OMGEVING DINSDAG 7 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE hï AD - PAG. 7 VEUR LEIDSCHENDAM. St. Nicolaaskinderfeest. Gisteren is de goede Sint op bezoek geweest bij de school kinderen van de R. K. Bewaar- en Lagere Schulen. Om plm. 9 uur werd St. Nicolaas door alle schoolkinderen afgehaald aan de grens van Veur op den Voorburgschenweg. Na de H. Mis van 8.15 uur trokken de kin deren naar den Voorburgschenweg, waar ook Burgemeester ter verwelkoming aan wezig was. Toen de goede Sint arriveerde steeg er een luid hoera op uit de bijna dui zend kelen, waarna de Sint door Burge meester werd welkom geheeten. Onder de vroulijke tonen der R. K. Jeugdharmonie trok de stoet van jongens en meisjes in op tocht door het dorp langs Damlaan, Dam straat, Sluiskant, Delftschekade, Achter weg, Veenestraat naar het Patronaatsge- bouw. Hier aangekomen werd de Sint door den Burgemeester hartelijk toegesproken, terwijl hij zich eveneens tot de kinderen wendde; ook de Sint stak een heele speech af, waarbij hij de kinderen op hun plichten wees, enz. Om plm. 10 uur werd de le groep kinderen getracteerd en op geschenken ont haald, waarbij enkelen reprimandes kregen en anderen de noodige lof werd toege zwaaid. Om 11 uur was de beurt aan de 2e groep en des namiddags om 2 uur voor de 3e groep. Allen werden getracteerd op lek kers en alles ging er in als koek; er werd gezongen, dat het een lieve lust was en er heerschte een vroolijke en prettige stem ming. welke nog verhoogd werd door een poppenkast en een goochelaar. Het was een en al vreugde en dank zij de actie en den yver van het onderwijzend personeel waarvoor hun hulde toekomt, hebben ook de minder bedeelden een prettige St. Nico laas gehad. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad der gemeen te vergadert Donderdag as., des namid dags te twee uur. Agenda: 1. Behandeling der geloofsbrieven van het nieuwbenoem de raadslid, den heer P. C. van der Sleet. 2. Beëediging van het nieuw benoemde raadslid. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbie ding begrooting, dienst 1338, voor het Grondbedrijf. 5. Aanbieding der gemeente- begrooting, dienst 1938. 6. Behandeling der begrooting, dienst 1938, voor den schoolart- sendienst. 7. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het sluiten van eene kas- geldleening, groot 110.000.8. Aan vulling der algemeene' politieverordening. 9. Wijziging der begrooting, dienst 1937. 10. Voorstel van burgemeester en wethouders tot overname van een perceel grond, be stemd voor straataanleg nabij de Haven dwarsstraat, 11. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het vaststellen van eene verordening, regelende het beroep, bedoeld in artikel 13, 15, 17, en 18 van het regle ment autovervoer personen. 12. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verhuren van een losplaats aan de haven van Keukendal. 13. Schrijven van Gedepu teerde Staten betreffende het vaststellen van eene verordening, als bedoeld in ar tikel 179, 2e lid, der gemeentewet (ver vullen van gemeentelijke betrekkingen door capitulanten), 14. Voorstel van burge meester en wethouders tot wijziging van de raadsbesluiten:, a. van 10 Januari 1927, No. 1; b. van 22 Januari 1931, No. 12. waar bij bouwvoorschotten ter verbetering van de volkshuisvesting werden verleend. 15. Voorstel van burgemeester en wethouders om de Boerenleenbank voor 1938 aan te wijzen als kassier, met wie een rekening courant-overeenkomst zal worden geslo ten. 16. Voorstel van burgemeester en wet houders om ook in 1938 credieten aan bloembollenkweekers te verleenen.17. Sup pletoir kohier Reinigingsrechten, dienst 1937. Bouwen. B. en W. hebben aan do Wed. van Dijk alhier vergunning verleend tot het bouwen van 6 woningen langs de Schoolstraat op de plaats waar thans 4 zeer oude woningen staan, waarvoor ingevolge de Woningwet een aanschrijving tot ver betering aan de eigenaars werd gericht. Nieuwe boomen. Op het gemeentelijk plantsoen bij de Ned. Herv. kerk zijn alle iepenboomen geveld, omdat wederom eeni- ge waren aangetast door de iepziekte. Een 30-tal flinke zilver-linden zijn er voor in de plaats gekomen. NOOTDORP. Propagandaclub R.K. Staatspartij. Maandagavond hield de Propagandaclub „Dr, Schaepman" in het R.K. Verenigings gebouw een ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer A. v. d. Helm Jr., waarin een lezing werd gehouden door den heer J. de Leeuw, bestuurslid van de R.K. S.P. afd. Pijnacker. Niettegenstaande het groote nut van deze lezingavonden voor de propagandisten bleek een gering aantal le den dit in te zien, daar slechts 1/3 gedeel te aanwezig was. De heer de Leeuw nam dezen avond in behandeling de gestelde vraag: Wat is de taak van de propagandaclub in de toe komst? Na eerst teruggewezen te hebben op het succes van de R.K.S.P. bij de laat ste Tweede Kamerverkiezing, hetwelk be halve aan de leiding voor een belangrijk deel te danken is aan de propaganda over het geheele land, wees spreker op het ge vaar om thans na zulk resultaat te gaan rusten en te wachten op de volgende ver kiezing. Waakzaamheid blijft thans gebo den, want juist in deze periode ligt de .vijand op de loer om onze gelederen bij non-activiteit te verzwakken. De propagandaclub is de vertrouwens- schakel tusschen bestuur en leden, waar door de onderlinge voeling bewaard moet blijven. Om hieraan te kunnen beantwoor den zijn er drie dingen noodig: men moet kunnen verdedigen, propaganda voeren en zelf ten volle beleven waarvoor men strijdt. Deze drie wapenen vereischen alle: kennis en vertrouwen. Kennis brengt de studie, het lezen van „De Opmarsch" en het Maandblad, uw dagblad en vooral de Pau selijke Encyclieken. Vertrouwen moet men hebben in de zaak, waarvoor men strijdt en vertrouwen ln onze leiding. Eenige richtlijnen, om met succes te pro- pageeren, zijn: met beide beenen in het volle leven staan door acht te geven op wat er rondom gebeurt, niet alleen aan het po litiek leven deelnemen doch ook aanslui ten bij stands- en vakorganisaties. Vervol gens karakters leeren kennen om zich te kunnen aanpassen, waardoor de toenade ring tot de menschen grooter wordt. En bovenal is zelfbeheersching een middel, dat de propagandist het sterkst maakt in zijn argumentatie. In dezen geest werkende zal het tevens een vormende werking op u hebben, aldus spreker, waardoor de toekomst met gerus ter hart aan u kan worden toevertrouwd. Want toch gij, jongeren, zult zijn de dra gers van de toekomst, die het eens begon nen werk van groote mannen als Ruys en Nolens, Schaepman en Aalberse, zult moe ten voortzetten. Evenals de regeeringen van alle landen haar machtsmiddelen uit breiden, moet gij, leiders in de toekomst, uw wapen-arsenaal versterken, want de strijd zal met de jaren heviger worden. Ter waarschuwing zult ge echter in het oog moeten houden, dat er voor uw werken geen dank te verwachten valt, doch wel de uiteindelijke voldoening uw plicht gedaan te hebben. Na een hartelijk applaus werden nog ver schillende vragen gesteld, welke door den. heer de Leeuw bereidwillig werden beant woord. Vergadering Jeugdorganisatie. In ver band met de aanstaande organisatie van verschillende jeugdvereenigingen in de Parochie, zal op Woensdag 8 December in het R.K. Vereenigingsgebouw des avonds te half acht een bijeenkomst gehouden wor den, waar de Zeereerw. heer L. A. J. M. Beune uit Leiden, Diocesaan Moderator van de K.J.M.V., een rede zal houden over de noodzakelijkheid van de jeugdorganisatie in het algemeen. Hierna volgt onderlinge bespreking. Verwacht worden alle R.K. jongens en jongemannen van 16 jaar en ouder. SASSENHEEVf. Opening ontspanningslokaal R.K. werk- loozen. Gisterenmorgen te 10 uur is door den heer L. Ph. Bisschops de ontspannings zaal voor de R.K. werkloozen geopend, daar de Pastoor wegens ongesteldheid verhin derd was. In zqn openingswoord bracht hij dank aan de exploitatiecommissie der K.S.A. voor het beschikbaar stellen van de zaal. Ook bracht spr. dank aan de winkeliers te Sassenheim, die als altijd ook nu weer be reid waren giften in natura te verstrekken. Hij verzocht den werkloozen zooveel moge lijk mede te werken aan den ordelijken gang van zaken. De voorzitter van den Volksbond, de heer J. Kortekaas, dankte namens de werk loozen het comité t.w. den Eerw. heer Pas toor en de heeren Bisschops en Matze. Te vens bracht hij dank aan de burgerij en hoopte, dat zij door haar bijdragen het werkloozencomité zouden blijven steunen, daarvoor zullen de werkloozen dankbaar zijn. Hierna werd de koffie rondgediend en begonnen de ontspanningsbezigheden voor de zevende maal. Nog twee. Het damescomité is thans weer in staat gesteld zijn collectie baby- uitzetten met twee te vermeerderen. „Herwonnen "Levenskracht". Het co mité van „H. L." zal voor zijn leden en donateurs en andere belangstellenden een propaganda-filmavond geven op Donderdag a.s. te half acht in de zaal van K.S.A. Op dien avond zuilen drie mooie films worden vertoond, betrekking hebbende op de be strijding van T.B.C. Op 14 Dec. as. zal door hetzelfde co mité een konijnenveiling worden gehouden door leden van den Volksbond. Degenen, die met Kerstmis verzekerd willen zijn van een bout, verzuimen niet op dezen avond aanwezig te zijn. Er zullen ongeveer 100 konijnen worden verkocht. St. Nicolaasfeest R.K. Volksbond. Gis terenmiddag te 4 uur gaf het bestuur van den Volksbond een St. Nicolaas feest voor de kinderen der leden. Ruim 180 kinderen waren in de groote zaal van het K.S.A.- gebouw tegenwoordig. De jeugd heeft ge smuld van de lekkernijen en niet minder genoten van de mooie films, die zij te zien kregen. De vreugde steeg ten top toen on geveer 5 uur St. Nicolaas met zijn knecht nog een kort bezoek kwam brengen om de kinderen te tracteeren. Het was ruim half zeven toen de kinderen werden afgehaald door hun resp. familieleden en met een ver rassing thuis kwamen. Het bestuur kan met genoegen op dit geslaagde kinderfeest terug zien. Arbeidsbeurs. Per 1 December j.l. wa ren bij den 'Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling ingeschreven 287 manne lijke en 7 vrouwelijke werkzoekenden. De werkzaamheden aan den nieuwen weg vorderen snel en ook daardoor wordt het aantal werkloozen vergroot. WASSENAAR. DE ONTVLUCHTE SPANJAARDEN. Een arrestatie. In verband met de ontvluchting van een aantal geïnterneerde Spanjaarden uit Zeist en Eindhoven is hedenmor gen door de politie alhier op verzoek van den Rijksvreemdelingendienst aan gehouden en overgebracht naar huis huis van Bewaring een 19-jarige Spaansche student. Deze had hier te lande asyl gevonden en vertoefde met toestemming ten huize van een inge zetene van Wassenaar. De voorruit was beslagen. Hedenmor gen reed op den Rijksstraatweg ter hoogte Houtlaan een bakfiets in de richting Den Haag rechts van den weg en oestuurd door A. alhier. In dezelfde richting reed een luxe auto bestuurd door B. uit Leiden. Door mistaanslag raakte B. een oogenblik het uitzicht kwijt en liet een moment het stuur los om de voorruit schoon te maken Hij bolste hierbij tegen de voor hem rijden de bakfiets. Tengevolge hiervan bekwam A. een diepe wonde aan het been. Dr. Hub- beling verleende eerste hulp. VOORHOUT. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente 'hoopt in openbare vergadering bij een te komen op Donderdag 9 December as. des avonds om 7 uur. Agenda. 1. Opening. 2. Notulen der vergadering van 5 October 1937 jJ. 3. Ingekomen stukken. 4. Voor stel tot vaststelling van den pensioengrond slag A ingaande 1 Januari '1937 van: a. G. (Bulten, ambt. burg. stand, b. A. Eggen, deurwaarder, c. Mej. Diemei, concierge. B. ingaande 1 December 1935: d. W. van Eelk. secretaris, e. W. van Elk ontvanger. 5. Voorstel tot vaststelling van het le supple toir kohier wegenbelasting 1937. 6. Voorstel tot handhaving van het geldleeningsbesluit ad 69.204.51. 7. Voorstel tot afrekening der vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet over 1934 en 1932, 1933, 1934 der B.N.S. 8. Voorstel tot vaststelling der vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet over 1935 met 3 jaarl. afrekening meisjesschool. 9. Voorstel tot wijziging der deposito-overeenkomst I met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 10. Voorstel tot 15e wijziging der gemeente- begrooting 1937. 11. Voorstel tot medewer- king ex art. 72 L.O.-wet 1920 aan bestuur Chr. school voor aanschaffing van kachels j en 16e wijziging gemeente-begrooting 1937. 12. Voorstel» tot vaststelling van een nieu we verordening, regelend de voorwaarden en het tarief voor de levering van water door het waterbedrijf. 13. Voorstel tot wij ziging der schoolgeldverordening. 14. Voor stel om aan armlastigen een Kerstgave te verstrekken van f 2.50. 15. Bezwaren tegen de gewijzigde veldwachtersverordening en sluiting. Werkloosheid. Het aantal der werk loozen is in deze maand alhier aanmerke lijk gestegen. Niet minder dan 138 meldden zich alléén in de afgeloopen maand aan. Hun getal bedraagt in totaal 213. De waterleiding. In verband met het I feit, dat de thans vigeerende verordening j regelende de voorwaarden en het tarief voor de levering van water door het wa terbedrijf dezer gemeente slechts tot 1 Januari 1938 is goedgekeurd, maken B. en W. van deze gelegenheid gebruik, de raad een nieuwe verordening, die slechts in on- derdeelen van de oude afwijkt, ter vaststel ling aan te bieden. Een voorname wijziging is het schrappen van de gelegenheid om met den huurder of gebruiker van een perceel een abonnement aan te gaan. Daar de laatste jaren veel ketels voor het koken van bloembollen in gebruik zijn genomen en daarin veel water wordt ver bruikt, stellen B. en W. den raad voor, ook deze objecten onder het tarief der veror- dening op te nemen. Hierbij zal een nauw- I keurig onderscheid gemaakt worden, tus schen inrichtingen tot behandeling van bloenfbollen, uitsluitend of in hoofdzaak dienende voor eigen gebruik en die, voor gebruik van anderen (z.g. loonkookerijen); voor deze laatste categorie is een geheel nieuw tarief opgenomen, terwijl de ande ren aan artikel 5 zijn toegevoegd. Met wij ziging van art. 5 is tevens een verlaging aangebracht van het minimumbedrag het welk voor café's en koffiehuizen, boven het huishoudelijk tarief van art. 4 moet worden betaald. Tenslotte zijn eenige wijzigingen van ad ministratief of technisch belang aange bracht. De Commissie van Bijstand voor de Be drijven heeft het college van B. en W. me de van advies gediend. Geboren": Nicolaas Maria, z. van C. J. v. d. Laan en J. M. J. Brouwer 'Hendri- cus Maria Antonius, z. van J. v. Gerven en G. M. v. Emmerik. WARMOND. St. Nicolaasfeest R. K. Volksbond. Gister was 't voor de kinderen van den R.K. Volksbond de dag, dat St. Nicolaas 'n bezoek zou brengen aan Hotel „De Stad Rome", waar bijna 200 kinderen in span ning de komst verwachtten van den goeden Heilige. Te ruim half vijf arriveerde de Sint met zijn onafscheidelijke reisgenoot Zwarte Piet. Door de commissie ontvangen werd hij de zaal binnengeleid. De heer van Winsen heette de goede Sint hartelijk wel- J kom. Spreker heette eveneens welkom den Pastoor, Kapelaan en Wethouder Zwetsloot, die door hunne tegenwoordigheid blijk ga ven met het doel der vereeniging te sym- pathiseeren, hetgeen spreker op hoogen prijs stelde. De ontvangst van de goede Sint GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP De Raad kwam gisteravond ln openbare vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. Met verbetering van de Zijde wordt in Februari begonnen. Medegedeeld werd o.a., dat met de ver betering van de Zijdeweg, blijkens mede- deeling van den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat in Zuid-Holland, een aanvang zal worden gemaakt in Fe bruari uiterlijk Maart, van het volgend jaar voor zooveel betreft het gedeelte van dien weg gelegen tusschen de Dorpstraat en de Parklaan. b. Dat met ingang van 31 October j.l. een aanvang is gemaakt met de verstrekking van een brandstoffenbij- slag aan ondersteunde en bij de werkver schaffing geplaatste werkloozen. De bij slag bedraagt evenals in den vorigen win ter 1.per week. Hiervoor kan thans door het gasbedrijf 1VK H.L. cokes wor den verstrekt, c. Ook de Kerstgave zal weer worden verstrekt. Het volgende punt der agenda, dat be stond uit een voorstel van B. en W. tot verlenging van de verhuring van de per- ceelen C. en D. aan de Zuidkade werd zonder bezwaar aangenomen benevens het voorstel van B. en W. tot verhuring van boomkweekerijland aan de Zuidkade aan A. C. Schoemaker en de verhuring van groentenland aan de Zuidkade aan G. Belt en J. W. v. Otterloo. Bij het voorstel van B. en W. tot nadere vaststelling van grondprijzen van het bouwterrein der gemeente, vraagt de heer Boekraad of geen verlaging van verkoop prijs mogelijk is. Er zullen veel jaren voorbij gaan, voordat het bewuste terrein aan de Julianastraat zal worden volge bouwd. De heer t Hart is van oordeel, dat het terrein op zichzelf voor bouwgrond veel te wenschen overlaat. Het is een waar moeras en iedere aannemer zou veel kos ten er bij moeten maken voor ophooging en dergelijke, terwijl de prijs toch reeds ongeveer f 126.per strekkende meter bedraagt. Het antwoord van den voorzitter hierop luidt, dat geen verlaging kan worden ge geven. De pessimistische opvatting van den heer Boekraad, dat zoo weinig ge bouwd wordt, heeft volgens spr. geen mo tief. aangezien reeds verschillende stuk ken zijn verkocht. We moeten hier. aldus spr., niet als kooper, doch als verkooper tegenover staan. „Het aanslaan" van honden. Bij het voorstel van B. en W. tot vast stelling van een aanvulling kohier der hondenbelasting voor het jaar 1937 vroeg de heer Loef: „Wat doet men met honden die wel zijn aangeslagen, doch waarvoor gegn belasting betaald wordt?", een voor val dat spr. had ondervonden. Na een ondeugende opmerking van den heer de Ruyter om hier worst van te ma ken, werd dit punt naar genoegen verder opgelost. Voorts werd aangenomen het voorstel tot verlenging van de termijn voor ont ruiming van de woningen Zijde 218 en 228, welke alsdan tot 20 Mei '38 zal wor den verlengd. Een assistent voor den gemeente- opzichter. Alsnu kwam ter tafel het voorstel van B. en W. tot aanvulling van de verorde ning, regelende de bezoldiging van amb tenaren en werklieden in dienst der ge meente, hetwelk inhoudt, dat naast de ge meente-opzichter, volgens de meening van de meerderheid van het colelge van B. en W., een assistent moet worden geplaatst. De heer Loef vraagt, waarom er on- eenigheid is in het college van B. en W., aangezien de voorzitter er tegen is. De heer Noest vraagt, welke werkzaam heden in de toekomst moeten worden ge daan, waardoor een assistent noodig is, en of ook voldoende werk zal blijven, wan neer de heer Decker vast zal worden aan gesteld, onder den titel van assistent op zichter-teekenaar. De heer de Ruyter vindt ook, dat er zeer veel administratief werk is, en dat dit ook degelijk in orde moet worden ge houden. Spr. vraagt zich echter tevens af, waarom dit onderwerp vóór de begrooting wordt behandeld. De heer Guldemond (openb. werken) ging hierna uitvoerig op deze vragen in en gaf als zijn meening te kennen, dat in door de kleintjes was allerhartelijkst, en spontaan werden de verschillende St. Nico- laasliedjes gezongen, waarbij mej. C. de Vetten voor de pianobegeleiding zorgde Hierna gaf St. Nicolaas aan Zwarte Piet order de uit Spanje meegebrachte geschen ken uit te deelen, die met stralende ge zichtjes door de kleinen in ontvangst wer den genomen. Nadat de geschenken wa ren uitgedeeld, dankte de voorzitter St. Ni colaas voor de vele en mooie gaven. Nadat de Pastoor nog een dankwoord had ge richt tot de commissie nam Monseigneur afscheid van de kleintjes, terwijl hij bij zijn vertrek nogmaals hartelijk 'werd toegezon gen. Hier dient een woord van bijzonderen dank te worden gebracht aan de commissie uit den R.K. Volksbond voor de keurige j wijze waarop zij ook weder dit jaar voor i de kinderen dezen dag tot een onvergete- j lijken dag heeft gemaakt. Overvaren. Een roeiboot met een paar j visschers uit Leiden is door een motor- vrachtschip overvaren. Persoonlijkeonge lukken kwamen niet voor daar de visschers al zwemmende den oever wisten te berei ken. Zij werden aan boord van het motor schip opgenomen, dat hen meenam naar Leiden. derdaad een gemeente-opzichter noodig is. In vergelijking met vorige vergaderingen, waar altijd veel discussie over dit punt was, bleek het nu betrekkelijk kalm toe te gaan, hetgeen de conclusie met zich mede brengt, dat men over 't algemeen tevreden is. Spr. is van oordeel, dat het werk van het laatste tweetal jaren niet mag worden afgebroken door onvoldoende toezicht. Als groot werk in de toekomst staat o.m. een uitgebreid rioleeringsplan. Nadat in tweede instantie verschillende leden het woord voerden, waarin de mee ningen over het algemeen voor een assi stent-opzichter waren, werd dit voorstel in stemming gebracht en met groote meer derheid, 94, aangenomen. DE ONBEWAAKTE SPOORWEG AAN DE ZIJDE. De particuliere bewaking van den onbewaakten spoorwegovergang aan de Zijde blijft tot 1 Mei gehandhaafd. Na langdurige discussie is het tot dit besluit gekomen. Het voorstel van B. en W. om over te gaan tot ophef fing had tot resultaat, dat de Raad ditmaal merkwaardigerwijze zeer wei nig van meening verschilde en eens gezind de meening naar voren bracht, dat een zoo'n drukke overweg als de Zijde niet onbewaakt mag blijven. Het zou werkelijk onverantwoordelijk zijn. Een uitgebreide collectie voorstellen omtrent bewaking komen nu naar vo ren, aangezien de huidige bewaking helaas niet voor volle 100 pet. voldoet. De heer Loef stelt voor om de overweg- bewaking vanuit het station te doen ge schieden. De heer van Kleef is van meening, dat van de zijde van het Ministerie geen me dewerking te verwachten is, evenmin als van de Ned. Spoorwegen en vraagt: „Is er reeds door B. en W. onderhandeld met de provincie of de bewaking niet aan haar kan worden overgelaten, aangezien de Zijde eigendom der provincie is". Spr. achtte een permanente waarschuwings-in- richting b.v. met een flikkerlicht, hetwelk zoowel bij dag als bij nacht iedere weg gebruiker voorzichtigheid gebiedt. De heer Noest kan zich niet indenken dat de Ned Spoorw. de verantwoording op zich durven nemen van een onbewaak ten overweg als de Zijde is, waar dagelijks honderden schoolkinderen enz. moeten passeeren, waar het verkeer steeds zeer druk is en nog drukker zal worden met de a.s. verbreeding. Spr. zag gaarne da bestaande toestand op dezelfde voet voort gezet. De heer Brand stelt voor de N. S. een som van beteekenis aan te bieden opdat vol doende in bewaking van de overweg kan worden voorzien. De gemeente Is niet aansprakelijk voor ongelukken. De heer de Ruijter vraagt, of bij een on geluk de gemeente aansprakelijk kan wor den gesteld voor eventueele schadevergoe ding, waarop de voorzitter beslist „neen" antwoordde, omdat deze bewaking geen verplichting voor de gemeente is. Na nog eenige minder belangrijke voor stellen antwoordde de voorzitter, dat dit onderwerp, ondanks het voorstel tot ophef fing over te gaan, geenszins de bedoeling had dit punt terzijde te leggen. Na de vele besprekingen omtrent verantwoordelijkheid meent de voorzitter, dat men dit zoo moet beschouwen, dat, wanneer méér verant woordelijke personen deze verantwoording van zich schuiven, wij die niet op ons be hoeven over te nemen. Een waarschuwend flikkerlicht zal er worden aangebracht. Van de verschillende voorstellen achtte spr. het voorstel van den heer van Kleef, omtrent een waarschuwing op de rails met flikkerlicht, welk apparaat f 4000,— kost met een jaarlijksch onderhoud van 300, aan stroomverbruik, het meest geschikt, hetgeen dan ook nader zal worden behan deld, terwijl tot 1 Mei de huidige toestand zal blijven. Bij de rondvraag memoreerde de heer 't Hart den aanleg van een arboretum in 't Boschpark, hetwelk te Amsterdam wordt aangelegd. Spr. vraagt of er geen pogin gen in 't werk kunnen worden gesteld, Boskoop de levering en aanleg hiervan ge deeltelijk te laten verzorgen, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze vraag reeds persoonlijk, bij zijn bezoek aldaar, aan den heer Koninck, dir. der Plantsoenen te Am sterdam, is gesteld. Uitgesloten van steun, wegens het presteeren van te weinig arbeid. De heer van dér Staak komt nu met de mededeeling naar voren, dat een 20-tal Boskoopers in de Hoogeveen te- werk zijn gesteld, doch deze vreezen dat, door het te harde werk, geen voldoende arbeid kan worden verzet voor 33 ct. per uur, zoodat dan ontslag zou volgen. De aanne mer zou te veel-eischend zijn. De voorzit ter antwoordt hier echter op, dat bijna geen werk werd gepresteerd. De eerste dag werd b.v. door 20 personen 30 M2. grond verzet, wat natuurlijk veel te ge ring is en waardoor de aannemer alle re den heeft hen te ontslaan. Wanneer de moeite van B. en W. op deze manier zou worden beloond, dan is het niet meer dan billijk dat die personen van steun wor den uitgesloten, hetgeen streng zal wor den gehandhaafd, aldus de voorzitter. Hierna werd de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7