RIJNSTREEK VRIJDAG 3 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WJNSBCBG Tuinbouw. Het was een week van te leurstelling. De prijzen van bijna alle pro ducten vielen tegen. Alleen de uien maak ten hierop een gunstige uitzondering. Hier voor was goede vraag met prijzen van 8.80 tot /ƒ9.40 per 100 K.G. Drielingen brachten van 5.10 tot 5.00 per 100 KG. op. Spruiten waren laag in. prijs, van 6 tot hoogstens 7.50 per 100 K.G. Gele kool was bijna niet te verkoopen. Een massa diaaide door. De rest ging voor 1 tot 1.20 per 100 K.G. Rcode kool wilde ook al niet. De hoogste noteering was 2.90 per 100 K.G. Een kwantum bracht niet meer dan 2.40 pr 100 K.G. op. Knolsel- derie was geen vraag voor. De minimum prijs van 2 was het waarvoor de meeste weggingen. Een enkel partijtje bracht tot 2.40 per 100 op. Waschpeen bracht van 2.50 tot 5 per 100 K.G. op. Kroten van 2.10 tot 2.60 per 100 K.G. „Flora". De veilingvereeniging „Flora" hield haar jaarvergadering in het veiling gebouw onder leiding van den voorzitter, den heer T. Kralt, die in zijn openingswoord wees op de wel iets betere uitkomsten van het bedrijf in dit afgeloopen jaar verkre gen, doch dat er nog veel aan mankeerde om van gunstig te kunnen spreken. De om zet was ook wel is waar aardig vooruitge gaan, doch met een vergelijking van b.v. 1930 is men er dus nog lang niet. Toch dient men dankbaar te zijn. Ook voor meerdere regeeringsmaatregelen moet men dankbaar gestemd zijn. Volgens het jaarverslag dat door den secretaris, den heer A. den Haan werd uit gebracht, was het ledental in 1937 geklom men van 879 tot 913. Ook hierin dus voor uitgang. De omzet was 1.046.432, of ruim 137.000 meer dan vorig boekjaar. Voor doorgedraaide bloemen werd uitbetaald 39.092. Van de koelcel was een goed ge bruik gemaakt. De balans, verlies- en winstrekening die nagezien was door een commissie, werd goedgekeurd. Ook de re kening van het koelbedrijf. De voorstellen van het bestuur om voor het veilingkantoor vaste uren te bepalen omreden de uitgebreider werkzaamheden dit gingen vorderen, benevens een meer afdoende regeling voor het gebruik van veilingkistjes, werden aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren Alb. den Haan en Joh. van Schooten wer den met bijna alg. stemmen herkozen. De veilingjskosten werden vastgesteld als volgt: voor leden 6 pet., voor nieuwe leden en voor gedurende het eerste jaar 8 pet. en voor niet-leden 10 pet. Op voorstel van het bestuur werd besloten ook het volgend bollenseizoen de export naar Amerika weer ter hand te nemen niettegenstaande het vorig seizoen eenig verlies had opgeleverd. De voorz. deed dan mededeeling dat 14 Febr. 1939 de vereenigng 25 jaar zal heb ben bestaan. Het bestuur stelde voor reeds nu te besluiten dit feit eenigszins feestelijk te herdenken en aan de feestviering een tentoonstelling te verbin den. Vooral voor dit laatste moet tijdig een besluit genomen worden. De vergade ring ging hiermede accoord evenals met het voorstel om voor deze feestviering een bedrag van 5000 uit te trekken. Na rondvraag sluiting. WASSENAAR. Geboren: Pieter Joseph Cornells; z. van A. l'Ami en E. v. Leeuwen Theodo ras Johannes Franciscus, z. van J. H. F. de Kievit en M. A. A. Grundeken Nicolaas Wilhelmus Johannes, z. van H. T. Bellekom en E. Hoogervorst Fransina Hendrika Josephina Theodora, d. van H. L. Walhain en A. Kusters Frederik Johannes, z. van A. Meijer en A. F. Offerman Isaac Jo hannes, z .van I. Louwrier en M. Arnol- dus Hendrika, d. van H. Vos en T. de Graaf Getrouwd: J. Hoek en D. de Jong. Overleden: Hendrikus Arnoldus Hol- tus 61 j., wed. van G. M. J. Kabel Geer- truida Elisabeth Broer 48 j., ongehuwd David Kuijken 69 j., echtgen. van P. A, Groen. Gevestigd: M. F. Boon, weduwe van P. Mackaij, N.H., zonder beroep, uit den Haag, van Zuylen van Nijeveltstraat 42 P. Brockhoff, vreemd, R.K., religieuse, uit Salzkotten Did., Eikenlaan 35 J. J. Bruinen, R.K., tuinarbeider, uit Naaldwijk, Raaphorstlaan 3 C. Dubbeld en vrouw, G.K., bouwkundige, uit Rotterdam, Gra- vestraat 2 E. van Esveld, N.H., verpleeg ster, uit Leiden, Wavopark 11 G. J. J. de Graaf, R.K., bakkersknecht, uit Voor schoten, Langstraat 35 H. P. van der Haar en vrouw, N.H., zonder beroep, uit Veere, Hyacinthstraat 25 A. P. W. van der Haar, leeraar M.O., chef-teekenaar Centr. Bur. v. d. Statistiek, uit den Haag. Hyacinthstraat 25 J. W. Lugthart geb Hanse N.H., zonder beroep, uit Stavenisse, Oostdorperweg 87 E. Hartog, geen, zon der beroep, uit Amsterdam, Rijksstraatweg 444 M. J. E. J. Hedes, R.K., zonder be roep, uit Rijssen, Windlustweg 1 L. C. den Hollander en vrouw, R.K., monteur, uit Veur, Duinvoetlaan 24 S. E. W. Huis man, R.K., dienstbode, uit Alphen a. d. Rijn, Lange Kerkdam 54 B. Kalshoven, R.K., dienstbode, uit Leiden, Lange kerkdam 52 A. M. A. Klaassen, R.K., verpleegster, uit den Haag, Eikenlaan 5 A. M .A. Kno- pe, vreemd, dienstbode, Ev., uit Berlijn Did., Bremhorstlaan 10 G. A. F. Kosch- nick, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Eikenlaan 35 S. Leenhouts. N.H., dienstbode, uit den Haag, Schouw- weg 72 A. H. M. van Paradijs, R.K., re ligieuse, uit Bloemendaal, Eikenlaan 35 W. C. v. d. Ploeg, R.K., loopjongen, uit Woubrugge, Bloemuststraat 74 H. Psotta, vreemd, R.K., zonder beroep, Juianaweg 16 M. D. Rootjes, wed. van Bonhomme, N.H., zonder beroep, uit Frankrijk, v. Zuy len van Nijeveltstraat 283 F. L. Roozen en vrouw, R.K., ambt. b. d. Ned. Sierteelt centrale, uit Heemstede, Hyacinthstraat 12 Jkvr. A. M. Rutgers van Rozenburg (echtgenoote van D. C. M. Stigter) N.H., zonder beroep, uit Driebergen-Rijsenburg, Groot Haesebroekscheweg 70 J. H. van Schermbeek en vrouw, geen, zonder be roep, uit den Haag, Schouwweg 46 R- von Schreibershofen, vreemd, D.Ev., Steno typiste b. h. Duitsche Consulaat, uit Rot terdam, Wilhelminalaan 4 B. Trumpie, N.H., tuinman, uit den Haag, Paul Kruger- straat 1 M. Verdel, G.K., dienstbode, uit Voorschoten, Prins van Wiedlaan 12 A. J. Vogel, R.K., zonder beroep, uit den Haag. van Calcarlaan 40 J. M. A. avn Voorthuysen, Luth., koopman-bankier, uit Soerabaija, Pr. Frederiklaan 19 J. F. Vos en vrouw, geen, zonder beroep, uit den Haag, Deijlerweg 1 A. Weck, vreemd, Ev., dienstbode, uit den Haag, Schouwweg 46 H. Wegershoff, R.K., dienstbode, uit den Haag, Paauwlaan 5. Vertrokken: M. P. Remmerswaal naar den Haag, Laan van Meerdervoort 790 J. Feldin naar Voorburg, Laan van Leeuwenstein 14 C. Schmitz naar Solin gen Did. A. P. M. Stokvis en vrouw naar Boxtel, Nwe Kerkstraat 43 Wed. M. C. B. Bos geb. Crambeek naar idem A. M. Simons naar idem A. J. Maat naar Am sterdam, Kon.weg 60 N. H. Verboog naar Leiden, Fruinlaan 1 E. D. Maal- drink naar Ambt-Vollenhoven, Hotel v. d. Veen D. Hoek geb. de Jong, naar Soest, Heuvelweg 29, Soestdijk G. F. Robers naar Rotterdam, Schietbaanlaan 118 B J. van Berkel naar Duiven, Inst. Göbel J. C. Schroder en vrouw naar Amsterdam, Minervalaan 89 hs. A. H. Rooseboom de Vries naar den Haag, Waalsdorperweg 67 T. Aaikema naar Middelstum Wester- weit, Werderstr. Th. Stahlschmidt naar Duitschland N. v. d. Brink naar Apel doorn, Hoenderloo, St. Hubertus (en vrouw) K. K. Rietveld naar Leiden, Jan Vossensteeg 63 M. C. Maas naar Han Did. F. Kron naar den Haag, Stadhou derslaan 138 E. Kaldewij naar Utrecht, Emmalaan 18 M. Schalier naar den Haag, Mauritskade 6 E. Delhaas naar Oude Pekela, Albionstraat 386 N. van der Roest naar den Haag, Pomonaplein 41 M. Knorr naar den Haag, Netscherstraat 43 J. R. A. Smulders naar den Haag, van Heutzstraat 15 A. A. Hofman naar den Haag, Prins Mauritslaan 56. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE GEMEENTEBEGROOTING. Rapport van het afdeelingsonderzoek. Blijkens het heden verschenen rapport van het afdeelingsonderzoek der Gemeente- begrooting is door een der leden o.m. aan gedrongen op een kleine verlaging der per- soneele belasting. In antwoord hierop deelen B. en W. mede, dat hoe aanlokkelijk het ook moge zijn voorstellen in dezen zin te doen, zij van hun college niet kunnen worden verwacht, zoolang zij niet de redelijke overtuiging hebben op grond van ter beschikking staande gegevens, dat een verlaging moge lijk is en ook een volgend jaa r kan worden bestendigd. Zouden wij andere handelen, aldus B. en W. dan zouden wij medewerken tot „ontij dige" belastingverlaging. De leden, die ten opzichte van de ko mende jaren nog niet optimistisch zijn ge stemd, geven, aldus B. en W., uitdrukking aan hetgeen wij in den geleidebrief heb ben geschreven. De economische oplossing, welke was te constateeren, zet zich niet voort in die mate, waarin dit verdacht was. Integendeel zijn er aanwijzingen, welke vrees wettigen, dat de kentering ten goede slechts van tydelijken en voorbij gaand en aard is geweest. Hoe dit ook zij, een voor zichtig financieel beleid blijft geboden. Ook de kapitaalsuitgaven, welke onze ge meente in de komende jaren zal moeten doen, maken dit beleid tot een gebiedenden eisch. Zorg baart eveneens het bedrag, dat jaar lijks alssubsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur moet worden uitgekeerd. Voor 1938 moest wederom een som van 70.000. worden uitgetrokken, terwijl wy meenen te weten, aldus B. en W., dat bij het bestuur van deze instelling nog de vrees bestaat, dat het bedrag niet toereikend zal zijn. Welk een zware druk deze uitgave voor de gemeente beteekent, kunnen we niet beter illustreeren dan door de mededee ling, dat de totale geraamde opbrengst van de opcenten op de gemeentefondsbelasting nog beneden dit subsidie blijft. Met betrekking tot de mogelijkheid van de exploitatie van een badhuis hebben B. en W. in enkele gemeenten een onder zoek naar de uitkomsten der exploitatie inT gesteld. Het resultaat van dit onderzoek is, althans voor den bouw van een nieuw badhuis, niet bemoedigend. Vandaar, dat by B. en W. de gedachte is opgekomen of ter vermijding van groote kapitaalsuitgaven, het raadhuis van de voormalige gemeente Aarlanderveen t.z.t. niet voor dat doel zou kunnen worden ge schikt gemaakt. De tyd voor verhooging van salarissen en loonen achten B. en W. nog niet gekomen. De loonen kunnen elke vergelijking met hetgeen in het particuliere bedrijf wordt betaald, nog glansrijk doorstaan. Schietwedstrijd B. V. L. Uitslag St. Nicolaaswedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. Ie prijswinnaar J. K. Bal met 296 punten; laagste prijswinnaar C. v. Ofwegen met 125 punten. Hieruit volgt dus, dat alle schut ters, die tusschen 125 en 296 punten, be haalden een prijs ontvangen. De prijsuit reiking is bepaald op Zaterdagmiddag 4 Dec. des namiddags half vier precies in het schietlokaal. De gewone schietoefeningen zijn deze week op Vrijdag en Zaterdag van 79 uur. Aanrijding. Op de Oosthoekbrag werd de vrachtauto van T. aangereden door een auto van S. uit Rynsburg. Het ongeval bleef beperkt tot materieele schade. Geboren: Adriana Catharina Maria, dochter van Johannes P. van Vliet en Anna M. Zwetsloot Joannes, zoon van Adrianus H. Balk en Elizabeth C. van Noort Gijsbertus, zoon van Gerard C. de Groot en Anna van der Louw Jo hannes Leonard us, zoon van Wenceslaus T. van Rijn en Catharina M. Bosman Irenaël Adelheid Hubertina Barbara Ma ria, dochter van Leendert Verleun en Anna S. Stevens Arie, zoon van Aart Verwaaij en Antje van Dolder Hen drika Cornelia, dochter van Pieter den Hollander en Jannetje van der Werf Daniël Martinus, zoon van Martinus van Wieringen en Trijntje K. van 't Wout Sophia Catharina, dochter van Adolf J. Overbeek en Wilhelmina D. Burgersdijk Gehuwd: Arnold Leupen, 20 j. met Harmanna Groeneveld 17 j. Overleden: Wijbe Zylstra, 80 J., wedr. van Aaltje Schotanus Maria Got- ken, 80 j. Johannes de Jong, 10 j., over leden te Leiden Teuntje Hogendoorn, 47 j., gehuwd met Willem van Egdom, overleden te Leiden. Gevestigd: Alida W. M. Winkel, dienstbode, Steekterweg 112, van Noord- wijk Voorstraat 76 Adriana Heijneman, dienstbode, Mauritsstraat 17 van Boskoop, Laag Boskoop 2b Johanna M. E. Brui nes, dienstbode, Prins Hendrikstr. 21 rood van Heemstede, H. Dreef 167 Grietje Boxma, dienstbode, Willemstraat 9 van 's-Gravenhage, H. Costerstr. 358 Jaco bus Bizot en echtgen., zonder beroep, Prins Hendrikstraat 69 van Amersfoort, Schimmelp.str. 76 Wed. J. N. Otten geb. Jaspers, zonder beroep, Stationsstraat 46 van Maastricht, Duitschepoort 22 Jacoba Blij leven, zonder beroep, van Man- dersloostraat 26 van Nieuwkoop, A 64 Johanna H. M. Matze, zonder beroep, Noordeinde 15. van Zevenhuizen, Breede- weg 54 Adrianus C. van Leeuwen, bak kersknecht, Stationsstraat 10. van Stomp- wijk, Meerlaan 2 Wed. H. J. Kraijff geb. Künemann, zonder beroep, Juliana- straat 52 van Lisse, Heereweg 121 Su sanna Wijfje, dienstbode, Willemstraat 38 van Noordwijk, Gooweg 9 Hermanus E. van Veldhuizen, veehoudereknecht. Noordeinde 15 van Bodegraven, Zuidzijde 50 Zacharias van Ginhoven, meubel maker, Hooftstraat 162 van Hazerswoude, A 171 Antonia J. Schram, zonder be roep, Dr. Lovinklaan 16 van 's-Gravenhage Assendelftstraat 47a. Vertrokken: Neeltje van Middel koop, zonder beroep, Heerenweg 15 naar Woubrugge A 73 Cornelis M. Ketel en gezin, ijzerwerker, Emmalaan 11 naar Amsterdam, Nickeriestraat 6 Johanna M. G. E. van Leeuwen, winkeljuffrouw, Willemstraat 16 naar Leiden, Kastanje kade 7 Adriana M. J. Schaap, zonder beroep, Paradijslaan 1 naar Schiedam, St. Liduinastraat 102b Cornelis Oppelaar, zonder beroep, Hoorn 63 naar Noordwijk, Boerenburgerweg 1 Arie Boot en gezin metaalbewerker, N. Nassaustraat 3 naar Rotterdam, Zeilmakersstr. 27a Pierre J. M. Koppen en gezin, kapper, Hooft straat 97 naar 's-Gravenhage, J. de Baan- straat 11 Cornelis Rietkerk en gezin, boomkweeker, Grijpensteinstr. 53 naar Nieuwer Amstel, Oude Karsenlaan 87 Johanna C. Heemrood, dienstbode, Kort- steekterweg 67a naar 's-Gravenhage, Bun- schotenschestraat 15 Paulina R. Ver beek, dienstbode, Oranjestraat 53 naar 's-Gravenhage, Kwartellaan 38 Petrus J. Geerdinck. boerenknecht, Nesse 5 naar Ambt-Hardenberg, Slagharen R 247 Ca roline M. Bahlmann, zonder beroep, Brag- gestraat 6 naar Groningen, P. Camper singel 205 Johannes B. Bahlmann, ban ketbakker, Bruggestraat 6 naar Groningen Gelkingestr. 12a Sibilla E. W. Huisman, dienstbode, Julianastr. 24rood naar Was senaar, Lange Kerkdam 54 Johannes M. de Lorijn en gezin, ijzerwerker, Hof- zichtstraat 16 naar Wamel, Leeuwen-bene den 477 Arie den Duik en echtgen., ma- nufacturier, Hooftstraat 80 naar Leider dorp, Hoogmadescheweg 21. HOOGMADE. Verhooging werkverschaffingsloon, Het gemeentebestuur heeft zich voor eenigen tijd tot den Minister van Sociale Zaken gewend om te willen bevorderen, dat voor deze gemeente een hooger loon werd bepaald voor werkverschaffing en gemeentelijke werkobjecten. Het loon, dat voorheen 24 cent per uur beliep, is thans door den Minister gebracht op 26 cent per uur. Een verzoek om dit uurloon te bepalen op 28 cent was niet voor in williging vatbaar. De argumenten van het gemeentebestuur waren in hoofdzaak ont leend aan de steunnormen, welke voor verschillende werkloozen uitgingen boven het loonbedrag, dat zy by de gemeente ontvingen, als zij in gemeentedienst werk verrichtten. Geboren: Wilhelmina Maria d. van J. A. van der Pouw Kraan en M. v. d. Klauw Maria Petronella d. van A. van Veen en M. E. Kalker Elisabeth Wil helmina d. van J. D. Verzaal en W. Mol- leman Johannes Adam z. van D. Ouds hoorn en J. M. Keukenmeester. Ondertrouwd: Jan Jacobus Wol vers 22 j. en Hilletje Brunt 18 j. Overleden: Jacob Visser 57 j., wo nende te Ter Aar Hendrik Oldenkamp 81 j., wed. v. R. Steenwijk, eerder van M. Veldman Metje v. Vuuren 66 j., wed. van P. Vromans. Gevestigd: M. K. Wuttke v. Duitsch land W. Muller en gezin, A. 70 van Ha zerswoude J. v. Wieringen, B 254 van INSTALLATIE VAN DEN BURGEMEESTER. Mr. J. A. S. Holland hartelijk ontvangen. De nieuwe burgemeester van Benthui zen, mr. J. A. S. Holland, is gisteren plech tig geïnstalleerd. Tegen half 10 arriveerde de burgemees ter met zijn echtgenoote en familieleden aan de grens der gemeente op de Hooge- veensche weg, opgewacht door een com missie van ontvangst. De heer J. K. van der Maas sprak een welkomstwoord; zyn dochtertje Corrie bood bloemen aan. Voorafgegaan door het muziekgezel schap „De Harmonie" uit Boskoop en be geleid door ongeveer tachtig ruiters reed de burgemeester door het dorp. Aan het begin van de bebouwde kom was een eerepoort opgericht. Huis aan huis was de vlag uitgestoken. Langs den weg gaven een mondaccor- deonclub en de zangvereeniging „Hosan na" korte uitvoeringen. Zoo naderde de stoet de O. L. school waar de schoolkinderen, alsmede die van de Bijz. school opgesteld stonden. Nadat de hoofden van beide scholen waren voor gesteld, bood een der meisjes der O. L. school mevr. Holland een bouquet bloe men aan, terwijl een meisje der Bijz. I school den burgemeester een fraai lied overhandigde, dat de kinderen den bur gemeester en diens echtgenoote toezon gen. Dan ging de stoet de tweede eere poort door en naderde men de Raadzaal. De ruiters en muziek gingen door naar het veilingsgebouw, terwijl de heeren W. C. Diephout en G. van Staalduinen den burgemeester en diens echtgenoote naar de raadzaal geleidden. In de Raadzaal waren vele genoodigden te zamen gekomen, o.a. de burgemeesters van Bleiswijk, Boskoop, Hazerswoude en Zoetermeer. De oudste wethouder, de heer C. van der Knijff, sprak tot den burgemeester een welkomstwoord. Deze toespraak werd door burgemees ter Holland beantwoord. Met inachtneming van het eigen karak ter dezer gemeente, vervuld met een ver langen, de juiste motieven en de diepste roerselen van zijn medemensch steeds te kunnen onderkennen en te begrijpen, hoopt spr. de gemeente te besturen. Voor de nooden en behoeften van alle lagen der burgerij wenscht hij een open oor en oog te hebben, opdat hij als een goede burgemeester van raad en daad moge die nen. „Als overheidspersoon wil ik in uw mid den staan, den Heere God dankend voor het voorrecht, dat Hij mij geschonken heeft een gedeelte van ons land en volk te mogen besturen, om, als het zoo mocht zijn, een instrument in Zijn Hand te we zen tot zegen voor deze bevolking, Hem biddend mij de kracht en de wijsheid te geven, welke hiertoe onmisbaar zijn. Uit Hem, door Hem en tot Hem zijn alle din gen. Laat dit alles uit mogen loopen op verheerlijking van Zijn nooit genoeg vol prezen Naam: In het vaste vertrouwen dat de Heere God, die mijn leven alzoo heeft geleid, mij thans ook niet zal bege ven, noch verlaten, aanvaard ik dit schoo- ne, doch tevens verantwoordelijke ambt in uw midden". Hierna spraken nog o.a. de heeren S. van Gaaien, als oudste raadslid namens den raad de heer E. C. Achterberg, ge meente-ontvanger, waarna burgemeester Holland in handen van wethouder van der Knijff de vereischte eeden aflegde als secretaris der gemeente Benthuizen. Hier op volgde de sluiting der officieele raads zitting door burgemeester Holland met dankgebed. Door verschillende personen werd daar na nog het woord gevoerd. Rijswijk J. Severijn, woonschip, van 's-Gravenhage F. F. v. d. Voorn, B 302 van Bergen J. Witteman B: 375 van Alkemade H. Zoetemelk, B. 237 van Alkemade. Vertrokken: J. v. d. Voorn B. 206, naar Leiden D. G. uit den Boogaard, B. 366 naar Alkemade J. v. d. Star, B. 260 naar Leiden G. v. d. Nagel, A. 61 naar Rotterdam K. Roos en gezin, A. 172 naar den Helder W. C. v. d. Ploeg, A. 199 naar Wassenaar G. M. Volwater, B. 215 naar Leiderdorp J. Verbree naar Bodegraven. LEIMUIDEN. Blindenavond. De afdeeling Leimui- den van de „Blindenpenning" van en ten bate van de hulpverleening aan blinden, gevestigd Plantage Middenlaan 64 te Am sterdam hield een propaganda-avond met medewerking van het koor der blinden. Het programma bevatte verschillende zangnummers welke door dat blindenkoor zeer mooi werden uitgevoerd. Tusschen de zangnummers door werden nog enkele vioolsoli's ten gehoore gebracht met piano- I begeleiding. Ook deze nummers werden met een aandachtig gehoor schitterend uitgevoerd. Tevens werd met lantaarnpla ten het werk der blinden op het witte doek gebracht. Door een der leiders werd een propagandawoord gesproken en een beroep gedaan op de ingezetenen om lid te worden van deze zoo zeer nuttige instelling. De contributie is zeer laag gesteld één dubbeltje per maand. De dames van Heij- ningen en Verhoeven zijn collectanten van de hulpverleening „Blindenpenning" die zeer zeker gaarne bij U aankomen om U als lid in te schrijven. De avond werd met gebed geopend en gesloten. Ingekomen: Van Alphen aan den Ryn, H. C. Stipdonk, schippersknecht aan boord. Van Rijnzaterwoude P. van der Meer en gezin, Woudsche dijk 76 A. Vertrokken: Naar Amsterdam Okemhemstraat 23, D. de Haan. Naar Ter Aar, Anthonius-gesticht, A. de Hom en ge zin. Naar Ter Aar, Anthonius-gesticht, M. Kyzer. Overleden: C. Oudshoorn, oud 48 j. echtgenoot van A. Koolhaas. Geboren: Nicolaas Anthonius zoon van Chr. C. Beuk en J. A. van der Meer. NIEUWKOOP. Met pensioen. Wegens het bereiken vtn den pensioengerechtigden leeftijd is aan mej. A. M. HakkelingTengeler op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de R.-K. school alhier en is in haar plaats benoemd mej. H. M. A. W. Hagedorn uit Haarlem. Eindpunt autobusdienst. De Woerden- sche autobusdienst die eenigen tijd geleden NIEUWERBRUG. AUTO TE WATER GEREDEN. Dappere fietser nam de vlucht Gisteravond reed de winkelier B. V. met zijn luxe-auto op de Molendijk in de rich ting Nieuwwerbrug. Even voorbij de wa termachine moest de bestuurder uitwijken voor een hem tegemoet rijdende wielrijder. Daar de weg ter plaatse zeer smal is, heeft de bestuurder waarschijnlijk iets te veel uitgehaald met het noodlottig gevolg, dat hij met de auto van een circa 3 meter hoo- ge berm tuimelde en de auto op den kop in een moddersloot terecht kwam. De heer V. bevond zich in een benarde positie, doch behield zyn tegenwoordigheid van geest. Hoewel hij geheel in den modder zat en ern stig bloedde uit een tweetal wonden, welk» hij bij den val reeds had opgeloopen, zocht hij zyn zaklantaarn op en lichte hiermede op de portierramen, hier tevens tegen aan kloppende met de gedachte, dat de wielrij der het wel zou hebben opgemerkt en hem behulpzaam zijn bij het uit de auto komen. De wielrijder was echter stil doorgere den en was bij de watermachine aangegaan alwaar hij mededeelde, dat zoo juist een auto was te water gereden. Terstond begaf men zich toen wel naar de plaats waar de auto lag, doch hier was veel tijd mee ver loren gegaan. De heer V. welke op zijn ge tik niets hoorde, heeft toen getracht de portieren te openen. Een portier kon hij slechts circa 20 c.M. openen en op deze wijze heeft de bestuurder zich door die nauwte heen weten te wringen en zich al- zoo in veiligheid weten te stellen. Vervolgens is de man, welke geheel met bloed besmeurd was, nog per rijwiel naar zijn woning gereden. De man had een groo te wonde in het hoofd bekomen, benevens een vrij ernstige snij wond aan den wang. Tevens klaagde hij over pijn in de lende nen. De auto, welke later met een kraan wagen is gelicht, had aanzienlijke mate riele schade bekomen. haar eindpunt verlegde van de kom der gemeente naar 't Zuideindp is hierap thans weder teruggekomen. Er bleek niet vol doende belangstelling voor deze dienst te bestaan. Het eindpunt van deze autobus dienst is dus nu weer voor het gemeente huis. Geboren: Johannes Lambertus z. van J. van Koer en E. J. van Dam. Ondertrouwd: J. Sanders 25 j. en M. van Schie 36 j. won. te Alphen aan den Rijn. P. Slingerland 23 j. en M. Geere- stein 21 j. won. te Waarder.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10