STADS NIEUWS HET BETOOVERDE BOSCH MAANDAG 29 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 HET KATHOLIEKE WINTERPROGRAM EEN PRACHTIG GESLAAGDE OPENINGSAVOND. Prof. dr. Steger over: De Katholieke Actie voor God. De eerste avond van het R.-K. Winter- programma is uitstekend geslaagd. Een ernstige en waardige inzet is het gewor den van een serie van deze avonden, die bij den eersten oproep de belangstelling van Leiden's Katholieken hebben gekregen. Honderden Katholieken hebben aan stonds aan den oproep van Katholiek Lei den gehoor gegeven en zoo is reeds bij de eerste poging ter organiseering van een eerste poging ter organisecring van 'n kath. winterprogramma een bijna volle Stadsge- gen inzet van dezen eersten avond, die voortreffelijk was georganiseerd. Een goed ingericht en fraai met een kruis, vaandels en palmen ingericht podium, vooraf goede muziek met een marsch uit Atalia van Mendelssohn, een vaandelgroet der Kolpingsboys en de juiste stemming. Aanwezig waren de hoogeerw. Deken A. H. M. J. Homulle en een groot aantal gees telijken der stad en vertegenwoordigers van alle katholieke organisaties. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van Kath. Leiden, den heer W. Kriek, die na opening met den Chr. groet allen hartelijk welkom heette bijzon der den hoogeerw. Deken, prof. dr. Alph. Steger, voorz. voor de Kath. Actie voor God, mej. Jo Stallinga, 't Alma Mater-koor en de Vereenigde Leidsche Kerkzangers. Na een aanbeveling van het winterprogram opende spr. dezen eersten avond met de woorden van den hoogeerw. Deken uit het voorwoord in het programma: In nomine Domini; in den naam des Heeren voor Christus en Zijn Kerk. Spr. deelde vervol gens mede, dat het bestuur van het Haag- sche Kath. Winterprogramma en van den Chr. Besturenbond bericht van verhinde ring had gezonden, evenals Mgr. H. J. M. Taskin, president van het Theologi- cum te Warmond. Het bestuur van den Chr. besturenbond had aan zijn bericht toe- gevoed, dat het om principieele redenen in verband met de Zondag-viering niet aan wezig kon zijn, maar dat het volledig in stemde met de actie voor God. Dit stemde spreker tot groote verheugenis. Hierna werd het programma aangevan gen met een drietal zangen door het Alma Materkoör onder leiding van den heer W. Mizée, gevolgd door een drietal liederen ten gehoore gebracht mej. Jo Stallinga, met begeleiding van Abr. Martijn, waar- vor wij mogen verwijzen naar de bespre king van onze muziek-recensente. Hierna was het woord aan prof. dr. Alph. Steger met een rede over: „De Katholieke Actie voor God". Er moet wel een bijzondere reden zijn ge weest voor het herderlijk schrijven van het Ned. Episcopaat op 4 October 1936, een herderlijk schrijven over de godloosheid en het nieuwe heidendom, aldus ving spr. zijn rede aan. Er zijn er altijd geweest, die God den Schepper hebben geloochend, maar nog nooit is van uit een centraal punt getracht de heele wereld te brengen tot de overtui ging: daar is geen God. Tegen dat gevaar te wpen! Tegen dat gevaar de strijdmiddelen te geven, was het doel van dat bisschoppelijk schrijven. En daaruit ontstond ook het co mité van priesters en leeken tot bestrij ding van dat gevaar, het comité van Ka tholieke Actie „Voor God". Spr. stipt dan aan waar dat gevaar in ons vaderland dreigt. De grondslag van dit alles blijft, aldus spi., het Protestantisme, waarin gebroken werd met het leergezag en de deur werd opengezet voor eigen inspra- .ken. Daaruit kwamen het godsdienstig libe ralisme, de vrijmetselarij, de verheerlij king van de rede. Leo XIII veroordeelde de" vrijmetselarij, het rationalisme, dat de rede tot God ver hief. Die vijanden zijn nog niet dood al is het politiek liberalisme van heden niet te vereenzelvigen met het godsdienstig libe ralisme. Maar er zijn nog andere vijanden: het nationaal-socialisme en het fascisme waar in de Staat God is. Pius XI noemde het Staatsafgoderij. Alles voor den Staat, het kind, het gezin, het gemeenschapsleven, de pers en zelfs de godsdienst. Daar leeft men niet bij de gra tie Gods, maar bij de gratie van den dic tator. De Staat is de God, voor wien alles wij ken moet, ook de levende God. Maar Pius XI zegt en schrijft het bijna dagelijks, het grootste gevaar van alles is het commu nisme dat de stof tot God heeft uitgeroe pen. Alles is uiting van de stof. Er bestaan dan geen zielen, geen bovennatuurlijk leven, geen geesten geen hemel, geen God. De eeuwige werkelijkheid is de stof, waarvoor alles wijken moet. Wie hier het genot niet genoten heeft, zal het nooit genieten, want met den dood is alles voorbij. Wie dit aanvaardt als sys teem, moet er op uit zijn het tegenover gestelde stelsel te vernietigen. Wie slechts zingenot erkent, moet in de christelijke op vatting zijn grootste vijand zien. In zijn en cycliek „Divini Redemptoris" op 19 Maart van dit jaar zeide de Paus: Het is het stel sel, dat het eischt. Naast de aanvaarding van het Christendom kan het niet bestaan. Daarom stijd tegen het Christendom op le ven en dood. Men zegt dan: Moskou is zoo ver. Maar van Moskou uit gaan de draden over heel de wereld, van Moskou uit gaan de ideeën en het geld. Spr. herinnert er aan, dat nog steeds het Nederl. geld gegeven wordt aan de com munistische afgevaardigden in het parle ment. En daarom doet het goed, dat nu reeds de vierde minister van buitenlandsche zaken ieder contact met Rusland heeft ge weigerd. Maar uit diezelfde stofvergoding is ook gegroeid de sociaal-democratie. Beiden steunen op het Marxisme en klassenhaat. Beiden staan vijandig of onverschillig te genover den godsdienst. De eene zegt: Godsdienst is opium voor het volk, de an der: Godsdienst is privaat-zaak. D.e Gods dienst moet verdwijnen, minstens uit het particuliere leven. En dat socialisme is in ons land tot bloei gekomen. Spr. soms de teekenen op, die daarop wijzen en die vij andig zijn aan het ware Christendom. De bodem is klaar in ons land, het gif kan ont kiemen. De geesten zijn voorbereid en daarom moet daar tegenover gesteld wor den de geest van Christus, de geest, die faait waar hij wil. Tegenover het heidendom het Christen dom. Hoe dit dient te geschieden behandelde spreker na de pauze, De middelen tegen die gevaren somde de Paus op in zijn encycliek. Als eerste noemt de Paus de verbetering van het Christelijk leven in het persoonlijke en in het openbare leven. Spr. behandelt dit voral in het openbare leven, daar het openbare leven van zoo grooten invloed op het particuliere leven is. Haar invloed op het openbare leven be gon de Actie voor God met de vliegende bladen, die aan bepaalde eischen moesten voldoen. Zij moesten populair zijn en voor iedereen. De werkwijze van deze actie zette spreker verder uiteen, waarbij hij dank bracht voor een gift van eenige duizenden, die een onbekende gever uit enthousiasme voor dit apostolaat schonk. Spreker sprak hier over de vliegende bladen, de verlich te kruisen op de kerken reeds in vier ste den. (Leiden is daar nog niet bij, zeide spr.) de spreuken in de straten der groote ste den, de lichtende transparanten met uit spraken van den Paus, sluitzegels, brochu res en pamfletten, alle n iddelen om de geesten te tsemmen.tot inschakeling van God. Spr. gaf vele suggesties om in. hun persoonlijk, openbaar en vereenigingsleven aan deze actie voor God mede te werken. In de encyclieken van den Paus liggen de middelen om van Christenen van naam weer Christenen var, den daad te maken. Het eerst noodige is de verdedeging van God en van het geloof, en daarmede de verdediging van iet zedelijk leven. Want zonder een goed zedelijk leven is welvaart onmogelijk. Laat ik mogen besluiten met het Evangelisch woord: „Zoek eerst het Rijk Gods en het overige zal u worden toe geworpen". Na deze herhaaldelijk door enthousiast applaus onderbroken rede vroeg de voorz. de heer W. Kriek, aller steun voor een lichtend kruis in Leiden. Hierna traden wederom mej. Jo Stal linga en het Alma Mater-koor alsmede de vereenigde Leidsche Kerkzangers met eenige liederen op. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter dank aan alle medewerkenden voor dezen prachtigen avond, waarbij hij aan mej. Stallinga onder opplaus bloemen en aan den heer Mizée een zilveren lau wertak aanbood. Daarna werd de prachtig geslaagde avond met den chr. groet besloten. HET MUZIKALE PROGRAMMA. Het gemengd a Cappella-koor „Alma Mater", onder leiding van den heer W. Mizée, had een groot en werkzaam aan deel in dezen avond. Jo Stallinga, door den heer A. Martijn begeleid, was de soliste en de belangstelling in de druk bezochte zaal was groot. Dit zeer actieve a cappella- koor, waarover wij verleden jaar reeds waardeerend schreven, heeft zijn eigene aantrekkelijkheid. De vaak bijna onover komelijke moeilijkheden van de polyphonie daarvoor schrikt de muzikale leider niet terug en het koor al evenmin. Veel moois is er gegeven. Wij hoorden een „Cantate Domino" van Pitoni (16571743), „Ave Maria" van da Vittoria (15401608) en „Regina Coeli" van Lotti (16671740) com ponisten der oud-Italiaansche school. Dat was inderdaad heel goed en schoon zingen. Het „Ave Maria" iets minder vrij in te noren en sopranen, waaraan vermoedelijk de ligging wel schuld heeft. Ook in de drie volgende motetten van Nanino (1553 1623?) „Hodie nobis caelorum Rex" van Jacob Gallus (eigenlijk Jacob Petelin 1550 1591) een tijdgenoot van da Palestrina. „Resonet in laudibus" en tot slot het vreug- devole „O Rex Gloria" van Luca Maren- zio (1599) was de klankverhouding der stemmen mooi en afgewogen. De alten zouden met een enkele sonore stem aan gevuld mogen worden; hetzelfde kan ook bij de bassen. Het sopranenkoor is zeer mooi, vol en krachtig. Men wake vooral voor een rustigen toon. De tenoren ver dienen een extra pluim. Al met al: men zingt hier best, ernstig voorbereid en met kennis, zuiver en gevoelig in voordracht en naar doen geest van het werk. Uit spraak en dictie zijn heel verzorgd. Zoo als de voorzitter in zijn dankwoord zeide: de eer komt toe aan dirigent Mizée. Jo Staliinga, onze ter goeder naam bekend staande stadgenoote, heeft haar toehoor ders vergast op velerlei schoone muziek, met haar glasheldere sopraanstem, aan den vleugel bijgestaan door den heer A. Mar tijn zong zij Curri's intens gemeend „Ave Maria" smetteloos van eenvoud. Naar onze opvatting zouden wij „Litanei" inniger ge- wenscht hebben, maar de Aria uit Schu bert's „Stabat Mater" was van deze reeks van drie wel het mooiste, technisch en es sentieel. Jammer, dat de vleugel open stond. Want Martijn secundeerde haar in prijzenswaardige sfeer. Na de pauze was het instrument gesloten en de klankverhou ding aanmerkelijk beter. César Franck, de beroemde organist der Sainte Clothilde, neemt ons in zijn verheven lied „la Proces sion" mede. Van uit de verde heel hei lig en stemmingsvol komt daar de stoet van priesters met God in hun midden door de velden aan. De procesie nadert aan het rustaltaar; waar zelfs de vogelen zullen ju belen, de bloemen zullen geuren ter eere van den mystieken God en langzaam aan trekt de processie weer terug. Dat was mooi en met begrip zingen, en organist Martijn vond zulk een begeleiding juist iets voor hem. De Romaansche muziek liep Jo Stallinga best. Faure's „En prière" (mu ziek en tekst al even mooi) genoot een de vote waardevolle verklanking en niet min der goeds zeggen wij van het prachtige liedje van Gordigiani. Martijn heeft de zangeres met smaak en ondersteunend ge- secundeerd. De „Vereenigde Leidsche Kerk zangers" zongen onder leiding van Mizée „Cantate Domino" van Hassler en de stem men hebben zich draagkrachtig en sonoor ontplooid, beschaafd van klank, beslist en met zekerheid. De voorzitter sprak een dankwoord tot al de medewerkenden en offrerde de zangeres bloemen en aan di rigent Mizée een lauwertakje in zilver. R. K. GRAFISCHE BOND. Gisteren herdacht de R. K. Grafische Bond op bescheiden wijze het 29e stichtings jaar, met een ochtendviering, waaraan door een groot aantal leden werd deelgenomen. Deze ochtendviering bestond uit het op dragen van een H. Mis in de St. Lode wij ks- kerk aan de Steenschuur tot intentie van de overledene en levende leden van de af- deeling Leiden van bovengenoemden Bond, door den geestelijk adviseur Kapelaan F. Lohman. In zijn predicatie wees de advi seur op het nut van het bestaan van R. K. organisaties en welk doel zij voor de leden nu en in de toekomst steeds zullen blijven vormen, n.l. om naast het sociale den Gods dienstzin vooral in hooge mate te bevor deren ter eere Gods. Na de H. Mis naderden alle leden ter H. Tafel. Daarna vereenigden de leden zich in het Volksbondgebouw aan een gezamenlijk ont bijt, waarbij de voorzitter, de heer F. Klein, de gelegenheid aangreep om de leden dank te zeggen voor hun aanwezigheid in de kerk en bij het ontbijt. Het ontbijt had, dank zij de goede zoxgen daaraan besteed door den concierge, den heer A. J. Her mans, een vlot en gezellig verloop, waar voor de voorzitter hem na afloop welge- meenden dank bracht. De voorzitter ging daarna over tot het huldigen van een drietal jubilarissen, n.l. de heeren J. Zandvliet, W. Heemskerk en H. Stuifzand, die gedurende 25 jaar deel uitmaakten van den Ned. R. K. Grafischen Bond, ieder daarbij in kernachtige bewoor dingen toesprekende om hen vervolgens te overhandigen de eere-medaille met het daaraan verbonden diploma van het R. K. Werkliedenverbond in Nederland. De aan wezigen gaven door applaus spontaan hun instemming met het gesproken woord en ae huldiging van hun drie collega's. Doch er waren vier jubilarissen, die hun 25-jarig lidmaatschap herdachten en deze vierde was de voorzitter, de heer F. Klein, die op de van hem bekende bescheiden wijze wilde volstaan met slechts het feit van zichzelf te memoreeren door het bekend maken ervan. Dit ging niet, zoo zeide de heer Pont, lid van het Hoofdbestuur. Deze gelegenheid werd door hem aangegrepen om den jubi leerenden voorzitter dank te brengen voor alles wat hij voor de afd. Leiden had ge daan. Hij stelde in het licht wat de voor zitter voor allen was en voegde er den wensch aan toe, dat de heer Klein nog lang zijn krachten zal mogen blijven geven, waarna hij hem met een hartelijke felici tatie eere-penning en diploma ter hand stelde. De aanwezigen onderstreepten door gul applaus de woorden van Pont en zon gen hem een „lang zal hij leven" toe. Na een kort dankwoord van den voor zitter, waarin hij vooral wees op het feit, dat het hem getroffen had, dat zijn werken werd gewaardeerd, meende hij toch te moe ten opmerken, dat dit werken door hem ÖS>. slechts mogelijk is geweest door den grooten steun, welken hij van zijn medebestuur ders mocht ondervinden, want dit wilde hij nog wel zeggen: de geest in het bestuur is uitstekend. Daarom, meende hij den lof, hem toegezwaaid, over te moeten hevelen naar het geheele bestuur. Hiermede was het officieele gedeelte ge ëindigd. Een uurtje bleef men nog gezellig bijeen, waarbij de traditioneele tombola niet ontbrak, waarvan het batig saldo bestemd was voor het Comité R. K. Werkloozen- zorg. Een herdenking, welke bescheiden opge zet, een aangename herinnering zal nalaten. R. K. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. De afd. Leiden van bovengenoemde ver. „St. Christoffel" hield in „De Harmonie" een ledenvergadering. Na opening met den chr. groet, heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom. Na het voorlezen der notulen volgde bij de ingekomen stukken een schrijven van het retraitehuis Bergen N.-H., waarin den le den van „St. Christoffel" verzocht Wordt deel te nemen aan een retraite speciaal voor heeren reizigers. Een aanbeveling van het H. B. is in „Het Oorgaan" te vinden. De voorzitter lichtte dit schrijven toe en hoopte, dat vele leden hiervan gebruik zullen maken. Voor wie de kosten te groot zijn, wees de voorzitter op het bestaan van het Retratie-fonds. Wegens afwezigheid van den geest. adv. installeerde de voorz een nieuw lid op de gebruikelijke wijze. De inleiding van het verkoop-kwartier tje met als onderwerp „Het verkoopge sprek", was ditmaal in handen van den heer Bierlaagh. Spr. behandelde dit onderwerp op zeer bevattelijke wijze, zoodat een juist inzicht hieromtrent verkregen werd, terwijl ruim te gelaten was om van gedachte te wisse len, waarvan ruim gebruik gemaakt werd. Een uitgebreid verslag over den gehou den feestdag, waaruit het welslagen in alle opzichten bleek, werd met applaus be loond. De winst- en verlies-rekening, welke een goed batig saldo opleverde, werd na voorlezing door eenige heeren nagezien en voor accoord geteekend. De voorzitter bracht dank aan allen, die op eenigerlei wijze hun gewaardeerde medewerking heb ben gegeven en hoopte ook bij volgende gelegenheden op hun steun te mogen re kenen. Van de gelegenheid tot uitwisselen van boeken en tijdschriften werd een ruim ge bruik gemaakt; dit onderdeel mag zich ver heugen in een steeds toenemende animo. De heer v. d. Fluit gaf vervolgens eenige toe lichtingen betreffende de plannen voor vak groep 2 om te komen tot het houden van een vakcursus. Eenige leden verklaarden zich bereid hieraan deel te nemen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat de volgende vergadering gehou den zal worden op Vrijdag 17 Dec. as, waarna deze vergadering op de gebruike lijke manier werd gesloten. TOONEEL. HET GETROUWDE SCHOOLMEISJE. Door het Gezelschap Saalborn. Het getrouwde schoolmeisje, dat het on derwerp is van dit blijspel van Stéfan Be- kéffi, voelde zich meer schoolmeisje dan getrouwde vrouw. Nu komt het meer voor, dat pas getrouw de vrouwtjes zich slecht kunnen onttrek ken aan de sfeer van hun vroegere omge ving en werkkring, maar dat een jong vrouwtje nog zoozeer gehecht is aan het „gym", is een zeldzaamheid en zal wel al leen bestaan in de verbeelding van den schrijver. Die gehechtheid gaat n.l. wel heel ver, zelfs zoover, dat mevrouw stiekum weer plaats neemt op de „zalige" schoolbanken. Dat dit geheimzinnig gedoe op de school weet slechts één ingewijde, dat Lilly ge trouwd is en thuis weet niemand, ook haar man niet, dat zij van 81 uur op de gymnasium-banken zit tot moeilijkhe den en verwikkelingen aanleiding moet ge ven, spreekt vanzelf. Op die manier is het vrij gemakkelijk om zes tafreelen vol te schrijven met koddige situaties, maar al is het blijspel van het oogpunt van schrijvers techniek bekeken er een, waarvan er der tien in een dozijn gaan, toch is het uiterma te geschikt om ons een vroolijken avond te bezorgen. De keus van den Kunstkring „Het Schouwspel" om Louis Saalborn met dit blijspel te laten komen, zal dan ook wel de die Zondagavond de opvoering in den Schouwburg hebben bijgewoond. Want er is onbedaarlijk gelachen. Saalborn waar schijnlijk al in de stemming voor zijn a.s. tooneeljubileum wist reeds in het eer ste tafereel door er een flink schepje op te doen, die.gulle sfeer te scheppen, welke het publiek geneigd maakt om zóó te lachen, dat de tooneelisten er zelf schik in krijgen. Zulk een stemming is altijd genoegelijk en ontwapent elke critiek. Het spel is geen première meer het is zelfs, als wij ons niet vergissen reeds meer dan „overjarig" en daarom zullen wij de lange lyst van medespelers op het pro gramma niet volgen. Slechts zij geconstateerd, dat Carla de Raet een allerkostelijkst kind-vrouwtje was en Louis Saalborn een pracht profes sor-echtgenoot. Er was veel applaus en dat was verdiend, want Saalborn is er met zijn gezelschap in geslaagd, een echt prettigen avond te ma ken. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Dinsdag: Tuinbouwcursus, 8 uur. Be stuursvergadering „Vondel", 8 uur. Bestuursvergadering Slagers, 8 uur Woensdag: Tuinbouwcursus, 8 uur. „De Poedelaars", 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur. Wedstrijd „De Poedelaars", 8 uur. Za terdag: Sociale Adviezen, 34 uur op het Kantoor. Bibliotheek 78 uur. Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. N.B. Donderdag 9 December wordt de 2de ontwikkelingsavond voor de leden gege ven, Houdt dezen datum vrij. Onderwerp: Beschouwingen over Cultuur en Bescha ving. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Dinsdag: 7.30 Lodewijksban. 8 uur Kar- 8.0010.15 uur. 8.30 uur Bijeenkomst Kolpings Lijfwacht. 8.30 uur Tafelteiin nissen tegen Voorhout. Woensdag: £.33 uur Repetitie Liedertafel. 8.30 uur Re petitie Kerstuitvoering. 6.30 uur Spreek uur van den Eerw. Vice-Praeses. Don derdag: 8.30 uur Bijeenkomst voor de jon gere werkloozen. Voor de leden is de zaal geslotèn. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekge zelschap „Frans Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Van 8.159.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars." Verdere mededeeling: Gezellen geeft U zoo spoedig mogelijk op voor de a. s. Kerstretraite van 2528 December. Ver goeding 6.50. St. Petrus-Cohort. Burcht: Garenmarkt. Dinsdag: 7.30 Lodewijkban. 8 uur Kar dinaal Faulhaberban. Donderdag: 8 uur: Trommelen. Zaterdag: 7 uur K.J.C.-Mis voor Kruisvaarders van de St. Petrus parochie. Alle Kruisvaarders zijn verplicht in de K.J.C.-Mis te komen. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Dinsdag: 8.00 uur Roode Vendel. 7.30 Adspirantenban II. Woensdag: 7.30 uur: Servatiusban. 8.00 uur Don Bosco- ban. 6.30 Adspirantenban III. Don derdag: 8 uur William Doyleban. Za terdag: 56 uur Afrekenen 3 Centsfonds en Spaarbank. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF." Maandag: 45 uur kleuters 68 jaar in het gymnastieklokaal van de R. K. Meis jesschool aan het Levendaal. Woensdag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten 12—14 jaar in de Ursula- steeg. 7.308.30 uur aspiranten 1415 jaar in de Ursulasteeg. 8.459.45 uur: dames II in de Ursulasteeg. 8.459.45 uur dames I in de R.K. H. B. S. Zater dag: 23 uur kleuters 811 jaar in de Ursulasteeg. Nieuwe damesleden moe ten zich altijd aanmelden op het lesuur van 8.459.45 in de Ursulasteeg. R.K. DAMES HOCKEYCLUB „OLYMPIA** Woensdag: 25 uur vrij trainen op het terrein „Zuidwijck". Zaterdag: 2-5 uur trainen onder leiding. Zondag: 25 uur vrij trainen op het terrein voor leden, die niet meespelen in de competitie. (SPROOKJE) Waar bevonden zich de slaapkamers van den koning I 90. Ha ha! Deze deur moest zij binnen. Met haar stafje en de koningin? waar de slaapkamer van het prinsje? raakte zij even de deur aan en geruischloos ging die open. Dat moest ze weten. Ze loerde door elk sleutelgat en Op haar teenen sloop zij naar binnen. Daar zag zij het luisterde aan iedere deur..,, groote praalbed staan waarin de koning sliep. De slaap muts van den koning stak net boven de dekens uit.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7