MGEVING RECHTZAKEN DONDERDAG 6 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT OERDE BLAD - PAG. 9 HAARLEMMERMEER. t Geboren: Helena Catharina, d. van J. van der Weerdt en N. van der Stroom Abraham, z. van J. Hoogland en Naakt geboren Elisabeth, d. van A. van Vliet en A. Kuperus Jacob Gijsbert, z. van W. Verwoert en K. W. van der Wiel Theodo- rus Petrus, z. en Frederik z. (tweelang) van A. Th. Zegstroo en B. Bultje Leonardus Bertus Johannes, z. van G. J. van Steen en A. J. Lieverse Quirinus Franciscus, z. van J. Kroezen en H. Verhoeve Jan, z. van J. Schalk en A. Tukker Cornells, z. van M. Vergunst en C. van der Luit Helena Maria, d. van G. J. Kraak en E. M. van der Peet Cornelia Johanna, d. van H. J. S. Niekel en M. J. van Egmond Willem Cornelis, z. van C. Th. van Roode en J. E. van der Tonnekreek. Ondertrouwd: H. A. van Veldhui zen 27 j. en E. Ot 24 j. P. A. van Anrooij 22 j. en K. Verheulen 18 j. P. C. Krul 24 j. en T. Hogenbirk 23 j. J. Hogenbirk 29 J. en P. Stokman 27 j. Gehuwd: W. Tates 26 j. en W. M. van Grootveld 24 j. M. Kroon 25 j. en G. Krijger 23 j. Overleden: Adriana de Koekoek 89 jgeh. met L. Silvis Dirkje Kant 84 j., wede. van P. A. Colijn Fransina Witte 78 geh. met M. Ellenbaas. Gevestigd: H. G. Steen wijk echtge., Nieuwemeerdijk 397 Maria A. Devies. Concourslaan 42 Johannis Topsvoort, Molenweg 199 Pieter Sjaardema, H. M. Dijklaan 10 Jannetje van t Hof, Venne perstraat 15 Jan Mels, Badhoevelaan 107 Hendrik A. van der Velde, Nieuwe meerdijk 361 Maaike Groeneweg, Sloter- weg 822 Neeltje Bakker, Venneperweg 827 Aukje Tolsma, Kruisweg 1055 Margaretha J. v. Dijk, Spieringweg 1157 Sebastianus Th. Heemskerk, Akerdijk 185 Arie Eickhoff, Aalsmeerderweg 810 Maria C. Vis, Eikenlaan 31 Johan F. Erb, Reigerstr. 2. Vertrokken: Thomas J. Chr. Blom, naar Amsterdam Gerrit J. van Beest naar Amsterdam Hendrika A. Krijgsman geb. van den Bos naar Amsterdam Leendert Bouthoorn naar Medemblik Pieter Cardol naar Nieuwer-Amstel Pie ter N. Grool naar Amsterdam Hendrik van den Doel naar Amsterdam Johan nes A. Alders naar Aalsmeer Dirk Schuit naar Uithoorn Joannes P. Duf fels naar Amsterdam Johan H. Unlandt naar Amsterdam Sara Slop geb. van den Berg naar Amsterdam Klara Ernst naar Heemstede Antonia M. J. Garthoff naar Margraten Antonius S. Verhaart naar Amsterdam Antonia A. van der Hoe ven naar Amsterdam Gustaaf A. van der Linde naar Nieuwer-Amstel Hendrik L. van de Schraaf, naar Aalsmeer. KATWIJK AAN ZEE. Voor de K.RJ5. In de Garage den Hol lander wordt op heden een bazar gehou den, welke gisterenavond in bijzjjn van verschillende autoriteiten geopend werd. Hiervoor is de garage bijzonder netjes „aangekleed" en verschillende attracties maken het verblijf aldaar aangenaam. De frima H. P. Bloot Co. zorgde voor een muziek-installatie. Burgemeester Woldringh van der Hoop had op zich genomen de bazar te openen. Met dit openingswoord wees spr. op het vele goede dat de K.R.B. verricht en daarom op de belangstelling van velen aanspraak mag maken. Een mieuwe wagen, tevens brancard is aange schaft, en deze wagen is ook te bezichtigen in het gebouw. Er is ook een verloting. NOOTDORP. Viering van de blijde gebeurtenis. Nu ■weldra de blijde gebeurtenis in het Prin selijk Gezin is te wachten, heeft het be stuur van de Oranjevereeniging ter plaatse een programma samengesteld ter viering van deze blijde gebeurtenis. Dit programma is in verband met de financieele omstandig heden en met het plan tot viering van het 40-jarig Regeeringsjubileum in het a.s. na jaar bescheiden samengesteld. Begonnen wordt met een tractatie van de school kinderen op beschuit met muis jes en chocolademelk des namiddags 2 uur. Het ligt in de bedoeling in de vroege vroege avonduren een godsdienstoefening in de beide kerken alhier te houden. Des avonds half 9 zal een optocht wor den georganiseerd met lampions en fakkels, waartoe de beide muziekvereenigingen be reids hun medewerking hebben toegezegd. Verschillende daarvoor in aanmerking ko mende vereenigingen zullen hiervoor een uitnoodiging ontvangen. Teneinde de op tocht door een zoo groot mogelijk gedeelte der gemeente te laten trekken, is deze op tocht in tweeën gesplitst. Het eene gedeel te zal van het Vereenigingsgebouw aan den Veenweg vertrekken en zich langs den Kerkweg, vermoedelijk naar Molenweg en Dwarskade begeven, terwijl het andere ge deelte als beginpunt het Vereenigingsge bouw „Nove" heeft en vervolgens langs Dorpsstraat, Achterweg naar Koelhuis Arc tic trekt om vermoedelijk ook den Oude- weg aan te doen. Een ieder wordt zooveel mogelijk verzocht aan den optocht deel te nemen, opdat het, wat men noemt een „massabetooging" wordt. Een derdere op wekking lijkt ons onnoodig, want niemand onder de Nootdorpenaren zal willen ach ter blijven met het aldus geven van uiting aan de vreugde voor Vorstenhuis en Va derland. Na afloop van dezen optocht zal men een samenkomst houden in „Nove", waar o.a. Burgemeester Schölvinck het woord zal voeren. Vanzelfsprekend zullen alle inwoners bij het bekend worden der heugelijke gebeur tenis de vlag uitsteken, zoodat het Dorp een feestelijk aanzien zal hebben en daar- door weerspiegelen zal de gevoelens, die in de harten van de Nootdorpenaren leven. Electriciteitsvoorziening Veenweg. Nu door de grenswijziging de Veenweg tot Nootdorp behoort, zal deze weg in den vervolge door het Nootdorpsch Gemeente lijk Electriciteitsbedrijf van electrischen stroom worden voorzien. Om dit mogelijk te maken waren nog eenige voorzieningen noodig, welke nu echter getroffen zijn, zoo dat sedert gisteren de Veenweg van Noot dorp stroom ontvangt. De Veenwegbewo- ners wordt er nog op gewezen, dat ook in de inning van het electriciteitsgeld veran dering komt. In deze gemeente wordt nJ. tegelijk met het meteropnemen het ver schuldigde geïncasseerd. Rectificatie. In ons raadsverslag ver melden wij, dat de heer L. de Vreede we der teruggekeerd was tot de R.K. Staatspar tij. Men verzoekt ons mede te deelen, dat dit niet geheel juist is. Het raadslid Sweere heeft enkele medegedeeld, dat de heer de Vreede tot de R.K. Raadsfractie is terugge keerd. RIJNSBURG. Jubilé. Op 16 Januari zaJ het 25 jaar geleden zijn, dat de heer W. J. van den Burg, rijksveldwachter, in die functie werd aangesteld. De heer v. d. Burg die bij zijn superieuren hoog staat aangeschreven, heeft evengoed de hoogachting van de in woners, hier en in de omgeving. De hear v. d. B. is n.l. niet wat men in den volks mond noemt een „rasechte dienstklopper",- zonder aan de letter van de wet te kort te doen. Het zal den heer v. d. Burg en diens echtgenoote, want het echtpaar zal op denzelfden dag zijn 25-jarig huwelijks feest vieren, zeker niét aan belangstelling ontbreken. SASSENHEIM. Volksbond. Gisteravond hield de Volksbond een boetplichtige ledenverga dering in het K.S.A.-gebouw. De voorzit ter, de heer J. Kortekaas hield op deze eerste vergadering in dit jaar een be schouwing over de vervlogeh tijden en over de toekomst, speciaal wat betreft het vereenigingsleven. Spr. zeide, dat dit jaar eenig perspectief geopend is, waar van hij als verschijnselen noemde, dat de werkloosheid is gedaald, het collectief contract herzien en verbeteringen ver kregen voor het groote gezin. Dit alles ontgaat den arbeiders zoo gemakkelijk. Wat het vereenigingsleven betreft, kan spr. constateeren, dat het ledental op pèil is gebleven. Na de notulen volgde een ingekomen schrijven, waarin enkele leden dank brachten aan Hulp in Nood voor de noodige versterkende middelen. De spaarboekjes voor de Romereis zijn bij het bestuur te bekomen. Voorts een schrijven over de viering van het gouden jubilé der standsorganisatie, dat op 6 Maart 1938 zal gevierd worden. Van de leden wordt verwacht dat ze op Zondag 6 Maart allen ter H. Tafel zullen naderfn. Het geschenk zal bestaan uit meubilair voor het kantoor. De diocesane feestvie ring zal plaats hebben in Mei te Haarlem. Als vaandeldrager is benoemd Jac. v. Leeuwen. Op 22 Febr. zal, uitgaande van de filmcentrale, een filmavond worden gegeven. De heer E. Franken bracht hier na verslag uit van Hulp in Nood. waaruit bleek, dat was ontvangen 521.96% en uitgegeven 522.67, nadeelig saldo 71% ct. Verstrekt werd 1620 L. melk, 118 pond vleesch, 16 pond vet, 340 eieren, 5% H.L. brandstoffen. Namens het comité bracht spr. dank aan donateurs en onderafdee- lingen voor de noodige steun. De voorzit ter sprak waardeerende woorden aan het adres van het comité. Nadat de leden een rookertje was aangeboden bracht de se cretaris van H. L. een kort verslag uit, over hetgeen plaatselijk voor huisverple- ging is gegeven. Dit bedroeg 177.05. Door den voorzitter van H. L. werden aan deze cijfers nog eenige toegevoegd, waaruit bleek, dat in totaal 979 in 1937 is opgehaald aan diverse inkomsten, zoo als stuiversactie, speldjesdag, verlotingen, paling draaien en konijnenveiling, waar van het leeuwenaandeel naar het sanato rium verhuist. Sassenheim maakt dus zeker geen slecht figuur. Het jaarverslag, keurig verzorgd door den heer J. Hulst, liet nogmaals de revue passeeren, wat in het afgeloopen jaar is gepresteerd en bracht alles nog eens frisch voor den geest, waarvoor een dank woord en dankbaar applaus den secretaris ten deel viel. De penningmeester gaf verglag van den stand der kas. Ingekomen was f 1656.35, uitgegeven 1622,64, aldus een saldo van 34,31. Het totaal bezit bedraagt 506.26. Bij monde van den heer Ant. Noorder- meer werd gunstig verslag uitgebracht van de bescheiden van den bond, alsmede van H. in N. De begrooting werd voor 1938 bepaald op inkomen en uitgaven van 1485.—. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen tot voorzitter J. Kortekaas, 2de secretaris J. v. d. Hulst, 1ste penningm. Th. Langelaan, 1ste comm. J. Zwaan. Ook de secr. van Hulp in Nood, M. A. v. d. Meer werd herbenoemd. Tot afgevaar digde naar den Centr. raad werd benoemd M. Kloek. Tot kascommissie werden be noemd J. Warmerdam, A. Beijk en L. van Gent. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt sprak de geest, adviseur nog een opwekkend woord, waarbij hij de leden zoowel in het tijdelijke als in het geestelijke een Zalig 1938 toewensch- te. Hierna sluiting. Geboren: Albert Cornelis, z. v. A. Helmus en G. Dwarswaard Petrus Christianus, z. v. J. W. Jansen en G. C. den Hollander Cornelia Anna Maria, d. v. H. A. A. Klaar en C. M. van Winsen Josef Mattheus, z. v. J. J. Wesseling en J. L. van Cassel Petrus Adrianus, z. v. J. C. P. Elstgeest en J. A. van der Ploeg. Vertrokken: C. Struik naar Voor hout; J. J. W. Noordermeer naar Wasse naar; C. J. M. Bergman naar Voorschoten; M. M. van Gorkus naar Hazerswoude; C. W. Beekman naar Oss; E. A. Groeneveld naar Haarlemmermeer; C. Kettenis naar Warmond. VOORSCHOTEN. ERNSTIGE BRANDWONDEN. Jongetje stak tuit van ketel in den mond. Een tweejarig knaapje, geheeten van der Z., alhier, heeft ernstige brandwonden in mond, keel* en aangezicht bekomen, ooordat het jongetje met open mond heeft gestaan aan de tuit van een waterketel, welke stond te koken op het fornuis. De toestand van het knaapje is ernstig. De inbraak met diefstal. Acflteraf blijkt dat ten huize van den heer G., Leidscheweg, alhier, na den in braak van Zondag, nog meer wordt ver mist. Gisteren heeft mej. wed. P. G.-G. bij de politie aangifte gedaan, dat ten nadeele van haar waren ontvreemd: een gladde gouden heerenring; een zilveren heeren armband horloge; een gouden heeren horloge met doubléketting en drie bank biljetten van 10. Loop der bevolking. Ingek. Geb. Vertr. Overl. Jan. 48 11 65 8 Febr. 57 13 45 6 Maart 56 13 69 9 April 89 14 61 4 Mei 91 17 97 5 Juni 74 17 87 3 Juli 42 13 79 8 Aug. 73 14 82 1 Sept 119 4 117 4 Oct. 98 9 65 8 Nov. 105 8 57 2 Dec. 73 17 60 3 925 150 884 61 Het aantal inwoners der gemeente ver meerderde gedurende het jaar 1937 met 1075 personen; dit aantal verminderde met 945 personen. Het inwoneraantal groeide dus met 130 personen. Per 1 Januari 1937 bedroeg dit aantal 6615 en mitsdien per 1 Januari 1938 6745 personen. VALKENBURG. Loop der bevolking. De loop der bevolking was in 1937 als vlogt: De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1936 531 m. en 514 vr., totaal 1045 perso nen. Vermeerdering door geboorte met 16 m. en 15 vr., totaal 31. Vermeerdering door vestiging met 30 m. en 27 vr., totaal 57. Totale vermeerdering 46 m. en 42 vr., totaal 88. Vermindering door overlijden met 5 m. en vr., totaal 7. Vermindering door ver trek met 35 m. en 34 vr. totaal 69. Totale vermindering 40 m. en 36 vr. of '<6 personen. Bevolking op 31 Dec. 1937 537 m. en 520 vr., totaal 1057 personen. Totale vermeer dering 12 personen. WARMOND. Geboren: Geertruida Helena, d. van Th. Duynhoven en W. P. v. d. Voort Hen drika Maria, d. van C. van Haastregt en Th. Borst. Overleden: E. M. A. van Immerzeel geb. Eysbroek 55 j. WASSENAAR. K. J. M. V. Woensdagavond te 8.30 uur vergaderde in het R. K. Vereenigings gebouw de plaatselijke afdeeling van de K.J.M.V. onder leiding van den voorzit ter, den heer A. Lommers. Deze opende met den groet der Kath. Actie en wenschte allen een Zalig Nieuw jaar. Daafna heette hij allen welkom, bij zonder dr. Deijsselbloem, den spreker van dezen avond, die daarna het woord verkreeg over het onderwerp „Staats- jeugd". In den huidigen tijd wordt het recht van de opvoeding, dat de ouders van na ture bezitten, betwist door hoogere in stanties, als bijvoorbeeld het Staatsgezag, maar ook door zekere paedagogen. Spr. op zijn beurt betwist, dat een jongen op 14-jarigen leeftijd „af" is en zijn ouders kan missen. Ook op 17-jarigen leeftijd nog, heeft men de volledige steun der ouders noodig, alsook van andere factoren als jeugdvereenigingen, school, maatschappij en andere menschen. Juist in die periode, als de jongen een zekere geslotenheid krijgt, is bjj de ouderlijke opvoeding een aanvullende taak noodig. Wat de Staat betreft, wijst spr. op Rus land, Italië en Duitschland, alwaar men het doel van den mensch anders stelt dan zooals het christendom dat doet. Volgens de theorie in die landen heeft de per soonlijkheid alleen waarde als deel der gemeenschap en heeft alleen de Staat recht in die gemeenschap; de persoonlijk heid moet gevormd worden als dienaar van de gemeenschap, als offeraar voor de gemeenschap. Daarom die sterk militai ren inslag welke in het kader ligt van de Staatsidee, in de macht. Spr. vestigt dan de aandacht op de en cycliek over de christelijke opvoeding. De Jeugdbeweging neemt in onze op voeding een zeer aparte plaats in. De Paus heeft ons allen opgeroepen tot Kath. Actie en dat kan alleen geschieden in ge organiseerd verband. Wij, als K.J.M.V. ers hebben het groote geluk gehad, te zijn geroepen tot kath. actie en door onze toe treding in de jeugdvereeniging zyn we geroepen tot daadwerkelijke kath. actie. Onze taak in de kath. actie is, ons te vor men tot soldaat van Christus, een diehst- plicht als het ware, zij het dan een vrij- willigerschap. We moeten dus discipline hebben. Spr. hoopt tenslotte allen over tuigd te hebben van de taak der opvoe ding en de plaats in de Jeugdbeweging. Van de gelegenheid tot gedachten wis seling werd geen gebruik gemaakt Na een dankwoord van den voorzitter, volgde sluiting met den groet der Kath. Actie. De as. Blijde Gebeurtenis. De Konin gin Wilhelmina-Vereen iging heeft voor de viering van de aa. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin het volgende programma vastgesteld. Behoudens medewerking van de kerkge nootschappen zullen de klokken op een be paald tijdstip luiden, afhankelijk van de officieele bekendmaking van de geboorte, Voorts zullen de leerlingen van alle kleu terscholen worden getracteerd, terwijl er een kinderoptocht zal worden georgani seerd met muziek. Bij het ontbinden van den stoet zullen voorts aan de deelnemen de kinderen een tractatie uitgereikt; des avonds in den avond volgende op het tijd stip van de geboorte of een dag later zal een lichtstoet worden georganiseerd. De ontbinding hiervan heeft plaats op het Dorpsplein waarna „Exceisior" een kort concert zal geven, waarbij gelegenheid zal worden gegeven tot het uitvoeren van vreugde dansen rondom de boomen. Aan deze lichtstoet kan een ieder deelnemen, ook vereenigingen en bloc enz. Alleen wordt verwacht, dat alle deelnemers en deelneemsters zich zullen voorzien van een lampion met kaars. Het dorpsplein zal voorts op eenvoudige wijze worden verlicht. Tenslotte hoopt het bestuur der Kon. Wilhelmina-Vereeniging, dat alle ingeze tenen op den dag der geboorte en den daar op volgenden dag de vlag zullen uitste ken en tot een waardige viering van de voor ons volk zoo heugelijke gebeurtenis zullen medewerken. Gevestigd: J. Barendse en echtgenoo te, G.K., monteur, uit Voorschoten, Am- monslaan 12. G. Bink, geen, zonder be roep, uit Leiden, Konijnenlaan 16. W. v. d. Broek, N.H., dienstbode, uit Haarlem, Windlustweg 3a. J.M. Hogewoning geb. v. Duijn, N.H., zonder beroep, uit Leiden, St. v. 's-Gravesandeweg 123. J. Fedde- ma, N.H., bankemployé, uit Amsterdam, Burchtstraat 12. A. Gunneman, N.H., sergt.-cap. Regt. Grenadiers, uit Zuilen, Kamp Waalsdorp. F. E. Hendriks, en gezin, uit Soerabaja, Groot Hoefijzerlaan 2 Wed. J. Korswagen geb. Hendriks en dochter, R.K., kapster ,uit Leiden, Oost- dorperweg 39. E. Hieber, Ev., dienstbo de, uit Den Haag, Vijverweg 6. A. J. •v Hoeken en vr., N.H., houthandelaar, uit Leiden, Lange Kerkdam 84. A. Borst, R.-K., dienstbode, uit Leiden, Lange Kerk dam 84"J. J. Jansen en gezin, geen, auto hersteller, uit Den Haag, Rijksstraatweg 316. I. Kempen en vr., N.-H., zonder be roep, uit Haarlem, Amazonelaan 3. P. J. Langeveld, en vr., R.-K., koopman in bloembollen, uit Den Haag, C. de Wittstr. 38. C. Lasonder en gezin, N.H., werk tuigkundige b. d. K. P. M., uit Batavia, Crocusstraat 9. W. C. Luijten, R.K., huis houdster, uit Den Haag, Buurtweg 12. T E. Mac Neill, A.E., zonder beroep, uit Londen, Jagerslaan 3a. W. C. Meel, G.K, dienstbode, uit Hazerswoude, Kerkehout 43. M. P. E. Rochat geb. Neuteboom, N.H., zonder beroep, uit Leiden, Hyacinth- straat 6. J. J. W. Noordermeer, R.K., zonder beroep, uit Sassenheim, Johanna- straat .3 P. Peters, G.K., sergt.-cap. b. h. Regt. Jagers, uit Bergen op Zoom, Kamp Waalsdorp. J. W. Schlimmer en gezin, geen ,Dir. Borneo-Sumatra Handel-Mij., uit Den Haag, Prinsenweg 71. H. van de Putte geb. Duijnhouwer en gezin, G.K., zonder beroep, uit Kloetingen, Wassenaar- sche Slag 8a. Jhr V. de Sarière en ge- zin, geen, bankier, uit Den Haag. Meyen- dellscheweg 2. P. C. Pruijsers geb. Spuijbroek, N.H., zonder beroep, uit Ber gen op Zoom, Groot Hoefijzerlaan 48. M. G. v. Tongeren, R.-K. zonder beroep, uit Rijswijk. Molenweg la. G. Wondrak, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Buurtweg 109. M. E. Wassenaar, N.H. hulp i. de huishouding, uit Leiden, Hof- laan 11. J. Boverhof, G.K., landbouwer, uit Ruinerwold, Oostdorperweg 197. C. Tigler Wybrandi, en gezin, D., koopman, uit Naarden, v. Calcarlaan 8. Vertrokken: J. Kolon, naar Rotter dam, Claes de Vrieslaan 43b. Wed. Hoy- tema v. Konijnenburg geb. Frylinck, naar Amersfoort, Utrechtscheweg 323. C. Krebbers, naar Rotterdam, Mathenesser- weg 161c. J. M. Vis, naar Valburg, Waalwijk 25, Slijk Ewijk. J. Verhagen, naar Stompwijk, Stompwijkscheweg 82. H. C. Schlaf, naar Den Haag, v. Imhoff- straat 7. A. Zoglauer (ova), naar Den Haag, v. d. Burchlaan 34. J. Pregg, naar Den Haag, Bezuidenhout 68. C. J. G. Pe ters, naar Eist, Bern. Weg 108. H. Welp, naar Wanne-Eickel, Duitschland. W. A. E. Lucassen, naar Den Haag, Wassenaar- scheweg 16. C. de Jong, npar Soest, Heuvel weg 29. Ph. A. Janssen, naar Oegstgeest, Regentesselaan 2. I. Wasser- bauer, naar Den Haag, Jul. v. Stolberg plein 19. G. Stocker, naar Den Haag, Wagnerlaan 30. H. Wegerhoff, naar Den Haag, Bezuidenhout 68. M. Kollberg, naar Den Haag, Mesdagstraat 25. R. J. Alberg, naar Blaricum, Noolscheweg 13. M. A. M. Conijn, naar Den Haag, West einde 132. M. D. Klippelaar, naar Hille- gersberg, Straatweg 224. J. Mulder, naar Den Haag, Schoutenstraat 11. F. Zellhofer, naar Den Haag, Nieuwe Haven straat, Huize „Martha". E. L. Kühn, naar Wanne-Eickel, Did. P. Trost, naar Hamburg, Did. Th. de Jong van Arkel en gezin naar Ortisei, Italië. A. Bam- bracht, naar Haaften, Kropdijk A 4. IJ. H. Viersen, naar Den Haag, Prinses Marie- straat 15. A. M. A. Zuur, naar Den Haag, Parkweg 25. J. J. Mulder, naar HAAGSCHE RECHTBANK. Burgemeester en ambtenaar van van den steun beleedigd. De werklooze meubelmaker J. J. S. uit Warmond, voelde zich door maatschap pelijk hulpbetoon en het gemeentebestuur van die gemeente achteruitgezet en veron gelijkt en heeft uiting aan zijn grieven ge geven door het schrijven van beleed igen- de brieven aan den burgemeester en den ambtenaar van maatschappelijk hulpbetoon en het loopen met een bord door de ge meente, waarop geschreven stond: „Door de werkloozen-commissie en B. en W. word ik vennoord". Het O. M. heeft wegens beleediging van ambtenaren in functie en beleediging van het openbaar gezag twee gevangenisstraffen van resp. drie en een maand gevorderd. De rechtbank veroordeelde hem tot twee maal veertien dagen gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regeer in g. KANTONGERECHT TE DELFT. Loopen op verboden terrein. J. v. R., rijksveldwachter te Zoeter- meer, heeft W. de B. aldaar aangehouden, wegens het loopen op een verboden wei land. In een vorige zitting van het Kantonge recht te Delft Jiad verd. verklaard dat hij niet op het land geweest was; wel had hij op een in de nabijhëid liggend pad geloo- pen. De veldwachter, thans als getuige ge hoord, betoogt evenwel, dat er geen spra ke van een pad was. Het was verboden ter rein. De ambtenaar acht het ten laste gelegde bewezen en eischt 2 subs. 1 d. h. Uitspraak aldu$. Den Haag, Deltonstraat 88. C. Matthjj- se, naar Den Haag, Carel van Bylandtlaan 9. M. J. Voerman, naar Voorschoten, Rijndijk 40. H. L. Westenberg en ge zin, naar Den Haag Naaldwijkschestr. 51. Geboren: Caroline Jacoba Katharina, d. van H. L. M. van Schaik en M. D. Mat- tison. Johanna Wilhelmina, d. van J. H. Terheijden en J. van Haastrecht. Barend Hendrik Jacob, z. van G. J. Spijker en J. Meester. Adrianus, z. van P. A. den Ouden en M. J. E. J. Hodes. Overleden: Johanna Jacomina de Haas, 74 jaren, ongehuwd. Leendert Marius Johannes Stoel, 75 jaren, weduw naar van A. Wijn. Willem Droste, 63 ja ren, echtgenoot van M M. Leih. Alida Margaretha van Rijn, 62 jaren, echtgenoo te van J. Knijnenburg. Elisabeth Jo hanna Reesink, 66 jaren, weduwe van S. Hamer. Matthias Sanders, 78 jaren, echtgenoot van A. H. Birnie. Wilhel mina Johanna Helena Verhart, 1 jaar. Getrouwd: T. P. Buijtendijk en A. Aadink. ZOETERMEER. Bij de blijde gebeurtenis. Op de na tionale feestdag, ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis, zal een optocht en défilé worden gehouden door de plaatselijke afdeelingen der B.V.L., Burgerwacht, vermoedelijk „Oranje-Gar de" en gymnasiiekvereeniging „Pro Pa- tria". De Burgemeester, voor wien zal worden gedéfileerd, zal het zeer op prijs stellen, als de werkgevers van de leden der bovengenoemde organisaties hun per soneel gedurende eenige uren vrijaf zou den willen geven, om aan de optocht deel te nemen. Hanze. Gisteravond vergaderde de Hanze ten huize van den heer J. v. Die- men. De voorzitter opende als gewoon lijk en heette allen welkom in deze nieuwe omgeving, 't Was nJ. de eerste keer, dat men bij den heer v. Diemen vergaderde. De voorzitter hoopte dat men zich hier even behaaglijk zou gevoelen als steeds in andere vergaderzalen het geval geweest was. Nadat de secretaris gelegenheid gehad had tot het voorlezen der notulen en de ingekomen stukken behandeld waren, stelde de voorzitter voor met de meeste spoed de twee andere agendapunten, ni. Middens tandstentoonstelüng en fleest- avond af te handelen, opdat de lezing over het geldwezen dezen avond weer niet zou behoeven te worden uitgesteld. Besloten werd om in overleg met de andere ver- eeniging in Februari een tentoonstelling te houden bij den heer Ant. v. Well. Tot comitéleden werden gekozen de heeren Ant. v. Well, J. v. Bergen en C. Havenaar, die deze aangelegenheid verder zouden regelen. Om financieele redenen werd, na veel gepraat, besloten den feestavond eerst in het najaar te houden. Inmiddels was het toch reeds ongeveer 10 uur gewor den, zoodat de spreker van dezen avond slechts 15 minuten gelegenheid kreeg om zijn lezing over het geldwezen verder voort te zetten. Hierna sluiting. Toch nog schaatsen gereden. De echte liefhebbers(sters) van schaatsenrijden heb ben toch nog van hun sport kunnen genie ten. De gladde vlakte van de ijsbaan was nog niet betrouwbaar, hoewel door het ijve rige bestuur daarvoor alle maatregelen wa ren genomen. Op de Delftsche Wallen en vaart achter het dorp werd echter druk ge reden. Geboren: Johanna Adriana, d. van P. J. van Rijs en A. M. van Velde Wilhel mus Nicolaas, z. van P. B. A. van der Burg en E. C. Westbeek. Gehuwd: J. F. Intveen 20 j. en P. J. Luiten 21 j. M. du Clou 27 j. en T. F. Faltay 22 j. Gevestigd: Ta. F. Faltay van Den Haag H. van Wageningen van Capelle a. d. IJssel.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9