STADS NIEUWS Nieuwe uitgaven DINSDAG 7 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 13 December 1937, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot nut van 't Algemeen", (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: le. Voorstel om aan J. M. C. de Roo op zijn verzoek ontslag te verleenen als lid van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. 2e. Benoeming van drie leden van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. 3e. Benoeming van 5 leden der Com- missiën, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3e, der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies, betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst der gemeeente Leiden (aftredend: de heeren J. A. van der Reij- den, P. M. van der Voort, J. H. Schüller, F. Élkerbout en H. Lombert). 4e Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissiën (aftredend: de heeren A. van Rosmalen, J. J. Valentgoed, H. P H. Würtz, P. van der Tas en Th. M. W. Bergers). 5e. Praeadvies op het verzoek van Dr. Mr. J. W. Verburgt, om ontslag als archi varis der gemeente. 6e. Praeadvies op het verzoek van H. P. Veldhuyzen, om ontslag als stadsgenees heer. 7e. Praeadvies op het verzoek van J. Aalbersberg, om ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 8e. Praeadvies op het verzoek van Mr. Dr. H. D. M. Knol, om ontslag als tijdelijk leeraar in de Handelswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. 9e. Praeadvies op het verzoek an Mej. A L. de Vries, om ontslag als onder wijzeres bij het openbaar vervolgonder wijs voor meisjes. 10e. Voorstel inzake het overnemen in eigendom bij de gemeente van verschillen de voor straat bestemde strooken grond en een strook water. 11e Voorstel inzake het wijzigen van de met 't Rijk bij raadsbesluit van f3 Maart 1919, gewijzigd bij dat van 9 Mei 1927, aangegane overeenkomst betreffende de verhuring van het v.m. Pesthuis c.a. 12e. Rekening, dienst 193S, van het Col lege van Vrouwenkraammoeders. 13e. Begrooting, dienst 1938, van het College van Vrouwenkraammoeders. (201) 14e. Rekening, dienst 1936, van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. 15e. Suppletoire begrooting, dienst 1936, van de Stedelijke Werkinrichtingen. 16e. Rekening, dienst 1936, van de Ste delijke Werkinrichting. 17e. Suppletoire begrooting, dienst 1936, van den Armenraad. 18e. Rekening, dienst 1936, van den Armenraad. 19e. Suppletoire begrooting, dienst 1936, van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. 20e. Rekening, dienst 1936, van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinder huis. 21e. Begrooting, dienst 1938, van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinder huis. 22e. Balansen en verlies- en winstreke ningen, dienst 1936, van- de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit. 23e. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1936, van de gestichten „Ende- geesl", „Voorgeest" en „Rhijngeest". 24e. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1936, van het Openbaar Slacht huis. 25e. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1936, van het Grondbedrijf. 26e. Balansen en verlies- en winstre keningen, dienst 1936, van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst. 27e. Balans en verlies- en winstreke ning, over het tijdvak van 1 Januari29 Februari 1936, van den opgeheven Keu ringsdienst van Waren in het district Leiden. 28e. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1936, van de Gemeentelijke Hulpbank. 29e. Rekening dienst 1936, van het Ge meentelijk Waschbureau. 30e. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1936, van het Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 31e. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1936. 32e. Voorstel tot hst goedkeuren van de rekening, over 1936, van het plan der oUde woningen van de Vereeniging tot Bevor dering van den Bouw van Werkmanswo ningen en tot het beschikbaarstellen van gelden aan genoemde vereeniging in ver band met het nadeelig saldo van die reke ning door vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat. 33e. Voorstel tot het verleenen van medewerking aan het bestuur der Gerefor meerde Schoolvereeniging tot het aan schaffen van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgracht No. 20a en tot het vaststellen van den desbetref- fenden begrootingsstaat. 34s. Voorstel tot het onbewoonbaarver- klaren van een 27-tal woningen. 35e. Voorstel tot het verleenen van een Kerstgave aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen. 36e. Herstemming over het voorstel van mevrouw Braggaarde Does inzake het verstrekken van -schoenen in plaats van klompen aan behoeftige leerplichtige kinderen; II. Praeadvies op het voorstel: a. van den heer van Eek inzake uitbrei ding van het aantal gemeentelijke verte genwoordigers in het bestuur van de ver eeniging „Schoolkindervoeding en -klee ding"; b. van den heer Goslinga om warm voed sel verkrijgbaar te stellen voor daarvoor in aanmerking komenden en tegelijkertijd de schoolkindervoeding te beëindigen. 37e. Voorstel tot het verhoogen van het over 1937 aan de vereeniging „School kindervoeding en -kleeding" toegekend subsidie en tot het vaststellen van den des- betreffenden begrootingsstaat. 38e. Voorstel tot onderhandsche op dracht van de levering van een gedrukt steno-analytisch verslag vair de Hande lingen van den Gemeenteraad en van de Ingekomen Stukken aan de N.V Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij voorheen J. J. Groen en Zoon. 39e. Voorstel om het maken van de vol ledige werken ter voltooiing van het stad huis, met bijlevering van alle materialen enz. ondershands op te dragen aan de firma H. Korswagen Nzn., te Leiden. 40e. Voorstel tot wijzigen van de ver ordening, betreffende de levering van elec triciteit door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. 41e. Voorstel tot het wijijzigen van de verordening op het Bouwen en Sloopen. 42e. Voorstel: a. tot het toekennen van een extra-sub sidie voor het jaar 1938 aan de Gemeente lijke Commissie vooor Maatschappelijk Hulpbetoon ten behoeve van het instellen, bij wijze van proef, van een schoeisel- dienst; b. tot het ten behoeve van dien dienst beschikbaar stellen van een tweetal lo kalen van de v.m. bewaarschool aan de Groenesteeg. 43e. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, regelende het verleenen van wachtgeld en pensioen aan de wethouders, alsmede het verleenen van pensioen aan hunne weduwen en weezen. 44e. Voorstel tot het vaststellen van een Monumentenverordening, met bijbehooren- de voorwaarden voor gemeentelijken steun tot behoud en herstel van monumenten. AANBESTEDING STADHUIS. EEN TEGENVALLER. Voor het maken van de volledige werken Ier voltooiing van het te bouwen stadhuis, met bijlevering van alle materialen, ar- beidsloonen, verzekeringen, belastingen, transporten enz., is aan een negental aan nemers ondershands prijsopgave gevraagd. De laagste inschrijfster, de firma H. Korswagen Nzn., te Leiden, heeft, na over leg met den architect, de aanneemsom na der gesteld op 317.525. In verband met het medegedeelde in het advies van de Commissie van Fabricage en het nader rapport van den architect d.d. 1 December 1937 zij nog opgemerkt, dat uit den aard der zaak geen vergelijking is te treffen tusschen de in het advies der Com missie bedoelde oorspronkelijke globale ra ming en de nadere raming van het later uitgewerkte bestek, hetwelk ook meer om vat, dan in de aanvankelijke raming was begrepen. Bovendien is uit den uitslag van de ge houden aanbesteding gebleken, dat de door de Regeering in 1936 getroffen maatregelen op monetair gebied ten aanzien van de prijzen ongunstiger effect hebben gehad, dan aanvankelijk werd verwacht. Met een "overschrijding van het voor den stadhuisbouw geraamde becLag zal dus re kening moeten worden gehouden. KERSTGAVE. De Minister van Sociale Zaken heeft bij zijn in de Leeskamer ter inzage gelegde circulaire d.d, 19 November j.l. bericht, dat door hem wordt goedgekeurd, dat ook dit jaar aan ondersteunde en uit hun werk- loozenkas trekkende werkloozen een Kerst- gave wordt verstrekt, aan de tot de laat ste categorie behoorenden echter indien en voor zoover zij aan kasuitkeering plus eventueelen kastoeslag, minder ontvangen, dan aan steun plus Kerstgave zou worden toegekend, indien zij geen kasuitkeering ontvingen. De Kerstgave mag 25 pet. bedragen van het bedrag, hetwelk betrokkenen over de v/eek van 12 t/m 18 December a.s. aan uit- keering ontvangen, terwijl zij eveneens kan worden toegekend over de extra-bij drage, die aan meerderjarige inwonende kinderen wordt uitgekeerd. Onder mededeel in g, dat in de kosten van de verstrekking van de Kerstgave eenzelf de bijdrage uit het Werkloosheidssubsidie- fonds wordt ontvangen als in de overige kosten van steunverleening, geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten tot toekenning van de Kerstgave aan de daarvoor in aanmerking komende werk loozen, overeenkomstig de door den Minis ter van Sociale.Zaken gegeven voorschrif ten. Volledigheidshalve deelen B. en W. den Raad nog mede, dat zij aan de Gemeen telijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon hebben verzocht op gelijke wijze een Kerstgave te verstrekken aan de door haar ondersteunde armlastigen. VERHOOGING ELECTRICITEITSPRIJS. Zooals B. en W. reeds in hun brief ten geleide van de ontwerp-gemeentebegrooting voor 1938 mededeelden, achten zij het, in verband met de sterke stijging van de prij zen van de kolen en van andere grondstof fen, waardoor de kostprijs van de electri citeit is gestegen, gewettigd ever te gaan tol een verhooging van het enkeltarief voor electriciteit van 18 tot 29 cent per K.W.U. en van het vast recht van het woonhuista rief van 16 tot 17 cent per maand en per aansluitigspunt. Deze tariefswijziging, waarvan de opbrengst op 60.000.wordt geraamd, geeft overigens, gelijk B. en W. mede reeds te kennen gaven, niet een vol ledige compensatie tegenover de hoogere kolenkosten, omdat slechts een gedeelte van die meerdere kosten wordt terugont vangen, doordat de tarieven voor de in dustrie en den winkelstand ongewijzigd blijven. Tegen de bovenbedoelde tariefswijziging kan naar hun meening in de gegeven om standigheden te minder bezwaar bestaan, omdat het tarief ook dan nog tot de laagste in den lande zal behooren en door haar be perkte werking een toeneming van het stroomverbruik in den weg behoeft te staan. VERHOOGING SUBSIDIE SCHOOLKINDERVOEDING. Uit een schrijven van het bestuur der Vereeniging voor Schoolkindcrkleeding en Schoolkindervoeding blijkt, dat dit bestuur, wegens voortdurende, belangrijke, toene ming van het aantal voor verstrekking van voedsel, kleeding en/of schoeisel in aan merking komende kinderen, zich genood zaakt heeft gezien te verzoeken het ten behoeve van zijn Vereeniging op de be grooting 1937 uitgetrokken subsidie uit de gemeentekas, ad ƒ44.065.—, te verhoogen met niet minder dan 6680.— en derhalve nader te bepalen op f 50.745.—. Hoezeer B. en W. het, mede met het oog op den ongunstigen financieelen toestand der gemeente betreuren, dat dit verzoek moest worden ingediend, zijn B en W. toch van meening, dat het verzoek van de ver eeniging dient te worden ingewilligd, aan gezien zij anders haar werk niet op den zelfden voet zou kunnen voortzetten. GOEDKOOPE REPARATIE VOOR SCHOENEN. De Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon heeft B. en W. ver zocht te bevorderen, dat een dienst wordt ingesteld ten einde te voorzien in goedkoo ps reparatie van schoenen voor gesteun- den. B. en W. hebben omtrent het plan van de Commissie nadere inlichtingen ingewonnen en daarbij is hun gebleken, dat het in de eerste plaats de bedoeling der Commissie is een gelegenheid te scheppen, om aan armlastige door haar ondersteunde schoen makers werk te verschaffen door het doen repareeren van schoeisel ten behoeve van door de Commissie ondersteunde armlasti gen en ten behoeve van gesteunde werkloo zen en derhalve loon voor arbeid te ver strekken in plaats van ondersteuning zon der meer. Het aantal aan eiken schoenma ker wekelijks ter reparatie te verstrekken paren schoenen zal echter niet grooter zijn dan noodig is, om de schoenmakers een be drag te doen verdienen, hetwelk gelijk is aan het bedrag, dat zij, indien zij niet bij den schoeiseldienst verkzaam zouden zijn, aan ondersteuning zouden hebben ontvan gen, vermeerderd met 10 pet. Het.loon per paar kan, volgens vanwege de Commissie ingewonnen inlichtingen, gesteld worden op ƒ0.60 per paar. Door de ondersteunde armlastigen en de gesteunde werkloozen zullen slechts de kosten van het materiaal, voor elke reparatie benoodigd, behoeven le worden betaald, welke kosten, eveneens op grond van ingewonnen inlichtingen, op gemiddeld 0.50 per paar gesteld kunnen worden. De Commissie schat het aantal paren schoenen, dat aan den dienst ter reparatie zal worden gegeven, op pl.m. 11000 per jaar. Het aantal ondersteunde schoenma kers bedraagt momenteel 18. Met de leiding van den dienst zal moeten worden belast een bekwarm schoenma ker, die het geleverde werk kan beoordee- len. Deze leider zal moeten worden bijgestaan door een assistent, die onder meer belast kan worden met de administratie. Deze as sistentie kan worden opgedragen aan een gesteunde, wien daarvoor een bijslag op den steun kan worden verleend. De kosten van den dienst over een jaar worden begroot als volgt: verhooging ondersteuning met 10 pet. 600.— belooning leider 1300. belooning assistent, kosten van administratie enz. 500.— kosten van huur van localiteit, verlichting en verwarming, enz. 500.— kosten van huur van localiteit, verlichting en verwarming enz. 500. onvoorzien 400. tezamen f 3300. Het ligt in het voornemen de inrichting van de benoodigde localiteiten te doen ge schieden door de centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. Met genoemd bedrag zal derhalve het subsidie aan de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon moeten worden verhoogd. B. en W. zijn van oordeel, dat, nu de Commissie tot deze wijze van steunverlee ning aan armlastige schoenmaker wenscht over te gaan, voor deze subsidie-verhoo- ging, bij wijze van proef, en voor het repa- reeren van ten hoogste 11000 paar schoenen wel aanleiding aanwezig is, temeer, aange- j zien door het instellen van den dienst de I ondersteunde armlastigen en de gesteunde Almanak V. V. S. L. 1938. Uit gave Eduard IJdo, Leiden. Verschenen is de Almanak 1938 van de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden. Het is de zeventiende jaar gang.. die zich door een nog voortreffelijker verzorging van zijn voortreffelijke voor gangers onderscheidt. Het is een keurig en smaakvol uitgegeven boekwerk, dat in zijn bonte verscheidenheid een trouwe weerspiegeling is van het veelomvattende studentenleven der V.V.S.L. Dat stfident zijn niet alleen is de beoefening van de grauwe theorie der zeer verscheidene we tenschappen, maar ook het bestudeeren van en oefenen in de practijk des levens is ree.ds algemeen erkend. Deze almanak is een trouwe weergave van deze opvat- De heer J. M. C. de Roo heeft verzocht hem, wegens vertrek uit deze gemeente, I ontslag te verleenen als lid van de Ge- ting. Immers men vindt er niet alleen in de lijsten van professoren en studenten, jaaroverzichten van de V.V.S.L. en haar onderafdeelingen, mitsgaders nog andere universitaire wetenswaardigheden zij het dan ook dat dezer vermelding op een wijze geschiedt, die overeenkomt met het studentikoze karakter er staan ook an- deredingen in dit lijvige boek, dingen, die 't zelfs voor buitenstaanders lezenswaardig maken. Wij hebben dan vooral het oog op het Mengelwerk, dat aardig, vlot proza en poëzie geeft in groote verscheidenheid met aan het slot de gezellige Mixed- Picles. Het boek versieren bovendien aardige teekeningen, een zelfs in kleurendruk, een alleraardigste fotomontage en vele andere ter. inleiding van vaste gedeelten of ter illustratie van onderdeelen. De almanak 1938 zal in de rij van vele andere een goede plaats innemen. Het ge tuigt van collegialiteit, van samenwerking en van geest. werkloozen zich op goedkoope wijze schoenreparatie zullen kunnen verschaf fen. Voor benadeeling van de belangen van de niet-armlastige schoenmakers behoeft niet te worden gevreesd. Volgens aan de Com missie van deskundige zijde verstrekte in-* lichtingen hebben de niet-armlastige schoenmakers geen of slechts zeer weinig klanten onder de gesteunden. De dienst kan worden gehuisvest in een tweetal lokalen van de v.m. bewaarschool aan de Groenesteeg. Die lokalen kunnen ten behoeve van den dienst ten gebruike wor den afgestaan tegen de voor dergelijke ge vallen geldende vergoeding van ƒ50.— per lokaal per jaar. HET DRUKKEN VAN DE „HANDELINGEN". Bij raadsbesluit van 15 October 1934 werd de levering van het steno-analytisch verslag van de Handelingen van den Ge meenteraad en van de Ingekomen Stukken voor de jaren 1935, 1936 en 1937 onders hands opgedragen aan de N.B. Boek-, Cou rant- en Handelsdrukkerij, voorheen J. J. Groen en Zoon, tegen een prijs van 12.50 per pagina druks, benevens een vergoeding van 80.per zitting voor Het samenstel len van het steno-analytisch verslag door de stenografen. In de overeenkomst werd de bepaling opgenomen, da.* bij eventueele wijziging van de voor de typografische be drijven collectief vastgestelde minimum- loonen de prijs een naar verhouding ge lijke wijziging zal ondergaan; dientenge volge bedraagt deze prijs thans 11.70 per pagina druks. Devennootschap heeft zich bereid ver klaard de levering na 1 Januari a.s. weder op zich te nemen tegen den genoemden prijs van ƒ11.70 per pagina druks (zulks met handhaving van de vermelde bepaling inzake de verhouding tusschen den prijs voor het drukwerk en het collectieve con tractloon), benevens een vergoeding van 65.per zitting voor het samenstellen van het steno-analytisch verslag door de stenografen. De Raad zal ongetwijfeld, aldus B. en W., met ons van oordeel zijn, dat bij een leverantie, die zoo nauw een der belang rijkste deelen van den huishoudelijken dienst der gemeente raakt, en waarbij een geregelde, accurate en vlugge bediening een zoo groote factor vormt, continuïteit ten aanzien van den leverancier van bijzon der belang is. Evenmin zal het tegenspraak ontmoeten, indien wij, zoo gaat B. en W. verder, ver klaren, dat de firma Groen gedurende een lange reeks van jaren steeds geheel naar genoegen van de gemeente aan haar ver plichtingen heeft voldaan. Het zal Uwe Vergadering dan ook wel niet verwonderen, zoo besluiten B. en W., dat ons College, nu voor de nieuwe leve ringsperiode een alleszins aannemelijke aanbieding is ontvangen, onder deze om standigheden geen aanleiding ziet voor het houden van een openbare aanbesteding, doch integendeel verlenging van de on- dershandsche opdracht aan de firma Groen in het belang der gemeente gewenscht acht. Ook thans ware de duur van het contract op 3 jaren te stellen. HET VOORMALIGE PESTHUIS. Bestemd voor militaire doeleinden. Bij Raadsbesluit van 13 Maart 1919 na der gewijzigd bij raadsbesluit van 9 Mei 1927 werd het voormalige Pesthuis ver huurd aan den Staat der Nederlanden te gen 1000.per jaar, voor den tijd van 25 jaren, ingaande 1 Januari 1919 en alzoo ein digende 31 December 1943, met het recht van optie voor 20 jaren tegen een huur prijs van 1500.— per jaar, ingaande 1 Januari 1944. Ingevolge de verhuringsvoor- waarden mag het Rijk het gebouw gebrui ken voor gevangenis, opvoedingsgesticht of dergelijke inrichting. De Minister van Fi nanciën zou het huurcontract gaarne in dien zin zien gewijzigd, dat het mogelijk wordt het gebouw ook voor militaire doel einden te gebruiken. Het ligt n.l. in het voornemen van hst Departement van De fensie in het Pesthuis de garnizoenswerk plaatsen onder te brengen. Tegen de gevraagde aanvulling van de overeenkomst bestaat noch bij de Commis sie van Fabricage, noch bij B. en W. be zwaar. M. H. meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. Ter voorziening in de ontstane vacature bieden B. en W. den Raad, na raadpleging der Commissie, de volgende aanbevelingen aan: lo. J .A. N. den Tonkelaar, 2o. J. Poelijoe. Verder wordt voorgesteld twee aftreden de leden te herkiezen. EERVOL ONTSLAG GEMEENTE ARCHIVARIS. Dr. mr. J. W. Verburgt heeft verzocht, hem wegens gezondheidsredenen eervol ont slag te verleenen uit zijn betrekking van Archivaris der gemeente. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. EERVOL ONTSLAG LEERAAR H.B.S. VOOR MEISJES. B. en W. stellen voor, aan den heer mr. dr. H. D. M. Knol op diens verzoek eervol ontslag te verleenen als tijdelijk leeraar in de Handelswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. EERVOL ONTSLAG ONDERWIJZERES. B. en W. stellen voor, aan mej. A. L. de Vries op haar verzoek eervol ontslag te ver leenen als onderwijzeres bij het openbaar vervolgonderwijs voor meisjes. EERVOL ONTSLAG STADSGENEESHEER B. en W. stellen voor. aan den hëer H. P. Veldhuyzen met ingang van 1 Januari a.s. op diens verzoek eervol ontslag te verlee nen uit zijn betrekking van stadsgenees heer. EERVOL ONTSLAG AMBTENAAR B. S. B. en W. stellen voor, aan den heer J. Aalbersberg met ingang van 1 Januari 1938 op diens verzoek eervol ontslag te verlee nen uit zijn betrekking van ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer gemeente. Aanschaffing feermiddelen. Door den gemeenteraad werd om prae advies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van het bestuur der Gereformeer de Schoolvereeniging, alhier, om op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 medewerking te verleenen tot de aanschaf fing van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgracht 20a, zulks in verband met de toeneming van het aantal leerlingen (718 gld.). B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. B. en W. bieden den gemeenteraad aan,' de rekening over 1936 van het plan der oude woningen van de Vereeniging tot Be vordering van den Bouw van Werkmans woningen. In verband met belangrijke onderhouds werken, welke in 1936 moesten worden verricht, heeft de rekening over dat jaar een nadeelig saldo van 1920.42 opgele verd; aangezien verder voor uitkeering van 3 pet. dividend een som van 1674.— be noodigd is, moet de gemeente een bedrag van 3594.42 bijbetalen. Onbewoonbaar-verklaringen. In Ingekomen Stukken No. 68 van dit jaar deelden B. en W. mede, dat zij, in overeenstemming met een terzake uitge bracht advies van de Commissie van Fa bricage, den voormaligen Dienst van het Bouw- en Woningtoezicht hadden opgedra gen, voorstellen te doen tot onbewoonbaar verklaring van slechte woningen, ten einde de opruiming van krotten geleidelijk ter hand te nemen. Er is een groep woningen aan een onderzoek onderworpen, bij welk onder zoek is geconstateerd, dat 27 woningen, aan poorten en sloppen gelegen, in zooda nig slechten toestand verkeeren, dat zij niet door het aanbrengen van verbeteringen in on bewoonbaren toestand kunnen worden gebracht; ook naar het oordeel van de Commissie van Fabricage en den Inspecteur van de Volksgezondheid dient derhalve onbewoonbaarverklaring plaats te hebben. De termijn van ontruiming ware op 6 maanden te stellen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9