BINNENLAND RECHTZAKEN AGENDA DONDERDAG 23 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? ZACHTER. De Bill seint Verwachting: Zwakke tot matige Zuide lijke tot Westelijke wind, aanvankelijk be trokken, later tijdelijk opklarend, weinig of geen regen, iets zachter overdag. Hoogste barometerst.: 778.3 te Boedapest. Laagste bzarometerst.: 739.3 te Reykjavik. Het gebied van hoogeluchtdruk breidde zich over het geheele vasteland van West- Europa uit en nam nog aanzienlijk in be- teekenis toe. De kern, met standen boven 775 m.m. ligt over de Donaulanden (hoog- ste stand 778.3 te Boedapest), De IJsland- depressie trok verder Noord-Oost waarts en werd minder diep, een secundaire ont wikkelde zich echter ten Zuid-Westen van Ierland (laagste stand 739,3 te Reykja vik). In het geheele hoogednikgebied is de wind zwak en de lucht meest betrok ken met nevel of mist en plaatselijk lich ten neerslag. De hooge Alpenstations mel den droog weer echter met krachtige?! Noord-Westelij ken wind bij een tempera tuur van 7 tot 12 graden vorst. De warme luchtmassa's uit het Westen drongen ver der naar het Oosten door, zoodat de vorst uit geheel Frankrijk en uit West-Duitsch- land verdween. In Oost- en Midden Euro pa en in Scandinavië bleef de vorst plaat selijk nog streng. Op de Britsche Eilanden waaien matige Zuid-Westelijke winden bij gebroken lucht en temperaturen variee- rend tusschen 5 en 10 graden Celsius. Voor onze omgeving wordt tot Zuid-West of West ruimende wind verwacht, aanvankelijk nog be trokken met wellicht eenige mot regen, later opklarend. De tempe ratuur zal vermoedelijk overdag nog iets verder stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. 8.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.20 uur tot Vrijdagmorgen 7.39 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 24 Dec. voorin. 7.34 en nam. 7.54 uur. Maan op 23.38 uur Donderdagavond en onder 11.19 uur Vrijdagmorgen» NED. AANNEMERSBOND. Huldiging ir. Thijssen bij zijn aftreden als voorzitter» Gistermiddag is ir. W. M. T, Thijssen in „Gooiland" te Hilversum gehuldigd in ver band met zijn aftreden als voorzitter van den Ned. Aannemersbond en Patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland. Namens de 99 afdeelingen in het land werd den scheidenden voorzitter een ge schilderd portret aangeboden van de hand van Willy Sluyter, vergezeld van een al bum. Namens het personeel van den bond ontving ir. Thijssen een foto van het bonds- gebouw te Amsterdam met oorkonde. Burgemeester Lambooy, deelde mede. dat H.M. de Koningin de verdiensten van den heer Thijssen heeft willen erkennen door hem te benoemen tot ridder in de or de van Oranje Nassau en speldde persoon lijk den scheidenden voorzitter de versier selen op de borst. Na afloop der officieele huldiging, waarbij als sprekers optraden de heeren G. Elfferich, uit Overschie, plaats vervangend voorzitter en J. Lindenberch uit Wemeldinge, voorzitter der huldigingscom missie, werd in de foyers een druk bezochte receptie gehouden. Het aantal bloemstukken en telegram men en brieven uit heel het land was on telbaar. IN ROERMOND EN ROOSENDAAL KOMEN GARNIZOENEN. Na enkele geheime raadszittingen, heeft de burgemeester van Roermond in een be sloten zitting medegedeeld, dat thans defi nitief vaststaat, dat in Roermond een gar nizoen komt en wel een bataljon van 400 man plus een staf van 10 officieren. Er zal met spoed een kazerne worden ge bouwd, die komt te liggen aan de westelij ke Maasoever. De kosten van het bouwter rein komen voor rekening van de gemeente. Het rijk zal de bouw van de kazerne be kostigen. Voor het bruikbaar maken van het terrein, ophooging enz. zullen ruim vijf maanden noodig zijn. De aanbesteding der bouw zal In Januari 1938 plaats vinden. deze zitting is de geheimhouding over c z&ok opgeheven. In de Dinsdagmiddag gehouden raads vergadering deelde de burgemeester van Roosendaal mede, nadat ruim een uur in geheime vergadering was vergaderd, dat te Roosendaal gevestigd zal worden het 2e bataljon van het 3e regiment infanterie. Hiervoor heeft de gemeente zich het offer getroost om ongeveer 300 H.A. grond ter beschikking te stellen voor het bouwen van een kazerne en daarbij behoorende oefenter reinen. Het gevolg hiervan is dat hier een con tingent manschappen zal worden onder gebracht van ruim 400 man, waarvan 12 officieren en 50 tot 60 onderofficieren. „Volk" Reserve-officieren der infanterie en wiel rijders naar het korps beroeps officieren. Het hoofdbestuur der Algemeen Roomsch Katholieke Officiersvereeniging verzoekt oris opname van het volgende: Dagelijks bereiken ons secretariaat tal van brieven van reserve-officieren met verzoeken om inlichtingen betreffende de mogelijkheid tot het overgaan van reserve officieren der infanterie en der wielrijders naar het korps beroepsofficieren. Uit deze verzoeken blijkt, dat velen geen kennis heb ben genomen van de desbetreffende publi caties in de dagbladen: Het hoofdbestuur brengt mitsdien langs dezen weg ter kennis van belanghebben den, dat alle vereischte inlichtingen zijn te vinden in de Staatscourant van Woens dag 15 December (No. 242), waarbij er de aandacht op wordt gevestigd, dat gegadig den hunne verzoekschriften vóór 1 Ja nuari 1938 tot den Minister van Defensie moeten richten. DE GEMEENTERAAD VAN GOUDA. De gementëraad van Gouda kwam gister avond onder voorzitterschap van burge meester E. G. Gaarlandt voltallig bijeen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd op grond van de bezwaren van den Minister van Binnenlandsche Zaken ingetrokken het raadsbesluit tot verlaging van de huurwaarde van 2/3 tot 1/3 voor perceelen voor de uitoefening van het be drijf van houder van een koffiehuis en dergelijke voor de heffing van de perso- neele belasting. Op hun verzoek werd eervol ontslag ver leend aan den heer D. Dullemond als on derwijzer bij het buitengewoon onderwijs en aan den heer P. E. van BemmeJ, met ingang van 1 Juli a.s., als directeur en lee- raar van de Handelsavondschool. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening van 100.000 tegen een rente van 3 1/2 net voo» n-- fip 20 jaar met de Nutsspaarbank daar ter plaatse en tot het verleenen van een mi -htiging aan B. en W. om gedurende het eerste kwartaal 1938 kasgeldleeningen aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 700.000 en een rente van niet meer dan 5 pet. Aangenomen werden de voorstellen om afwijzend te beschikken op het adres van den R.-K. Bond voor Groote Gezinnen tot invoering van een met het kinderrijke ge zin rekening houdend tarief voor gas en electriciteit, tot afschaffing van den huur der electriciteitsmeters, tot het verleenen van medewerking voor de uitvoering van de spaarregeling voor den B-steun, tot in- selling van een bureau voor jeugdregistra- tie, tot verlaging van eenige rechten voor het gebruik van het openbaar slachthuis, tot verruiming van de verkoopgelegenheid voor viscnwindeis up ^a.c+^tigavunu van 10 uur tot half twaalf, tot intrekking van de toelage voor het personeel bij het buiten gewoon lager onderwijs en tot het doen band met de inrichting van „De Moriaan" tot museum. De Raad besloot verder tot aankoop van een aantal eigendommen tot een totaalbe drag van ƒ47120 in verband met den bouw van een tunnel tusschen Spoorstraat en Ridder van Catsweg en tot aankoop van eenige perceelen in de Boomgaardstraat ten behoeve van de saneering van die straat. n Bij de rondvraag heeft wethouder Koe mans, naar aanleiding van verschillende opmerkingen, medegedeeld, dat een uitge vaardigd verbod voor werkloozen en steun- trekkenden om zich des Donderdags op de veemarkt en de pluimveemarkt te be vinden, berust op een verkeerd begrijpen van een opdracht door een ambtenaar van, de Arbeidsbeurs en dat inmiddels de be treffende bepaling is ingetrokken. ('t Was ook al te dwaas! Heeft de be trokken ambtenaar niet een tekort aan gezond verstand? Red.). DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR GOUDA EN OMSTREKEN. Gisteravond kwam de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en Om streken in openbare vergadering bijeen. Deze zitting, die oorspronkelijk een fees telijk karakter zou dragen wegens het af scheid van het lid, den heer A. D. van Vreumingen, kreeg nu door het plotseling overlijden van dezen sympathieken man een droevig karakter. De stoel, waarin de overledene placht plaats te nemen, was om huld met een zen zwaar rouwkleed. De voorzitter, de heer Hermann A. Schreuder Sr. sprak een gedachtenisrede uit. Nadat deze rede door de leden staande aanhoord was, werden eenige oogenblikken wijdingsvolle stilte in acht genomen. De secretaris las vervolgens een adres van rouwbeklag voor, dat aan de nabe staanden verzonden zal worden. De Minister van Economische Zaken heeft de begrooting en de subsidies van de Kamer voor 1938 goedgekeurd. Op verzoek van den Minister werd de subsidie aan het Comité tot beteugeling van het cadeaustelsel geschrapt. Het verzoek van de Kamer voor Rijn land te Leiden om adhaesie aan een adres van deze Kamer aan den Minister betreffende de uitvoering der landbouw crisismaatregelen werd niet ingewilligd. De Minister heeft vergunning verleend tot vestiging van een slagerij aan J. C. Kool te Haastrecht en C. J. de Bruijn te Gouda. Deze vergunning werd geweigerd aan E. N, van de Bos teZwammerdam. De Minister acht de heffing van een le ges voor vernieuwing colportagevergun- ningen ad ƒ1. te hoog en wil deze stel len op 0.25. De Kamer heeft den minis ter geantwoord, dat dit bedrag in ver houding tot de ventvergunning, die in Gou da ook 1.bedraagt, niet te hoog is. Het voorstel van het bureau om deel te nemen in het Waarborgfonds voor de ten toonstelling van in bloei getrokken plan ten in 1938 te Bos o op tot een bedrag van 100— werd zonder discussie en zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Vergunningen inzake de wet op het af- betalingsbedrjjf werden verleend aan M. Boegheim, Gouda en Brouwer, Schoonho ven. De commissie tot nazien der geloofsbrie ven van de op 2 November gekozen leden der Kamer had de papieren in orde bevon den, zoodat ook htet nieuwe lid, de heer K. Korff, voorzitter van de Goudsche Winke- liersvereeniging, binnenkort zijn intrede in de Kamer zal doen. Met het uitspreken van den wensch „Ge lukkig Kerstmis en Nieuwjaar" sloot de voorzitter de vergadering. TAXE-GEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentrale 26 Decem ber 1937 t.m. 1 Januari 1938. Consumptie- melk regeeringscontract, taxegedeelte 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Over- melk regeerings-minimumprijs 6.40 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. FIRMA VAN DER ELST EN MATTHES FAILLIET. De Amsterdamsche Rechtbank heeft he den het faillissement van de firma van der Eist en Matthes en van de beide firmanten uitgesproken. De firma meende een vordering van onge veer 5.000.000 te hebben op het Duitsche Stikstof Syndicaat G.M.B.H., waartegen dit Duitsche syndicaat een vordering indiende van 2.500.000. Practisch zou er een vordering van on geveer ƒ2.400.000 van Van der Eist en Matthes op het Stikstof Syndicaat overblij ven. Dit werd echter betwist en, na een hierover gevoerde arbitrage werd de vorde ring der Nederlandsche firma afgewezen, terwijl de tegenvordering van de Duitschers tot een bedrag van 1.600.000 werd erkend. Hierdoor werd het passief van Van der Eist en Matthes opgevoerd tot bijna ƒ2.000.000 waartegenover een actief staat van onge veer 800.000. De firma heeft toen een dwangaccoord aan crediteuren aangeboden. De groote meerderheid der overige crediteuren was bereid dit te aanvaarden, doch het Duit sche syndicaat wilde hieraan echter niet medewerken, en onthield zich van stem ming, waardoor het accoord werd verwor- pen. De rechtbank heeft een commissie van crediteuren benoemd, bestaande uit de hee ren ir. Dover, directeur der Centrale Am- moniakfabriek te Weesp, mr. Ph. Veenho- ven te Hoogezand, liquidateur der N.V. Machinefabriek Bekkering, en mr. J. P. A. Jonker te den Haag als vertegenwoordiger van de groep Nederlandsche producenten. In zeldzame gevallen benoemt de recht bank een dergelijke commissie, welke tot taak heeft den curator van advies te die nen. De firma van der Eist en Matthes zal in het vonnis der rechtbank berusten. HAAGSCHE RECHTBANK. DE BURGEMEESTER VAN WAR MOND EN EEN AMBTENAAR VAN DE WERKLOOZENZORG TE WAR MOND OP SCHANDALIGE MANIER BELEEDIGD. Drie maanden gevangenisstraf geëischt. Hedenmorgen moest voor de Haagsche Rechtbank verschijnen de 57-jarige meu belmaker J. J. S. uit Warmond. Verdachte had aan den burgemeester van Warmond, den heer A. J. L Ketelaar, en aan den ambtenaar van de werkloozen- zorg J. H. Haverkort een brief geschreven, welks inhoud zoowel voor den burgemees ter als voor den ambtenaar zeer beleedi- gend was. Een aanklacht bij den Officier van Justitie was gevolgd en zoo werd deze zaak thans afgehandeld. Allereerst werd de beleedigende brief voorgelezen waar in verdachte z(jn grieven ten beste gaf, o.a. dat beide personen handelden uit hoof- vaardigheid net als koning Pharao. Ver der stonden er eenige persoonlijkheden in geschreven welke hier niets ter zake doen. Daarna ging het epistel verder met de woorden en de aanklacht, dat zoowel de burgemeester als de ambtenaar brood roof pleegden op hem (verdachte) en zijn gezin. Verdachte had het nog krasser ge zegd door het uitbuiting te noemen en bloed aftappen. Verder had verdachte nog een beschrijving gegeven van de noo- den en ziekten van zijn gezin. Nadat de burgemeester als getuige was gehoord ondervroeg de president Mr. Haga den verdachte: President: „Hoe kom je er bij om.. Verdachte, in de rede vallend: „Omdat ik er toe geprest werd." „Maar hoe vindt U. President: „Wat ik vind en denk gaat U niet aan." Verdachte: „Oh, niet...." President: „Maar toch zal ik U zeggen, dat ik het zeer onbehoorlijk en schandalig vind". Verdachte: „Maar kent u de oorzaken wel? Ik heb alleen maar mijn hart eens uitgestort en vind er niets beleedigends in. Ik werd er toe gedwongen, want wij moesten thuis rondkomen met 80 cent per hoofd en per week. President: Maar dan had je nog niet den burgemeester mogen beleedigen. Verdachte: „Oh, moet ik mij dan kapot laten maken." Requisitoir. Vervolgens was, nadat nog de tweede beleedigde Haverkort was gehoord, het woord aan den Officier van Justitie Jhr. Mr. v. Asch van Wijck, die een scherp re quisitoir hield. Spr. schetste verdachte als iemand, die al jaren last heeft gegeven. Deze lijdens weg duurt al zeer lang. Verdachte heeft op het gemeentehuis uit woede al eens een ruit ingegooid of geslagen. Het is iemand van agressieve woorden en daden. Amb tenaren moeten beschermd worden en be scherming kunnen zij vinden bij de recht bank. Het strafblad van den verdachte is niet fraai te noemen. Verschillende malen is hij reeds veroordeeld, de laatste maal heeft hij vijf maanden gevangenisstraf voorwaardelijk gekregen, zoodat hem toch wel verschillende kansen gegeven zijn en hij met zachtheid is behandeld. Er moet een eind aan gemaakt worden. Verdachte viel den Officier herhaalde malen in de rede, wat hem van den presi dent een ernstige waarschuwing kostte met de medeaeeling, dat als het nogmaals zou gebeuren, hij er uit gezet zou worden. De officier, verder gaande, zeide, dat ver dachte door prof. Carp was onderzocht naar zijn hersensgesteldheid. Het rapport dat deze deskundige had ingestuurd luidde, dat verdachte verminderd toerekeningsvatbaar ig. Daarmede wil spr. eenigszins rekening houden. Maar niettemin moet .er toch een eind komen aan de daden van dezen ver dachte. Na alle voor en tegens te hebben overwogen luidde de eisch een gevangenis straf voor den tijd van drie maanden en daarna ter beschikkingstelling van de regeering. President: „U klaagt over uw armoede, maar hoe komt het dan, dat u steeds geld hebt voor sterken drank?" Verdachte: „Dat krijg ik gratis van vrienden en bekenden, wie, doet er niet toe, maar ik vergeet dan mijn zorgen en verdriet". President: „Ik ruik het tenminste hier". Het woord was vervolgens aan den ver dediger van verdachte, mr. Spanjaard, die met klem op clementie aandrong met ver volging van de ter beschikkingstelling van de regeering. Nadat verdachte nog het laatste woord had gehad werd de uitspraak bepaald op over 14 dagen. lïesfauranf „Zomerzorg" LEIDEN - TELEFOON 124. Kerstmenu fl, 4.50 Huitres Impériales - Paté de Pole gras de Strasbourg Hors d'oeuvres savoureux - Real turtle - Fruite de rivlère au bleu See mousseline Pommes vapeurs selle de Che- vreuil nesselrode Dindonneau de Noël aux marrons compote riche Hornare en Bellevue See mayonnaise coeur de laitue - Glace de Noël - Abondance de fruits. Donderdag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen", Solist Nicolai Orloff, Stads gehoorzaal, 8.15 uur. Maandag. Ver. „Kath. Leiden", 2e avond R.-K. Winterprogram. Vereen. Haagsche Spelers, dir. Pierre Bal- ledux. 8.15 uur, Stadsgehoorzaal. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 18 t, m. Vrijdag 24 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313, en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. De Officier had tegen J. A. T. uit L e 1? den vrijspraak geëischt wegens een aan rijding, die verdachte veroorzaakt zou heb* ben op de Papelaan te Voorschoten. De rechtbank was ook van meening, dat verdachte geen schuld had en sprak hein vrij. P. J. M. uit Waddinxveen had be vestiging van het door den Leidschen kan tonrechter uitgesproken vonnis tegen zich gehoord, zijnde een geldboete van IS subs. 5 dagen, omdat hij een aanrijding ver oorzaakt had met een tegenligger op den Hoogen Rijndijk onder de gemeente Zoe te r w o u d e. Hier werd de uitspraak ƒ15 subs. 5 da? gen. De Officier van Justitie had de zaak van A. B. uit Leiden verwezen naar het mi litair gerechtshof, omdat verdachte toen hij de aanrijding veroorzaakte, gekleed was in het uniform van de landmacht en deel nam aan een rit uitgeschreven door de B.V.L. De rechtbank verklaarde den kantonrecht etr onbevoegd deze zaak te behandelen, Th. V. had aan den veldwachter van Nootdorp een valsehen naam opgege ven en was daarom veroordeeld tot een geldboete van 10 subs, 5 dagen. Hij was ook voor de Haagsche rechtbank steeds blijven ontkennen maar de veldwachter was zeer pertinent in zijn verklaringen ge weest, reden voor den Officier om bevesti* ging van het gewezen vonnis te elschen. De rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en vroeg aanhouding tot 6 Januari 1938, om alsnog een getuige te hooren. Nogmaals dezelfde verdachte. Maar verdachte mocht nog niet vertrek ken, want er diende nog een zaak tegen hem. En het was weer beleediging van het openbaar gezag. Verdachte zou op den Warmonderdam geloopen hebben met een bord of papier, waarop geschreven stond: „Ik word door de werkloozencommissie en door B. en W. vermoord". Nadat een tweetal getuigen waren ge hoord o.a. J. v. d. B., bloemistknecht en mej. P. J. S., beiden uit Warmond, nam de officer het woord. Spr. kan kort zijn in dit geval en ver wees naar het requisitoir van de vorige zaak, Hier gelden dezelfde naar voren ge brachte feiten. Rekening houdende met de drie maanden, die spr. reeds geëischt heeft, werd de eisch voor dit feit een gevangenis stra voor den tijd van een maand en ter beschikkingstelling van de regeering. De verdediger refereerde zich aan zijn vorige pleidooi. Ook hier werd de uitspraak bepaald op over 14 dagen. Uitspraken. De Haagsche Rechtbank velde heden morgen de volgende vonnissen: F. G. van T. uit L e i d e n, die op de Gee- rengracht te Leiden getracht had een twee tal wandelaars omver te rijden, werd ver oordeeld tot twee maanden hechtenis. De kantonrechter had verdachte veroordeeld tot een maand hechtenis en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van één jaar. De Leidsche vuurwerkfabrikant A. J. K. was door den Leidschen kantonrechter vrijgesproken van een overtreding van de vreemdelingenwet. De ambtenaar van het O.M. was van deze beslissing in hooger be roep gekomen, maar ook de Officier van Justitie had vrijspraak geëischt. De rechtbank vonniste conform den eisch. H. W. v. d. M. uit S t o m p w ij k had „vergeten" zijn koopwaar in zijn register in te schrijven, welke koopwaar later bleek van diefstal afkomstig te zijn. De eisch te gen hem was geweest een geldboete van 20 subs. 10 dagen. De uitspraak werd een geldboete van 10 subs. 10 dagen. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Aanrijding. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 23-jarigen garagehouder J. L. K. uit Ymiden, die op 9 dezer terecht heeft gestaan wegens overtreding van art. 307 W. v. Str. Op Zondag 20 Juni is den Wagen weg te Haarlem een ernstig ongeluk ge beurd, dat aan ds. P. A. E. Sillevis Smit, predikant bij de Gereformeerde kerk in Hersteld Verband te Haarlem het leven heeft gekost. De predikant, die met zijn vrouw per rijwiel op weg was naar het kerkgebouw, waar hij den dienst zou voor gaan, werd aangereden door verdachte. Hij viel met het hoofd tegen een trottoirband en werd zoo ernstig gewond, dat hij kort daarop overleed. Het bleek, dat verdachte den avond tevoren eenige personen naar Rotterdam had vervoerd en zonder ge slapen te hebben naar Ymuiden terug keerde. Bovendien trok zijn auto bij het remmen sterk naar rechts, De officier van Justitie mr. A. R. Andrin- ga had tegen verdachte geeischt een geld boete van 100.— subsidair 50 dagen hech tenis. De Rechtbank uitspraak doende ver oordeelde verd. tot een geldboete van 50.- subs. 25 dagen hechtenis. Aanrijding. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 24 jarigen motorrijder J. O. uit L i s s e, die terecht heeft gestaan, terzake, dat hij, op 21 Mei op den Rijksstraatweg Den HaagHaarlem onder Bennebroek na bij de Sparrenlaan in de richting Haarlem heeft gereden en tegen een auto is opge botst, die uit Haarlem kwam en schuin de weg overstek. Hij had echter voorrang moeten verleenen. Door de aanrijding heeft de motorrijder een dubbele been breuk opgeloopen. De Officier van Justitie had tegen verdachte geëischt een geld boeten van ƒ20.— en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. De Rechtbank uitspraak doende, was van oordeel, dat het onderzoek niet volledig was geweest, zoodat zij de zaak terugwees naar den Rechter-Commissaris voor een naler onderzoek. De zaak werd voor onbo- paalden tijd uitgesteld.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2