RIJNSTREEK ZATERDAG 4 DECEMBER 1937 DE LEÏDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 OEGSTGEEST. Kruisvaart. Aan ouders en vrienden van de Kruisvaart St. Bernardus-cohort! St. Nicolaas is een gul man! Wij zijn er allen in deze dagen sterk van overtuigd. Overal wil hij zijn vrienden blij en vroo- lijk maken. En daarom noodigt hij ook nu alle Kruisvaarders, zoowel de leden van de Bans als het Ringverband, met hun ouders en twee kleine broertjes of zusjes uit in het gebouw St. Willibrord, Zondag-middag om drie uur. De tijd ontbrak om allen nog een per soonlijke uitnoodiging toe te zenden en daarom doet hij het allervriendelijkst langs deze weg. U zult zijn uitnoodiging onge twijfeld op prijs stellen en door uw aan wezigheid hem uw hoogachting betuigen. Uw afwezigheid wekt het vermoeden, dat u misschien bang bent voor zak of roe. Hij rekent daarop op uw aller komst in de beste St. Nicolaas-stemming, vol verwachting klopt ons hart, wie de koek krijgt, wie de gard! ZOETERMEER. De nieuwe Dorpsbrug in gebruik. Vrijdagmorgen 10 uur is de nieuwe Dorpsbrug in bijzijn van Burgemeester en Wethouders, doch zonder eenig officieel ceremonieel, voor het verkeer opengesteld. Met den afbraak van de noodbrug is men direct aangevangen en over 3 dagen is niet meer te zien, dat er een noodbrug ge legen heeft. De nieuwe Dorpsbrug is een be langrijke verkeersverbetering. Het is een kwestie van smaak of men een ophaalbrug van ijzer, hout en cement mooi vindt, dar. wel een vaste betonbrug. De nieuwe brug is een zoogen. vaste betonbrug. Uit aesthe- tlsch oogpunt bezien, vinden wij de brug wel geslaagd. Het rjjdek is 4.50 M. breed, afgewerkt met gemetselde, dikke straat klinkers; ter weerszijden een trottoir van 0.92 M. en van steen opgetrokken leunin gen, welke afgedekt zijn met Noordsch gra niet. Hoewel door den aanleg van den nieuwen verkeersweg no. 12 het verkeer is vermin derd, toch passeeren een respectabel aan tal voertuigen, hetzij met mechanische- of paardentractie nog onze gemeente. Het beste is dit waar te nemen, als op een ge geven moment een verkeersstoornis plaats heeft. In alle gevallen zal de nieuwe brug een groote verbetering blijken te zijn. De plannen voor een nieuwe Vadoeks- brug verkeeren in een vergevorderd sta dium van voorbereiding. Met voorberei dende werkzaamheden is al een aanvang gemaakt. Zooals de toestand aldaar is, be hoeft deze noodige voorziening. Binnen af- zienbaren tijd zal aan dezen primitieven toestand ter plaatse een einde gemaakt ZILK Waterleiding. Maandag a.s. wordt de eerste spade in den grond gezet voor den aanleg van waterleiding naar de Zilk. Of dit met gejubel ontvangen zal wor den? De animo is hier zeer gering. Vaccinatie. De ouders worden eraan herinnerd, dat er op 10 December a.s. om 12 uur in de school alhier gelegenheid is tot kostelooze vaccinatie. Men moet zich hiervoor tijdig melden bij het hcofd der school. Door winkelruit gevallen. De dienst bode van den heer B. had het ongeluk door een winkelruit te vallen van den kruide nierswinkel van de wed. de Groot. Het meisje bekwam gelukkig geen letsel, maar de ruit was geheel vernield. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEES* Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen ter verdere behandeling van de Gemeente- begrooting. De heer de Ouden wijst er op, dat belas- tingverhooging noodzakelijk is, doch zeer onsympathiek, vooral ln een gemeente als Oegstgeest. De wijze waarop" in de toelich ting over het Rijk wordt gesproken heeft niet sprekers sympathie. Moet er worden geprotesteerd, dan moet zulks door den Raad geschieden. De gemeenteschuld be draagt thans 800.000. Er moet de uiterste zuinigheid worden betracht. De heer Uitenboogaard heeft in de be grooting geen bezuinigingspoging van B. en W. geconstateerd. Spreker geeft enkele kleine posten aan, waarop kan worden be zuinigd. Het grondbedrijf is niet rendabel en drukt zwaar op de gemeente. De heer v. d. Post drukt zijn teleurstel ling uit, dat de begrooting slechts sluitend is te krijgen met belasting verhooging. Spre ker meent, dat de begrooting van vorige jaren ook reeds een tekort te zien gaf en toont dit nader met cijfers aan. Spreker zou posten van den gewonen dienst naar den kapitaaldienst willen overbrengen. Dat de gemeente boven zijn draagkracht aan het Rijk moet afstaan vindt spreker niet juist. Zou mogelijk, in samenwerking met gelijksoortige gemeenten, ook Oegst geest bij de regeering op andere toepassing kunnen aandringen? Een pessimistische kijk. De voorzitter dankt voor de vriendelijke toon waarop de algemeene beschouwingen zijn gehouden. spreker, dat zijn critiek het scherpste is geweest; B. en W. is verweten, dat zij niet van den ernst van den toestand overtuigd zijn. B. en W. hebben wei degelijk vele be zuinigingen aangebracht. Door de toename van het aahtal inwoners zijn de gemeen telijke kosten ook hooger. Spreker geeft eenige voorbeelden. B. en W. hebben werkelijk op den finan- cieeien toestand der gemeente een pessi mistischen kijk. Wanneer de wet op de fi- nancieele verhoudingen ten opzichte der gemeente niet verandert, zal Oegstgeest weldra aan de ..kop" zitten met haar hef fingen. Het bedrag der uitgaven waarop de gemeenteraad zelf kan beslissen be draagt een gering percentage van het totaal bedrag. Toch hebben B. en W. nog flink bezuinigd. Spreker wijst de beschuldigin gen van zich af. Voorts wijst spreker er op, dat het ma ken van „nauwe" begrootingen funest werkt en toont zulks nader aan. De voorzitter antwoordt den heer Krui- zinga, dat B. en W. inzake de bestuuring der gemeente ver van hem afstaan; toch heeft spreker in het betoog van den heer Kruizinga veel sympathieks gehoord, waarmede B. en W. het eens zijn, doch het geen door de omstandigheden niet kan wor den uitgevoerd. Het politiecorps is goed geoutilleerd en kan de toets der critiek met andere gemeen ten weerstaan. Het ontijdig publiceeren van berichten werkt zeer nadeeüg bij het voor onderzoek. Wat de schuld der gemeente betreft, daarover is alleerv de heer Kruizinga nogal optimistisch, de heer Uitenboogaard pes simistisch, terwijl de heer den Ouden wilde leenen op langen termijn. Spreker vindt, dat de schuld nogal schikt en zet dit nader uiteen. De gemeente heeft toch nog wat bezittingen, waarvan het geld na korten of langen tijd weer terugkomt. Oegstgeest kan niet bestuurt worden als een plattelands-gemeente. Spreker tart iedereen, die durft te verklaren dat in de laatste 7 jaar iets is uitgevoerd, hetgeen niet noodig was. De wegen-verbetering was noodzakelijk, hetgeen ieder raadslid zal moeten toegeven. Na re- en dupliek wordt overgegaan tot behandeling der verschillende posten. Post 164: Abonnement op bladen. De com missie stelt voor deze post met 50 te ver lagen. De voorzitter ontraadt dit voorstel. In stemming gebracht wordt het voorstel aangenomen. Post 167: Reis- en verblijfkosten. De com- miissie stelt voor deze post met 50 te ver .agen, welk voorstel wordt verworpen. Punt 189: Vergoeding van den gemeente ontvanger terzake van de beschikbaarstel ling van een kantoor. De heer Sanders zegt, dat het vorige jaar de aandacht reeds erop gevestigd is, om het kantoor van den Ontvanger ten gemeente huize onder te brengen. Spreker vindt, dat hier gemakkelijk 150 gulden kan worden bezuinigd. De heer Kattenbusch sluit zich hierbij aan. De voorzitter verdedigt deze post. De heer Paardekooper vraagt, of er ge legenheid is den Ontvanger een plaats in te ruimen zonder kosten. De heer van Egmond meent, dat er geen plaats aanwezig is; voorts is deze ambte naar erg gekort in zijn salaris. De heer den Ouden zou voor plaatsing ten raadhuize zijn, indien dit werkelijk be zuiniging bracht. De heer Bakker vindt het moeilijk hier over zijn stem uit te brengen. De begrootingspost wordt aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Tweeduizend pop voor lucht bescherming. De post met 500.verminderd. Post 237: Kosten van den Luch'tbescher- minksdienst 2100. De meerderheid der begrootings-commis- sie stelt voor deze post met 500 te ver lagen. De heer Paardekooper wijst er op, dat Oegstgeest reeds meer dan andere ge meenten gedaan heeft voor de luchtbe scherming, zoodat spreker voor verlaging is. De heer Kruizinga acht een goed door gevoerde luchtbeschermingsdienst voor deze gemeente niet mogelijk. De heer Kattenbusch verdedigt deze post. Wanneer spreker eens een vergelijking gaat maken met de kosten der Burgerwacht, die ook voor bescherming der bevolking dient, dan begrijpt spreker die oppositie niet. De heer v. d. Post is niet tegen Luchtbe schermingsdienst, doch is tegen het tempo, waarin het gaat. In omliggende gemeenten met nog grooter gevaar doet men weinig of niets. De heer den Ouden is tegen aanschaffing van het tweede alarmsignaal, daar we nog niet eens weten hoe het eerste zal werken! De heer Sanders wil medewerking ver- leenen aan wat noodig is, doch niet aan wat wenschelijk is. Voorts is de belangstelling bij de bevolking nog gt-ring. De voorzitter stelt zich op het standpunt van het hoofd van de luchtbeschermings dienst. De wet legt spieker op te zorgen voor een luchtbeschermingsdienst en spr. moet dus voor een behoorlijke uitvoering van den dienst zorgdragen. Het voorstel der commissie wordt aange nomen met 7 tegen 6 stemmen. De wijkverpleging. De commissie acht het tijdstip gekomen r.a te gaan, of niet tot intrekking van het extra-subsidie a 200, indertijd toegekend om aflossing der hypotheekschuld mogelijk te maken, kan worden overgegaan. De com missie is van meening, dat, indien de ver- eeniging een inkomst van 200 moeilijk kan missen, zij dit bedrag door verhooging der contributie behoort te verkrijgen. B. en W. deelen die meening in geen en kel opzicht. De toestand in de vereeniging Wijkverpleging voor alle gezindten is zoo, dat eerder over verhooging van subsidie moet worden gesproken. Wanneer de f 200, toegekend voor aflos sing op de hypotheek-schuld zouden wor den geschrapt, zou dit bedrag op andere ALKEMADE. Geboren: Johannes Wilhelmus, z. van A. L. Schrijvers en J. Th. M. Hogenboom Wilhelmus Johannes Maria, z. van J. van der Meer en A. Verhorik. Overleden: B. Otto 66 j., echtgenoot van C. Halvemaan H. Turk 84 j., echtge noot van J. van der Meer. BODEGRAVEN. Jaarvergadering IJsclub. In het lokaal van den Molenburgsche damclub „Denken Zet" hield de ijsclub „De Toekomst" haar 14de jaarvergadering op Woensdagavond 1 Dec. Aanwezig zijn 26 leden. Voorz. B. Spruit opent met een hartelijk welkom en verzocht de secr. tot voorlezing van de no tulen welke onveranderd worden goedge keurd. Daarop volgt het jaarverslag, waar uit blijkt, dat de vereeniging 63 leden en 1 donateur een teruggang van 2 leden ver geleken bij het jaarverslag van 1936. Daarna volgt het verslag van den pen ningmeester, hetwelk sluit met een batig saldo van 95.49. De financieele commis sie belast met het nazien, hadden alles in goede orde bevonden en adviseeren tot goedkeuring. De aftredende heeren B. Spruit, Adr. Blok en D. Schouten worden met groote meerderheid herkozen. Daarop volgt uitkeering van sigaren, een 10-tal personen bshooren tot de gelukkigen. Bij de rondvraag komt naar voren, dat het bestuur nog al wat in petto heeft, zooals hardrijden, baanverlichting in kleuren en gecostumeerd rijden met hindernissen en lampionnen-parade op de ijsbaan. Ook is er een commissie benoemd van 2 leden, de heeren M. v. Briemen Wzn. en G. A. J. Rozenburg, voor het nazien van de verband- midelen, de dreg, enz. Daarna sluit de voorz. met een opwekkend woord de ver gadering. Geboren: Willem Cornells, z. van S. van Randeraad en G. Verboom Jacoba, d. van C. van der Wel en M. van der Kooij Roelof, z. van K. Hensen en K. Schraa Janny Bernardina, d. van H. J. Op 't Landt en A. B. Ruting Roelof, z. van W. N. de Wit en P. N. Verduijn Geertrui- da, d. van G. C. Burggraaf! en P. van de Pol Emmi, d. van W. Jonkers en A. Pas toor Willem, z. van A. E. van Leeuwen en E. Versteeg. Ondertrouwd: H. Rodenburg 30 j. en A Sterk 25 j. Getrouwd: B. van Elk 26 j. en A. M. Hotze 24 j. Overleden: A. van den Bosch, echt- genoote van E. den Haan 76 j. Gevestigd: Wa. Breedijk van Lin- schoten E. E. M. Ranke van Haarlem mermeer. Vertrokken: T. G. van Dam naar Linschoten H. E. van Veldhuizen naar Alphen aan den Rijn. BOSKOOP. De Ziekenhuisverpleging. Op het oogenblik zijn voorstellen aanhangig tot fusie der vereeniging voor Ziekenhuisver pleging en de vereeniging tot Bestrijding van Operatiekosten. Tevens zal een nieuw tarief van pro- mieën en uitkeeringen worden vastge steld, indien deze fusie tot stand komt. Bij de vaststelling hiervan wordt reke ning gehouden èn met de financieele draagkracht der bevolking èn met de eischen van een behoorlijken ziekenhuis zorg in dezen tijd. De opzet is zoo, dat aan de regelmatige vorming van een reserve kan worden ge dacht. Het voorstel komt 8 December in de le denvergadering van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging aan de orde en op 9 December in de ledenvergadering van de vereeniging tot bestrijding van opera tiekosten. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Landarbeidersbond „St. Isidorus". De zer dagen hield onze afdeeling haar jaar vergadering in café Boers aan het Zwaan tje, welke vergadering zeer goed was be zet. De voorz., de heer J. H. van Kampen, opende de verg. met den chr. groet, ver welkomde de aanwezigen, en besprak de goedgeslaagde propaganda-actie met het a.s. feest van onzen geachten Bondsvoorz., den heer A. J. Loerakker. Door den secre taris. den heer C. Bos, werd een keurig verzorgd jaarverslag voorgelezen, hetwelk na een woord van dank werd goedgekeurd. De penningmeester, de heer G. van Rooien, die verslag uitbracht omtrent den financieelen toestand der vereeniging, sloot zijn verslag met een batig saldo van ƒ3.05. Aan contributie is ontvangen een bedrag van ƒ811.10 en aan de werkloozen is uit gekeerd een bedrag van ƒ587.50. Ook deze functionaris werd een woord wijze wederom aan de vereeniging moeten worden toegekend. Dat daardoor de ver houding tusschen het subsidie aan de wijk verpleging voor alle gezndten en dat aan het Wit Gele Kruis zou zijn verbroken is geen bezwaar, omdat de werkzaamheden der vereeniging Wijkverpleging voor alle gezindten veel uitgebreider zijn, dan die van het Wit Gele Kruis. Een beslissing werd nog niet genomen. De Raad ging in geheime zitting o.m. tot behandeling van de kosten van vergaderin gen, verteeringen van het huishoudelijk be stuur, waarop een lid der begrootings-com- miskie aanmerking maakte. Dit lid vond het niet juist de kosten van vergaderingen van de leden van den Raad ten laste van de gemeenschap te brengen, temeer daar de leden voor het bijwonen der vergade ringen presentiegeld ontvangen. De volgende week wordt de begrooting verder behandeld. van dank gebracht voor het vele en nut tige werk, hetgeen hij in het afgeloopen jaar in het belang de* vereeniging heeft gedaan. De aftredende bestuursleden, de heeren J. H. van Kampen en Joh. Boere, werden met algemeene stemmen herko zen. Hierna volgde een gratis verloting en een tractatie voor de aanwezigen, welke, zooals gewoonlijk, zeer in den smaak viel. Onze Geestelijk Adviseur besprak nog eens duidelijk het nut van het organisatieleven en spoorde allen aan propagandist te zijn voor onze Roomsche organisatie, opdat ook degenen, die nog niet onder onze gelederen 2ijn, zich spoedig moge aansluiten als lid. Bij de rondvraag werd nogmaals de propa ganda-actie besproken, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze. B.V.L.-schietwedstrijd. De uitslag van den gehouden St. Nicolaaswedstrijd was als volgd, verdeeld in twee klassen: Iste klas ste pr. G. Zandbergen, 2de pr. J. Meel, 3de pr. Th. A. de Boer, 4de pr. C. A. M. de Groot. Ilde klas: 1ste pr. A. Heijneman, 2de pr. J. Brommers, 3de pr. A. Schakenbos, 4de pr. A. v. d. Berg. De leden worden er op attent gemaakt, dat de wekelijksche schietwedstrijden wor den voortgezet op leken Donderdagavond vaanf 7.30 tot 9.30 uur. OUDEWETERING. DE ONGELUKKEN OP HET VOETBAL- TERREIN. Bespreking in de R.K. Voetbal vereeniging „Majclla". Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging heeft in de afgeloopen week de situa tie onder de oogen gezien, welke is ge schapen door het uittreden van verschil lende leden, hetgeen zijn oorzaak vindt in de beide ongevallen, welke op het terrein van „Majella" hebben plaats gevonden en welke beide van ernstigen aard waren. Er is besloten om aan het Bondsbestuur voor- loopig uitstel van de eerstkomende com petitiewedstrijden te vragen dus ook van die van Zondag 5 Dec. en in een binnenkort te houden ledenvergadering tot een definitieve beslissing te komen. In dit verband kan nog worden medege deeld, dat de beide getroffen spelers goed vooruitgaan en naar het zich laat aanzien binnenkort weer geheel genezen zullen zijn. Met erkentelijkheid kan worden gewaagd van de sympathieke en sportieve belang stelling, welke van Docos-zijde voor den in het Elisabeth-Ziekenhuis opgenomen keerper van het tweede elftal is betoond. RIJPWETERING. De nieuwe brug in gebruik genomen. Vrijdag werd in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders van Alkema de de nieuwe brug alhier officieel voor het verkeer in gebruik gesteld. De onder- en bovenbouw zien er zeer solide uit, terwijl het geheel het aspect ter plaatse zeer ver hoogd. Vooral de ruime oprit ten oosten der brug met de wit-betonnen paaltjes op den betonnen rand zullen voor het verkeer bij mist .een goede verbetering blijken. Jam mer dat de andere oprit der brug, voor welke de Provincie Zuid-Holland zou zor gen nog niet geheel gereed is. Het is ech ter te hopen, dat de provincie nog deze maand bedoelde oprit zal verbeteren, daar thans reeds blijkt, dat zij veel tekort is genomen. De totale nieuwbouw heeft de gemeente gekost ƒ14.371. Het werk is uit gevoerd door de firma Deerenberg en van Wijk, aannemers te Alphen aan den Rijn, terwijl het werk heeft gestaan onder toe zicht van den gemeente-opzichter, den heer S. Strijk. NIEUWVEEN. Ballonwedstrijd. Van den ballon wed strijd ter gelegenheid van de winkelweek gehouden zijn van de ongeveer 300 opge laten ballons tot heden 50 kaarten der af zenders binnen gekomen. De grootste reis heeft de ballon gemaakt van N. Er- kelens, welke te Winterthur in Zwitser land is gedaald. Het kaartje is met een vriendelijk begeleidend schrijven bij het winkelweekcomité binnengekomen. Een goede kans voor de 2e prijs maakt P. Blom, van Huize „St. Ursula" wiens bal lon in het Schwarzwald heeft geankerd. Dammen. Gisteren speelden de dam club Nieuwveen I en II een vriendschap pelijke wedstrijd tegen A.D.A. I uit Aar- landerveen en Kijk Uit I uit Oudewete ring, waarvan de uitslag als volgt was: Nieuwveen IA.D.A. I: D. SpekJ. v. Harten 02, C. v. VeenP. Breeveld 02, P. v. VeenTh. Leliveld 20, J. v. DoornC. Rodenburg 11, Th. Pijper N. Breeveld 02, D. v. LeeuwenP. v. Leeuwen 20, M. MiedemaP. Eikelen boom 02, C. v. LeeuwenB. Gerritsen 02, C. LokC. J. Eikelenboom 11, P. PijperP. v. Leeuwen 20. Totaal 812. Nieuwveen IIKijk Uit I: J. v. Leeu wenJ. Meyer 02, K. KorenG. Meyer 02, G. SpekA. de Blaey 02, A. v. VeenMej20, C. BonP. v. d. Luit 02, G. v. d. VoortB. Sluisman 0—2, Th. v. Duuren—A. Kinkel 0—2, H. SweenenP. Katzburg 02, A. B. de HeerN. Hoogeveen 02, E. MurC. v. Wieringen 20. Totaal 416. Deze wedstrijd werd gespeeld in het clubgebouw te Nieuwveen. Geboren: Theodorus Hendricus z. van J. Keizer en J. v. d. Hoorn. Overleden: A. Habermelh 17 jaar. Gevestigd: M. K. v. Harten van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: G. Broer naar Ter- Aar. De Veehsche veil'ng deze week ROELOFARENDSVEEN, 3 Dee. Wanneer wij onze blik nog eens laten teruggaan over de afgeloopen week, dan mogen we over het verloop van de veiling, althans wat de handel betreft, niet onte vreden zijn. Al wat maar eenigszins kwa liteit was, en dan bedoelen we hier spe ciaal tomaten en sla, bracht behoorlijke prijzen op, niettegenstaande de export deze week maar een gering deel er van voor haar rekening nam. De hoogste prijzen werden testeed door den binnenlandschen koop man. Doch al schrijven we hier van goede prijzen, dit wil nog niet zeggen dat het voor den tuinder zooveel beteekent, want velen zijn er welke in 't geheel geen goede kwaliteit leveren en ook bijna niets meer ter veiling brengen, zoodat het altijd maar bij een enkel partijtje blijft en dit het ge heel toch niet meer kan goed maken. Vol gens gewoonte beginnende met een over zicht te geven van de tomaten, zij vermeld, dat maar een gering kwantum meer ter veiling komt, en zooals altijd de kwalitei ten zeer van elkaar verschillen, ofschoon ook de beste volstrekt geen eerste kwa liteit meer mag genoemd worden. Toch werden voor deze laatstgenoemde, zelfs nog hooge prijzen besteed, wat uit de noteerin gen welke wij hier laten volgen zal blijken. Maandag gaf men voor de A van 1.00 2.55, B 1.50—2.90, C 0.50—1.30, CC 0.500.70 en de bonken 0.701.25. Woensdag ging men nog hooger en besteed de voor de A 1.20—2.80, B 1.45—3.10, C 0.60—1.65, CC 0.50—0.65, bonken 1.00. Vrijdag bereikten we nog hooger noteering als Woensdag en golden de A- soorten van 1.053.15, B 1.053.10, C 0.50—1.70, CC 0.50—0.85. Uit deze no teering blijkt dus dat de beste kwaliteit A het deze week heeft gebracht tot 12.60 en de dit B tot f 12.40 per 100 pond. Het is maar jammer dat we deze prijzen niet kon den noteeren toen we er volop in zaten, dan had het tenminste voor den tuinder nog geld in het laadje gebracht; nu kunnen we wel zeggen, zooals ook eertijds van de augurken: „het is mosterd na den maal tijd". Thans komende aan ons artikel sla, kun nen we vermelden, dat zooals we reeds boven aanhaalden, voor de beste kwaliteit tamelijke pij zen werden besteed; er zijn echter vele partijen wat heelemaal geen kwaliteit is, en met allerlei gebreken; deze brengen dan ook maar zeer weinig op, of schoon deze week niet veel kisten zijn door gedraaid. De export heeft echter in de af geloopen week ook van de sla maar weinig afgenomen, doch wanneer het nog wat kwa liteit was, ging ze voor het binnenland, voor redelijke prijzen gretig van de hand. De prijzen voor de beste kwaliteit varieerden Maandag en Woensdag van 2.00 tot 4.10, de daaropvolgende soort van 1.00 tot 1.80 en de lichtste van 0.60 tot 0.80 per 100 krop. Vrijdag ging het er nog levendiger langs, en nam de binnenland- sche handel bijna het geheele kwantum in beslag. Er bleef toen ook niet één bak on verkocht en maar zeer weinig partijen daalden tot aan den minimumprijs; wat nog eenigszins kwaliteit was ging boven de gulden, en het gewone middensoort ging geregeld over de daalder tot 2.50, terwijl de beste kwaliteit varieerde van 2.60 tot 4.10. Ook de slavellen vonden graag hun afnemers en werden meegenomen voor 8 tot 29 ct. per kist. De andijvie kan nog steeds het oog van den koopman niet bekoren, wat nog wordt verkocht brengt niet veel meer op dan de minimumprijs; een paar partijtjes waar aan veel zorg was besteed, en waarvan bijna enkel het gele hart maar over was, verkoch ten we voor 6 en 7 ct. per kilo. De aanvoer van de bloemkool loopt ook ten einde en wat er deze week nog werd aangevoerd, was van geen kwaliteit, wat nog werd afgedrukt kwam niet hooger dan 1.501.70 per 100 stuks. Het overige ge deelte wat ook werkelijk onvoldoende kwa liteit was, moest worden vernietigd. In de hoop dat we volgende week nog hoogere slaprijzen mogen noteeren, sluiten we hiermede ons overzicht. NOORDEN. Nieuw lid voor crisissteun B. Het Ge meentebestuur benoemde den heer P. de Jong alhier tot lid van de commissie voor steun B, zulks in de plaats van wijlen den heer J. Baas. ZOETERWOUDE (Dorp). Bezoek van Sint Nicolaas. De commis sie tot viering van het Sinterklaasfeest heeft hare taak weder vervuld. Aan het drin gend verzoek tot milde giften om den goe den Bisschop een waardige en blijde „in- comste" te bereiden en op zjjn feest aan de kleinen een middag van blij kinderge luk te geven, was ruimschoots voldaan, want de collecte bracht meer op dan vo rige jaren. Gistermiddag wachtten ruim 400 kinde ren in het Patronaat de komst van Sint Ni colaas af en na eenig wachten arriveerde de Bisschop met zijn zwarte knecht. Onder leiding van den heer S. Beereboom, onderwijzer, zongen de kleine hunne liede ren voor den Sint en het hooge bezoek was weer een opwekking van de rijke kinder fantasie over den grooten kindervriend. Vele kleinen kwamen voor zijn troon om geprezen of berispt te worden en toen be gon de tractatie van chocolade en koekjes. Sinterklaas moest na een uurtje zijn hoog bezoek beëindigen, toegejuicht door de klei nen verliet hij de zaal. De K.F.O. hield de kinderen met leuke films nog een uurtje bezig onderwijl de tractaties werden voortgezet. Weldoeners en werkers kunnen de heer lijke voldoening hebben, de vele kinderen gelukkig te hebben gemaakt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7