RIJNSTREEK DONDERDAG 23 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag onder presidium van den Burgemeester, den Edelachtb. heer dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen. Tegen woordig waren alle leden. Voorstemmer was de heer Boot. Na opening met gebed werd aan de orde gesteld de schooltandverzorging. Schooltandverzorging aange nomen. Protestantsche raadsfractie stemde tegen. Het prae-advies van Burg. en Weth. lichtte de voorzitter in het kort toe. De heer Tibboel, sprekende namens de prot. raadsfracties erkende de tegemoetko ming van Burg. Weth. aangaande de finan- cieele consequenties er aan verbonden. Er blijven evenwel moeilijkheden en met het voorstel van Burg. en Weth. kunnen zij niet meegaan. Een tegenvoorstel namens de prot. raadsfractie diende de heer Tibboel in. Voorgesteld wordt om door de ouders voogden of verzorgers der kinderen in de kosten van de schooltandverzorging te la ten bijdragen als volgt: a. bij een inkomen van minder dan 1000 nihil; b. bij een inkomen van 1000 tot 1500 per jaar ƒ0.10 per kind per maand; c. bij een inkomen van 1500 tot 2000 per jaar ƒ0.15 per kind per maand; en d. bij een inkomen van ƒ2000 per jaar en hooger ƒ0.20 per kind per maand. Het contract met de schoolarts niet te sluiten voor zeven jaar, doch voorloopig voor 2 jaren, opdat eerst kan worden nage gaan of deze in te stellen dienst goed zal werken. De voorzitter stemt het aangenaam, dat de prot. raadsfracties deze aangelegenheid zoo goed hebben bezien, doch meent te moeten adviseeren het gedane voorstel niet te moeten aanvaarden. De grens van 1200 voor de eerste bijdrage van de ouders, voogden en verzorgers hebben Burg. en Weth. gesteld na rijp beraad, ofschoon er misschien over te praten zou zijn. Beslist afwijzend staat spreker tegenover het voor gestelde om het contract slechts voor 2 ja ren aan te gaan, omdat hiervan de dienst de dupe zou kunnen worden, hetgeen toch niet mag, gezien de groote belangen, welke hieraan zijn verbonden voor de kinderen en het groote nut. De schooltandverzorging moet bereikbaar zijn voor de massa en moet de menschen worden bijgebracht van hoe een groot nut dit is voor hun kinde ren en in het algemeen voor de opgroeien de jeugd. De motiveering vindt spreker z.i. niet juist. De heer van Kesteren verklaarde tegen stander te zijn geweest in de vorige verga dering, doch aan het bezwaar eerst de be grooting bezien is thans tegemoet gekomen. Tegen deze schooltandverzorging heeft spreker geen bezwaren meer, doch wilde gaarne zien, dat de bijdrage van de ouders, voogden of verzorgers bij meerdere leer lingen progressief \yordt geheven. De heer Lefeber spreekt in gelijken zin. Na eenige bespreking brengt de voorzit ter allereerst in stemming het voorstel van de prot. raadsfracties, gedaan door den heer Tibboel. Dit voorstel werd verwor pen met 4 tegen 8 stemmen. Voor stem den de heeren Tromp, Kingma, Boot en Tibboel 1de heer Segers was nog niet ter vergadering) tegen stemden de RJC. le den en de heer Knetsch (S.D.A.P.). Na de stemming kwam de heer Segers ter vergadering. De heer Romijn stelde voor, nadat hier over eenige discussie was geweest, om de bijdrage van de ouders voor elke meer dere leerling, die aan de schooltandverzor ging uit een gezin deelnam te verlagen met 25 pet. De heer Boot vond de geheele regeling onaanvaardbaar, zooals zij wordt voorge steld. De heeren Kingma en Knetsch vinden de voorgestelde progressie uit den booze, omdat reeds naar de basis waarop de bij drage zal worden geheven een progressie is toegepast en progressie op progressie kun nen zij niet goedkeuren. Ambulante Huishondcursus. Aan de orde werd gesteld het aangehou den voorstel van de ambulante huishoud- cursus moet minimum 15 leerlingen hebben mogelijkheid bestaat, dat deze cursus gege ven kan worden in de openb. school. De cursus moetminimum 15 leerlingen hebben en mag slechts 20 leerlingen als maximum hebben. De heer Kingma sprak de wensch uit. dat ook protestantsche meisjes deze cur sus zullen kunnen bezoeken en vroeg of er niet meer bekendheid aan gegeven kon worden. Spreker ziet in het feit, dat de cursus, die georganiseerd wordt vanwege de L.T.B., de mogelijkheid niet uitgesloten, dat een cursus welke vol is met R.K. cur sisten en er onverhoopt protestantsche cur sisten komen, deze zullen worden afgewe zen. De heer Warmerdam, wethouder, is er van overtuigd, dat in deze een zeer breed standpunt zal worden ingenomen en dat. wanneer een cursus soms onverhoopt het vereischte aantal leerlingen heeft en er b.v. 15 leerlingen van protestantsche zijde zouden zijn, voor deze 15 leerlingen een nieuwe cursus zal worden gehouden. Be grijpelijk is het, dat in dit geval de schei ding tusschen R.K. cursisten en niet R.K. cursisten zal plaats hebben. Over dit onderwerp wordt door de le den nadere inlichtingen gevraagd en ver kregen. De voorzitter brengt hierna het voorstel van Burg. en Weth. in stemming, hetgeen wordt aangenomen met 7 stemmen voor, die der R.K. leden en 6 stemmen tegen, die der prot leden en de heer Knetsch (S.D. A_P.). GEMEENTERAAD VAN L1SSE De reis- en verblijfkosten van den schoolarts. Thans komt aan de orde de reis- en ver blijfkosten van den schoolarts. De voorzit ter zegt dat ingekomen is een schrijven van het gemeentebestuur van Noordwijk, om de vergoeding van de auto van den schoolarts, welke 1000 per jaar bedraagt terug te brengen op 700. Spreker stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Segers verzoekt dit punt ter spra ke te brengen bij de behandeling der be grooting voor den schoolartsendienst voor het jaar 1939. Na toezegging van den voorzitter, dat dit zal geschieden, stelt de heer Kingma een hoofdelijke stemming niet meer op prijs en wordt het schrijven voor kennisgeving aan genomen. De Kweekerscredieten voor het jaar 1938 worden wederom mogelijk gemaakt, omdat de raad besloot tot het verleetien van een crediet tot maximum ƒ25.00. De voorzitter deelde mede, dat in 1937 een crediet is verstrekt van 6325 aan 15 kwee kers in totaal. De verleende credieten aan kleine zelf standigen is niet uitgepakt zooals Burg. en Weth. zich hadden voorgesteld, waarom zij voorstellen om dit crediet niet meer te verleenen, waartoe werd besloten. De vaststelling van de vergoeding inge volge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1934 werd zonder hoofdelijke stemming en bespreking aangenomen over eenkomstig het desbetreffende voorstel. De wegenbelasting verlaagd. Aan de orde werd gesteld de vaststel ling van: a. wijziging van de verordening op de heffing een er wegenbelasting; b. verordening op de heffing van opcen ten op de hoofdsom der Gemeentefondsbe lasting over het belastingjaar 19381939; en c. verordening op de heffing van opcen ten oj de hoofdsom der Vermogensbelasting over het belastingjaar 13891939. De heer Knetsch vindt de verlaging van de wegenbelasting geen gelukkige keuze van het college van Burg. en Weth. Beter ware het geweest wanneer voorgesteld werd om het aantal opcenten op de personeele belasting te verlagen. Immers hiermede worden alle ingezetenen ontlast, terwijl de wegenbelasting slechts op een bepaalde groep drukt en de verlaging dan ook ten goede van die groep der bevolking ten goede komt. De heer Lefeber verklaart, dat de wegen belasting drukt op de bedrijven, die het nauwelijks kunnen dragen. Bovendien zul len de huiseigenaren en bezitters van hui zen thans niet genoodzaakt wezen om de wegenbelasting te verhalen op htin huur ders door middel van huurverhooging. De voorzitter beaamt het gezegde van den heer Lefeber en wijst op de wijze van invoering der wegenbelasting in het vorige jaar. De heer de Vroomen verklaart, dat het een noodschot was geweest, hetwelk eerst uit den weg moet worden geruimd. De heer Knetsch treedt in repliek. Met de stem van den heer Knetsch tegen wordt de verlaging der wegenbelasting aan- vaadr, terwijl de andere verordeningen on gewijzigd en zonder stemming worden vast gesteld. Begrootmgen. De bedryfsbegrootingen voor het jaar 1938 en de begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1938 worden na ampele besprekingen goedgekeurd. Wenschen en verlangens van de Kath. Raadsfractie. Overgegaan werd tot de algemeene be schouwingen over de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1938. De heer Romijn, sprekende namens de R.K. raadsfractie, vroeg bizondere aan dacht voor bestrijding der werkloosheid. De R.K. raadsfractie is dankbaar voor het vele goeed initiatief door B. en W. ge nomen, maar gaarne zal onze fractie ver der strekkende voorstellen in ernstige over weging nemen. De fractie denkt b.v. aan in overleg met belanghebbende gemeentebesturen en be drijfsorganisaties, om te trachten hierin ordening te brengen. Dus eenerzijds trach ten door overleg werkgelegenheid te schep pen en is het niet mogelijk werk te vinden, dan zagen wij gaarne, dat zeer welwillend tegen deze zoo zwaar getroffen menschen werd opgetreden. Ten opzichte van verbetering der volks huisvesting hadden wij reeds voorstellen van uw geacht college verwacht o.m. de saneering van den Stationsweg enz. Het is voldoende bekend, dat in deze gemeente nog woningtoestanden voorkomen, die, in het belang der volksgezondheid niet langer gehandhaafd mogen worden. In de voorstellen betreffende het bijz. on derwijs is de R.K. raadsfractie teleurge steld. In de toelichting op de begrooting wordt gezegd: „Na gehouden overleg heb ben de besturen der bijz. scholen genoe gen genomen met het voorgestelde bedrag per leerling". De R.K. raadsfractie is over tuigt, dat dit bedrag voor elke school toe reikend is, doch nu dit overleg heeft plaats gehad en overeenstemming bereikt is, mag dit geen reden zyn am het bedrag per leerling voor het openbaar onderwijs te verhoogen. Is hier van financieele gelijk stelling geen sprake meer? Erkend moet worden, dat de openbare school in de on gunstigste positie verkeerd. In een veel mindere mate geldt dit voor het bijz. voor bereidend lager onderwijs (bewaarschooion- derwijs). Vorig jaar is door de R.K. frac- ALPHEN AAN DEN RIJN. SCHEEPSBOUWWERF VAN DE Fa. A. PANNEVlS AANGEKOCHT Door de Amsterdamschescheepsbouw werf G. de Vries Lentsch Jr. Nadat reeds Maandag en Dinsdag de in ventaris publiek was verkocht, is Woens dagmorgen in Hotel „Centraal", ten over staan van Notaris Jhr. G. J. Stoop, publiek verkocht de scheepswerf, het woonhuis, de a: beiderswoningen en de perceelen open terrein, alles behoorende tot de vroegere scneepsbouwwerf van de fa. A. Pannevis, d c reeds langen tijd was stilgelegd. Na talrijke onderlinge comoinaties werd het geheel tenslotte in massa in bod staan de op 28.085.— afgemijnd op 30.— door d? Amsterdamsche scheepsbouwwerf firma G. de Vries Lentsch Jr., die, naar wij ver nemen, de scheepsbouwwerf hier weer in exploitatie zal brengen, ongetwijfeld een bericht, dat velen zal verheugen en voor onze plaats van groote beteekenis kan zijn. Zooals bekend is de koopster dezelfde firma die het Koninklijk jacht de „Piet Hein" heeft gebouwd. Kostelooze inenting. Woensdag 20 Dec. a.s. zal in onze gemeente blijkens be- Kendmaking van B. en W. de gelegenheid zijn opengesteld voor kostelooze inenting en herinenting en wel le. voor de inge zetenen van het dorp Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts, des v.m. 9 uur; id. van de L. Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de giens van Zwammerdam, in het Raadhuis m de Raadhuisstraat, des n.m. 2 uur; id. vón de L. Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Rid- derbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge, ten huize van den heer W. v. Wermeskerken, arts, alhier, des n.m. 2 uur; id. van de H. Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met irbegrip van de "buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis dei gemeente in de Julianastraat, des n.m. 2 uur; id. van de H. Zijde vanaf de Hofbrug tot aan de grens var. Hazerswoude in het huis der gemeente in de dulianstraat, des v.m. 9 uur. Het is zeer gewenscht, dat bij de aanmel ding trouwboekjes der ouders of de ge boorte-be wij zen der kinderen worden medegebracht. Jubileum. Onze plaatsgenoot, de heer J. Bakker, hoopt 1 Jan. a.s. zijn 25-jarig jubileum te vieren als monteur in dienst bij de P.T.T. HAZERSWOUDE RIJNDIJK. Verkooping. Gisteren had ten over staan van Notaris F. C. Engelberts in café „De Posthoorn" de afslag plaats van ge noemd koffiehuis, plus burger woonhuis en pakhuis. Deze perceelen, welke afzon derlijk werden afgeslagen, stonden in bod: perceel I op 2100, gemijnd op 100. door Jac. Zintel, perceel 2 in bod op 1100 niet gemijnd, en perceel 3 in bod op f 3800 eveneens niet gemijnd. Perceel 1 en 2 gecombineerd in bod op 3300.werd gemijnd op 700.door W. C. Schrier. Daarna werd gecombineerd perceel 1, 2 en 3 in bod op f 7800.en gemijnd op 2000, door W. v. d. Poel, zoo dat de totale opbrengst is 9800. Gistermorgen kwamen twee luxe auto's door de gladheid van den weg met elkaar in botsing, met gevolg, dat een dezer wa gens tegen het hek staande voor het per ceel van den heer van Seumeren opbotste met als gevolg een vernielde auto plus een vernield ijzeren hek. De schade zal wor den gedekt door de verzekering. HOOGMADE. Bekroond. Op de groote jaarïijksche show van de Konijnenfokvereeniging „Lei den en Omstreken", die zich in een bijzon der groote belangstelling mocht verheugen en waar ongeveer 1100 inzendingen te be zichtigen waren, behaalde onze plaatsge noot, de heer A. Hoogervegt, met een jon gen Lotharinger ram één eerste en drie tie aangedrongen om een betere financieele regeling voor dit onderwijs, helaas moet men thans constateeren, dat wel een hoo ger bedrag per leerling geraamd is voor het openbaar bewaarschoolonder wijs, doch voor het bijz. bewaarschoolonderwijs is geen enkele verbetering aangebracht. Het is niet te ontkennen, dat mede door de welwillende medewerking der bijz. schoolbesturen de gemeente niet noodlij dend is geworden. Maar, M. d. V., het zijn dezelfde besturen, die tenslotte genoodzaakt zullen worden het byz. bewaarschoolonder wijs op te heffen, omdat het de financieele draagkracht der besturen te boven gaat. Een billijker financieele regeling is nood zakelijk. Spr. hoopt echter by het betref fende hoofdstuk hierop nader terug te ko men. Ten opzichte van de bedrijven is de R.K. raadsfractie van meening, dat een over heidsorgaan zich in het algemeen niet mag ten doel stellen een zoo groot mogelijke winst te behalen, maar zal een bedrijfspo- litiek moeten voeren in het belang van het gemeentebestuur. Die bedrijfspolitiek zal dan ook niet alleen commercieel behoo- ren te zijn, doch ook sociaal, zijnde dit de eenigste rechtstitel voor een bedrijf door de overheid. In de tarieven van de bedrij ven wordt dat sociale element echter ten eenenmale gemist ten aanzien van de ge zinnen en speciaal de groote gezinnen. Inzake het uitbreidingsplan zou de R.K. raadsfractie gaarne spoedig voorstellen te gemoet zien, om de verschillende gebre ken welke het plan vertoont, zoo spoedig mogelijk worden weggenomen. Vooral de bepaling voor bebouwing voor landelijke doeleinden moet noodig worden gewijzigd. eere-prijzen en met een jonge Lotharinger voedster één derde prijs in de groote klasse. Voorwaar voor dezen Lotharingerfokker, die ondanks bescheiden middelen doch met yver en doorzettingsvermogen dit mooie resultaat heeft bereikt een aansporing om op de ingeslagen weg te blijven voort gaan. LEIMUIDEN. Bouwvereeniging „Gemeentebelang". De Bouwvereeniging „Gemeentebelang" hield in café J. Keijzer haar 22ste alge meene ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen opent de vergade ring. Uit het rapport van het Centraal Bu reau voor Verificatie enz. der vereeniging van Nederlandsche Gemeenten naar aan leiding van de administratie, blijkt dat over het jaar 19361937 op Complex I (woningen Nieuweweg) een winst is ge maakt van 496.09 en op complex II (wo ningen Oosterweg) een verlies van 367.38. Uit het rapport blykt tevens, dat wil men niet met blijvende tekorten in het onderhoudrfonds blijven werken, ge tracht zal moeten worden om met een be drag van 23.per woning per jaar toe te komen. Daarna wordt de balans, onder winst jen verlies-rekening over het jaar 19361937 door de vergadering vastge steld. De Voorzitter deelt mede. dat de heer A. van Loon bedankt heeft als be stuurslid der Bouwvereeniging. De heer Van Loon is jaren lid geweest van de finan cieele Commissie; als zekere waardeering j voor het vele werk in die functie gedaan, is de heer Van Loon eenige jaren geleden benoemd tot bestuurslid. Het is thans jam mer, dat de heer Van Loon nu reeds ont slag moet nemen, wegens gezondheidsre denen. Tot lid van het bestuur in deze va cature wordt benoemd de heer L. Hors man, die zich zijn benoeming laat welge vallen. Tot bestuurslid in de vacature, we gens periodieke aftreding van den heer J. Keyzer, wordt wederom de heer J. Keijzer benoemd. Hij laat zich zijn benoeming evenens welgevallen. Het dividend over de jaren 1936 en 1937 (coupon 2 en 3) wordt bepaald op 4 pet. Daarna -sluit de voorzitter de vergadering. NOORDEN. Naaikrans. Zooais altijd, is het bestuur van de R. K. Naaikrans weder door de milde gaven van de parochianen, gegeven ook dit jaar, in staat gesteld op beide Kerstdagen een tentoonstelling van drie honderd en zeventig stuk kleeding te kun nen houden. Deze zijn verkregen doordat j eenige dames geruimen tijd een avond in de week, hun arbeid daaraan gegeven heb ben. Ook zal weder een bazar gehouden worden ten bate van het goede doel, waar- by verschillende spelen zullen opgesteld ziir». Dat hiervan veel gebruik gemaakt zal werden, lijdt geen twyfel. De verloting var. tal van mooie prijzen zal plaats heb- oen door den weleerw. kapelaan C. Stet op tweeden Krestdag. Als alle bezoekers dezer dagen, in het schoollokaal, voor hun genoe gen daar een tijdje vertoeven zal zeker wel ten goede komen aan de naaikrans. NIEUWKOOP. Geboren: Theodora Joanna Antonia Catharina, dochter van A. van den Ber- ghe en J. M. van den Bosch. Overléden: Leendert van Leeuwen, oud 81 jaar, weduwnaar van N. de Wit Willem de Jager, 72 jaar, ongehuwd. OUDE-WETERING. Kraam-, Huis- en Ziekenzorg. Het be- stuur van de Groene Kruis Afdeeling had gisteravond de leden bijeengeroepen in een buitengewone vergadering ten einde be sprekingen te voeren inzake en zoo moge- lijk te komen tot de instelling van een dienst voor kraam-, huis- en ziekenzorg. 1 Het bijzonder beroep, dat op de dames was gedaan werd niet geheel beantwoord gela- ten en zoo zagen we op een vergadering voor het eerst 16 dames-leden aanwezig, waarbij we tegelijk maar neer schrijven, dat de vergadering 'n zeer geanimeerd verloop had. Na de opening en de lezing van de no tulen der vorige vergadering werd door den voorzitter, dokter van der Bijl, een in leiding op het onderwerp gegeven, waar uit aan de hand van feiten-materiaal dui delijk werd aangetoond, dat aan de instel ling van het voorgesteld instituut spe ciaal voor de arbeiders-gezinnen zeer groo te behoefte bestaat. Na ampele bespreking werd met alge meene stemmen besloten het bestuursvoor stel te aanvaarden. Er werd een commis sie in het leven geroepen, waarin van be stuurszijde zitting hebben de navolgende heeren: ds. C. B. Heijn, J. van Iterson en j P. de Jeu, terwijl als dames-leden werden gekozen de dames W. M. van Staveren, C. van Tol, W. Adema en S. van Beek Jr., die allen hun benoeming hebben aanvaard. Het is tevens de bedoeling, dat een vrij willige dienst in het leven zal worden ge roepen, welke betreft de voorziening van maaltijden aan zieken of hulpbehoevenden, die door een of andere omstandigheid zon der voldoende verzorging zijn. Verwacht wordt, dat men huis aan huis tot deze re geling zal toetreden De commissie zal een en ander nog nader uitwprken, zoodat hier omtrent nog wel nadere mededeelingen kunnen worden verwacht. Wat betreft de Kraam- Huis- en Zieken- verzorging geven we hier nog enkele cij- fers. De begrooting luidt: inkomsten: sub sidie hoofdbestuur Groene Kruis ƒ80; op brengst kraamzorg ƒ225; idem huiszorg 75, bijdrage van particulieren en arm besturen en diaconiën 206.20 en toeval lige baten 25. Totaal ƒ611.20. Uitgaven: Salaris verzorgster 500, ver zekeringen 61.20, onvoorzien 50. Totaal ƒ61120. De besprekingen met de kerkelijke instel ling zijn reeds gaande en naar wij verne men is ook daar het voorstel van sympa thie ontvangen. De tarieven zijn de volgende: Kraamver- zorging: week-inkomen tot ƒ11 max ƒ6.50 per 10 dagen; week-inkomen van ƒ1116, 6 per 10 dagen; week-inkomen vanaf 16 20, ƒ10 per 10 d.; week-inkomen boven. 20, 20 per 10 dagen. Huiszorg: In dezelfde inkomen-klassen zijn de tarieven resp. 2.50; ƒ3.50; 5 en 7.per week. Naar wij vernemen wordt reeds a.s. week de eerste vergadering van de com missie gehouden en ligt het in de bedoe ling in de eerste maanden van het a.s. jaar met de werkzaamheden aan te vangen. Dit lofwaardige innitiatief van het bestuur zal zeer zeker door de leden met groote waar deering ontvangen worden. RIJNSATERWOUDE. Inenting en herinenting. Het bestuur der gemeente Leimuiden maakt bekend, dat er Dinsdag 28 December ten huize van Dr. D. Stapensea gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en herinenting van 9.30—10.30. Het Bestuur der gemeente Rijnsaterwou- de maakt bekend, dat er Dinrdag 28 De cember a.s. eveneens gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en herinenting van 23 uur op het Raadhuis. Allen, die hiervoor in aanmerking wen schen te komen moeten zich vóór of op 24 December a.s. ter gemeente-secretarie op geven. TER AAR. Kerstgave. Evenals vorig jaar is er in onze parochie een collecte gehouden, wel ker opbrengst besteed wordt voor gave aan de parochianen, die zich hiervoor schrifte lijk hebben opgegeven bij den pastoor. De opbrengst was 154 gulden, hetgeen minder is dan vorig njaal, terwijl de aanvragen in grooter getale binnenvloeiden. Met een dankbaar hart zullen velen deze Kerstgave ontvangen, die wordt gegeven in natura. Maatschappij ziekenfonds. - Als uitvloei sel van de besprekingen die onlangs gehou den zijn op de vergadering van bovenge noemd fonds, werden thans benoemd als verzekerde-vertegenwoordiger de heer Joh. v. d. Jagt, plaatsvervanger A. C. Hoo- gervorst. Naar de uitvoering. Op den Tweeden Kerstdag geeft des avonds de tooneelver- eeniging van de St. Josephsgezellen een mooie uitvoering, waar onder meer voor het voetlicht zal gebracht worden een kluchti ge verwikkeling in vier bedrijven: „Haaien op de kust" van Jan Everwijn. Ook zal op veler verzoek wederom „De Kerstmis van Broeder Thomas en Drie Roovers" opge voerd wórden- Ongetwijfeld belooft het een mooie avond te worden tegen gering entrée, zegge een kwartje. Het begint precies om half ze ven in het R.-K. Parochiehuis. ZWAMMERDAM. Gouden feest van de Usclub. Het 50- jarig bestaan van de Zwammerdamsche IJsclub is gevierd met een gezellig samen zijn van de leden en nun dames. In de feestelijk versierde zaal van hotel „De Rustende Arend" waren allen bijeengeko men. Er waren muziek en voordrachten en natuurlijk ook verschillende sprekers. De voorzitter, de heer J. A. Hoogendijk heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf een kort overzicht van het verleden en doel der vereeniging, nl. werkver schaffing in den wintertijd. De heer C. van Muiswinkel Hzn., die een der oprichters is gev/eest en thans ook nog lid, werd gehuldigd, waarna de se cretaris, de heer Spreij in dichtvorm de wederwaardigheden der vereeniging me moreerde. De Burgemeester, de heer P. Hoogen- boom bood namens het gemeentebestuui zijn gelukwenschen aan en sprak de hoop uit, dat de vereeniging nog lang zijn werkzaamheden mag kunnen blijven voort zetten. De vereeniging heeft vroeger, toen de gemeente nog weinig maatschappelij- ken hulp kon bieden veel gedaan. Maar ook thans is er voor haar op dit terrein nog wel een taak gebleven. De heer Ruting bood namens de zuster* vereeniging „Wintersport" zijn gelukwen* schen aan, waarna het Woerdensche gezel schap „De Brulboei" de feestvierenden deed genieten van muziek, zang en voor drachten, tot heel laat het klokje van ge hoorzaamheid sloeg. Dammen. Uitslag gehouden Dam wed- strijd in hotel „De Rustende Arend" te Zwammerdam turschen Zwammerdamsche Dam- en Schaakclub en de Hoornsche Damclub II te Alphen aan den Rijn. H. EijkeiboomE. Mechelse 02 J. VerduijnG. van Weeren 02 G. WortmanS. Blom 20 N. van 't HoogH. de Vos 20 J. RijninksP. Rijnsburg 02 A. van GreuningenW. Koopman 02 H. van EgmondK. van Klaveren 02 J. BoeijengaJ. Nobel 11 P. v. d. Hoven, res.L. Koopman res. 20 P. Hoogendoorn, res.A. v. Ofwegen reserve 02 Totaal uitslag 713

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14