DE PAROCHIE-KERK VAN ZOETERMEER DINSDAG 30 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VII. Het oude schuurkerkje aan den Voorweg wordt opgeruimd. Gehechtheid van de parochianen aan het bouwvallige heilig dom. De Pastoor had het niet breed. En vele parochia nen bleven mopperen. naar hunne meening, veel afdoende beden king te opperen, dan is het deze: „dat men vooraf te weinig in overweging heeft ge nomen of eene soodanige maatregel, als het bouwen eener kerk voor de financieele krachten der Gemeente berekend is"; 't ontbreekt niet aan voorhielden, dat kwa lijk berekende ondernemingen van dien aard de Gemeenten voor een geheele reeks van jaren in de knellendste omstandighe den geplaatst hebben; geheel anders is de weg, dien de Eerwaarde Heer Van der Lugt, tegenwoordig Pastor te Amsterdam, inslaat, eer Zijn Eerwaarde de uitvoering van een soortgelijke onderneming wil be proeven; hoezeer reeds fen matig fonds door de edele zorg van vroegere Herders tot dit doel was bijeengebracht. „UEerwaarde zal het den ondergeteeken- den ten goede houden, wanneer zij dit voor beeld hier bijbrengen; het komt hun voor, dat het zoo de eenvoudige en natuurlijke weg is, dat men niet begint, bevorens men eenige zekerheid heeft van te kunnen vol eindigen en althans eenieder, die ver stand en oordeel genoeg heeft, zal het den ondergetekenden instemmen, dat eene on derneming van dien aard, niet ligtvaardig en onberaden moet geschieden. „De ondergeteekenden ebben met eene eerbiedige vrijmoedigheid vermeend, U Eerw. niet in het onzekere te mogen laten, hoedanig zij over een verplaatsing van de kerk aan den Voorweg denken; en daar zij kunnen verwagten, dat men hunne billij ke belangen wel zal willen horen, altans, wanneer dezelve door de voorschriften van onzen geheiligden godsdienst ondersteund worden, zoo is hun alleenig verzoek, dat UEerw. den inhoud deser ter kennisse van den Heere Aartspriester gelieve te bren gen, onder bijvoeging, dat zij vermeenen, in staat te zijn, om de middelen, die tot luister van den godsdienst en tot welzijn der zielen door eene vermeerdere gelegen heid tot godsdienstoefening te Soetermeer of Zegwaard mogten noodig geoordeelt worden, zoodanig te ondersteunen, dat eene verplaatsing van d» kerk aan den Voor weg al aanstonds als onnoodzakelijk en zonder eenig wezenlijk goed doeleinde zal beschouwd worden; altans, dat men eene kerk zal kunnen bouwen, zonder de vernie tiging van eene reeds bestaande kerk en pastorie daartoe noodig te hebben, en voor welkere instandhouding aan de ondergetee kenden geene opoffering zal te groot zijn. „De ondergeteekenden zijn met de op rechtste gevoelens van eerbied en hoogach ting." Soetermeer, 29 February 1810. Maarten van der Helm, kerkmeester. Simon van Dijk, kerkmeester. D. v. Benthum. Cornelis van der Poel. dit merk t is gezet door J. Turkenburg. H. Veld. Gerrit Hofman. Aart Borst. Dit merk t is gezet door J. v. Spronse. Dit merk t is gezet door Augustinus Vrouweraard. Dirk de Bruijn. Dit merk t is gezet door Dirk Vink. Cornelis van der Wal. A. Vijverberg. Jan Kosting. Barend van der Wal. Heyn van der Groen. Jacob de Groot. Jacob van der Poel. Gerrit Vijverberg. Hubertus de Bruijn. Teunis van den Bos. A. N. DUINISVELD pr. Onder hetpastoraat van Van Stockum kwam weer voor den dag de oude kwestie om een tweede kerkje in Zegwaart te heb ben, of een nieuwe kerk te bouwen voor de geheele Statie, in het dorp, in het centrum van het geestelijk grondgebied, en het oude en vervallen schuurkerkje aan den Voor weg op te ruimen. Daarover werd tusschen bewoners van den Voorweg en Wilsveen eenerzijds, en de Katholieken van het dorp Zoetermeer en de gemeente Zegwaart anderzijds fel gestreden. De katholieken van den Voor weg beriepen zich op hun „geheiligd en wettig regt", en voerden daarbij als argu ment aan, dat de bouw van een nieuwe kerk boven de geldelijke draagkracht der Statie ging. Van deze gevoelens hebben zij den 29sten Februari 1816 schriftelijk aan pastoor Van Stokkum, den herder der Statie, kennis gegeven. „De ondergeteekenden hebben uit den inhoud der Missive door UEerw. aan Cor nelis Rijneveen onder dagteekening van den 24sten dezer ingezonden, vernomen, dat het de onveranderlijke wensch en begeerte van den Heere Aartspriester is, dat de Roomsche kerk aan den Voorweg naar Soe termeer zoude verplaatst worden. De on dergeteekenden ontveinzen niet, dat deze kennisgeving hun te meer verwonderd, daar dezelve op eene manier gedaan wordt evenals of deze zaak reeds ten volle in eene complete overeenstemming met alle de onderscheidene belangen der Roomsche Gemeente van Soetermeer was gereguleert; zij hadden zich ten minsten gevleid, dat men in een zaak van zooveel gewicht aan hen de gelegenheid zoude gegeven hebben, hunne belangen op eene bescheiden wijze in het midden te brengen; en zy hadden dit te meer kunnen en mogen verwachten, daar zy onder reverentie, van gevoelen zijn, dat wanneer er questie is over de ver plaatsing van een gemeenschappelijk eigen dom, zulks niet kan en ook niet vermag te geschieden, tenzij met kennelijke toe stemming en overeenstemming van alle die- geenen, welke daarop een geheiligd en wettig regt hebben: en zoodanig, als de ondergeteekenden in staat zijn, op eene alles afdoende en overtuigende manier, in dien zulks nader gevordert mogt worden, te kunnen staven. „De ondergeteekenden berusten gaarne in alles, wat door hunne geestelijke Her ders tot luister van den godsdienst en tot heil der zielen noodig geoordeelt wordt; zij erkennen als gehoorzame leden van den R. C. godsdienst, dat het hun niet zoude voegen, daarop eenige aanmerking te ma ken, en kunnen er dus niets tegen hebben, wanneer voor de behoefte der Roomsch- Catholyken te Soetermeer en Zegwaard wonende, op meer dan eene plaats, gelegen heid tot godsdienst-oefening gegeven wordt; zij juichen zelvs eene maatregel toe, welke aan zoodanig een heilrijk doel zou de kunnen beantwoorden, en willen uit ware zucht voor Gods kerk naar hunne vermogens eene zoodanige onderneming, wel verre van tegen te werken, zooveel mogelijk helpen bevorderen. „Dan, dit volle besef van hunne verplich ting doet hun ook tevens aanspraak ma ken, dat men het oprichten van eene Gode geheiligde plaats te Soetermeer, Zeg waard, of waar ook immer zoude moge zijn, niet zal ondernemen door maatrege len, welke voor de ondei geteekenden alle die gevolgen zouden veroorzaken, welke UEerw., tans als zooveele beweegredenen opgeeft, waarom er tans te Soetermeer of Zegwaard, ook voor het welzijn der zielen en den luister van Godshuis, de gelegen heid tot godsdienstoefening behoort daar gesteld te worden. „En wanneer de ondergeteekenden met overtuiging en waarheid hier kunnen bij voegen, dat deze maatregel zeer wel kan gevolg nemen, zonder dat eenigermate de tegenwoordige kerk aan den Voorweg be hoeft verplaatst te worden, dan zal men een bescheiden reclame tegen deze ver plaatsing niet onbillijk, niet ongehoorzaam, niet als een tegenstreving van goede oog merken kunnen aanzien, maar integendeel moeten zeggen, men zoude het geweten verschrikkelijk bezwaren, indien men on gevoelig bleef, wanneer eene tans aan God geheiligde plaats, zonder noodzakelijkheid wierd vernietigd, en alzoo de gelegenheid v/ierd weggenomen, ter herinnering aan de bestiering eener Heilige Voorzienigheid, die onze Voorouders in benarde tijden van vervolging, juist op deze plaats de ver troosting van onzen geheiligden godsdienst in stille onderwerping heeft doen genie ten. Een zoo geheiligd aandenken aan Godes vaderlijke bescherming, hetgeen se dert zooveele jai^n het middenpunt is van zooveel deugd én godsvrucht, doordringt ons hart met zooveel eerbied, is zoo in den v/aren geest van onzen geheiligden gods dienst, dat wij alleen daarom moeten wen- schen deze plaats, waarvan zooveele ver troostingen, zooveele zegeningen voor de Roomsch-Catholyken zijn uitgegaan, als een Altaar bijzonder aan Gode geheiligd te moeten instandhouden, en hetgen, daar het kan bewaard blijven, ook dient bewaard te blijven. „Wat de tijdelijke belangen betreft, die wij als leden van een en dezelve Gemeen te kunnen in het midden brengen, hierom trent verkiezen wij liefst aan UEerw. voor s nog geen tijdsverspillende aanmerkin- g n te maken. Is het hun geoorloofd daarop eene, Klaas de Groot. Huybert Raaphorst. Heyndrik Raaphorst. Jacob de Groot. Dit merk t Is gezet door Casper van H\j- r gen. Ary Brouwer. Maarten van Dijk. Klaas Langeveld. Merk t van Hendrik BongaeU. dit merk t is gezet door Bedijk. Pieter Groeneweg. dit merk t is gezet door K. Koot. Arie van der Helm. Jan van der Hof. Klaas Veen. dit merk t is gezet door Willem Boohe- men. d't merk t is gezet door Barent Loman. c' tt merk t is gezet door Cornelis Korent- vs trt. Willem Federiks. Dit merk t is gezet door Dirk de Winter. C. Rijneveen. Arie Rijneveen. Hendrik van der Bol. Leendert Lindekis. Lendert Boer. Jan van Dijk. Piet van Rijn, Pieter Droog. B. Kroon. dit merk t is gezet door B. Kramer. Cornelis van der Burg. H. Voorbrink. dit merk t is gezet door Jan Hendriks. Simon Kroon. Jacobus van den Bedijk. Een van de grootste bezwaren tegen het bouwen van een tweede kerk voor de Zegwaartsche Katholieken was vooral de financieele toestand van de Statie. Deze was inderdaad niet goed. Er stond nog schuld op 't schuurkerkje, en fondsen of bezittingen had het niet, zooals pastoor Van Stockum in 1811 verklaarde aan den Prefect van de Prefecture des Bouches de la Meuse. 1) De geldelijke toestand en het inkomen van de kerk was zelfs zoo zorgelijk en klein, dat Van Stockum slechts 450 gld. tractement genoot, en voor het eerst in 1811 iets meer had ontvangen. In een opgave door den pastoor en zijn kerkmeester 2) gedaan, den 19den Maart 1812, welke in het gemeente-archief be rust, vond ik nadere bijzonderheden over den financieelen toestand. De eenige bron van inkomsten waren de liefdegiften, welke per jaar bedroegen om streeks 1000 gld. De pastoor ontving 450 gld. met inbegrip var wat noodig was voor waslicht. Voor onderhoud van de onder een dak staande kerk en pastorie, werd 200 gld. betaald. Daarbij kwam de last van de jaar- lijksche uitkeeriag aan B. ten Houdijk, ten bedrage van 250 gld. Ondanks den nu niet bepaald rooskleu- rigen financieelen toestand der gemeente, meende pastoor Van Stockum toch gehoor te moeten geven aan het verlangen van het meerendeel van zijn parochianen, die een kerk wenschten in het dorp. In 1817 werd zij door den aartspriester Cramer ingewijd. De Katholieken van den Voorweg gaven zich niet gewonnen; zij wilden hun schuur kerkje behouden en schrokken er niet voor terug, de hulp van den rechterlijke macht in te roepen, om te beletten, dat het kerk je zou afgebroken en de sieraden naar de nieuwe kerk zouden worden overgebracht. Het drijven der Katholieken aan den Voorweg wekte niet weinig de ergernis en het misnoegen op van de overige Katholie ken, hetgeen de kerkmeester, met de com missie tot den bouw van de nieuwe kerk uitdrukkelijk hebben uitgesproken in een toespraak, den lsten December 1817 ge houden tot den aartspriester. HILLEGOM. Behoeftige Kraamvrouwen. Er hebben zich hier bij 't desbetreffende Comité 16 a.s. moeders aangemeld, die in Januari een baby verwachten en gaarne in aanmer king komen voor een gratis luiermand. Het Comité is druk met de voorbereidende maatregelen om deze a.s. moeders geluk kig te maken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een nieuw veilinggebouw. Gisterenavond hield de Tuinbouwver- eeniging „Katwijk en Omstreken" een le den vergadering in „de Kroon". Na ope ning door den voorzitter, den heer J. v. d. Perk en lezing der notulen kwam het be langrijke punt van den avond aan de orde: „Bespreking over het nieuwe veilingge bouw". De voorzitter zette uiteen wat het bestuur na de laatste vergadering, waarin opdracht gegeven was om plannen voor dit gebouw teontwerpen, gedaan had. Nadat verschillende schetsen waren gemaakt en men ook meerdere veilinggebouwen was gaan bezichtigen, was aan den bouwkun dige, den heer Joh. Slingerland, alhier op dracht gegeven een teekening te maken. Vervolgens was een tweede plan ontwor pen en een nieuwe teekening gemaakt. Beide teekeningen waren thans in de ver gadering ter beoordeeling door de leden. Met eene plan was er een van ruim 120.000, het tweede en grootere plan zou pl.m. ƒ35.000 kosten. De bouwkundige, die ter vergadering aanwezig was, gaf de noodige toelichting. Uit de vergadering waren nog verschillende vragen gesteld, die zoo goed mogelijk beantwoord werden. Na deze be spreking stelde de voorzitter de vraag aan de orde of hedenavond een definitief be- 1) Gemeente archief van Zoetermeer. 2) Kerkmeesters in dien tijd waren: A. Vijverberg, B. Kroon, Joris Koperts en Jan van Dijk. sluit zou worden genomen of dat uitstel gewenscht was. De vergadering besloot tot het eerste. Dan werd een stemming gehou den over de plannen. Met op 10 na algemeene stemmen werd besloten tot het maken van het groote plan, hetgeen behalve een nieuw veilinggebouw naar het ontwerp van de Delftsche groentenveiling, een groo te uitbreiding zal geven aan terrein en loswallen. Het oude gebouw zal kun nen blijven staan tot het nieuwe bijna gereed is. Men hoopt begin Juni gereed te zijn. Bij de rondvraag nog enkele minder be langrijke opmerkingen en vragen die tot genoegen beantwoord werden. De voorzit ter sprak hierna zijn voldoening uit over de gehouden zakelijke besprekingen en over de uitslag der stemming, een stem ming die ten slotte voor het bestuur om dergelijke plannen uit te voeren, veel aan genamer is dan dat de uitslag b.v. de helft plus een zou zijn geweest. Daarna sluiting der vergadering. NOORDWIJK. V.V.V. „NOORDWIJK VOORUIT". Onder auspiciën van den heer C. Ver meulen vergaderde gisterenavond in Hote' „Centraal" V.V.V. Na een kort welkom en lezing der notulen werden in vlug tempc de ingekomen en uitgaande stukken behan deld. Vermelding verdiend, dat door den secretaris alleen reeds voor het Bloemen- feest en Bloembollenplantdag 125 uitgaande stukken zijn verzonden. Door de Kamer van Koophandel was de jaarlijksche vraag inge diend over het verloop van het afgeloopen seizoen voor de statistiek dezer instelling. De meeningen hierover liepen nog al uit een, doch vast stond, dat het bezoek aan de badplaats in stijgeyde lijn gaat, terwijl in een korte periode van het seizoen de Hotels en Pensions tjokval zaten. Er zijn pl.m. 1800Ö gasten geweest, terwijl het aan tal dagjesmenschen eveneens is opgeloopen tot ongeveer 100.000. Vooral de toename van de dagjesmenschen kwam, volgens de meening van den voorz., voor een groot ge deelte voort uit de prachtige propaganda, welke is uitgegaan van de Bloemenfeesten. Een en ander geeft wel een hoopvol voor uitzicht voor het volgende seizoen. Door het bestuur was 3 jaar geleden een race boot aangeschaft, waarvoor 40 rentelooze aandeelen van 25.onder de leden zijn uitgezet, uit te loten in 3 jaren, de laatste aflossing heeft dit jaar plaats en thans zijn betaalbaar de aandeelen 7, 8, 10, 11, 15, 18, 21. 24. 26, 27, 29. 31, 32. Bij de bespreking over waterleidingtarie ven alhier kwam als grootste grief hierte gen naar voren, dat men in den stillen tijd betalen moet, hetgeen men niet afneemt, terwijl men in den drukken tijd hetgeen men dan teveel gebruikt extra betalen moet. De voorz. vond het beter om te betalen het geen men verbruikte en als dit niet ging, dat dan de meters beslist per 1 October moesten worden opgenomen. Want komt men enkele weken later, dan kan men het gebruik in die periode ook nog eens extra betalen, want dit komt bij het teveel van het 3e kwartaal. De heer v. Spanje bestreed de onjuiste zienswijze van den voorz. in deze zaak, terwijl ook de heer Lieferink waarschuwde voor een te eenzijdige be oordeeling van het Waterleidingbedrijf. Hij bracht ook nog naar voren, dat de Water leiding destijds hoofdzakelijk voor de bad plaats is gesticht. Na nog enkele bespre kingen werd deze kwestie in handen ge steld van de afd. Hotel- en Pensionhouders, welke hierover aan het H.B. zal adviseeren. Inzake de gevoerde actie voor het Bloe- menfeest voelde de voorz. zich gedrongen dank te brengen aan den heer Burgemees ter voor diens buitengewoon groote mede werking, den heer C. v. Vliet voor diens waardevolle adviezen en den gemeenteraad voor de daadwerkelijke hulp; voorts aan de volijverige commissie met aan het hoofd den heer v. Wely, den heeren bloemisten en kweekers en niet het minst den heeren Tappenbeck en de Mij „Zeebad" voor de groote medewerking ondervonden bij den zoo uitnemend geslaagden Bloembollen- plantdaf. De heer v. Wely, zooals steeds vol idealen, gaf in korte trekken het plan voor het komende Bloemenfeest in het voorjaar weer en spr. twijfelde er niet aan, dat als het Koningin Emma-duin en de daarom heen liggende duinen, getooid zullen zijn in pracht van kleuren der bloembollen en men hiervoor en intense propaganda voert, Noordwijk en badplaats zeker een half mil- lioen menschen zal trekken. Onder de aandacht van de afd. Hotel- en Pensionhouders wordt nog gebracht, dat een belangrijke vergadering van Horecaf zal plaats hebben op 15 Dec. a.s. te Arn hem. In het afgeloopen seizoen had het H.B. het noodig geoordeeld aan het Infor matiebureau een persoon toegevoegd moest worden tijdens het badseizoen om aanvra gers eventueel in de bladplaats den weg te wijzen. Deze maatregel werd door de vergadering op hoogen prijs gesteld 6n het bestuur werd gemachtigd om op deze wijze verder te werken. Na nog enkele bespre kingen hierover werd onder dank voor de geanimeerde besprekingen deze bijeenkomst gesloten. Kapperszaken na een uur 's Maandags middags gesloten. Bijna alle kappers en kapsters in onze gemeente hebben zich met een verzoek tot het gemeentebestuur gewend om een verordening in het leven te willen roepen, die een bepaling in houdt, dat hun zaken voortaan iederen Maandag na één uur des namiddags ge sloten moeten zijn. Op grond van artikel 6 der winkelsluitingswet stellen B. en W. den Raad voor een dergelijke verorde ning vast te stellen. Als deze verordening door den Raad wordt aangenomen, zal men zich dus op Maandag vanaf 1 uur 's middags niet meer kunnen laten knippen of scheren! LEIDSCHENDAM. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes hield de R. K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" een druk bezochte ledenvergadering. Na de gebruikelijke opening en een welkomstwoord van den voorzitter, volgt mededeeling van een ingekomen dankbe tuiging van burgemeester Keijzer voor de blijken van belangstelling, enz. bij zijn jubileum. De voorzitter doet dan diverse mede- deelingen, o.m. van een onderhoud met den burgemeester inzake de verstrekking van B-steun aan werkloozen, waarbij de toezegging is gedaan, dat alles zooveel als mogelijk bij deze verstrekking bij den plaatselijken Middenstand zal worden ge kocht. Ook de commissie voor het te or- ganiseeren St. Nicolaasfeest voor de Ka tholieke scholen heeft deze toezegging gedaan. Volgen nog mededeelingen over wijziging warenwet, bloempjesdag Santos, parkeerverbod Damstraat, enz. In bespreking komt het winterprogram. Naast de 3 reeds vastgestelde avonden van de 3 standsorganisaties, is het de be doeling nog 3 avonden te organiseeren. waarop gesproken zal worden over „re clame"; een en ander wordt met algemee ne stemmen goedgekeurd. In Januari zal bovendien nog een groote propagandaver- ^adering gehouden worden van de fede ratie. Aan het bestuur wordt machtiging ver leend tot het organiseeren van een feest avond, waarbij wordt aangedrongen op een vroolijke avond. Aan de orde komt bespreking handels- BOERDERIJ AFGEBRAND TE HILLEGOM In den afgeloopen nacht is de groote, ongeveer driehonderd jaar oude boer derij aan de Leidschestraat, nabij de Steenfabriek te Hillegom, eigendom van en bewoond door de Wed. Zee straten, totaal door brand vernield. Voorbijrijdende automobilisten za gen dat de hooiberg in brand stond. Zij wekten de bewoners, die direct de brandweer te hulp riepen. Men kon het vee nog uit de stallen brengen. De brandweer, die spoedig met al het beschikbare materiaal aanwezig was, tastte het vuur, dat zich inmiddels aan de met riet gedekte boerderij had medegedeeld, met vijf stralen aan. Een oogenblik zag het er nog naar uit of de vlammen, welke door een vrij ster ken wind werden aangewakkerd, zich bovendien zouden mededeelen aan een naastgelegen boerderij. De brandweer slaagde er evenwel in deze behuizing te behouden. De oude boerderij echter is geheel uitgebrand. Van den inboedel is niets kunnen worden behouden. Eenige bijgebouwen bleven gespaard. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Opmerkelijk is het, dat ongeveer een week geleden, in dezelfde hooiberg waar thans het vuur uitbrak, eveneens brand werd ontdekt. Toen kon echter nog tijdig erger worden voorkomen. De politie denkt daarom aan kwaadwilligheid van buitenaf. De schade wordt door verzekering gedekt. cursus. De voorzitter wijst op het vele werk en de moeilijkheden, welke deze cursus heeft medegebracht, doch thans is het een cursus, welke er zijn mag en waar voor zeker een woord van hulde toekomt aan den Directeur, den heer Mol. Spe ciaal wordt nog de aandacht gevestigd op een z.g. stoomcursus voor hen, die voor 1 Juni 1938 25 jaar zullen worden en wel ke cursus aanvangt na de a.s. Kerstvacan- I tie. Mededeeling wordt nog gedaan van de 'aanmerkelijke verlaging van het les geld, enz. Het volgende agendapunt bespreking kortingsstelsel en de eventueel daaraan verbonden gevolgen, vraagt een zeer lang durige bespreking waarbij het standpunt en de meening van het bestuur duidelijk werd uiteengezet, waarmede de vergade ring unaniem accoord ging. Tenslotte volgde nog een mededeeling betreffende de retraiteclub en een even tueel daaraan te verbinden spaarfonds, waarna deze zeer geanimeerde vergade ring onder dank en met een propagandis tisch woord op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Met pensioen. Wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd zal de brug wachter Kooistra aan de Kerkbrug den dienst met pensioen verlaten. In diens plaats komt de heer v. Genderen, thans werkzaam aan de sluizen te Leidschen- dam, terwijl hier komt de heer Froolijk, reserve, alhier. SASSENHEIM. Vrouwenbond. Gisterenavond hield on der groote belangstelling van de leden bo vengenoemde vereeniging een vergadering in het K.S.A.-gebouw. De presidente, mevr. v. Reisen-Vreeburg, sprak in het openings woord haar voldoening uit over de groote opkomst op deze eerste vergadering welke bedoeld tezijn de eerste van het winterpro gram. Spr. richtte een hartelijk welkomst woord, vooral aan den Geest. Adv., Pastoor de Haan, en de vertegenwoordigers van het Duitsch Verkeersbureau te A'dam, welke laatste daarop gelegenheid kregen tot het vertoonen van een film, betrekking hebben de op de schoone landstreken en de winter sport in- Duitschland. Met dikke winter mantels en koude voeten volgden de aanwe zigen deze zoo mooie wintersportfilms, daar de temperateur in de zaal en het doek wat kil aandeden. Een dankbaar applaus na elk bedrijf bleef echter niet achterwege. Na af loop dankte de presidente voor het gebode- ne waarna de vergadering werd voortgezet met hét lezen der notulen. Dank werd ge bracht voor de belangstelling op de fancy fair. Het bestuur steld voor, om in het ver volg elk lid aan de bazar te laten meewer ken, om de opbrengst zoo hoog mogelijk te doen zijn. Spr. hoopt dat ieder iets zal bij dragen, om de uitgaven aan prijzen kleiner te maken. Vervolgens werd het woord ver leend aan de Geest. Adv., om de eerste le zing. yan de drie in het winterprogram, te houden welke handelde over: „Het huwe lijksleven geheiligd door de liturgie". Zijn eerw. zette de huwelijksinzegening volgens de liturgie der Kerk op duidelijke wijze uiteen, welke lezing een aandachtig gehoor had. Bij de rondvraag werd in overweging genomen, om aan de leden een reglement ter hand te stellen. Hierna sluiting. WASSENAAR. Postduivenclub. In het Wapen van Was senaar hield de W. P. C. onder voorzitter schap van den heer K. I. Waasdorp een ledenvergadering, die druk was bezocht. Besproken werd de te organiseeren ten toonstelling; door de leden werden di verse, waaronder waardevolle eereprijzen uitgeloofd. Verder werd een twaalftal bonnen voor jonge duiven beschikbaar gesteld. Op voorstel van het bestuur werd voorts zonder hoofdelijke stemming be sloten het inleggeld te verlagen en van 2.50 te brengen op 1.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10