KERKNIEUWS AGENDA DINSDAG 30 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? ZACHTER. De Bilt seint: Verwachting: Matige tot krachtige wind, uit Westelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter. Hoogste barometerst.: 772.7 te Lyon. Laagste barometerst.: 749.9 te Vestmanoer. Het hoogedrukgebied over Frankrijk trok zich iets naar het Zuid-Oosten terug en nam in beteekenis af. In dit gebied heerscht stil, nevelig weer, met tempera turen van enkele graden over het vries punt. Over Noord-Scandinavië herstelde zich de hooge luchtdruk. Hier waaien ma tige Oostelijke winden, met gedeeltelijk bewolkte lucht, plaatselijk sneeuw en ma tige vorst. De depressie bij IJsland trok naar het Zuiden, zij oefent haar invloed uit over de Britscjie Eilanden, onze omge ving en Zuid-West Scandinavië, terwijl een voor van lagen luchtdruk over het Oostzeegebied ligt. De wind is in dit ge bied matig tot krachtig, de lucht is meest betrokken en er valt regen. Op de Britsche Eilanden is de temperatuur boven tien graden Celsius, overigens is zij in dit ge bied enkele graden boven het vriespunt. Voor onze omgevin^ wordt voor- loopig bij flinken Westelijken wind meest regenachtig weer verwacht, met eenige stijging van tempera tuur. LUCHTTEMPERATUUR. 0.- gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 4.22 uur tot Woensdagmorgen 7.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 1 Dec. voorm. 1.33 en nam. 1.55 uur. Maan op: 5.17; onder 14.21. (2 Dec. nieuwe maan). WIE SNEL GEEFT, GEEFT DUBBEL. Zooals U .bekend, kunnen bijdragen op postrekening No. 302400 ten name van den Penningmeester Carillon Comité Stadhuis Leiden worden overgeschreven. HET 25-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN DEN HEER J. MULDER. Men schrijft ons: Wie geen volkomen onbekende is op de Griffie van het Kantongerecht te Leiden zal zich ongetwijfeld gedrongen gevoelen van zijn belangstelling bij het zilveren jubileum van zijn beëedigden klerk, den heer Jacobus Mulder, blijk te geven. De heer Mulder toch heeft zich gedu rende de thans achter hem liggende ambtsperiode doen kennen als een harde werker, die de kunst verstond om, zonder zijn taak uit het oog te verliezen, een ieder welwillend te woord te staan en zooveel mogelijk van dienst te zijn, zon der daarbij tegen het einde van de bu reau-uren op de klok te letten. Hij hielp op de hem eigen vriendelijke wijze zon der het maken van eenig onderscheid een ieder, die op het Kantongerecht moest zijn en gaf steeds blijk van een strikte onpartijdigheid. De jubilaris heeft getoond te beschik ken over een gedegen vakkennis, die hem, met zijn in den loop der jaren verkregen rijpe ervaring, vaak promoveerde tot de praktische vraagbaak. Zijn bescheidenheid en een lichte onge steldheid noodzaken af te zien van een welverdiende openbare huldiging. Toch is het niet al te gewaagd te veronderstel len dat-morgen (Woensdag) velen den jubilaris te zijnen woonhuize, Kanaal straat no. 5, alhier, de hand zullen komen drukken. DE LEIDSCHE KOOP- EN GESCHENKENWEEK. Naar wij vernemen zal op Woensdag 1 December a.s. van 810 uur een muzikale wandeling worden gehouden door het Har moniegezelschap „De Post". Opgesteld wordt Boommarkt, waarna de volgende route wordt gegaan: Boommarkt, Kort Rapenburg, Breestraat, Korevaar- straat, Plantsoen, Kraaierstraat, Hooge- woerd, Waiersteeg, Hooigracht, Pelikaan straat, Haarlemmerstraat, Blauwpoortsbrug, Steenstraat, Boerhavestraat, Morschstraat, Prinsessekade, Apothekersdijk, Kippenbrug, Aalmarkt, Vischmarkt, Botermarkt, Gan getje, Breestraat, Kort Rapenburg, Prin sessekade, Haarlemmerstraat, Donkersteeg, Hoogstraat, Vischmarkt, Korenbeurs, Burg- steeg, Nieuwstraat, Hooglandsche Kerk- gracht, Kerksteeg, Haarlemmerstraat, Prin sessekade, Kort Rapenburg, Boommarkt. R. K. WERKMEESTERS. De kring Leiden van den R. K. Bond van Werkmeesters St. Joannes de Doo- per hield Zondag j.L zijn jaarfeest in de zaal van den R. K. Volksbond. Na opening met den chr. groet heette de secr., de heer Griffioen, bij ontstente nis van den voorzitter de leden met hun dames hartelijk welkom. Spr. betreurde het, dat de voorzitter dit wegens een lich te ongesteldheid niet kon doen; hij wenschte hem een spoedig herstel toe. Daarna dankte htf alle aanwezigen, die in zoo'n grooten getale waren opgeko men; hij hoopte, dat dit op de komende ledenvergadering ook zoo zou zijn; al was hij over de belangstelling in den laatsten tijd nogal tevreden, voldaan was hij niet. Als blijk van waardeering offreerde hij de dames der leden koffie met gebakjes en allen een aardig schaaltje fruit, den wensch uitsprekend, dat de dames hun echtgenoot steeds naar de vergaderingen zouden sturen. Vervolgens kreeg de heer Jean v. Zijp gelegenheid zijn talenten te ontplooien en met een liedje en een praatje afgewis seld door eenige accordeonsoli's, hield hij de aanwezigen eenigen tijd aangenaam bezig. Daarna kondigde de waarn. voorzitter de gratis tombola aan, waarvoor elk lid met zijn dame een lot had ontvangen. Vervolgens kregen de heeren gelegenheid hun vaardigheid te toonen in het schieten, de dames met ballen werpen, waaraan eveneens aardige prijzen waren verbon den. Tenslotte volgde nog een paar uur gezellig samenzijn, waarin de beenen flink van de vloer gingen. Ruim na mid dernacht keerden allen, beladen met ge schenken, huiswaarts. De collecte ten bate van de R. K. werk- loozen bracht 6.93 K op. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5632. Naamlooze Ven nootschap Maatschappij van Onroerend Goed Bevea. Noordwijk, Hoofdstraat 44. N. dir.: C. H. Krau, Noordwijk aan Zee. 116. N. Bouthoorn, Woubrugge, Wijk A 106. Handel in kruidenierswaren en aan- verw. artikelen. Bijv. uitgeoef. bedr.: ver vaardigen van eii handel in bladreuzel. 1463. Wed. R. W. H. Schreuder, Ter Aar, Korteraar D34. Bakkerij. Uittr. E.: Wed. E. SchreuderErkelens, d.d. 4 Oct. 1937. Wijz. handelsn. in: H. J. Schreuder. 3368. I. Tegelaar, Leiden, Lammermarkt 29. Melkslijter, tevens melksalon. Wijz. handelsn. in: Wed. I. Tegelaar. N.E.: wed. M. TegelaarAukes, Leiden. De 18-jarige D. H. uit Bodegraven, die te Alphen aan den Rijn was gearresteerd in verband met verschillende hier in de omgeving gepleegde rijwieldiefstallen, heeft bij zijn verhoor voor de politie hier ter stede bekend zeven rijwieldiefstallen alhier gepleegd te hebben. Op Woensdag 8 December 1937. des na middags van 2 tot 3 uur, wordt in een van de lokalen van het gebouw Mare 13a, waarin is gevestigd het bureau van den Geneeskundigen Dienst, gelegenheid ge geven tot kostelooze inenting en herinen ting tegen pokken. De magazijnbeheerders der 2e klasse A. M. v. Oosterwijk en F. Simons, afkomstig van het 4e Regiment Infanterie, zijn met ingang van 1 December benoemd en aan gesteld tot magazijnbeheerders der le klasse. Uit een buffetlade van een café aan den Stationsweg is een blikken doos met 900 penningen, bestemd voor trekautomaten, ontvreemd. Van den dader geen spoor. Door de politie alhier is aangehouden zekere L. J. v. d. K., die gesignaleerd stond voor 20 dagen hechtenis subs, 20 boete. De deelnemers bij de opening van het nieuwe Museum voor Volkenkunde (men zie voor het verslag pag. 5) zaten ten ge tale van omstreeks 250, na afloop van de plechtigheid aan een gezamenlijke lunch aan in café-restaurant „Zomerzorg". Tengevolge van het bedanken van den heer H. P. Veldhuyzen als gemeente-arts wegens het overschrijden van den 65-ja- rigen leeftijd is er een vacature in het uit vier leden bestaand college van ge meente-artsen. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 8.418.03 aan de Rijksontvangers afgedragen, bene vens 1.313.85 aan den Gemeente-ont vanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven. In Leiden gevestigd: D. D. Bannink, Witte singel 57d E. Bouwmeester, dienstbode, Boerhaavelaan 27 E. F. de Breuk, Rapenburg 54 J. W. L. Broer, winkelchef, Heerenstraat 3 J. A. Bronz, tandtechniker, Heerenstraat 83a W. Cornelisse en Fam., 4e Binnenvestgracht 50 M. J. Eijndhoven, Bakkerkorffstraat 12a J. Goossen en Fam., grondwerker, Sumastrastraat 92a PC. v. d. Graaf en Fam., Heerengracht 62 A. J. Hak, off. LdH, Hooigracht 30a J. C. v. Hasselt, Varkenmarkt 8 C. A. B. Haverkamp, Off. .L/dH, Hooigracht 30a W. Hekkers, J. de Wittstraat 43 J. Hinnen en Fam., v. 't Hoffstraat 33a Wed. C. R. Kasteel-Hoef- smit, H. de Vriesstraat 48 P. J. J. Hof stede, kapelaan, Heerensingel 3 C. W. G. M. v. Hofwegen, dir. Wasschenj, Kam. On- neslaan 26 D. R. Hudig, Breestraat 11 Th. J. v. Hummel en Fam., vertegenw. stofz., Leuvenstraat 14 C. J. v. d. Hurk, Stille Rijn 7 J. M. Jansen, stationschef, Spie- ghelstraat 21 H. de Jonge Hogerbeets- str. 8 A. M. Kerkhof, Morschsingel 2 G. Kotzian, dienstbode, Witte singel 68 F. O. Krieger en Fam., schoenmaker, Schut terstraat 21 S. C. Lange veld, 1.1. ver pleegster, Witte singel 27 J. M. G. E. v. Leeuwen, winkeljuffr., Kastanjekade 7 P Luiten, dienstbode, Breestraat 84 K. Moes en Fam., trambeambte, Narmstraat 21 P. Nagtegaal, landarbeider, Haverzak laan 10 D. Nieuwenhuizen en Fam., bak ker, Evertsenstraat 29 E. M. Offerhaus, Rapenburg 66 J. C. Onvlee en Fam., boekdrukker, H. de Vriesstraat 48 H. v. d. Oudenaller, slager, Hoogl. Kerkgr. 32 H. Overduin en Fam., handelsreiziger, Hooge- woerd 150a J. W. Ridderikhoff, fourier capt. Inf., Morschstraat 62/64 J. Schip pers en Fam., heier, aan boord „Wim" W. Schippers, heier, aan boord „Wim" H. A Snellen en Fam., arts, Terweepark 5 W. P. A. G. Snijders, korporaal mil. po litie, Weddesteeg 2 Th. H. Stork, dienst bode. Rijnsb. weg 100 G. v. Tilburg, naaister, W. Rozenstraat 1 R. H. Tobler, en Fam., chef monteur Volmolengracht 2 A. F. A. v. Velzen, Rijnsb. weg 150 -r- E. H. Vermeij, Groenhovenstraat 11 M. J. Wanninkhof, instr. zweminr., Haarlem merstraat 283 B. Werkman, Pieterskerk- gracht 28 D. W. G. Wicherink, tandarts, Roodenb. str. 18 Raden H. Wignjodi- sastro, H. de Grootstraat 3 F. Wiitmann en Fam., bankwerker, Meidoornstraat 61 J. F. Zeldenrust, Witte singel 6. Uit Leiden vertrokken: G. Achatz, Warmond, Dorpsstraat 50b. A. Agema, Den Haag, Zuigerstraat 17 C. W. de Blois, Kouderkerk Z.H., Lage- waard C 10. M. B. Bouwmeister, Stomp- wijk, Dr. v. Voortstraat 30. K. Breur, Rotterdam, Speelmanstraat 12b. A. J. Cosijn en Fam., Oegstgeest, Koninginne- laan 4. A. J. Duijndam en Fam., Voor schoten, Leidscheweg 74. M. K. Erken- berg, Oegstgeest, Emmalaan 17. M. C. Fakkel, Rotterdam, Langendijkstraat 25a. Wed. C. Oelrich-Fels, Den Haag, Kra- nenb.weg 52. W. Gorter en Fam., Zaan dam, Wilhelminastraat 17a. E. C. A. M. Wannijn-Jonckx, Gent, Rooigenslaan 292. P. v. d. Kaaij, Oegstgeest, Rhijng.straat- weg 114. B. Kalshoven, Wassenaar, L. Kerkdam 52. P. v. Klink, Aalsmeer, Ku- delstaartscheweg 263. Wed. M. C. Com- pris-Klumper, Voorburg, Naeltwijckstraat 27. C. Kok en Fam., Warmond, Dorps straat 50b. L. Koote, Rijswijk ZH, Hee- renstr. 20. W. Koppers en Fam. Zoeter- woude, Rijnegommerstraat 34g. C. Kra- nenndonk en Fam., Haarlem. J. v. Gijzen- kade 149. W. H. Lensink, Rotterdam, Schiebroekschelaan 27a. N. v. d. Meij, Noordwijk, Hoofdstr. Ill M. M. A. de BruinMorsch, Amsterdam, Amsteldijk 297 A. Oudshoorn, Brielle, Zuideinde WK I No. 81 A. v. Randen, Zuid-Afrika Jkvr. E. M. F. SchokkingRöell, Am sterdam, Stadionkade 24 II A. de Kroes Romein, Rijnzaterwoude, Heerenweg 60 R. H. Roosen, N. O. Indië W. M. v. RandenScheffel, den Haag, v. d. Velde- straat 102 J. C. Steenkamp en fam.,. Zeist, Nepveulaan 74 J. Steiner, Linz, Klosterstr. 4 T. Stoel en fam., Kampen Hofstr. 48 M. TeskeThonies, Amerika Sik Yoe Tjoa, Oegstgeest, Regentesse- laan 12 C. M. v. d. Voort, Rotterdam, Alb. Thijmstr. 14 P. J. A. de Vrind. Zoeterwoude, Utr. Jaagpad F 20d J. P. L. K. H. A. Wannijn, Gent (B Rooigens laan 292 P. A. v. d. Weel, Breda, Zand- bergpl. 19 E. C. ter Weele, Enschede, Borddenkampsingel 76. EEN ARIëNSKERK TE ENSCHEDE? In het gebouw „Concordia" te Enschede is Zondagmiddag een druk bezochte verga dering gehouden van de parochianen der H. Hartkerk aldaar. Hoofddoel dezer verga dering was de bespreking van het sedert eenige jaren aanhangige plan om te En schede te komen tot de stichting van een kerk .toegewijd aan de nagedachtenis van Alphons Ariëns. Op 10 Augustus 1938, wanneer het tien jaren geleden zal zijn, dat deze eminente priester stierf, hoopt men het stichtings fonds bijeen te hebben. Men >s voornemens dezen dag op grootsche wijze te vieren door op den grond van de nieuw te bouwen kerk een Ariëns-spel op te voeren. Wanneer de initiatiefnemers den steun van de hoogste kerkelijke autoriteiten voor hun actie weten te krijgen, is het bijna ze ker, dat Enschede binnen afzienbaren tijd in het bezit van een Ariëns-kerk zal komen. „Tijd". LEIDEN, 29 Nov. 1937. Klompen of schoenen. Enkele puntjes betreffende bovenstaande kwestie nopen mij nogmaals een beleefd beroep te doen op de gastvrijheid van uw geëerd blad. Alvorens ik echter bij voor- I baat mijn dank hiervoor betuig, wil ik te vens dezen dank doen terugslaan op de door mij reeds genoten bereidwilligheid uwerzijds en voor de loyale wijze, waarop gij de voorstanders van schoenenverstrek king in uw blad aan het woord hebt gela ten. Na den welverdienden dank aan de Re dactie gevoelen wij ons ook gedwongen een hartelijk woord van dank te betuigen aan den heer Manders, die in de laatst gehou den raadsvergadering zoo onomwonden voor de physieke en de moreele belangen van den minder gesitueerdén en hun kin deren is opgekomenMijnheer Manders, hiermede hebt gij het bewijs geleverd, dat gij den toestand, waarin de „op steun aan gewezenen" zoowel maatschappelijk als mo reel aich tegenwoordig zoo vaak bevinden, zuiver aanvoelt. Onze waardeering en hoog achting hiervoor. Evenzeer moeten wij een woord van dank richten tot den heer de Graaf, den inzender van het ingezonden stuk van 1.1. Vrijdag. Ook hier is het, naar ik meen een „niet belanghebbende", die voor de diverse belangen van het „kind van den werklooze" op de bres springt. Zijn psychologische argumentatie, hetzij juist of onjuist, laten wij hier onbesproken, maar een woord van hulde zal hij toch van ons moeten aanvaarden voor zijn uiteenzetting van „den moreelen strijd", die het kind in zulke omstandigheden heeft te voeren. On getwijfeld berust deze uiteenzetting op een practische kennis van de verhouding der kinderen onderling, en zulk een kennis is zeer zeker meer waard dan een theoreti sche. Wat betreft het „nostra maxima cul pa" der overheids- en charitatieve instel lingen moeten wij echter toegeven, dat zij zich vaak kunnen verontschuldigen met een „habemus non pecuniam 1). Wij zijn echter van meening dat de gemeente in dit" geval deze verontschuldiging zeker niet op den voorgrond mag plaatsen. Belangrijker factoren dan de financieele treden hier naar voren. De raad van den heer de Graaf, ge geven aan de voorstanders van klompen, al is het dan bij wijze van een proefonder vindelijke demonstratie, onderstrepen wij niet gaarne. Wij gaan van de meening uit, dat hieruit nog wel eens een historische anecdote zou kunnen groeien en dat Lei den in het geheel nog geen behoefte gevoelt om de „Kampen-uien" concurrentie aan te doen. Wel zouden wij die tegenstanders ernstig op het hart willen drukken ook eens hun licht op te gaan steken bij den medicus of voetspecialist en niet alleen bij die leer krachten, die voorstanders van klompen, maar ook bij hen, die er absoluut tegen standers van zijn. Ook zulke leerkrachten bestaan er. 2) En nu tenslotte nog iets speciaal tot een soort van Katholieke stadgenooten (en hier hebben wij hoofdzakelijk „belangheb benden" op het oog), die door hun op treden, onder kameraden of medebroeders in de' maatschappelijke ellende, de zaak waarom hét gaat niet in het minst dienen, doch wel hun eigen zaak (lees „de katho lieke zaak") op ernstige wijze schaden. Het was ons aangenamer geweest, indien wij hierover geen enkel woord zouden moeten schrijven, doch het zwijgen zou misschien het kwaad nog meer in de hand werken. Vaak verwijten wij aan onze tegenstan ders, dat zij overal „politieke-munt" uit slaan. En zeer terecht. Maar is het nu wel verstandig, om hen hierin zelf nog een handje, te gaan helpen? En toch doet men dat, waarde vriend „Kankeraar", als men de bewering durft lanceeren, dat het voor stel moest kelderen, omdat het de „rooien" j waren, die het voorstelden. Zulk een be- i Wering kan door u niet verant woord worden. Evenmin bereikt gij er mede wat gij gaarne bereikt zoudt willen zien. Nogmaals zulk een „gekanker" brengt geen voordeel, wel schade. Indien gij uw grieven wilt uiten, grijp dan naar den pen en schrijf. De „Leidsche Courant" is waar achtig toch wel zoo eerlijk ook uw grieven in haar kolommen een plaatsje te geven. Dit bewijs heeft zij toch zeker wel weer in de laatste twee weken gegeven. Denk er dus s.v.p. in het vervolg om: geen gekanker of ongemotiveerde verdacht makingen meer. Er is hier geen sprake van een „kleurenspel" doch een „botsing van LEIDEN. Woensdag, 8.15 uur bridge-cursus in Restau rant „Zarse" Stationsweg No. 2. Onder ausp. Ned. Reisvereen v. Kath. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. afd. Leiden zitting gebouw St. Vinc.-Vereeniging, Hoogl. Kerk- gracht, 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 27 Nov. a.s. t. m. V r ij d a g 3 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. meeningen" op financieele gronden 3). En denk er tevens om, dat gij bij een volgen de beslissing van den raad wel eens be schamend het hoofd zoudt moeten buigen. omdat gij moet erkennen, dat gij u deerlijk hebt vergist. U, Mijnheer de Redacteur, hartelijk dan kend voor de verleende plaatsruimte, tee- ken ik, vertrouwend, niet te veeleischend te zijn geweest PETRUS FLUMINIS. Wij zulen hierbij alléén enkele kant- teekeningen maken, om de feiten recht te zetten. 1) Hier spreekt inzender Latijn! De over heid zou zeggen: „Wij hebben geen geld". Dat is niet waar. Als eerste argument te gen het voorstel betreffende schoenen-ver strekking wordt aangevoerd: het is niet doelmatig. Men kan het met dit argu ment niet eens zijn dat is iets anders maar dit is hèt argument. Trouwens, de kosten zijn betrekkelijk niet hoog. Voor schoolkindervoeding en -kleeding wordt reeds 50.000 gld. 's jaars uitgegeven; 2000 gld. er bij zou niet zóó verschrikkelijk zijn! 2) De hier bedoelde leerkrachten staan tegenover de zes, die in het bestuur zitten van „schoolkindervoeding". 3) Zie lo. Red. L. Cr* Aan zingend Katholiek Leiden. Wie Zondagavond in de Stadsgehoorzaal de zangnummers van het Alma-Mater-koor onder leiding van den heer Mizee beluisterd heeft en later zijn bevinding wellicht toetste aan de recensie in de „L. Crt.", heeft mogelijk in zich het verlangen voe len opkomen, om met dat koortje eens na der kennis te maken. Die wensch zou als pot dij deksel passen bij de reeds meer malen door den directeur geuite verzuch ting: „Hé, ik wou, dat we nog een lid of twintig erbij hadden, dan kon ik nog eens wat hooger mikken!" Welnu, dames en heeren, weerstaat dan niet aan dat verlangen. Laat u niet weer houden door de dooddoener: ach, dat blijft in katholiek Leiden toch niet bestaan! Onze directeur en ons bestuur met zijn enthou siasten, voortvarenden voorzitter staan er u borg voor, dat die onbenullige profetie, die men toch zoo dikwijls hoort, in dit geval niet op gaat. Met zoo'n leiding steekt een vereeniging niet in zee met een vraagtee- ken in de mast. Neen, zij vaart onder veilige vlag, onder vertrouwen-wekkende leiding. Immers, hoort men na elke repetitie niet de opmerking: „Wat zing je toch prettig en fijn onder hem, hij leert je echt zin gen!" Geen wonder, dat we zoo'n directeur, met die gaven en die toewijding, zoo gaar ne in de gelegenheid zouden stellen naar de mate van zijn kunnen ook zijn vleugels te mogen uitslaan! Moge ik ook nog wijzen op den uitste kenden geest in de vereeniging, een geest, wars van pietlutterig gedoe en gedragen door den wil en het verlangen der leden, om met en door elkaar iets schoons te prestee- ren, om voor zich zelf een edel genot na te streven en tevens de eer van God en de katholieke zaak in Leiden te dienen. Dames en heeren, die mede bezield zijt door dien geest en over een goe- d e stem beschikt, komt morgen, Woens dagavond 8.15 uur eens mee zin gen in de Mariaschool, Haarlemmer straat. Bereidt directeur en koor eens een voor tijdige Sint-Nicolaas-surprise en ge zult later bevinden, dat ze eigenlijk u zelf is ten deel gevallen. Met hairt. dank aan de redactie, A. W. Leest met aandacht de advertenties in Uw Dagblad! BIOSCOPEN 'I HEATER HOOFF1LMS INHOUD AANVANGSUUR KEÜR1NG Lido: Nancy Steele wordt vermist (Peter Lor re, Victor Mc Laglen) Puberteit (Gaby Morlay, Charles Vanel). Emotioneele film. Karakter- film. Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 2—7 uur, Matinée, Zaterd. en Woensd. 2 uur Goedgekeurd v volwassenen. Luxor: Groote dwaasheden (Paula Wessely) Golddiggers 1937. (Dick Powell, Joan Blondel). Speelfilm Showfilm Dag 8—11 uur Zon dags bovendien 2- -7 uur Maiinée Zaterd Woensdag en Donderdag. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Trianon: Sweet Music (Ann Dvorak). De wet van de prai rie (Dick Foran). Showfilm Wild-West- film. Dag. 811, Zondags ovendien 47 en 8—11 uur. Matinée Zate. vVoens- dag 2.30 uur. Goedgekeurd v volwassenen Afgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2