring niet kan plaats vinden. „De straf geen kwaad", zei Modderman. Hij zou dat nog kunnen wenschen, maar hij zou het niet meer kunnen getuigen. Ten uitvoerlegging van straf is een onzede lijke handeling als dergelijk gevaar er door ontstaat. Straf is heilzaam maar straf op de wijze als wij hier schetsen is be derf, zoowel voor individu als voor ge meenschap. De T ij d merkt hierbij op: „Wat het Maandblad hier in het licht stelt, is inderdaad van het meest dringende gewicht, en eischt de scherpe aandacht niet alleen van gevangenisbesturen, maar ook van de regeering. De straf moet strekken tot verbetering van dengene, wien zij wordt opgelegd. Zelfs de wreede lijfstraffen van vroeger tijden hadden in laatste instantie deze be doeling. Wanneer echter de gestrafte aan erger zedelijke besmetting wordt blootge steld en het Huis van Bewaring een huis **an moreelen ondergang wordt, bevordert de straf niet alleen, zooals het Maandblad terecht schrijft, maar de gemeenschap laadt ook een verschrikkelijke schuld op zich tegenover degene, die door een ver grijp in handen van het gerecht viel. Moge ten spoedigste in dat misbruik - worden voorzien". Uitgesproken N.V. Modehuis Valk, gevestigd en kan- toorhoudende te Amersfoort, Langestraat 75. Cur. mej. mr. A. Boegheim, Amers foort. J. van Veen, winkelier, Utrecht, Predik heerenstraat 13; cur. mr. R. van Heyst. H. F. van der Wilk, winkelier, Amers foort, Celsiusstraat 37, cur. mr. R. F. v. d. Mark, Amersfoort. Mej. J. van den Nieuwendijk, winkelier ster, Utrecht, Lijnmarkt 5; cur. mej. mr. M. A. Sebus, De Bilt. Nalatenschap van A. Assenberg, in leven hotel- en caféhouder, te Strijen, Kerkstr. 1, aldaar overleden 16 Jan. 1937; cur. mr. G. Ch. Aalders. j S. van der Horst, Amsterdam, van Osta- 'i destraat 283, met J. F. van den Broecke, i reclameteekenaar, lid der vennootschap onder firma handelende onder den naam Reclame Studio Jaak, gevestigd aan voor- i meld adres; cur. mr. J. P. Janssen. Surséance van betaling: D.d. 30 Dec. 1937 verleend aan L. A. M. j de Wilde, koopman, Molenstraat 106 te i Nijmegen, met benoeming van mr. F. Vis- ser te Nijmegen tot bewindvoerder. 3 Jan. 1938 surséance van betaling, ver zocht door Florentine Clementine Johanna Hubertina Goossens, zonder beroep, wo- nende te Alkmaar, Emmastr. 47, echtge noote van Johannes Romundus Keuss koopman te Alkmaar, d.d. 4 Jan. 1938 voor- loopig verleend. Tot bewindvoerder werd benoemd mr. C. A. de Groot te Alkmaar. I HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Lachende Vrij buiter (Victor Mc. Laglen Noah Beery Frankie Darro). Hoe raak ik myn geld kwijt (Jack Bu chanan). Avont.film Komisch lederen avond 8 uur. Zaterdrg en Zondag on 47 en 811 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd. Lido: Tarzan's Vlucht. (Johnny Weissmlil- ler Maureen O'Sullivan). Verkeerd beoordeeld (Jack Holt Jimmy Butler) Avont.film Dramatisch lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 2—7 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Volwassenen Trianon: Angel (Mariene Die trich Melvyn Dou glas) Hoog spel (Gail Pa trick Ricardo Cortez. Speelfilm Dramatisch lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur. Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. Volwassenen Luxor: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7