de allermooist geslaagde kerstgeschenken met buitengewoon gunstige prijzen LIEFDEWERK „OUD PAPIER" RIJNSTREEK DINSDAG 21 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 St. Clemens Retraitenhuis TE NOORDWIJKERHOUT Enorme keuze kinder- tchoenljes. De leukste modellen en fijnste tinten. In lak Vanaf Snoezig laarsje, fieou de peche m. eder-neusje/zool en-hok. Ritssluif. Inbl.enrood Vonof 22-25 Dec. Jonge Mannen (Kerstretraite) f6.50 25-28 Dec. Jonge Mannen (Kerstretraite; f 6.50 28-31 Dec. Jonge Mannen f6.50 4-7 Jan. Jonge Mannen. f6.50 8-11 Jan. Mannen f6.50 11-14 Jan. Mannen f6.50 15-18 Jan. Mannen f6,50 18-21 Jan. Meisjes boven 17 j. 16.50 Zeerfijncolfsleder, ehic model, bijz. ring., zw. en br. Werkplaats: v. d. Werfstraat 4 Telet. 4037 Voor het afhalen van papier gelieve op te bellen No. 935. Brieven en boodschappen P. J. COLLA LANGE MARE 51 Preehfige, echt lederero pantoffel, warme voering, en bont garneering. In ^/Sprm. div. tinten JSÊwn Sijz. (fraaie pantoffeï m. prachtig gebor- i duurd voorblad, S bontgarn.Rood Jt takmolière, 'm see? voorname snif, bijz. chic. Prima lak. ©ijs. «ierfijlk m ele- gont, keurig be-A werkt. In zwartM Wan geer fijn e?ee&- ieer in plateoustijl, keurig gegar- neerd. In bruin OUD GOUD wordt door ons met 20% VERHOOGING INGEKOCHT profiteert dus! Wij betalen f 12e— voor 'n gouden tientje H. i. VAN AMERONGEN Goud- en Zilverwinkel Haarlemmerstraat no. 233 USteraï setld© en bijz. mooie posv.,pro«i- lig model. Zw.,br. sk, en oxblood. Schitterend model met bijz. boeie gorn. Zeer ehte en elegant^ leer fijn ®n cftie p!a- »eau model, iets aports. ln zwart Suften gew. chtefflod., seer fijn bew. lists aparts. Zw.; bf.° enblauw-suède j RIJPWETERING Abosoemeiiten en Adver te oliën worden aangenomen door SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK Eigen filialen in alle voorname plaatsen h Nederland ALPHEN AAN DEN RIJN. Postdienst op de Kerstdagen. Op Za terdag 25 December geschiedt de uitvoering van den postdienst, openstelling van het kantoor, afhalen van correspondentie als op Zondagen. Op Zondag 26 Decembei wordt eveneens geen bestelling uitgevoerd. Ook in alle an dere plaatsen, behalve te Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Groningen er. Scheveningen, in welke plaatsen op ver zoek de correspondentie wordt besteld, wordt op beide Kerstdagen geen bestelling uitgevoerd. Tijdig posten van correspondentie betrek king hebbende op de Feestdagen wordt aan geraden. BOSKOOP. St Elisabeth-vereeniging. Zondagmid dag hield de St. Elisabeth-vereeniging haar jaarlijksche tentoonstelling van vervaar digde goederen. 412 stuks lagen in bonte verscheidenheid by een en gaven een in druk van het dit jaar door de dames gepre senteerde werk. Waar reeds wegens de slechte kas geen fancy-fair aan deze tentoonstelling was ver bonden en de aan de huizen te koop gebo den loten lang niet alle verkocht waren, is het verheugend, dat de bezoekers nog een betrekkelijk aanzienlijk aantal loten afna men. De sprei werd gewonnen door den heer C. v. d. Laan; de wieg met pop door mej. M. van Vliet, terwijl de eerste vijf prijzen van de handwerken werden gewonnen resp. door de heeren J. de Jong, J. Rose- meyer, G. v. d. Poel en C. van Vliet. Ver meiden wij nog, dat behalve bovenvermel de kleedingstuken 132 el katoen of flanel en 26 paar kousen zullen worden verdeeld. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op 23 December des v.m. 10.45 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Inge komen stukken en mededeelingen. 4. Ge meenschappelijke regeling met loeiden, om trent toelating van kinderen op openbare U.L.O. scholen, aldaar. 5. Gemeenschappe lijke regeling inzake onderlinge hulpverlee ning bij brand. 6. Overeenkomst met het Destructiebedrijf Gekro te Overschie. 7. Aanbesteding onderhoud van de plantsoe nen in 1938 8. Verhuring gemeente-locali- teiten. 9. Verhuring gemeente-woningen in Achthoven. 10. Wijziging precario-verorde- ning. 11. Voorstel rot grondruiling met de Ned. Herv. Gemeente. 12. Benoeming ge neesheer voor de vaccinatie in 1938. 13. Be noeming voorzitter Burgerlijk Armbestuur. 14. Benoeming leden Commissie tot We ring van Schoolverzuim. 15. Subsidie Devo te. 16. Reclame's straatbelasting. 17. Wij ziging begrootingen 1937 en 1938. 18. Rond vraag. 19. Sluiting. LEIMUIDEN. A.N.W.B.-avond. Zooals uit de adver tentie in het nummer van gisteren blijkt, zal door de A.N.W.B. een tentoonstelling, lezing en filmvertooning gehouden wor den morgenavond in café „Het Wapen van Leimuiden" te Leimuiden. Werd in de voorafgaande jaren een algemeene propa ganda-film vertoond, thans wordt gedraaid de geluidsfilm „De Veilige Weg", de eenige Nederlandsche klankfilm over ver keersveiligheid, teneinde meer bekend heid te geven aan de thans geldende ver keersregels en op deze wijze mede te wer ken aan de verbetering van den chaos op den weg bij het steeds intensiever wor dende verkeer en beperking van het aan tal verkeersongevallen. Wij raden onzen lezers aan den Bondsavond te bezoeken om kennis te nemen van hetgeen deze nut tige vereeniging in het belang van haar leden niet alleen doch ook in het algemeen belang verricht. TER AAR. Damclub „Ons Genoegen". Onder groo- te belangstelling speelde gisteravond de R.-K. Damclub „Ons Genoegen" een wed strijd tegen LUTO uit Roelofarendsveen. Na een vinnige kamp gingen de Veenders met de overwinning strijken, al zij ver meld, dat het resultaat van Ons Genoe gen zeed goed te noemen was. Uitslag: Ant. HartveldN. Rietbroek 20 W. ZijerveldP. Koek 02 A. HoogervorstP. Koek 02 H. SassenTh. l'Ami 1—1 P. v. d. VlugtP. Bontje 11 C. KoelemanL. Bontje 11 C. HoogervorstC. Snoek 02 C. EgbertsG. v. Emmerik 11 J KoelemanL. Verdeel 02 J. v. d. SluysJ. Rietbroek 02 G. VerhoefJ. v. d. Meer 1—1 A. v. DamP. v. Ruiten 20 W. MesmanP. Heemskerk 11 10—16 NIEUWKOOP. Bij twee Jubilea. Twee Geestelijken in het Bisdom Haar lem vieren een niet eiken dag voorkomend jubileum, beiden geboren in deze gemeente. Zondag vierde de Z.Eerw. Heer A. Hak keling, Pastoor te Reeuwijk, zijn gouden priesterfeest. Z.Eerw. werd op 20 December 1862 te Noorden onder deze gemeente ge boren als oudste zoon van Th. Hakkeling er G. Nooteboom. Op 13-jarigen leeftijd, op 5 October 1876 vertrok hij naar het semina rie te Culemborg, ging later over naar het seminarie van dit Bisdom te Voorhout, vol tooide zyn studiën te Warmond en werd in 1887 priester gewijd. Na op meerdere plaat sen kapelaan te zijn geweest, werd Z.Eerw. ill October 1904 Pastoor te Anna Paulowna ter vervanging van den Z.Eerw. Heer J. P. H. Raimakers, die toen Pastoor geworden was te Noorden, om in 1908 benoemd te worden in Reeuwijk. De tweede jubilaris is de Z.Eerw. Heer Nicolaas Nieuwenhuizen, die morgen (Woensdag) zijn diamanten priesterfeest viert. Z.Eerw. werd op 7 Februari 1854 al hier geboren als jongst* zoon van Jacob Nieuwenhuizen en M. W. Stigter. Op 16 GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM De raad der gemeente Zwammerdam kwam in openbare vergadering bijeen. Behandeld werd de Gemeente-begroo ting voor 1938. De voorz. geeft eerst het woord aan de Commissie, die deze begrooting heeft on derzocht om daaromtrent rapport uit te brengen. De heer Koning, sprekende namens de Commissie, zegt, dat deze de begrooting in hoofdzaak zou willen vaststellen zoo als zij is aangeboden. Het heeft weinig zin om enkele posten te verhoogen en andere te verlagen, omdat daardoor het beeld, dat de begrooting in haar geheel biedt, toch niet zal veranderen. Slechts voor een post wil de commissie een ver hooging voorstellen, n.l. voor de post straatverlichting, door deze van 1300.— op 1500.— te brengen, om daardoor een betere verlichting te verkrijgen. Voorts zou de commissie het gemeente- terrein van de voormalige boerderij „Al tijd Wat", nog wat meer in orde willen zien gebracht. Door slootdemping en sloo ping van de oude onooglijke schuur daar op, zou dit terrein beter aan het doel om speelplaats te zijn voor de jeugd, waar voor het destijds is bestemd, beantwoor den, terwijl het bovendien het aanzien der gemeente midden in de bebouwde kom ten goede komt, als de oude schuur ver dwijnt. De voorz. dankt de commissie voor haar rapport en voor de ditmaal zoo bescheiden wenschen. Het voorstel tot verhooging der post straatverlichting zal spr. straks bij de artikelsgewijze behandeling in be spreking brengen. Wat de wenschen aan gaande het speelterrein betreft, voelt spr. wel voor slootdemping aldaar, doch de schuur op dat terrein wordt thans nog productief gemaakt en kan daarom nog moeilijk worden gemist. B. en W. zullen echter een en ander nog eens in overwe ging nemen, om in een volgende vergade ring daarover een beslissing uit te lokken. Zuinig beheer en enkele meevallers. De heer Linschoten verheugt er zich over, dat voor 1938 geen extra rijksbij drage uit het werkloosheidssubsidiefonds noodig zal zijn. waardoor de gemeente te genover het Rijk iets vrijer komt te staan. Het sluiten der begrooting zonder deze bijdrage is wel in hoofdzaak te danken aan het ruime batig saldo der rekening 1936, waarin spr. een reden vindt om B. en W. te danken voor hun zuinig beheer. De voorz. dankt voor de hulde aan B. en W. gebracht. Het batig saldo der vo rige rekening is echter ook ontstaan door verschillende meevallers. De heer Koning vestigt de aandacht op de vakcursus voor jeugdige werkloozen welke te Gouda wordt gehouden. Spr. zou hiervoor een post willen ramen. De voorz. zegt dat reeds in een dergelijk geval aan een werklooze steun is ver leend, doch het percentage werkloozen Januari 1868 vertrok hij naar het seminarie Kageveld te Voorhout, werd in 1877 pries ter gewijd, was van 1906 tot 1936 Pastoor van de Parochie van den H. Nicolaas te Amsterdam en is thans rustend in Huize „St. Jan" te Wateringen. dat uit deze gemeente voor een dergelyke cursus in aanmerking komt is zeer ge ring. Indien daarvoor meer animo zou ko men, is altijd nog bij tusschentijdsche wij ziging een post op de begrooting te bren gen. De heer van Leeuwen zou het wel ge- wenscht vinden om nogmaals de aandacht van de daarvoor in aanmerking komende werkloozen op dezen cursus te vestigen. De voorz. zegt dit toe. De straatverlichting In Oud» ~T Bodegraven. Hierna wordt tot artikelsgewijze behan deling overgegaan. Bij volgn. 140, openbare verlichting, stelt de heer Koning namens de commis sie voor dezen post met 200.te ver hoogen. De voorz. herinnert aan den wenk van Ged. Staten in het vorig jaar. In B. en W. is ook de wensch om meerdere verlich ting besproken; doch voor meerdere uit gaaf is geen dekking te vinden. Persoon lijk vindt spr. behalve langs den Rijks straatweg naar Bodegraven, de tegen woordige verlichting nogal bevredigend. De post voor onvoorzien is ook al reeds zeer krap geraamd. De heer Linschoten had ook de bedoe ling .om dezen post te verhoogen, doch wil dit meer geleidelijk doen, n.l. met 100. en dit bedrag uitsluitend besteden voor meerdere verlichting van den Rijksstraat weg naar Bodegraven. De meerdere uit gaaf kan wel op enkele andere posten ge vonden worden. De heer Koning zegt dat de commissie met het voorstel gekomen is om dat over het algemeen over de verlichting zeer wordt geklaagd. De heer van Bunningen merkt op, dat de commissie het voorstel van den heer Linschoten nog onvoldoende acht, omdat ook in Oud-Bodegraven de verlichting zeer schaarsch is; er zijn punten waar voorheen een lantaarn brandde en waar nu de weg verontreinigd wordt tengevol ge van de duisternis. Wethouder van de Poll zegt dat B. en W. wel van hetzelfde gevoelen zijn als de raad, n.l. dat de verlichting onvoldoende is; doch B. en W. zijn overtuigd dat ver hooging van dezen post geen kans van slagen zal hebben. Wethouder Hoogendijk kan niet mee gaan met het voorstel der Commissie; de uitgaven voor werkloozensteun vormen nog een veel te hoog bedrag. De heer Edelman voelt meer voor het voorstel van den heer Linschoten. Het voorstel der commissie wordt hier na bij stemming verworpen met 3 tegen 4 stemmen; voor de heeren v. Bunningen, Koning en v. Leeuwen. Het voorstel van den heer Linschoten wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van wethouder Hoogendijk. Een parkeerverbod aan de Overtocht. Bij volgn. 149 kosten van waarschu wingsborden, waarbij een bedrag is ge raamd voor aanschaffing van borden voor een eventueel te maken parkeerverbod voor den Overtocht, ontspint zich een dis cussie over het al of niet wenschelijke van zulk een verbod, in verband waarmede de heer Linschoten voorstelt deze post pro memorie te ramen, welk voorstel ech ter, na bestrijding door den voorz. wordt ingetrokken. De waterleiding-concessie besproken. De openbare vergadering wordt hierna geschorst, om over te gaan in geheime zitting ter bespreking waterleiding-con cessie, waartoe ook de heer ir. Droogen- dijk, directeur der gemeentebedrijven te Woerden, ter vergadering komt. Na pl.m. 1% uur geheime zitting wordt de openbare vergadering heropend en de behandeling der begrooting voortgezet. De begrooting wordt tenslotte zonder hoofdelijke stemming vastgesteld met de navolgende eindcijfers: gewone dienst: in komsten en uitgaven f 94780.41 met 578.37 voor onvoorzien. Kapitaaldienst: inkomsten f 26670.40, uitgaven 11394.10, batig slot 15276.30. De vergoeding voor de bijzondere scho len voor 1938 wordt bepaald op f 10.28 per leerling, terwijl voor het bijzonder uitgebreid lager onderwijs, aangezien deze gemeente geen openbare school voor U. L. O. bezit, op grond van de tot dusver voor het bijzonder onderwijs in deze gemeente vereischte bijdragen om bij andere ge meenten gewonnen inlichtingen een be drag van 16.50 per leerling kan worden vastgesteld. Aldus z. h-. s. besloten. Vaststelling verordening op de heffing van een wegbelasting. De voorz. zegt dat deze verordening oorspronkelijk voor 3 jaren is vastgesteld, welke termijn met 1938 is verstreken. Aangezien de opbrengst uit deze belasting nog niet kan worden gemist, stellen B. en W. voor de verordening opnieuw we der ter goedkeuring in te zenden. Z. h. s. aldus besloten. Voorstel tot verzekering van gemeente gelden tegen fraude, enz., tegen een jaar premie van 14.50. Z. h. s. aldus besloten. Vreemde bezuiniging bij de Spoorwegen. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Leeuwen of van gemeentewege niets te doen is tegen de voorgenomen opheffing van het station der Spoorwegen alhier. De voorz. ontwoordt dat de Spoorweg- Maatschappij een dergelyke maatregel uit bezuinigingsoverwegingen neemt en daar bij haar eigen belangen op het oog heeft, zoodat met een eventueel bezwaar onzer zijds toch geen rekening zal worden ge houden. Wethouder Hoogendijk vindt het wel een eigenaardige bezuiniging gezien het feit dat verleden jaar het oude stations gebouw is afgebroken en een nieuw ge bouwtje is gezet. Toen was bezuiniging zeker nog niet noodig. De heer Linschoten zou hierop eens willen wijzen. De voorz. gelooft, dat gezien de geheele lijst stations die zullen verdwijnen waar onder nog van grootere plaatsen dan Zwammerdam, het niet zal baten. Na nog eenige bespreking hierover sluit de voorz., daar verder niemand meer het woord verlangt, de vergadering.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8