RIJNSTREEK HET BETOOVERDE BOSCH ZATERDAG 27 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE 6i AD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN De lachsalvo's in de St. Josephzaal De Vereenigde Alphensche Revue-spe lers, onder leiding van den welbekenden humorist W. v. d. Louw, zijn, met mede werking van het ensemble van de R.K. Harmonievereeniging „Leo XIII" en van den gewaardeerden pianist, den heer P. v. d. Stoel, erin geslaagd een volle zaal te trekken voor de door hen te geven uitvoe ring met 't bonte om-en-om-programma, vol variatie en ontelbare lachsalvo's, ten bate van de arme kinderen der parochie. Het zeer te respecteeren en navolgenswaardie doel van dezen avcnd was om door de tota le opbrengst de Deken in de gelegenheid te stellen, voor de kleutertjes,'die anders wellicht van elke Sint Nicolaas-verrassing, verstoken zouden blijven, op dien dag „vol verwachting" toch een of ander suprise uit te deelen. In dit schoone voornemen zijn de organisatoren, als wij het bescheidenlek mogen neerschijven, tot tevredenheid ge slaagd; immers de opkomst was zeer bevre digend. Muziek, zang, voordracht, tooneel, alles werd vlug en vlot afgewerkt en tot merk bare genoegens van de aanwezigen, die menigmaal het optreden van dit hekend gezelschap door lachsalvo's en applaus on derbraken. Moge dit initiatief in meerdere plaatsen navolging vinden!.... BOSKOOP. R-K. Vereeniging voor Ziefcenhuisver- pleging. De R.-K. Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging kwam in buitengewone vergadering bijeen. De voorzitter, de heer H. G. Mathot, opende de vergadering met den chr. groet en heette alle aandezigen (welke talrijk waren opgekomen) van harte welkom, waarna de secretaris, de notulen der vorige vergadering voorlas, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Hierna volgden zeer belangrijke mede- deelingen. De scheiding tusschen de zus- tervereeniging js een feit geworden, zoodat de R.-K. vereeniging op eigen beenen staat. Een voorstel om de ziekenhuisverpleging en operatiefonds ineen te doen smelden vond het bestuur gewaagd, de contributie zou dan van 1.op 2.60 worden gesteld, wat voor de aangeslotenen van beide af- deelingen geen bezwaar is, doch wel voor de eenzijdig aangeslotenen. De heer Lün- nemann vraagt, of er dan met beide ver- eenigingen meer bereikt kan worden. Zoo dit niet het geval blijkt te zijn, is spr. er niet voor te vinden. De voorzitter ant woordt hierop, dat de samensmelting van deze kassen geen direct voordeel geeft. Op een vraag van den heer Boekraad, of door de scheiding de R.-K. vereeniging wel kan „draaien" geeft de voorzitter de geruststelling dat dit het geval is e n zelfs de contributie niet behoeft te worden verhoogd. De heer de Jong vraagt hoeveel het le den-verschil is tusschen operatiefonds en ziekenh.verpl., wat resp. blijkt te zijn zie kenhuisverpleging 1510, operatiefonds 1120. De heer Boekraad stelt voor om van beide vereenigingen één vereeniging te maken en het operatiefonds op te nemen als onderafd. van ziekenhuisverpl. Hier spruit echter de noodzakelijkheid uit voort, dat men verplicht is de volle contributie voor beiden te betalen. De vergadering is het met het bestuur echter eens, dat voor zulk een aaneensmelting geen aanleiding be staat. Alsnu wordt onder het oog gezien het feit, dat dit jaar de 1 voor gezinstoe slag zal worden vervallen verklaard, aan gezien dit vorig jaar wegens het batig sal do niet noodig meer bleek te zijn. De ver gadering kan zich hiermede volkomen ver eenigen. De voorzitter waarschuwde hierna de aanwezigen om met aansluiting bij ver schillende nieuw-verschenen vereenigingen voorzichtig te zijn, welke vereenigingen tarieven voorslaan, die echter niet zoo een voudig zijn als ze schijnen, hetgeen de voorzitter met eenige voorbeelden en fei ten aantoonde. De volgende vragen werden overwogen; Is het nu aan te bevelen tot uitbreiding over te gaan, wanneer andere vereenigin gen meer voordeel blijken te bieden, wat betreft ligdagen? In het afgegeloopen jaar is het aantal ligdagen 17 op de 138 meer geweest, hetgeen dus geen belangrijke uit breiding behoeft. Is er nu ook een streven tot uitbreiding van de tarieven? De heer Eoekraad is van meening, dat al het mógelijke in het be lang der leden moet worden gedaan, om met kleine contributie-verhooging de ver zekering uit te breiden, ook wat vermeer dering van ligdagen betreft. Het bestuur zal alsnog informeeren, hoe groot de verhooging zal zijn wanneer b.v. tot uitbreiding tot 14 ligdagen wordt over gegaan voor interne behandeling, verple ging en ligging. Deze aangelegenheid zal op de algemeene vergadering verder wor den behandeld. Bij de nu volgende stem ming omtrent bovenstaande contributie- verhooging, naar aanleiding van het onder zoek van het bestuur dienaangaande, werd dit plan met meerderheid van stemmen aangenomen. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Geboren; Lena Willemina d. van J. D. van Rijn en J. de Vos. Ingekomen: I. Prent, zonder beroep, Willemstraat 16, van Zaandam. G. C. van Eijk, dienstbode, Oud-Bodegraven 23, van Oegstgeest. Wed. C. van Vegten geb. de Leeuw, huishoudster, Weijland 5, van Zegveld. Vertrokken: A. Verweij, dienstbo de naar Leiderdorp,Hoofdstraat 40. P. van Tol, koopman naar Gouda, Prins Hen drikstraat 4. F. J. van Rossum, boeren knecht naar Zegveld. M. H. A. van Ros- De Veensche veil'ng deze weelk ROELOFARENDSVEEN, 28 Nov. Er is in de afgeloopen week al wederom heel weinig verandering in den handel ge komen; de situatie komt vrijwel overeen met die van vorige week. Alleen met de aanvoer van de tomaten gaan we steeds in dalende richting, maar wat overigens de prijzen betreft, deze zijn geheel en al naar de kwaliteit der producten, alzoo weer zeer verschillend. Terloops zij ook nog even vermeld, dat de export van de toma ten als beëindigd kan worden beschouwd, toch durft de binnenlandsche koopman, als het tamelijk goede kwaliteit is, er nog een behoorlijken prijs voor te geven, voor af zij echter gezegd, dat deze hoogste prij zen maar bij enkele uitzondering werden besteed, want goede kwaliteit komt maar zeer sporadisch voor en behoudens nog en kele bakken z.g. gepiepte tomaten kunnen we wel zeggen, dat we ook met dit pro duct zoo goed als het einde zijn genaderd. Wij willen hier nog even onze noteering over de drie verschillende veilingdagen la ten volgen: Maandag golden de A's van y 1—1.90, B 1.20—2.65, C 0.50—1.05, CC 0.500.75; van deze laatste soort, draai den ook nog een paar bakken door; de bonken werden afgedrukt op 1 en 1.30. Woensdag gaf men voor de A soort 0.90 —2.15, B /1.05—2.65, C 0.50—1.10, voor de CC welke verkocht werden, noteerden we 0.500.65, en de bonken 1.201.40. Vrijdag was onze noteering voor de A 0.75—2.20, B 0.90—2.70, C 0.50—1.25, CC ƒ0.50—0.60 en de bonken ƒ0.55—0.90, alles per bak van 25 pond; men ziet dus uit deze noteeringen overduidelijk hoe de kwaliteiten van elkaar verschillen. Komende aan ons artikel sla, mogen we er niet over roemen, dat dit product in de afgeloopen week bevredigende resultaten heeft opgeleverd, hoewel, vooral de twee eerste dagen Joch de export een aanmer kelijk deel er van in beslag nam. Vrijdag toonde de export echter weinig interesse en nam maar een klein klein gedeelte af. Zeer waarschijnlijk is hiervan wel de voor naamste oorzaak, dat er bijna geen goede kwaliteit sla aan de veilig komt. Het zoo gevreesde „rot" woekert steeds nog onver- mindert voort, daarbij komt nog dat de vorst van vorige week, op vele partijen ook nog haar sporen heeft achtergelaten en ook is er bijna geen merk meer wat geheel vrij is van luis. Al deze factoren hebben we tegen om goede prijzen te bedingen, want daardoor is een groot, percentage niet ge schikt voor export. Toch is het een feit, dat er volstrekt geen graagte is in dit arti kel voor de binnenlandsche markt, anders zouden er niet zooveel kisten onverkocht blijven. Dat er deze week een groot deel van dit 'product is doorgedraaid, moge blij ken, wanneer wij vermelden, dat van de bijna 700 kisten sla welke zijn aangevoerd, er plm. 1200 kisten tot vernietiging waren gedoemd. En al laat dan ook de kwaliteit wel eens wat te wenschen over, toch is het droevig, wanneer zooveel eten, waaraan zooveel werk en moeite is besteed, terecht moet komen op de vuilnisbelt. De prijzen welke besteed werden waren Maandag voor de beste kwaliteit van 23, een graadje minder zweefde tusschen ƒ1 en 1.80 en de lichtste soorten van 0.60 0.80 per 100 krop. Woensdag was onze noteering vrijwel hetzelfde, met uitzondering van één merk, waarvoor wij nog ƒ3.30' mochten boeken. Zooals wij reeds hebben gezegd, ging het Vrijdag veel trager; onze hoogste no- 'teering voor slechts één partijtje was toen 2.80, maar overigens varieerden de prfj- zen vcor de beste kwaliteit van 1.40j 2.40, terwijl zeer vele partijen werden op- i geladen voor den minimumprijs, en het j restant tot een kwantum van meer dan i 700 kisten geen kooper kon vinden. En als j v/ij dan moeten hooren, dat al zeer vele J slabakken leeg zijn, en wat er nog staat van minne kwaliteit is, dan is het zoo goed I als zeker, dat ook deze laatste stroohalm, j waaraan zoovele tuinders zich nog vast klampten, in de hoop dat men hiervan nog een „trekje" zou maken, ook te£ spoedig zal afbreken, en eveneens op een mislukkig zal uitloopen. De andijvie ging Maandag zoowaar van de hand, voor een prijs van ƒ0.801 per 100 struik, doch Woensdag en Vrijdag toen de aanvoer weer wat grcoter was, liet ze het er weer leelijk bij zitten, een paar kis ten voor den minimumprijs, en het oxerige weer naar de belt. De bloemkool verkochten we deze week voor den luttelen prijs van 2.503.65 per 100 stuks; echter moeten we hieraan toe voegen, dat het lang geen eerste kwaliteit was. reidselen maken, maar mej. Reeuwijk was niet wakker te krijgen. Men dacht aan over vermoeidheid, daar zij de zeventig reeds is gepasseerd. Des middags bleef zij eveneens slapen, zoodat de hulp werd ingeroepen van dr. VI. Onmiddellijk werd haar door den zeereerw. heer Pastoor het H. Oliesel toegediend. Zonder wakker te zijn gewor den is zij ook gisteravond overleden. LEIMUIDEN. Opening van de Winkelweek. Het was Donderdagmiddag druk in ons anders zoo rustige dorp. Maar hoe kon het ook anders. St. Nicolaas zou immers op initiatief van de Winkelweekcommis sie ingehaald worden. St. Nicolaas zou ditmaal uit de richting Alphen komen. Het winkelweekcomité was tot Rijnzater- woude gereden om St. Nicolaas reeds daar te verwelkomen. Te ongeveer half drie naderde St. Nicolaas de Vriezenbrug per auto. Hier stond het Leimuidensche muziekcorps opgesteld. Direct werd nu met volle muziek het speelterrein van dé R.K. school opgemarcheerd. Verschillende welkomstliederen werden hier door de schoolkinderen, onder leiding van de Eerw. Zusters gezongen. Pieterbaas deelde met kwistige hand moppen uit, die bij de kinderen erg wel kom waren. De burgemeester en de gemeente-secre taris die hadden gehoord dat het op de R. K. school bij de ontvangst van St, Ni colaas zoo leuk toeging, waren gekomen om getuige te zijn van dit heerlijke kin derfeest bij uitnemendheid. Daarna ging de stoet het dorp door naar de brug over de Ringvaart en het Oos ten, het werd weder e'en ware jubeltocht. Bij de school met den Bijbel ging het ook weer aardig toe. Dank zij het fraaie win terweer, waren er veel moeders met hun kinderen op de been. Voor zoover dit ge deelte van het programma betreft kan de winkelweekcommissie op een bijzonder geslaagden middag terug zien. Het leukste was dat Vrijdagmorgen alle schoolkinde ren op school een aardige verrassing von den, die St. Nicolaas op aanraden van het comité daar gebracht had. Des avonds te half acht had in het café van mej. de wed. Sneeboer de officieele opening van de winkelweek plaat3. Velen hadden gehoor gegeven aan den oproep van het comité om bij de officieele ope ning tegenwoordig te zijn. Wij merkten o.m. op pastoor Speet, kapelaan de Wit, ds. Aalders, dr. Stapensea, wethouder van Dam en den gemeentesecretaris. De heer Muis, voorzitter van het comi té sprak daarna eenige woorden van wel kom tot de aanwezigen. Hij bracht in het midden, dat door de eendrachtige samen werking en het doorzettingsvermogen der deelnemers het thans mogelijk was het eerste lustrum er winkelweek te vieren. De heer Muis verzocht daarna den edel- achtb. heer J. A. Bakhuyzen de winkel week officieel te openen. De burgemeester zei, dat door niet ge noegzame samenwerking het een winkel weekcomité in de meeste omliggende ge meenten niet gelukt een lustrum te kun nen vieren. Dat te Leimuiden een lustrum wordt gevierd is voor een groot deel te danken aan de krachtige leiding van den heer Muis als voorzitter. Dat de ingeze tenen de heer Muis als een flink persoon beschouwen, bewijst wel het feit dat de heer Muis in 1937 naast de vele bestuurs functies die hij reeds heeft, ook nog werd benoemd tot voorzitter van het Groene Kruis en tot voorzitter van de Wijkver pleging. De burgemeester hoopt dat de winkelweek weer een even groot succes zal worden als hare voorgangers, hij spreekt den wensch uit, dat de nering doenden niet alleen deze eene week hun beste beentje voor zullen zetten. Neen ook de 51 andere weken die ons nog van de volgende winkelweek scheiden moet alles gedaan worden om de klanten te gerieven. De burgemeester deelde ook mede, dat ook te Leimuiden een spoor van opleving is te bemerken. De werkgelegenheid is weer iets beter geworden. Voor het eerst na jaren was er dezen zomer geen werk loosheid, alle landarbeiders konden werk vinden. Spr. hoopt dat het zoo voort moge gaan en dat ook de neringdoenden den terugslag van deze opleving mochten on dervinden. Het muziekcorps bracht daarna nog eenige marschen ten gehoore. Het comité en de genoodigden bleven nog enkele oogenblikken bijeen. De muziek maakte onderwijl een muzikale wandeling door het dorp. Deze muzikale wandeling was oorzaak dat vele dorpelingen die anders rustig bij den haard zitten nog op de been werden gebracht. Met het comité maakten DE INBRAAK-WOEDE Titans te Leimuiden Hedennacht is ingebroken in de Ge reformeerde kerk te Leimuiden. Men heeft het raam van de consis torie-kamer ingedrukt, via welk vertrek toegang tot de -kerk werd verkregen. De dieven hebben hun nachtelijke godsvrucht niet beloond gezien, want nóch in de consistoriekamer, nóch in de kerk was een cent te vinden. Ofschoon collectebussen en kasten werden opengebroken, moesten de die ven met leege handen huiswaarts kee- ren. sum, dienstbode naar Polsbroek. Wed. G. C. Rijlaarsdam en gezin, zonder beroep naar Nieuwerkerk aan de IJssel, Parallel weg 212. J. Zaal, zonder beroep naar Amsterdam, Prinsengracht 313. D. Brou wer, Boerenknecht naar Linschoten, E46a. C. M. de Vos, dienstbode, naar Gouda, Moordrecht Tiendeweg 2. W. van Eijk, boerenknecht naar Krimpen aan den IJssel, Veerdam 6. A. J. Scheer, zonder beroep naar Oegstgeest, de Kempenaerstr. 37. P. de Groot, molenaar, naar Zoe- terwoude, Vlietweg 20. P. H. Notenboom kaashandelaar, naar Voorburg, Heeren straat 54. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Tragisch. Donderdagmiddag was Mej. Wed. Reeuwijk geb. van der Meij uit Sas- senheim op bezoek gekomen bij haar zus ter, die op sterven lag. Nadat deze des nacht te 11.30 uur was ontslapen, begaf men zich ter ruste. Vrijdagsmorgens moesten de andere huisgenooten de noodige toebe wij eens een rondwandeling door het dorp om eens te zien wat de winkeliers wel van hunne etalages gemaakt hadden. Wij zagen mooie en heel mooie etalages en kwamen tot de overtuiging, dat de Leimuidensche winkeliers blijk geven dat zij hun waren toch wel behoorlijk en aan trekkelijk, tot koopen noodend weten te rangschikken. NIEUWVEEN De winkelweek geopend p Gisterenavond is in hotel Schreuder de winkelweek feestelijk geopend. Dé voorz., de heer J. Vreeken, roept de aanwezigen, in het bijzonder burgemeester J. A. Bakhuijzen, weth. D. F. Joha, dr. B. Vout, dr. Karsemeijer, alsmede den heer Bergsma en den heer Muis, voorz. van het winkelweek-comité te Leimuiden, een har telijk welkom toe. De toespraak van den voorz., waarin zeer zeker goede punten, den middenstand rakende, naar voren wer den gebracht, was naar onze meening toch wel met te veel sombere klanken gemengd. Nadat de voorz. zijn toespraak had beëin digd, werd het woord gegeven aan den burgemeester. Toen ik, aldus spr., van het comité de uitnoodiging ontving, de win kelweek te openen, bracht het mij in moei lijkheden, omdat ook dien zelfden avond in Leimuiden de opening zou plaats heb ben. Echter toen met Nieuwveen overeen gekomen was, dat de opening des avonds te negen uur zou geschieden, heb ik de uitnoodigng met vreugde aangenomen. Spr. is nu een weinig teleurgesteld en had ge dacht ook hier een geheel gevulde zaal aan te treffen, Het dcet hem echter genoegen, dat, niettegenstaande veel tegenwerking, het comité nog kans heeft gezien de win kelweek te houden. Spr. meent in het ope ningswoord van den voorz. den terugslag te vinden. Laat het een eerste eisch zijn,, op de hoogte te blijven en zich aan de tijdsomstandigheden aan te passen. Dat er de laatste jaren een winkelweek gehouden wordt, is een bewijs, dat er iets hapert en dat daarom juist deze reclame-campagne is opgezet, om de aandacht te vestigen op de plaatselijken middenstand. De winkelweek heeft to taak het publiek te toonen, dat het niet noodig is in grootere plaatsen zijn inkoopen te doen. Spr. hoopt, dat deze winkelweek een groot succes moge worden en verklaart deze geopend. Hierna wordt door dr. Nout nog enkele oogenblikken het woord gevoerd. Het heeft spr. verheugd, dat de winkeliers de moed nog niet verloren hebben en de vlag we derom in top halen. Spr. bepleit eveneens ter plaatse te koopen en hoopt dat alle in woners er zoo over zullen denken, dat ve len de étalages zullen bezien en bij 't vergelijken van de prijzen tot de conclusie zullen komen, dat het niet noodig is el ders hun inkcopen te doen. Tenslotte wordt nog het woord verleend aan den heer Muis, voorz. van de winkel week-commissie te Leimuiden. Uit de ge houden besprekingen meent hij op te mer ken, dat er verschillende stroomingen zijn. Spr. zegt het een noodzakelijke behoefte te vinden, dat de winkeliers zich aaneen sluiten en onderling een band leggen, om het zakenleven op peil te houden. Als het publiek op alles goed acht wil geven, zou den zij werkelijk zeggen: wij behoeven naar geen andere plaats te gaan. Daarom houd vol, heb moed. Ik hoop, dat deze winkelweek zoo mag slagen, dat zij, die zich hebben onttrokken het volgend jaar weer meedoen. De voorz. dankt de sprekers voor hun warme waardeerende woorden, brengt ver volgens dank aan de aanwezigen voor hun belangstelling. Alsdan deelt de voorz. nog mede, dat de rebus niet in de volgorde als in het win kelweekblad is aangegeven dienst opgelost te worden, maar dat hierin eenige veran dering is gebracht, zoodat de oplossing vol gens nummer van 123 moet geschieden. Wij hopen, dat de woorden van de spre kers, ten gunste van den middenstand ge sproken, hun doel niet zullen missen. UITHOORN. ■'•Geboren: Jan z. van P. Rynsburger en J. Schellingerhout. Ondertrouwd: Theodorus .Metselaar 25 j. en Anna Maria Schmitz 24 j. Overleden: Simon Anthonie Maria van der Zijden 23 j. Gerardus Stoeltjes 54 j wonende te Amsterdam, wed. van Johanna Maria Velder. Cornelis de Bruin 84 j. wedr. van Anna van Vliet. - Henena Maria van Dam 4 maanden. ZOETERWOUDE. R.-K. Vrouwenbond. Er bestaat ln den Vrouwenbond een onverflauwde actie van weldadigheid; de brei-actie genaamd. Vele vrouwen en meisjes breien met een bewonderenswaardigen ijver en met veie middelen worden de gelden verzameld, noo dig tot het aankoopen van de wol. De op brengst van de speldjes op het feest van Christus Koning en meerdere baten komen dit schoone liefdewerk ten goede. Gisteravond was er een tentoonstelling gemaakt en waren de leden van den Vrou wenbond bijeengeroepen om het vele en mooie breiwerk te komen bezichtigen. Met de bekende vrouwelijke koopmanschap was er een bijzondere aantrekkelijkheid voor deze bijeenkomst verbonden: vertoo- rnng van films door de „Droste's" Choco ladefabrieken. De opkomst was zeer bevredigend: een kleine honderd dames werden door de pre sidente, mevr. G. SchoutenKrom, wel kom geheeten. Voor zooveel liefde voor de arme men- schen dankte de presidente in het bijzon der mej. van Leeuwenvan Buuren, die zich het geheele jaar belast met de geheel© leiding van het werk, waarvan het'resul taat bestaat uit 124 wollen kleedingstuk- ken. Alle medewerksters kregen een dank woord. Wat een heerlijke voldoening moe ten deze dames wel hebben, te weten met ae koude winterdagen aan zooveel arme kinderen warme kleeding verschaft te heb ben; ook de weldoensters zullen in eenpa rige blijdschap deelen zulk een mooie daad vervuld te hebben. Ook dankte de presidente de dames van de tooneelclub en de handwerkclub van De Graal die fraaie handwerken hebben ge maakt waarvan nog een verloting zal ge houden worden. Was het wonder, dat er zoo'n vroolijke stemming in de zaal was? Zulk 'n mooi ver richt werk stemt tot tevredenheid en ware blijdschap. Zeer interessante films werden daarna vertoond en de Firma Droste gaf boven dien aan alle dames een doos met haar heerlijke producten. De Vrouwenbond kreeg nog reuzen-cho coladeletter die.het spreekt vanzelf verloot werden voor het schoone doel: de brei-actie. ZOETERWOUDE (H.-R.). St Jos. Gez.vereeniging. Het program ma voor de maand December is als volgt vastgesteld: Woensdag 1 Dec. St. Nicolaas- viering, prijsbiljarten, kaarten en schieten. Dinsdag 7 Dec. propaganda-film van „Concordia", toegang vrij. Woensdag 8 Dec. Na het Lof ontspan ning in de zaal. Woensdag 15 Dec. congregatie 8 uur, daarna ontspanning. Woensdag 22 Dec. lezing. Woensdag 29 Dec. congregatie; daarna ontspanning in de zaal. Katholieke jonge mannen van 16 tot en met 25 jaar, toont eens wat meer belang stelling voor de St. Joz. Gez.vereeniging. Zij, die nog geen lid zijn, kunnen zich ten allen tijde opgeven bij den vice-prae- ses of bij een der bestuursleden. Wij reke nen op u. ZWAMMERDAM Gevestigd: Mej. A. Verkuil C 68 van Nieuwkoop. Vertrokken: Mej. S. Wagenaar A 164 naar Bodegraven. Ge b o r e n: Alida d. van H. Jansen en A. Hoogendoorn Evertje Cornelia d. v. G. Schinkel en A. Heemskerk. Overleden: Annigje Bode, 64 j. echt- gen. van A. van Breene. (SPROOKJE) 87. De deuren stonden op een kier en waren met een haakje aan elkaar vastgema akt. Voorzichtig stiet ze met haar staf tegen het haakje en de deur ging geruischloos open. Op haar muilen ging ze naar binnen 88. Wat gebeurde er toch allemaal in dat stille paleis. Waarom wordt er toch niem and wakker? De heks sloop door de gangen van het groo te paleis en liep de trap af, zoo zacht, dat er geen treede kraakte.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9