OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 27 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURAN i DERDE BLAD - PAG. 9 HAARLEMMERMEER. Collectief Landarbeiderscontract Door de besturen van de landarbeiders- organisaties in de Haarlemmermeer werd sedert geruimen tijd onderhandeld met de besturen van den R.K. Land- en Tuinbouw- bond, de Holl. Mij. van Landbouw en de Chr. Boeren- en Tuindersbond om te komen tot de afsluiting van een collectief contract voor de vaste arbeiders in den Haarlem mermeerpolder. Deze onderhandelingen hebben tot resul taat gehad het door de genoemde besturen ontworpen voorstel, n.l. een minimumloon van 10 per week voor volwaardige vaste arbeiders boven de gratificaties zooals vrije woning, aardappelen en aardappelland etc door de werkgevers- en arbeidersorganisa ties werd aanvaard. Het contract, waarin nog gesproken wordt over arbeidstijden en schafttijden, die volgens plaatselijk gebruik worden ge regeld, loopt van half Maart 1938 tot half Maart 1939. HILLEGOM. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. van Dijk, slaagde te Amsterdam voor het examen boekhouder der Ver. van Leeraren. Hulp aan behoeftige kraamvrouwen. Mevr. Woldringh van der Hoop-André de la Porte zend ons ter plaatsing het vol gende: Het is mij een groot genoegen te kun nen meedeelen, dat zeer velen gehoor heb ben gegeven aan mijn verzoek om misdeel de kraamvrouwen, naar aanleiding van de te verwachten heugelijke gebeurtenis in het Prinselijk gezin, te helpen en van het noo- dige te voorzien. In de eerste plaats wil ik dan ook allen, die iets voor dit doel hebben bijgedragen, in welken vorm ook, daarvoor recht hartelijk dank zeggen. Het resultaat is, dat een mooi aantal volledige baby-uit- zetjes samengesteld kon worden. Eén daarvan zal eenige dagen tentoonge steld worden in de étalage van de Wed. Wassenaar-Noort in Katwijk aan den Rijn (Voorstraat)"en één bij den heer Dijkdrenth te Katwijk aan Zee (Voorstraat), vanaf Maandag 27 December a.s. Mogen velen deze gelegenheid aangrij pen om te gaan zien tot welk een mooi re sultaat wij met vereenigde krachten geko men zijn. Geboren: Cornelia d. van G. van Rijn en A. de Vreugd. Gilles, z. van C. v. Bee- len en M. den Hollander. Agatha Maartje d. van H. Haasnoot en A. den Hollander. Jacobus, z. v. J. v. d. Voort en M. C. v. d. Akker. Krijntje d. van C. Zwaan en K. v. Beelen. Arie Cornelis, z. van C. Hoek en L. van Duyn. Andries, z. van A. van Duy- venbode en N. v. Velzen. Ita, d. van J. Ingwesen en C. J. Roostee. Ondertrouwd: J. Jonker en J. Rem- merswaal. Getrouwd: C. v. Duyn en P. v. Vugt. A. v. Ingen en N. Oudshoorn. N. de Jong en E. Jungensman. Overleden: Engelbregt Herman, 11 j., z. van H. v. d. Plas en T. Dexel. Anna Maria Fennes-Boskamp 69 j. Willem Kuyt 78 j. Andries van Duyvenbode 2 dagen, z. van A. v. Duyvenbode en N. v. Velzen. LISSE. Personalia. Voor het examen stenoty pen in de Ned. Taal, afgenomen door den Algemeenen Stenografen-Bond, slaagde onze plaatsgenoot, de heer W. van der Wel. Een wiel van een vrachtauto geloopen. Vrijdag liep nabij het buurtschap „de Engel" een wiel van een vrachtauto gela den met ongeveer 4 ton boter. Het verkeer werd geruimen tijd op den zeer drukken rijksweg gestagneerd. De vracht moest in andere auto's worden overgeladen en de vrachtauto, welke ernstige schade had op- geloopen, moest worden weggesleept. Tijdens het regelen van het verkeer door de politie is het eenige méden voorgekomen, dat autobestuurders zoodanig rijden, dat zij den verkeersagent bijna aanreden. Dit onverantwoordelijk rijden moesten de auto mobilisten nalaten en vooral bij een plaats alwaar een ongeval heeft plaats gehad. Men zij gewaarschuwd. NOORDWIJKERHOUT. ONDERZOEK NAAR STERFGEVAL. Geen ingrijpen der Justitie. Naar aanleiding van het overlijden van den 80-jarigen C. Meijer alhier, gingen in de volksmond vreemde geruchten. Meijer zou bij een echtelijke twist dusdanige klappen hebben opgeloopen, dat hij gister nacht aan de gevolgen is overleden. Wij hebben ons ter zake met de politie in verbinding gesteld, die ons het volgen de mededeelde. In verband met de praatjes is het lijk van Meijer op last van de justitie in beslag genomen, waarna dr. Hulst uit Leiden sec tie heeft verricht. Hierbij is komen vast te staan, dat het overlijden een gevolg is van ouderdom, zoodat de man geen geweld dadige dood is gestorven. SASSENHEEVi Santos. Onder dank aan de milde ge vers en aan de damesverkoopsters, meldt het comité van het Santosfonds, dat de op brengst van de speldjesdag bedraagt 49.27. OEGSTGEEST. AFSCHEID PASTOOR DE VETTEN. Aanbieding van een geschenk. Zooals wij onlangs meldden, heeft pas toor de Vetten met ingang van 1 Jan. 1938 aan den Bisschop emeritaat aangevraagd en verkregen. Vrijdag 31 Dec. zal pastoor de Vetten zijn parochie, aan welker hoofd hij vanaf 1924 heeft gestaan, verlaten en zich vestigen in het St. Jeroensgesticht te Noord wijk. In 1894 priester gewijd was pastoor de Vetten achtereenvolgens kapelaan te Wervershoef, Kralingen en Lisse om in 1910 pastoor te worden te Hoek van Hol land, welke plaats hij in 1925 verwisselde met Hazerswoude. Pastoor de Vetten heeft door zijn toe gewijde zorgen aan het zielenheil der pa rochianen veler erkentelijkheid en dank baarheid verworven. Gisteren nu heeft de pastoor op be scheiden wijze afscheid genomen van zijn parochianen. Het was op uitdrukkelijk verlangen van den pastoor zelf, dat geen officieel af scheid plaats vond, deels in verband met de tijdsomstandigheden, deels ook wel omdat hij tegen een grootsche huldiging opzag. Dit belette evenwel niet om toch een klein blijk van waardeering aan te bie den en wel een Maria-Kasuifel, hetwelk de pastoor gaarne aanvaardde. Onder alle H.H. Missen heeft pastoor de Vetten voor het laatst het woord tot zijn parochianen gericht. De predikant had tot tekst gekozen: „Wees uw overhe den gedachtig, die het woord Gods ver kondigd hebben". Dank bracht de pastoor voor den steun in de 13 jaar van zijn pastoraat ontvan gen. Vervolgens richtte de pastoor zich met een ernstig woord tot de ouders, opdat zij toch over hun door God toevertrouwde kinderen zullen waken, in den gevaarlij ken tijd, die thans wordt beleefd. Eenmaal zal door God daarvan reken schap worden gevraagd. Het geschenk der parochie heeft de pastoor gaarne aanvaard, een geschenk, dat wordt gedragen tijdens de H. Mis en bijzonder geschikt is elkander niet te ver geten. Zichtbaar onder den indruk zeide de pastoor toe de parochianen tijdens het H. Misoffer steeds te zullen gedenken. Na de H.H. Missen was er gelegenheid den vertrekkenden pastoor nog eenmaal de hand te drukken, waarvan door zeer velen werd gebruik gemaakt. DE NIEUWE HERDER. Pastoor J. J. C. M. Looyaard. Z. H. Exc. heeft, in plaats van pastoor De Vetten, benoemd tot pastoor der St. Willibrordus-parochie den zeereerw. heer J. J. C. M. Loyaard, thans pastoor te Rin- negom. Pastoor Looyaard werd geboren te Rot terdam 23 Nov. 1885 en priester gewijd in 1911. Z.E. was achtereenvolgens kape laan te Beverwijk tot 1918, te den Haag (O. L. Vrouw van Goeden Raad) tot 1923, Rotterdam (St. Hildegardis) tot 1931, in welk jaar Z.E. benoemd werd tot pastoor der St. Adelbertskerk te Rinnegom (Eg- mond-Binnen). Verleden jaar heeft pastoor Looyaard zijn zilveren priesterfeest gevierd en de parochianen hebben toen op hartelijke wijze uiting gegeven van hun dankbaar heid voor het zeer vele, dat deze ijver volle priester op velerlei terrein voor de parochie te Rinnegom heeft gedaan. Uitvoering R. IL Bond Gr. Gezinnen. Gisteravond organiseerde de R. K. Bond voor Gr. Gezinnen een uitvoering, die werd gegeven door kinderen der leden met medewerking van de St. Odo Koor knapen en de Kruisvaart met het doel om tot nog intenser viering van den schoon- sten- tijd van het jaar, den tijd der herden king van Christus' komst op aarde, ook buiten de Kerk te geraken. Daarmede wilde men blijkbaar ook nog herstellen het houden der traditioneele Kerstuitvoe ringen, waarvoor in Oegstgeest steeds veel belangstelling bestond. Bij den aanvang verwelkomde de heer A. J. Vester de aanwezigen, in 't bijzon der den geest, adviseur, pastoor de Vet ten, de beide kapelaans der parochie en oud-kapelaan Blok, alsmede het Kerk- en Armbestuur. Spreker gaf daarna het woord aan den geest, adviseur, pastoor de Vetten, die in een kernachtig speechje het groote nut van den Bond uiteenzette en daarvoor al ler belangstelling inriep. De verschillende muziek- en tooneel- stukjes, alsook de reidansen, werden allen op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Daéir deze avond juist samenviel met het a.s. vertrek van pastoor de Vetten werd door de St. Odo-knapen onder leiding van kap. Sanders een toepasselijk lied gezongen op de wijze „De Herder- kens lagen bij nachte", wat niet naliet zoowel bij pastoor de Vetten als bij de an dere aanwezigen indruk te maken. Kap. Martens vertolkte daarna de ge voelens der parochie bij het vertrek van den pastoor. Spreker wees op pastoor's nauwgezette plichtsbetrachting bij het vervullen van zijn ambt. Pastoor de Vetten zeide zeer getroffen Je zijn door het gezang der kinderen en dankte bewogen kap. Martens voor zijn hartelijke woorden. Spr. hoopte, dat men hem nog dikwijls in het gebed zal geden ken, waarna de pastoor, vergezeld van kap. Blok, oud-kapelaan der parochie, de zaal verliet. Het programma werd verder afgehan- INGEBROKEN IN VILLA TE WASSENAAR Door het stukslaan van een ruit en opening van een spanjoletsluiting, heeft men zich toegang verschaft tot de villa, Koninginneweg 1 alhiei, bewoond door mr. W., die tijdelijk afwezig is. De inbraak werd ontdekt door een nachtwaker, die vermoedelijk ook de inbreker (s) heeft gestoord. Door afwezigheid van de bewoners kon nog niet worden nagegaan of er iets wordt vermist. deld en na de sluiting ging men voldaan huiswaarts. Kruisvaartkerstviering. De kerstviering van de Kruisvaart zal hedenavond plaats vinden op de Burcht om 8 uur. NOORDWIJK. Geboren: Adrianus Johannes z. van H. N. Duyndam en H. Jansen Adrianus Mattheus z. van C. W. Meijer en C. J. M. J Caspers Thomas Adrianus Maria z. van Th. J. Steenvoorden en C. M. Kortekaas Jacoba d. van W. Hoek en A. Hazenoot Helena Johanna Adriana d. van P. v. d. Berg en P. Hermans Antonius Jozef z. van A. J v. Schie en E. J. Lassaaij Jan z. van J. Duindam en L. L. Lang- muur Jacoba Geertruida Maria d. van C. L. de Haas en J. C. Berg. Ondertrouwd: B. Hajos en E. Chladek. Overleden: Geertruida Wilhelmina v. d. Bilt 74 j., wed. van D. Kampman Agnes v. d. Weijden 78 j., wed. van Jer. Gordijn Cornelia v. d. Haas 75 j. VOORSCHOTEN. „St. Laurentius". Zondag gaf de R.K. Harmonievereeniging haar jaarlijksche feestavond voor donateurs en begunstigers in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier on der leiding van den heer B. A. van Veen, directeur der harmonie. Zeer groot was de belangstelling voor dezen avond. De har monie had zich de medewerking verzekerd van de club „Vroolijke Jantjes". Nadat de I harmonie een marsch had geblezen sprak de weleerwaarde heer Parquin, Kapelaan alhier, de aanwezigen toe en dankte dona teurs en begunstigers voor de financieele steun, verleend aan de harmonie, want zon der financieele steun is het niet mogelijk de harmonie te doen blijven voortbestaan. Het verheugde spreker, dat de belangstel ling hedenavond zoo groot was en spr. wenschte allen een aangenamen avond toe. Daarna werden verschillende muzieknum mers ten gehooren gebracht. Het gezel schap „De vroolijke Jantjes" gaf verschil lende voordrachten, die de vroolijkheid on der de aanwezigen verhoogden en den lachlust opwerkten. Het was een zeer goed geslaagde avond. VOORHOUT. Tafeltennisclub D.E.S. Een prachtig resultaat is er Donderdag 23 December door D.E.S. behaald. Want de districtscompeti'tie- wedstrijd tegen Leiden, te kampioen van het vorig jaar is met 7—5 gewonnen. Dit is een mooi resultaat dat schitterende kansen schept voor een kampioenschap. De uitslagen volledig zijn: LeidenD.E.S. J. Mulder—N. v. d. Meij 20 Th. v. Dijk—Th. Lubbe 20 C. v. d. MeelH. v. d. Plas 02 D. DevileeC. v. Wouw 02 i W. v. d. PostC. v. d. Berg 11 J. v. DeventerP. v. Kampen 02 De vereeniging van Stompwijk en Veur. Blijkens het eindverslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot vereeniging van de gemeenten Veur en Stompwijk en toevoeging van ge deelte van de gemeente Stompwijk aan de gemeente Nootdorp werden in de afdeelingen der Kamer geen be zwaren tegen het ontwerp ingebracht. wijziging van artikel 11 van de verorde ning „Leveringsvoorwaarden". Voorstel tot wijziging vaui het besluit van 9 Juni 1937 (benoeming van capitulamten). Voorstel tot aanvulling van het besluit, waarbij werd vastgesteld de jaarwedde van de assis tent-boekhouder bij de bedrijven. Behan deling van de bedrijfsbegrooting voor de Lichtbedrijven dienst 1938. Wijziging be drijfsbegrooting 1937 en gemeentebegroo- tingen 1937. VEUR. Geboren: Antonius Cornelis Marie, x. van F. W. M. Togni en Th. H. Schroder. Ondertrouwd: H. D. Knook en G. J. ter Weele. WASSENAAR Been gebroken. Op een voetbalterrein aan den Buurtweg, struikelde de 22-jarige S. uit Den Haag, speler van V.V.L., zooda nig, dat hij het rechteronderbeeh brak. Na eerste hulpverleening doordr. Doelman is S. overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag. Een kerst-eend gestolen. Door de po litie alhier werden drie jongens staande gehouden, die in het bezit bleken van een eend, welke ontvreemd was uii de vijver van kasteel „Oud-Wassenaar". Tegen de jongens, de 17-jarige M. en de 15- en 16-jarige broertjes de M., allen uit Den Haag, is proces-verbaal opgemaakt, terzake overtreding van de jachtwet, dief stal in vereeniging en het noodeloos kwel lend vervoer van een dier. HOOGMADE, 5—7 Overleden: Elisabeth Alberdina Faa- sen, oud 68 jaar gehuwd met J. Uitendaal. Geboren: Petrus Johannes, z. van H. J v. d. Lans en J. S. v. d. Zon. Maria I Gijsbertha, d. van Th. Groenen en M. J. A. Schrama. Theodorus Johannes, z. van C. I Bakker en C. van Steijn. STOMPWIJK. Diefstal. Door den heer v. d. Z., wo nende te Veur, werd bij de politie te Stomp wijk aangifte gedaan van diefstal van een 7-tal broeiramen van zijn tuin aan den Stompwijkschen weg. De politie stelt een onderzoek in. Biljartwedstrijd. Voor de nederlaag wedstrijden speelden in het Café van den heer J. Al te Veur de beide 2e vijftallen van K.D.O. en „De Spil" uit Den Haag. Deze wedstrijd eindigde met een 7—3 over winning voor K.D.O. Geboren: Jacobus Engelbertus Johan- nus, z. van J. Th. C. van Rijn en J. M. J. Boere. STOMPWIJKVEUR. Gemeenteraad. Donderdag 30 Decem ber a.s. komen de Raden der Gemeente Stompwijk en Veur in openbare gecombi neerde vergadering bijeen, des avonds te 7.30. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met het Centraal Bureau voor Verificatie en financieele Adviezen voor de controle van de bedrijfsadministratie. Voorstel tot Kerstfeest. Gistermiddag hebben de kinderen van de leden van den Volksbond op prettige wijze het Kerstfeest gevierd in de zaal van café Witteman. De zaal was versiert met Kerstboom en Krststalletje. Nadat de kinderen eerst eenige Kerst liedjes hadden gezongen, verhaalde de geestel. adviseur een legende, hoe de her dertjes van Bethlehem in den Krstnacht bij de geboorten van het Kerstkindje, naar den stal gingen en daar bij Onze Lieve Heer gebeden hebben, hoe die arme her ders toen een huisje hebben opgezocht, want O. L. Heer kon toch niet zoo'n stal blijven en hoe O. L. Heer hen daar voor heeft beloond. Zoo zijn wij gisteren ook bij het Kerstkribbetje in het kribbetje gaan bidden en ook wij zullen daar wel voor beloond worden, want, aldus spr., er zijn hier menschen geweest, die zijn zoo goed geweest, die hebben gezorgd dat jullie vandaag zoo een mooi Kerstfeest kunnen vieren, maar nu moeten jullie daar ook wat voor doen. Als jullie nü morgen alle maal te Communie gaan, dan moeten jul lie na de H. Communie goed bidden voor degenen, die dit gegeven hebben. Daarna werden de kinderen goed onthaald op cho colademelk met koek, wat allen zich goed lieten smaken. Toen kreeg ieder nog een kerstkrans van chocolade, een sinaasappel, een reep en een krentenbol. Nadat de geestel. adv. een „Onze Va der" en „Weesgegroet" had gebeden en nog een klein kindergebedje: Onze Lieve Heertje, maak dat wij allen zoo braaf mo gen blijven als het Kerstkindje ons tot voorbeeld geweest is, gingen allen zeer ge lukkig naar huis toe. Het bestuur zegt allen hartelijk dank voor de gaven om dit kinderfeest goed te doen slagen. BODEGRAVEN. Twee gouden jubilarissen. Gisteren, tweeden Kerstdag, werd in onze parochie het feit herdacht, dat de heeren B. Kraan en J. Regtvoort vóór vijf tig jaar als lid van het R.-K. zangkoor wer den aangenomen. Des morgens werd tot hunne intentie de Hoogmis opgedragen. Door het zangkoor werd de driestemmige Mis véin Jan Nieland uitgevoerd (in ho- i norem Sancti Jacobi), terwijl na de H. Mis de Kerstcantate van Mosmano werd uitgevoerd onder voortreffelijke leiding van den directeur, den heer J. M. Kouwenho- ven. Na de H. Mis werd de receptie ge houden. De zaal van het parochiehuis was geheel bezet met belangstellende^ toen de heer Kouwenhoven in gloedvolle be woordingen de jubilarissen toesprak, en na mens het R.-K. zangkoor beiden een enve loppe met inhoud aanbood, vergezeld gaan de met de beste wenschen voor de feestvie renden en hun families. Nadien sprak de zeereerw. pastoor, mede namens de gehee- le parochie, woorden van gelukwensch, en schetste op treffende wijze de zoo juist gezongen cantate waarin het zoo mooie „Gloria irl exxelsis Deo" bezongen werd. Spr. uitte zijn groote dankbaarheid voor alle opoffering en moeite, gedurende deze vijftig jaren, door beide zangers, ter eere van God, gedaan. Er werd een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot feliciteeren, waar we o.m. opmerkten den weleerw. kapelaan W. de Lange, den weleerw. heer H. Kuipers, zoon van de parochie, het kerk- en armbe stuur,, leden van de St. Vincentiusvereeni- ging, leden vóui het R -K. Zangkoor enz. Ten slotte bleven de jubilarissen met hunne familie sen de gencodigden nog eeni gen tijd bijeen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag a.s., des na middags 2 uur. Aganda: 1. Opening. 2. Vast stelling der notulen. 3. Ingekomen stuk ken. 4. Nader voorstel inzake het raadsbe sluit tot verstrekking van een geldleening ten behoeve van de stichting van een zwembad. 5. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N.V. „Gekro" te Overschie, inzake de destructie van vee, en vleesch. De heer E. A. Bogaart ernstig ziek. Het hoofd der par. school, de heer E. A. Bogaart is sinds enkele weken ernstig on gesteld. De heer Bogaart is opgenomen in het St. Elisabethgesticht te Leiden en is voorzien van de laatste H.H. Sacramen ten NIEUWKOOP. IJsclub „Ijsvermaak'.' In hotel „Wa tersport" alhier hield de Zuideindsche IJs club „Ijsvermaak" haar jaarvergadering. Na opening en notulen bleek uit het jaar verslag van den penningmeester dat er een batig saldo aanwezig was van 223.04. Tot leden van het bestuur werden herko zen de heeren S. H. van de Loo en W. de Rooij, terwijl tot voorzitter werd gekozen de heer W. van Koert, zulks in de plaats van den heer J. Woerde die om gezond heidsredenen zich niet meer beschikbaar stelde. Tot de heer Woerde wordt een woord van dank gesproken voor zijn verdiensten als voorzitter, waaran hij tot eere-voor- zitter wordt benoemd. Besloten wordt een bedrag van 25.uit te trekken voor aan schafing van materiaal. De rondvraag leverde geen noemens- nieuws waarna sluiting volgde. ROELOFARENDSVEEN. Blindenbond. De R.K. Blindenbond „St. Odila", afd. Leiden en Omstreken, organi seert Donderdag 30 December in het Pan- cratiusgebouw een groote propaganda- avond. Vertoond zal worden de film: „Het licht inwendig", wat een beeld geeft van alles wat in de katholieke blindenwereld geschiedt. Een blinde dame zal het ma- chineschrijven demonstreeren. Het ope ningswoord zal gesproken worden door den ezreerw. heer pastoor Onel. Door een blinden spreker zal doel en streven van den bond uiteen worden gezet. Het zang koor zal dezen avond met verschillende nummers opluisteren. Des middags is er een kindervoorstelling, aanvang 3.30. En tree 5 cent, des avonds opening der zaéil 7 uur, aanvang 7.30, entree 25 cent. Stelt u deze blinden niet te leur en toont uw medeleven door deze avond bij te wonen. Zij zullen u er ten allen tijde dankbaar voor zijn. „Ingesneeuwd". Voor een uitverkocht huis werd gisterenavond in de St. Pancra- tius-zaal de eerste opvoering van deze Kerst-revue gespeeld. Kap. Buys, die de aanwezigen verwelkomde, moest jammer lijke mededeeling doen dat de regisseur de heer Th. Wesselman plotseling ziek was ge worden, wat ongetwijfeld een groote han dicap was. Gelukkig wist de tooneelclub zich met succes door de talrijke moeilijkheden heen te slaan, hoewel niet belet kon worden dat de pauzes wat lang duuurden. Zoo is dan Roelofarendsveen gisteravond voor het eerst getuige geweest van tooneel- bespeling door dames en heeren. Deze nieuwe ontwikkeling op het tooneel biedt vele en andere mogelijkheden dan we tot nu toe gewend waren, en in de toekomst hoopen we ook de dames nog eens meer op de planken te zien verschijnen. Het is moeilijk om in dit bericht uitvoe ringen in te gaan op de waarde en de be- teekenis van dit nieuwe Kerst-spel. We kun nen echter wel zeggen, dat we van vele toeschouwers mochten vernemen, dat de re vue zeer in de smaak was gevallen. Bij de apotheose dankte Kap. Buys na mens alle aanwezigen de dames en heeren die met zooveel succes de hun toebedeelde rollen hadden gespeeld. Een bijzonder woord '»an hulde bracht Vice-Praeses aan de schrij ver van dit stuk de heer Henk de Jong, en. hoopte dat na Roelofsarendsveen nog vele andere plaatsen mochten volgen. Dnsdagavond om half acht wordt de tweede opvoering gegeven. De entree-prij zen zijn iets gewijzigd. De 1ste rang f 0.40 en 2de rang 0.30, verhoogd met 20% ver makelij ksheidsbelasting. Degenen, die gis terenavond geen toegangsbewijs meer kon den verkrijgen, komen natuurlijk vast en ?eker Dinsdagavond terug. Donkere Zuidkade. Vrijdagavond om tien uur is mej. V. door de groote duister nis in de bekende buurt van de turfschuur misleid in de diepe sloot langs de kade terecht gekomen. Het gelukte haar geluk kig nog de graskant te pakken te krijgen, waar enkele omwonenden op haar hulp geroep ijlings kwamen toegesneld en haar op het droge brachten. De kerst-inkoopen dreven op het water rond, welke later kon den opgevischt worden. Reeds meermalen zijn er stemmen opgegaan om verbetering te krijgen in de verlichtingstoestand daar ter plaatse. Moge dit ongeval dat deze keer nog goed afliep, een aanleiding zijn dat er in de naaste toekomst een betere verlich ting op de Zuidkade worde aangebracht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3