OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 29 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK Geboren: Dirk z. van W. K. Haas broek en M. Hoonwaard Petronella d. v. J. den Hollander en A. van der Plas Pie- ler z. van J. de Jong en M. Haasnoot. Cornelis z. van S. J. Havinga en S. C. Mastrigt Maartje d. van J. Dubbelaar en A. Verdoes. Hendrik z. van G. v. d. Does en H. v. d. Plas Dirk Cornelis z. van W. v. Rijn en A. de Koning. Cornelis Ja- coba d. van J. C. v. Beelen en J. van Bee- len. Ondertrouwd: W. v. d. Plas en W. j Ros. Getrouwd: A. de Vreugd en A. E. Hooglander J. C. Klink en L. Pronk. H. de Jong en J. Snijders D. Verdoes en K. Hoek. Overleden: Maartje Remmeswaal 49 j. wed. van C. Souverein Janna Franci- na van Egmond 70 j. echtgen. van N. Guijt. LISSE PASTOOR THOMANN BEDIEND. De zeereerw. heer H. J. Ph. Tho- mann, oud-pastoor van de St. Agatha- parochie te Lisse, thans verblijvend in het ziekenhuis van St. Joannes de Deo te Haarlem, is van de laatste H. Sa cramenten voorzien. Pastoor Thomann is 81 jaar oud. Zilveren priesterfeest. De zeereerw. heer P. Koelman, oud-kapelaan van de St. Agatha-parochie, thans pastoor der St. Nicolaaskerk, Boerhaaveplein, Utrecht, herdenkt Woensdag 1 Dec. zijn zilveren priesterfeest. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Jongetje ernstig gewond. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur reed de heer J. Kraak, alhier, vanaf zijn woning achteruit den Rijksstraatweg op met zijn personenauto. Op den trambaan gekomen sloeg de motor van zijn auto af. Een uit de richting Leiden komende tramtrein, die niet tijdig genoeg meer kon stoppen reed de auto aan. Een zoontje van den heer Kraak, dat meereed, werd ernstig gewond. Zijn toe stand was heden iets gunstiger. De heer Kraak bekwam geen letsel. De auto zoowel als de tram werden zwaar beschadigd en moesten worden weg gesleept. De politie maakte proces-ver baal op. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te is in openbare vergadering bijeengeroe pen op Woensdag 1 December a.s., des na middags om 2 uur, ten gemeentehuize ter behandeling van de navolgende punten: 1. Gemeenschappelijke regeling inzake de toelating van kinderen tot openbare ULO-scholen te Leiden. 2. Subsidie aan den cursus voor bouwkundig teekenen te Hille gom 3. Bespreking schooltandverzorgfng. 4. Wijziging van de gastarieven. 5. Verzoek van de R.-K. vereeniging tot verschaffing en bevordering van opvoeding en onder wijs ten behoeve van den Land- en tTuin- bouwenden Stand in het Bisdom Haarlem, om op grond van artikel 25, tweede lid, der Nijverheidsonderwijswet de wensche- lijkheid te verklaren van het organiseeren van een ambulante landbouwhuishoudcur- sus voor meisjes in deze gemeente 6. Ver koop van een perceel rietland langs de Ringvaart nabij de Derde Poellaan. 7. In trekking van de raadsbesluiten: a. tot ver koop van een gedeelte var het eilandje Akerboom aan den heer P. J. van der Hulst; b. tot uitbreiding van het kantoor der steunverleening in 1937. 8. Aanbieding van: a. de bedrijfsbegrootingen voor het jaar 1938; b. de begrooti-g van het Bur gerlijk Armbestur voor het jaar 1938; c. de gemeente-begrroting voor het dienst jaar 1938. 9. Comptabiliteit. 10. Ingekomen stuken en mededeel in gen. Aanvullingsko hieren Hondenbelasting Wegenbelasting over 1937. Reclames schoolgeld, honden belasting en wegenb^asting. Bezoek aan U. L. O.-scholen te Leiden. Door het gemeentebestuur van Leiden wordt aan het gemeentebestuur van Lisse verzocht de totstandkoming van een rege ling te bevorderen omtrent toelating van kinderen uit deze gemeente tot openbare scholen voor uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Leiden. Het college van B. en W. gevoelde hier voor aanvankelijk niet, omdat een zelfde regeling met de gemeente Hillegom geslo ten is. Het gemeentebestuur van Leiden vestigt er terecht de aandacht op, dat niettegen staande de met de gemeente Hillegom ge sloten regeling, kinderen uit deze gemeen te openbare scholen voor uitgebreid lager onderwijs te Leiden bezoeken en de bil lijkheid derhalve vordert, dat de kosten, welke de toelating van die kinderen voor zijn gemeente medebrengt, door deze ge meente worden vergoed. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland merken op, dat het niet aangaat de ouders te dwingen hunne kinderen naar de open bare U. L. O.-school te Hillegom te zen den, in plaats van naar een der Leidsche openbare ULO-scholen en dat dit te meer klemt waar de ouders bij het zenden hun ner kinderen naar bijzondere ULO-scho len ter zake wel volkomen vrijheid heb ben. B. en W. stellen derhalve den gemeen teraad voor een schoolgeldregeling vast te stellen. Uit die regeling blijkt, dat de uitkeering ten laste dezer gemeente bepaald wordt op een bedrag van 27.per leerling per jaar. Dit bedrag is gelijk aan dat, hetwelk jaarlijks, berekend naar het totaal aantal leerlingen, ongeveer ten laste der gemeen te Leiden komt na aftrek van ontvangen schoolgelden. Subsidie bouwvakcursus. Sinds 1924 wordt in de gemeente Hillegom een cur sus in bouwkundig teekenen gegeven. Voor den cursus 19371938 zijn een ze vental leerlingen uit deze gemeente toe gelaten. B. en W. stellen den Raad voor in die kosten een bijdrage van 10.per leerlihg uit deze gemeente te verleenen. LEIDSCHENDAM. L.T.B. Vrijdagavond kwam in het Pa tronaatsgebouw de R.K. Land- en Tuin- bouwbond afdeeling Leidschendam en Om streken in algemeene vergadering bijeen Na de gebruikelijke opening deed de voor zitter, de heer C. J. van 'Heiningen, mede- deeling, dat op Dinsdag 4 Januari 1938 het >20-jarig bestaan der Vereeniging zal wor den gevierd, beginnende des morgens met een H. Mis en een algemeene H. Commu nie en des avonds een feest vergadering. De voorzitter wekte alle leden op hierbij tegen woordig te zijn. Bij de bespreking van de c^jsis-maatrege- len in land- en tumbouw werden door en kele leden vragen gesteld, welke zooveel mogelijk werden beantwoord. Hierna hield de zeereerw. pater Donicie van het St. Cle- mens-retraitehuis te Noordwijkerhout een propagandarede ter bevordering van de re traite. Spreker gaf een overzicht over de dagverdeeling in het retraitehuis en toonde daarna het nut van de gesloten retraite aan, waarbij spreker zich beriep op de uitspra ken van verschillende Pausen en daarom met veel aandrang de leden aanspoorde lid te worden van de retraitevereeniging van den L.T.B. De voorzitter der retraitever eeniging. de heer D. P. v. d. Berg, deelde mede, dat de vereeniging nu ongeveer 1 jaar bestaat en 27 leden telt en dat aan de vereeniging tevens een spaarfonds verbon den is. Ten slotte hield Pater Donicie nog een rondgang, waarbij hij allen, die nog geen lid waren van de vereeniging, aan spoorde zich als lid op te geven; verschil lende leden gaven zich nog als lid der re traitevereeniging op. Hanze. Maandag 29 November a.s. des avonds om 8 uur komt de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" in spoedver gadering bijeen in het Patronaat. De agen da vermeldt o.m.: Bespreking winterpro- gram en Handelscursus. Vaststelling feest avond, enz. K.JJV1.V. (Afd. L.T.). Onder voorzit terschap van den heer v. Vliet hield de Jon ge L.T.B. een groote ontwikkelingsavond Voor een aandachtig en groot gehoor sprak ir. Riemens, directeur van de Proeftuin te Naaldwijk, over het grondonderzoek. Al lereerst zette spr. de noodzakelijkheid hier van uiteen, omdat de slechte bedryfsuit- komsten tot bezuiniging nopen ook op de meststoffen en vervolgens door de teeltbe perking. Met verschillende lichtbeelden liet spreker zien, hoe het onderzoek geschiedt. Een korte gedachtenwisseling besloot de leerzame lezing. VEUR. Geboren: Catharina Johanna Maria, d. van J. C. Remmerswaal en A. A. Tiem- stra. Gehuwd: L. C. den Hollander en B. M. M. v. Kleef. STOMPWIJK. Geboren: Adrianus Petrus, z. van W. L. de Bruin en M. J. de Vreede Jozef, z. van J. Knijnenburg en M. M. v. d. Maat. NOORDWIJKERHOUT Feestavond R.K. Volksbond. In café „de Zwaan" hield de afdeeling Noordwij kerhout van den R.K. Volksbond een feestavond voor haar leden en donateurs. Be zaal was tot in de uiterste hoeken bezet toen de voorzitter, de heer v. d. Togt, de avond opende en een hartelijk welkom toeriep tot de aanwezigen, in het bijzonder to den zeereerw. heer pastoor Maas, de bei de kapelaan van de St. Jozef-parochie en den kapelaan van de St. Victor-parochie. Na het zingen van het strijdlied werd met de afwerking van het programma be gonnen. De tooneelvereeniging „Oefening baart kunst", voerde op het tooneelspel in 3 bedrijven „Een zwerver kwam". Het stuk, dat op een boerenerf afspeelde, werd mooi gespeeld en de rollen werden goed vertolkt. Na de pauze, waarin een verlo ting werd gehouden, welker opbrengst voor de helft was bestemd voor het fends „Hulp in nood" en voor de andere helft voor de tooneelvereeniging, werd in plaats van eenige voordrachten een één-acter „Het portret" opgevoerd, waarom onbedaarlijk werd gelachen. Het muzikale gedeelte werd goed verzorgd door P. Hogervorst met zijn accordeonband. Na afloop dankte de voor zitter voor de belangstelling, waarna ge zongen werd: „Aan U, o Koning der Eeuwen". NOORDWIJK. De beruchte bocht in den Gooweg wordt verbeterd. Gelijk men weet, is de bocht in den Goo weg ter hoogte van „Rozenhof" wegens het slechte uitzicht voor het verkeer niet bepaald gunstig te noemen. B. en W. stel len den Raad voor hierin een behoorlijke verbetering te brengen. Daartoe zal het noodig zijn de bestrating in de buitenbocht omhoog te brengen, waardoor de auto's in de bocht gemakkelijker bestuurbaar wor den. Vervolgens achten zij het gewenscht de inrij voor de fa. Lindhout tot de nor male breedte te verkleinen, waardoor het beloop van de rijstraat duidelijker wordt aangegeven, Ten slotte zullen in de bocht enkele palen met reflectoren worden ge plaatst, om het veelvuldig voorkomende rijden over het trottoir tegen te gaan. Voor deze verbetering vragen B. en W. een cre- diet aan den Raad van j 450. Een alles zins gewenschte verbetering, vooral voor de bewoners ter plaatse, die nog al eens last van beschadiging van de voorgevels hun ner huizen ondervinden, in verband met de diverse groote en kleine aanrijdingen. Gemeenteraad. A.s. Woensdag te vier uur komt de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt als volgt: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeente- en be- j drijfsbegrootingen over 1938. 4. Begrooting vleeschkeuringsdienst kring Katwijk over 1938. 5. Adres K.N.A.C. inzake personeele belasting voor motorrijtuigen. 6. Voorstel len tot verhooging van crediet voor kleine kweekers over 1937 en tot toekenning van crediet aan kleine kwekers over 1938. 7è Voorstel tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst voor gewone uitga ven en het aangaan van kasgeldleeningen. 8. Voorstel tot toekenning van weezengel- den. 9. Voorstel inzake kindertoeslag aan ambtenaren in vasten dienst. 10. Voorstel tot het verleenen van machtiging als be doeld in art. 25 van het ambtenarenregle ment. 11. Bezwaarschriften rioolbelasting 1937. 12. Bezwaarschriften hondenbelasting 1937. 13. Voorstel inzake verbetering van den Gooweg. 14. Voorstel tot verkoop van grond aan de Quarles van Uffordstraat. 15. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op de sluiting van kapperszaken, be doeld in art. 6 der winkelsluitingswet. 16. Benoemingen. Geen verlaging pers. belasting voor mo torrijtuigen? Men zal zich herinneren, dat de Kon. Ned. Automobiel Club des tijds bij den Raad heeft aangedrongen op verlaging van de personeele belasting voor motorrijtuigen. Ofschoon B .en W. de rede nen, die de K. N. A. C. tot haar verzoek hebben genoopt, wel kunnen onderschrij ven, stellen zij den Raad voor daaraan geen gevolg te geven, aangezien de finan ciële toestand der gemeente verlaging van inkomsten nog niet toelaat. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 2 December des namiddags half drie uur, ter behan deling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en me dedeelingen. 3. Rekening-courant-overeen komst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor 193. 4. Toetreding Fraude- Risico-Onderlinge. 5. Behandeling schrijven van den heer Slegtkamp c.s. 6. Sluiten kas- geldleening. 7. Wijziging begrooting 1937. 8. Aanstelling J. Caspers tot gemeente werkman. 9. Verordening heffing 75 opcen ten gemeentefondsbelasting voor het be lastingjaar 19381939. 10. Voorstel nieuw gastarief. 1. Behandeling gemeentebegroo- ting en bedrijfsbegrootingen voor 1938. 12 Vaststelling vergoeding voor Bijzondere Scholen voor 1938. 13. Benoeming lid Bur gerlijk Armbestuur. 14. Regeling Steunver leening, Arbeidsbemiddeling en Werkloos heidsverzekering. Verandering gasprijs. Blijkens de aan den Raad aangeboden begrooting van het Gasbedrijf voor 1938 wordt een wijziging van het sedert 1 Maart 1936 in gebruik zijn de gastarief voorgesteld. Ingaande met het verbruik over Januari '38 zullen drie tarieven bestaan, waaruit de afnemer zijn keuze kan doen. Tarief A: 9 cent per M3, geen vastrecht. Tarief B i: vastrecht 1.per maand p±us 6 cent per M3. Tarief B 2: vastrecht f 2.per maand plus 41/2 cent per M3. Over 1938 wordt, met het voorgestelde tarief, een winst geraamd van I 73.15, waar uit dus duidelijk blijkt dat deze verhoo ging, hoe onaangenaam zij ook moge zijn, geboden is. Bouwen. Aan den heer Th. Reeuwijk is vergunning verleend tot den bouw van een blok van drie burgerwoonhuizen aan de Wiilem Warnaarlaan. VOORSCHOTEN. Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond afd. Voorschoten, hield op Woensdag 24 November een lednevergadering. Vele leden waren aanwezig. Na het voor lezen van de notulen, volgden nog eenige mededeelingen. Aan de beurt van aftreden zijn de da mes Schuss en Schrama. Beide dames stel len zich herkiesbaar. Vervolgens kwam de kapelaan aan het woord. Een zeer mooie lezing over „De vrouw de dupe van de moderne stroomin gen" hield zijneerw. Aan het einde dankte de voorzitster zijn eerw. voor de moeite van de schitterende en leerzame lezing, welke doar alle aan wezigen met de grootste aandacht was ge volgd. Nog werd bekend gemaakt, dat de op brengst van de kruisjes op Christus Ko ning 46.71 heeft opgebracht, In de pauze werd 'n ontbijtlaken, gebor duurd door een bestuurslid, verloot. Vervolgens sloot de presidente de ver gadering met gebed. Collecte. De gehouden collecte van Zaterdag jl. ten bate van het fonds voor kleeding, dekking en schoeisel, steun B, heeft alhier opgebracht de som van 134.36 Aan de dames past een woord van dank voor hunne welwillende medewerking om deze collecte te houden. WASSENAAR. Tegen motorbakfiets gereden. Op den Rijksstraatweg nabij Kerkehout is de 25-ja- rige motorrijder S. uit L e i d e n tegen een stilstaande motorbakfiets opgereden. S. bekwam een lichte hersenschudding, een hoofdwonde en een schaafwond. Na eerste hulpverleening door dr. Hub- beling is S. per particuliere auto overge bracht naar de woning van de familie v: R. aan de Lange Kerkdam alhier. ALKEMADE Ter waarschuwing. Dcor den uitvoer der der Nederlandsche Heide-Maatschap- pij, belast met het toezicht op het spit- werk door kleine tuinders, zijn twee tuin ders geschorst, wegens foutieve opgave in het aantal opgegeven roeden gespit land. Ter voorkoming van moeilijkheden geve dus elke tuinder niet meer op dan de wer kelijkheid. Aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders onzer gemeente werd Zater dagmorgen in het secretariegebouw in het openbaar aanbesteed: het maken van een beschoeiing aan de Aarkade ter lengte van ongeveer 90 Meter. De inschrijvingen waren als volgt: Gebrs. Schols te Leiden f3875, H. C. v. Deest Gouda f3880, C. Godschalk en S. v. d. Voort Leiden f3760, C. Koppe Alphen a. d. Rijn f3754, N. Gortemulder Uithoorn f 4300, J. Vonk Alphen a. d. Rijn f 3900, L. Bakkers Aannemersbedrijf Al phen a. d. Rijn f 3734, S. Tromp, Alphen a d. Rijn f3785, P. Parel Sliedrecht f4548, W. v. d. Helm Alphen a. d. Rijn f3550, C. Winsel Utrecht f4890, Gebrs. v. Wijk Al phen a. d. Rijn f T840, J. v. Welie en H. Bor ger Alphen a. d. Rijn f3285, J. Schippers Leiden f 4652, v. Beieren en Snel Alphen a. d. Rijn f 3853, C. de Raad en J. Tolk Al phen a. d. Rijn f 3795, Van Haarlem en Doornik Leiden f 3735, Gesman, Oudenes en Turkenburg Alphen a. d. Rijn f3577, C. A. Langeveld Alphen a. d. Rijn f4261, H. J. de Bus Uithoorn f 4296, C. Slingerland Al phen a. d. Rijn f4733, P. Bot Sliedrecht f4060, J. Pijl Zuidlard f3830, F. Donker Alphen a. d. Rijn f 4018, C. de Geer Zeist f4990, Gesman en Zoetemeijer Alphen a. d. Rijn f3742, A. Morshouwer Zeist f4950, A. v. Dam Alphen a. d. Rijn f3863, W. v. d. Leuw Alphen a. d. Rijn f2995. De gun ning werd aangehouden. Geboren: Gerardus Richardus Maria z. van W. Hartog en M. E. Reurings Adriaus Wilhelmus z: van C. Duivenvoor den en W. C. van Schie Wilhelmus Si- mon z. van H. W. Versteegen en M. C. van Leeuwen. z BODEGRAVEN T.OT. Vrijdagavond hield de R.K Amusementsvereeniging, T.O.P. haar Na- jaars-uitvoering in hotel van Rossum. De voorzitter, de heer A. Aengenent, opende met een kort woord van welkom tot de vele aanwezigen. Door een Goudsche club werd gespeeld: „Betje regeert", hetgeen een goedgekozen stuk bleek te zijn. Allen hebben dan ook volop hiervan genoten. Nadien bleef men nog geruimen tijd onder muziek en dans bijeen. Elisabeth-vereeniging. De St. Elisabeth- vereeniging heeft gisteren na de Hoogmis en verder in den namiddag een tentoon stelling gehouden in het Parochiehuis, van de kleedingstukken, welke deze sympa thieke vereeniging in het belang der Armen vervaardigt, met medewerking van vele weldoeners en weldoensters. Tafels vol kleeren waren te bezichtigen, terwijl er ook nog een kleine verloting werd ge houden. Voor velen zal dus weer een warme Sinterklaasavond bereid worden. St. Nicolaas komt. De R.K. Volksbond heeft op Zondag a.s. te 2 uur 's middags een Sinterklaasfeest bereid voor de kinde ren van de leden van de R.K. Volksbond. Na hetgeen we ervan gehoord en gezien hebben, belooft het een zeer aardig feest te worden. TER* AAR. Uitbetaling gelden steunregeling. In verband met de steunregeling voor de tuin ders, zullen Woensdag a.s. ten gemeente huize de rechthebbenden het hun toeko mende in ontvangst 'oinen nemen. Het diep spitten en baggeren vindt regelmatig voortgang. DE KWAKEL INGEBROKEN In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de schcol en het woon huis van het hoofd der Chr. Nat. school in RIJWIELDIEF GEARRESTEERD Zijn slag geslagen te Leiden en Alphen aan den Rijn De laatste weken werden te Alphen aan den Rijn herhaaldelijk rij wiel-diefstallen gepleegd, zonder dat het tot dusver aan de politie mocht gelukken den dader op te sporen. Thans evenwel is het aan de po litie gelukt den bedrijver dezer diefstal len Zaterdagavond in de Prins Hendrik straat te Alphen te arresteeren. De aan leiding tot deze arrestatie was het- vol gende. Vrijdagavond vervoegde zich ten huize van den rijwielhandelaar V. een per soon, die hem voor lagen prijs een dames rijwiel te koop aanbood. Na eenig mar- chandeeren, kwamen beiden over den koop tot overeenstemming. De aflevering echter zou op verzoek van den rijwielhandelaar eerst Zaterdagavond geschieden. Deze laatste kreeg nu evenwel eenige achter docht en waarschuwde de politie, met op gave van het signalement van den bezoe ker. Naar aanleiding dezer mededeeling werd Zaterdagavond in de Prins Hendrik straat aangehouden de 18-jarige D. H. uit Bodegraven. Het jongmensch werd naar het politiebureau gebracht en aldaar aan een scherp verhoor onderworpen. H. bleef aanvankelijk ontkennen, het rijwiel te hebben ontvreemd en beweerde, dit te Leiden te hebben gekocht. Toen de politie echter dreigde telefonische informaties te Leiden te zullen inwinnen, legde H. een volledige bekentenis af. Hij had niet min der dan 8 rijwielen ontvreemd waarvan een viertal te A 1 p h en en vier te Lei den. De gestolen fietsen had hij alhier en in Zoeter wo ude van de hand weten te doen. Het curieuse van deze diefstallen kwam nog. Toen H. in verhoor werd geno men verscheen de rijwielhandelaar B. al hier, om aangifte te doen van diefstal van een rijwiel. Het veelbelovende jongmensch bekende ook dit rijwiel even te voren te hebben ontvreemd. H. werd in arrest ge steld en wordt heden ter beschikking ge steld van de politie te Leiden. ZOETERMEER. Rijwielplaatjes gestolen. Kerkgangers van de avondgodsdienst oefeningen der Gereformeerde Kerk aan de Stationstraat alhier, zijn zoowel ver leden week Zondag als laatstleden Zondag door rijwielplaatsjes-dieven gedupeerd. Van een tiental rijwielen zijn de belas- tingmerken verwijderd. De rijwielen waren geplaatst in de nabijheid der kerk. Konijnen-dieven. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1.1. heeft of hebben on- bevoegde(n) een bezoek gebracht aan de Konijnenhokken van den arbeider v. E. a.n den Voorweg alhier en aldaar eenige ko nijnen ontvreemd. De persoon of personen, die op dergelijke diefstallen zich toeleggen, hebben wel „eer" van hun werk. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Postduivententoonstelling. Door de al hier gevestigde postduiven vereeniging „D: Witpen", wordt op 7, 8 en 9 December a.s een tentoonstelling georganiseerd in een de lokalen van het Spaarbankgabouw, aan d' Dorpsstraat. Een groot aantal inschrijvingei van deelnemers zijn bij den secretaris der vereeniging al binnengekomen. Bij de politie is aangifte gedaan, dat een transportrijwiel, hetwelk voor een winkel stond, des middags om 1 uur, zonder voor kennis van den eigenaai is weggehaald en ziiet teruggebracht. de Zd. Legmeer, alhier. Door het uitboren van de pen uit de ramen heeft men toegang tot de vertrekken verschaft. Vermist wor den een belastingplaatje en een bos sleu- telh. In de kamer stond niet veel meer op zijn plaats. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. NIEUWE WETERING B. Otto t. Alhier is in den ouderdom van 66 jaar overleden de heer B. Otto, die bijna 25 jaar het penningmeesterschap heeft waar genomen van de ijsclub „Ijsvermaak" al hier. Voorts had de overledene jaren zit ting in het bestuur der vereeniging het Wit-Gele-Kruis, waar hij de belangen der vereenigng op uitnemende wijze heeft be hartigd. Hij ruste in vrede. IJsclub. Wegens overlijden van den den heer B. Otto is de feestvergadering van de ijsclub, die Woensdag 1 December e.k. haar 25-iarig bestaan zou vieren, uitgesteld tot Vrijdagvaond 3 December in café Va neman. NIEUWVEEN. Werklieden-Vereeniging. Vrijdag avond hield de Werkliedenvereeniging „Eigen Hulp" haar 35e ledenvergadering in Hotel Schreuder. De voorz., de heer Spreij, opende met een hartelijk welkom, en deelde voorts mede, dat de vereeniging thans 35 jaar bestaat, als bijzonder feit vermeldende, dat drie bestuursleden van af de oprichting onafgebroken een be stuurszetel hebben ingenomen, t Medegedeeld wordt dat de verloting ten bate van het Sanatorimfonds is uitgesteld tot Februari 1938. 8000 loten zijn nog be schikbaar. Hierna geeft de penningmeester verslag van den stand der kas. Het afge- loopen is niet gunstig te noemen. De uit gaven hebben de inkomsten overtroffen. De boeking geeft aan inkomsten 926.66, uitgaven 1277.46. alzoo een nadeelig sal do van 361.08. De heer D. Zemel beves tigt namens de commissie van onderzoek, dat boeken en bescheiden in orde zijn be vonden. Voor het komende jaar zijn in de controle-commissie benoemd, de heeren J. J. Wolmerstett, W. Spijker, en J. Freyee. De secretaris brengt vervolgens een 1 ort jaarverslag uit, waarin hy in dichterlijke stijl het 35-jarig bestaan in herinnering brengt en in 't bijzonder aan de jubileeren- de bestuursleden, Abr. van Leeuwen, G. v. d. Poreggen en Th. Kreyling hulde brengt. De aftredende bestuursleden Abr. van Leeuwen, B. Rekelhof en J. W. van Zoest worden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. Alsdan volgt een bespreking voor een te houden feestavond. Het bestuur wil, alhoe wel een nadeelig saldo geboekt is, toch het 35-jarig bestaan niet onopgemerkt voorbij laten gaan en vraagt het oordeel der ver gadering. Uit de gehouden besprekingen blijkt, dat het meerendeel het gevoelen deelt van het bestuur. In het kort zet de voorzitter de plannen van het bestuur niteen. Om de kosten eenig^zins te dekken al op den feestavond een verloting wor- 'en gehouden, waarvoor bij de ingezetenen 'iften ook in natura worden gevraagd. Het ligt in de bedoeling ongeveer half De cember dezen avond te houden. Echtgenoo- ten en dames der l^den hebben ook daar toe vrije toegang Bij de rondvraag brengt de voorzitter art 6 van het nieuwe regle ment in herinnering en vraagt hiervoor ieders volle aandacht. Onder dank voor de goede opkomst volgt sluitm-

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6