R. K. Dansclub «Leimuiden» DONDERDAG 6 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 NEDERLAND—KREFELD 3—3. Voor een uitverkocht huis is gisteravond op de overdekte kunstijsbanen te 's-Gra- venhage de wedstrijd NederlandKrefeld gehouden. De eerste gevaarlijke aanvallen kwamen van Duitschen kant. Tot tweemaal achter een stopte Van Marle schitterend. Nadat de Duitschers alzoo eenig overwipht hadden uitgeoefend, waarbij ons achter-trio zich van zijn besten kant liet zien, kwam de Ne- derlandsche voohoede meer in actie. Moo- ney kreeg een fraaie kans, maar werd juist op tijd „gebigd". De schijf kwam bij Ever wijn, die wist te scoren. Het punt werd echter niet toegekend, aangezien reeds v^oor een overtreding was gefloten. Suurbeek werd door de schijf pijnlijk aan een zijner teenen getroffen en moest de baan verla ten. Na de pauze was hij weer van de par tij. Daarop werd Schumann met twee mi nuten ontzegging gestraft, waarna met 00 werd gepauzeerd. De tweede helft begon in een klam tem po. Langzamerhand kwamen de Duitschers in de meerderheeid e.i uit een der vele aanvallen doelpuntte Swinghamer na een fraaie solo onhoudhaar (01). Mooney kwam van achteren naar voren stuiven, maar zijn prachtig schot werd even prach tig door Rhode gehouden. Toch gelukte het den Hollandschen Canadees een minuut la ter, met een zeer mooi doelpunt de par tijen up gelijken voet te brengen (1—1). De bezoekers ondernamen een paar gevaar lijke aanvallen, maar hun schieten was in deze periode zeer onzuiver. Plotseling ging Griffin er alleen vandoor. Hij zigzagde door de verdediging en schoot, waarna de schijf tegen de stick van Rhode belandde. Met de terugspringende schijf had Griffin" daarna geen moeite om deze in het doel te plaatsen (21). Niet lang mocht de Nederlandsche ploeg zich in de leiding verheugen. Wel miste eerst v. d. Stok een gemakkelijke kans en stopte Rhode daarna een prachtig schot van Griffin, maar toen kwam dan toch de gelijkmaker door Schumann, die na een solo van Marle van dichtbij geen kans gaf. Met den stand 22 ving het laatste kwartier aan. Reeds spoedig werden Haus- DE LACHENDE VRIJBUITER. Ingenieur Danny McHalle, een man van groote gaven, zou het ver in de wereld ge bracht hebben, had hij niet het rustelooze, ongedurige in zich, dat de ware avonturier steeds kenmerkt. Altijd opnieuw weet hy zich in de moei lijkheden te werken, om dan met een be wonderenswaardig gemak elke hinderpaal uit den weg te ruimen en er weer zonder kleerscheuren af te komen. Niet altijd echter gaat dit even gesmeerd en als hij wegens wapensmokkelarij gear resteerd zal worden, weet hij zich slechts met achterlating van vrouw en kind, door een overhaaste vlucht te redden. De geheele wereld zwerft hij door, be leeft avoturen in Sjanghai, in Voor-Indië, op de Zuidzee-eilanden; maakt de wereld oorlog mee en komt hieruit te voorschijn als kapitein; tot hij ten slotte te land komt in een der Zuid-Amerikaansche repu blieken, waar hij zich al spoedig in alle mogelijke verwikkelingen ingewerkt heeft. En hij treft het bijzonder, want juist is men, zooals te doen gebruikelijk is in Zuid en Midden-Amerika, weer eens bezig om een revolutie op touw te zetten. En mr. Victor McLoglen, die de hoofdrol speelt in de nieuwe film „De lachende vrijbuiter" M-Hale, alias mr. Burke, alias enz. enz., zou zijn reputatie te kort doen, als hij zich onder de naam van Captain Easter niet de leiding had weten te veroveren. Het volk verafgoodt hem en volgt hem blindelings. En de aan het bewind zijnde regeering is er zich terdege van bewust, een gevaar lijke onruststoker te hebben binnengela ten, hoewel men er nog steeds niet in ge slaagd is, zijn ware identiteit vast te stel len. Zij vindt echter een sterke bondgenoot in den vorm van Mason, een van de kop stukken van de U. S. A.-Geheime Dienst, aan welke handen mr. McHale destijds reeds wist te ontsnappen en die dus re denen te over heeft om te probeeren, vol doende bewijzen in handen te krijgen om Captain Easter thans te kunnen arrestee ren. Wat hij echter ook probeert, Captain Easter is hem steedS veel te glad af, tot dat het toeval hem te hulp komt. Tijdens een van de vele uitbarstingen van feloplaaiende hartstochten welke in dit voor de revolutie geboren volk sluimeren mann en Gerritsen voor een minuut van de baan gezonden. Dit bleek voor Mooney en Griffin geen bezwaar te zijn om na fraai samenspel Nederland de leiding te herge ven. Griffin was de maker van dit doel punt (32). De gasten gaven echter den moed niet op. De schijf was van het Ne derlandsche doel niet weg te krijgen. Het publiek genoot intens van de groote span ning. Plotseling ging Mooney er vandoor, maar Rrode redde wederom. Toen moest Tobin er voor een minuut uit, omdat hy Mooney op unfaire wijze deed struikelen. De Duit- sche Canadees Cchumann kreeg daarop de scyf voor zijn stick. Hij dreef door alles heen en zorgde onhoudbaar voor den ge lijkmaker. 33. Dinsdag 11 Jan. a.s. speelt Nederland te gen Roemenië, waarna Vrijdags d.a.v. de H.H.Y.C. (Den Haag) tegen de T. K. Boe karest uitkomt. Beide wedstrijden worden in Den Haag gespeeld. BILJARTEN. COMPETITIE F. B. H. O. Klasse A. In deze afd. kreeg aanvankelijk Vrien denkring met 31 klop van Nieuw Flora. Hier moet echter een partij overgespeeld worden, daar de wedstrijd onder protest is van Vriendenkring Haarlem. De uitslag zal hier vermoedelijk wel 22 worden. O. V. S. verdedigde haar kleine kans hardnekkig en wist Telescoop met 31 te kloppen. Hierdoor bedraagt haar achter stand nog 2 punten op de leiders. Van groot belang is nu de wedstrijd VriendenkringO. V. S., doch ook Soc. Vriendenkring heeft nog een fraaie kans; dit ondervond Zandvoort, die op eigen ter rein een 31 nederlaag leed. —Excelsior Lisse wist een 31 overwin ning te behalen, waardoor zij nu in de mid delmoot gekomen is. Na een slecht begin heeft Excelsior zich aardig omhoog ge werkt. Voor de onderste plaats zal het wel gaan tusschen ADO en Telescoop. De stand ziet er nu als volgt uit: gesp.gew.gel.verl.v.t. pnt. Vriendenkring 6 5 1 18— 6 10 O. V. S. 6 3 3 15— 9 9 Soc. Vriendenkring 6 4 2 1410 8 Vriendenkring II 6 14 1 1111 6 Excelsior Lisse 7 2 2 3 1315 6 Nieuw Flora 6 13 2 10—13 5 Zandvoort 7 13 3 1016 5 Telescoop 6 12 3 10—14 4 A. D. O. 6 114 8—16 3 Klasse B. In deze afd. heeft O. V. S. na zwaren strijd het kampioenschap weten te beha len, waarmee wij haar van harte felicitee- ren. Dit moet echter wel hard voor ADO zijn geweest, daar zij na haar eerste nederlaag tegen O VS "al haar resteerende partijen won. Nu werd haar laatste wedstrijd met 31 van Soc. Vriendenkring gewonnen. Te lescoop won haar laatste wedstrijd met 31 van Vriendenkring Ha, terwijl OVS met 31 van Vriendenkring lib won, waar mee haar kampioenschap een feit was. De totale eindstand van deze afdeeling luidt als volgt: O. V. S. 6 5 1 17— 7 11 A. D O. 6 5—1 18— 6 10 Soc. Vriendenkr. 6 3 12 159 7 Telescoop 6 3 12 122 7 Vriendenkr. Ha 6 114 816 3 Vriendenkr. lib 6 2 4 717 2 De Doelen 6 2 4 717 2 KAMPIOENSCHAP^AN LISSE EN OMSTREKEN. Ook B. Teegelaar nog ongeslagen. Nu het grootste gedeelte van het pro gramma is afgewerkt, worden de nog res teerende wedstrijden van het allergrootste belang. De nog komende partijen worden dan ook met zeer groote belangstelling te gemoet gezien. Het was heden wederom een succesdag voor B. Teegelaar door 2 nieuwe overwin ningen. Omtrent de partijen het volgende: B. TeegelaarP. Duivenvoorden Sr. Na een aarzelend begin van beide spelers, Zaterdag a.s. hervatting van den cursus Zij, die om 7.30 niet aanwezig zijn, worden niet meer toegelaten - ANTON DE GROOT, Plantage 2 waarbij te veel groot spel vertoond wordt zonder eenige goede series, neemt na 13 beurten de Excelsior-speler de leiding en vergroot zelfs zijn voorsprong. Na 14 beur ten 8554 in het nadeel van B. Teege laar, doch toen kwam de Leidsche kam pioen los en wist weer in zijn ouden vorm te komen. Er volgden brillante series van 92,17, 15 en 45, en behaalde hiermede een groote voorsprong, de Excselsior-speler presteerde hierna niet veel meer. Het einde kwam met een overtuigende zege voor B. Teegelaar. C. Th. DuivenvoordenB. Teegelaar. In deze partij speelde Teegelaar beter spel als in de vorige. Het seriespel wilde nu beter vlotten. De LUTO-speler begon niet best, doch herstelde zich iets. Langzaam voerde Teegelaar de score op. Na 10 beurten 49— 102. Het werd nu een eenzijdige vertooning, daar de tegenpartij er totaal uit was. Met series van 46 en 14 beëindigde Teegelaar de partij. De partijen waren: pnt. brt. h.s. gem. B Teegelaar P. v. C. 200 26 45 7.69 P. Duivenvorden Sr. Exc. 96 26 16 3.69 B Teegelaar P. v. C. 200 19 46 10.52 C Luivenvoorden DUTO 67 19 14 3.52 Het programma voor as. Vrijdag luidt: 7. uur: C. Th. DuivenvoordenH. Oome. 8. uur: H. OomeJ. Willemse. 9 uur: J. DuivenvoordenJ. Willemse. Wilt U iets weten? Vraag: Hoe lang moet men éen loon aan een dagdienstbode uitbetalen, die ziek is. Antwoord: Gedurende een betrek kelijk korten tijd, zegt de wet. Wanneer ce dienstbode per week uitbetaald wordt, is een week voldoende. FAILLISSEMENTEN Surséance van betaling: Dd. 30 Dec. voorloopig verleend aan Wil lem Ruysch, grindhandelaar en sleeper, wo nende te Wageningen aan de Nude no. 21. Tot bewindvoerder is benoemd mr. A, A. Mulder te Ede. Uitgesproken: F. Schmida, banketbakker, Haarlem, Mr. Cornelisstraat 44. Cur.: mr. O. H. van Wijk, Heemstede. P. M. M. Berbee, bloemist, H i 11 e g o m, Tetstraat 5. Cur.: mr. O. H. van Wijk. Meyer Tuxfkruyer, sigarenfabrikant, Am sterdam, St. Jansstr. 4 huis. Cur.: mr. J. W. I. M. Swane. H. Bianchi, Amsterdam, Sarphatipark 155. Cur.: als voren. SOSDS 3&SMG&N VSLVAAtff W en telkens weer tot leven gewekt wor den, weet Captain Easter twee jongelie den, welke in de verwarring meenen, dat de schreeuwende, dreigende en heftig ge sticuleerde volksmassa het op hen ge munt heeft en waarvan de jongeman door een onbezonnen wanhoopsdaad zich nog dieper in de moeilijkheden dreigt te wer ken, uit de knel te helpen en hen naar een veiliger oord te brengen. Al spoedig ontstaat een echte vriend schap tusschen Captain Easter en den jon geman, Pat Collins, welke door de ver loofde van dezen laatste met leede oogen wordt aangezien, aangezien zij voortdu rend bevreesd is, dat Captain Easter haar verloofde, wiens karakter al even avon tuurlijk is, in zijn gevaarlijke opzet zal meesleepen. Doch al haar vertoogen tegen den jon geman helpen niets, daar deze het nog nooit zoo naar zijn zin heeft gehad en de rechterhand is geworden van den char- manten en imponeerenden avonturier. Als zij echter van Mason verneemt, dat Pat Collins de eigen zoon is van Captain Easter, die al zijn nasporingen naar zijn in middels overleden vrouw en zijn kind niet met resultaat bekroond had gezien, be grijpt zij alles. Begrijpt zij ook, dat tegen over een dergelijke overgeërfde karakter trek geen redeneeren helpt en dat dus krachtige maatregelen genomen moeten worden. Hierin vindt zij steun bij Mason, die haar voorstelt hem te helpen om Captain Easter in handen te krijgen, in ruil waar- voor hij dan diens helper, haar verloofde, ongemoeid zal laten. Tot een dergelijk verraad is het meisje echter niet in staat en zij begeeft zich naar Captain Easter, om hem te waarschuwen tegen de gevaren, welke hem bedreigen, doch tevens van hem te eischen, dat hij zijn zoon, vóór er erger dingen gebeuren, van verdere medewerking zal weten te doen afzien. Na eenige aarzeling stemt Captain Eas ter hierin toe, doch het is reeds te laat. Nadat,dank zij Mason, reeds een nach telijke wapentransport is mislukt, waarbij Pat Collins met behulp van een snelle mo torboot zijn nieuwen vriend nog juist bij tijds heeft weten te redden, valt door ver raad een groote wapenvoorraad den regee- ringstroepen in handen, waarbij Pat Col lins gearresteerd wordt. Als Captain Easter dan nog verneemt, dat dit verraad geschied is in opdracht van Don Flavio, den man, die hoofdzakelijk dank zij zijn hulp president zou worden en die de steeds toenemende macht en in vloed op het volk van zijn bevelhebber te gevaarlijk begon te vinden, vindt de te leurgestelde avonturier het welletjes en be sluit tot een stoutmoedig plan. Dank zij zijn weergalooze moed en be hendigheid weet hij door te dringen tot de vertrekken van den president, van wien hij een vrijgeleide weet te verkrijgen, onder voorwaarde, dat hij hem den werkelijken leider van de revolutie zal overleveren. Zijn eerste werk is dan om zijn tegen stander Mason 's nachts op een hardhan dige manier wakker te gaan maken en hem stevig gebonden en met een prop in den mond achter te laten, na hem zijn insigne te hebben afgenomen. Op een even handige wijze weet hij zich Conchita Monteuegri in „De lachende vrijbuiter" dan meester te maken van den persoon van Don Flavio en begeeft hij zich met den bewusteloozen verrader op den rug en ge wapend met het vrijgeleide en het insigne naar den commandant, wiens troepen Pat Collins gearresteerd hebben. Hier komt hij juist bijtijtds aan, om den jongeman van het executie-peleton te red den, waarbij hij zichzelf legimiteert als Mason van den geheimen dienst, Don Fla vio overlevert als den werkelijken leider van de revolutie en tegelijkertijd onge merkt den verbaasden Pat het vrijgelei de in de hand weet te drukken. Dan acht Captain Easter zijn taak weer volbracht en maakt hij zich uit de voe ten, om elders nieuwe avonturen te gaan beleven. TARZAN'S VLUCHT. Ergens in de Afrikaansche wildernis stappen uit een der rivierbooten Eric Par ker en zijn zuster Rita aan wal, op zoek naar hun nicht Jane, die volgens hen er gens op de Mutia Hoogvlakte moet leven ir gezelschap van een leider der groote apen, van wien men zegt, dat hij de heer- scher is over de geheele wildernis, terwijl zijn huidskleur blank moet zijn. Een oom van Jane is namelijk voor korten tijd ge storven en heeft de helft van zijn vermo gen aan Jane nagelaten, op voorwaarde, dat zy naar de bewoonde wereld zal terug- keeren Zij krijgen de medewerking van kapitein Fry, een bekend jager, die er echter op uit is, dezen geheimzinnigen aanvoerder der dieren te vangen en mee te nemen naar Europa, waar hij geld met hem hoopt te verdienen. Onder deze omstandigheden gaat de expeditie dus op weg, waarbij ze nog vergezeld worden door Rawlins, den bediende van Fry. Na vele moeilijkheden overwonnen te hebben, naderen Fry en zijn gezelschap de hoogvlakte, waar zij door de gevreesde stam der Gaboni's wor den aangevallen. Na een hevigen strijd, waarbij enkele inboorlingen omkomen, slagen zij er echter in zich een weg te ba nen in de richting der hoogvlakte. De enorme stijle rotsen, waardoor de hoogvlakte is omringd, worden beklom men en eenmaal boven gekomen, besluit kapitein Fry een valstrik op te zetten voor den blanken aap, door enkele kleine apen in een kooi op te sluiten en den aanvoer der dus op die manier naderbij te lokken. Inderdaad komt Tarzan (de witte aan voerder) 's nachts naar het kamp. 'Hij slaagt er in zijn lievelingsaap Cheetah te bevrijden zonder gevangen genomen te worden. Alvorens te vertrekken gaat Tar zan Rita's tent binnen, weer Cheetah een gedeelte van haar kleeding steelt. Den volgenden morgen is Tarzan by Jane teruggekomen, die er op aandringt haar naar den blanken te brengen, waar van Cheetah het kleedingstuk gestolen heeft. Dolgelukkig zijn Eric en Rita, wan neer zij Jane terugzien en het geheele ge zelschap vertrekt naar de woning in het oerwoud, welke Tarzan voor Jane ge bouwd heeft. Hier trachten Eric en Rita hun nicht over te halen met hen terug te keeren naar de bewoonde wereld en hoe wel het Jane moeilijk valt van Tarzan afscheid te nemen, besluit ze er ten slot te toch toe om op die manier haar vrien den te help'en. Fry heeft intusschen zijn inlandschen bediende Bomba naar een der negerstam men gestuurd, die op de hoogvlakte wo nen, om voedsel en booten te vragen, waar voor hij in ruil belooft den witten aap te verwijderen en twee blanke vrouwen en een blanken man uit te leveren. Zoo hoopt hy zich van Eric, Rita en Jane te ontdoen en tevens Tarzan mee te nemen naar Europa. Kapitein Fry probeert Tarzan nu in een val te loken, doch wanneer dit niet lukt, vertelt Fry Tarzan, dat Jane nooit meer terug zal komen en wil, dat Tarzan naar Europa gaat. Mistroostig neemt Tarzan dan uit eigen wil in een speciaal voor hem vervaardigde kooi plaats. Op het oogen- blik, dat kapitein Fry weer bij Rita en de anderen terugkomt, wordt hij overvallen door dezelfde negers, die hem beloofd had den te helpen en die er nu in geslaagd zijn de kooi met Tarzan machtig te worden. Na verschillende gevechten lukt het Tarzan zijn vrienden te bevrijden, terwijl Fry door wilde dieren wordt verscheurd. En wan neer Eric dan begrijpt, dat hij Jane nim mer van Tarzan kan scheiden, laat hij hen beiden overgelukkig in de wildernis ach ter ANGEL Mariene Dietrich is teruggekeerd tot de Paramount en tot Ernst Lubitsch, die haar ook onder zijn supervisie had toen zij on der regie van Frank Borzage haar vorige en laatste groote succes „Desire" (Begeer te) samen met Gary Cooper scoorde. Met eigen oogen hebben wij reeds kun nen zien, dat Mariene Dietrich in haar nieuwe film „Angel" beter dan ooit is. Ge dragen door een sterk en geestig scenario, dat haar opneemt in een handeling vol tempo en afwisseling, speelt zij hierin naast Herbert Marshall en Melvyn Douglas, twee der grootste artisten van Hollywood, een van de allerbeste rollen van haar leven. Daarmee twee dingen bewijzen: Ten eer ste dat zij ook zonder Von Sternberg een goede film kan maken, een goede film, die gelukkig meer film dan Mariene is. En ten tweede, dat de Paramount, na „I met him in Paris" en „Souls at Sea" definitief op den goeden weg is. Luhitch heeft er een fijne comedie van gemaakt, zonder uitbundigheden, zonder hevige hartstochtelijkheden, en voor het eerst sedert langen tijd ziet men Mariene wederom in het ensemble, ondergeschikt aan de wetten van het drama, en zich voe gend naar het geheel, zonder meer kleur of effect dan haar in haar rol toekomt. En het is prachtig wat zij doet het is stil en ingetogen, haar blik heeft het peinzende en raadselachtige van de vrouw, die lief heeft, en in haar binnenste weegt of wel liefde zooveel eenzaamheid waard is. Zij heeft dat moederlijke, wat groote vrou wen bezitten ten opzichte van brave, doch ijdele mannen en zij heeft verder het groote voordeel van twee markante tegen spelers, Herbert Marshall als den Engel sehen minister en Melvyn Douglas als den verliefden indringer de laatste heeft het rustige en ironische, dat ook William Powel bezit. En het is een der beste films geworden, die men langen tij^d zag. Mariene Dietrich tijdens een regiebespre king met Ernst Lubitsch over de film „Angel"

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12