RECHTZAKEN RADIO-PROGRAMMA'S KERKNIEUWS Wilt U iets weten? FAILLISSEMENTEN DINSDAG 14 DECEMBER 1937 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Een koe ter markt gevoerd, die mond- en klauwzeer had. G. J. v. d. T., veehandelaar uit R ij n- «aterwoude, had 22 October een koe op de Leidsche markt aangevoerd, die mond- en klauwzeer had. Verdachte ontkende ten stelligste, dat de koe, toen hij haar naar de markt bracht, mond- en klauwzeer had. Volgens hem was het beest onbesmet toen hij het aan voerde. Het was op de markt zelf besmet geworden. Want hoe is het mogelijk, dat een besmette koe aangevoerd kan worden, terwijl.er zulk een strenge controle is. De ambtenaar van het O. M. evenwel achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een totale geldboete van 100 subs. 50 dagen, daarmede uit latende komen de ernst van deze overtreding. De kantonrechter bepaalde de uitspraak op over 14 dagen, maar deed mededeeling, dat hij in dien tijd nog eerst een deskun dige zou vragen, of het mogelijk is, dat de koe tijdens de marktduur besmet had kun nen worden. Smakelijk eten. had 14 Augustus op de Zaterdagsche markt te Leiden 350 zure haringen aan wezig gehad, welke volgens den gehoorden keurmeester bedorven waren. Het zeeban ket in het zuur was dan ook in beslag ge nomen en bij het daarop volgend onderzoek was komen vast te staan, dat 70 procent der haring bedorven was. Het was volgens dezen deskundige niet alleen te ruiken, maar zelfs te zien. Verdachte zeide, dat de haringen wel goed geweest waren en om dat toen te be wijzen, had hij vier van de zure zeebe woners geconsumeerd, of wel door zijn keelgat laten glijden. Smakelijk eten, De ambtenaar laakte de houding van ver dachte en eischte een geldboete van 40 subs. 20 dagen. Nadat verdachte de clementie van den kantonrechter had ingeroepen bepaalde deze de uitspraak op 20 subs. 8 dagen. Het besmette kalf. W. S. hotelhouder-veehouder te Kat wijk a. Zee, heeft 8 October daar ter plaatse een kalf uit een stal gehaald al waar mond- en klauwzeer heerschte. Op duidelijke wijze was met groote letters boven de deur aangebracht een papier, waarop stond te lezen: „verdacht vee". Met het kalf was verdachte ter Leidsche markt getogen en had het daar verkocht voor de somma van 10. Verdachte gaf toe, dat het kalf geboren was uit een be smette koe. De ambtenaar noemde het een schanda lige manier om zoo de boel tegen te wer ken. Met zulke methoden is het onmoge lijk om de gevreesde ziekte tegen te gaan. Een strenge straf is daarom op zijn plaats en wel een geldboete van 60 subs. 30 dagen. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot een geldboete van 40 subs. 20 blagen. Ongelukkig degene, die zulke slachtkippen eet. Dat er nog steeds menschen bestaan zonder eenig verantwoordelijkheidsgevoel j bewees het feit, dat de koopman G. M. uit A 1 p h e n eenige kippen op de Leidsche markt had aangevoerd om te verkoopen, terwijl die kippen absoluut niet voor den handel geschiktt waren, nog minder voor de consumptie. Een der kippen was in erge mate besmet met T. B. C., terwijl weer een andere „kip" een ontsteking in de buikholte had. Niettemin had verdachte de kippen verkocht aan mej. H. uit Leiden voor de slacht. De opbrengst van de kip pen was 60 cent geweest, ook al een tee- i ken, dat het nu bepaald geen vette exem plaren waren. Trouwens, dat verklaarde een deskundige ook. Broodmager noemde hij ze. Verder verklaarde deze deskundige, dat de kippen, althans een er van, zwaar T. B. C. hadden. Een en ander is buiten gewoon gevaarlijk voor den mensch, want al zou men soep van zulk een kip koken, dan blijft de kans voor overerving toch nog zeer groot, aangezien zelfs bij 100 gra den de bacillen niet dood gaan. De ambtenaar vond het buitengewoon onverantwoordelijk van verdachte. Hij mag blij zijn, dat de keurmeester spoedig heeft ingegrepen, want anders hadden de gevolgen zeer zeker ernstig kunnen zijn. Ook voor dit feit is een flinke boete op zijn plaats, welke boete de ambtenaar be paald wil zien op 75 subs. 25 dagen. De kantonrechter veroordeelde tot een geldboete van 50 subs. 50 dagen. Hij bad zeker trek in een fazantenboutje. G. J. van H., bloemenkweeker te Noordwijkerhout was met een jacht geweer gaan wandelen op verboden grond. Dat geweer had hij niet zoo maar eens meegenomen voor gezelschap, maar met het oogmerk er iets mee te schieten. Toe valligerwijze had hij een fazant voor zijn loop gekregen met het gevolg, dat de fa zant het kind van de rekening werd. Ver dachte deed net of zijn neus bloedde en vertelde doodleuk van niets te weten, ja hij was er zelfs niet geweest. Verschillende getuigen echter hadden een schot gehoord en hadden verdachte in een bootje over zien varen om den fa zant te halen. Zelfs was er een getuige, die gezien had, dat verdachte het beest had opgeraapt. Verdachte zelf had ook een getuige meegebracht, die met veel woorden ver telde, dat hij niets gezien en gehoord had. De ambtenaar achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een geldboete van 60 in totaal, subs. 30 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Veertien dagen voor dronkenschap. J. K. uit Rotterdam was te Voorscho ten dronken aangetroffen. En aangezien dat de derde herhaling was eischte de ambtenaar 14 dagen hechtenis. Verdachte vroeg of het met geen geldboete afgedaan kon worden, maar de kantonrechter voel de daar niets voor en veroordeelde con form den eisch tot 14 dagen hechtenis. Nog een liefhebber van wildbraat. G. v. d. B uit N o o r d w ij k was, terwijl hij in het bezit was van een geweer, aan getroffen op verboden jachtgrond. Hij liep daar natuurlijk niet om vliegen te vangen, al ontkende hij pertinent daar geweest te zijn. Een agent echter had verdachte her kend, al was hij ook gevlucht op het zien van den wetsdienaar. Het geweer had hij meegenomen toen hij het hazenpad koos. De ambtenaar hield zich aan de getuigenis van den dienaar der wet en eischte een geldboete van 20 subs. 10 dagen. Verder moet verdachte het jachtgeweer ui "lev eren om verbeurd verklaard te wor den. Doet hij dat niet, dan moet hij daar voor een geldboete betalen van i 10 of an ders 5 dagen gaan zitten. De kantonrechter hield de zaak nog oven aan om over 14 dagen uitspraak tt- doen. Melk verkocht, hetgeen niet mocht. J. C. de G. en G. W. de G., landbouwers te Leiden hadden een liter melk ver kocht, zonder dat zij aangesloten waren bij de desbetreffende ins'mtie Eisch voor elk een bce.e van j 10 subs. 5 dagen. Uitspraak voor elk f 5.— subs 2 dagen, omdar er inmiddels w*i een ver gunning is. Zij neg vermeid, lat de moe der van de verdachte wel alle vergunnin gen heeft, en dat zij woont in een aan grenzend perceel. Onverantwoordelijk auto bestuurder. H. M., uit Den Haag .heeft met zijn auto gereden op den Heerensingel te Leiden, terwijl hij wist, dat zijn remmen niet in orde waren. De verkeersagent Mulder kwam tenmin ste verklaren, dat bij een snelheid van 30 km. de auto „reeds" na 50 meter tot stil stand kwam. De gevolgen waren natuurlijk niet uitgebleven, want verdachte had een wielrijdster aangereden, die met haar hoofd tegen het trottoir terecht was geko men. Eisch 15 subs. 6 dagen. Uitspraak conform. Geteeld zonder vergunning. J. v. d. M. Jzn., te Noordwijk was door den tuchtrechter veroordeeld tot een geldboete van 225 wegens het kweeken van narcissen zonder dat hij aangesloten was bij de Nederlandsche Sierteelt Cen trale. Volgens een getuige, een ambtenaar van de N. S. C., heeft verdachte niet ter goeder trouw gehandeld, zooals zoovelen doen. Integendeel, verdachte trekt zich nergens iets van aan. Daarom eischte de ambtenaar buiten de straf van den tucht rechter thans nog een geldboete van f 225 subs. 40 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. G. J. H., uit N o o r d w ij k, die verstek liet gaan, was door' den tuchtrechter ge straft met een geldboete van 2500. Aangezien men echter eerst eenige in lichtingen over verdachte wilde hebben, werd deze zaak aangehouden. Evenzoo werd aangehouden de zaak te gen J. v. G. uit N o o r d w ij k, die door den tuchtrechter veroordeeld was tot een boete van 150. Ook hier moeten nadere inlichtingen ingewonnen worden. Tegen W. F. uit N o o r d w ij k werd da delijk uitspraak gedaan, omdat hij inmid dels de zaak met den tuchtrechter gere geld had. Dat was reden om hem nu te veroordeelen tot een geldboete van maar 1 subs. 1 dag. R. G. D. uit N o o r d w ij k werd voor een dergelijk feit veroordeeld tot een boete van 2 subs. 2 dagen. Verkeersovertredingen. Omdat L. G. v. d. K. uit Leiden zijn auto vijf achtereenvolgende malen onbe heerd had laten staan op een andere plaats dan een parkeergelegenheid werd hij veroordeeld tot een geldboete van f 5 sLbs. 5 dagen. L. H. uit Den Haag heeft met zijn auto geen voorrang verleend aan verkeer van rechts op het kruispunt Heerensingel Koolpark te Leiden. Het verkeer van rechts, hier een wielrijdster, werd aange reden en tegen den grond gesmakt. De eisch voor deze onvoorzichtigheid was een geldboete van 15 subs. 5 dagen. Uitspraak conform. C. H. uit Leiderdorp was met zijn auto achteruitgereden op de gepekte brug nabij de Hooigracht te Leiden. Maar aangezien hij in drie jaar geen auto be stuurd had was hij heel rustig tegen de brugleuning opgereden, welke daar niet tegen kon en schadigd werd. Buiten de schade, te voldoen aan de gemeente Leiden, moest hij thans nog aan den Staat der Nederlanden betalen een boete van 10 of anders mag hij 4 dagen gaan logeeren op kosten van den Staat. C. van P. uit S a s s e n h e i m had ook al niet gereden volgens de regelen der kunst. Had hij dat wel gedaan, dan had hij voorrang verleend op het kruispunt Lust hoflaanGouverneurslaan daar ter plaat se. Maar omdat hij het nu eenmaal niet gedaan had, moest hij een geldboete van 15 subs. 6 dagen hooren eischen. J. v. d. E. uit H i 11 e g o m, was de zoo- veelste verkeerszondaar. Hij was van rich ting veranderd met zijn auto zonder daar- van een teeken te geven. Ook had het J stoplicht niet gebrand. Een achter hem rij dende auto was er dan ook bovenop gere den. Eisch 25 subs. 10 dagen. Maar omdat verdachte door deze aanrijding zonder werk was gekomen werd de uitspraak 5# subs. 2 dagen. KINDERMISHANDELING. Vrouw tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. In September j.l. is een ergerlijk geval van kindermishandeling aan het licht ge komen, dat zich heeft voorgedaan in een woning in de Hercmesstraat te Haarlem. De 38-jarige vrouw K., wier man haar ongeveer drie jaar geleden heeft verlaten, woonde daar samen met den weduwnaar S. Ei waren zeven kinderen in huis. Een zevenjarig meisje, een dochtertje van den weduwnaar, en een vijfjarig zoontje van de vrouw werden herhaaldelijk met een stuk hout bont en blauw geslagen. Vooral het knaapje moest het ontgelden. Het kwam nooit in de buitenlucht en moest meestal met vastgesnoerde handjes in bed blyven. Bovendien kreeg het nagenoeg niet te eten, waardoor het in totaal ondervoeden toe stand verkeerde. Gisteren stond de vrouw voor den politie rechter terecht. Een dokter verklaarde, dat de lichaampjes der kinderen met wonaen waren overdekt. Op verscheidene plaatsen vertoonden zich bovendien bloeduitstortin gen. De vrouw zei, dat zij geruim en tijd in zeer nerveuzen toestand had verkeerd. De officier van justitie hield een zeer scherp requisitoir, waarin hij de vrouw een beul noemde. Hij eischte een maand ge vangenisstraf. Ook de politierechter laakte het gedrag der vrouw ten zeerste en ver oordeelde haar conform den eisch. SLECHTS EEN KLEINE VISCHAKTE PER PERSOON TOEGESTAAN. Ten laste van J. J. van der V. te Haarlem heeft het kantongerecht aldaar bewezen verklaard, dat hij zonder geldige akte onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude in het water „Mooie Nel" heeft gevischt met twee peuren. De verdachte had voor den kanton rechter aangevoerd, dat hij in het bezit was van twee kleine vischakten en deze hem het recht gaven te visschen met twee peuren. De kantonrechter heeft hem desniette min bij mondeling vonnis veroordeeld, waartegen de veroordeelde in cassatie kwam. De Hooge Raad heeft in deze zaak arrest gewezen. Overwogen is, dat de kanton rechter met de „voorgeschreven vereischte geldige akte" bedoelde de „groote visch- akte a", zoodat, al laat het vonnis zich daarover niet nad-ukkeljjk uit, mag wor den aangenomen, oat de de bewezenver klaring ligt opgesloten de beslissing, dat het bezit van twee kleine vischakten geen be voegdheid geeft tot het gelijktijdig door een persoon visschen met twee peuren. Voorts is overwogen, dat moeilijk kan worden aangenomen, dat verstrekking in meervoud aan één persoon van de klein vischakte in de bedoeling der wet heeft gelegen, met het gevolg, dat het tegelijkertijd visschen met meer vischtuigen of het meervoudig bezigen van hetzelfde vischtuig door het bezit van even zoovele kleine vischakten zou worden gedekt. Daarmede zegt de Hooge Raad zou immers een wijze van visschen worden be reikt, welke ten eenen male zou strijden met hetgeen met het instellen der kleine vischakte door de wet is beoogd. Aangeno men moet dan ook worden, dat de tweede vischakte in strijd met de wet is uitgereikt. WOENSDAG 15 DECEMBER. PRIESTERJUBILé RECTOR H. A. J. DROST. St. Josephsgezellen huldigen hnn Centraal Praeses. Zaterdag en Zondag is te Amsterdam met -grooten luister het koperen priesterjubi leum van den zeereerw. heer H. A. J. Drost, Centraal Praeses der St. Josephsgezellen- vereeniging, gevierd. Zaterdagavond is de jubilaris met groote feestelijkheid ontvangen in de groote zaal van het gebouw der Gezellenvereeniging aan de Stadhouderskade. Na deze ontvangst werd de jubileerende Centraal Praeses op plechtige wijze inge haald in de feestelijk getooide St. Huber- tuskapel, waar Praeses W. H. Simons een v/oord van begroeting sprak. Daarop celebreerde de jubilaris een plech tig Lof met assistentie van den weleerw. pater G. v. d. Schoot O.F.M. uit Den Haag en den weleerw. heer L. v. Vugt te Am sterdam. Zondagmorgen droeg de jubileerende Centraal Praeses in de St. Hubertuskapel een solemneele Hoogmis op. Hij werd hier bij geassisteerd door den zeereerw. heer J. C. Vijverberg als presbyter assistens en de weleerw. heeren G. Luhn en E. Paap resp. als diaken en subdiaken. In het pries terkoor hadden plaats genomen de weleerw. paters P. C. Biesta O.P. en G. v. d. Schoot O.F.M. Des middags om half een recipieerde de feesteling in de pastorie. Zondagmiddag om half drie was in de groote zaal van het gebouw der St. Josephs- HILVERSUM I, 1875 M.: NCRV-uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, medi tatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gra- mofoonplaten. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonplaten. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gramofoonplaten. 11.15 Pianovoordracht. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Kwintet- concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.25 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 8.00 Zang en piano 3.45 Orgelspel. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en cause rie over het binnenaanvaringsreglement. 7 00 Berichten. 7.15 „De Christen in de Weermacht", causerie 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten. 8.15 Avond van het Nederlandsch Jongelings-Verbond. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 Berichten. ANP. 10.05 Hollandsch Kamermuziek-ensem- ble. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM H, 301 M.: VARA-uitzen- ding. 10.00—10.20 VPFO., 6.30—7.00 RUV., 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoonpla ten. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „The Lucky Birds", m.m.v. solist, gramofoonmuziek en causerie, (gr.pl.). 11.30 Causerie voor de werkloozen. 12.00 Orgelspel. 12.30 VARA-orkest. 1.151.45 Gramofoonpla ten. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 „The Lucky Birds". 6.30 Causerie „Waar het om gaat. Het in ternationale politieke tafereel". 7.00 Koorzang. 7.30 „Jezus Christus in onze dagen", causerie. 8.00 Herhaling SOS- berichten. 8.03 Berichten ANP., VARA- Varia 8.15 Gramofoonplaten. 8.30 Ra- diotooneel. 9.30 Weensche muziek. 9.55 Causerie Bouw mee, kameraad." 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-or kest. 11.00 Gramofoonplaten. 11.15 De Ramblers. 11.4512.00 Gramofoonpla ten. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgel spel. 11.50 L. Voselli's orkest. 12.35 Gramofoonplaten. 1.05 BBC-Midland-or- kest en solist. 2 05 H. Engleman's kwin tet. 2.35 Het Glastonbury Ton Silver or kest en soliste. 3.20 Gramofoonplaten. 4.05 Paedagogisohe causerie. 4.20 Ves per. 5.10 Gramofoonplaten. 5.20 Man- tovani's orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwcauserie. 7.00 Turner Strijk kwartet. 7.50 Peter Yorke en zijn Band en solisten. 8.20 Radiotooneel met mu ziek. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Va- gezellenvereeniging aan de Stadhouders kade een huldigingsbijeenkomst belegd. Nadat de genoodigden de voor hen ge reserveerde plaatsen hadden ingenomen, richtte de districtssenior, de heer Jan Koot een woord van begroeting tot den feeste ling en zijn naaste familieleden- Na dit welkomstwoord werd de jubilaris toegesproken door den zeereerw. heer B. Hosman, pastoor van de parochiekerk van O.L. Vrouw, Koningin des Vredes, die een bijzonder woord van gelukwensch tot den feesteling wilde richten. De Harmonie van Amsterdam I bracht de ouverture „Les Roches Bleues" ten ge il o ore, de zangclub van Amsterdam IV ver tolkte op fraaie wijze een meerstemmige Kolpingscantate en een der gezellen droeg op verdienstelijke wijze een viertal toe passelijke gedichten voor van Guido Gezelle, Eduard Brom en van Oudenrijn. Hierop was het woord aan den weleerw. heer H. J. A. M. v. d. Ven, oud-Centraal Praeses, die een korte feestrede hield. Nadat het gemengde districtskoor nog een door mgr. v. Schaik getoonzette feestcan tate ten gehoore had gebracht, sprak de ju bilaris een kort woord van dank. Hier, aldus sprwordt de priester ge waardeerd alleen om de waardigheid van den priester zelf. Hier wordt uiting gege ven van aanhankelijkheid en liefde jegens den priester, die het middelpunt dezer ver- eeniging vormt. Met slechts betrekkelijk weinig gezellen had spr. sinds zijn benoe ming tot Centraal Praeses persoonlijk con tact gehad. Toch was de hulde hem door de gezellen gebracht het dierbaarst. Priester zijn, zoo vervolgde de jubilaris, is eiken dag een nieuw mysterie. God en mijn ouders ben ik dankbaar voor mijn uit verkiezing tot het priesterschap. Maar ner gens is priester zijn mooier dan in de Ge zellenvereeniging, waar de priester de ge- zellen-vaaer is. Want het priesterschap is door God gewild als een vaderschap. De priester is de vader van het bovennatuur lijke leven en nergens is de priester meer vader dan in de Gezellenvereeniging. Na afloop van de bijeenkomst werd ge legenheid gegeven om den feesteling in de zaal van de pastorie te complimenteeren. De feestdag werd des avonds besloten met een feestuitvoering in de groote zaal van het gebouw. De weleerw. pater P. C. Biesta O.P. bood den jubilaris met een korte toespraak een Huldeblijk aan in den vorm van een tapijt voor de pastorie. Verder werd de avond gevuld met mu ziek en door het optreden van de spelende gezellen, die onder de bekwame leiding van Anton Sweers enkele fragmenten uit treur spelen van Vondel ten tooneele brachten. „Msb." riëté-orkest, BBC-Mannenkoor en solisten. 10.35 BBC-orkest en solist. 11.25 Tommy Kinsman en zijn Band. 11.50— 12.20 Jaszmuziek (gr.pl.). RADIO PARIS 1649 M.: 7.50. 9.10 en 10.50 Gramofoonplaten. 12.20 Goldy-or- kest en zang-Voordracht. 3.05 Zang. 3.20 Pianovoordracht. 4.20 Populair con cert. 5.20 Bailly-orkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.50 Cello en piano. 9.20 Gevarieerd programma. 10.5011.05 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M.: 5.50 Hermann Ha- gestedt's orkest. 7.50 SA-orkest. 11.20 Orkest v. d. Luchtbeschermingsdienst. 1.35 Omroepschrammelenesmble. 4.00 Omroeporkest. 6.30 Hermann Hage- stedts dansorkest en solisten. 8.20 „Deut sche Jugend musiziert", rijksuitzending. 9.5011.20 Omroepdansorkest en solisten. BRUSSEL 422 en 484 M.: 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroep orkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 6.20 Omroeporkest. 7.20 Zangvoor dracht. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en solist. 9.50 Gramofoonplaten. 10.30 Folkloristisch programma. 10.5011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.30 Omroepsalonorkest en gramofoonplaten. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.00 Pianovoordracht. 6.50 Brusselsch Instrumentaal kwintet. 7.35 Gramofoon platen. 8.20 „La grande duchesse de Gé- rolstein", operette. 10.3010.35 en 10.50 11.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571. M. 6.35 Gevarieerd programma. 8.20 „Deut sche Jugend musiziert" .rykszending. 8.50 Gramofoonmuziek en voordracht. 9.20 Berichten. 9.40 Quintette Instrumen tal de Paris. 10.05 Weerbericht. 10.20 11.20 Barnabas von Geczy's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. 3de Programma. 8.00 Keulen. Pl.m. 9 20 Parijs R. 9.40 Diversen. 10.35 Parijs R. 11.05 Londen Reg. 11.50 Parijs R. 12.05 Radio P. T. T. Nord. 12.20 Parijs R. 13.20 Brussel VI. 13.35 Keulen. 14.20 Londen Reg. 17.20 Parijs R. 18.20 Lon den Reg. 19.20 Keulen. 20.20 Brussel Fr. 22.20 Parijs R. 23.05 of div. Pl.m. 23.25 Diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 18.40 Diversen. 19.00 Droit- wich. 20.20 Londen Reg. 21.20 Droit wich. PASTOOR VINCENT JANSEN O.P. t In de Dr. Noletstichting te Schiedam, waar hij meer dan tien maanden werd ver pleegd, is na een langdurig lijden op 63- jarigen leeftijd overleden de zeereerw. pater Vincent Jansen, pastoor van de Alierh. Hart-kerk aan de Oldebarneveltstraat te Rotterdam. Vraag: Welke is de beste en kortste weg per fiets van Roelofarendsveen naar Rotterdam (Feijenoord) liefst niet door de stad? Antwoord: Roelofarendsveen, Lei den, Voorschoten, Rijswijk, Delft, Rotter dam. Hoe U in Feijenoord wilt komen zon der door Rotterdam te gaan, vrage U in Rotterdam; dat weten we niet. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Egmond aan Zee? Hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Sarsenheim, Lis- se, Hille~om, Bennebroek, Haarlem, Sant poort, Velzen, Wijkeroog, Beverwijk, Heemskerk, Egmond Binnen, Egmond aan Zee. Afstand 54 km. Vraag: Is met het pandoeren het zwabberen boven ouvert? Volgens mij is ouvert boven, aangezien dit 6 cent is en zwabberen alleen 4 en samen 8 cent. Antwoord: Beide spelen staan gelijk. Wie het eerst annonceert, heeft voorrang om te spelen. Vraag: Ik ben in het bezit van een goed, rood achterlicht voor mijn rijwiel, maar zonder rijkskeurmerk. Zijn deze ver boden of niet. Antwoord: Het rijwielachterlicht moet met ingang van 1 Jan. een rijkskeur hebben. Vraag: Gaat bij het damspel damslag voor stukslag, of staan deze gelijk? (Het aantal steenen, dat geslagen kan worden, is voor dam en steen gelijk). Antwoord: Damslag en stukslag staan gelijk, alleen meerslag gaat vóór. Uitgesproken: G. J. von Szpingier (zich noemende Szpinger), Amsterdam, Hoofdweg 443 II. Cur.: mr. G. E. Kruseman. H. de Bruin, huisschilder, Amsterdam, Linnaeusparkweg 1 huis. Cur.: mr. W. L. E. M. Re us er.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10