Prov. Staten van Zuid-Holland Letteren en Kunst RECHTZAKEN DINSDAG 21 DECEMBER 1937 uE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Vervolgens werden de volgende rijwiel- dieven gevonnist: G. M. timmerman, werd veroordeeld we gens diefstal van vier rijwielen en vijf rij- wielbelastingmerken uit diverse rijwiel stallingen tot een gevangenisstraf van 8 maanden. Zijn collega K. L. hoorde zich voor zijn hulp veroordeeld tot een gevan genisstraf voor den tijd van 8 maanden. W. P. die geprobeerd had een gestolen rijwiel te verkoopen werd veroordeeld tot 8 maanden. Billardzaal „Zomerzorg" H. H. BILLARDLIEFHEBBERS wordt medegedeeld, dat de Billards door de Wilhelmina Billardfabrieken geheel GERESTAUREERD zijn en van NIEUWE LAKENS VOORZIEN. Prijs 50 cent per uur. 3210 DE DIRECTIE. BOE WORDT HET WEER? LICHTE VORST. De Bilt seint: Verwachting: Matige meest Zuid-Ooste lijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, of betrokken, weinig of geen neerslag, lich te vorst. Hoogste barometerst.: 769.8 te münchen. Laagste barometerst.: 744.3 te Reykjavik. Het gebied van hoogen luchtdruk ver plaatste zich naar het Zuiden. In Noord- Scandinavië daalde de luchtdruk aanzien lijk, doch over Oost-Frankrijk, geheel Duitschland en Midden-Europa is hij aan zienlijk gestegen. Het restant van de de pressie in het Oosten trok Noordwaarts en ligt thans over de Baltische Staten. De depressie op den Oceaan werd nog dieper, doch het centrum trok iets naar het Noqr- den. Zij meldde zich vooral naar het Noor- Oosten uit. Langs de Noorsche kust, op het Westen van de Britsche Eilanden en in West-Frankrijk waait het krachtig uit Zuid tot Zuid-West, met plaatselijk nog regen en temperaturen langs de Noorsche kust tusschen twee en vijf graden Celsius, In Ierland zeven en negen en in West- Frankrijk elf graden Celsius. In Oost Frankrijk, Midden-Europa, onze omgeving Denemarken en Zweden, waait het meest zwak uit Zuid tot Zuid-Oost, met nevelig of zwaar bewolkt weer, zonder neerslag, met vorst, welke in Zweden plaatselijk zeer streng is. Bern meldde vanmorgen ook elf graden vorst. In Oost-Duitschland, Polen en de Baltische Staten, waaien mati ge Noord-Westelijke winden, met plaatse lijk sneeuw. Ook hier is de temperatuur onder het vriespunt, met strenge vorst in Finland en om de Finsche Golf. Voor onze omgeving wordt voorloopig nog lichte vorst ver wacht. met matige Zuid-Oostelij ke winden en nevelig tot zwaar bewolkte lucht. Neerslag van be- teekenis wordt niet verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 0.8 gr. C. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.t Van Dinsdagnamiddag 4.19 uur tot Woensdagmorgen 7.38 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensdag 22 Dec. voorm. 5.48 uur en nam. 6.08 uur. Maan op 21.08 uur Dinsdagavond en on der 10.38 uur Woensdagmorgen. STOMPWIJK, Veenweg 18-12-'37. O, arm Abessinië, o arm China! Ik lees de laatste dagen veel in uw ge- eerd blad over de pondjesdag, voor een beetje meer licht en vreugde voor het Kerstfeest der armen. Toen ik nu Vrijdag avond de courant ontving en natuurlijk zocht naar het Tweede Kamerverslag en dit ook vond, toen dacht ik: kijk de Twee de Kamer heeft ook pondjesdag gehou den. Nieuw Leidschendam krijgt de volle honderd pond en Nootdorp krijgt ook zijn pondjes toegewezen. Voor het kleine ge deelte voorstanders een Kerstfeest met een moedgevende toekomst. Voor de vele tegenstanders (negentig procent van Veur en de vele tegenstanders van den Veen- weg), van wie de meesten behooren tot de minderbedeelden en degenen met niet te hooge inkomsten een Kerstfeest met een toekomst, die er zeker niet rooskleu riger op wordt. Als ik nu uw verslag lees en zie, dat na enkele opmerkingen van eenige leden van de Tweede Kamer, dit wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming is aangenomen, en de opmerking van den heer Loerakker, dat het volgens zijn mee ning meer een persoonlijk belang is, die annexatie van Stompwijk-Veur, toen dacht ik (vergeef me deze woorden): O, arm Abessinië. En volgens uw verslag wordt er geen woord gesproken over de grensregeling met Nootdorp. Hadden de heeren daar soms een reden voor, dach ten ze misschien aan den nieuwen Rijks weg YpenburgHaagsche Schouw die pa rallel loopt met de nieuwe grens, zoodat, na voltooiing van den weg, er zal zijn een stukje rechts van den weg Stompwijk, links een hoekje Nootdorp en rechts weer een stukje Stompwijk, of heeft dit gedeel te met z(jn driehonderd zielen waarvan de meesten tegenstanders zijn, heelemaal geen beteekenis. Zoodat ik hier tegen mijn zin plotseling dacht: O, arm China! Ik las: in Amerika wil men de oorlogsver klaring onderwerpen aan een volksstem ming. Zou in ons „vrije" Nederland dan een grensregeling of annexatie niet aan een vrije stemming onderworpen mogeh worden? H. DE HOLLANDER, Veenweg. De vergadering van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland 'ter behandeling van de begrooting is hedenochtend in de Rid derzaal voortgezet. De heer von Fisenne (Ged. St.) zijn rede vervolgend, houdt eenige beschou wingen over het recht betreffende uitwe gen, sedert de wet van 1829, zoomede de toepassing van de provinciale verordening terzake. Bij het aanvragen van de vergun ningen volgens het reglement moeten Ged. Staten rekening houden met de vraag of de belanghebbende al dan niet een verkregen recht op uitpad kan doen gelden. Ged. Sta ten kunnen niet dulden, dat op de provin ciale wegen allerlei toestanden ontstaan, die in strijd zijn met de belangen van he't verkeer. Zij zyn bereid, in overleg met den hoofdingenieur nog eens na te gaan of en m hoeverre reglementswijziging of veran dering van voorwaarden in verleende ver gunningen wenschelijk is. De heer Heukels (Ged. St.) zegt, dat de politiek, tot dusverre door het college gevoerd, niet is gewijzigd, bij teruggaande irkomsten en stijgende uitgaven moet de tering naar de nering worden gezet. Men kan, zooals de heer Ter Laan, uitgaan van hetgeen wenschelijk zou zijn, doch Ged. Staten gaan uit van het werkelijke, en dat is dat sedert 1930 tot en met 1936 de op brengst van de inkomstenbelasting voor de provincie Zuid-Holland is teruggeloopen van 305.700 tot 136.400, d.i met 55% en cie van de vermogensbelasting van 48.400 tot 31.200 d.i. met 36%. De grootste voorzichtigheid by het vo- teeren van uitgaven blijft eisch. Het wegenplan van 1927 zal voor de pro vincie 60 millioen vragen. En welken eisch zullen straks de tertaire wegen stellen? In 1927 was de opbrengst per opcent uit de inkomstenbelasting 366.000, in 1936 J 147.000, hetgeen een teruggang met 60% beteekent. Na Overijssel is de opbrengst der belas tingen in Zuid-Holland in de crisisjaren het sterkst teruggeloopen. De ontvangsten worden voor 1938 op 3.907.400 uit grond-, inkomst- en vermo gensbelasting tezamen, terwijl aan subsi dies en aan andere niet-verplichte uitgaven 1.843.000 is geraamd, waarvan alleen aan subsidies f 1.337.000, ondanks de verlaging sedert 1934. Niet minder dan 47% van de belasting opbrengst wordt aan niet-verplichte uit gaven besteed. Tot heden is het college dankbaar dat DE STUDIëN 70 JAAR. Nu de redactie zelf daartoe aanleiding gegeven heeft, is de buitenstaander ver heugd, iets ten goede van het tijdschrift te kunnen zeggen. Het blijkt dan in de zoo juist versche nen Decernber-aflevering werd daar even melding van gemaakt dat in het jaar 1538 het tijdschrift Studiën 70 jaar zal heb ben bestaan. Wie bijzonderheden wil weten' over de oorsprong van het tijdschrift, deze aarzelen de, allerbescheidenste uiting van de Katho lieke emancipatie ook in intellectueel- wetenschappelijke kring, leze het artikel, dat de redacteur, Dr. L. de Jonge S.J. daar over heeft geschreven. Tot lof van het blad, maar ook tot verwijt van den lezer moet gezegd worden, dat de verspreiding van Studiëi. maar weinig be antwoordt aan diens rijke inhoud. De omstandigheden van de voorbije crisisjaren buiten beschouwing latend, (juist dergelijke uitgaven moesten meer dan andere de tol der bezuiniging en versobe ring betalen) zou het zeer velen pijnlijk verrassen, als ze de oplage-cijfers zouden vernemen. Terwijl het toch vaststaat, dat een zeker percentage hiervan nog in België en N.O. Indië geplaatst wordt. Tot nu toe is de redactie steeds van mee ning geweest, dat goede wijn geen krans behoeft, en uit de aard van de opzet is dit blad ook niet voor massa-verspreiding on der het volk bestemd. Maar toch zou men zich wel eens willen afvragen, of niet het belang der zaak het vroeg, dat van de nieuwere middelen van aankondiging en publicatie in ruimer en rijker mate gebruik kon worden gemaakt. Naarmate immers het contingent weten schappelijk gevormde Katholieken, dank zij de bloei van het middelbaar Onderwijs en de groeiende invloed van de Katholieke Universiteit voortdurend stijgt, is er nu meer dan ooit behoefte aan een orgaan, dat aan ontwikkelden door geregelde publica ties voorlichting en leiding geeft in die vraagstukken en problemen, waartegen over de Katholiek zijn houding bepalen moet. Al is dan het Katholiek onderwijs in al gemeenste zin geëmancipeerd, zeker mag niet vergeten worden, dat ons Katholiek Nederland nog aan de drempel staat van zijn cultureele emancipatie. Heel zyn cul tuur, zijn wereldbeschouwing, zyn opvat tingen over onderwerpen van wetenschap pelijke, sociale, economische aard moeten doordeesemd zijn van de Katholieke geest, van de Sensus Catholicus. Om hem in zyn „cultureel Katholicisme" voor te lichten en te leiden, meenen wij, dat het tijdschrift, gewijd aan „godsdienst, we tenschap en letteren", aan de cultuur dus in haar hoogste uitingen, uitmuntend ge schikt is. Gaan wij alleen reeds de inhoud van het laatste afgeloopen halfjaar na, en doen wij een zeer beperkte greep in de rijk-ge varieerde onderwerpen: „Het standpunt der Katholieken in het Palestinaconflict" „Rondom de Oxford-groep" „Rechtvaar dig loon en behoefte-bevrediging" „Von- del-Renaissance", dan blijkt daaruit, hoe de Redactie erop uit is, levensbeschouwing het niet is behoeven te komen met een voorstel tot verlenging van den in 1934 ges t elden sub isd ie v er m inde rings term ij n, welke derhalve einde 1938 afloopt. Het college van Ged. Staten zal ook in het komende jaar elke mogelijkheid tot werkverruiming aangrijpen. Het begrootingsjaar 1938 ziet er iets be ter uit dan 1937 deed. Durven wij hopen op een voortgaande verbetering? Het college kan op deze vraag geen positief antwoord geven. Met te ^Veel spoed vooruitstoomen beteekent gevaar, langzaam voortgaan is voorzichtiger. Sprekers advies is: Werkt in het heden met inzet van alle persoonlijke kracht, als of van ons allen persoonlijk het slagen af hangt. De zomerhuisjes langs de plassen. De heer Verbroek (Ged. St.) is van meening, dat aan de hand van de plas sen verordening, ook al zou men deze wij zigen, geen afdoende maatregelen inzake regeling van den bouw van zomerhuisjes en van andere bebouwingen, welke het na tuurschoon zouden schaden kunnen worden genomen. Dit behoort thuis bij den wetge ver. De heer Bols lus (Ged. Staten) be roept zich ten aanzien van de salarissen op de ministerieele opvatting, dat intrek king van salaris- en loonkortingen door la gere organen voor den minister niet aan vaardbaar is zoolang de salarieering van het rijkspersoneel op het huidige peil ge handhaafd moet blijven. Wat den steun aan den tuinbouw betreft, deze aangelegenheid behoort thuis bij het Rijk. De heer Sc hm all (Ged. Staten) zegt, dat de duinbeplanting de aandacht van Ged. Staten heeft. Terzake van de bestrij ding van ontsierende reclames doet het col lege wat binnen zijn bevoegdheid mogelijk is. De drankbestrijding heeft spreker'3 sym pathie. Het voorstel van den heer Van Eek hieromtrent is overbodig. Op voorstel van den voorzitter wordt afgezien van replieken. De heer V a n E c k trekt zijn voorstel in. De Provinciale begrooting wordt z. h. st. aangenomen. Te een uur sluit de voorzitter de zitting, na den Staten aangename Kerstda gen te hebben toegewenscht. te toetsen aan de problemen van dezen tijd, in de vorm van aantrekkelijke, goedver zorgde artikelen. „Het leven der heilige Kerk, de geestes- stroomingen waaraan we onderhevig zijn, de actueele vragen, die onze menschheid cot in haar diepste wezen beroeren, de les sen der geschiedenis, de voortgang van we tenschap en kunst; 't moet alles kort en overzichtelijk, duidelijk en grondig, in de taal van den tijd worden voortgebracht en bezien onder het licht der Waarheid". Zoo luidt het ideaal der Redactie. Moge de onverflauwde vitaliteit, die deze 70-jarige bezielt, dit ideaal ten volle doen verwezenlijken, om in het vervolg nog meer ten goede te komen aan Katholiek Nederland. H. D. HAAGSCHE RECHTBANK. Uitspraken. De Haagsche Rechtbank deed hedenmor gen de volgende uitspraken: De schippersknecht L. P. zonder vaste woon- of verblijfplaats had wegens bigamie een eisch tegen zich gehoord van een jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde hem tot 6 maanden gevangenisstraf. J. H. K., zender vaste woon- of verblijf plaats werd wegens oplichting van een Haarlemschen chauffeur veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De officier had een gevangenisstraf geëischt van twee jaar. N. J. L. van D„ had kans gezien een 77- jarige dame op te lichten voor een bedrag van f 550.terwijl hij een juwelier een gouden horlogeketting afhandig had we ten te maken. De eisch tegen hem was geweest een gevangenisstraf voor den tijd van 10 maanden. De uitspraak werd 6 maanden. R. S. uit Den Haag, die gratis te eten had gehad bij een Haagschen handelaar in antiek, had deze beloond voor zijn mensch- lievendheid door voor een bedrag van 800 aan antiek weg te nemen en te ver koopen. De Officier had daarvoor een ge vangenisstraf geëischt van 10 maanden. De rechtbank uitspraak doende vroeg aanhouding voor rapport in te winnen. A. A. J. uit Den Haag, had eenige Haag sche dienstmeisjes weten op te lichten van haar laatste spaarcentjes die hij verbraste in nachtclubs. De Officier had voor deze minderwaardigheid een gevangenisstraf geëischt voor den tyd van een jaar. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Een andere oplichter A. A. den H. had een eisch tegen zich gehoord van 10 maan den omdat hij met allerlei schoon klinken de woorden een Haagschen assuradeur een bedrag van 620.— afhandig had weten te maken. De rechtbank veroordeelde hem j tot 10 maanden gevangenisstrat i A. H. V. werd wegens diefstal van twee rijwielen veroordeeld tot een jaar. Zijn hel per F. S. moet 6 maanden op gaan knap pen. B. V. had een bakfiets en twee rijwielen van eigenaar doen veranderen en de gesto len voorwerpen verkocht aan iemand te Leiden. De rechtbank veroordeelde hem daarvoor tot een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden. J. M. te Lelden werd wegens het ver duisteren van een bankbiljet van 10. ten nadeele van een bewoner van het per ceel Borneostraat 47 te Leiden veroor deeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van '6 maanden. De Officier had een straf geëischt van tien maanden. Auto gestolen. N. L. B. heeft in Augustus een auto weg genomen in den Haag tezamen met eenige vrienden. De medeplichtigen zijn reeds ver oordeeld, resp. tot een jaar en drie maan den en acht maanden. De Officier, Mr S. Hoekstra, eischte tegen dezen verdachte, den derde, een gevange nisstraf voor den tijd van tien maanden. Na verdediging werd de uitspraak op 4 januari bepaald. dachte twee jaar gevangenisstraf en diens onmiddellijke gevangenneming, welke door de rechtbank werd geweigerd. De verdedigers mr. H. G. Stibbe en mr, G. J. Salm pleitten vrijspraak. De rechtbank was van oordeel, dat het onderzoek niet volledig was geweest, zoo dat zij de zaak terugwees naar den rechter commissaris om nader te onderzoeken: le. Wat er met de in de tenlastelegging genoemde effecten, toebehoorende aan mej. Agnes N. is gebeurd, c.q. te onderzoeken, wat met de door wederbelegging verwor ven effecten is gebeurd, c.q. Wat met de opbrengst is gebeurd. 2e. Diverse disposities op bepaalde reke ningen in de boeken van verdachte. 3e. Den financieelen toestand van ver dachte en zijn firma op 1 Mei 1933. 4e. Welke effecten van het leendepot van mej. Corrie N. nog aanwezig zijn; het stand punt van verdachte te dien aanzien is n.L steeds geweest, dat deze effecten, voorzoo ver zij niet door uitloting in contanten reeds waren terugbetaald, nog met dezelfde num mers in zijn bezit waren. Voorts gelastte de rechtbank Agnes N. nader te hooren in verband met de door verdachte te haren aanzien afgelegde ver klaringen. Verduistering van haarden. W. S. had van een koopman E. F. E. uit Hilversum, in 1933 een groot aantal haar den ontvangen om deze te verkoopen. De haarden ten getale van 42, had hy ver kocht aan diverse personen, die volledig betaald hadden. Verdachte zou de haarden aan den koopman uit Hilversum betalen als hij ze verkocht had. De koopman wacht echter nog steeds op zijn 2000. De eisch was twee maanden gevangenis straf. Uitspraak 4 Januari. Prettige thuiskomt Toen een Haagsch caféhouder voor eeni- gen tijd op reis moest had hy zijn buffet chef opgedragen voor zijn meubelen te zor gen. Toen de caféhouder echter terugkwam was het meubilair door den buffetchef weggenomen en verkocht, zelfs het bed was verdwenen, terwijl de muntmeter was gelicht. De caféhouder weet het aan een soort wraak van verdachte omdat deze ver- Lefd was op zijn vrouw, van wie hy in middels gescheiden is. De Officier eischte een jaar gevangenis straf. Uitspraak over 14 dagen. Bekende inbrekers staan terecht J. A. V., van beroep acrobaat, en A. B., los-werkman, beiden gedetineerd, moesten terecht staan wegens een poging tot dief stal in een manufacturenzaak in den Haag. Nadat elf getuigen gehoord waren, waar door een aantal aanwijzingen naar voren kwamen, die te zamen de ketting vormden van het bewijs, achtte de Officier van Justi tie, Mr. S. Hoekstra, het ten laste gelegde bewezen" en hoewel het alleen maar bij een poging tot diefstal was gekomen en er niets ontvreemd was, eischte hij tegen elk éen gevangenisstraf van twee jaar, mede ge zien het feit, dat zij bekend staan als „zware jongens". Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Verdachte op vrije voeten gesteld. Naar wij vernemen is de gisterenochtend, tijdens de zitting van den Haagschen poli tierechter ingesloten getuige décharge uit Al p h e n a/d Rijn, getuigende in de zaak tegen den expediteur M. D. uit Alphen, tn die gearresteerd was wegens vermoe- delijken meineed, gisterenavond nog op vrye voeten gesteld. COMMISSIONNAIR VERDACHT VAN VERDUISTERING. Zaak naar de instructie teruggewezen. De rechtbank te Amsterdam wees van morgen een interlocutoir vonnis in de strafzaak tegen een Amsterdamschen com- missionnair in effecten verdacht van ver duistering van effecten voor een zeer groot bedrag. Zij wees de zaak naar de instructie terug. De effecten waren hem door een dame ter hand gesteld met een volmacht, waar in hem de onbeperkte bevoegdheid werd gegeven om namens zijn lastgeefster alle denkbare transacties op financieel gebied te verrichten. Hij heeft met deze effecten gespeculeerd, met het gevolg, dat het kapitaal verloren is gegaan. Voorts was verd. ten laste ge legd, dat hy een aantal waardepapieren, welke aan een broer van bovengenoemde dame toebehoorden, heeft verduisterd. In de derde plaats had hy zich te verant woorden gehad wegens verduistering van effecten, welke eigendom waren van den in 1933 overleden broer van vorenbedoelde dame. De officier van justitie eischte tegen ver- 476ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Dinsdag 21 December 1937 3de KLASSE, 2de LIJST HOOGE PR1J4EN 25000 8115 2000 —4388 1500 18114 1000 727 6814 16003 400 5276 200 5723 10211 100 2822 5852 9943 15171 19954 Prijzen van 45.— 42 84 86 89 123 244 263 360 434 624 681 595 617 624 639 655 725 779 787 833 943 961 977 980 885 1045 1070 1176 1178 1248 1249 1260 1286 1294 1307 1337 1376 1410 1416 1456 1472 1482 1503 1511 1558 1581 1590 1593 1635 1651 1692 1702 1816 1865 1881 1937 1938 1972 1982 1994 1995 2028 204b 20ÖÖ 2071 2088 2127 2178 2195 2215 2216 2236 2270 2318 2428 2442 2443 2523 2540 2571 2594 2599 2606 2644 2652 2704 2775 2793 2812 2837 2843 2875 2921 2927 2948 3043 3072 3083 3184 3193 3233 3237 3278 3292 3302 3303 3316 3352 3422 3518 3534 3541 3548 3558 3570 3614 36ü3 3669 3677 3686 3768 3848 3849 3853 3861 3872 3910 4006 4029 4031 4083 4089 4156 4158 4133 4200 4217 4269 4281 4291 4320 4327 4330 4335 4360 43S0 4444 4450 4458 4482 4496 4536 4548 4603 4640 4696 4747 4763 4776 4781 4786 4826 4865 4878 4903 4970 4993 5052 5055 5063 5160 5172 5202 5223 5237 5239 5272 5320 5322 5367 5374 5377 5397 5457 5496 5508 5590 5613 5652 5699 5712 5739 5740 5752 5772 5774 5785 5796 5829 5881 5942 5946 5986 5993 6008 6009 6113 6129 6139 6162 6170 6244 6233 6295 6340 6403 6436 6443 6470 6502 6568 6570 6611 6678 6698 6740 6772 6776 6831 6840 6867 6879 6891 6938 6974 6991 7007 7025 7036 7046 7067 7166 7231 7249 7299 7328 7373 7378 7403 7413 7429 7443 7434 7492 7523 7626 7678 7710 7746 7750 7754 7756 7789 7797 7820 7841 7863 7867 7911 7918 7993 8053 8056 8073 8117 8121 8168 8229 8239 8254 8264 8270 8275 8278 8296 8312 8371 8391 8409 8474 8478 8557 8573 8586 8593 8594 8601 8608 8671 8678 8723 C754 8809 8841 8845 8848 8869 8894 8908 8974 8991 9001 9003 9041 9072 9092 9143 9150 9158 9183 9194 9200 9253 9264 9270 9272 9275 9285 9295 9370 9406 0430 9459 9472 9509 9515 0604 9637 9827 9871 9875 9885 9971 9988 9999 10037 10044 10091 10154 10205 10271 10284 10351 10368 10414 10470 10560 10616 10619 30640 10652 10861 10667 10714 10723 10756 10309 10839 10847 10850 10856 10879 10962 10965 11008 11055 11089 11090 11111 11127 11195 11200 112C6 11242 11319 11344 11393 11397 11456 11475 11477 11482 11483 11501 11516 11566 11576 11657 11658 11719 11747 11770 11806 11811 11849 11874 11904 11906 11919 11931 11957 11962 11969 11987 12001 12019 12121 12122 12123 12164 12210 12230 12233 12261 12315 12383 12403 12417 12424 12437 12524 12532 12536 12572 12593 12642 12658 12665 12677 12688 12755 12758 12821 12839 12869 12885 12997 13009 13049 13104 13145 13148 13158 13171 1318-5 13206 13271 13293 13319 13371 13421 13440 13462 13505 13506 13543 13625 13626 13660 13675 13682 13720 13722 13727 13736 13751 13782 13789 13896 13919 13925 13935 13941 13870 13976 13993 14013 14141 14151 14159 14182 14216 14218 14222 14233 74279 14324 14359 14375 14417 14428 14553 14554 14556 14589 14623 14672 14716 14720 14734 14844 1488C 14907 14921 14956 15013 15146 15188 15211 15251 152OG 15259 15287 15288 15303 15307 15342 15348 15356 15362 15391 15397 15402 15427 15432 15436 15442 15507 15511 15533 15562 15567 15578 15580 15592 15631 15646 15657 15668 15671 15688 15713 1575a 15802 15813 15844 15886 15960 15951 16U10 16059 16188 16249 16277 16317 16337 16349 16367 16379 16382 16397 16423 16459 16492 16494 16544 16561 16572 16578 16597 16622 16687 16709 16713 16730 16743 16790 16799 16824 16825 16860 16889 1691b 16923 16976 17038 17049 17057 17099 17116 17128 17139 17181 17183 17284 17294 17330 17356 17455 17480 17516 17583 17628 17661 17675 17696 17850 17868 17928 17944 18029 18034 18081 18098 18099 18108 18131 18140 18158 18181 18189 18193 18305 18343 18355 18360 18382 18411 18414 18415 18473 18478 18490 18619 18638 18650 18696 18706 18732 18761 18807 18811 18840 18881 18905 18915 18916 18996 19033 19045 19047 19065 19079 19103 19132 19182 19201 19232 19296 19333 19391 19451 19497 19520 19559 19590 19595 19598 19603 19648 19652 19676 19716 19812 19828 19841 19852 19864 19870 19887 19897 19903 19916 19920 19927 19958 19960 19982 20014 20027 20063 20079 20084 20090 20093 20128 20141 20150 20162 20185 20235 20296 20299 20330 20344 20375 20410 20413 20415 20429 20137 20463 20526 20564 20574 20603 20608 20659 20716 20781 20805 20807 20853 20878 20917 20953 Verbetering 2de klasse, 2de lijst: 16733 moet zijn 6733. Verbeterinen 3de klasse. 1ste lijst: 0356 moet öjn 20356; 20052 moet zijn 20053

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2