OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 28 DECEMBER 1937 DE LEIÜSChE COURANT ^RDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK AAN DEN RIJN. Liefdadigheid. Een collecte tijdens de H H. Missen op lsten Kerstdag gehouden door de dames der St. Elisabeth vereeniging tracht 218.10 op. Wie aan de armen geeft, leent aan God. LISSE. Jubileum. Morgen, 29 December, hoopt de heer L. Kapitein den dag te her denken, dat hij 40 jaar geleden werd ge kozen tot bestuurslid van het „Onder steuningsfonds bij Ziekte". Dat is zeer ze ker geen alledaagsche gebeurtenis en daar om wel vermeldenswaard. Hiervan is hij ruim 20 jaren secretaris-penningmeester, zoodat hem menig dubbeltje door de han den is gegaan. Kerstfeest Groote Gezinnen. Gister- namiddag werd vanwege de afdeeling van den R.K. Bond van Groote Gezinnen het jaarlijksche kinder-Kerstfeest voor de kin deren der leden gehouden. Ruim 500 leer plichtige kinderen vulden de groote ach terzaal van het Bondsgebouw. Door de fa. Devilee uit Leiden werden verschillende filmpjes vertoond, afgewisseld door goo cheltoeren, waarin dit jonge volkje uit bundig pleizier had. Natuurlijk werden ze afwisselend op versnaperingen onthaald, wat hun nog meer deed glunderen van pret. Bij dit feest was tevens een verlo ting, wat tevens den ouders ten goede kwam. Er waren bij de prijzen 80 dekens, een kwantum vet en spek, benevens an dere huishoudelijke artikelen en daarbij nog een 300 boekwerken en prijsjes voor de kleinen. De feestcommissie, bestaande uit de heeren L. B. Jonkman. K. Zwetsloot en N. van Rooyen, werden bijgestaan door een aantal jonge dames en een paar hee ren. De voorzitter en nog enkele bestuurs leden waren mede aanwezig en bestuur zoowel als de feestcommissie waren vol lof en dankbaar gestemd ten opzichte van die gemeentenaren, die door hun gulle gaven hen in staat hadden gesteld zonder be zwaar van de afdeelingskas dit feest te kunnen houden. Het was reeds ver over vij ven (het was te twee uur begonnen) toen de kinderen welvoldaan naar huis toe gin gen. Een woord van- dank past hier ook aan het bestuur, dat door'dit kinder-Kerst feest aan een zeer groot aantal minder met aardsche goederen bedeelde kinderen een vroolijken middag heeft bezorgd. NOORDWIJK. St. Josephsgezellenvereeniging. Aspi rantencursus. Den leden, die den aspiran tencursus volgen, wordt hierby medege deeld, dat het hedenavond cursus is. Wij verzoeken daarom alle aspiranten, voor zoover ze niet beslist verhinderd zijn, he denavond om 8 uur in het Juvenaat aanwe zig te zijn. Bij verhindering wordt verzocht dit te berichten aan den vice-praeses. De geeselpaal naar Leiden. Onze eeuwenoude geeselpaal, die vroeger voor het raadhuis in de Kerkstraat heeft ge prijkt, is thans overgebracht naar Leiden, om te worden bijgezet in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" Alzoo is Noord- wyk een stukje „levende" historie armer geworden! NOORDWIJKERHOUT. Éénjarig bestaansviermg Kruisvaart- cohort St Victor. Op feestelijke 'wijze heeft de Kruisvaart van de St. Victor— parochie op 2den Kerstdag haar oprich ting herdacht, 's Morgens werd het feest ingezet met een gezongen H. Mis voor de leden en weldoeners van de Kruis vaart,' waarbij de vaste gezangen in het Gregoriaansch door de jongens werden gezongen en de wisselende gezangen door ae herauten werden uitgevoerd, 't geheel onder leiding van den Directeur Kap. v. Adrichem. Er werd keurig gezongen en gebleken is, dat, na goede repetities met heldere jongensstemmen, veel bereikt kan worden. Na deze H. Mis met alg. H. Communie ging het met vlaggen en banieren in marschtempo naar den burcht, waar door welwillende dames en door medewerking van vele parochianen een heerlijk feest- ontbijt was aangericht. Ook de Hoogeerw. Pastoor L. A. A. M. VVesterwoudt was r.aar den burcht gekomen om directeur, baljuw, herauten en jongens te felicitee- ren met het éénjarig bestaan en de jon gens aan te sporen hard te werken en veel over te hebben voor het ideaal van de Kruisvaart. Het verdere gedeelte van den morgen werd gezellig onder elkaar doorgebracht, welke gezelligheid verhoogd werd met en kele voordrachten welke door de jongens werden uitgevoerd. 's Avonds begon het feest opnieuw, nu uitgebreid met ouders ten genoodigden, ei. toen om half acht de tyd van openen gekomen was, was de smaakvol versierde burcht geheel gevuld met feestvierende parochianen. De feestbyeenkomst werd geopend door den baljuw, den heer J. Oostdam, die in korte trekken de oprichting van de Kruis vaart in herinnering bracht en de aan dacht vestigde op de beteekenis die de ver- eeniging kan hebben voor de parochie in de toekomst. De feestvreugde, aldus spre- kei, die ons vandaag vervult, willen wtf, irdachtig het punt van onze Kruisvaart- wet, „Goed voor iedereen" deelen met alle parochianen en ze daarom in de gelegen heid stellen onze feestviering mede te ma ken en namens de Kruisvaart heet ik U allen dan van harte welkom, 't Gebruik wat bestaat, om op 'n avond als deze een overzicht te geven over 't afgeloopen jaar wil ik liever achterwege laten omdat ik dan zou moeten uitwijden over 'n 700 uren, die directeur en herauten voor het werk van de Kruisvaart hebben doorge bracht, veel beter kan ik een conclusie trekken en zeggen, dat alles wel is aan boord en vol goeden moed wordt de reis voortgezet. Spreker wees er op, dat het programma geheel afgestemd is op het feest wat wij deze dagen vieren en schil- Cerde in juist gekozen woorden het waar achtig schoone van het Kerstfeest voor ons katholieken, in tegoifstelling met an- deren^die dat feest alleen kennen bij naam en niet weten, dat het van boven natuurlijke waarde is. Met een aanspo- nng aan de ouders om mede te bouwen aan het ideaal van hun jongens besloot spreker zijn openingswoord. Hierna trad de Godfried-ban voor het voetlicht onder leiding van Heraut van den Berg. Keurig werd door de jongens het lied gezongen van den Eucharistischen Kruistocht. Aan den Weleerw. Heer Kap. Kofstede werd, als blijk van waardeering voor het vele werk aan deze ban gedaan als oud-directeur, door den schildknaap een bouquet bloemen aangeboden. De Bavo-ban vergastte de aanwezigen op het spel van den Kerstzanger, dat zeer verdienstelijk door de jongens ten too- reele werd gebracht. Hierna werd met medewerking van jon gens en herauten en den heer N. v. Gijls- wijk in den rol van vader, opgevoerd het tooneelspel: De reis van het Kindje Jezus, v/aarvan de schrijver, de Zeereerw. Zeer- gel. Pater Dr. H. v. Rooyen, zelf in de zaal aanwezig was en door den baljuw nog eens hartelijk werd bedankt voor de bereid willigheid waarmede Dr. v. Rooyen het stuk aan de Kruisvaart van St. Victor heeft afgestaan. Men kan niet anders zeg gen, of dit mooi geschreven stuk is op zeer verdienstelijke wijze gespeeld. Alle rollen van groot tot klein werden even vast en vlot naar voren gebracht. Geen wonder dan ook dat een geestdriftig applaus na elk bedrijf den spelers ten deel viel. Met het optreden van den Driekoningen ster en het zingen van het Wilhelmus werd de feestelijke avond besloten. De Kruisvaart van St. Victor heeft ge toond wat bereikt kan worden met onder linge samenwerking van leiders en jon gens en voor hun eerste officieele optre den hebben wy dan ook allen lof. OEGSTGEEST. R.-K. Volksbond. Ons werd verzocht er nog even aan te herinneren, dat Woens dag 29 Dec. een bijeenkomst zal worden gehouden in St. Willibrord, waarop de geest, adv., kap Sanders, een lezing zal houden over „Kerstgedachten". Het bestuur vertrouwt, dat zeer vele le den deze bijeenkomst zullen bijwonen. VEUR-LEIDSCHENDAM. 20 jarig bestaan L.T.B. Dinsdag 4 Januari a.s. zal de R. K. Land- en Tuin- bouwbond, afdeeling Leidschendam, op feestelijke wijze haar 20-jarig bestaan her denken. Gezien het uitvoerige en keurig uitge voerde programma, waarin o.m. voorkomt een voorwoord van den Zeereerw. Heer Pastoor, den geestelijk adviseur, kap. Wentholt, en burgemeester Keijzer, be looft het een mooie dag te worden. Des morgens om 7.30 uur H. Mis voor leden en overleden leden van den L.T.B. met algemeene H. Communie. Des avonds te 7 uur groote Feestvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Dam- laan te Veur, met een zeer gevarieerd en "•roolijk program, waarbij medewerking verleenen Kees Borry, humorist, Leberto, humor in goochelkunst en Riek Bouwens, cabarettière. STOMPWIJK. Aanrijding. Gisterenmorgen had aan den Westvlietweg te Slompwijk een aan rijding plaats tusschen een personen-auto, gemerkt H.Z. 16020 van A. W. uit Rotter dam en 'n vrachtauto bestuurd door C. W. uit Overschie. De personen-wagen werd ernstig beschadigd, terwijl een aan den weg staande lichtpaal van het G.E.B. werd vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Door de politie wordt een onderzeok naar de schuldvraag inge steld. WASSENAAR. Motorrijder in de pulp. Gisteravond Is op den Rijksstraatweg ter hoogte van Raaphorst de motorrijder J. uit Den Haag, die uit de richting Leiden kwam, opgebotst tegen de achterzijde van een vrachtauto, die geladen met zakken pulp en volgens ooggetuigen behoorlijk verlicht langs den weg stond. Het motorrijwiel schoot onder de auto door. terwyl de berijder precies op de la ding pulp terecht kwam. Deze zachte massa heeft J. blijkbaar voor ernstige verwondin gen behoed. Hij klaagde over pyn in het onderlijf en bekwam vermoedelijk een lichte hersenschudding. Hij is na onder zoek door dr. Hubbeling naar zijn woning in Den Haag vervoerd. Het motorrijwiel werd totaal vernield. S.O.S. In het sogarenmagazyn van mej. O. alhier vervoegde zich een onbeken de man, die een bestelling sigaren en siga retten deed en als betalingsadres een fa milie alhier opgaf. Daar mej. O. deze fami- DOOVE MAN OVERREDEN te Sassenhelm Vanmorgen omstreek* 8 uur werd de doove 50-jarige Jas. Waasdorp, wonende Bydorpstraat te Sassenheim naby te Klinkenbergerbrug door het niet hooren van signalen aangereden door een zwanen vrachtwagen met steenen geladen, komende uit de rich ting Haarlem, en ongeveer 25 meter medegesleurd. Na voorloopig in het St. Bernardusgesticht te Sassenheim verbonden te zijn, is hjj in bedenkelij- ken toestand op advies van dokter Hueber uit Sassenheim per ziekenauto naar het St. Elisabethsgesticht te Lei den vervoerd. De vèrwondingen o.a. ribbreuk zyn zeer ernstig. De heer Waasdorp is in het St. Elisabeth-gesticht voor zien van de laatste H. Sacramenten. Zijn toestand is echter niet hopeloos. lie niet kende, gaf zy de waren niet af. Bij later navraag bleek de opgegeven familie van niets te weten. Men zij op zijn hoede. Tooneelclub KU.M.V. In het R.K. Ver eenigingsgebouw gaf de tooneelclub „Ami- citia", onderafdeeling van de K.J.M.V., een vertolking van „Het Huis van Geluk", een spel in 3 bedrijven, van C. J. Staes. Radio Beuk zorgde middels een geluid versterkers-installatie voor een goede mu zikale opluistering. De weleerw. heer Kapelaan Kraakman, Moderator van de K.J.M.V. sprak een wel komstwoord, waarin hy mededeelde, dat de Kerstactie van de K.J.M.V. ruim ƒ500.— had opgebracht, met welk succes bij de K.J.M.V. feliciteerde. Behoudens een wat mat doorkomen van het eerste bedrijf, gevolg van een misver stand in den aanvang daarvan, kan men op een zeer geslaagde uitvoering terugzien, want het 2de en 3de bedrijf vond een uit nemende vertolking, met tal van hoogte punten. De aanwezigen keerden dan ook zeer voldaan huiswaarts. a WARMOND. Aanstaande blijde gebeurtenis. De Oranje-Commissie stelt zich voor, verzekerd van de algeheele medewerking van Gemeente-Bestuur en Warmond's In gezetenen, den Nationalen feestdag, ter gelegenheid van de aanstaande blijde ge beurtenis, als volgt te vieren: Tractatie der schoolkinderen, daartoe in staat gesteld door het Gemeentebestuur. Kerkdiensten, in overleg met den Zeer- eerwaarden heer Pastoor A. J. Oudejans en den Weleerwaarden heer Ds. G. J. G. de Bel, nog nader vast te stellen. Bij gunstig weer, 's avonds op de Baan vroolijken stoet te organiseeren, met wel willende medewerking van beide muziek korpsen, welke een serenade brengt aan den Burgemeester en Gemeenteraadsleden. Tijdens het rondtrekken van den stoet wordt door beide Wijk verplegingen ge collecteerd ten bate van behoeftige kraamvrouw(en) in Warmond. De Oranje-Commissie verwacht, gezien de welgeslaagde feestelijkheden ter gele genheid van de verloving en huwelijk van het Vorstelijk Paar, algemeene deelname aan den stoet, terwijl aansluiting van versierde en verlichte voertuigen zeer welkom zal zijn. Alle deelnemers worden verzocht tijdig op de Baan aanwezig te willen zijn, daar oe stoet ongeveer 8 uur vandaar vertrekt. Nog wordt bekend gemaakt, dat door bemiddeling der Oranje-Commissie, bij de winkeliers J. van der Geest, G. Flint en C. W. Zandbergen goedkoope cosiuums in huur verkrijgbaar zijn, terwijl zy tevens ruimschoots zijn .voorzien van toeters feestmutsen enz. Bovendien hebben de winkeliers ruime keuze in lampions, zoodat een ieder in de gelegenheid wordt gesteld op goedkoope wijze het zyne tot vernooging der feest vreugde bij te brengen, wat door de Commissie ten zeerste zal worden gewaar deerd. „St. Matthias". In de concertzaal van hotel „De Zon" alhier gaf de R.K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereeniging „St. Maft- 'thias" voor een tot in den uiterste hoeken gevulde zaal haar 2e winteruitvoering. Precies 8 uur opende de voorzitter de heer C. Zwetsloot de feestelijke bijeen komst, waarbij hij de aanwezigen een har telijk welkom toeriep, inzonder den Pas toor. Direct hierna trad de afdeeling Dames- tooneel voor het voetlicht met de beken de klucht in één bedrijf getiteld „Artisten- nood", van Jenny Meyerink. Dit stukje j was geheel toepasselijk op de vereeniging „St. Matthias". Er werd smakelijk ge lachen, een bewijs dat het publiek zich kostelijk amuseerde. De rolverdeeling was uitstekend en de speelsters hebben zich op uitstekende wijze van haar taak gekweten. Hierna kwam de afdeeling zang aan de beurt welke afdeeling stond onder leiding van den heer Martijn. Allereerst werden een drietal kerstliederen ten gehoore ge bracht, die op onberispelijke wijze werden uitgevoerd. Door mevrouw Martijn-Devilee uit Leiden werden een tweetal solo's ge zongen. Deze dame beschikt over een mooie stem; zij had van de aanwezigen een hartelijk applaus in ontvangste te ne men. I Na afloop werd door den voorzitter na mens de leden een bloemenhulde 'bracht. HAZERSWOUDE. Geboren: Klaas Gerrit, z. van K. G. Kastelein en J. v. d. Hoek Jacob, z, van C. Raaphorst en M. Spruitenburg. Overleden: G. van der Lee, 71 j., we duwe van L. Boere. Vertrokken: Wilhelmina C. Moei naar Wassenaar Maria Wansinck naar Alphen a. d. Ry'n Cornells G. van der Pijl naar Bodegraven Arie J. van Exter naar Leiden. NIEUWVEEN. „Godzoekers". Door de Haagsche Too- neelgroep „Kentering" is gisteravond in ho tel Schreuder opgevoerd het Kerstspel „Godzoekers". Deze avond is op de eerste plaats gege ven voor de leden der Maria Congregatie en verder zooveel plaatsen er beschikbaar mochten zijn ook voor de parochianen toe- bankelijk. Voor den aanvang sprak de zeereerw. heer pastoor een kort openingswoord, heet te allen aanwezigen welkom, in 't bijzonder den kapelaan, alsmede het geheele gezel schap dat voor ons pleizier uit Den Haag is gekomen hartelijk welkom. Spr. wensch- te, dat alle bezoekers, niet in 't minst de congregatie-leden het spel met alle aan dacht zullen bezien en beluisteren. Spr. hoopt, dat allen van dit schoone Kerstspel de indrukken mede zullen nemen, welke aller Kerststemming zal verhoogen. Jammer, zeer jammer, dat de zaal maar zoo matig bezet was. Een tooneelavond als deze, tegen een zeer matige prijs bij te kunnen wonen, had de zaal van Schreu der tot in de uiterste hoeken moeten vul len. De afwezigen hebben zeer veel gemist. De aanwezigen volop genoten van dit op voortreffelijke wyze voorgedragen Kerst spel. t De Kerstgedichten, tusschen de bedrijven door gedeclameerd door mej. L. de Gruy- ter, waren ook bij-zonder mooi en zijn met de meeste aandacht gevolgd. Na af loop wenschte de pastoor de tooneelgrocp van harte geluk. Den heer Zon, zeide spr., wensch ik geluk met het talent waarmede hij de groote gebeurtenissen van Bethle hem wist uit te beelden. U hebt ons daarmede gesticht en ons doen zien het licht te zoeken en te volgen om op het goede pad te blijven. Wij hopen, dat het voorbeeld, in uw spel weergegeven, zal worden nagevolgd; dan zijn wij op het goede pad. Met een dankwoord aan de aanwezigen werd deze welgeslaagde avond gesloten. ROELOFARENDSVEEN. Gezellenvereeniging. Aan de leden v/ordt medegedeeld, dat er a.s. Woensdag avond een kaartavond zal zijn in het Ver eenigingsgebouw. Gevolg wordt er gege ven aan een reeds meer gesteld verzoek om een jasavond om krentenkaatrs te or ganiseeren. Tafeltennis. In de gisteravond ge speelde thuiswedstrijd tegen Voorhout moest ónze club het onderspit delven. Dit was trouwens te verwachten als men be denkt dat deze club ook van het sterke Lei den heeft gewonnen. De twee competitie wedstrijden die achter elkaar werden af gewerkt leverden de volgende uitslag op: R'veenVoorhout C de BruinTh. v. d. Lubbe 7—21 13—21 C CasteelinB. v. Kampen 1421 1821 L. Casteleinv. d. Nouland 1321 1221 M. Rietbroek—v. d. Plas 7—2! 9—21 L. Verdeel—v. Wouw 15—21 12—21 W. Rietbroekv. Kampen 721 921 Totaal 012 L Verdel—v. Lubbe 13—21 21—14 C. Heemskerkv. Kampen 2123 2220 L Casteleinv. Nouland 2116 1821 W. Rietbroekv. d. Plas 1021 1621 C. de Bruijnv. d. Wouw 1721 821 M. RietbroekP. v. Kampen 1921 1621 Totaal 3—9 Tevens complimenteerde de voorzitter den directeur en de leden met het behaalde succes op het concours te Gouda, waar in ae 2e afdeeling een le prijs bemachtigd werd. Spreker sprak den wensch uit, dat de ver eeniging op dezen weg zou voortgaan, en onder de bekwame leiding van directeur Martijn in de toekomst nog meerdere suc cessen zou boeken. Na de pauze werd opgevoerd de tooneel schets in 3 bedrijven van Charlotte Cra mer getiteld: „De Knoedel". In dit stuk lieten de dames-tooneelisten zien, dat zij volkomen voor haar taak berekend wa ren, want het stuk werd vlot gespeeld, terwijl ook de onderdeelen goed verzorgd waren. Wij willen hier een woord van hulde niet onthouden aan de regisseuse der ver eeniging, Mej. C. de Vetten, die op bewon derenswaardige wijze zich van haar taak heeft gekweten en aan wier leiding het zeer zeker te danken is, dat zulke schit terende resultaten zijn verkregen. Dat ook de leden het werk van Mej. de Vetten zeer waardeerden, bleek duidelijk na afloop, toen haar door den voorzitter namens de vereeniging een prachtige bouquete bloemen werd aangeboden. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden ten bate der kas, waarvoor een Matthiasvriend een mooie prijs had be schikbaar gesteld. De opbrengst dezer ver loting bedroeg ruim 25. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond beëindigd, en werd overgegaan tot het traditioneele dansje. TER AAR. Gezellenuitvoering. Voor een goed ge vulde zaal gaven de leden van de St. Jq- sephs-Gezellenvereeniging op den Tweeden Kerstdag een uitvoering in het Parochie huis. Even over half zeven werd de bij eenkomst geopend door den vice-praeses, den weleerw. heer A. Groen, en na de Kol- pingsgroet te hebben uitgesproken, moch ten allen een hartelijk welkomstwoord in ontvangst nemen, bijzonder de zeereerw. heer pastoor. Direct hierop kwamen de dilettanten voor het voetlicht om ons te laten genie ten van een kluchtige verwikkeling in vier bedrijven „Haaien op de kust" van Jan Everwijn. Een korte beschrijving te geven van dit stuk zou ons toch nog te ver voe ren en wij volstaan er dan mee met te vermelden, dat het een interessante affaire is, die somtijds ietwat langdradig is, maar toch de spanning er voldoende inhoudt. Over het spel mogen wij genszins onte vreden zijn, vooral in aanmerking genomen dat verschillende spelers met een behoor lijk zware rol, pas voor het eerst op de planken verschenen. Zeker, op sommige momenten ging het samenspel niet zoo vlot als het hoorde, moesten enkele verhande lingen afgewerkt zijn meer in den geest van de omgeving, werden bepaalde rollen veel te snel afgewikkeld, doch bij amateurs- werk moet men iets door de vingers zien. Alleen het niet kennen der rol, helaas, werd dit een paar malen ontdekt, moeten wij als een ernstige fout rekenen. Nog maals, onze algemeene indruk is gunstig. Gaat zoo voort jongens en neemt dan eens stukken van een geheel ander genre. Na de pauze werd het op veler verzoek „De Kerstmis van Broeder Thomas en de drie roovers" gespeeld, wat wederom veel succes oogstte. De grime werd keurig ver zorgd door de firma v. d. Pijl te Leiden. Alles bijeen een avond, waarop men kon genieten en leeren, een avond waarop de Gezellen met genoegen kunnen terugzien. Vijf over elven sloot de vice-praeses deze geslaagde avond met den Kolpingsgroet en een aanmoediging tot de jongeren, die nog buiten de Gezellenrij staan, lid te wor den van het groote Kolpingsgezin. WOERDEN. Kinderkerstfeest. Ook dit jaar was het weer een echt Kerstfeest, voor de bijna 200 kinderen, die op 2de Kerstdèg, bijeen waren in het Patronaatsgebouw, 's Morgens na de H. Mis van 9 uur namen allen deel aan een smakelijk ontbyt. Door verschillende weldoeners was gezorgd, dat de kinderen in niets te kort kwamen. En dat ze voldaan waren, bewees de prettige stemming en 't enthousiasme waarmee na afloop de kinderen verschillende Kerst liedjes bij de verlichte Kerstboom en Kribje zongen, 's Middags 2 uur waren allen weer present. De zaal was tjokvol, verschillende weldoeners, de beide kapelaans en pater Armenius Büller, Visitator van de Derde Orde uit 't klooster alhier, waren ook tegenwoordig. De heer van Breukelen opende deze feestelijke bijeenkomst, waarna door de Jeugd-Derde-Orde enkele meerstemmige Kerstliedjes werden gezongen. De kinde ren van 't Franciscus-liefdewerk speelden nu onder leiding van P. v. d. Boeren even keurig tooneelstukje, wat met alle aan dacht gevolgd werd. Afwisselend volgden tooneel en zang. In de tusschenpauzen wer den de kinderen getracteerd op beschuit met meisjes en chocolademelk. Heel mooi was 't tooneelspel van de jonge Aspiranten der Derde Orde, dat met de onmisbare steun van Mevr. Forsthövel in 5 tafereelen werd uitgevoerd. Ook pater Arm. Büller kreeg nog even het woord, hetwelk zijn Eerw. tot de kinderen richtte. Hij verklaarde hun de beteekenis van het Kerstfeest en spoorde hen aan thuis en op school goed hun best te zullen gaan doen, om zoodoen de hun dankbaarheid te toonen. Tenslotte had de uitdeeling van het speelgoed plaats, hetwelk aan ieder kind van loting ten deel viel. Aan 't einde gekomen, dankte d*. heer v Breukelen de weldoeners, die met hun gaven, het mogelijk maakten, dit kinder kerstfeestje zo: heerlijk te vieren, om het zoo genen die hadden meegewerkt, om het zoo goed mogelijk te doen slagen. Met gebed werd gesloten, waarna de kin deren nog een pakje kleertjes mee naar huis kregen, welke door de Jeugd-Derde- Orde waren vervaardigd en aan 80 gezin nen ten goede kwamen. Een extra woord van waardeering past hier wel aan den heer en mevrouw v. Breu kelen, voor hun steun en toewijding aan dit mooie werk! Z1VAMMERDAM. Gevestigd: Corn, de Jong, A154a v. 's-Gravenhage. Mej. A. Sterk, B41d. van Bodegraven. Vertrokken: Mej. M. J. Olsthoorn, B50, naar Haarlemmerliede en Spaarn- woude. Mej. W. van Mourik C139 naar Bodegraven. W. C. Bakker, D22, naar Bodegraven. C. Akerboom, D20 naar Reeuwijk. Geboren: Bartholomeus Gijsbertus Ma ria zoon van A. C. Vink en A. J. van der Geest. Gehuwd: H. Rodenburg en A. Aterk. Overleden: W. Snelleman 72 j. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. „Herw. Levenskracht". Het plaatse lijk Comité van „Herwonnen Levenskracht" bericht, dat de konijnen, welke verleden week Woensdag geveild zijn ten bate van H. L., hebben opgebracht 35 gulden; een mooi resultaat. Wij brengen langs dezen weg dank aan allen, die daaraan hebben meegewerkt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9