BINNENLAND Letteren en Kunst VRIJDAG 7 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 TENTOONSTELLING BETREFFENDE DE JEUGD VAN PRINSEN EN PRINSESSEN UIT HET HUIS VAN ORANJE. Het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden organiseert in samenwerking met de vereeniging „Het Oranje-Nassau Mu seum", ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis een tentoonstelling in de Ridder zaal, betrekking hebbende op de jeugd van de prinsen en prinsessen uit het Huis van Oranje. H. M. de Koningin en H. K. H. prinses Juliana hebben hierbij medewer king toegezegd. Buitendien werd de be schikking' gekregen over vele stukken uit het Rijksmuseum, het Mauritshuis en en kele andere Musea en uit particulier bezit. Het ligt in de bedoeling deze tentoonstel ling te openen enkele dagen na de blijde gebeurtenis. Het zou op hoogen prijs worden gesteld, indien personen, die in het bezit zijn van historische curiosa, welke met dit onder werp verband houden, deze zouden willen beschikbaar stellen. Gaarna zal daarvan voorafgand bericht worden ingewacht aan het secretariaat van het fonds, Koningska de 17, 's-Gravenhage. MOND- EN KLAUWZEER. RUIM 8400 DIEREN AAN DE ZIEKTE GESTORVEN. Aantal sterfgevallen neemt nu sterk af. In de week van 26 December t/m 1 Ja nuari hadden de volgende sterfgevallen tengevolge van mond- en klauwzeer plaats, waarbij de totalen sedert 19 September j.l. tusschen haakjes zijn geplaatst: 71 (2697) runderen, 121 (3016) kalveren, 95 (2486) varkens en biggen, 4 (185) schapen en 0 (46) geiten. In totaal zijn tot dusver derhalve 8430 dieren aan de ziekte bezweken ofwel ge middeld 562 per week. Wanneer men ru ziet, dat de afgeloopen week 290 dieren zijn gestorven, dan mag tevens het gelukkig verschijnsel worden geconstateerd, dat het aantal sterfgevallen thans eindelijk een aanzienlijke daling vertoont. Of het leed nu weldra geleden zal zijn? DE UITSLUITING DER KATHOLIEKEN. Een ernstige beschuldiging. Wij vestigen de aandacht op de beschul diging van de „Utr. Courant", dat ons de partement van Buitenlandsche Zaken, dat bijna geheel door niet-katholieke ambtena ren bezet is (er zijn slechts twee kathoile ken in ondergeschikte postjes) wel zorgt, dat er geèti katholieken komen in ons di plomatieke corps. Bij examens worden ka tholieken steeds „ongeschikt bevonden". „Ons Noorden" illustreert deze beschul diging met een sprekend voorbeeld. Het betrof een katholieken jongeman uit het Zuiden des lands, van goede familie, niet onbemiddeld, maar niet van adel. Hij wilde gaarne in de diplomatie gaan en in formeerde, in welke richting hij zijn stu die moest oriënteeren om de meeste kans van slagen te hebben. Hij volgde deze aanwijzingen nauwkeu rig op, deed zeer goede examens en tracht te toen bij Buitenlandsche Zaken te komen voor een diplomatieke betrekking. Maar alle moeite was tevergeefsch, hij merkte al spoedig, dat hij als katholiek bij de zeer sterke liberale en anti-katholieke leiding van het departement niet de minste kans had. Hij heeft zijn pogingen daarna maar op gegeven en is elders onder dak gekomen, waar hij met zijn internationale juridische en economische scholing een zeer gewaar deerde kracht blijkt te zijn. En dan verklaart minister Patijn met een doodernstig gezicht in de Tweede Kamer, dat hij gaarne de beschikking had over en kele katholieke krachten voor zijn depar tement, maar.... hij kan ze niet krijgen. NIEUWE OBJECTEN VOOR HET WERKFONDS. Overeenstemming over talrijke werken. De commissie voor de loononderhande lingen van het Werkfonds heeft overeen stemming bereikt over de loonen en ar beidsvoorwaarden voor een aantal belang rijke werken, uit te voeren met behulp van het Werkfonds. Het zijn de volgende ob jecten: Beilen: verbetering Torenlaan 75.000; Ooltgensplaat: restauratie raadhuis 51.000; Bussum: garage voor gemeentereiniging 80.650.—. Geldersche Valleikanaal: Drie bruggen gemeente Stoutenberg 12.000; een brug gemeente Amersfoort 28.000; 2 loodsen ge meente Hoogland, ƒ8000. Westbroek: verbetering bestrating 25.500. Wonseradeel: weg MakkumWoens— Pigjum 109.650; Hellendoorn: rioleering en bestrating ƒ78.000; Hellendoorn: weegn- aanleg: ƒ40.650; Vlissingen: brandweerge bouw 54.600; Oss: rioleering en bestrating 455.385. DE BOTERHEFFING. De heffing en de steunuitkeering op bo ter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 6 Januari tot 13 Januari onveranderd vastgesteld op 60 cent per KG. De officieele Deensche boternoteering is vastgesteld op 242 kronen is 0.97. SCHOOLVOEDING. Melk of warm voedsel. De voorzitter van den Gezondheidsraad heeft aan den minister van Sociale Zaken een advies uitgebracht over de samenstel ling van de schoolvoeding. Dit advies, dat met name de vraag betrof, of bij de school voeding de voorkeur moest worden gege ven aan de verstrekking van melk, dan wel van warm voedsel, is thans gepubliceerd in de Verslagen en mededeelingen betref fende de volksgezondheid. Daaraan is het navolgende ontleend: Ten einde voldoende gegevens te ver zamelen werd een commissie ingesteld, bestaande uit de doctoren Deyll, Eykel, Schucking Kool, Streng, Taminiau en prof. Wolff, terwijl de directeur-generaal van de volksgezondheid aan de besprekin gen deelnam. Deze commissie geeft aan de verstrekking van warm voedsel de voor- leur. Zij komt tot de slotsom, dat de war me maaltijd gehandhaafd moet blijven en eene in voedingswaarde aequivalente hoe veelheid melk door de kinderen minder goed wordt verdragen. Er moet afwisse ling gebracht worden in de bestanddeelen, vooral wat de groenten betreft. Afwisse ling mét een warmen maaltijd, bestaande uit pap, bereid met melk, meel en rijst is mogelijk, doch dit moet niet meer dan ten hoogste tweemaal per week verstrekt worden. De melk worde alleen als bijvoe ding beschouwd en zeker in niet grooter hoeveelheid dan 1/2 Liter, afhankelijk van de samenstelling van den warmen maaltijd. Men moet meer dan tot nu toe gebruik maken van afgeroomde, melk en melkpoeder ter verhooging van het eiwit gehalte van het voedsel. Ten slotte moet voldoende variatie in de menu's worden i agestreefd en vermeden moeten worden, dat op vaste dagen eenzelfde menu wordt gegeven. DE PRIJZEN VOOR DE LEGPUZZLE VAN HET NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het nationaal fonds voor bijzondere noo den, deelt ons mede, dat in het geheel 89.636 oplossingen van de legpuzzle zijn ingezonden. De hoofdprijs, een Ford V. 8 beschikbaar gesteld door de N.V. Ned. Ford fabriek te Amsterdam, viel ten deel aan den heer R. Bolhuis, O. M.-Meerweg, Wie- ringerwerf. Het Engelsche huiskamer ameublement werd verworven door den heer J. de Groot, Spooxlaan 11, V o o r- h out. Aan alle inzenders zal een volledige lijst der prijzen en der prijswinnaars worden toegezonden. Met de samenstelling en het drukken van deze lijsten zal nog een week of iets langer heengaan. NED. R. K. BOND VAN HOTEL-, CAFé- EN REST.-GEëMPL. „ST. ANTONIUS". Het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van hotel-, café- en restaurant-ge- employeerden „Sint Antonius" kwam te Den Haag by een. Het per 1 Januari in werking getreden werktijdenbesluit voor jeugdigen en het rusttijdenbesluit voor volwassenen werden uitvoerig besproken. Reeds thans werd ge constateerd, dat bij een harmonische sa menwerking tusschen werkgever en werk nemer deze bepalingen geen moeilijkheden opleveren. De regeling voor den as. Bondsraad te Haarlem op 22 Februari en het daarop vol gende congres werden vastgesteld. Op dit congres zullen belangrijke inleidingen ge houden worden, welke nader bekend zul len worden gemaakt. Betreffende de vakcursussen, welke in enkele plaatsen van ons land reeds tot stand kwamen, mocht worden geconstateerd, dat deze goed functioneeren en in een groote behoefte voorzien. In vele plaatsen zijn deze thans eveneens in voorbereiding. MAANDELIJKSCHE VERKEERS ONGEVALLEN CIJFERS. De K. N. A. C. schrijft: Ingevolge de laatste gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek over de maand November vertoont de lijst der voor- loopige cijfers omtrent de ernstige ver keersongevallen het volgende beeld: KATHOLIEKE FILMACTIE 1937 Mei Juni Juli Augustus September October November gedood ernstig gewond 61 446 41 453 47 390 61 471 417 404 329 Van de 62 ongevallen met doodelijken af loop vonden er 13 of iets meer dan 20 pet. in de groote steden met meer dan 100.000 inwoners plaats. Van de overige geschied den er vele ook op den buitenweg. Der halve zij met aandrang nog eens gewezen op het gevaar van plotseling oversteken van de groote buitenwegen, ook al is de verkeersfrequentie daar gering. Veelvuldig zijn nog wielrijders het slachtoffer, die zon der om te kijken of richting aan te duiden plotseling naar de linkerzijde van den weg afslaan. UIT DEN RAAD VAN GOUDA. Een voorstel van den heer van Triet om tot wederinvoering van de kermis te be sluiten, werd ingetrokken, nadat mevr. v. Dantzig, daar in den raad geen meerder heid bestaat om de kermis opnieuw in te voeren, had voorgesteld de kermis te laten rusten, maar een feestweek in te stellen en daarmede dit jaar een proef te nemen, op welk voorstel B. en W. praeadvies zul len uitbrengen. Bij de behandeling van den kapitaal- WAT WIL ZIJ EN HOE WIL ZIJ? Dit is een vraag die momenteel door veel menschen gesteld wordt. Daarom zullen wij trachten, dit in een vraaggesprek dui delijk te maken. Wat is het doel der Katholieke Filmactie? Dit is tweeledig. Eenerzijds het wekken van belangstelling van het Katholieke pu bliek voor de goede en anderzijds het be strijden van de slechte film. Wat verstaat de K.F.A. onder „slechte films"? Dit is natuurlijk niet zoo heel gemakke lijk te omschrijven. Daarom zullen we eeni- ge voorbeelden geven ter illustratie. Het zijn slechte of in ieder geval geen goede films, waarin het huwelijk niet als een eeuwigdurend verbond wordt beschouwd en waarin echtscheidingen als de gewoon ste zaak en de beste oplossing voor alle mogelijke en onmogelijke conflicten wor den beschouwd. Vervolgens de films waarin jonge men schen flirttrucjes kunnen leeren, of waar in soms zeer gewaagde kleeding als een nieuwe modegril wordt aangeprezen en daardoor ook nageaapt. Dan de films waarin de misdadiger niet meer als een onnut en abnormaal mensch wordt voorgesteld, maar veeleer als een soort held, omdat hij de politie op vaak zeer geraffineerde en sensationeele wijze in de luren wist te leggen. Bovendien zijn dergelijke films een prachtige leerschool voor eventueele adspirant-misdadigers. Is het daarom te verwonderen, dat jonge menschen, wanneer ze door ongelukkige maatschappelijke omstandigheden in ar moede zijn geraakt, zich de oogenschijn- lijke gemakkelijke filmmethodes weten te herinneren en daarvan gebruik maken met het gevolg natuurlijk, dat ze met de jus titie in aanraking komen en hun leven voor goed verwoest is. Ook kan er geen goede invloed uitgaan van films, die zich afspelen in abnormaal opgeschroefde luxueuze omgeving. Om dat vele menschen daardoor op het laatst gaan meenen, alleen nog maar in zoo'n omgeving gelukkig te kunnen zijn. Deze voorbeelden geven wel geen volle dig, maar dan toch in ieder geval eenigs- zins een idee wat de K. F. A. onder slech te of als u wilt niet goede films ver staat. Welke films noemt de K.F.A. dan goed? Dit is vanzelfsprekend al evenmin met een paar woorden te omschrijven. Voorop zei echter gezegd, dat zoete, wekelijke hei- ligenfilms niet als goede films worden be schouwd. Verder kunnen alle films goed zijn, mits de inhoud maar niet beleedi- gend is tegen de Christelijke moraal en ze voorts voldoende kunstwaarde, werke lijkheidszin en belangrijkheid bezitten om de aandacht te kunnen boeien, of de men schen een paar uurtjes goede ontspanning te brengen, wat in dezen nerveuzen en tot het uiterste gespannen tijd heusch niet overbodig is! Eigenlijk moest dit betoog overbodig zijn, want Z.H. de Paus heeft het vorige jaar nog in zijn magistrale Encycliek „Vigi lante Cura" de goede film aanbevolen als een der machtigste wapenen der Katho lieke Actie. Dit woord alléén reeds moet meer dan voldoende zijn om iederen Ka tholiek in vuur en vlam te zetten. Heeft de Kath. Filmactie eenige kans van slagen wat betreft het bereiken van bovengenoemd doel? Ja zeker! Mits alle Katholieken van Ne derland hun plicht begrijpen en zich aan sluiten bij de K. F. A., opdat we een machtig front van goedwillende Katholie ken krijgen. Het is toch voldoende bekend, dat een zeer groot aantal van de bioscoop bezoekers Katholiek zijn. Het logische ge volg daarvan is, dat een vereeniging, die namens zoo'n groot aantal bioscoopcliën ten kan spreken, een niet te onderschatten macht kan uitoefenen op de bioscoopex ploitanten, waar het betreft de keuze van hun programma's. En ze zullen er, even als hun Amerikaansche collega's, rekening mee moeten houden, al was het alleen maar uit een gezond zakenstandpunt. Daarom verzoeken wij u, lezer, vriende lijk doch dringend u aan te sluiten bij de K. F. A. opdat we ons doel zoo spoedig mogelijk kunnen bereiken. In de meeste kerken van Leiden is reeds vanaf den kansel gesproken over deze prachtige actie. Wellicht hebt u ook reeds bezoek gehad van de propagandisten of anders zult u een dergelijk bezoek kunnen verwachten. Toont waardeering voor hun moeilijke taak en geeft u op als lid of donateur. Dit is de mooiste belooning, die men ze geven kan. Voor slechts 25 cent per maand bent u al donateurs en tévens abonné van het tweemaal per maand verschijnende offi cieele orgaan der K. F. A. „Het Witte Doek". Wie meer kan geven steune dit mo derne apostolaat ruimer. Wie een smalle beurs heeft sluite zich aan als lid voor een luttel bedrag per maand of per jaar.' Hij ontvangt dan wel niet het vereenigings- orgaan, maar zorgt toch, dat een groot leger van strijders voor de goed film tot stand komt; een noodzakelijkheid, waar op Paus en Bisschoppen niet aflaten ons te wijzen! KATHOLIEKE FILMACTIE afd. Leiden, Haarl.weg 10. Mochten er onder de lezers nog eenige personen zijn, die als propagandist(e) aan deze moderne Katholieke Actie willen mee werken, dan worden ze vriendelijk ver zocht, zich aan bovengenoemd adres op te geven. Jan Taal bespreekt het bezoek, dat St. Paul us te Jerusalem bracht aan Cephas (St. Petrus) en ziet er een onderwerping in van Paulus aan hét zichtbaar hoofd der Kerk. J. Lammertse Lz. vervolgt zijn verhande ling over de Katholieke Kerk en de an dersdenkenden aan de hand van het boek van O. Karrer, dat wij reeds eerder heb ben aangehaald, terwijl tenslotte M. Bruna een artikeltje wijdt aan het Missaal. Onder de rubriek „Op den Uitkijk" vin den wij een interessant artikel van P. Kasteel over het huwelijksproces van prins Stahrhemberg, waaruit blijkt, dat ook dit maal de Kerk haar princiep van de on ontbindbaarheid van het huwelijk niet ver loochend heeft. Interessant in dit verband is ook nog het feit, dat niet de prins, doch de prinses het proces tot ongeldig- verklaring van het huwelijk heeft aanhan gig gemaakt. Bijbelsche Geschiedenis door JOS. KEULERS Het prachtige boek, met 100 groote platen is thans verkrijgbaar in 20 maandehjksche afl. h t -.75. Banden en binden gratis. Uit voerig prospectus gratis verkrijgbaar. 105 Zandvliet's Boekhandel Leiden, Tel. 2042 dienst werden o.m. goedgekeurd de posten voor de verplaatsing van 't politiebu reau naar het gebouw Arti-Legi, voor den bouw van een tunnel Spoorwegstraat Ridder van Catsweg en voor een renteloos voorschot voor het te stichten b o r g s t e 1- lingsfonds voor arbeiders. Tevens werd Uitgetrokken een post voor de verkeersverbetering aan het einde van de Westhaven, onder bepaling dat de raad nog nader zal beslissen over de al of niet afbraak van het Tolhuis. Wat de dem ping van de Nieuwehaven betreft was ingekomen een voorstel van elf raads leden, een meerderheid dus, om tot dem ping te besluiten Besloten werd de beslis sing in de volgende vergadering te ne men. Op vervolgens nog gestelde vragen werd medegedeeld, dat de bepaling van de Ar beidsbemiddeling, dat bij cafébeboek doo r werkloozen het steunbedrag zal worden gekort, niet geldt voor alle ca fébezoek, maar vor uitwassen; en dat B. en W. niet bereid zijn het verleenen van ontheffing van winkelsluiting op Oude jaarsavond te bevorderen. DE INVOERING DER UNIFORME STAMKAARTEN. Omtrent het invoeren der uniforme stam kaarten voor de werkloozenzorg, is de mi nister van Sociale Zaken, op grond van be sprekingen met de Vereeniging van Ne- derlandsohe gemeenten, bereid gevonden, een verder uitstel te verleenen aan die ge meenten, wier organisatie en administratie van den gemeentelijken dienst niet, of op onvoldoende wijze, aan het gebruik van stamkaarten aangepast waren, en voor wie daardoor de tijd, beschikbaar ter voorbe reiding van de invoering der kaarten op 3 Januari, gebleken is te kort te zijn ge weest. Voorts is de minister bereid, voorloopig uitstel te verleenen van het verplichte in vullen der kolommen, le levensmiddelen distributie betreffende, zoomede van een gedeelte der rubrieken behoorende tot de kolom „Extrahulp". Bij circulaire zal de gemeentebesturen nader worden bericht. Nieuwjaars-audiëntie aan het Hof. H. M. de Koningin heeft in het paleis Noordeinde respectievelijk op 5 en 6 Jg- nuari de leden van de dienstdoende hof houding en de daarvoor in aanmerking ko mende Nederlandsche autoriteiten en hun ne dames in de gelegenheid gesteld om hunne nieuwj aarswenschen aan te bieden. Bijbelsche Geschiedenis, door Dr. Jos.Keulers; tweede druk Uitgave J. J. Romen Zonen, Roermond-Maaseik. Het is wel een zeer bijzondere taak, die prof. dr. Jos. Keulers op zich genomen heeft met de uitgave van deze Bijbelsche Ge schiedenis. Het moet dan allen, die oprecht verlangen naar het ware heil van ons volk, vreugdevol stemmen, dat de geleerde schrijver deze zoo bijzondere taak op zoo'n uitstekende wijze vervuld heeft. Ten allen tijde vanaf Sint Petrus, die reeds waar- sohuwde tegen het misverstaan van de moeilijke passage's in de brieven van Sint Paulus, tot aan de nieuwste uitgave van het Kerkelijk Wetboek, heeft de Kerk steeds het lezen der H. Schrift wijs en vol zorg geregeld, omdat er gevaren aan verbon den zijn. Deze bezwaren, zoo schreef Z. H. Exc. L. Schrijnen z.g. in het voorwoord van de Eerste uitgave, „worden in een Bijbel sche Geschiedenis gemakkelijk vermedén". En het is daarom, dat deze Bijbelsche Ge schiedenis zoozeer recht heeft op de be langstelling van een ieder in alle lagen des volks. Voor de intellectueelen, wijl aan hun critische zin volkomen voldaan wordt door de scherpzinnige en heldere uiteenzettin gen, die prof. Keulers toevoegde aan alle moeilijke plaatsen; voor de niet-bestudeér- den wijl geen enkele moeilijkheid het een voudige kinderlijke geloof komt verstoren. En dan zijn er nog deze bemerkingen te maken: voor de menschen met een hobby voor mooie, welvoorziene boekenkasten, is deze nieuwe uitgave, dank zij de prachtige band, het keurigepapier, de royale druk en artistieke illustratie's van Speybrouck niet minder begeerenswaardig dan de eer ste, de luxe uitgaaf. En zelfs, voor allen, die moeten bezuinigen, voor de groote menigte die heusch een kwartje en een dubbeltje een paar keer moeten omkeeren, om zich te bedenken waaraan het uitgegeven mag worden, zelfs voor die velen is deze-, Bijbel sche Geschiedenis, niettegenstaande zijn voorname allure's en zijn volstrekt weten- „Het Schild", Apologetisch .Maand- j schappelijke verantwoording, toch heel goed schrift. Uitgave der A. V. Pe- j bereikbaar. Want het ideaal van den uit- trus Canisius. j gever: K e u 1 e r*s Bijbelsche Ge schiedenis in elk Katholiek ge zin, is niet zoo maar een leuze tot recla me, maar is door de ongelooflijk gemakke lijke betalingsvoorwaarden een voor ver wezenlijking vatbaar ideaal geworden. Het geheele werk wordt in 20 maandelijk- sche afleveringen van 32 pagina's, a 75 cent geleverd. Men kan hierover denken wat men wil. De een zal een zeer eenvoudige uitgave toejuichen, omdat de kosten dan laag gehouden kunnen worden; een ander zal opkomen voor de heiligheid van het ge- inspireerde Woord Gods en zal met over tuiging wijzen op de kostbare uitgaven der Het is deze maand prof. dr. L. Bender, O. P., die de aflevering van „Het Schild" opent met een artikel, dat waard is gron dig gelezen' en ter harte genomen te wor den, over „Godsdienstige ontwikkeling". Men hoort weieens het ongemotiveerde verwijt, dat de Kerk ons wel onophoude lijk voorhoudt, welke plichten- wij heb ben, maar nooit vertelt, welke rechten wij hebben. Zegt de Kerk ons niet alles? Is er een gedeelte van haar leer, dat. zij reser veert voor een kleine schaar ingewijden? Neen,, antwoordt prof. Bender daarop, dét is onjuist. Wanneer iemand een onderdeel j jj jj Boeken in de loop der geschiedenis, van de katholieke leer niet kent, is dat ofwel te wijten aan zijn beperkt bevat tingsvermogen (er zijn nu eenmaal dingen, welke niet door iedereen begrepen kunnen worden) ofwel aan zijn weinige ijver om 1 zich van de katholieke leer op de hoogte te stellen. Want het ie de Kerk niet kwa lijk te nemen, dat zij in haar catechismus onderricht en op den kansel slechts het meest noodzakelijke naar voren brengt en datgene van de geloofs- en zedeleer uit eenzet, wat met vrucht aan allen bijge bracht kan worden. De nadere bijzonder heden, de fijne puntjes worden elders on derricht. De menschen, die klagen, dat de Kerk hen niet voldoende inlicht, zijn in den regel degenen, die geen speciale con ferenties bijwonen, naar geen voordrachten gaan luisteren, de boeken en tijdschriften, die hen wijzer willen maken, niet lezen, met de radio een anderen zender zoeken zoodra de KRO in allerlei vormen gods dienstige voorlichting geeft. Er zijn nog al tijd te veel intellectueelen, die van de godsdienst- en zedeleer slechts het aller noodzakelijkste kennen. Prof. Bender zet klaax en helder uiteen, dat van hen meer gevergd wordt dan van hun dienstbode; de ontwikkeling van de geloofskennis behoort gelijken tred te houden met de natuuftij- ke kennis. Noblesse oblige! Voorts zet dr. Zacharias O.M. Cap uit Narva (Estland), zijn bespreking voort van het werk van den Russischen prins Wolkonskii, waarin deze o.a. aantoont, hoe de Russische orthodoxe hoogleeraren zich niet houden aan de Overlevering, wanneer zij het primaatschap van den bisschop van Rorae en zijn onfeilbaarheid loochenen. Tevens blijkt uit de bespreking van dat werk wel zeer duidelijk, welk een groot complex van moeilijkheden het werk der Heieeniging in den weg stuat. Nogmaals, men kan beide standpunten ver dedigen. Maar het beste standpunt werd nu inge nomen door den uitgever van deze Bijbel sche Geschiedenis: want de kosten zijn zóó laag, dat de eenvoudigste uitgave moeilijk voordeliger gedacht kan worden en daarme de is de mogelijkheid geschapen van Keu- ler's Bfjbelsche Geschiedenis in elk Katholiek gezin en zelfs kan men vragen, waarom alleen in Katho lieke gezinnen? Doch daarnaast zullen al len, die een rijke en royale uitgave meer in overeenstemming achten met de heilige inhoud der Gewijde Boeken volkomen te vreden zijn over deze prachtige uitgave. Dat allen, die leiding moeten geven in geestelijken zin aan hun medemenschen, zich op de hoogte stellen van deze Bijbel sche Geschiedenis; zij zullen er vanzelf toe komen dit werk warm aan te bevelen; zoo is 't ook ons miLiTAiRt coionnES hebben altijd voorrang, ook al kruisen zij den voorrangs- w weg, waarop u rijdt.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10