OMGEVING HET BETOOVERDE BOSCH VRIJDAG 3 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 gerweij van De Bilt P. van der Kaaij, van Leiden J. Teeuwen en gezin, van Capelle a. d. IJssel M. Langhout, van Zeist M. E. K. Erkenberg, van Leiden P. A. Knaap en gez. van Katwijk. Vertrokken: B. Blyleve naar Leiden A. Scheer naar Leiden E. van Esveld naar Wassenaar A. J. de Wijs naar Lei den K. Moes en gezin naar Leiden. Geboren: Paulus Willem Gerardus z. van P. Brusse en A. M. Anker Gustaaf P. A. z. van A. Cosijn en J. A. J. Kan Johanna Cornelia Jacoba d. van J. den Ouden en A. Dorreoaal Marinus Corne lls z. van J. v. d. Kamo en J. H. Strijk. Overleden: G. Labree 62 j. SASSENHEIM Ongeluk. De ongeveer 12-jarige A. v. B. had gisteravond het ongeluk door over een hek te klimmen zijn arm op twee plaatsen te breken. Hij is ter verpleging naar een ziekenhuis te Leiden overge bracht. Geboren: Jacobus Bartholomeus z. v. G- C. Roodakkers en J. T. M. van Rest, Mo lenlaan 33. Gehuwd: H. Rol, 60 j. en C. C. Kögeler 57 jaar. H. de Graaff 42 j. en J. C. Hen- neveld 34 j. Ondertrouwd: H. R. A. Vind 27 j. te Maasland en J. M. Valk 26 j. Ingekomen: P. E. Bleijerveld, van Leiden, Hofweg 27. mej. E. Kaufmann, van Duitschland, Leidschweg 501. Mej. G. Huner, van Oegstgeest, Rijndijk 128. Mej. A. M. de Koning, van Amsterdam, Veurscheweg 3. T. -Vesterbeek, Den Helder, Leidscheweg 133. M. Hartman, van 's-Gravenhage, Leidscheweg 94. A. J. Duijndam, van Leiden, Leidscheweg 74. Vertrokken: G. J. J. de Graaf, van Leidscheweg 336 naar Wassenaar, Lang straat 35. C. A. Favre, van Wijngaarden laan 31, na.r den Haag, Namenschestraat 34. G. J. König, van Wijngaardenlaan 31, naar Den Haag, Namenschestraat 34. E. Blonk, van Leidscheweg 358, naar Haar lem, Santpoorterstraat 70. W. de Reus, van Burg. de Kempenaerstraat 3, naar Kat wijk aan Zee, Havenstraat 70. HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Leenders K. de Bel, Slo- terweg 7a. Gerrit R. Peters, Pelikaan- straaat 16. Johannes Tulen, Korenaar- straat 24. Catharina J. C. M. Weiman, Plesmanl. 19. Maartje Bonnema, Hoofd weg 592. Govert C. Dijksman, Kruis weg 327. Berendina J. Geesing geb. Gieskes, Hillegommerdijk 151. Roelofje Knol, Schipholdijk 114. Maria C. van Ruiten, Spieringweg 398. Trijntje Sar- gentmi, Badhoevelaan 145. Johannes v. d. Voort, Sloterweg 145. Johannes ri. Voort, Sloterweg 232. Wilemijntje van der Horst, Spieringweg 613. Leonardus Homun, ^hiphohveg 3. Klaas Ausma, woonkeet n.b Lisserdijk 24. Arie M. A. Houtkamp. Eikanlaen 24. Hubertus A. van Kcster«n, Kruisweg 1064. Cornelis P. Maart-nse, Reigerstraat 35. Adriaan den Brecjen, Sloterweg 1001. Friedrich L H. Hohle Nieuwemeerdijk 132. Derk Haan, Snipsiraat 2 Wilhelm Meester- man, Aalsmeerdeidijk 135. Johannes H. A Logmans, Bennebroekerdijk 45. Theo- dorus van der Wiel, woonwagen naarst dr. Heijelaan 80. Gerardus Rekelhof, Hoofd weg 1326. Pieter A. J. Nepvue, Schip holdijk 198. Daniël Luijk, Hilegommer- dijk 22. Karst J. Breman, Kerwhoflaan 89. Theodore A. Houben, Akerdijk 275. Jacob de Jongh, Kruisweg 945. Petrus J Alberda, Iepenlaan 46. Jentje Weide, Vijfhuizerweg 516. Gijsberta Meijer, Cruquiusdijk 84. Wed. J. D. Singeling, Schipholdijk 155. Ferdinand G. Meder, Schipholdijk 155. Vertrokken: Antonie* Bloemer naar Vlissingen, Korenstraat 14. Aagje Bo gaard n. Haarlem, Gr. Houtstraat 2rd. Jannigje Bogaard, Heemstede, Glipper- weg 3. Johanna van Arenthals, naar Hontenisse, Molenstraat C. 107. Klooster- zande. Gerard A. Boterman naar Zaan dam, Westzaandijk 201. Pieter Sandee naar Aalsmeer, Machineweg 49. Ber- nardus A. Grotegoed, naar Amsterdam, Marnixkade 10, 2 hg. Eva E. M. Ran ke naar Bodegraven, Pr. Hendrikstraat 7. Elisabeth P. Vreeken, naar 's-Graven hage, Schapenlaan 68. Cornelia Swart naar Amsterdam Govert Flinckstraat, 1 hg. Johannes Vroonenhroek, naar Am sterdam, Govert Flinckstraat 295 1 hg. Zwantje Evers naai Amsterdam, le Hel merstraat 39, 1 hg. Jannigje de Gans, naar Amsterdam, van Feghenstraat 9 Geertruida E. H. Willemse, naar Amster dam, Gov. Flinckstraat 282, 1 hg. Cor- tiaan Oudshoorn naar Maarssen, Maars- senbroekerdijk 2a. Casper H. van de Pol naar Dubbeldam, van Elzelingenweg. Jacobus J. Westerman, naar Weesperkar- spel, spoorwoning 14a. Geboren Karei Louis z. van K. L. de Ruijte en A. K. Vink. Kees z. van C. D. J. Bijl en G. Rühl. - Engel z. van C. Bax en A. R. Knibbe. Leendert z. van R. A. van der Meulen en N. van der Meer. Andreas Franciscus z. van F. A. van der Zei en J. P. Snijders. Barnardus Gerar dus z. van J. B. Calvelage en A. G. M. Boerlage. Maria Margaretha d. van A. C. van "feenten en A. P. Alkemade. Arina d. van K. de Regt en M. Roos. Antonius Pe trus z. van P. A. Mangnus en K. Oorthuis Wilem Jan z. J. H. Mastenbroek en A. van Smeerdijk. Klaaske Cornelia d. van H. Kluijt en K. J. Hoekman. Gerardus Petrus z. van P. Brouwer en M. Teeuwen. Jannetje d. van H. C. Noorman en W. van den Bos. Catharina Berendina Ma ria d. van A. J. Heijke en C. M. H. Knip- scheer. Ondertrouwd: Hendrikus -Bonshof 29 jaar en Barbara E. Gijzenberg 21 jaar Jan Verbeek 24 jaar en Cornelia M. den Hollander 21 jaar. Arie R. van der Maarel 22 j. en Wilhelmina M. van An- del 22 jaar. Gehuwd: Johannes Hoogkamer 27 j. en Cornelia M. Kerkvliet 24 j. Pieter van Sinderen 22 jaar en Christina Flippi 21 j. Victor J. d'Heans 24 jaar en Alma L. Bogaart 26 j. Johannes Pijpers 20 jaar en Engelina M. van Egmond 18 j. Overleden: Martina Wilhelmina Al berta Zwakenberg 44 j. geh. met J. J. Maes. Margarethe Elisabeth van der Wiel 46 j. geh. met P. L. Luijben. Gerrit Roos 80 jaar geh. met H. Spruit. Johannes Willemse 69 jaar geh. met M. van Bruggen. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw-overzicht Met de bloemkool, soort Le Cerf, is het zoo goed als afgeloopen. Deze bleek niet te gen de vorst van de vorige week bestand te zijn geweest. Met de reuzenbloemkool is het even beter gesteld, al heeft ook deze er van geleden. Met over een paar dagen is dit leed weer geleden, dan zal er niets meer van te zien zijn. In de prijzen was nogal eenig verschil. De le soort Le Cerf ging tot hoogstens 5.50 per 100, ter wijl le soort reuzenkool tot 13.50 per 100 opbrachten, 2e soort 2 tot 5. De totaal uitkomst van 't bloemkoolgewas is niet slecht geweest. De middenprijs was hooger dan meerdere jaren te voren. Met de sluitkool is het droevig gesteld. Vooral gele kool is moeilijk te plaatsen en de laatste veilingen blijft er nogal een vrij groot kwantum onverkocht, de rest gaat voor den minimumprijs of hoogstens 1.20 per 100 K.G., Roode kool heeft ook weer het hoogste punt bereikt. Vorige week kwam er nog wel eens een partij even boven 3 tot 3.30 per 100 K.G., doch ook dit is weer afgeloopen en men moet zich tevreden stellen met 2.30 tot 2.90 per 100 K.G in de le soort. Groene kool is er schijnbaar minder dan vorig jaar. De aan voer is matig, de prijs al zeer matig, van 1.30 tot 1.60 p. 10Ö K.G. In selderieknol- len is geen verandering van prijs gekomen, van 2 den mimumprijs tot uiterlijk 2.30 per 100 stuks. Ook hiervan gaat een ge deelte naar de „Haagsche afdeeling". An dijvie komt in massa afzetten. De op brengst is bedroevend weinig, van 0.60, den minimumprijs, tot hoogstens 0.75 per 100 stuks gaat dit artikel. De schade die de vorst hieraan heeft toegebracht valt ten slotte alles mee. Ook van dit product gaat nogal eens een partij naar de bekende af deeling. Men kan toch ook niet iederen dag andijvie eten, te minder omdat de an dere producten goedkoop zijn. Op dit laat ste maken uien nog steeds een uitzonde ring. Maar ook hiervan is schijnbaar het hoogste punt voorbij. Er is al 10 per 100 K.G. genoteerd geweest, doch thans, kan de noteering niet hooger meer komen dan 9.10 tot 9.50 per 100 K.G. Bcspeen komt nog in kleine partijen en de prijs lokt niet uit tot grooteren aanvoer. Betaald werd van 4.70 tot 6.50 per 100 bos in de bes te kwaliteit. Dat is voor dezen tijd van het jaar wel wat weinig. Ook breekpeen voor conserven wordt onvoldoende afgenomen. Ook hiervan moest de prijs iets beter zijn. Wat nog verkocht wordt gaat voor 3.50 tot 3.80 per 100 K.G. Met waschpeen ging het nogal met schommelingen. Óploopend tot 0.80 a 1.15 per kist ging het daar na weer terug tot 0.50, 0.70. Men heeft in het algemeen goede verwachtingen voor dit product, mede omreden de productie van waschpeen aanzienlijk lager is dan vorig seizoen. De slechte uitkomsten van toen heeft vermoedlijk menigeen weer houden van dit product uit te zaaien. LISSE. Werkloosheid. Het aantal werkloozen is deze week aanzienlijk gestegen. Er zijn verschillende personen ingeschreven als werkloos, die nog nimmer één dag zonder werk zijn geweest. Geboren: Jannetje d. v. D. Kaptein en J. A. Braam Johanna Cornelia Wil- ftelmina, d. v. A. C. van Velzen en W. M. Kerkvliet. Overleden: Adrianus van der Zwet, 75 jaar, echtg van W. R Haver. Gevestigd: H. A Hol en echtg. van Tietjerksteradeel; L. C. Stuifbergen van Limmen; H. H. van Oosten van Haarlem; G. M. C. Meijer, van Sassenheim; A. J. Reijenga van Veur; Th M. de Kuijper geb. Meij.ir van Uithoorn; G. Overwijk geb. Dui- zers van Hillegom. Vertrokken: M. Knetsch en gezin naar Katwijk; B. E. Buijk naar Denekamp; N de Wilde naar Bloemendaal; M. Schalk naar Wassenaar; J. J Wesselius naar Oegst geest; A. M. van der Klauw naar Heem stede; A. Bol naar Sassenheim. NOORDWIJKERHOUT St. Nicolaas houdt zijn intocht. Zon dagmiddag 5 Dec. a.s. zal St. Nicolaas al- bier arriveeren aan het station Piet Gij- zenbrug. Onder de lustige marschen van de muziekvereen. „St. Jeanne d'Arc" al hier, zal de goede Sint een rondgang door het dorp houden. Vaccinatie. Op 9 Dec. te 12 uur zal op het dorp in de Ned. Herv. school en op 10 Dec. om 12 uur in de Zilk in de R.K. school gelegenheid gegeven worden tot kostelooze vaccinatie. Aanmelding bij de hoofden van scholen en op het gemeente kuis. Geboren: Christina Maria, d. van E. Broekhof en P. B. Kromhout Johanna Maria, d. van H. A. Zwaan en C. M. van Gijlswijk Gleintje, d. van J. H. Bouw meester en A. W. Knoppert Lauren- tius Wilhelmus Jozef, z. van L. van Scha- gen en M. M. Langeveld Adrianus Pe trus Maria, z. van W. van der Slot en C. P. Brama Bavonia Alida Wilhelmina, d. van J. R. Zonneveld en Q. M. Westerho ven Martien Johannes, z. van J. Th. van den Berg en J. M. Mens Jacobus Aloy- sius, z. van Th. O. de Vroomen en G. M. Hoogeveen Cornelis Nicolaas, z. van J. G. Duivenvoorden en J. Bakker. Getrouwd: C. G. Bon 24 j. en A. van den Berg 23 j. P. F. Kuijpers 28 j. en C. Verbij 27 j. S. A. van Leeuwen 32 j. en A. M. L. Verdegaal 23 j. - W. A. Wit- teman 31 j. en Th. C. C. Broekhof 30 j. G. W. Laros 28 j. en A. Rietvink 28 j. Overleden: Petrus van der Sluijs 74 j. H. van Ruiten 83 j.,weduwe van J. van Graven. NOORDWIJK. Parkeerverbod uitgebreid. Naar wij vernemen hebben B. en W. het voor enkele wegen reeds vastgestelde parkeerverbod uitgebreid tot de navolgende wegen: het gedeelte Oude Zeeweg vanaf de Huis ter Duinstraat tot den Noo-d-Boulevard en de geheele Abraham van Royenstraat. Arbeidsbeurs. Het aantal bij de ar beidsbeurs alhier ingeschreven werkzoe kenden is gedurende de laatste twee weken van 387 gestegen tot 474, een stijging alzoo van 87! Voor de helft is deze stijging even wel toe te schrijven aan het groote aantal jongens, dat zonder werk is gekomen. Eervolle ontslagen. B. en W. hebben aan de heeren L. Steenvoorden, straatmaker bij den dienst van openbare werken en P J. Roerade, stoker bij het gasbedrijf, op hun verzoek eervol omslag verleend, we gens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd. Kostelooze vaccinatie. Op Woensdag 15 December a.s. des middags te drie uur zal in -een der lokalen van de openbare school aan de van Panhuijsstraat gelegen heid worden gegeven om zich kosteloos te laten inenten en herinenten. Zij die daar van gebruik willen maken, moeten zich vóór a.s. Donderdag ter secretarie, afd. alg. zaken, melden, met medebrenging van hun trouwboekje. IJSCLUB Een verkiezing met een vreemd verloop Onder groote belangstelling vergaderde gisteravond in café „Flora" de Noordwijk- sche IJsclub onder voorzitterschap van den heer J. Imthorn. Bij opening herdacht deze het verscheiden van den voorz. van den Z. H. Ijsbond, den heer Knokke v. d. Meu len, terwijl hij ook enkele woorden uit sprak ter nagedachtenis van het pas over leden lid G. Steenvoorden, die steeds de afd, door zijn actief werken ter zijde heeft gestaan. Het voorbije jaar heeft zich ge kenmerkt door weinig vorst, terwijl de en kele zeer korte perioden van vorst zeer na- deelig zijn geweest voor de financiën der afd., want ondanks de vele moeiten en op offeringen van enkele leden is de kunst- baan een zorgen-kindje gebleven. Inzake de rondrit, door den Z.H. Bond uitgeschre ven, kon de voorz. mededeelen, dat alle plannen voor dit parcours over 60 K.M., hetwelk in 714 uur moet worden volbracht, klaar ligt, zoodat alleen nu het wachten maar is op sterk ijs; het begin-punt is op de banen van de Haagsche IJsclub. Na behandeling van enkele ingekomen stukken en notulen, bracht de secretaris een keurig en overzichtelijk jaarverslag uit, waarvoor hij de dank der vergadering ontving. Het financieel jaarverslag gaf aan inkomsten 257.95, aan uitgaven ƒ257.95, r.adeelig saldo 55.45, terwijl nog te be talen staat 181.49, zoodat de afd. nog een totaal schuld heeft van 236.94. Uit deze cijfers blijkt wel, dat de pogingen tot het onderhouden van een kunst-baan, door het tegenloopen van de weersgesteldheid, ta melijk veel geldelijke offers heeft gevergd. De bestuursverkiezing had in eerste instantie een zeer eigenaardig verloop. Bij de verkiezing van een voorzitter werden uitgebracht 86 stemmen, van welke 45 op den heer M. Gooi en 41 op den heer J. Imthorn. Bij het nazien van de presentie-lyst bleek, dat slechts 79 stemgerechtigde leden op de verga dering bij deze stemming aanwezig wa ren, zoodat deze stemming werd ge annuleerd. .Intusschen waren nog en kele leden ter vergadering gekomen, zoodat na nieuwe stemming werden uitgebracht 85 stemmen en nu 46 op den heer J. Imthorn en 39 op den heer M. Gooi. Onder applaus nam de voorz. zijn herbenoeming aan. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. v. Bohemen met 77 stemmen, A. Wijnands 50, A. Steen voorden 49 stem men. De heer v. Bchemen nam zijn benoe ming niet aan, zoodat de heer J. Zuider duin, die 41 stemmen had verkregen, daar voor in de plaats kwam. Vervolgens werden uitgeloot de aandee- len 2, 5, 13, 18, 26, 27, 41, 47, 50 en 57, Bij de rondvraag werd nog geinformeerd naar de plannen voor de komende winter periode, door het al of niet exploiteeren van een kunst-ijsbaan. Het bestuur had deze zaak reeds ernstig onder de oogen gezien en vond het, met het oog op de fi nanciën, niet gerechtvaardigd om dezen winter geld hiervoor uit te geven en wilde zich ertoe bepalen, om als op het het open water gereden zou kunnen worden, een verlichte avondbaan aan te leggen:' Meerdere leden vonden het jammer, als we dezen winter slechts matige vorst krijgen, en dan niet gereden kan worden, waarop de heer Gooi mededeelde, dat bij de e.v. vorstperiode deze winter de leden van de IJsclub 3 dagen geheel gratis gebruik mo gen maken van de Kcgobanen, hetwelk met luid applaus werd begroet. De voorz. bracht dank voor deze loyale toezegging, waarna hij onder dank voo- groote op komst en aangename besprekingen deze bijeenkomst sloot, waarmee nog gelegen heid bestond om eenigen tijd gezellig bij een te blijven. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert hedenavond ter verdere behandeling der gemeentebegrooting. Ingebroken. Ongewenschtfc gasten heb ben een bezoek gebracht aan het clubhuis der voetbalvereeniging „Morschkwartier", staande op een stuk land langs den Haag- schen Straatweg. Men verschafte zich toe gang door het openbreken eener deur: Stukjes chocolade en andere versnaperin gen worden vermist, Ook versmaadde men niet een glaasje bier, want een achttal fleschjes waren leeggedronken. De politie stelt een onderzoek in. Gevestigd: G. Heerikhuisen, van Ede A. J. Cosijn en gez., van Leiden A. J. Scheer, van Bodegraven P. H. van Wijk van den Burg (Texel) M. C. Schouw, van den Haag M. van der Kaaij geb. La- VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Vervoer schoolkinderen Rijndijk. Bij raadsbesluit d.d. 12 October j.l. werd besloten de leerlingen van de op te heffen openbare Lagere School aan den Rijndijk vanaf 1 Januari 1938 voor rekening van de gemeente vervoeren naar de openbare lagere school in het dorp. Blijkens de in gekomen brieven is de aanbieding van H. Bolhuis Dzn. te Noordwijk aan Zee de voordeeligste. Naar de thans bekende gegevens zullen, behalve de kinderen van de O. L. school ook van dit vervoer gebruik kunnen maken de kinderen, wonende aan den Rijndijk, die de R. K. Jongensschool of de R. K. Meis jesschool in het dorp bezoeken. Met algem. stemmen aangenomen. Verlenging weg langs Leidsche weg tegenover Beresteijn. Door den heer A. Q. Doeswij k is verzocht den weg langs den Leidscheweg tegenover Berestein te mogen verlengen. De nieuwe weg krijgt een lengte van 170 meter in aan sluiting op het bestaande gedeelte in de richting van de R. K. kerk. Het verzoek wordt z.h.st. ingewilligd. Een verzoek van den heer Kaayk tot vrij stelling heffing voor kabels en draden van radiocentrale over 1937 wordt ingewilligd. Besloten werd een Kerstgave aan de werkloozen te geven. De heer J. Braggaar vraagt of B. en W. geen voorschot kunnen geven aan hen, die feitelijk pas na Kerstmis zullen worden uit gekeerd. De voorzitter zegt geen bezwaren te heb ben tegen een dergelijk voorschot. De heer C W. J. Moorrees heeft vergun ning gevi^agd een landhuis te mogen bou wen aan den Veurscheweg kadastraal sec tie B no. 3019 en 3020, doch daar aldaar op het uitbreidingsplan een straat is ge projecteerd, stellen B. en W. den Raad voor hem een bedrag van 1500 te doen storten in de Gemeentekas als waarborg en koste loos aan de Gemeente af te staan de strook grond benoodigd voor aanleg straat. Aldus goedgevonden. Vervolgens wordt goedgekeurd aanvaar ding erfdienstbaarheid ten behoeve van het Wilhelminapark, ten nutte van het ter rein gelegen achter de R K. Jongensschool, voor een uitweg naar en van den Leid scheweg. De N.V. Gebroeders Eggink is be reid uitpad te verleenen op haar perceelen. Bij de rondvraag merkt de heer J. Brag gaar op, dat de klachten omtrent de be strating tusschen de tramrails legio zijn er. verzoekt B. en W. de maatschappij aan te scnrijven. De voorzitter antwoordt, dat nog pas een schrijven is verzonden. De openbare vergadering wordt daarna geschorst en de Raad gaat daarna in ge heime zitting. Na eenigen tijd wordt de openbare vergadering heropent en stelt het college van B. en W. den Raad voor aan B. en W. volmacht te verleenen krachtens artikel 36 4e lid le zin inzake de vaststel ling of herziening van het uitbreidings plan dat voor de terreinen Wijngaarden laan, Elslaan, Schoolstraat en Spoorbaan, dat wordt voorbereid te handelen naar goedvinden. Aldus met algemeene stemmen besloten, waarna de openbare vergadering wordt gesloten. VOORHOUT. Pluimvee- en konijnententoonstelling. De pluimvee- en konijnen-tentoonstelling zal gehouden worden op 15 en 16 Januari as. in de groote zalen van café „Boer- have'- alhier. Aan deze tentoonstelling is, een verloting verbonden, goedgekeurd bij besluit van B. en W alhier. Voor deze ten toonstelling worden gevraagd inzendingen uit Voorhout en Omstreken. In de jury heb ben plaats genomen voor konijnen, alle ras sen, de heer N. Dekker, van Zaandam en voor hoenders en duiven, de heer J. H. v. d. Broake, van Haarlem. Als dierenarts zal fungeeren de heer J. Kraak van Lisse. Aan het bestuur van de vereen. „Door Ver edeling Verbetering" wordt met deze 3de tentoonstelling veel succes toegewenscht. Veiling. Do volgende prijzen werden besteed: Slachtkonijnen van 0.751.60, halfwas van 0.24—0.60; slachtkippen van 0.450,68; duiven tot S 0.12; Krielkippen tot 0.40. Alles per stuk. Opening verpoozingslokaal. A.s. Dins dag 7 December zal hét verpoozingslokaal voor de werkloozen weder worden geopend. Ook dit jaar zal dit weer zijn in de groote zaal van het Parochiehuis. WARMOND. Opening ontspanningslokaal. Onder zeer groote belangstelling van de zijde der werkloozen heeft de Burgemeester het ont spanningslokaal voor de werkloozen alhier geopend. De heer Hogenboom, voorzitter van den R. K. Volksbond, heette den Bur gemeester hartelijk welkom en bracht hem dank dat hij bereid was gevonden het ont spanningslokaal te openen. Mocht gij aldus spreker bij een vorige gelegenheid wijzen op enkele lichtpunten die in het verschiet waren de werkloosheid is niettemin nog groot. Dankbaar zijn de werkloozen daar om dat de gemeente ook dit jaar wederom het oude Raadhuis heeft willen afstaan als ontspanningslokaal voor de werkloozen, terwijl ik tevens dank breng aan het Col lege van B. en W. dat aan den Raad zal voorstellen voor dit doeleinde weer een belangrijke subsidie toe te kennen. Namens de werkloozen geeft spreker de verzekering dat z'j deze sympathieke daad zullen weten te waardeeren. De Burgemeester bracht den heer Hogen boom dank voor zijn vriendelijke woorden. Al is de werkloosheid nog groot, aldus spre ker, in het afgeloopen jaar is hierin toch een aanmerkelijke verbetering getreden hetgeen de steunuitkeermg over het bijna afgeloopen jaar duidelijk aantoont. Spr. vertrouwde dat dit herstel zich ook in 1938 zal voortzetten en voor Warmond bestaan hiervoor hoopgevende teekenen. In dit ver band wees spreker op een door de gemeente te sluiten overeenkomst mét de N.V. Nederl. Basalt Maatschappij te Zaandam, welke overeenkomst ter goedkeuring aan den Raad zal worden voorgelgd, en waarbij verschillende werkloozen aan het door deze maatschappij uit te voeren werk, in ver band met den aanleg van den Rijksstraat weg tewerk gesteld kunnen worden. Laten wij, aldus spreker, met vertrouwen de toe komst tegemoet gaan. Ik hoop, dat gij de wintermaanden alle hier in gepaste ont spanning zult weten door te brengen en verklaar hiermede het ontspanningskolaal voor geopend. Hierna werd door de werkloozen direct een zeer geanimeerd dam- en kaartspel be- gonnen. (SPROOKJE) 97. En daar ging het in razende vaart de lucht door. De J 98. „Ja Anneke", zei de koning, „het is een droevig ver kleine Peter sliep vast; zijn beertje nog in zijn armen. Hij haal. En nu heb ik een vriendelijk verzoek. Zou jij naar wist wel het minst wat er m et hem gebeurde, en zoo ging het oude slot durven gaan en probeeren den prins terug het naar het oude slot in het Bosch. te halen? Ik zal je in alles helpen. Bedenk eens, dat je I heel veel menschen erg gelukkig zoudt kunnen maken"

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9