OMGEVING VRIJDAG 17 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Niettegenstaande het slech te weer dat we in de afgeloopen week ge had hebben, was de aanvoer nog van be- teekenis. Andijvie, Gele, Roode en Groene kool, Knolselderie, uien, waschpeen, er was van alles nog volop. Van sommige produc ten liep de prijs heel aardig, terwijl het van andere tegenvallers waren. Met Bloemkool Le Cerf is het finaal afgeloopen. Enkele tuinders komen nog met wat reuzen, maar Van groote beteekenis is het niet meer. De beste kwaliteit, waarop trouwens nog wel iets te zeggen was, ging voor 6.20 tot 9.10, terwijl de 2de soort van f 2.tot ƒ4.60 per 100 opbracht. Met Gele kool is het nog steeds niets gedaan. Massa's gaan voor veevoeder weg. De rest brengt den minimumprijs van 1.per 100 K.G. op, soms iets daarboven, tot 1.20. Roode kool was deze dagen iets beter gevraagd dan voorheen. De prijs liep wat op; gekocht werd voor 2.50 tot 4.30 per 100 K.G. Ook Groene kool gaat even beter met prijzen van 1.40 tot 1.90 per 100 K.G. Het winterweer was waarschijnlijk oor zaak, dat voor Selderieknollen wat meer vraag was gekomen en dientengevolge de prijs in opwaartsche richting ging. De no teering liep van ƒ2.den minimumprijs, tot 3.50 per 100 stuks, naar kwaliteit. Andijvie had vorige week volle belang stelling en er is toen tot zelfs ƒ.0.45 per kist van 6 K.G. betaald. Deze week ging het echter weer aanmerkelijk slechter en moest men zich tevreden stellen met een prijs van 0.17 tot 0.34 per kist, 6 K.G. Voor Waschpeen kwam wat meer vraag. Vorige week ging het trouwens al iets beter. Er was nogal wat verschil in kwaliteit en als gevolg hiervan ook in den prijs. En de beste kwaliteit werd zelfs met 0.80 tot 1.20 per kist van 20 K.G. betaald. Wat iets afweek ging voor 0.50 tot 0.70. Mindere kwaliteit kon niet meer halen dan 0.30 tot ƒ0.40 per kist. Voor conserven nog steeds geen of onvoldoende vraag. Er kan schijnbaar niet meer betaald worden dan ƒ3.50 per 100 K.G., waarvoor de tuinders dit product nog niet willen afleveren. Spruiten komen niet in groote kwantums. Er is schijnbaar lang niet zooveel uitge- plant van dit product als vorige Jaren. De prijs beweegt zich tusschen 7.tot 10.50 per 100 K.G. Van nog meerdere an dere producten als Schorseneeren, Prei, is de aanvoer te gering om er melding van te maken. Uien verdienen nog steeds een spe ciale vermelding. Nadat het een paar we ken iets trager ging met dit artikel, kwam er weer eenige rijzing en kon weer van ƒ9.tot 9.60 per 100 K.G. genoteerd wor den, hetgeen men een beste, loonende prijs mag noemen. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Woensdag 22 December 1937, des namiddags om 2 uur, ter behandeling van de navolgende agendapunten: 1. Schooltandverzorging 2. Amulante huishoudcursus. 3. Reis- en verblijfkosten voor den Schoolarts. 4. Kweekerscredieten voor 1938. 5. Vaststelling vergoeding inge volge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1934. 6. Vaststelling van de navol gende belastingverordeningen: a. Wijziging van de verordening op de heffing eener Wegenbelasting; b. verordening op de hef fing van opcenten op de hoofdsom der Ge meentefondsbelasting over het belasting jaar 19381939. 7. Vaststelling van de na volgende begrootingen: a. de bedrijfsbe: grooting voor het jaar 1938; b. de begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1938; c. de gemeente-begrooting voor het jaar 1938. 8. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. Kweekerscredieten. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor te besluiten tot de vaststelling van de ver strekking van z.g. Kweekêrcredieten aan noodlijdendebloembollenkweekers in de gemeente Lisse. Ten behoeve van deze credietverleening wordt wederom een bedrag van maximum 25.000.beschikbaar cesteld. De voor waarden der credietverleening zijn gelijk aan voorgaande jaren. Hanze. Gisteravond hield „De Hanze" in café-restaurant „De Nachtegaal" een goed bezochte vergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer C. W. Barn- hoorn. Deze opende met- den chr. groet en een woord van welkom. Hij wees erop, dat de leden een oproeping hebben ontvan gen om deel te nemen aan de verkiezingen voor de Kamer van Koophandl en zeide, dat deze, met het oog op de vestigingswet, voor de R.K. middenstanders van groot belang zijn, zoodat spreker aanspoorde hieraan deel te nemen. Onder de ingekomen stukken was een circulaire van het hoofdbestuur inzake het cadeaustelsel, waarin het hoofdbestuur aan toont wat of onder cadeaux is te verstaan. Vervolgens een circulanre waarin wordt uiteengezet, dat het lidmaatschap van neu trale organisaties voor Hanzeleden is ver boden. Voorts een cidculaire betrekking hebbende op het betalen der contributie. Verder een schrijven over de openbare verkoopingen in café's en restaurants als mede de ventvergunningen en de minis- teriteele besluiten ten deze. Tenslotte nog een schrijven over de scheidingslijn tus schen klein- en grootbedrijf, vervat in een vijftal vragen; dit laatste naar aanleiding van een in de vorige vergadering gestelde vraag door een der leden. Bij de mededeelingen deelde de voorzit ter mede, dat vanwege de Gewestelijke Federatie wderom een Hanzedag zal wor den egorganiseerd en wel op 15 Februari a.s. Het bestuur 'zal uitmaken, waar deze bijeenkomst zal worden gehoudne. De be doeling is twee sprekers te doen optreden en wel een geestelijke en een leek. Voorts om tot deze bijeenkomst ook de vrouwen der leden, hun kinderen boven 17 jaar, alsmede de leden der K.J.M.V. toe te la ten, waarom een gevarieeerd programma zal worden samengesteld. Aangezien de zetel der Federatie te Lisse is, gingen er stemmen op dezen Hanzedag te Lissq te houden. Besloten werd dit aan het bestuur der Federatie te verzoeken. De voorzitter deelde mede, dat in zijn plaats de heer Braun uit Noordwijk tot voorzitter der Federatie is benoemd. Vervolgens kwam ter sprake de verkiezing voor de Kamer v. Koophandel, waarbij de voorzitter uit eenzette hoe de leden met succes moeten stemmen om een zoo groot mogedijk suc ces te bereiken. Naar aanleiding van een vraag inzake de verhooging der waterlei dingtarieven, had de secretaris zich ver staan met de directie van het bedrijf en gaf hij een duidelijke uiteenzetting hoe deze tarieven geregeld zijn. De heer Jac. v. Stijn bracht vervolgens verslag uit van de op 28 October j.l. gehouden centrale raadsvergadering, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. Aan de orde is vervol gens de oprichting van een propaganda- club. De geestelijke adviseur, kapelaan J. van Ingen, verkeeg echter eerst het woord en deze schetste allereerst het groote be lang van de deelnemers aan de verkiezing van de Kamer v. Koophandel. Vervolgens wees zijneerw. op het groote gevaar van de afbrekende critiek op het werk van onze politieke voormannen. Laat men goed de Kamerverslagen volgen. Voorts besprak zijneerw. het vormen van een kern en deed daarbij uitkomen, dat dit nu juist geen gemakkelijke taak is. Nog werd besproken de oprichting van een Retraitefonds, hetwelk zijn beslag vond en waarvoor zich de heer Jac. v. Stijn zal inspannen. Hierna behprak de voorzitter het nut en de noodzakelijkheid van een propagan- daclub. De bestuursleden, de heeren A. J. v. Zeist en Nic. v. Rooyen zullen zich hier voor inspannen. Uit de vergadering gaven zich reeds een vijftal leden op, zoodat de oprichting een feit werd. Hierna werd een nieuw lid aangenomen. Nadat in de rondvraag nog was geprotes teerd tegen het openstellen van winkels op Eersten Kerstdag, waarover aan het hoofdbestuur zal worden geschreven, sloot de voorzitter, het was inmiddels ruim half twaalf, de vergadering. Geboren: Johannes Maria z: van J. W. van der Veer en G. M. van Diemen. Cornelis Hendrik Leonardus zoon van W. van Gerven en J. M. A. Langedaan. Her manns Jacobus z. van G. M. Paardekooper en A. W. Wassenaar. Gerard us Adrian us z. van A. van der Voet en E. A. Brouwer. Ondertrouwd: He', dricus Johannes Joseph van Grinsven, 28 jaar, te Heem stede met Johanna Sibilla van Stijn, 25 jaar, te Lisse. Overleden: Jan Schilt, 65 jaar, echtg. van P. van Varik. -- Cornelis van Rijssel, 64 jaar, echtg. van J. Mijnders Gevestigd: B. P., A A., M. C. en A. C. Besems uit Leiden. J. van der Voort uit Voorhout. J. Lascaris uit Haarlem. H. Th. Kaptein en gezin uit Noord wij ker- hout. Vertrokken: A. Vaneveld naar Noordwijk. P. M. Kooijrnans naar Haar lemmermeer. S. C. Huizer naar 's-Gra- venhage. H. Möller en gezin naar Haar lem. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vondelavond. Op initiatief van de St, Josephsgezellen-Vereeniging, wier be stuur moeiten noch kosten heeft gespaard, heeft ook Leidschendam gisteren zijn Von delherdenking gehad. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den zeereerw. heer Pastoor, burgemees ter Keijzer, #vele genoodigden en vrijwel alle gezellen, zoodat de zaal van het Patro naat zeer goed bezet was. Allen werden door den Vice-praeses, kapelaan Wentholt, hartelijk welkom geheeten, niet in het minst ook de inleider van dezen avond, de heer heer Leo Boekraad en de declamator, de heer Theo v. d. Meer uit den Haag. In zijn inleidend woord sprak d*r Vice-praeses o.m. ce hoop uit, dat deze avond er toe zal bij dragen om Vondel beter te leeren kennen en een ware Vondelliefde op te wekken. Hierna betrad de heer Boekraad het po dium. N$ een korte inleiding schetste spre ker ons Vondels levensloop, hoe hij in zijn gedichten de mistoestanden hekelde, om dan weer te troosten, waar zulks noodig was. Door declamatie van den aanhef of van kleine gedeelten van Vondels verzen of tooneelstukken wist spreker ons te ver plaatsen in de verschillende levensperioden van den grooten dichter en daardoor ook zijn lezing zeer aantrexkelijk te maken. Ten slotte toonde spreker duidelijk aan dat Vondel inderdaad de grootste der Neder- landsche dichters is en dat hy verdient steeds bij ons te blijven voortleven. Met groote aandacht werd deze mooie en van groote kennis getuigende lezing ge volgd en een dankbaar applaus was een verdiende belooning voor den spreker. Door den heer Theo v. d. Meer uit Den Haag werden uit Vondels werk o.m. ge declameerd: Geusevesper, Princelied, Con- stantjjntje, Het graan uit „Altaargeheime nissen", het verhaal van den Bode (uit Samson). Met bijzondere aandacht en met bewondering werd ook de heer v. d. Meer gevolgd en inderdaad verdiende hij deze aandacht, want wat hy ons dezen avond heeft doen hooren was bewonderenswaar dig en verheffend. De heer Nieuwenbroek, piano, zorgde voor een stemmige en goede afwisseling Zeer zeker mag deze avond zeer bijzonder geslaagd genoemd worden en een woord van hulde en dank mag dan ook niet ont houden worden aan de organisatoren van dezen avond, terwyl ook het dankwoord van den Vice-praeses aan de medewerkers van dezen avond zeer zeker op zijn plaats was. Moge deze avond naar hét woord van oen Vice-praeses de ware Vondelliefde, vooral bij de Gezellen, hebben opgewekt en moge Vondel onder ons blijven leven. VEUR. Biljartwedstrijd. Voor de nederlaag- wedstrijden van K.D.O. werd gisterenavond in het café van den heer J. Al gespeeld de wedstrijd K.D.O. ITavenu I uit Den Haag. Tavenu wist met niet minder dan 100 te zegevieren. NOORDWIJKERHOUT. RESTAURATIE ST. VICTOR-KERK. De voorgevel v. d. St. Victorkerk wordt grondig gerestaureerd en zal een ge- heele gedaanteverandering ondergaan. De kleine torentjes op de gevelafdek kingen worden afgebroken waarna een nieuwe bedekking wordt aangebracht. De twee nissen met beelden worden weggebroken en met oude steenen we derom dichtgemetseld. Het houten benedengedeelte van den toren wordt steen en het dak van dezen toren wordt geheel vernieuwd. Kruisvaart St. Victor-parochie. Feest avond. Zondag 26 December a.s. (2e Kerstdag) zal het éénjarig bestaan van het Kruisvaart-cohort „St. Victor" alhier fees telijk worden gevierd. Het programma van dezen eersten feestavond ziet er keurig uit. De bans zullen den geheelen avond in de weer zijn. Opgevoerd wordt o.a. het too- neelspel in 4 bedrijven: „De reis van het Kindje Jezus", door pater dr. van Rooijen. We twijfelen er niet aan, of het zal den kruisvaarders op hun feest niet aan be langstelling van de zijde der parochianen ontbreken. Kerstactie K. J. M. V. Maandag a.s. houdt de K. J. M. V. een cultureele avond ten bate van de armen der beide parochies. De kaartverkoop voor dezen feestavond is al druk aan den gang. Het programma ver meld o.a. „Kerstmis" in zang en declama tie en het Kerstspel: „De kerstmis van broe der Thomas en de drie roovers", door Br. Gummarus. Zooals we reeds meldden is de opbrengst voor de armen. De dames van de St. Elisa- bethvereenigingen zullen zich belasten met de verdeeling onder de* behoeftigen. „Bloembollencultuur". In caré „Het wa pen van Noordwijk" vergaderde de afdee- ling Noordwijkerhout van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Bij de opening sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit dat de opkomst der leden zoo goed was. Hij hield een beschouwing over het afgeloopen seizoen, dat niet on gunstig is verloopen. De prijzen, in hoofd zaak van de tulpen waren zeer goed, doch het slechte gewas is 'natuurlijk hiervan de oorzaak. Wat de narcissen betreft, de han del hiervan had een vlot verloop ofschoon de pryzen nog niet normaal zijn. Jammer is het, aldus de voorzitter, dat er van de hyacinthen nog een groot surplus is. Na het voorlezen der natulen werd overgegaan tot het stemmen van afgevaardigden naar de algemeene vergadering, welke op Maan dag 20 December a.s. gehouden zal worden. Benoemd werden de heeren E. Oostdam Jaczn. en L. M. van Noort. Tot plaatsver vangers werden gekozen de heeren M. C. J. Braun en C. van Paridon. Tot leden van het hoofdbestuur werden met meerderheid van stemmen gekozen: in de vacautre-P. Bakker Mzn. de heer J. A. Avis; in de vacature-C. H. Kramer de heer Th. Hoog en in de vacature-P. Va renkamp de heer Karei de Jong. Daarna kwam in behandeling de be schrijvingsbrief. Over de reorganisatie werd veel gesproken. De voorzitter lichtte het plan in het kort toe en na eenige discus sie werd het voorgestelde reorganisatieplan met groote meerderheid van stemmen ver worpen. Punt 8 van den beschrijvingsbrief dat handelde over de beursbelasting werd aan genomen op de basis van het praeadvies van het hoofdbestuur. Eenige leden maak ten hierna gebruik van de rondvraag en werden naar genoegen door den voorzit ter beantwoord. Hierna volgde sluiting waarna een verloting werd gehouden van een fraaie collectie kamerplanten gele verd door de firma van den BergSmit. ZILK Kind aangereden. Door het onvoor zichtig oversteken van den weg, werd een kind van den heer D. aangereden door den wielrijder H. Het kind werd aan armen en beenen verwond. Het rijwiel werd echter vrij ernstig beschadigd. H. kwam met den schrik vrij. Waterleiding. Thans is men volop be zig met den aanleg van een waterleiding naar ons dorp. Verschillende werkloozen van hier hebben hiermede weer voor eeni- gen tijd werk gekregen. Diefstal. Door verschillende ingezete nen dezer gemeente werd bij de politie aangifte gedaan van het stelen van konij nen. De politie is er in geslaagd een 7-tal konijnen op te sporen en heeft deze in be slag genomen. Naar de dader of daders wordt een ernstig onderzoek ingesteld. Geboren: Teunisje d. van H. Schek- kerman en J. Liefhebber Abraham Cor nelis Leonardus Wilhelmus z. van L. W. Guldemon en M. H. Hoge woning Jaco bus Ludovikus Gijsbertus z: van G. de Winter en C. Mens Gerardus Maria z. van G. de Winter en C. Mens Francina Maria Johanna Laurentia d. van H. L. Weijers en E. Beugelsdijk. Johannes Leonardus Cornelis z. van F. Vervaet en H. Duyndam. Getrouwd: H. v. d. Hoogt 38 j. en C. van Driel 35 j. K. Jongeleen 21 j. en C. A. van Donk 29 j. GEMEEN! ER A AD VAN HILLEGOM De Raad dezer gemeente hield Donder dagmiddag te 2 uur een openbare verga dering. Voorzitter de Burgemeester; aan wezig 12 leden. Met kennisgeving afwezig de heer Meskers en weth. Vermeer, nog afwezig de heer van der Aar. Met alg. stemmen wordt tot onderwijzer aan de O. L. S. benoemd de heer H. J. Voo- ren te Hillegom. De begrooting voor den schoolartsendienst wordt na korte discussie voor den dienst 1937 goedgekeurd met alg. st. Over het voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening werd nader gesproken. Het verschil van iyeening van sommige leden die een aanvulling niet noodig achtten maakte dat dit punt werd aangehouden. Het voorstel van B. en W. om een rekening-courantovereenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten voor 1938 aan te gaan werd goedge keurd en de gevraagde machtiging voor het aangaan van kasgeldleeningen in 1938 met alg. st. verleend. Aankoop van de pastorie der St. Martinuskerk. De desbetreffende toelichting was duide lijk. Wel werd door den heer Pennaker een andere oplossing aan de hand gedaan, maar de voorzitter lichtte de zaak zoo duidelijk toe, dat met alg. st. het voorstel tot aan koop (voor amotie) werd aangenomen, mits de Rijkswaterstaat ƒ5000 bijdraagt. De voorz. is van gevoelen, dat dit bedrag vry zeker zal worden verstrekt. Ook wordt ver trouwd, dat Ged. St. het besluit zulen goedkeuren. Adres tot verbetering van de Straatverlichting. De voorzitter leest het desbetreffende adres voor en deelt mede, dat V.V.V. er adhaesie aan heeft betuigt. De Raad weet, dat ik steeds de meening heb geuit, dat hier alleen wat te bereiken is, in dien de sfeer goed is en daarom verzocht ik den raad en aan de pers er zoo weinig mogelijk over te spreken of te schrijven; die meening heb ik nog. De heer Van Lierop zegt het volgende: Wordt de burgerij gesard? Het zal wel geen nader betoog behoeven als ik zeg, dat dit verzoek mij geenszins heeft verwonderd. Als men dagelijks bij den weg is, ondervindt men niet alleen de ellende van deze lichtbezuiniging, maar heeft men ook nog voortdurend de klach ten te aanhooren betreffende deze onaan gename materie. Het moge waar zijn, M. de V., dat u in een der vorige vergaderin gen hebt aangemaand tot kalmte, omdat u meende met rustig overleg meer te berei ken dan op andere wijze, het is ook waar, dat de bevolking haar geduld niet langer meester schijnt inzake deze inderdaad on gelukkige toestand. Ik wil u gaarne har telijk dankzeggen voor wat door u in deze reeds is gedaan, want inderdaad er is eeni ge zichtbare verbetering sinds u hier het hoofd der gemeente is, maar de bevolking heeft het gevoelen te worden geplaagd, om niet te zeggen gesarddoor die instan ties, die tengevolge van onze noodlijdend heid zich de macht kunnen toeëigenen op een dusdanige wyze over onze gemeente te regeeren. Is het dan niet een eigenaardig verschijn sel, om eerst een geheel nieuw verlichtin.es- plan goed te keuren, waardoor de kapitaai- dienst van onze gemeente belangrijk moest worden verzwaard en wanneer goed en wel de geheele verlichting in werking ge steld is, dan te gelasten een aantal masten van de lampen te ontdoen, waardoor de verlichting een carricatuur is geworden voor onze gemeente? Noodlijdendheid, ja, dat is het motief voor deze zeer onaange name materie. Moet dan onze bevolking gestraft worden, omdat de gemeente nood lijdend is? Wanneer de noodlijdendheid een gevolg was van een gemeentelijk wanbe heer, ik zou een dergelijken maatregel kun nen, ja zelfs moeten eerbiedigen, doch waar hier de noodlijdendheid geen andere oor zaak heeft dan de gevolgen der algemeene crisis, waardoor onze gemeente buitenge wone bedragen heeft moeten voteeren voor werkloozen, steunverleening en armen zorg, in dit geval gevoelt de bevolking zich inderdaad te zwaar gestraft. Ik wil buiten beschouwing latpn, of het droevig ongeval, hetwelk op 19 Nov. heeft plaats gevonden in het onverlichte gedeelte der Haarlem merstraat al dan niet ten gevolge is van de slechte verlichting, doch bij een zoo zeer gecompliceerd verkeer als wij die hier ken nen, is een goede straatverlichting toch wel noodzakelijk. Bovendien heb ik, aldus spr., tot mijn genoegen kunnen constateeren, dat ook de Overheid er wel van doordron gen is, ter bevordering van de veiligheid goedverlichte wegen te moeten hebben, ge zien de schitterend verlichte weg Haarlem Amsterdam, die naar spr. is meege deeld door het Rijk wordt bekostigd, M. de V., ik weet wel, dat de Raad inzake deze materie niets te vertellen heeft en men zou dan ook kunnen zeggen: .dit adres behoort hier niet thuismaar, M. de V., hier richt de bevolking zich tot haar vertegenwoordigers en ik zou er daarom in alle ernst op willen aandringen, dat vanuit deze vergadering, in verband met dit verzoek, een adres gaat naar de be voegde instanties om alsnog te verkrijgen, dat de heusch niet overdreven wenschen van de bevolking zoo spoedig mogelijk wor den ingewilligd, mede in het waarachtig belang der openbare veiligheid. Een andere meening uit een andere hoek. De heer Loerakker wil een andere lezing geven. Men late het doodelijk ongeval in het midden. In den raad is de verlichting herhaaldelijk besproken, er is gedaan wat mogelijk is; dit adres had naar een ander college moeten worden gezonden. Dat een raadslid het adres onderteekent en een plei dooi houdt is vreemd. Dat raadslid had da menschen beier moeten in- en voorlich ten. Als men iets wil bereiken, moet men niet spreken van geplaagd, gesard en ge straft. Met den heer Van Lierop brengt spr. B. en W. dank voor de tact, waarmede zij gewerkt hebben om reeds eenige verbete ring te brengen. Wij hebben de verandering niet in onze macht; men had het verzoek tot Ged. Staten moeten richten; ik vind het een blameeren van ons college. Zouden we de rondvraag maar niet afschaffen? De heer Fyma zegt: by iedere raadsver gadering kwam de verlichting aan de orde. Toch kwam de heer Van Lierop er telkens op terug bij de rondvraag. Zouden we de rondvraag maar niet afschaffen? Erger is, dat een raadslid op het adres teekept: de schyn wordt gewekt, alsof alleen de heer Van Lierop voor een goede verlichting is. Zijn pleidooi hoort niet hier; ik ben dank baar voor hetgeen B. en W. gedaan hebben. De voorzitter zegt: men maakt myn taak niet gemakkelijk; dank breng ik aan de meerderheid van den raad, die zich aan mijn advies hielden; feitelijk torpedeeren de strijders de zaak. B. en W. zullen aan de verbetering blijven werken. Na nog eenig heen en weer gepraat wordt het voorstel van B. en W. om het adres voor kennisgeving aan te nemen aangeno men met alleen de stem van den heer Van Lierop tegen. Hierna een korte rondvraag en sluiting. RIJNSBURG Tuinbouw. Het verloop van den han del was deze week vrij normaal. Het eene product ging in prijs iets naar boven, het andere naar beneden. Kroten gingen graag weg tegen f 2—3.— per 100 K.G. Uien vlug. tegen f 8.80—9.40 per 100 K.G. Gele kool ging slecht. Veel draaide door. De notee ring was f 1—1.20 per 100 K.G. Roode kool ging beter, f2.90—4.10 p. 100 K.G. Andij vie ging lager dan vorige week, van f3.— tot f 5.per 100 K.G. Waschpeen goed ge vraagd, bracht van f2.50 tot f5.— per 100 K.G. op. Afwijkend van f 1.60 tot f 2.p. 100 K.G. Selderieknollen van f 2.tol f3.20 per 100 stuks. Groene kool fl.30 tot f 1.80 per 100 K.G. Bloemkool komt niet meer voor. SASSENHEEVL Kerstgave. Door het comité van „Hulp in Nood", daartoe in staat gesteld door de vakafdeeling „St. Deus Dedit" en Volks bond, is aan de leden van genoemde afdee- lingen een bon uitgereikt, geldig voor vet, gemiddeld 3 a 4 pond. Kersttentoonstelling in „Bloemlust". Ir. het gebouw „Bloemlust" zal 22 Dec. a.s. een Kersttentoonstelling worden gehouden, welke, naar wij vernemen, een succes zal worden. Door de vereen. „De Hyacinth" is een gouden medaille uitgeloofd, voor de beste inzending hyacinthen, bestaande uit i tenminste 100 planten, in minstens tien soorten, en ten minste 10 bollen van elke j soort in potten, pannen of kistjes, waar- in ze gebroeid zijn, terwijl de bollen eerste soort moeten zijn. Ter opluistering zijn toegezegd verschil- 1 lende soorten tulpen en narcissen, zoodat 1 deze tentoonstelling een voorbode zal zijn van de jubileumtentoonstelling, welke zal plaats hebben van 18 tot 22 Jan. De jaarlijk- sche groote narcissen-show is bepaald op 1 15 tot 22 Febr. WASSENAAR. „Bloembollencultuur". In Café van der Zalm heild de afd. Wassenaar van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur een le denvergadering. Alvorens tot opening van de vergadering over te gaan memoreerde de voorzitter, de heer A. P. Ruygrok het overlijden van den heer C. van der Lubbe, controleur van de vereeniging „de Narcis", die gedurende 13 jaren de narcissen te Was senaar heeft gekeurd. Overgegaan werd tot verkiezing van af gevaardigden naar de 185e algemeene ver gadering op Maandag 20 December a.s. Ge kozen werden de heer N. Mooijman en A. P. Ruykrok en tot plaatsvervangers de hee ren J. Nell en A. Hoogeveen. Besloten werd vervolgens voor de ver kiezing tot lid van het Hoofdbestuur te steunen de candidatuur van P. Ruiter te Andijk, A. Bijvoet te Haarlem en K. de Jong te Honselersdyk. Over het voorstel tot statutenwijziging en het reorganisatieplan, voorgesteld door de afdeeling BennebroekVogelenzang, werd uitvoerig van gedachten gewisseld door zoowel voor- als tegenstanders van dit plan. Tenslotte werd het voorstel in stemming gebracht en mét 20 stemmen vóór en 24 tegen werd het voorstel ver worpen. Het voorstel van de afd. Heemstede om binnen 3 jaren de beursbelasting af te schaffen had een beter onthaal, dit werd met algemeene stemmen goedgevonden te meer waar he hoofdbestuur van meening is, dat deze afschaffing geen contributie- verhooging met zich medebrengt. Besloten werd tenslotte dat de afdeeling Wassenaar by de te houden tentoonstelling in Februari as. in het Krelagehuis collec tief zal inzenden. Door enkele leden werden ter vergadering toezeggingen gedaan. Hier na sluiting.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13