Wilt U iets weten? TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 16 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R. K. JEUGDWERKLOOZEN. De eerste bijeenkomst van onze zang en tooneelclub had gisteren plaats. De op komst was zeer goed, vooral van de zang- afdeeling, een zestien deelnemers waren aanwezig; met eenvoudige zangnummers werd begonnen en in het vooruitzicht wer den gesteld meerstemmige nummers. Nu volhouden! De tooneelafdeeling heeft reeds haar keus laten vallen op een kluchtspel, rollen werden verdeeld, onder leiding van den regisseur werden door de jongens gele zen, houdt vol. In ons clubhuis wordt er reeds hard ge werkt, vooral het houtzagen vindt veel af trek. Binnenkort zal ook worden aange vangen met tarso en fineerwerk; een ge schikt leider voor dit werk is reeds ge vonden. Wij maken de jeugdige werkloozen er nogmaals op attent, dat Maandag, Dinsdag en Woensdag voor hen een triduum wordt gehouden in de kapel van het R. K. Wees huis, St. Jacobsgracht 1, Maandag en Dins dag worden allen om 10 uur verwacht, Woensdag om 9 uur. Woensdag onder de H. Mis algemeene H. Communie, na de H. Mis gemeenschap pelijk ontbijt in het R. K. Weeshuis. Alle jeugdige werkloozen zijn van harte wel kom. Wij ondervinden van verschillende per sonen buitengewone belangstelling, wij danken allen hartelijk. Wij bevelen ons werk bijzonder aan aan alle Katholieken van Leiden. Wij sporen de jongens aan om vol te houden, en wij gelooven, dat zij vol houden, maar blijft gij dan ons helpen en, zoo gij nog niet zijt begonnen met ons te steunen, maakt er dan een begin mede, wij hebben de steun van u alleh noodig. Gironummer 314325. H. SCHRAMA, pr. Lorentzkade 16. „GELOOF EN WETENSCHAP". Vanavond geeft „Geloof en Wetenschap" een avond waarop 'de leden nader zullen kunnen kennis maken met de Javaansche kunst. Prof. dr Berg zal die kunst laten zien in het licht der Javaansche bescha ving. Wij zijn er zeker van, dat 't een in teressante avond wordt. De bijeenkomst is in den Burcht en vangt aan te 8.15 uur. ONTSLAG DIRECTEUR H. B. S. Aan de agenda van a.s. Maandag is nog toegevoegd: Voorstel inzake het verleenen van ont slag aan dr. J. C. Schalkwijk, als direc teur van de Hoogere Burgerschool met 5- jarigen cursus, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Wegens het bereiken'van den 65-jarigen leeftijd op 16 April a.s., zou krachtens het bepaalde bij artikel 57, sub b, juncto artikel 59, eerste lid, van het „Reglement rechts toestand onderwijzend personeel" aan den directeur van de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus; dr. J. C. Schalkwijk, met ingang van 1 Mei 1938 als zoodanig ontslag moeten worden verleend. B. en W. achten het echter, op grond van het navol gende, wenschelijk, dat dit ontslag, met toepassing van het bepaalde bij artikel 59, tweede lid, van het genoemde Reglement, voor den tijd van vier maanden, alzoo tot den aanvang van het nieuwe schooljaar, wordt opgeschort. Het is n.l. vrijwel onmogelijk, de open vallende plaats met ingang van 1 Mei 1938 onmiddellijk te vervullen, omdat bijkans in het geheele land een soortgelijke bepaling geldt, als in artikel 58, tweede lid, vaft het aangehaalde Reglement is vervat, n.l. deze, dat het ontslag van een leeraar in het al gemeen niet kan ingaan tusschen 1 April en het begin van de zomervacantie. Maar zelfs al zou het gelukken tijdig in deze vacature te voorzien, dan nog blijft het be zwaar bestaan, dat het, om redenen van on- derwijsbelang, minder wenschelijk is, de leiding van deze school in de tweede helft van den cursus (terwijl de toelatings- en eindexamens voor de deur staan) aan een ander over te dragen. B. en W. geven derhalve in overweging het vorenbedoelde ontslag ingaande 1 Mei 1938 voor den tijd van vier maanden op te schorten en mitsdien aan den heer dr. J. C. Schalkwijk, met ingang van 1 September 1938, eervol ontslag te verleenen als direc teur van de Hoogere Burgerschool met 5- jarigen cursus. VEREENIGING „OUD LEIDEN." Prof. dr. L. Knappert tot eerelid benoemd. In den foyer van „Den Burcht" hield de Vereeniging „Oud Leiden" gisteravond een druk bezochte bijeenkomst, waartoe de ver kiezing van een nieuwen voorzitter alsmede de voordracht van prof. Martin niet weinig zullen hebben bijgedragen. De vergadering werd geopend door den heer dr. A. Krantz, die de aanwezigen har telijk welkom heette en mededeelde, dat de afgetreden voorzitter prof. dr. L. Knappert iets later zou binnenkomen. Dit hield verband met het voorstel, dat spr. de vergadering deed om prof Knappert vanwege zijn vele verdiensten voor de ver eeniging tot eerelid te benoemen. Dit voor stel werd bij acclamatie goedgekeurd. Toen prof Knappert binnenkwam werd hy met hartelijk applaus ontvangen. Uit naam van bestuur en leden dankte de heer Krantz den afgetreden voorzitter voor 'hetgeen hij voor „Oud-Leiden" gedaan heeft. Zijn groote liefde voor Leiden, voor de aca demie en al wat de oude Sleutelstad betreft spreekt uit geheel zijn optreden en uit zijn vele artikelen. Spr. schetste hoe prof. Knappert de ver eeniging te leiden L.eeg toen zij nog een zeer bescheiden plaats innam. Onder zijn energieke stuwende leiding is de vereeni ging gegroeid en wel zoodanig, dat de za- .len thans te klein blijken om de belangstel lenden te bevatten. Het was spr. een genoegen prof. Knappert mede te deelen, dat de vergadering hem zoo even tot eerelid had benoemd. Op de vraag of prof. Knappert deze be roeming wilde aanvaarden antwoordde deze volgaarne bevestigend. Nadat het portret van prof. Knappert een cogenblik op het witte doek was versche nen, deelde de heer Krantz mede, dat het bestuur de vergadering voorstelde prof mr. H. A. Idema te benoemen tot voorzitter. Ook dit voorstel werd bij acclamatie goed gekeurd, waarna prof. Idema met enkele woorden het voorzitterschap aanvaardde. Voordracht prof. dr. W. Martin. De voorz. gaf vervolgens het woord aan prof. dr. W. Martin, directeur van het Mau- ritshuis te Den Haag, die een voordracht hield over het leven onzer voorouders in de 17e eeuw, zooals dit blijkt uit de schil derijen van dien tijd. In zijn inleiding sprak prof. Martin een woord van persoonlijken dank tot prof. Knappert, die steeds wanneer spr. voor „Oud-Leiden" heeft gesproken, van zijn be langstelling blijk heeft gegeven. Spr. begon met er op te wijzen, dat de afbeeldingen van tafreelen uit het dage lij ksch leven onzer voorouders schaarsch zijn in de jaren vóór de 17e eeuw, m.a w. zoolang de schilderkunst in hoofdzaak in dienst stond van de kerk. Daarentegen is het aantal schilderijen uit de 17e eeuw, die ons het doen en laten der toenmalige Hol landers doen kennen, schier ontelbaar. In de 18e eeuw is het kleiner en wordt veel in prenten en teekeningen afgebeeld, wat in de 17e eeuw door den schilder werd be handeld. Het zwaartepunt van sprekers be toog valt dan ook op de 17e eeuw. In dat tijdperk kozen de schilders hun onderwer pen uit de kringen der geheele burgerij, uit die der soldaten en officieren en uit die der boeren. Van laatstgenoemden beelden zij evenwel niet, gelijk de 16e eeuw dit had gedaan, de werkzaamheden af. Noch het ploegen, noch het zaaien of maaien wordt in de 17e eeuw in schilderij uitgebeeld. Onze schilders ontleenen hun motieven meestal aan hun eigen onmiddellijke omge ving. Het zijn dus voor het overgroote deel Hollandsche tafreelen die wij zien. De onderwerpen geven meestal iets rus tigs te zien; ook iets grappigs, of een feest of niet al te erge vechtpartijen. Zeer zel den wordt het tragische of zeer dramatische uit het dagelijksch leven geschilderd. Schil derijen met een begrafenis zijn een groote zeldzaamheid. Ook terechtstellingen wer den uitgeschilderd, doch gingen slechts in prent uit. Aan de hand van lichtbeelden liet spr. eerst enkele kerkelijke genrestukken zien en schetste hij in het kort de ontwikke ling der genrekunst vóór 1600, Vervolgens ging spreker na, of de schil derijen de werkelijkheid al dan niet nauw keurig weergeven en in hoeverre een schilder een ander deel, b.v. lichtwerking kleur, laat praevaleeren. Na deze inleidende opmerkingen ver toonde spr. een geheelen 17e eeuwschen dag aan de hand van lichtbeelden, begin nende met het opstaan, bijbellezen, ontbij ten, bed opmaken, enz., en eindigende met het avondeten. Ook aan de afbeeldingen van den kerk gang en van de vermakelijkheden buiten en binnenshuis werd de aandacht gewijd. Aan het einde van deze interessante voordracht sprak prof. Idema een harte lijk woord van dank tot prof. Martin. Met eenigen trots verklaarde spr., dat zijn kennismaking met prof. Martin niet van den laatsten tijd alleen is. Want toen spr. in 1907 nog rechten studeerde^ was het hem reeds een genoegen naar prof. Martin te luisteren bij zijn colleges over Donatello. Voor de voordracht van dezen avond, welke niet enkel van belang was uit schilderkunstig oogpunt doch ook uit cul tuur-historisch oogpunt dankt spr. prof. Martin recht hartelijk. Tenslotte sprok prof. Knappert nog een woord van dank voor de hartelijkheid hem zoovele jaren en ook dezen avond bewe zen. Spr. dankte den heer Krantz voor zijn hartelijke woorden en hij dankte bestuur en leden voor het hem aangeboden door hem niet begeerde noch uitgelokte eere lidmaatschap. Bij het gehouden examen der H. C. V. te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor leerares mej. D. Tucke voor costumière de dames C. Florisson, J. Florisson, G. v. Noort, R. v. Pijlen (Hazerswoude), L. Sirag en me vrouw Soeraje. Leerlingen van mej. A. J. Leget, leerares Na, Kaiserstraat 55. Bij het gehouden examen der H. C. V. te 's Gravenhage op 14 en 15 December zijn geslaagd voor costumière de dames S. Vreugdenhil te Hazerswoude, A. J. H. Muys en C. M. B. Batist beiden te Leiden, allen leerlingen van mej. J. I. Th. v. Zwie- ten, leerares H. C. V. Gisteravond te 6 uur is de 21-jarige wielrijdster A. B. door een motor aange reden, tengevolge waarvan zij met het hoofd tegen de feits van een passeerenden wielrijder viel. Zij liep niet ernstige hoofd wonden op en kon na in het Acad. Zieken huis te zjjn behandeld, naar huis terug- keeren. Gistermiddag te half vijf is de 53-jarige mej. S. geb; v. d. S., wonend in de Alexan- derstraat, op de Haarlemmerstraat uitge gleden juist toen een vrachtauto passeerde. De bestuurder, de 31-jarige J. v. d. B., trachtte haar nog te ontwijken, doch dit gelukte niet. Met een rechterbeenbreuk werd de vrouw door den E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. JONGEREN DER R. K. STAATSPARTIJ. Hans Hermans over: „De democratie In de Sovjet-Unie". In de bovenzaal van café „Royal" ver gaderden gisteravond de jongeren der R. K. Staatspartij, op welke vergadering Hans Hermans, redacteur van „De Tijd" de democatie in de Sovjet-Unie behan delde. Spr. wenschte de vraag te behandelen: wordt Sovjet-Rusland democratisch gere geerd? Daarvoor ging spr. terug naar de op stand der Russen onder het tsaristisch re giem. Binnen acht dagen kwam er een eind aan een dynastie van drie eeuwen. Spr. behandelt dan het feit hoe op 7 Sept. 1917 de volksraad de macht in handen nam door de kracht van Lenin. Het ging om brood, vrede en grond en op deze leu ze kreeg Lenin, die regeeren kon, het volk achter zich. Spr. zet dan uiteen hoe Lenin het be stuursapparaat opbouwde naar twee be ginselen, het democratische en het auto cratische. Het partij-apparaat werd inge schroefd in het Sovjet-apparaat en men behoefde slechts rekening te houden met den wil van één man. Dat bleef tot 1934. Dan geschiedt er een moordaanslag op Kirov door een jon geman met een lidmaatschapskaart van de partij in zijn zak. Die eene moordaan slag, zeide Stalin, dat hij zijn partij niet meer kon vertrouwen. Dus moet de partij gezuiverd worden en moet ik steunpunten zoeken bij andere groepen der bevolking, is de conclusie van Stalin. En deze lijn trekt Stalin con sequent door. De zuivering laat hij ge schieden door processen, die sindsdien aan tienduizenden, misschien wel aan eenige honderdduizenden Trotzkisten het leven kost. Daarna zet spr. uiteen, hoe Stalin steun gaat zoeken bij andere groepen. Hij ont trekt eenige rechten aan de leden der partij, hij schaft o.a. de broodkaarten af en brengt zoo gelijkheid onder de ver schillende groepen der bevolking. Niet- partijleden waren nu niet meer achterge steld bij partijleden. De leden der partij moesten daardoor voor de levensmiddelen denzelfden prijs betalen als de arbeiders en de boeren. De volgende stap is de aan kondiging der kentening als Stalin hulde brengt aan de bolsjewiki in en ook bui ten de partij. Daarna krijgt de groep der technici voorrechten boven de leden der partij, een studeerkamer en recht op studie voor hun kinderen. Dan komt Stachanov met zijn rationali satie van den arbeid, hij werd een leuze, al konden de resultaten de Europeesche productie nog niet overtreffen alleen misschien in de rechtspraak, waar na een proces van vier en drie dagen tientallen menschen ter dood werden veroordeeld. De Stachan o v-arbeiders kregen' veel hooger loon. Alweer een voorrecht voor een speciale groep, want Stachanov en de meesten zijner beweging waren geen lid der partij. Stalin zoekt dan een steunpunt bij de boeren, de collectieve landbouwpolitiek wordt teruggedreven, de boeren krijgen weer grond „in bruikleen (privaat bezit dus), zij krijgen weer ve en hun rechten krijgen zij terug. Zij krijgen de nieuwe grondwet en meer macht door het nieuwe kiesrecht dat de politieke kracht der boe ren vervijfvoudigd. Een tweede partij staat Stalin bij de nieuwe grondwet echter niet toe. Het- recht om candidaten in te dienen, hebben aqdere groepen volgens de nieuwe grond wet wel, maar practisch zouden zij dan be schuldigd w,orden van Trotzkisme en den weg gaan van de tienduizenden Trotzkis ten. De verkiezing is even geheim en vrij als in Italië en Duitschland. Van democratie is dan ook nog geen sprake wegens den druk der rechtsspraak, geheime politie en roode leger. Het Russische volk heeft geen vrijheid, geen democratie gevraagd, het Russische volk heeft al de eeuwen door een cen trale macht noodig gehad. De Russen heb ben immers altijd de woeste invallen der Aziaten moeten weerstaan om Europa te redden en zij hebben daarvoor betaald met hun eigen vrijheid al de eeuwen door. Zij zijn lijfeigenen geworden en niets meer dan gedoopt vee. Zoo'n volk vraagt niet om democratie en vrijheid. Het is een opstand geweest om brood en vrede en land en niet om vrijheid. De democratie is later van buiten af ingevoerd als een gebaar tegen de buitenwereld, omdat de Europeesche communist andere eischen stelt dan de Russische, en hem een ont goocheling moet worden bespaard. Na de pauze beantwoordde de heer Her mans een groot aantal vragen, waarna de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze met een woord van dank en den chr. groet werd besloten. Handelsregister K. v. K, Wijzigingen: 5403. B. G. de Looy, Alphen a. d. Rijn, Hooftstraat 49, brood bakkerij en aanverwante artikelen. Bo vengenoemde zaak is met ingang van 8 December 1937 overgegaan aan den heer J. J. de Looy. 6714. Firma G. O. W. A. (Gotthilf Wach- se), Leiden, Jan van Goyenkade 20, fa briek van wasch- en poetsartikelen. Bo vengenoemde zaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: GO WA N.V. Dir.: M. Gotthilf en H. Neu mann, Leiden. Comm.: R. van Dam, Lei den. Maatsch. kap.: f 10.000. waarvan geplaatst en gestort f 5.000. Nieuwe inschr.: 7079. Sigarenma gazijn „De Kooi". Groot- en Kleinhandel. (B. P.). Leiden, Kooilaan 21. Venn.: A. Martijn (H.V.), Leiden en G. K. Martijn, Leiden. KONIJNENSHOW STADSGEHOORZAAL. Op 18 en 19 Dec. a.s. zal hier ter stede een groote Nationale Konijnenshow gehouden worden, welke is georganiseerd door L.E.O. Deze show valt samen met het 40-jarig be staan van den N.K.B., waarvan de Leid- sche vereeniging L.E.O. één der grootste afdeelingen is Deze show zal wel de groot ste zijn, welke ooit in Nederland werd ge houden, plm. 1200 dieren zijn reeds inge schreven. Door het schenken van medailles door H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana springt de belangrijkheid van deze tentoonstelling wel buitengewoon in het oog. Onder de inschrijvingen wordt tevens aangetroffen de stal van Adr. de Bock uit Tilburg met Black en Tans, welke dit sei zoen het wereldkampioenschap behaalde op de groote Duitschland-show. Zoo noemen wij ook nog de inschrijving van den heer S v. d. Wijngaard uit Rotterdam, die op de Duitschland-show eveneens een kampioens- prijs verwierf met een zwart-bont Lotha- ringer jonge ram. Alles op té sommen zou te veel zijn, maar wij volstaan met mede te deelen, dat door zeer vele vooraanstaan de fokkers dieren worden ingeschreven. Gp deze tentoonstelling zullen tevens uit geloofd worden de van Piggelen-medailles, de hoogste eer door fokkers te behalen. Deze médailles werden na het overlijden van den heer v. Piggelen uitgeloofd ter her- ir.nering van zijn verdiensten en van de oprichting van den N.K.B. (Nederlandsche konijnenfkokers bond). Elf der beste keurmeesters zullen hun handen vol hebben. Dit te meer daar op deze show iedere fokker 'natuurlijk zijn beste producten naar voren brengt. En dit laatste is juist in de organiseerende ver eeniging zoo mooi gepropageerd: lijn te brengen in hun fokprogram, vandaar de buitengewoon gunstige naam van L.E.O. in Nederlandsche fokkerskringen. Het aantal inschrijvingen bewijst dit dan ook dubbel en dwars en zij die inschreven wisten bij voorbaat zeker, dat in Leiden dit jaar een ongekend zware strijd zal worden gevoerd. Leiden is dit jaar dus de samenkomst van ^grootfokkers. Zeer vele autocars komen naar de Gehoorzaal, zoodat bij een voor zichtige raming toch zeker plm. een 3000 bezoekers zich zullen verlustigen in het be- zichtingen van de schoone langooren. Alle rassen zijn vertegenwoordigd. Niet één ont breekt, van de Vlaamsche reus tot de nieuw ste creatie de Rexen. Een bezoek aan deze show is dus honderdvoudig het geld waard. Ook de Leidsche Pluimvee Vereeniging zal in de Stadsgehoorzaal aanwezig zyn. In één der zalen zal zij een aantal demonstra- tiehokken opzetten, welwillend ter beschik king gesteld door het Rijksinstituut voor Pluimveeteelt te Beekbergen. In deze hokken zullen een aantal dieren worden gedemonstreerd van bekende fok kers in Nederland, die door onzen vroege- ren stadsgenoot, den heer H. L. A. v. d. I Horst, zullen worden beoordeeld. Het is geruim en tijd geleden, dat de „LP.V." in de Stadsgehoorzaal een pluim veetentoonstelling hield en al is de oude tijd nog niet terug en zijn thans de konijnen n afwijking met vroeger, in grootere mate aanwezig dan de hoenders, toch hoopt deze vereeniging daardoor de liefhebberij voor het houden en fokken van hoenders, waar van de verscheidenheid zoo groot is, in Lei den en omgeving, eens wat aan te moedigen. Vroeger telde Leiden een groot aantal hoenderliefhebbers en waren tentoonstel lingen van 2 a 3000 hoenders, groot en klein, en duiven, geen zeldzaamheid. Een bezoek aan deze demonstratie kun- ren vyij zeer aanraden, terwijl U desver- langd alle gewenschte inlichtingen kunt krijgen omtrent het houden en fokken van pluimvee. Vraag: Kunt u mij adressen geven van fabrieken of leveranciers in visch, hen gels, simmen, netten, vischvoer voor aqua riums, kurkschors, boomschors, touwsoor- ten, rozenstokken, tonkinstokken, raffia, hang en steeketiketten, naamhonuten, hya- cinthenglazen en pannen, plantenmest, po- kan, vogelkooien en standaarden, nes ten enz. Antwoord: Zakenadressen kunnen wjj in deze rubriek niet vermelden. Wend u dus tot de Kamer van Koophandel, Sta tionsweg 43, Leiden. Vraag: Van welk voedsel leeft een aal scholver? Antwoord: Van visch. Vraag: Hoe luidt het adres van den burgemeester van Voorhout? Antwoord: Aan den Edelachtbaren heer G. Bulten. DE TOESTAND IN CHINA. Vijftienduizend Chineezen hebben zich overgegeven. TOKIO, 16 December. (A. N. P.). Het keizerlijk hoofdkwartier heeft medegedeeld dat vijftienduizend man Chineesche troe pen zich hebben overgtgeven, zevendui zend te Lintsing en achtduizend te Loeng- ping. Beide plaatsen liggen in de provin cie Hopei. De actie tot zuivering van Noord-China wordt met succes voortgezet. Straf voor den aanval op de „Panay". TOKIO, 16 December. (A N. P.). Het ministerie van marine heeft bevestigd, dat de autoriteit, die verantwoordelijk is voor het tot zinken brengen van de „Panay", te ruggeroepen is. LEIDEN. Geboren: Helena Elisabeth d. van J. M. Verkuijlen en H. v. Dijk Johanna Maria d. van J. de Vink en N. Fuchs Hendrikus z. van H. J. v. Brugge en G. C. Hilders Johannes Andries z. van G. C. A. v. d. Blom en D. C. J. Meijers Wij nand z. van W. Brakhoven en G. E. Wei- nert Anthony Jacob z. van J. J. Roos en J. Scharloo Cornelia Maria Fran- cisca d. van W. S. v. Schooten en C. G. v. d. Berg Gilles z. van G. v. d. Meij en A. P. M. de Bruine Adrianus Petrus z. van J. A. Timmermans en H. v. d. Venne Hermina Geertruida d. van P. L. Brus- sé en G. H. Mülders Maria Marianne d. van J. M. v. Noort en E. Kulewei Karei z. van J. v. d. Oever en M. C. Gart ner Adrianus Johannes z. van H. N. Duijndam en H. Jansen Catharina d. van A. Eigenbrood en K. Munnik Adrianus Mattheus z. van C. W. Meijer en C. J. M. Caspers Gijsbertus Adrianus z. van A. G. v. d. Poel en E. Th. W. Al- torf Maria Catharina Helena d. van L. C. Kortekaas en M. A. v. d. Berg. Gehuwd: P. v. Bostelen jm. en M. J. Zuurdeeg jd. J. G. Horsman jm. en D. Janse jd. W. F. Tegelaar jm. en E. Flippo A. C. S. v. Soest jm. en R. Reh- mann jd. J. Schreuder jm. en E. M. Meijer jd. Overleden: H. G. Sanders ongeh. vr. 75 j. S. M. v. Engel d. 23 j. f 1 LEIDEN, 15 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.005.60, savoyekool 1.401.70, groenekool 1.303.80, boe renkool 1.502.00, rapen f 1.101.40, prei 1.503.00, kroten 1.902.40, kro ten, gekookt 57, uien 4.6011.10, peen 1.105.00, spruiten 29, andijvie 2 —7, sla 3—6, Nero 5.40—7.50,, witloof 524, spinazie 316, Tomaten 5.80— 20.60; per 100 stuks: bloemkool f 1.508.90 salade 0.703.10, knolselderie 2.20 4.00, per 100 bos: pieterselie 0.801.10, selderie 4080 cent, peen 4.90. Melkveiling. Week van 19 tot 25 Dec. Consumptiemelk le klas 7.50. Prijs voor te leveren boventaxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 19 tot 25 Dec., gelijk aan den door de regeering vastge- stelden prijs. GOUDA 16 Dec. Vee. Aangevoerd to taal 1314 stuks waarvan: 51 slachtvarkens vette 3031 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 468 magere varkens f 3050, 687 biggen 1621, Geldersche biggen 20—24, 14 runderen 125—210, 65 nuch tere kalveren 814, 2 schapen, 27 bok ken of geiten 27 per stuk. Handel re delijk. Kaas. Aanvoer 248 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2728, 2e kwal. 26, zware tot 29. Handel matig. Boter. Aanvoer 232 ponden. Goeboter 8085 cent, en weiboter 75—80 cent per pond. Handel vlug. LOOSDUINEN, 16 Dec. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 231 aanvoerders verkocht om in de week van 20 tot 27 Dec. dagelijks te leve ren 30.000 liter melk. Prijs vanaf boerderij 7.50 en melk voor Industrie 6.50 per 100 liter. tViSSKLNOTEEKINULN AMSTr.K l>AM> Londeq 8-9813/10 Berlyn ...v72.48i/2 Parijs 6101/g Brussel 30.56 Zwitserland 41 59 Knoenhagen 40 05 Oslo 46 30 Stockholm 45.10 New York 1.7927/~> Praag 6.3 Ji/2 Ondertrouwd: 8301 M. P. F. MEIJER en TRUUS H. M. WALENKAMP Leiderdorp, Pooge Rijndijk F 68 Leiden, R nsburgerweg 43 16 December 1937. Huwelijksvoltrekking Dinsdag 4 Jan. as. te 10 uur, in de Parochiekerk van O. L. Vr. Onb. Ontv. (Hartebrug) Leiden. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden tij dens de ziekte en bij het over lijden van onzen gebpfden Vader, betuigen wij on; n har- telijken dank. Fam. TIJSSEN, Utrechtsche Jaagpad 71, Leiden Tot en met 24 December geldt nog onze SPECIAL E aanbieding VISITEKAARTEN I UU MET ENVELOPPEN 1 gulden tezamen Onze speciale prijzen voor be drukt LUXE-POST blijven geldig Vraagt onze uitgebr. prijscourant

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3