RECHTZAKEN SPORT Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand BIOSCOPEN TE LEIDEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 6 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Stadgenooten is het u bekend: dat er in Leiden een commissie voor Huishoudelijke Voorlichting bestaat, dat deze commissie tot taak heeft, het geven van voorlichting aan vrouwen van werk- loozen en huisvrouwen, wier gezinnen door de tijdsomstandigheden getroffen zijn; dat zij dit doel tracht te bereiken door het organiseeren van kook- en naaicursus sen, waaraan de bovengenoemde huis vrouwen voor een zeer geringe ver goeding kunnen deelnemen; dat de voorlichting in de kooklessen zoo danig is, dat met weinig geld voedzame maaltijden bereid kunnen worden; dat in de korte naaicursussen van „oud, nieuw" en ook van nieuwe stoffen kin dergoed, jongenskleeren en damesjaponnen worden vervaardigd; dat vanaf 1935 (datum der oprichting deze commissie) reeds door 750 huisvrou wen van de cursussen is gebruik gemaakt; dat er dank zij den belangrijken steun der gemeente en de giften van par ticulieren, instellingen en firma's tot heden steeds evenwicht is gebleven tus- schen ontvangsten en uitgaven dat onzen arbeid behoefte heeft aan de belangstelling en het medeleven onzer stadgenooten en aan hun moreelen en daadwerkelijken steun, vooral in deze moeilijke tijden. Morgen 7 Januari wordt er in „Het Leidsche Volkshuis" een filmvoorstelling gegeven waarvoor al degenen zijn uitge- noodigd, die in de afgeloopen jaren op eenigerlei wijze door het geven van hun arbeid, door giften of hun persoon lijke belangstelling ons werk moreel of daadwerkelijk steunden. De film geeft een overzicht van het Voorlichtingswerk, zoo als dit ook in onze stad wordt uitgevoerd. De commissie vertrouwt op de aanwe zigheid van alle genoodigden en zal hun belangstelling in het Voorlichtingswerk op hoogen prijs stellen. De Commissie: de wethouder van So ciale Zaken, de heer J. J. van Stralen, voorzitter; mej. D. J. Eldering, secretares se; mevr. M. C. van OerleNipper, pen- ningmeesleresse. (Gironummer 320408, penningmeesteres „Commissie inzake Huis houdelijke Voorlichting te Leiden), Voor de Arbeidsbeurs: mej. L. Eskens; Dioc. R.K. Vrouwenbond: mevr. J. Kluyt- mansBerger; Leidsche Mij. v. Weldadig heid: mej. D. Coebergh; Stichting: „Het Leidsche Volkshuis": mej. M. Ruth; Ned. Christen Vrouwenbond: mevr. J. Stolten Stegman Ned. Vereeniging v. Huisvrou wen mevr. Groen—Nieuwenhuizen Segaar; R.K. Vakschool voor Meisjes: -mej. M. Lutz; Vakschool voor Meisjes: mej. M. Hoytink; Vereen. Vrouwelijke Studenten L. mej. A- v. Oostrom Meyes. HET SNOUCK HURGRONJE-HUIS In Nederland zijn destijds gelden bijeen gebracht, waarmede het Leidsche Universi teitsfonds de laatste woning van den be roemden oriëntalist prof. Snouck Hur- gronje, een gebouw uit de zeventienoe eeuw aan het Rapenburg, heeft aangekocht. In dit gebouw zijn ondergebracht het Oos- tersch Instituut, de Adatrechtstichting en de Islahi-stichting. Voor aankoop van het gebouw is in In- dië geen inzameling gehouden. De in Ne derland bijeengebrachte fondsen zijn ech ter niet toereikend om ook de exploitatie van dit voor Indië zoo belangrijke studie centrum blijvend te verzekeren. In^ ver band hiermede is thans een comité ge vormd, meldt het „N. v. d. D.", dat een beroep doet om bijdragen te geven voor de exploitatie van het Snouck Hurgronje- huis. Voorzitter van het comité is prof. dr. R. A. Hoesein Djajadiningrat, secretaris prof. mr. B. ter Haar Bzn., penningmees ter dr. G. G. van Buttingha Wichers. ROODE ACHTERLICHTEN. De Commissaris van Politie verzoekt op name van het- navolgende: Nu met ingang van 1 Januari 1938 be stuurders van 2-wielige rijwielen bij duis ternis een rood achterlicht op hun rijwiel moeten voeren, behoorende tot een door den Minister goedgekeurde soort en voor zien van een rijkskeur, wordt onder de aandacht gebracht, dat tot heden meer malen gebleken is, dat de reflector even tueel ook achterlicht op onjuiste manier was aangebracht. Teneinde onaangenaam heden voor de betrokkenen te voorkomen, volgen hieronder in het kort de eischen voor het achterlicht enz.: 1. Het achterlicht (bestaande uit lan taarn met reflector) moet behooren tot een door of vanwege den Minister van Waterstaat goedgekeurde soort en voorzien zijn van het door dien Minister vastgestelde merk. 2. Het achterlicht moet in verticalen stand (glas loodrecht) zijn aange bracht op het witte gedeelte van het achterspatbord niet hooger dan 60 c.M. boven het wegdek. 3. Het achterspatscherm moet over een lengte van ten minste 30 c.m. geme ten van het ondereinde af, geheel helder wit zijn gekleurd of van een helder witte bedekking zijn voor zien. Aangenomen mag worden, dat iedereen zal onderschrijven, dat een goede signalee ring van de achterzijde der rijwielen in het belang is van den betrokken bestuurder en ook in het algemeen verkeersbelang. Maar dan mag eveneens worden verwacht, dat stipt aan de voorschriften zal worden voldaan, teneinde zooveel mogelijk effect te bereiken. Het glas van het rood achter licht mag niet schuin tegen het spatbord zijn aangebracht, maar moet het zij nog eens herhaald een loodrechten stand hebben. Het achterspatbord moet over ge noemde lengte helder wit zijn gekleurd of van een helder witte bedekking zijn voor HAAGSCHE RECHTBANK De bloembollendiefstallen te Noordwijkerhout en Oegstgeest In het verdachtenbankje der Haagsche rechtbank moesten hedenmorgen piaats nemen W. C. J. uit K a t w ij k en J. A. B. monteur te Leiden. Tezamen en in ver eeniging hadden zij verschillende bloem bollendiefstallen gepleegd te Noordwijker hout en Oegstgeest, waarbij verschillende door middel van inklimming. Als getuige werd gehoord H. van Alphen u't Noordwijkerhout, die verklaarde, dal hij zijn bloembollen had ondergebracht in de schuur van v. d. Poel. In October 1937, toen hij naar zijn blotmbollen kwam kij ken, merkte hij, dat een gedeelte er van verdwenen was. De andere getuigen die gedagvaard waren, waren niet aanwezig, waarna de president, mr. Haga, hun ver klaringen voorlas. Zoo hadden verdachten hun slag geslagen bij Nieuwenhuizen en van Diest te Noordwijkerhout. Verder bij Juffermans aan den Haarlemmerstraatweg te Oegscgetst, alwaar zij twee zakken had den gevuld en deze op hun rijwielen had den geladen, om ze daarna te verkoopen. Ook haaden zij een zestal zakken bloem bollen weggehaald uit de schuur van Van der Poel aan de Leidsche Vaart. Tijdens dc zittmg deed zich nog een on verkwikkelijk tooneel voor, omdat ver dachte B. alle schuld op zijn collega J. probeerae te schuiven, wat de president deed opmerken, dat B. in deze heel laf han delde. Ook de officier sprak daarna eenige woorden tot verwachten, waarin spr. zeide dat verdachte hier een heel ver keerde houdine aannam, omdat zyn col lega J. steeds de naam van zijn helper niet had willen noemen. Nar'al de ondervraging van de verdach ten afgeloopen was, nam de oficier van Justitie, jhr. mr. Asch van Wijck, het woord, voor het houden van zijn requisitoir. Spr. zeide o.a., dat hij maar een keus ge daan had uit de groote serie diefstallen, die verdachten gepleegd hebben. Zij heb ben nog veel meer op hun kerfstok. Zoo heeft spr. b.v. niet vermeld, de diefstallen van B., gepleegd te Leiden, Noord- w ij k, Utrecht, Parijs en de diefstallen uil trams, treinen, café's enz. Wat de strafmaat aangaat, van beiden is een rapport ingewonnen. Van B. luidt dit rapport gunstig en dringt op een voorwaar- deiijken straf aan. Spr. kan evenwel niet geheel met het rapport meegaan: daarvoor is het gepleegde te ernstig. De straf wilde de officier echter gecombineerd zien en wel een gevangenisstraf voor den tijd van 12 maanden, waarvan 6 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van het Ned. Be- nootschap. Wat verdachte J. aangaat, voor dien is het rapport niet gunstig te noemen. Daar om zal spr. tegen hem een gevoelige straf eischen, temeer daar hij reeds vérschillen- de veroordeelingen achter den rug heeft. De eisch werd een gevangenisstraf van één jac,r zonder aftrek van voorarrest. Uitspraak over 14 dagen. Een Bodegraver ontvreemdde zeven rijwielen te Leiden en vier te Alphen. De 19-jarige timmerman D. H. uit B o- degraven had een groot aantal rijwie len gestolen, waarvan zeven te Leiden en vier te Alphen a. d. Rijn. De Officier had hem echter maar vier diefstallen ten laste gelegd en wel twee te Leiden en twee te Alphen. i Als getuigen werden gehoord E. J. K. koopman te 'Leiden, die verklaarde dat - zijn rijwiel weggehaald was van voor een perceel aan de Thorbeckestraat te Leiden. De tweede Leidenaar J. J. v. d. W. kwam vertellen, dat zijn karretje weg- zien. Laten de wielrijders dit nog eens na gaan èn is de helder witte kleur verdwe nen - een weinig witte verf en de zaak is in orde. Hedenmorgen heeft de politie-brandweer een schoorsteenbrandje gebluscht in het Chineesche restaurant in de Lokhorststraat. gehaald was uit de v. d. Werfstraat te Leiden. Daarna kwamen twee inwoners uit Al phen hunne getuigenissen afleggen n.l. J. P. N. en F. A. B., die hun rijwielen vermist hadden resp. van voor eenige perceelen in de Verlegenstraat en de Bloemluststraat, De Officier van Justitie zeide in zijn requisitoir, dat het een hopeloos geval was met dezen verdachte. Twee jaar gele den is hij voorwaardelijk veroordeeld tot een jaar tuchtschool, waarvan den proef tijd nog niet verstreken is. Maar aange zien verdachte nu te oud is geworden voor tuchtschool zal spr. geen ten uit voerlegging van dezen straf vragen. Dat wil niet zeggen, dat verdachte er zoo maar afkomt, want spr. zal met de te eischen straf wel degelijk met een en ander rekening houden. In dit geval is een langdurige vrijheidsstraf zeer zeker op zijn plaats. De eisch luidde ten slotte een gevangenisstraf voor den tijd van twee j a a r, door te brengen in de jeugdgevangenis. Uitspraak over li dagen. POLDERREGLEMENT VERVALSCHT? Zes maanden tegen verdachte geëischt. In hooger beroep stond een inwoner van Vogelenzang terecht, omdat hij een polder reglement zou hebben vervalscht. De man was vroeger secretaris van een kleinen pol der en is door het bestuur ontslagen. Hij kwam van deze beslissing in beroep bij het ambtenarengerecht te Amsterdam. Tijdens de behandeling van zijn klaagschrift dien de hij stukkeh in, wat tengevolge had, dat hij wegens valschheid in geschrifte werd vervolgd. De rechtbank te Haarlem legde hem zes maanden gevangenisstraf op. De verdachte zou een valsch polderregle ment hebben gemaakt, door op een gedrukt formulier verschillende doorhalingen en bijvoegingen aan te brengen en te onder teekenen met de handteekening van een der bestuurders. Ten tweede was hem ten laste gelegd, dat hij zelf zijn benoeming op zegel had gesteld en valsehelijk onderteekend. Van dit twee de feit werd hij echter vrijgesproken. Voor het Hof verklaarde de verdachte, dat het geen oogenblik zijn bedoeling was geweest stukken te vervalschen. Indertijd was 't reglement zoo vastgesteld als hij bad ingestuurd bij de stukken voor het ambte narengerecht, hij had echter verzuimd er op te zetten, dat het een afschrift was. De procureur-generaal mr. J. Versteeg, vorderde wegens valschheid in geschrifte zes maanden gevangenisstraf. Z. i. stond niet vast, dat het geheele reglement aan de fantasie van verd. was ontsproten, doch zeer zeker heeft hij het stuk met den naam van een ander onderteekend. De verdediger, mr. L. Polak, pleitte cle mentie. Arrest 18 Januari. SCHAKEN RESHEVSKY WINNAAR TE HASTINGS. Reshevsky heeft door remise met Keres te spelen het tournooi te Hastings gewon nen. In de premier reserve tournooi van groep B heeft Landau den eersten prijs be haald. De resultaten van de laatste, negende ronde, luiden: TylorA. R. B. Thomas 1/21/2; KeresReshevsky 1/21/2; Mi- kenasAlexander 01 ;FairhurstSir G. Thoas 1/2—1/2; Fine—Flohr 1/2—1/2. De eindstand luidt: 1. Reshevsky 7 p., 2. en 3. Keres en Alexander ieder 6 1/2 p. 4. en 5. Flohr en Fine ieder 6 p. 6. Mikenas 5 p. 7 en 8. Sir G. Thomas en Tylor ieder 3 p. 9. en 10. Fairhurst en A. R. B. Thomas ieder 1 pnt. De uitslagen in het premier-reserve- tournooi waren: Groep a: PrinsHammond 1—0. Groep b: van DoesburghLanda 1/2 1/2; Cole—Schelfhout 1/2—1/2. Het tournooi in groep b. is door Landau gewonnen met 7 p., tweede was List met 6 1/2 p. De Rotterdamsche jeugdige scha ker Fransje Damen werd in de tweede klasse van zijn groep tweede. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Koster dood gevonden. Vanmorgen heeft men den koster van de R.K. kerk der St. Theresia-parochie te Bor ne bewusteloos in de stookplaats van de centrale verwarming gevonden. Hij bleek door kolendampvergiftiging om het leven te zijn gekomen. Het slachtoffer laat een vrouw en zeven kinderen achter. LEELIJK AANGEKOMEN. Vanmiddag reed een wielrijder in de Kinkerstraat. Voor perceel 155 stond een auto geparkeerd. Juist op het moment dat de man den wagen wilde passeeren, werd het portier geopend en sloeg met een fik- schen klap tegen den man aan. Het slachtoffer werd niet ernstig gewond, doch hij bleek van den slag zoodanig in de war, dat opname in de Valerius-kliniek noodzakelijk bleek. AUTO TE WATER GESLIPT Vanochtend half elf is te Slochteren, ten gevolge van de gladheid van den weg een auto van de pharmaceutische fabriek van de firma Mijnhardt uit Sneek geslipt en in een sloot geraakt. De eenige inzittende, een reiziger van de firma, wonende te Hilver sum. sprong uit den wagen. Hij liep daar bij zware verwondingen op en werd, na d* or den dokter voorloopig te zijn verbon den, per Groene-Kruis-ziekenauto naar het academisch ziekenhuis te Groningen over- got recht. De zwaar beschadigde wagen is later gelicht. MALVERSATIES TE ENSCHEDé De politie te Enschedé heeft tegen vier voormalige bestuursleden van het nieuw ambachtsliedenziekenhuis aldaar en tegen den bode-administrateur van dat fonds proces-verbaal opgemaakt wegens verduis tering van ruim veertienhonderd gulden. Gebleken is, dat van het vroeger aan dat ziekenfonds verbonden uitkeerings- fonds, dat geliquideerd is, een belangrijk bedrag is overgebleven, waarvan de be stuursleden diverse uitstapjes bekostigden. Daarna verdeelden zij de resteerende gel den onder elkander en verbrandden alle bescheiden. Een der bestuursleden is inmiddels overleden. De bode- administrateur heeft het geld wel aangenomen, maar het nog denzelfden avond in de kas teruggestort. De ledenvergadering heeft hem gehand haafd, doch de bestuursleden werden ver vangen. De verduistering was mogelijk, doordat er weinig contact was en de leden de ver- gadeiingen bijna nooit bezochten. Het nieuw ambachtslieden-ziekenfonds is een fonds van kleinen omvang. LEIDEN. Geboren: Elisabeth Susanna d. v. J. de Vos en J. Kasteel. Hendrik Frederik z. v. L. F. Cavé en E. Hazevoet. Jacobi- ne Niesje d. v. A. Korenhof en S. M. Ran selaar. Jacoba Laura d. v. J. C. Wasse naar en J. A. Renssen. Johannes z. v. N. Vegt en G. Vermeulen. Janna Fran- cina Nicoline d. v. J. Varkevisser en A. Guijt.Hendricus Cornells Florus z. v. H. C. F. Selier en A. J. Vermeulen. Wil- helminus Franciscus z. v. W. F. Uiterdijk en E. Robbers. Gehuwd: J. M. v. Esperdt jm. Z. v. Putten jd. H. Stokkel jm. en S.'Pet jd. G. de Vrind jm. en M. J. v. Abswoude jd. P. H. C. Verhoef jm. en E. A. K. v. Loon jd. J. Kukler jm. en C. M. Blansjaar jd. neesch troepen voor hun aftocht systema tisch geplunderd en vernield. De Japan sche bewoners hebben hierdoor een ver lies te lijden van zs millioen yen. De Ja- pansche openbare inrichtingen, zooals het consulaat-generaal, het ziekenhuis en de lagere school, zijn volkomen verwoest. FOTO'S VAN HERTOG VAN WINDSOR AFGESCHEURD. HAMILTON (Bermuda), 6 Januari (A. N.P.) Twee foto's van den hertog en de hertogin van Windsor zijn gisteren van den wand van een plaatselijk nieuwsblad afge scheurd door den right reverend Heber Browne, Anglicaansche bisschop van Ber muda, omdat hij deze „schandalig" vond. ITALIAANSCHE FUNCTIONARISSEN VERLATEN DEN VOLKENBOND. GENEVE, 6 Januari. (A.N.P.) In verband met het uittreden van Italië uit den Volkenbond hebben de Italiaan&che functionarissen van den Bond ontslag ge nomen. Bovendien heeft het secretariaat van den bond de officieele mededeeling ont vangen, dat het internationaal instituut voor opvoedende films en het internatio naal institutu voor codificatie van het privaatrecht te Rome zullen worden op geheven. HFT HUWELIJK VAN KONING FAROEK Een gesluierde bruid KAIRO, 6 Jan. (AN.P.) De religieuse raadslvaen van koning Faroek hebben be sloten, dat bij de huwelijksplechtigheid de bruid een sluier zal dragen, zooals tradi- t.e is. Het huwelijksfeest zal in geheel Egypte enkele dagen duren. Er zijn geen gasten uit het buitenland genoodigd, hoe wel op den avond van het huwelijk de koning een banket zal aanbieden aan de diplomaten. 1 HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: 't Was in de Mei (Jeannette Mc Do nald Nelson Ed dy). Rom. film lederen avond 8.15 uur. Zaterdag en Zondag van 27 uur Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Trianon: Vloeibaar Goud (Irene Dunne, Ran dolph Scott). Wat heb je nou ge daan? (Joe Brown, Ginger Rogers). Speelfilm Kom. film lederen avond 8 uur. Zaterdag cn Zondag van 27 uur. Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd Casino: De dansende piraat. (Steffi Dona, Char les Collins). In de schaduw der wolkenkrabbers. (Ginger Rogers, Francis Lederer). Amusem.- film. Avont.film lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag an 47 en 811 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Luxor: Betooveriiig om la Bohème. (Jan Ku- pura, Martha Eg- gerth). Elephant Boy (W. Hollo way, Walter Hudd). Rom. film J ungle-film lederen avond 8 uur. Zaterdag en Zondag om 2.' 4.30 en 8 uur. Matinée Woensdag een Donderdag 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen. COMMANDANT VAN DE „HINDENBURG" HERSTELD. FRANKFURT a. M., 6 Jan. (ANP). Na zes maanden in het ziekenhuis vertoefd te hebben, is kapitein Max Pruss, de com mandant van het luchtschip „Hindenburg", thans volkomen hersteld bij zijn vrouw en kinderen teruggekeerd. Toen de Zeppelin in Mei van het vorige jaar te Lakehurst in vlammen opging, waarbij 35 menschen om het leven kwamen, liep kapitein Pruss zwa re verwondingen op en verloor hij het licht zijner oogen. Drie maanden lang werd hjj verpleegd in een ziekenhuis te New York, om daarna naar een kliniek in Frankfurt te worden vervoerd. Zijn oogen zijn hier hersteld. Hij kan thans weer zien en reed zelf in zijn auto huiswaarts. Met groote be langstelling volgt hij thans den bouw van het nieuwe luchtschip te Friedrichshafen, dat met helium gevuld zal worden en ver beidt met spanning den dag, dat hij zijn 161en vlucht per luchtschip over den At- lantischen Oceaan kan beginnen. DE JAPANSCHE CENSOREN TE SJANGHAI. SJANGHAI, 6 Jan. (A. N. P.). Voor het eerst in de geschiedenis zijn Japansche censoren aangesteld bij den Eastern Nort hern en Commercial Pacific Telegraaf Maatschappij te Sjanghai. De censoren wer den officieel voorgesteld door een attaché van de Japansche ambassade, die beleefd mededeelde, dat de censoren hun taak aan vaardden overeenkomstig de mededeeling van den Japanschen consul-generaal. Zij hebben hun plaats gekregen in kamers naast de instrumentkamers van iedere maatschappij. HANKAU GEBOMBARDEERD HANKAU, 6 Januari (A.N.P.) Twee en twintig Japansche bombardementsvlieg tuigen, begeleid door zestien jachtvliegtui gen, hebben gisteren Hankau onder vuur genomen. De luchtdoelartillerie van de Chineezen opende onmiddellijk het vuur op de aanvallers, doch geen enkel vliegtuig werd getroffen. Ongeveer vijftig bommen werden op het Chineesche vliegveld ge worpen. Ook op het radiostation werd ge richt, doch dit werd niet getroffen. De bommen kwamen terecht in de nabijgele gen armen-wjjken, waar verscheidene bran den ontstonden. DE VERWOESTINGEN IN TSINAN TSINAN, 6 Jan. (A.N.P.) Van de 450 Japansche particuliere woningen hier ter stede zijn slechts een tiental intact geble ven. De anderen zijn allen door de Chi- ROEMENIë ERKENT ABESSINIë. ZOEKAREST, 6 Januari. (A.N.P.) De Roemeensche regeering heeft den Ita- liaanschen gezant te Boekarest officieel medegedeeld, dat zij besloten heeft tot benoeming van een nieuwen gezant aan het Quirinaal, wiens geloofsbrieven ge richt zullen zijn tot den koning van Italië en keizer van Abessinië. LEIDEN, 5 Juni Groenten. Per 100 K.G.: Roode Kool 6.608.20, Savoye Kool 1.703.30, Groene Kool 2.60 4.40, Boerenkool 1.504, Rapen 1.50, Prei 3.30—6, Kroten 3.30—3.50, Kro ten, gekookt 7—9, Uien 7.1011.30, Peen 1.905.50, Spruiten 317, Andij vie 5—17, Nero 5.70—6.90 Witloof f 3 22, Spinazie 28, Tomaten A, B, C, CC 720, Per ioo stuks: Bloemkool 4 8.90, Knolselderie 13.20. Per 100 bos: Pieterselie 2.803.50, Selderie 1.102. DEN HAAG, 5 Jan. Melkveiling. Van 247 aanvoerders werd verkocht om in de veek 10 tot 17 Jan. dagelijks te leveren 29.000 liter melk. Prijs vanaf boerdij 7.50 Melk voor industrie deed 6.60 per 100 L. GOUDA, 6 Januari Vee. Aangevoerd in totaal 1053 stuks, waarvan 35 slachtvar- kens, vette 3031 ct. per pond, levenr 2 pet. korting. 403 magere varkens f 3050. 533 biggen f 1620.Geldersche biggen f20—24.—3 runderen f 190—225.—66 nuchtere kalveren f 813.1 schaap, 12 bokken en geiten f 26.per stuk. Handel matig. Kaas. 135 Parijen kaas, le kwal. rnet rijksmerk 2727.50, 2e kwal. met rijksmerk 2526, Zware tot 28.50. Handel matig. Boter. 244 Ponden Boter. Goeboter f 0.800.85, Weiboter f 0.750.80 per pond. Handel vlug. Eieren. 107000 stuks eieren. Kip peneieren f 3.804.50. Eendeneiereen f 3.50 4.per 100 stuks. Handel matig. W14SELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)! Londen 8-98'3/i6 Berlijn 72.361 /2 Parijs 6 Brussel 30. Zwitserland 41.56 Kooenhagen 40 05 Oslo 46 30 Stockholm 45.10 New York 1.79 Praag 6.31

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3