COMMANDO-OVERDRACHT De avontuurlijke opdracht Op den Vij*erdam te Den Haag treft men reeds de eeiste voorbereidingen, om straks, bij het bekend worden van de blijde gebeurtenis in het Vorstelijk Huis terstond de vreugdevuren te kunnen ont steken t Stram in de pas tijdens de groote parade bij het eind van het eerste trimester van het Engelsche Koninklijke Militaire College Aan ooord van Hr. Ms. kiuiser «De Kuyter» werd te boerabaja het commando o<er het Nedeiiandsch eskader Ned. Indië door kapitein 'er zee HeHrieh overgedragen aan kapitein ter zee Stöve H. M. de Koningin bracht Maandag wederom een bezoek aan het Burgerziekenhuis te Amsterdam, waarbij cfe vorstin in Haar hofauto een kerstboom voor het Prinselijk Paar meebracht PaterDamasusOMC.de emancipator der R K Vrouwenbeweging in Neder land. die heden zijn zilveren priester feest viert, naar een schilderij van Piet Geraedts Tijdens het bezoek van een aantal Belgische reserve-officieren aan de Kon Militaire Academie te Breda gat een der Nederlandsche militairen geblinddoekt een demonstratie in het demon- teeren van een mitrailleur FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt 1 fdoor i VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 62) Ze liep naar de slaapkamer. Marian wilde haar juist volgen, toen er gebeld werd. Poole was nog niet terug en Marian ging naar de deur en opende die. Een lange, rijzige man stond op den drem pel. Hij was goed gekleed en goed ge bouwd; zijn houding was kaarsrecht. Toen hij zijn hoed afnam, werd donker kortge knipt haar zichtbaar. Hij legde zijn hand tegen de deur, glipte langs Marian de hall in en deed de deur weer dicht. - Ik geloof, mijn beste Marian, dat we eens even moeten praten, zei hij met een harde, krakende stem. Het was de stem, waaraan Marian Dray ton herkende. Ze keek met ongeloovige ontsteltenis naar hem. Die lengte Dray- to" liep steeds gebukt en Drayton droeg slordige, uitgezakte kleeren, had borstelige wenkbrauwen en slecht-verzorgd grijs haar en toch was het Drayton's hand, die op haar schouder lag. Hij duwde haar de zitkamer in en sloot de deur. We zullen een gesprek moeten heb ben. vóór mr. Trevor's bediende terugkomt Ik dacht wel. dat ik je hier zou vinden Wal wilt u? vroeg Marian flauwtjes. Wat wilde hy. Wat wist hij? Hij scheen alles te weten. Hij kende Lindsay's wer- kelijken naam hij wist dat Poole was uitgegaan. Zou hy ook weten, dat Elsie hier was? Ze bleef staan, doodsbleek, hand rus tend op haar schouder en staarde naar de koude, wreede oogen. Ja, dat waren de oogen van Drayton de oogen van haar vader. Ze kreeg een gewaarwording, of haar knieën haar niet langer konden dra gen. Ik zal je niet ophouden, hernam hij. Ik ben niet verlangend om lang te blij ven; ik sta op het punt Engeland te ver laten. Het eenige wat ik van je wensch, is een plechtige belofte, dat je je mond zult houden. Dat is toch niet te veel gevraagd van een dochter. Ze trachtte iets te zeggen, maar slaagde er niet in een woord uit te brengen. Er was iets gruwelijk-dwingends in zyn blik. Eensklaaps had ze een gevoel dat ze zijn aanraking niet langer verdragen kon. Ze maakte zich los en ging achteruit, snel ademhalend. Drayton trok zijn smalle, gladde, zwarte wenkbrauwen op. Ze keek hem aan als ge fascineerd. Dit was heelemaal Drayton niet; dit was een veel jonger man, tot op zekere hoogte onmiskenbaar knap. Er was geen gelijkenis met den Drayton, die haar in het huis op Blenheim Square zoo doodelijk be angst had. Alleen de koude dwang in zijn oogen en de harde, krakende klank in zijn stem waren van Drayton. Maar toen hy weer begon te spreken was die stem anders een stem, die hoorde by zijn nieuwe persoonlijkheid koel, beschaafd, ongeëmo tioneerd. Ja, ik ik ga Engeland verlaten, ver volgde hy; waarschijnlijk voorgoed. Vóór ik heenga moet je een eed doen.... Hij zweeg even en sloeg haar met een iro nische uitdrukking op zijn gezicht gade. Ik veronderstel tenminste dat een eed wel iets voor je zal beteekenen? Toen ze het antwoord schuldig bleef, was zyn oude kraakstem er weer. Nu, is dat zoo of niet? De vraag trof haar als een zweepslag. Ja, antwoordde ze toonloos en ging nóg een schrede achteruit. Dus als je een eed aflegt, zul je dien houden? Ja. Dan moet je dien nu doen. Ze deinsde nog verder terug, tot ze den muur voelde. Wat zou ze moeten zweren, hamerde het in haar hersens. Je moet een eed doen, dat je me nooit zult identificeeren! Hoe bedoelt u? De woorden kwamen in een fluistering over haar lippen. Zijn wenkbrauwen gingen weer omhoog Je hebt me als Drayton gezien en ik was indiscreet genoeg om mijn identiteit met Manning te onthullen. Dat zijn van die confidenties die je aan een dochter doet! Je moet zweren, dat je het nooit zult na vertellen, nooit tegen me zult getuigen, nooit een beschrijving zult geven van de gedaante waarin je me nu gezien hebt. Marian liet het hoofd tegen den muur rusten. Als ze het beloofde, zou hij dan weggaan? Was het goed een dergelijke be lofte te geven? Zou het goed zijn tegen haar' eigen vader te getuigen? Ze voelde zich ellendig slap en verbijsterd in het nauw gedreven door den overheerschenden wil van dezen man. Opeens hoorde ze een zacht geluid in de hall. Het was het omdraaien van een sleutel in het slot. Marian schrok op. De buitendeur van de flat ging open. Dat moest Poole zyn die terugkwam. Met twee stappen was Drayton naast haar oor. Als je me verraadt, schiet ik! Toen volgde het dichtslaan van de deur en het roepen van Lindsay Trevor's stem: Poole! Een afschuwelijke grijns van kwaadaar digheid deed Drayton's effen trekken ver anderen. Het dierlijk-wreede masker dat hij liet zien was huiveringwekkend. Het waarschuwde, beval, dreigde. Terwyl Ma rian ineenkromp, ging hij van haar weg. Aan den zijwand van de kamer, voor de deur, die nu ieder moment kon opengaan, stond een antieke, eiken linnenkast. Dray ton liep er heen, opende de deur en ver dween in de donkere ruimte. Marian kreeg een glimp van golfstokken en vroeg zich half-bewust af, of die kletterend zouden omvallen. Maar er was niet het minste geluid. Drayton had onhoorbaar gemanoeu vreerd. De deur van de linnenkast ging zachtjes achter hem dicht. Even, vóór hij haar sloot, werd er een hand door den kier gestoken. Die hand hield een revolver vast. Ze stond roerloos en durfde ternauwer nood ademhalen. Drayton wist niet dat Elsie in de flat was. Anders had hy dat wel laten blijken. Wist Elsie van zyn aanwezigheid? Zou ze Lin kunnen waarschuwen? Wat zou er nu verder gebeuren? Tot schouderhoogte bestond de linnen kast uit stevige eikenhouten paneelen, maar het bovengedeelte werd aan de voor zijde gevormd door een ry kleine pilaren, op korten afstand van elkaar aangebracht. Door deze openingen zou Drayton precies kunnen zien wat ze ging doen. Ze had zich tegen den muur gedrukt en wist nu wat er gebeuren ging. Lin zou de kamer binnen komen en Drayton zou schieten. Dit flitste in één afgrijselijk moment door haar geest. Maar tegelijk besefte ze dat, als ze den moed had naar de deur te rennen nu, dadelijk er een kans was om Lin te redden Ze hield haar adem in en had een ge waarwording alsof ze zich van den muur wegsleepte. Drayton zou op haar schieten. Schemerig dook de vraag in haar op, of het hard zou klinken in de kleine ruimte. Maar misschien zou ze het niet hooren. Ze dacht er eenvoudig niet aan dat hy zou kunnen missen. Al deze pijlsnelle overleggingen duur den nog «geen onderdeel van een seconde. Ze sprong naar voren. Maar ze was te laat; de deur werd opengeworpen en Lind say bereikte haar halverwege de kamer. Lieveling! Wat doe je hier? riep hy, terwyl hy haar in zyn armen opving. Het was Marian te moede, alsof ze tus- schen twee machtige golven van ontroering geklemd werd. De eene wilde emotie, was angst, die een mensch van allen moed, zelf- beheersching en denkvermogen beroofd de andere een redelooze vreugde en op luchting omdat Lin er was. Ze greep zich aan hem vast, alsof hy nu voor haar uit den dood herrezen was, en terwyJ ze hem omvat hield trachtte zij zichzelf tusschen hem en de linnenkast te stellen. (Slot volgt)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5