DE BLIJDSCHAP DER KINDEREN GODS. OMGEVING RECHTZAKEN Wilt U iels welen? TELEGRAMMEN Burgerlijke S'autl MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 28 DECEMBER 1937 DE LEmsCHE COURANT EERSTE BLAD - P\G. 3 GOUDEN PRIESTERFEEST. In de lijst van priesterfeesten bij de paters Minderbroeders (pag. 2) is niet ver meld e* ii gouden jubileum, dat wij hier af zonderlijk willen .vermelden, n.l. het jubi leum van den zeereerw. pater Ignatius Smeets, pastoor der parochie van den H. Leonard is a P. M., aan den Haagweg. Het iul ileum, dat op 17 Maart valt, zal worden gevierd op 1 Mei. BEGRAFENIS Dr. A. BEETS. Hedenmiddag te 1 uur heeft op de be graafplaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen dr. Adriaan Beets, in leven re dacteur van het Woordenboek der Ned. Taal. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op dr. J. A. N. Knuttel, prof. Muller, prof. D. C. Hesseling namens de redactie van het Woordenboek der Ned. Taal, dr. J. Keinsius, oud-redacteur en penningmees ter van de Mij der Ned. Letterkunde, prof. dr. G. G. Kloeken namens de Comm-ssie van Bijstand van het Woordenboek, mej. dl. J. H. van Lessen, redactrice van het Woordenboek, prof. dr. J. J. L. Duyven dak en dr. J. J. de Gelder, resp. voorz. en secr. van de Mij. der Ned. Letterkunde, dr. A. A. van Rijnbach, bibliothecaris van de Mij. der Ned. Letterkunde, dr. R. van der Meulen, oud-redacteur van het Woorden boek der N.T., C. K. Elout uit Wassenaar, eerelid van het Genootschap „Onze Taal", prof. dr. J. de Vries, prof. dr. N. J. Krom en J. J. Groen, resp. voorz. en secretaris van het college van regenten van het H. Geest of Arme Wees- en Kinderhuis, de dames G. J. Nauta-Burgersdijk, S. D. A. von Schmidt-Boreel en A. M. A. Korff- Adrian, regentessen van dit huis mr. P. J. Id en burg, oud-regent, de heer G. Jere- miasse, directeur van het huis, verschil lende meisjes en jongens van het Weeshuis, de heer W, F. M. Cosyn, oud-directeur van het Rijksverificatiebureau voor Zee-in strumenten, dr. D. Th. Enklaar uit Breda, dr. M. Boas, A'dam, mr. W. Verloop uit Utrecht en ir. P. W. M. Trap uit Hilversum. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de groeve werd neergelaten, zongen de jongens en meisjes eenige strofen van Ge zang 270. Als eerste spreker werd daarna het woord gevoerd door dr. J.° A. N. Knuttel, als vertegenwoordiger van het Woorden boek der Ned. Taal. Geen werkzaamheid nam zoozeer de persoon van dr. Beets in beslag als die voor het Woordenboek en daaraan gaf hij zich geheel. Daarom is zijn werkzaamheid van groote beteekenis ge weest voor het Woordenboek. Als leider van de redactie kon hij bovendien meer doen dan ieder ander. Zijn talenkennis, maar bovendien zijn groote kennis der volkstaal is van groote waarde geweest. Daarbij wilde spr. voegen zijn grooten speurzin, welke hem in staat stelde gegevens te verzamelen waar een ander niet wist waar hij ze zoeken moest. Daarbij kwam tenslotte nog zijn verfijnd taalgevoel. Spr. schetste tenslotte het karakter van dr. Beets, streng misschien voor zich zelf. maar geheel ingesteld om leiding te geven aan het groote werk, dat hij zich als levens doel stelde en waarop hij onuitwischbaar zijn stempel heeft gedrukt. Met dankbaarheid gedenkt spr. den steun, welke hij in al die jaren van zijn echtgenoote heeft mogen ondervinden. Na er op gewezen te hebben, dat de re dactieleden het voorbeeld van dr. Beets steeds voor oogen zullen houden, brengt spr. hem een laatsten groet. Namens het H. Geest of Arme Wees- en Kinderhuis sprak vervolgens prof, dr. N. J. Krom. Het huis heeft aan dr. Beets ontzaggelijk veel te danken. Allen brengen daarvoor een diepgevoelden dank. Bijna 40 jaar, waarvan een groot deel als voor zitter, was hij voor het huis werkzaam en met wijs beleid, vriendelijk en zoo noodig noortastend, wist hij leiding te geven. Toen dr. Beets wegens gezondheidsrede nen moest bedanken, bleef hij als regent zijn belangstelling toonen. ?ijn nagedachte nis zal dan ook bij allen in eere blijven, niet in het minst bij hen, die met hem in het college zitting hebben gehad. Hierna sprak prof. dr. G. G. Kloeke, namens de Mij. der Ned. Letterkunde en schetste de vele verdiensten voor onze taal en letterkunde, zonder dat hij streefde naar roem of eer. Het hem aangeboden eerelidmaatschap heeft hij dan ook ten zeerste verdiend. Namens het Genootschap „Onze Taal" sprak de heer C. K. Gout en herinnerde eraan hoeveel de overledene als lid van den raad van deskundigen heeft gedaan. Toen eenige jaren geleden het genoot schap werd opgericht en spr. prof. v. Gin- neken vroeg in dezen raad zitting te ne men, stelde deze als voorwaarde, dat dr. Beets daarin zitting most hebben. Dr. Beets voelde er hij was toen de 70 reeds gepasseerd weinig voor. Ten slotte verklaarde hij zich toch bereid en zoo is de oprichting eigenlijk door hem mo gelijk gemaakt. Toen hij zijn medewer king eenmaal had toegezegd, gaf hij deze ook gaarne en heeft hij ervoor gewerkt als of hij het genootschap zelf had opgericht. De waardeerende woorden door dr. Beets iï. het orgaan van het Genootschap ge schreven op prof. Kern. paste spr. gaarne op dr. Beets zelf toe Hierna sprak namens de familie nog mr. dr. N. Beets uit Amsterdam, ds. Pun- selie sprak een dankgebed en prof. Damsté uit Utrecht bedankte voor de betoonde belangstelling. Het „Katholiek Comité van Actie Voor God" schrijft ons t Het kenteekeu van alien, r"z het tot de volkom" liefde Gods ge bracht hebben, is een buitenge woon en onverstoorbare blijgees tigheid, een zóó verrassende, duurzame, ongedwongen en kin derlijke vroolijkheid, dat de kin deren dezer wereld, die vol voor- oordeelen in een gezelschap van zulke z'elen raken, zelfs ergernis gevoelen.... Wie hen ooit gade sloeg, erkent ook aan hun uiter lijk, dat hunne gedragingen niet afhange- van de jen omringende wereld, maar dat ze voorspruiten uit de diepte van hun gemoed. En hun ziel wordt niet licht meer door stormen beroerd, daar zij hun leven g :grnndvest hebben op een bodem, waartegen de elemen ten niets vermogen, op God. Van God hebben zij niets te duel'«i t met zich zeiven zijn zij in het reine„waarom zouden zij dan niet vroclijk wezen V' H. Thomas. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Bijzondere leerstoel in de sociale wetgeving. Staatsblad No. 1371 bevat een Kon. be sluit van 7 December, tot aanwijzing van de stichting Dabor, gevestigd te Amsterdam, als bevoegd om bij de faculteit der rechts geleerdheid aan de rijksuniversiteit alhier een bijzonderen leerstoel te vestigen in de sociale wetgeving in Nederland. HET AFSCHEID VAN DEN HEER A. COERT. Het afscheid van den heer A. Coert als directeur van de Lakenhal vindt plaats a.s. Donderdag om 4 uur, dus niet om halfvyf, zooals eerder gemeld. STRATEN BEZUIDEN DE DE SITTERLAAN. Door den directeui van gemeentewerken is hedenmorgen aanbesteed: het uitvoe ren van slootdempings-, rioleerings- en be- stratingswerken voor den aanleg van stra ten bezuiden de De Sitterlaan en voor doortrekking van de Roodenburgerstraat e.a. Er waren 17 biljetten ingekomen, waar op als volgt was ingeschreven: W. F, Mar- celis, Leiden 25973, Fa. Paul en Karre- man, Hillegersberg 24450, P. Groeneweg, Rotterdam 23700, J. Warnaar en Co., Den Haag 22800. Fa. Onderdelinden, Hille gersberg 22550, L. Schreuder en H. v. Dimmen, Wassenaar 22.000, P. J. en H. Visser, Wassenaar ƒ21500, A. Voordauw, Zoeterwoude f 20800, E. Sanders en Co., Gouda 20222, N.V. Leidsche Zand- en Grond-maatschappij v.h. M. Samson, Lei den 20151, A. J. de Later, Oegstgeest 19500, Gebrs. Adr. en J. A. Schones, Lei derdorp 19335, W. Visser, Wassenaar 81700, A. v. Halem en I. Doornik, Leiden 17846, L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuif zand. Leider, 17800, H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden 17134, C. God schalk en Co., Leiden 16760. Met een nieuwen middenstand, een nieuwen tijd tegemoet. Hanzeleden, Hanzevrouwen en jongeren. Hedenavond vangt de cursus te half ne gen aan. Is u reeds in het bezit van een toegangskaart? Aan de zaal zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Mid denstanders let op uw saeck en maakt dat ook u tot de deelnemers behoort. Het Bestuur. voorts „Goochelini", een keurig amateur nummer, een extra verrassing uitgedeeld door de bereidwillige jonge helpsters van het comité van voorbereiding, enfin te veel om alles op te noemen, doch alles keurig en correct verzorgd. In het slotwoord luldigde de voorzitter nog in het bijzondei alle medewerkers, de mede-comitéleden en den heer G. Groene- wegen, directeur van het Casino-theater met zijn personeel, die het mogelijk had ge maakt dezen middag, waarover allen zon der uitzondering zeer voldaan waren, tot stand te doen komen. De Buurtver. Hoogewoerd kan voor de zooveelste maal terug zien op 'n geslaagde bijeenkomst, die nog dagen stof tot praten zal geven. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 454. P. Taffijn. Leiden, Clarasteeg 31, wagenverhuur. Bijv. uit- geoef. bedr.: in -en verkoop van gebruikte flesSchen. Opheffing. 4918. Assurantiefonds voor Varkens v. d. R.K. Slagerspatroons- vereeniging „St. Pelagius", Leiden, de Laat de Kanterstr. 28. JONGE WERKLOOZEN. Men verzoekt ons het volgende mede te deelen: De zangrepetitie heeft niets plaats in de zaal, Maria Gijzensteeg, doch Woensdag 11 uur v.m. in het gebouw der St. Josephsge- zellen. Rapenburg. Kindermatinée Buurtvereeniging „Hoogewoerd". Hedenr.amiddag werd In de feestelijk versierde zaal van het Casino-theater op de Hoogewoerd, een middag aangeboden aan de kinderen van de Hoogewoerdbewo- ners(sters). Om ruim 2 uur n.m. opende de voorzit ter van de Regelingscommissie, de heer H. M. Verhulst, de matinée, met een welkomst» woord. Hij memoreerde o.m., dat deze mid dag op verzoek van eenige Hoogewoerd- bewoners werd gegeven, en hoopte dat èn de kinderen, èn de resp. mama's die alle vereend waren in de stalles van het thea ter, een prettigen middag zouden hebben. O.m. heette hij speciaal welkom de eerw. Moeder van het Gesticht de Voorzienigheid die met alle inwonende kinderen was uit» genoodigd met haar mede helpsters den middag bij te wonen. Voorts bracht hy naar voren, dat dank zij de aanbieding van N.V. Verkade en N.V. v. Houten's Choc, fabrie ken, en mede van de zyde van diverse be stuursleden van de Buurtver. Hoogewoerd, een keurige' tombola met niets anders dan prijzen, dus geen nieten, was tot stand ge komen, om maar niet verder in te gaan op het feit, dat van verschillende zijden £i- nancieele hulp was verleend. Het programma was zeer gevarieerd, aardige filmpjes, een amusante hoofdfilm „De Regenmakers", die de bezoekertjes en de grooteren lachsalvo's deed afsteken, Gistermorgen te ruim 10 uur is de 30-ja- rige H. van W. op de Haarlemmerstraat aangereden door een vrachtauto, bestuurd door A. v. d. L., waardoor hij viel en het linkeronderbeen brak. De E. H. D. ver voerde het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis. SASSENHEIM. „De Kruisvaart Roept Deze film, die zoo zachtjes aan aan het beroemd wor den is, wordt hedenavond ook hier ge draaid. Een oproep aan de ouders zal wel overbodig zijn. Dóch andere parochianen, die intense belangstelling hebben voor het schoone jeugdwerk, raden wij aan om hedenavond om 8 uur in het K.S.A.-ge- bouw aanwezig te zyn. Dan kunt U een overzicht krijgen, wat dt Kruisvaart is en wat zij wil. Deze film wordt voorafgegaan coor een aantal komische films, wat het programma nog aantrekkelijker zal maken. Dus, ouders, donateurs, groote en kleine Kruisvaarders, allen om 8 uur present! HOOGE RAAD. Critiek op een onderwijzer. De Houge Raad heeft heden arrest ge wezen in de zaak van den onderwijzer aan een openbare lagere school te Schiedam, die ten ty de van de verloving van H. K. II. Prinses Juliana tegen de leerlingen in zijn klasse gezegd zou hebben: „Weten jullie het al, Prinres Juliana is verloofd met een Duitschen Prins en dat vinden de menschen zóó belangrijk, dat ze daarvoor de vlag uitsteken." De vader van één der leerlingen had in verband met deze woorden in Je courant een ingezonden stuk geschreven, waarin hi; den onderwijzer, die zulke woorden bezigde, een slecht paedagoog noemde. De onderwijzer, die zich in eer en goe den naam aangetast gevoelde, diende een klacht in wegens smaad tegen den schrijver van het ingezonden stuk, die dit met zijn vollen naam had onderteekend. De Officier van Justitie te Rotterdam wenschte geen vervolging in te stellen, waarop het Haageche Gerechtshof een vervolgirg gelastte. De Politierechter te Rotterdam heeft daarna den schrijver vrijgesproken. In hooger beroep het ft het Hof hem toen veroordeeld tot 10 boete. Van dit arrest teekende de veroordeelde cassttie aan, o. ra. aanvoerende, dat de naam van den onderwijzer niet genoemd was en het publiek dus niet wist, om wien het ging. De Hooge Raad heeft *zich thans veree- nigd met de conclusie van den procureur- generaal, dat het voor de toepasselijkheid van art. 261 Strafrecht niet vereischt is, dat degeen, wien eer en goede naam wordt aangerand, met name wordt ge noemd, mits slechts genoegzaam blijke, wie bedoeld is, hetgeen hier zonder twijfel het geval is, waar de klasse en de school zijn aangeduid. De Hooge Raad heeft het ingestelde cas satieberoep dan ook verworpen. Vraag: Hoe lang moeten wissels, za- kenkwitanties e.d. bewaard blijven en hoe lang huishoudelijke kwitanties? Antwoord: Zakenkwitanties e.d. moe een 30 jaar bewaard blijven. Huishoudelij ke kwitanties kan men bewaren net zoo lang als men meent ze noodig te hebben als bewys van betaling. Vraag: Welke beteekenis heeft de af korting c.q. Antwoord: C.q. is de afkorting van casu quo, en beteekent „in het geval, dal" of ook wel „respectievelijk" of „in een be paald geval". Vraag: Ik heb eens gelezen van ijs- tijdperk (hier worden niet mede bedoeld de wintermaanden Januari of Februari) maar van duizenden jaren terug. Wanneer is dit tijdperk geweest? Antwoord: Er zijn verschillende ijs tijden geweest. De ijskap, dip ook ons land van het Noorden uit tot Utrecht overdek te, smolt weg, als het warmer werd en groeide weer aan als de temperatuur daal de. Met dit aangroeien van het ijs waren •telkens duizenden jaren gemoeid. Men schat, dat de' laatste ijstijd heeft plaats gehad 20.00015.000 jaar vóór Christus. Vraag: Men leest wel eens, dat een dier of het skelet ervan gevonden is van vóórwereldlijke herkomst. Wanneer was dat? Ik meen b.v. 'vel eens gelezen te heb ben van een Mammouth. Antwoord: Inderdaad leest men wel eens van vóór-wereldlijke dieren, maar dat is onzin. Vóór de wereld gemaakt werd, bestonden er geen dieren, althans niet zul ke, waarvan wij thans op onze wereld de resten terugvinden. Beter is het daarom te spreken van „vóór-historische dieren". De vraag: wanneer leefden deze dieren, kun nen we slechts beantwoorden met een we dervraag: wanneer ontstond het leven? Dat weet nog niemand, zelfs niet bij bena dering. De mammouthen leefden in de ijs tijden, waarover in voorgaand antwoord ge sproken werd; het waren reuzen-olifanten met dicht-behaarden huid. BOLIVIAANSCHE POLITIE SLAAGS MET BANDITEN. LAPAZ, 28 Dec. (A. N. P.). Tes Cocha- bamba (Bolivia) is de politie slaags ge raakt met een bende bandieten, waarbij acht bandieten en twee politiemannen zijn gedood. LEIDEN. Geboren: Johanna d. v. H. A. Vissers en G. v. d. Burch. Johannes z. van J. Neuteboom en J. J. Knol. Marie d. v. I. v. Weerlee en L. Kooien. Christina Maria Alida d. v. Th. J. Broers en J. Th. Broekhof. Cornelis z. v. W. de Rooy en H. Hollander. Cornelis Adrianus z. v. J. L. v. d. Meer en A. v. Hameren. Ber- dina Elisabeth Johanna d. v. P. F. v. d. Steen en H. W. J. Berlemon. Petrus z. v N. J. v. Berge Henegouwen en E. de Meij. Jansje d. v. I. Zirkzee en S. Web bers. Antonius Franciscus z. v. A. H. Rijsbergen en Th. A. M. v. d. Zijden. Overleden: A. Privév. d. Bosch wed. 75 j. A. Beets m. 77 j. J. Slats m. 53 j. P. Trapv. d. Kaaij, wed. 72 j. A P. de Kroon wedn. 84 j. M. Berle mon—v. Polanen vr. 73 j. M. M. Th. A. Berk d. 8 mnd. A. Oudshoorn wedn. 86 j. I. Wijnbeek wedn. 85 j. D. Boersma wed. 60 j. EEN TALRIJK KROOST. ROME, 28 Dec. (A. N. P.) Op het verne- j men van het bericht, dat een vrouw uit het volk haar twintigste kind ter wereld heeft gebracht, heeft Mussolini haar on middellijk drieduizend lire gezonden en aan den gouverneur van Rome opdracht gegeven, te zorgen voor een goedbetaalde betrekking voor den echtgenoot en gerie felijke huisvesting voor het geheele gezin. I LEIDEN, 27 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 4.605.10, savoyekool i 1.002.30, groenekool 1.30 -3.80, boe- J renkool 2—4, rapen 1.301.40, prei i 2.104.30, kroten 1.203.40, kroten gekookt 47, uien 5.70—11.00, peen 1.60—5.20, spruiten 2—12, andijvie 4 —13, sla 3—16, Nero 4.90—8 00, witloof 622, tomaten 6.60—25.60, per 100 stuks: andijvie 1.201.60, salade f 1.60 3.70, knolselderie 23, per 100 bos pie terselie 2.00, selderie f 0.60 -1.70. 28 Dec. Vette Varkens. Aanvoer: 200 totaal waarvan 183 zwaar 61—63 cent per kg, levend gewicht en 7 licht. Handel goed. 's HERTOGENBOSCH, 28 Dec. Boter. Aanvoer 11.850 kg. Prijzen: hoogste f 1.48, laagste 1.42 en middelprijs 1.46 per kg. HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: A Starn is bom. (Ja- net Gaynor, Fredric March). De romantische Se- norita (Nino Mar tini Ida Lupino). Speelfilm Amusem.- film. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien van 2—7 uur. Matinée Zaterd. en Woensd. 2 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Casino: De Regenmakers (Wheeler en Wool- sey). Circus Buffalo Bill. (Annie Oakley Preston Forster). Komisch Sensatie Dag. 8—11. Zondags T,.-n-tjen 4—7 en 811 uur. Matinée .late Woens dag 2 30 uur. Goedgekeurd Trianon: •f Lido: Prins en Bed el knaap (Claude Rains, R 1- ly en Bobby Maucb) Speelfilm Dag. 8—11. Zondags bovendien v*n 1 -7 uur Ma'ir.ée 7.#t»rd en Donderdegf 3 U'l». Goedgekeurd Ching Chlng (Shir ley Temple). Park Avenue (Dick Powell Madelei ne Caroll). Speelfilm Speelfilm Dag. 8.15—Ü.15 uur Zondag* bovendien 27 uur. Matinée Zat. en Woeasd. 2.30 uur. Goedgekeurd BODEGRAVEN, 28 Dec. Kaas. Aanvoer: 118 partijen Goudsche kaas alle met rijks- merk, totaal 5310 stuks, wegende 47.790 kg. Prijs: met rijksmerk le soort 27— 28.50, 2e soort f 2526, Handel matig. HAZERSWOUDE, 27 Dec. Eierenveillng. Prijzen: kippeneieren 4 25—5.60 en een deneieren 4.20 per 100 stuks. Aanvoer 2665 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Dec. Groenten- veiling. Gelekool 1.00—1.20, roodekool 3.504.60, groenekool 1.301.70, uien f 8.80—9 50, kroten 2.10—3.20 en sprui ten 8.5012.00 per 100 kg. knolselderie 2.003.50 per 100 stuks, waschpeen f 0.701.05 per kist. ROTTERDAM, 27 Dec. Buitenl. Granen. Stemming vast. Rogge 76/77 kos. Noord-Russische dis ponibel 8.50, 76/77 kos. Zuid-Russische disponibel 8.45, Amerikaansche no. 2 disponibel 7.90, Canada no. 3 disponibel 8.50. Gerst.. Amerikaansche no. 3 disponibel 141, idem stoomend 142, Amerikaansche no. 2 disponibel 144, idem no. 4 stoomend 134, 66/67 kos. Zuid-Russische disponibel 152.Karoon disponibel 145. Haver. £5/56 kos. La Plata Clipped, aan gekomen 6.25, idem stoomend f 6.25. Mais per 2000 kg. Gele La Plata aange komen 146.50147.Idem stoomend naar aankomst 147—148, La Plata Cin- quantino, disponibel 152, gele Ameri kaansche no. 3, deze week verwacht 142, idem, stoomend f 140 50. idem tweede helft van Januari verwacht 138 50, gele Amerikaansche no. 2 stoomend naar aan komst 142140, mixed-Amerikaansche no. 2 stoomend naar aankomst 142140, Afrikaansche no. 2 disponibel f 143.50 144, idem stoomend f 142, Afrikaansche no. 3 stoomend f 141.50, witte La Plat'a stoomend f 149, Yougo-Slavische stoomend 142.—. ROTTERDAM, 27 Dec. Binnenl. Granen. Alle granen beven vrijwel onveranderd bij verleden week. Wegens feestdagen werd geen noteering opgemaakt. ROTTERDAM, 28 Dec. Vee. Aanvoer: 3490 totaal, 138 paarden, 10 veulens, 759 magere runderen. 820 vette runderen, 65 vette kalveren, 235 graskalveren, 883 nuch tere kalveren. 481 schapen en lammeren, 10 varkens, 98 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 76. 68 en 5054 cent, vette ossen 72, 68 en 5054 cent, stieren 68, 62 en 56 cent. vette kalveren 120, 105 en 7278 cent, schapen 52, 47 en 42 cent, lammeren 60, 56 en 50 cent, graskalveren 60 en 50 cent, nuchtere kalveren 53, 46 en 42 cent, slachtpaarden 54, 48 en 44 cent. Prijzen per stuk: schapen f 29—25—22, lam meren f 191614. nuchtere slachtkalve- ren 1296. nuchtere fokkalveren 21 1917, slachtoaarden f 235190130, werkpaarden f 340—290—200. hitten f 210 —170—100. stieren 370—270—190, kalf- koe:en r 300265195. melkkoeien 305 270200: varekoeien f 200170140; vaarzen 200150120, graskalveren f 75 6030: bokken of geiten f 1284. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel traag, prijzen iets lager, prima koe 80 en prima os 78 cent, stieren aanvoer korter, handel stroei, prijzen vooral niet hooger; vette kalveren aan voer als voriee week, handel matig, prij zen dalend prima kalf f 1.30, schaoen en lammeren aanvoer iets ruimer handel kalm. prijzen lager; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer grooter, handel ta melijk. priizen teruglnopend: paarden aan voer matte, handel sterht. priizen onver anderd; kalf- en meikkoeipn aanvoer iets minder, handel matig, nrijzpn prijshoudend varekoeien aanvoer klein, handel stil. prij zen niet geheel prijshoudend, vaarzen en pinken aanvoer gewoon, hardel matig, prijzen goed nrijshou-tervd; graskalveren aanvoer tamelijk, handel stug, prijzen iets lager, bokken of gpiten aanvoer klein, han del vlot. priizen lager. VINKEVrrv. 27 Deo Groentenveiling. Witlof I f 17—18. klem TT R—13, en boe renkool 2.102 20 per 100 kg. W1 SSKLNOTEERiNGEN AMST»- RiMM) Londen 8.9R1S',6 B»rlyn 72 4fi'/.> Parij* fi 8<V52 Zwitserland 41591/2 K'-oervhagen 40 15 Oslo 4«:i5 Stockholm 45.15 New Yorfc 1.7827/32 Praag 6.321/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3