BINNENLAND RECHTZAKEN WOENSDAG 5 JANUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 ANTWOORD NAMENS DEN PAUS OP HET TELEGRAM VAN DE R.K.W.V. Naar wij vernemen, heeft Z.H. de Paus in antwoord op het telegram, dat het R.K. Werklieden Verbond aan den H. Vader zond en waarin het verbond zich aansloot bij diens protest tegen de kerkvervolging in Duitschland door zijn staatssecretaris het navolgende telegram doen zenden aan Z.H.Exc. Mgr. dr. J. de Jong, Aartsbisschop van Utrecht: Aartsbisschop de Jong, Utrecht. „Zijne Heiligheid» zeer vaderlijk aan vaardend de hulde van het katholieke werkliedenverbond in Nederland, gelukkig in zoo kinderlijk vertrouwen weerslag van zijn aanwijzingen te vinden, zendt van t ganscher harte aan uwe Excellentie, voor zitter en leden, wier bewonderenswaardige en edelmoedige toewijding aan den ge- meenschappelijken Vader zij kent, als on derpand van Goddelijke gunsten en tot aanmoediging bij het werk, zijn apostoli- schen zegen. Kardinaal PACELLI". DE ZONDAGSWET VAN 1815. De Eerste Kamer uit haar bezwaar. In het voorloopige verslag van de Eer ste Kamer inzake de begrooting van bin- nenlandsche zaken maken verschillende leden er bezwaar tegen, dat de regeering deze wet van 1 Maart 1815, die door het gewoonterecht grootendeels haar kracht heeft verloren, tot nieuw leven wil trach ten te wekken. De wet past huns inziens niet meer op de huidige toestanden. In verscheidene opzichten kan zij zelfs niet meer tot gelding komen, omdat latere wetten het onderwerp voor bepaalde ge bieden zijn gaan regelen (Drankwet, Win kelsluitingswet, e.d.). Een strikte en uni forme toepassing zou trouwens zonder twijfel op groot verzet stuiten. Men den- ke zich slechts in, dat een internationale voetbalwedstrijd op Zondagmiddag zou worden verboden. Enkele leden verklaarden deze opmer kingen ten volle te onderschrijven. De Zondagswet achtten ook zij geheel ver ouderd en niet meer te strooken met de rechtsovertuiging van de groote meerder heid der bevolking. Naar hun gevoelen vraagt de Calvinistische volksgroep vaak te veel voor zich en drukken h'aar eischen op het Nederlandsche volk, waarin nu eenmaal een groote verscheidenheid van inzichten leeft. Verscheidene leden verklaarden Zon dagsheiliging voor te staan, doch ten aan zien van een regeling der Zondagsrust van meening te zijn, dat daarbij met de in verschillende streken des lands vaak sterk uiteenloopende wenschen der be volking rekening behoort te worden ge- j houden. Zij oordeelden derhalve een nieuwe j Zondagswet gewenscht, waarin algemeene j regelen worden opgenomen en aan de ge- j meentebesturen de bevoegdheid wordt j toegekend om nadere verder strekkende, voorzieningen te treffen. VLIEGTUIGORDER VAN DEFENSIE. Geruimen tijd geleden werd bekend gemaakt, dat de minister van Defensie voornemens zou zijn bij de N.V. Neder landsche Vliegtuigenfabriek Fokker te Amsterdam, een belangrijke opdracht te plaatsen ten behoeve van de luchtvaart- j afdeeling te Soesterberg. Naar verluidt is aan bedoeld voor- j nemen dezer dagen definitief uitvoe- I ring gegeven en zijn de desbetreffen- j de contracten reeds tot stand geko- men. De directie van de Fokkerfabrieken, tot wie wij ons om inlichtingen hebben ge wend, deelde on's mede, het bovenstaan de te kunnen bevestigen. Inlichtingen om trent aantal en soort der betrokken vlieg tuigen, kon men ons evenwel niet ver strekken. Aangenomen mag echter worden, dat de thans bestelde vliegtuigen behooren tot de nieuwste producten van de Fok kerfabrieken en dat derhalve de lucht macht zal worden uitgebreid met eenige tientallen der nieuwste Fokker-jagers van het type D 21, eenige tientallen snelle tweemotorige gevechtsvliegtuigen van het reeds dadelijk na zijn verschijnen op den Parijschen luchtvaartsalon, in 1936 zoo veel opzienbarende type kruisers T 5, als mede éen aantal soortgelijke, doch zwaar der bewapende luchtkruisers van een iets zwaarder type. ONDEROFFICIEREN, DIE IN DIENST MOETEN BLIJVEN. Werd in verband met het overcompleeet en de slechte bevordering van het kader bij het Leger in 1935 door den Minister van Defensie de gelegenheid open gesteld voor oudere onderofficieren met minstens 30 dienstjaren, om als controleur bij de gemeentelijke steunverleening te worden werkzaam gesteld, thans is door genoem den Minister deze beschikking weder inge trokken in verband met het thans be staande te kort aan kader. De onderofficieren thans als zoodanig werkzaam worden voorloopig nog in deze functie gehandhaafd. Geen audiëntie Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. De minister van staat, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, is verhinderd Donderdag 6 dezer audiën tie te verleenen. DE UITSLUITING DER KATHOLIEKEN Een ernstige beschuldiging. De „Utr. Grt." vestigt er de aandacht op, dat het wel vast staat, dat de nieuwe Ne derlandsche gezant te Brussel weer een niet-katholiek zal zijn, al heeft België ook een katholieke bevolking en al is te Brussel de figuur van den katholiek Jhr. G. van Nispen tot Sevenaer zeer gezien en invloedrijk geweest. Het blad wijst op het bekende feit, dat onder het diplomatieke corps maar zeer enkele katholieken zijn en gaat dan als volgt verder: Daar zorgt ons Departement van Buitenlandsche Zaken wel voor, waar op de 35 ambtenaren slechts twee ka tholieken zijn en dan van onderge schikten rang. Bij de diplomatieke examens doet zich het merkwaardige verschijnsel voor, dat katholieke sol licitanten, ook al zijn zij meester in de rechten en doctor in de staathuishoud kunde, ongeschikt worden bevonden. Is het te verwonderen, dat onder zulke omstandigheden bij onze katho lieke gegradueerden maar weinig ani mo gevonden wordt om zich voor den diploma'tieken dienst aan te melden? Het is een zeer ernstige beschuldiging, die het blad hier uit over dat „ongeschikt bevonden worden" van katholieken. Een •beschuldiging, die wijst op een toestand, welke niet langer mag blijven voortduren. Het is erg genoeg, dat de bezetting aan het departement van Buitenlandsche Za ken zóó eenzijdig is, dat daar slechts twee ondergeschikte katholieke ambtenaren on der zijn. Maar als de niet-katholieke over macht bovendien nog bij diplomatieke examens katholieken stelselmatig „onge schikt bevindt", dan wordt de toestand toch werkelijk onduldbaar Er moet nog heel wat gebeuren, voordaf wij katholieken, de talrijkste bevolkings groep in Nederland, in alle opzichten als gelijkgerechtigde burgers zullen worden erkend. DE ZAAK-VRIJMAN. Zijn wij een rechtsstaat in Nederland. Wij lezen in de „Maasb.": Het wordt hoe langer hoe vreemder met de zaak-Vrijman. Op 3 November verzoekt de Eerste Kamer om inlichtingen aan het Ministerie van Financiën, die binnen een uur opge zocht, overgetikt en bezorgd kunnen zijn. Bij den ingang van het nieuwe jaar is het departement nog niet klaar met het in leveren van het afschrift van het besluit waarbij de heer Vrijman ontslagen werd uit 's Rijks dienst Evenmin zijn nog daar de blijkbaar ook al zoo moeilijk te krijgen afschriften van de rechterlijke gewijsden. Erg deferent tegenover de Kamer is dat niet. Intusschen zijn er .twee dingen komen vast te staan, waarop het departement van Financiën ook wel eens heel duidelijk mag antwoorden. Vooreerst: noch het besluit, waarbij de heer Vrijman werd geschorst, noch dat hij werd ontslagen, is gemotiveerd. Ging dat inderdaad vroeger zoo? Kon men zonder opgave van redenen ontslagen worden? Vervolgens: geen der beide papieren zijn door een Minister geteekend. Ging dat óók zoo? Werd een der hoogste ambtenaren aldus op de keien gezet? Ten derde: de heer Vrijman was aange steld bij Koninklijk besluit. Wie of wat machtigde de administratie om den Rijks bouwmeester buiten de Koningin om te ontslaan? Het klinkt bijna ongelooflijk, maar de vragen steunen op feiten. Wij zijn hier niet in Rusland, maar Nederland heet een rechtsstaat. Het wordt tijd, dat wij het bij de behandeling van de zaak-Vrijman merken. INPOLDERING VAN DE ZUIDERZEE. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot le den van den raad, bedoeld in artikel 4 van de wet van 31 Mei 1937 tot instelling van een openbaar lichaam voor de inge polderde Wieringermeér en nader aan te wijzen ingepolderde of in te polderen ge deelten van het IJsselmeer: ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler, hoofdingenieur-directeur van den rijks waterstaat, toegevoegd aan den directeur- generaal van den rijkswaterstaat in Den Haag; mr. H. F. de Boer, administrateur, hoofd van de afdeeling domeinen van het dep. van financiën in Den Haag; C. Dane Gzn., wethouder der gemeente Willemstad; J. Haverkamp, rentmeester der ge meente Kampen te Kampen; jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, oud-minister van waterstaat in Den Haag; A. J. Loerakker, voorzitter van den Ne- derlandschen R. K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Haarlem; H. D. Louwes, voorzitter van de Gx*o- ninger Maatschappij van Landbouw, te Ulrum; L. H. Mansholt, lid van Ged. Staten van Groningen te Glimmen; en C. Moors, voorzitter van den Noord- Brabantschen Christelijken Boerenbond te Nieuw-Vossemeer; 2e. aangewezen: a. als voorzitter van den raad jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude voornoemd; b. als lid, dat den voorzitter bij onge steldheid, afwezigheid of ontstentenis vervangt, H. D. Louwes voornoemd. Bij Kon. besluit, is, met ingang van 1 Januari in vasten dienst benoemd tot di recteur van het openbaar lichaam De Wieringermeer, ter standplaats Alkmaar, ir. S. Smeding, directeur van den Wie- ringermeerpolder. GOUDSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL Toestand van handel en industrie in 1937. Het jaar 1937 heeft niet gebracht wat er van verwacht en gehoopt werd, aldus zeide de voorzitter, de heer Hermann A Scheuder Sr. in de heden-, Woensdagmiddag ge houden vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en Om streken. Na een algemeene beschouwing besprak de heer Schreuder den toestand van handel en industrie in het district der Kamer. Door de aankoopen van kaas door den heer Deterding kon het teveel aan voorraden in het begin van 't jaar worden geruimd. De marktsituatie voor de kaas werd daar door belangrijk beter en de kaasprijs kon gedurende den zomer een redelijk peil be reiken. In de maand December was de kaasprijs zelfs goed te noemen. Thans echter zijn de voorraden weer aan den hp ogen kant; de ruiming daarvan zal met de noodige moeilijkheden gepaard gaan en mogelijk verliesbrengend zijn. De concur rentie is buitengewoon sohrep en de handelsbelemmeringen worden nog steeds grooter, De P ij p e n industrie maakt een slecht jaar door. De import van buitenlandsche pijpen van allerhand slag heeft thans een ongekende hoogte bereikt. De aarde- w e r k industrie had eveneens weer een zeer moeilijk jaar. Er was iets meer werk, doch de prijzen konden zich niet genoeg zaam handhaven. De sterkte van het personeel der Kaar senfabriek met aanverwante bedrijven is practisch gelijk gebleven aan die van het vorig jaar; men is blijkbaar de gevolgen van den grooten brand in 1935 betrekke lijk snel te boven gekomen. Over het algemeen is de toestand in de meubel industrie ongunstiger geweest dan het vorig jaar. De prijzen zijn door de concurrentie beslist te laag. HET 5O-JARIG BESTAAN DER HEIDEMAATSCHAPPIJ. Dr. Lovink onderscheiden. Onder groote belangstelling en in te genwoordigheid van een groot aantal autoriteiten heeft heden de Nederland sche Heidemaatschappij den dag her dacht, waarop hij, vijftig jaar geleden, werd opgericht. De eerste herdenkingsplechtigheid ge schiedde in de ochtenduren in het ge bouw der Heidemaatschappij aan den Velperweg te Arnhem. In de vestibule van het gebouw werd een monument ont huld, voorstellende de figuur van een zaaier, gemodelleerd door den beeldhou wer Jacobs van den Hof. Dit monument is aangeboden door de gezamenlijke amb tenaren der maatschappij. Hedenmiddag is in „Musis Sacrum*' de buitengewone algemeene vergadering ge houden ter herdenking van het jubileum. Tot de aanwezigen behoorden o.a. de minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, de commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, mr. S. baron van Heemstra, en de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. Van Schaick. De voorzitter, dr. H. J. Lovink, gaf een overzicht van het werk der maatschappij in de afgeloopen 50 jaar. Mr. J. van de Mortel, de onder-voorzit ter der Heidemaatschappij, kreeg vervol gens het woord. Spr. herinnerde aan den band welke sinds bijna 50 jaar tusschen den heer Lovink en de maatschappij heeft bestaan en dankte hem voor het vele werk, dat hij als ambtenaar en als be stuurslid voor de maatschappij heeft ver richt. Tenslotte deelde spr. mede, dat de raad van commissarissen besloten heeft den heer Lovink de hoogste onderscheiding der Maatschappij, namelijk de medaille in goud, te verleenen. Namens de commissarissen werd den voorzitter een door Jan Sluyters geschil derd portret aangeboden. SIERTEELTCENTRALE. De minister van oeconomische zaken heeft bepaald dat de Sierteeltcentrale een bedx-ag van ten hoogste 180.000 ter be schikking zal worden gesteld om boom- kweekerijproducten aan te koopen. Hier van zal 17.973 aangewend worden voor den aankoop van rozen. Een en ander is geregeld in de Crisis- aankoopbeschikking 1937 (Boomkweekerij- producten) en het daarbij behoorende Reglement Aankoop Boomkweekerij pro ducten 1937, welke zijn opgenomen in een bijvoegsel bij St.crt. no. 2. Waarschuwing aan houders van motor rijtuigen en pleiziervaartuigen. Houders van motorrijtuigen en pleizier- vaartuigexi worden er aan herinnerd, dat, indien zij voornemens zijn deze objecten gedurende het geheele jaar 1938 niet te gebruiken en derhalve na afloop van het belastingjaar teruggave van belasting te verzoeken, zij vóór 20 Januari a.s. hier van schriftelijk moeten kennisgeven aan den Inspecteur der directe belastingen in wiens inspectie de aanslag voor het motor rijtuig of pleiziervaartuig zal worden op gelegd. Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd: tot nota ris binnen het arrondissement Haarlem, ter 'standplaats de gemeente Zaandijk: mr. C. Walig, candidaat-notaris te Zaan dijk; en tot notaris hinnen het arrondisse- ment Groningen, ter standplaats Sappe- meer: mr. P. H. Veis en, thaxis notaris te MeppeL EEN GESCHENKEN-ACTIE VOOR DE NIEUWE KRO-STUDIO Binnen enkele maanden zal de nieuwe studio van den KRO, welke in Hilversum gebouwd wordt, in gebruik komen. Met man en macht is eraan gewerkt, om dit zeer moderne gebouw te doen beantwoor den aan den opzet, die er van het begin af geweest is, een prima studio, berekend op de toekomst, technisch uitstekend ge outilleerd, practisch ingedeeld, maar tege lijk ook een katholiek monument. Korten tijd geleden heeft de voorzitter van den KRO, pastoor Perquin, voor de microfoon dat monument in wording be sproken. En het heeft op zeer velen die pen indruk gemaakt, dat de pionier van de Katholieke Radio-beweging in Neder land en men moet er aan toevoegen in de geheele wereld vroeg, het hem mo gelijk te maken, om het inwendige van ae studio passend te doen aansluiten bij het geheel. Met het inwendige werd be doeld een waardige aankleeding, een in wendige en ook uitwendige verfraaiing, een eenvoudige doch kunstzinnige versie ring. In het Januari-nxxmmer van den Ka tholieken Radio-Gids heeft men kunnen lezen, dat tot oordeelen bevoegde deskun digen: architecten, ingenieurs, technici en bouwkundigen, niet alleen Nederlanders, maar ook buitenlanders, na een bezoek aan het bijna voltooide gebouw er de de gelijkheid en de voortreffelijke toerusting van hebben geprezen. Het moet straks ook waar kunnen zijn, dat evenzeer tot oordeel bevoegden over de aankleeding en versie ring, als passend bij het geheel, waardee- rend kunnen spreken. Van verschillende zijden zijn er stem men opgegaan om iets te ondernemen-, ten einde aan den oproep van pastoor Perquin gevolg te geven. Om versnippering van actie en practische moeilijkheden, die zich ongetwijfeld zouden voordoen, te vermij den, hebben de verschillende Diocesane Contact-Commissies voor den KRO direct reeds hier zich beraden om alle goede plannen en voornemens te leiden in de juiste baan. Daarom hebben de Contact- Commissies van de luisteraars in de ver schillende Diocesen zich gewend tot de be sturen van de katholieke organisaties. Ve len daarvan staan rechtstreeks in contact met den KRO door hun vertegenwoordiging in het hoofdbestuur, tenvijl andere her haaldelijk met onzen oproep te maken hadden door de uitzendingen en-reporta ges, die de KRO wijdde aan hun werk. Daar het echter moeilijk zou zijn, direct te bepalen, welk deel van aankleeding, verfraaiing of versiering zou komen voor de luisteraars in elk Diocees, hebben de Commissies er de voorkeur aan gegeven, op een gemakkelijke wijze geld bijeen te brengen, om daaraan, in overleg met den architect van de KRO-studio een nadere bestemming te geven. Op deze wijze zal bereikt worden, dat ons geschenk even representatief zal zijn voor onze luis teraars als nuttig voor den KRO. Aan alle besturen van organisaties is een kaart gezonden, waarop gelegenheid is gelaten tot het storten van 50 bijdragen a 10 cent. De volggestorte kaart, voorzien van naam en adres der organisatie, wordt opgezonden naar onze postbox, onder ge lijktijdige storting van het bedrag op ons tironummer, waarna de kaarten zullen worden genummerd in volgorde van bin nenkomen. Wij hebben het zoo geregeld, dat in deze zelfde volgorde vanwege den KRO uitnoodigingen zullen verzonden wor den, voor het bezoeken van de nieuwe stu dio. De organisatie, welke dus het eerst in zendt, is dus verzekerd van een voorkeur bij het vaststellen van een datum voor het bezichtigen van de nieuwe KRO-studio, waarvoor de belangstelling uiteraard zéér groot zal zijn. Op deze wijze gelooven de Commissies het belang van de luisteraars onder dubbel opzicht te dienen. Ten eer ste door het deze gemakkelijk te maken een kleine bijdrage te storten voor de KRO-studio, ten tweede door hen in de gelegenheid te stellen, groepsgewijze zich van het bezoek aan het nieuwe gebouw te Hilversum te kunnen verzekeren. Daar als uiterste termijn voor het afdragen van gelden, in verband met de openingsdatum, 15 Februari 1938 is vastgesteld, dringen de j Commissies er op aan, de toegezonden kaarten zoo spoedig mogelijk in te leve ren. Bovendien zal elke 50e inzender nog een bijzonder souyenir ontvangen. Wanneer wij bedenken, dat de nieuwe studio er zal staan als een monument van Katholiek Nederland ook in de komende tijden, dat door middel daarvan het Ka tholieke Apostolaat in den aether beter dan voorheen zal kunnen worden uitge oefend, dan gelooven wij, dat iedere ver dere aansporing om zijn deel te leveren in deze actie, overbodig mag heeten. G. W. S. JANSEN, Voorzitter Diocesane Contact- Comm. in het Bisdom Haarlem. Frida, ga je mee wat wandelen? Onmogelijk; ik moet op de kinderen passen. .(Lustige Kiste) HAAGSCHE RECHTBANK. Hij hield niet van kruimeltjes diefstal. De Officier eischte hedenmorgen 'tegen een zeer gevaarlijk recidivist, de 26-jarige J. v. <L V. uit Ned. Indië, wegens een poging tot diefstal en diefstal van een schroevendraaier, een gevangenisstraf van twee jaar. Verdachte wilde op het laatste oogenblik geen verdedigers en wilde zich zelf verdedigen. Verder vertelde hij op een nuchtere en onbeschaamde manier, dat hij door overklimming van een twee meter hooge tuinmuur was geklommen om aldus te komen in de comxnissiebank „Holland- Indië", aan den Parkweg te Den Haag. Volgens zijn zeggen was hij niet van plan iets weg te nemen, hij wilde alleen de toestand eens opnemen om dan later terug te komen met hulp en saij-branders om de kluis open te branden. De president vroeg toen aan verdachte of -hij, als er een geldsbedrag gewoon hier of daar gelegen zou hebben, hij dit mee genomen zou hebben of het zou hebben laten liggen. Verdachte deed zeer veront waardigd en vertelde laconiek dat hij het zou hebben laten liggen. Zulke kleinig heden noemde hij kruimeltjes dieverij waarmede hij zich niet inliet. Hij gaf toe dat hij een schroevendraaier, welke daar onbeheerd had gelegen, in zijn zak had ge stoken toen hij gesnapt werd door de nacht- waker. Bij overbrenging naar het bureau had hij geprobeerd de schroevendraaier weg te werpen. De Officier deed in zijn requisitoir nog mededeeling dat verdachte een bekend inbreker genoemd moet wor den. Spr. heeft eens een steekproef laten nemen door verdachte op een onverwachten aag te laten aaixhouden en wat was toen gebleken? Verdachte liep weer te wande len met een vollledig stel moderne in brekerswerktuigen. Spr. kan dan ook niet anders doen dan de reeds in den aanvang vermelde straf eischen. De uitspraak werd 'bepaald op over 14 dagen. R. K. NEDERLANDERS NIET BELEEDIGD? Procureur-generaal acht het geschrijf in „De Wachttoren" ontoelaatbaar. Het Amsterdamsche gerechtshof behan delde gisteren in hooger beroep de straf zaak tegen vier Duitschers, woonachtig in Nederland, medewerkers van het tijd schrift „De Wachttoren", dat uitgegeven wordt te Heemstede. Zij zouden zich schul dig hebben gemaakt aan beleediging van een bevolkingsgroep. In het blaadje zou de katholieke bevolking van ons land be- leedigd zijn. Ook de Nederlandsche redac teur had zich wegens overtreding van het betreffende artikel 137a W. v. S. te ver antwoordden. Het vijftal was door de recht bank te Haarlem vrijgesproken, omdat in het artikel wellicht op beleedigende wijze werd gesproken over de dienaren van de R. K. Kerk, doch niet over de katholieke bevolking. In hooger beroep ontkenden de verdach ten zich aan beleediging te hebben schuldig gemaakt. De procureur-generaal, mr. J. Versteeg, liet in zijn requisitoir een ernsti ge waarschuwing hooren. Ik ben van meening, dat 'het ge schrijf van deze menschen ontoelaat baar is. Wanneer zij behoefte hebben, om te getuigen, is dat hun goed recht, wij hebben hier in Nederland geluk kig nog godsdienstvrijheid en daar zijn wij trotsch op. Er is niets tegen, zijn meening tegenover die van anderen te plaatsen, mits men niet kwetst. In de dagvaarding is gesteld, dat deze verdachten zich op beleedigende wijze ge uit hebben over de R. K; inwoners van Ne derland. Ik ben het echter eens met de rechtbank, aldus spr., dat in het artikel gesproken wordt over dienaren van de Kerk en over de Kerk zelf, maar niet over de R. K. inwoners van ons land. Dat is uit sluitend in de dagvaarding gesteld. Op die gronden zal het vrijsprekend vonnis van de rechtbank moeten worden bevestigd. Arrest 18 Januari. STEUNFRAUDE TE ZAANDAM. Het Gerechtshof te Amsterdam deed uit spraak in drie gevallen van steunfraude, gepleegd te Zaandam. De verdachten wer den ieder tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Haarlem had twee maanden en twee maal drie weken opgelegd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7