MAANDAG 27 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 clubnamen heelemal geen prijs meer stel de". Waarom moest in 1926 een contract af stuiten op een bepaling, die in 1936 haar rechtskracht geheel scheen verloren te hebben, terwijl de omstandigheden geen zier waren veranderd? Begrijpen wie wil. Over dit gewijzigde standpunt heeft de K N. V. B. nimmer een verklaring gegeven. Wedstrijden tegen buitenlanders. De R. K. F. heeft altijd een vrij verkeer van de katholieke clubs uit de onderscheidene lan den als voorwaarde gesteld, zonder welke elke overeenkomst onmogelijk was. Reeds tijdens de eerste besprekingen in 2916 te 's-Bosch is deze verklaring monde ling afgelegd. Het toenmalige K. N. V. B.- bestuur had geen enkel bezwaar dit vrije verkeer toe te laten; het wilde alleen je gens de FIFA gedekt zijn, en daarom kwam art. 12 in het contract. De zeer royale toezegging van het toen malige K. N. V. B.-bestuur dat het dit vrije verkeer niets in den weg zou leggen en de overtuiging dat deze mondelinge toezegging ook even loyaal zou worden uit gevoerd, heeft het R. K. F.-bestuur doen besluiten met de opname van deze bepaling genoegen te nemen. De R. K. F. had geen enkel motief om aan de goede trouw te twijfelen. En de his torie van de eerste jaren heeft bewezen, dat zij goed heeft gezien. De conferentie tusschen K. N. V. B. en R. K. F. in November 1922 gehouden (zie bro chure pag. 19) bewijst trouwens dat het sportverkeer tusschen de katholieke clubs in versohillende landen vrij regelmatig be stond! De zaak was echter zoo: in de K. N. V. B.-leiding hadden tusschen de jaren 1916 en 1922 belangrijke veranderingen plaats gegrepen. En de nieuwe leiding was blijk baar met de toezeggingen van 1916 niet volledig op de hoogte. Ze hield zich althans zoo. We willen hier er nog ten overvloede op wijzen, dat in de eerste jaren van de over eenkomst wedstrijden werden gespeeld tusschen een K. N. V. B.-overgangselftal (uit spelers van de toenmalige overgangs klasse bestaande) en een R. K. F.-elftal en dat een afgevaardigde wederzijds de alge- rneene vergaderingen bezocht. Inlichtingen aan de R. K. F. In het ant woord aan de bondsvergadering gegeven staat te lezen: „inlichtingen nopens de on gerechtigdheid van spelers worden aan de R K. F. niet verstrekt, omdat 'zulks geen doel kan hebben bij het ontbreken van be palingen, welke een door den K. N. V. B. uitgesloten spelers ook uitsluiten van wed strijden ressorteerende onder de R.K.F." Welnu, deze verklaring is er fataal naast! We mogen en willen by het K. N. V. B.- bestuur geen enkele kwade trouw veron derstellen, maar dan mogen we toch zeker wel vaststellen, dat hij erbarmelijk slecht op de hoogte is. Veel slechter dan de leden van'de onder hem ressorteerende vereenigingen. Want die weten het wel! Het heeft de R. K. F. nimmer kunnen schelen of in de K. N. W. B.-wedstrijden spelers uitkomen, die voor den K. N. V. B. ongerechtigd zijn. Neen, daarin zit de kwestie niet. Maar de R. K. F. had zelf bepalingen ge maakt en deze meermalen in de Sport-Il- lustratie (die het K. N. V.-bestuur toch schijnbaar wel leest!) gepubliceerd, die een speler in de R.K.F. ongerechtigd verklaar den, indien deze speler na eerst in R. K. F.- verband te hebben gespeeld in hetzelfde seizoen naar den K. N. V. B. overging en daarna in dat seizoen weer in R. K. F.-ver- band uitkwam. Daar ging de zaak om! En ten einde ze kerheid te hebben of een speler wel in K. N. V. B.-verband uitgekomen was, (wed strijdverslagen zijn in deze geen officieele gids) vroeg de R. K. F. meermalen inlich tingen bij den K. N. V. B., welke inlich tingen halsstarrig werden geweigerd. De R. K. F. stelde prijs op orde in de voetbalwereld! Maar de K. N. V. B. wilde deze orde, blijkbaar niet en daarom is de K. N. V. B. schuldig aan ongewenschte toe standen in de Nederlandsche voetbalwe reld. Zoo werkte de K. N. V. B, door het wei geren van inlichtingen zelfs het geknoei in de hand! En dat wil zich dan vrijpleiten! En be schuldigingen terugkaatsen. Chicanes! en niets dan 'chicanes! Ggeen verweer van des EL, N. V. B. In zyn antwoord doet de K. N. V. B. het zeer suggestief voorkomen, dat de R. K. F. een gunst eou hebben gevraagd. De R. K. F. maakte in de brochure aan geheel Nederland duidelijk, dat het niet gaat om een gunst, maar om ordening in de voetbalmaatschappij. Het bestuur van den Koninklijke Bond R.-K, Sportver. „Van Nispen". Zondag j.l. speelde alleen ons eerste thuis en wel tegen Alphensche Boys wat een gelijk spel bracht waarmee „Van Nis- pen" dubbel tevreden mag zijn. Als er om 2 uur begonnen wordt, heeft „Van Nis pen" een invaller-back, welke goed vol daan heeft Als er afgetrapt is, plaatst de rechts uiterst naar den midvoor, die op zijn beurt op fraaie wijze scoort (10). Direct daarop een snelle uitval van den links uiterst, die goed naar den midvaar plaatst, die onberispelijk scoort (20). Het laat zich aanzien, dat het een inmaakpartijtje wordt, maar de Boys denken er anders over. Met vlugge open aanvallen bestoken de Alphen-bewoners de Van Nispen-veste en al spoedig weten zij dit met een mooi doelpunt te bekronen (21). Als ieder denkt, dat met dezen stand rust zal ingaan, maakt een der zwarte backs hands, welke door den „A. B." in een doelpunt wordt om geeft blijk dat het van de brochure doel noch strekking begrepen heeft! Achter een lange uiteenrafeling van onwelwillendhe den .waarover beneden) tracht hy de ar moede van zijn weerleggingen te verber gen. De R. K. F. het zij hier nogmaals uit-- drukkelijk gezegd wil slechts in onder ling overleg: regelen, waar regeling in het belang van de voetbalsport, die de K. N. V. B. moet dienen, geboden is. De K-. N. V. B. wil blijkbaar de realiteit niet zien! Het kan de R. K. F. heusch niet schelen met welk college ongewenschte toestanden in de voetbalmaatschappij uit de wereld moeten worden geholpen. Wa ren er wantoestanden tusschen R. K. F. en Arbeiderssportbond, tusschen R. K. F. en Ghristelijken of Joodschen Sportbond, de R K». F. zou eveneens om regeling verzoe ken. De R. K'. F. wil hier nogmaals ver klaren, dat ze de neutrale sport als zooda nig waardeert en allen eerbied heeft voor hetgeen daar sporttechnisch wordt be reikt, maar zij blijft op grond van het Bis schoppelijk Mandement van 1933 van oor deel, dat sportorganisaties op niet-katho- lieken grondslag voor katholieken als zoo danig te veroordeelen zijn. Samenwerking is altijd mogelijk en noo- dig, indien er uitwassen ontstaan, of indien gevaar dreigt. Ook op sociaal-economisch terrein, ook op gebied van de Nederl.- padvinderij en de Wandelsport bestaat in de topleiding sa menwerking. Zelfs de Roode Kruis-afdee- lingen van landen, die tegen elkaar oor log voeren, werken samen. Hoofdzaak is dat men wederzijds samenwerking wil! Thans is de situatie aldus: dat straffen door den K. N. V. B. of R. K. F. opgelegd alle effect missen, omdat de spelers onge straft in de andere organisaties kunnen uit komen; dat spelers op de beroepslijst ge plaatst door den eenen bond, rustig in den anderen kunnen spelen, enz. Dat door dezen wantoestand ook het sportieve element verloren gaat, spreekt vanzelf. Niet alleen tot schade van het prestige van beide bonden, maar ook tot sch,ade van de clubs. Want het zyn deze, die van bestraffing van voetbalvlegels in andere vereenigin gen, niet die voordeelen kunnen plukken, die er naar den aard aan verbonden moes ten zijn! Want de voetbalvlegels gunnen hun technische en tactische bekwaamhe den, hun volledige wedstrijdtraining in den anderen bond rustig onderhouden, en wan neer ze weer vrij zijn van straf, hun eigen club aan de degradatie helpen ontsnappen of aan een kampioenschap helpen! Dit zijn realiteiten, die met veel voor beelden zijn te illustreeren. En daarom zijn de ongewenschte toe standen in de Nederlandsche voetbalwe reld in strijd met de sport, in strijd met het bondsprestige, in strijd met de club belangen. Dit aan te toonen is de bedoeling van de brochure. Het K. N, V. B.-bestuur heeft dit niet kunnen weerleggen en heeft door zijn ar moedig betoog zichzelf daardoor tegenover geheel Nederland te kijk gezet. C. Rest ons nog antwoord op het 3e deel van het verweer van den K. N. V. B.: „over de onwelwillende sfeer", die in R. K. F.-kringen zou heerschen t.o.v. den K. N. V. B. Met verbazing constateert het R. K. F.- bestuur, dat de „K. N. V. B." voor het af sluiten van een contract noodzakelijk acht de aanwezigheid van een welwillende sfeer bij beide organisaties. Een dergelijke wel willende sfeer miste de „R. K. F." bij den „K. N. V. R." reeds sedert 1926, de eerder gepubliceerde brochure getuigt daarvan voldoende. De K. N. V. B. moet zich wel zeer zwak voelen in zijn argumentatie, dat hij een zeer groot deel van zijn antwoord meent te moeten wyden niet aan een zakelijke weerlegging van de in de R. K. F.-bro- churen gewraakte feiten, maar aan een op somming van citaten, die geheel en al bui ten de onderhavige kwestie staan, en daar mede in het geheel niets, maar dan ook niets, te maken hebben. Al zou het inderdaad juist" zyn, wat de K. N V. B. uit eenige uit hun verband ge rukte citaten concludeert: „dat er in R. K. F.-kringen een onwelwillende sfeer t.o.v. den K. N. V. B. heerscht": dan zou dit nóg reen reden mogen en kunnen zijn, om te weigeren wantoestanden door onderlinge samenwerking uit den weg te ruimen. Daarover gaat het en over niets anders: door samenwerking van de top-organisa- ties te komen tot een gezonde sportiviteit voor voetballend Nederland. Als de K. N. V. B. deze samenwerking niet wil om gezochte motieven, die geheel buiten de zaak omgaan, geeft hij blijk van een bedenkelijke hooghartigheid. Als de K. N. V. B. het pogen van de R. K. F., om tot een sportieve overeen komst te geraken smalend en hooghartig betitelt als 'n „hunkeren naar samenwer- gezet Na rust komt Alphensche Boys ge weldig opzetten van Van Nispen moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Bij een dier aanvallen maakt de rechts half hands wat ook weer in een doel punt wordt omgezet (32). Het ziet er voor de zwarten niet rooskleurig uit. Als er nog een minuut of tien te spelen is, wordt de midvoor zwaar gehinderd, waar uit een tsrafschop volgt, welke de links binnen door een haag van speler in een doelpunt omzet (33). Aldus kwam dan het einde van dezen door Van Nispen slecht gespeelen wedstrijd. R.K. Sportver, „Aïph. Boys" Het eerste elftal wist in een op hoog peil staande n en zeer sportieven wedstrijd tegen v. Nispen, een gelijk spel te beha len; eindstand 33. Indien de boys zoo blijven spelen en vooral de voorhoede, kan er nog menig puntje verzameld worden. ken", dan moge de K. N. V. B. weten, dat de R. K. F. als sportbond er inderdaad naar hunkert, om van hoogerhand aan haar le den een voorbeeld van sportiviteit te ge ven: dan zal de R. K. F. het blijven betreu ren, dat de leiders van den K. N. V. B. zich niet tot eenzelfde sportieve hoogte hebben kunnen opwerken. Verlangt de K. N. V. B. nog een antwoord op de door hem gewraakte citaten? Wel nu: Het doet ons vreemd aan, dat deze ci taten, dienst moeten doen, om een „onwel willende" sfeer te bewijzen, voor een groot deel geput werden uit 'n brochure, die reeds op ruime basis was verspreid, voor dat de vroegere onderhandelingen werden aangeknoopt. Toen scheen klaarblijkelijk de „onwelwillende" sfeer uit de brochure nog niet te spreken; maar nu de Katho lieke sportorganisatie is uitgegroeid tot een bond van bijna 50.000 leden: nu de K. N. V. B. alle middelen te baat moet nemen, om aan dat „Roomsche gevaar" het hoofd te bieden (M. V. V.Maastricht!!): nu moet óók die brochure uit het stof gehaald worden, om als bewijs te dienen, dat de ge- wenschte „sfeer" tot onderhandelen aan R.K.F.-zijde ontbreekt. Als men vroeger in de K. N. V. B.-lei ding klaarblijkelijk in die brochure géén aanleiding vond, om onderhandelingen af te wijzen, is de vraag gewettigd, of moge lijk bij sommige K. N. V. B.-bestuurderen de „welwillende sfeer" is omgeslagen? En wat de latere uitlatingen van het Hoogwaardig Episcopaat betreft: Heeft de K. N. B. V. nooit gelezen, dat óók de sportredacteur van een liberaal Neder- landsch weekblad heeft geschreven: „Het loopt mis met de ontwikkeling van de voet balsport: werkelijke leiders hebben bij die ontwikkeling ontbroken bij den Nederl. Voetbalbond valt van een principieele lei ding niets te bespeuren; in haar huidige ontwikkeling acht ik de voetbalsport een werkelijk nadeel èn voor het individueel èn voor het algemeen belang: en dit alles is voornamelijk een gevolg van een wanhopig gebrek aan goede leiding". Inderdaad: het is hard voor den neutra len K. N. V. B. een dergelijk oordeel te hoo- ren uitspreken van neutrale zijde. Maar als men aan die zijde zóó oordeelt, dan moet men in K. N. V. B.-kringen ook kunnen begrijpen, dat het Hoogste Kerkelijke Ge zag, vertegenwoordigd in ons doorluchtig Episcopaat, voortgaat met de Roomsche jongens te waarschuwen, tevens hun ouders, tegen de gevaren van de neutrale sportvereenigingen. En dan kunnen die bestuurderen van de Spiegelstraat zich aanmatigen, om een oor deel te vormen over datgene, wat op zede lijk gebied voor onze Roomsche jongens ge vaarlijk is of niet; dan kunnen diezelfde heeren blijk geven van hun onkunde en onbelezenheid, door de gangbare uitdrukking van „Roomsche politiek" te verdraaien en daaraan (moed willig?) de conclusie verbinden, dat Room sche sportvereenigingen aan „politiek" zou den doen; dan kujinen diezelfde heeren, die op hun godsdienstige neutraliteit prat gaan, zich nu opwerpen tot de officeeïe verklaarders van het Bisschoppelijk sport - mandement, en daaraan een interpretatie geven, die kant noch wal raakt: De duizenden in den lande zullen hun conclusies trekken, die niet anders kunnen luiden dan deze: 1. De Bisschoppen, de door God gestel de Leiders over het katholieke volk, ach ten de neutrale sportvereenigingen een ge vaar voor Katholieke jeugd en gebieden hun, om zich in geen enkelen vorm met deze neutrale sportvereenigingen in te laten. 2. De Katholieke Sportorganisatie zal dus de haar toegewezen taak slechts dan naar behooren vervullen, indien zij de Katholieke jeugd blijft samenbrengen in eigen sportvereenigingen, waar bescher ming van geloof en zeden ten volle ge waarborgd zijn. 3. Met erkenning van het bestaansrecht van beide sportorganisaties zullen K.N.V.B. en R.K.F. door een sportieve overeenkomst in de topleiding de sportbelangen dienen van geheel voetballehr Nederland 4. Indien een van beide sportorganisa ties hoghartig zulk een overeenkomst afwijst, is zij, en zij alleen schuldig aan de wantoestanden op sportgebeid. En mogen dan tenslotte de bestuurderen van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond begrijpen, dat hun antwoord op de R.K.F.-brochure: 1. Niet „Koninklijk" was, maar benepen en kleingeestig. 2. Niet „Nederlandsch" was, want het weigerde de gezonde samenwerking met 50.000 katholieke voetballers in een land, waar 1/3 van de bevolking katholiek is. 3. Een „Voetbalbond onwaardig, om dat sportieve overwegingen daarin niet ge golden hebben. Wij laten het antwoord van den K.N.V.B. met een gerust hart ter beoordeeling over aan sportief Nederland. R.K. Sportver. „Bos" Om 12 uur speelde Dos III tegen VCH uit Hoogmade. Nadat de stand langen tijd 11 was geweest, wisten de Hoogmade- naars tenslotte de score in hun voordeel te brengen, waardoor het einde kwam met 3—1. Dos b speelde uit tegen Lisse b en de punten kwamen mee naar huis toe (30). Dos II heeft tegen SJC II een kwade dobber gehad, wat overigens ook mocht verwacht worden. De Noordwijkers waren over het geheel iets sterker dan de Dos- reserven, en reeds in de eerste helft brach ten zij den stand op 21 in hun voordeel. Na de rust hebben we langen tijd een spannende partij gezien, waarin Dos hard nekkig vocht om den gelijkmaker. De voorhoede vermocht echter niet beter te spelen dan de verdediging van SJC toe liet, en Dos kon dan ook niet meer scoren. In het bijzonder mogen wij hier toch wel UIT HET LEIDSCH DISTRICT Proef-wedstrijden Junioren Er heerschte 2den Kerstdag een gezelli ge sfeer op het Sportparkt van Docos. Een flink aantal sportliefhebbers was tegen woordig, w.o. wij den geestel. adv. van het district, rector L. Beune en den geestelijk adv. van Docos, pater W. de Leeuw, op merkten en vele bestuurders van ver eenigingen en district. Om 1.15 uur speelde SNA a tegen Proef- elftal I. In den beginne waren de SNA-ers wel beter op dreef, maar spoedig bleek, dat het Proefelftal meer ingespeeld raakte, hetgeen de 20-voorsprong voor de rust ook wel weergeeft. Na de thee was het meer een gelijk op gaande strijd, waarbij het einde met een 4—0 voor het Proefelftal eindigde. Hierop verscheen Doqos a tegen Proef elftal IJ in het veld. Docos is een van de sterkte elftallen, zoodat hier voor de hand lag, dat het Proefelftal het niet te best zou hebben. Een geweldige spurt werd in gezet, doch het spel viel ons niet mee- Hoewel Docos in den beginne een schitte rend doelpunt maakte, kon zij niet verhin deren, dat ook het Proefelftal een onhoud baar doelpunt scoorde (11). Even voor de rust viel v. Henegouwen van Docos uit, doordat hij zijn dijbeen verrekte. Dit was al dadelijk zichtbaar, daar het Proefelftal iets in de meerderheid kwam. Tenslotte viel W. de Roo ook uit wegens een lichte beenblessure. De rust brak ongewijzigd, aan. Na de thee waren er 2 invallers bij Docos, hetgeen wel zichtbaar was. Het Proefelftal maakte tenslotte de winnende goal (21), waar het dan by bleef. In dien Docos compleet was gebleven, geloo- ven wij niet, dat het Proefelftal had ge wonnen, maar toch wij van dezen wed strijd meer verwacht. Het zal voor de Ju nioren-commissie een moeilijke taak zijn om uit de 44 hardwerkende jongens de 22 beste te kiezen, doch hun ervaring komt hierbij ten goede. In het nummer van Woensdagavond wor den de gekozenen vermeld. Inmiddels onzen dang aan het Docos-be- stuur voor de goede organisatie, en niet minder aan onze arbiters en aan allen, die zich dienstzaar hebben gemaakt voor het slagen van deze wedstrijden. vermelden het fraaie werk der Dos-verde- diging en vooral in de tweede helft. Dat SJC in de laatste minuten toch nog een, zeer vermocht te doelpunten, was het ge volg van een algeheele inzinking van de ploeg, toen ze zag dat het onmogelijk was den stand gelijk te krijgen. Zoo kwam het einde met 3—1 voor SJC. R.-K. Sportver. „S. N. A." 't Is ons eerste elftal, tegen de ver wachting in, gelukt het sterke Foreholte I met een 5—3 nederlaag naar huis te stu ren. In de eerste helft was 't een gelijk op gaande strijd, met beide doelen voortdu rend in gevaar. Ondnaks 't zware terrein werd in hoog tempo gespeeld. Rust 11. De thee scheen onze jongens goed gedaan te hebben, want zq pakten de zaken veel beter aan wat hun 2 doelpimten oplever de. Geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 5Vlak voor het einde kwam Fore holte sterk in de meerderheid en wist nog tweemaal te doelpunten. Alzoo kwam het einde van een in prettige verstandhouding gespeelden wedstrijd. Rest nog te vermelden dat de leiding bij den heer Caspers in uit stekende handen was. Bravo boys. Zooals de stand momenteel staat is er nog niets verloren. Maar dan moet er ook met het zelfde vuur gespeeld worden als in deze wedstrijd. We rekenen op jullie. De a-ju nioren konden het op Docos tegen een sterke combinatie niet bolwerken en ver loren met 42. 'n Heel goed resultaat. De b-junioren moesten op bezoek bij WL waar de puntjes broederlijk werden ge deeld. Alles bij elkaar genomen geen slech te dag voor S. N. A. R.K. Sportver. „V.C.H." Op een zeer zwaar veld bond VCH den strijd aan tegen Dos III te Roelofarends- veen en er ontspint zich direct een vinni ge strijd met de doelen om beurten in ge vaar, maar de achterhoeden weten voor- loopig van opruimen en sommige momen ten moeten de kepers handelend optreden, zoodat de rust komt met blanken stand. De rust schijnt de spelers goed gedaan te heb ben en na eenige minuten neemt VCH de leidinge, maar kort daarop is het spel weer gelijk. Dit is het sein voor VCH om weer hard van leer te trekken en nu komt het goede spel weer voor den dag. Het wordt weer goed open gegooid, en het ge volg is twee doelpunten, kort na elkaar, zoodat de stand 31 voor VCH is. Dos geeft zich niet gewonnen en zet menigen goeden aanval op, maar backs en keeper weten het gevaar te bezwaren. VCH komt noch verschillende malen voor den kee per, maar weet den voorsprong niet meer te vergrooten. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren speelden Nic. Boys I op eigen terrein tegen Lisse IV. Voor de rust was het een gelijk opgaanden strijd, waarbij de Boys iets meer in den aanval, zoodat de rust kwam met 10 voor de Nic. Boys. Na de ruts brengt de midvoor den stand al heel spoedig op 30, waarna Nic. Boys het Lisser doel onophoudelijk blijven beko gelen. Nog eenmaal wisten de Boys nog een doelpunt te maken. De wedstrijd eindigde in een 40 overwinning voor Nic. Boys. R.K. Sportver. „St. Beraardus". St. Beraardus II, die gisteren bezoek had van „Unio" III uit Oudewater, wist zoo waar een overwinning te behalen van 20. Deze wedstrijd, die wat het spel betrof, op geen hoog peil stond (de koude was mis schien hiervan wel de oorzaak) was het aankijken nauwelijks waard, er waren maar enkele spelers in het veld, die werkelyk spel gaven. Kon. Nederlandsche Voetbalbond ALPHEN—ÜNITAS S—1 Nadat de thuisclub achtereenvolgens tot driemaal toe de leiding had genomen, wist Wels tijdens de laatste minuut van den strijd voor zijn flub de overwinning in de wacht te sleepen. De wedstrijd was over het geheel genomen het aanzien waard, aan beide zijden werd goed gespeeld, ter wijl het verloop, door tal van spannende momenten, werd afgewisseld. Dat Unitas tenslotte nog won, heeft deze club te dan ken aan den kleinen WeLs, die op prachtige wijze zyn medespelers in de gelegenheid bracht te doelpunten. De temperatuur langs de lijnen, maakte het verblijf aldaar voor het publiek verre van aangenaam, doch de spanning tijdens den strijd, deed velen dit leed vergeten. Even twee uur wordt afgetrapt. Alphen neemt het spel spoedig in handen en nau welijks zijn er 10 min. gespeeld of Beze- mer weet voor de thuisclub reeds het net te vinden (10). Eenigen tijd blijft A1-' phen nog eenig overwicht uitoefenen, doch daarna is het Unitas, dat door Jens den stand op gelijken voet brengt. Het verder verloop der eerste helft toont een sterk overwicht der thuisclub, waardoor de strijd meestal wordt afgewikkeld op de helft der bezoekers. Het begeerde doelpunt echter blijft uit, dank zij het uitstekend werk van den Unitas-doelman, die vele schoten naar behooren weet te verwerken. Reeds spoedig in de 2e helft krijgt Al phen een strafschop toegewezen, die door van Leeuwen onhoudbaar wordt benut. De vreugde hierover blijkt kort, want Wels weet, na zich op schitterende wijze vrijge maakt te hebben, weer gelijk te maken (2 2). Alphen 'komt dan geruimen tijd in <^e meerderheid, maar brengt het niet ver der dan een buitenspel-doelpunt van Vrise- koop. 10 Min. voor het einde bregt Goed hart den bal mooi op, waaruit Tuinenburg onhoudbaar inschiet (32). De laatste 5 min. legt Wels voor Unitas de overwinning neer na eerst zijn broer in de gelegenheid te hebben gestelde te doelpunten geeft hij in de laatste minuut Duinhouwer een niet. te missen kans om de winnende goal te scoren (3—4). Be uitslagen, AFDEELING I. Ie klasse: XerxesHermes DVS 51. 2e klasse A: ZFCZW 3—1, West Fri- sia—WFC 1—3. AFDEELING II. 2e klasse A: HW—Quick 3—1. 2e klasse B: UWHercules 40, ODS— Sliedrecht 23, AlphenUnitas 34. 3e klasse A: BMTScheveningen 13, LugdunumASC 63, Ona—Hillinen 51, RVC—Hillegom 3—2. 3e klasse C: VFC—Laakkwartier 22, Steeds HoogerDe Musschen 26, Mar- 'tinitOlympia 60. 4e klasse B: Oranje BlauwAlphia 25, VogelKranenburg 18. 4e klasse C: WIKBTC 35, De Jagers DSO 3—4. Res. 2e klasse A: VUC III—Olympia II 2—2. Res. 3e klasse A: UVS IIAlphia II 10, Bodegraven IILFC II 42, ADO IV Lugdunum II 40. AFDEELING III. Ie klasse: HengeloGo Ahead 2—3, PEC —NEC 1—2. AFDEELING IV. Ie klasse: LongaEindhoven 13, Ju liana—Willem II 4—3, PSV—BW 2—2, NACMW 60, NoadRoermond 43. AFDEELING V. Ie klasse: Hoogezand-Achilles 25, Leeu wardenBe Quick 1—2, VelocitasVeen- dam 05, Sneek'GVAV 15, Heeren veen HSC 7—2. ARGENTINIë UIT DEN ZUID- AMER1KAANSCHEN VOETBALBOND Om deel te kunnen nemen aan de wereldkampioenschappen te Parijs. Liever dan niet te kunnen deelnemen aan de komende wereldkampioenscha pen te Parijs, is Argentinië uit den Zuid-Amerikaanschen Voetbalbond ge treden. Zooals bekend heeft Argentinië, zij het na den officieelen sluitingsdatum, voor de wereldkampioenschappen ingeschreven en de F. I. F. A. heeft deze inschrijving aan vaard. De Zuid-Amerikaansche Voetbal bond waarbij Argentinië is aangesloten, heeft nog geenn beslisisng genomen inzake deelneming van bij dezen bond aangeslo ten landen. Deze beslissing zou waarschijn lijk op een vergadering op 10 Januari a.s. vallen, doch de F. I. F. A. heeft als uiter ste inschrijvingsdatum 30 December vast gesteld. Het is niet waarschijnlijk, dat de Zuid- Amerikaansche Voetbalbond voor dezen datum een vergadering zal kunnen bijeen roepen, zoodat dan verdere deelneming van Zuid-Amerikaansche voetballanden aan de wereldkampioenschappen uitgesloten zou zijn, uitgezonderd dan Brazilië, dat even eens op tijd heeft ingeschreven. Het is zeer wel mogelijk, dat ook Brazilië uit den Zuid-Amerikaanschen Bond zal treden, het geen een versterking voor de positie der F.I.F.A. en een ernstige verzwakking voor die van den Zuid-Amerikaanschen Voet balbond zou beteekenen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11