Een strooper In de strik. Vreemde avonturen In de Zilker duinen OMGEVING BIOSCOPEN ZATERDAG 27 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Vluchten ol vechten. Met hangende pootjes keerden wij van onze nachtelijke jacht op stroopers uit de Zilk huiswaarts. Green scalp van een overwonnen ma rodeur bengelde aan de riem. Geen menschelijk wild was in velden of wegen te bespeuren geweest. De nachtwake in het duin hoe inte ressant ook was tevergeefsche moeite gebleken. Somber peinsden wij op de oorzaak van dezen tegenslag. Hadden wij verraad ge pleegd aan de geesten van onze voorvade ren, die niemendal kwaad er in zagen een konijn te stroopen? Hadden wij ons bij de verkeerde partij aangesloten en was onze plaats onder de vervolgden en gejaag- den? Ter bezwering van de verstoorde gees ten der stroopende voorvaders, beloofden wij nooit ofte nimmer meer te zullen ja gen op het edele menschenwild en niet zoodra was deze belofte aar. ons gemoed ontweid, of het gilde van d duinstroopers reikte ons vrank en vrij de broeder-hand. Wij zaten een sigaar te rooken in een duinvallei, die aan alle zijcen met donkere dennenbosschen was begroeid. De morgen was. voor het jaargetijde, on gewoon zacht. De bodem geurde als een leven-sterkende balsem; de prikkelende lucht van dorrend eikenblad en dennen- hars vervulde de duinkom. Een fazanten-haan, ergens verscholen in het dennenbosch, kraaide van pret en be haaglijkheid op dezen schoonen, vredigen morgen onbezorgd voor de toekomst en onbewust van het bestaan van poeliers winkels, waar zijn goud-gevederd stoffe lijk overschot binnenkort zou worden op gebaard. De fazanten-cocque kraaie nogmaals luid ruchtig, schudde zijn veren met veel ge raas in de diepte van 't stille boschtoen de regelmatige plof van menschen-voeten in het muilen pad hoorbaar werd. Een man liep -akelings langs mijn schuilplaats, zijn oogen zochten scherp de helling af, naar de plaats waar zoo even het overmoedige haantje zijn vreugde had gelucht. De man, een jonge kerel in een tamelijk sjofel pak, stond stil. Het scheen, of hij de lucht argwanend opsnoof om onraad te ruiken; zijn geheele lichaam was gespan nen tot waakzaamheid. Was het een vriend, of was het een vijand? In het gewoel *'an de stedelijke samenle ving zijn de mede-menschen ons onverschil lig; in de straten scheren wij langs elkaar, pardonneerend en hoeden-knippend. Maar wanneer iemand zich in volslagen een zaamheid waant, en een ander mensch ziet naderen, is zijn eerste aandrift óf vluch ten óf verdedigen. Het oer-instinct van den wilden Germaan, die en niet zonder re den in iedere onbekende een vijand ver moedde, overstelpt de nuchtere gedach- fengang: wat kan me nu in dezen moder nen tijd in het duin nog overkomen? Ofschoon ik ontelbare malen bij weer en ontij door de verlaten duinen tusschen Noordwijk en Zandvoort heb gezworven, komt toch iederen keer dat instinct van zelfbehoud op de proppen, zoodra een menschelijk wezen zich in het gezichtsveld afteekent. Een koddebeier heeft me eens een be nauwden middag bezorgd, toen hij me m de schemering hardnekkig achtervolgde (het was op verboden terrein) door bosch- jes en langs duinpaadjes. Telkens wanneer ik omkeek, was daar, zwart afstekend te gen den smeulenden avondhemel, de zwij gende gestalte van een man, van wien ik niet wist, wat hij ;n zijn schild voerde. Er loopen in het duin rare klanten rond van ander gehalte dan avonturierende journalisten Een bespottelijk figuur heb ik ook gesla gen op een rumoerigen winter-avond langs het van God en alle mei-jhen verlaten strand. Er was geen levende ziel te be speuren, toen plotseling in de snel-vallen- de duisternis een vormelooze, zwarte ge daante opdook, die zich als een klit aan mijn voetstappen hechtte. Stcnd ik stil, dan hield ook het vreemde wezen in, liep ik voort, dan kwam het zwarte spook halstar - rig achteraan. Het raadsel-achtige in deze verschijning was de volkomen zekerheid, dat niemand zich op het strand of de duinen had ver toond voor de duisternis viel. Die achtervolgende schaduw werkte langzamerhand zoo plukharend op mijn zenuwen, dat ik het op een loopen heb ge zet, om aan deze nachtmerrie te ontkomen! En de oplosing van het raadsel: een zee rob met een fiets volgeladen met wrak hout, die achter mij was afgestapt, omdat de opkomende vloed, het strand onberijd baar maakte,... Hij had mijn zonderlinge aanwezigheid op dat uur en bij zulk ontij evenzeer gewantrouwd als ik de zijne! Dat is het oer-instinct, hetwelk, alle bon den en organisaties ten spijt, in iederen onbekende een vijand ziet. Zoo stond daar, op dien kalmen herfst morgen, die vreemde man, waakzaam en op zijn hoede als een wild dier. Zijn hand'dook in de zij-zak van het vale colbertje, en te voorschijn kwam een gouden lus een strik! Ha! ha!, 't was een strooper, die, niet we tend, dat hij begluurd werd, aan het strik- ken-zetten was. Hij bukte naar den grond, en prutste dc strik in elkaar, volgens alle regelen van de kunst. Deze gelegenheid om op klaarlichten dag een strooper te vangen na een nacht van vruchteloos zwoegen, was te schoon om te laten ontsnappen. Met een minzaam en hart-veroverend: „Morgen, morgen!" rees ik op uit de duis tere diepte van mijn dennen-schuilplaats. Het eerste cogenblik leek het, of het oer- instinct van den strooper zich uiten zou in een poging om de rust-verstoorder te wur gen, maar aangezien zelfs voor een opper vlakkig menschenkenner het onderscheid tusschen een diender en een pennekrasser gemakkelijk te maken is, veranderde de man zijn plannen en beantwoordde hij mijn heilwensch. Een hoffelijk aangeboden sigaar bracht de verzoening; lustig de vredespijp dam pend liepen wij samen op. Stroopers heeten zwijgzaam, maar deze maakte daarop een uitzondering. Onder het vertellen van zijn heldenda den, leerde hij me de kunstgrepen van het strikken-zetten en van het naspeuren der „wissels", veel-betreden paadjes in het gras, langs welke het wild op voedsel uit trekt. „Daar heeft een konijn- geloopen. wees de strooper „En dat zijn de prenten van een haas". Alleen een ge oefend oog kon deze sporen ontdekken. „Maar ik heb 't al ezien, 't is hier niks eöaan", verklaarde mijn metgezel, in het alle g's wegmoffelende dialect van den duinrand. Kon de strooper stoffen op aangedikte verhalen van sluw ontvluchten aan de achtervolging der koddebeiers, toen wij een dwars-weg passeerden, kwam ik met m ij n geschiedenis voor den dag. Het was op die plek, dat verleden jaar omstreeks dezen tijd, een aanslag op mijn leven werd gepleegd. De middag was regenachtig en koud, en men kan het een jachtgezelschap, dat, beurtelings raak en mis-paffend, zich door de duin-valleien bewoog, niet al te kwa lijk nemen, dat het bij zulk een honden weer geen wandelaars in het duin ver vrachtte. Vol spanning en met ingehouden adem stonden de jagers te turen naar een ber- kenboschje, waarin een fazant zich ver scholen had, geen acht erop slaand, dat op het pad achter het boschje een pennekras ser, zich evenmin bewust van het gevaar, moeizaam voortstapte. Wat er toen gebeurde... ik zag een fa zant op de wieken komen en tegelijkertijd weerklonk de oorverdoovende ontploffing van een schot. Een ondeelbaar ocgenblik stond ik overdonderd en beduusd. Een fazanten-haan lag dood en roerloos in de onmiddellijke nabijheid; van mijn voorhoofd, kin en sla pen en van mijn beide handen vielen lauwe bloeddruppels in het witte zand. De consternatie was groot. Het ongeluk liep. Goddank, wonder-goed sf. Ofschoon mijn hoed met hagel-korrels was d-orzeefd, werden geen edele deelen geraakt. Met omzwachtelde kcp werd het edele wild naar Leiden getransporteerd. En sindsdien loop ik als een aangescho ten fazant door het duin, het hoofd vol hagelkorrels. ROLLAND. Korenbond „St. Willibrordus" Bestuur en afgevaardigden van den Ko renbond „St. Willibrordus" vergaderde in het R.K. Vereenigingsgebouw te Wassenaar (dorp), in welke vergadering, onder pre sidium van pastoor Tholenaar uitvoerig is gesproken over te houden zangersavonden enz. Besloten werd een zangersavond te houden cp Woensdag 15 December a.s. en wel in het parochiehuis te Katwijk aan den Rijn. Een spreker zal aangezocht worden een lezing te houden met als onderwerp „Adventsgedachte". Het muzikale gedeelte van den avond moet nog besproken en vastgesteld worden. Daarover binnenkort. Een plechtig Lof in de Parochiekerk zal aan den avond voorafgaan. Bij den Bond zijn aangesloten de koren van Wassenaar St. Willibrordus, St. Joseph, en de Goede Herder, St. Laurentius van Voorschoten, St. Jeroen te Noordwijk, St. Willibrordus te Oegstgeest en St. Jan de Dooper te Katwijk aan den Rijn. HILLEGOM Meer licht. Het adres aan den Raad om een betere verlichting is gisteren ver zenden. Er hebben 272 personen van allen rang en stand uit geheel de gemeente op geteekend. Vertrouwen we dat het succes mag hebben. Reizigers- en Inkoopersver. in het Bloem- bollenbedrijf. Vrijdagavond hield de R. I.V.I.B. een zeer goed bezochte vergade ring in „de Nachtegaal". De voorzitter, de heer H. G. Hoogervorst, hield een ope ningsrede. Medegedeeld wordt, dat de jon ge organisatie reeds 78 betalende leden telt en niet minder dan 23 donateurs. Uit de cij fers van den penningmeester blijkt, dat we een zeer mooie kas hebben, wat niet van elke jeugdige vereeniging kan worden ge zegd. Er is in de naaste toekomst nog zoo veel te bereiken, maar dan moet dit een aansporing zijn, om als één man onze ver eeniging te propageeren. Hierna volgt een breede uiteenzetting van de wijze, waarop het bedoelde Pen sioensfonds zal werken, waarbij de heer Matthijs, voorzitter van den Bond van No tarisklerken, welke bond reeds een goed werkend Pensioenfonds bezit, leerzame uit eenzettingen en nuttige wenken gaf. Na dat nog verschillende vragen waren ge steld en bevredigend beantwoord, werd een korte pauze gehouden. Hierna werd besproken de eventueele deelname van Kantoorbedienden aan de veilingen en op de Bloemistkantoren aan het Fonds (de Stichting). Besloten werd, ook deze als deelnemers toe te laten, doch slechts als donateurs der vereeniging en niet als lid. Vervolgens werd besloten de Koninklijke goedkeuring der Statuten aan te vragen Wat de Stichting van het Pensioensfonds betreft, zal het bestuur de zaken verder uit werken en op de eerstvolgende vergade ring met devinitieve voorstellen komen Nog werd aangenomen, dat jongelieden tot 21 jaar in het bedrijf werkzaam kunnen toe treden als adspirantlid. Zij zullen een la gere contributie betalen. Dit werd met ap plaus onderstreept. Hierna had onder groo- te animo de verloting plaats van wild en planten. Hierna sluiting. NOORDWIJK. Zilveren Huwelijksfeest. Het zilve- ven huwelijksfeest, op zich een zeer ge denkwaardige dag, komt gelukkig veel in onze samenleving voor; we behoeven het dus niet aan te merken als een groote bij zonderheid. Toch zijn er uitzonderingen op den regel en dit is wel het zilveren feest, hetwelk morgen Hannes de Haas en Adriana Paardekooper herdent. De bruidegom, welke reeds eerder 33 jaar was getrouwd geweest met Maria Hiep, daarna 5 jaar weduwnaar bleef, stapte op 64-jarigen leeftijd nog in het huwelijks bootje, zoodat hij thans op zijn zilveren feest de 89 jaar is gepasseerd en wat je noemt nog een krasse baas is. De bruid, welke 81 lentes telt, doet nog geheel al- I leen haar huishoudentje in hun huisje op de Wilhelminastraat, waar zij nu op so- I bere wijze doch rustig, hun ouden dag slijten. Wij verwachten, dat morgen velen zich gedrongen zullen gevoelen, het nog krasse paar te gaan complimenteeren. KATWIJK AAN ZEE. Geheime radiozender ontdekt. De Radio-controledienst in Den Haag heeft, na eenigen tijd onderzoekingen te hebben gedaan, een geheime radiozender ontdekt bij den heer J. in de M. A. de Ruij terstraat. Bedoelde persoon had reeds smas langen tijd door middel van deze ge heime zender berichten naar Amerika uit gezonden, welke berichten daar goed moeten zijn overgekomen. Met assistentie van de plaatselijke politie is de zendinstallatie in beslag genomen en proces-verbaal opge maakt. SASSENHEIM Biljarten. Voor de LBK speelde Oude Post I tegen Luto uit Lisse. De partijen v.'arcn als volgt: B. Schreuder (O. P.) 125 40 22 3.12 A Berk (Luto) 125 40 10 3.12 C. Guldemond 125 125 28 21 4.45 N. v. Velzen 60 28 6 2.14 J. v. Reisen 150 32 13 4.68 O. v. Eijk 124 32 22 3.84 J. v. d. Wiel (res.) 68 20 11 3.40 C. Th. Duivenvoorde 200 20 31 10.— Uitslag Nederlaagwedstrijd Oude Post II contra TOG uit Leiden: N. N. (TOG) 122 40 18 3.05 Chr. Homan (OP) 125 40 15 3.11 L. Lammens 150 22 25 6.81 B. Schreuder 125 22 26 5.68 N. N. 125 32 19 3.90 G. v. Diest 76 32 11 2,37 C. Pauw 150 49 17 3.06 A J. v. d. Wiel 150 49 24 3.06 TOG maakte dus een totaalwinst van 71 carb. NOOTDORP Feestavond R.K. Volksbond. Door den R.K. Volksbond, afd. Nootdorp werd Don derdagavond in het R.K. Vereenigingsge bouw aan den Veenweg een feestavond ge geven, toegankelijk voor leden en belang stellenden. Hoewel bij zulke gelegenheden de zaal gewoonlijk door het publiek geheel gevuld wordt, viel het op, dat dezen keer de be langstelling matig was. Dit was echter gelukkig geen oorzaak van een matige sfeer van gezelligheid, want tegen het ein de van den avond steeg de vroolijkheid steeds meer en uitte men dit door uit vol le borst de door de muziek ingezette lied jes mede te zingen. De avond werd geopend door den voor zitter, den heer Lindeman, waarna de zeereerw. heer pastoor een korte toespraak hield over den Ned. R.K. Volksbond, wier activiteit hij sinds jaren heeft gadegesla gen, waardoor groote bewondering en vvaardeering bij hem was gewekt voor het streven en werken van deze bond. De avend werd ingezet met enkele mu zieknummers, gespeeld door de R.K. mu- ziekvereenging „Gloria in Excelsis Deo", waarna de tooneelclub van den Volksbond een vertolking gaf van het tooneelspel „Haat". Het spel werd door het publiek zeer ge waardeerd en de dramatische handeling van het stuk bracht spanning enge lach, hetgeen in geen geval was te wijten aan de spelers, doch aan de verkeerde zienswijze van een gering deel van het publiek. Dit is een typisch en veel voor komend verschijnsel, wat echter den aan- dachtigen toeschouwer zeer stoort. Een dankbare rol was het spel van ge vangene no. 83, een veroordeelde wegens poging tot doodslag, bezeten van een dui- velsche haat tegen zijn werkgever, die zijn levensgeluk verwoestte. Waarom de werk gever zulks deed, bleef tot het einde van het stuk het greote vraagteeken voor den toeschouwer. Jammer, dat tenslotte zoo'n gewrongen motiveering als oplossing werd gegeven. Het publiek was echter voldaan, hetgeen bleek in het tweede gedeelte van den avond, bestaande uit eenige komische voor drachten en populaire liedjes. VOORSCHOTEN. Jeugdverkeersexamcm Gistermiddag kwam het comité voor het Jeugdverkeersexamen in het Raadhuis bij een onder leiding van den edelachtbaren heer M. T. Berkhout, Burgemeester alhier. Alle hoofden der verschillende scholen wa ren aanwezig. Met een kort woord opende de voorzitter deze bijeenkomst. Maandag а.s. zal alhier een vërkeersexamen worden afgenomen voor de leerlingen van de 7e klasse der verschillende scholen. Het exa men wordt schriftelijk en praktisch afgeno men, zoowel voor voetgangers als fietsers. Voor de leerlingen, die het examen voor voetgangers met gunstig gevolg afleggen, wordt een speldje beschikbaar gesteld en aan de fietsers wordt een diploma uitge reikt. 75 leerlingen nemen deel aan het exa men voor voetgangers, waaronder 47 leer lingen tevens aan het examen voor fiet sers. Het publiek wordt verzocht bij het houden van deze oefeningen hare welwil lende medewerking te verleenen, opdat al les in de beste orde kan verloopen. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Woensdag, 1 December 1937. des namiddags 8 uur. Agenda: 1. No tulen, 2 ingekomsti stukken. 3. Vergoeding ex artikel 13 der L.O. wet 1920. 4. Kas- geldleening 4e kwartaal 1937 en le kwar taal 1938. 5. Schadeloosstelling G. Lamboo. Ambtswoning Gemeentebode. 7. Huur woningen gemeente-veldwachters. 8. Over plaatsing Hoofd Openbare Lagere School Rijndijk. 9. Overplaatsing onderwijzeres O. L. School Rijndijk. 10. Wijziging ope ningsbalans dienst openbare werken. 11. Vervoer schoolkinderen Rijndijk. 12. Ver lenging weg langs Leidscheweg tegenover Beresteijn. 13. Overname grond van den heer G. W. J. Moorrees voor straataanleg. 14. Vrijstelling heffing voor kabels en dra den van radiocentrale over 1937. 15. Kerst- gave aan ondersteunde werkloozen. 16. Aanvaarding erfdienstbaarheid ten behoeve van het Wilhelminapark. 17. Comptabili- teitsbesluiten. 18. Rondvraag. Geboren: Trijntje, d. v. M.Ruijten- beek en E. v. d. Luit, Burg. Vernèdepark 27. Hella Margai3tha, d. r. P. H. G. Grüter en F. G. A. W. Böltes, Oranje kade 25. Anthonius Quirinus Franciscus, z. v. A. Q. v. Leeuwen en M. C. Looijestein, Donklaan 36. Gerardus Wilhelmus Cor- nelis, z. v. A. G. v. Leeuwen en M. C. Looijestein, Donklaan 36. Overleden: Cornelis Johannes van Leeuwen, echtgenoot van H. E. Brokke, alhier. Ingekomen: Wed. M. F. H. W. van Kol-Schutjes van 's-Gravenhage, Leidsche weg 285. J. v. d. Geest, van Wassenaar, Schoolstraat 44. M. Mühlbauer, van Rot terdam, Leidscheweg 552. E. Ch. Darbij van Haarlem, Leidscheweg 191. Mej T. Stuurman van Krommenie, Burg. Treub- straat 50. L. F. Stennekes, Pelgron van Brussel, Leidscheweg 191. H. J. Saris van Amersfoort, Bijdorpstraat 45. Mej. A. W. Uitslag van Naarden, Leidscheweg 94. Mej. G. Dümmerm.ann van Wassenaar, Noortheystraat 5. J. A. de Baat van Rotterdam, Leidscheweg 191. Mej. P. W. Zandvliet van Leiden, Haagweg 3. J. Visser van Voorburg, Duivenvoordestraat 10. E. Karn van Eindhoven, Leidsche weg 191. C. Vlugt van Sassenheim, i Leidscheweg 227. Vertrokken: Mej. C. P. v. Kempen I van Erasmusstraat 17 naar Leiden, Da Costastraat 41. Mej. A. H. Schmits van Willem de Zwijgerlaan 8 naar Nerl.-Indië. I N. van Leeuwen van Rijndijk 226 naar Zoeterwoude, Besjeslaan F16. Mej. J. F. M. van Ierscl van Veurscheweg 3 naar Den Haag, Dr. Kuijperstraat 4. E. de Braconier van Nes van Veurscheweg 285, I naar Driebergeh, Mr. Lunweberlaan 18. Mej. J. H. v. 4- Kleij van Leidscheweg 340 naar Zoeterwoude, Vlietweg E 16. Mej. M. Verdel van Leidscheweg 227 naar Wassenaar, Pr. v. Wiedlaan 12. Mej. C. M. v. d. Ham van Voorstraat 12 naar Voor- burg, Dr. Blookerstraat 7. WASSENAAR. TENTOONSTELLING VAN WERKLOOZEN-BEZIGHEID. „Een jubileum, waarmee men al dan niet blij kan zijn". Vrijdagmiddag te 3)4 uur had in het Werkhuis aan het Plein de opening plaats van de tentoonstelling van Werkloozen- bezigheid. In zijn openingswoord wees de voorzit ter van het comité, de heer G. P. G. van Leeuwen er op, dat deze tentoonstelling, de 9de in de rij, een jubileumtentoonstel ling is omdat Werkl.-bezigheid thans 5 jaar bestaat. Spr. verwelkomt den Burgemees ter, die de eerste tentoonstelling en ook eenige nadien heeft geopend en thans we derom bereid is gevonden. Spr. dankt allen, die 5 jaar lang, vaak op ontroerende wijze, geholpen hebben. Deze tentoonstelling staat alweer op hooger peil dan voorgaande. Op waarWjk geestige wijze dankt spr. voor de hulp die steeds is geboden door de fa. Ruijs en Co. (de heer D. Th. Ruijs en D. de Gans), welke firma hij voor philantropische doeleinden kan aanbevelen. Spr. dankt de Vrouwenvereeniging tot bevordering van het geestelijk sociaal leven, die de gordijnen enz. voor de villa vervaardigden en die nog voor de aflevering een aandeel in de winst aanboden, groot ƒ230.Spr. beveelt ook dit grootbedrijf aan. Na dan nog dank ge bracht te hebben aan den leverancier van kolen en verf, besluit spr. met dank aan de Pers. Burgemeester Wiegman zegt, dat men al of niet blij kan zijn met dit 5-jarig bestaan het was prettiger geweest als het niet zoo lang had geduurd doch men heeft het dan als een minder aangenaam feit te aan vaarden. Gedurende haar bestaan is Werk- loozen-bezigheid een groot goed geweest. Het bezoek van Rijksminister Selte uit Duitschland aan ons land memoreerend, alsmede diens bewondering voor hetgeen hier geschiedt voor de werkloozen en in uitvoering van groote werken haalt spr. aan hetgeen op de afsluitdijk der Zuiderzee in een monument is gegrifd: „Een volk dat werkt, bouwt aan zijn toekomst". Dat is ook toepasselijk op Werkloozen-bezig- heid. In ons land is voor de bestrijding van werkloosheid zeer veel gedaan en zoo ook op alle gebied, hetgeen culmineert in de woorden van den Minister van Sociale Za ken: werkend Nederland voor werkloos Nederland. Inderdaad deed werkend Ne derland wat mogelijk was. Wassenaar bleef niet achter, integendeel, in weinig ge meenten is gedaan als hier. Spr. herinnert aan de werkverschaffing in Duinrell, de cursussen voor jeugdige werkloozen, de kookcursussen voor vrouwen van werkloo zen, het kleedingcomité en een op komst zynde vadercursus. Maar vóór dat dit alles bestond en begonnen was en ervaring was verkregen, bestond reeds werkloozen-bezig- heid. Dat is het allereerste geweest wat in deze gemeente is begonnen en was ook in het land het eerste wat op deze wijze werkt, n.l. de werkloozen te maken tot werkende menschen. die bouwen aan hun toekomst. Spr. huldigt daarvoor het comité en bij zonder den voorzitter voor diens bezielen de leiding. De gestadige vooruitgang is, be zien over 5 jaren, een geweldige. Aanvan kelijk tastend en moeilijk, maar steeds met enthousiasme en bezieling door den heer v. Leeuwen geleid, is dit werk blijven bestaan en is op dat gebied een voorbeeld gewor den. Wat hier door niet-vakkundigen is be reikt, is bijna niet te gelooven. 'Wat de werklooze werkers, bouwend aan hun toe komst, hier hebben verricht, heeft niet al leen geluk gebracht aan henzelf, maar ook aan mede-werkloozen, aan arme gezinnen, die verblijd zijn met speelgoed en groen ten, benevens bloemen voor arme zieken. Zij hebben een groot goed weten te berei ken. Spr. besloot met den wensch, dat de werkloosheid zou mogen verdwijnen, zoodat Werkl.-bezigheid niet meer noodig was, wenschte financieel welslagen en nog meer bekendheid, opdat nog meer doen door werkend Nederland voor werkloos Neder land, moge worden verwezenlijkt. Spr. hoopt, dat de tentoonstelling moge zijn een succes en voor comité en voorzitter een groote voldoening. De heer van Leeuwen sprak een dank woord, waarbij hij de hem persoonlijk ge brachte hulde verdeelt over hen die hielpen en steunen. Spr. heet nog welkom den Zeer eerw. heer Pastoor Tholenaar, die tijdens de rede van den Burgemeester was bin nengekomen, en die ook bij de opening van de eerste tentoonstelling mee heeft ge opend. Ondanks zijn 83-jarige jeugd is hij een voorbeeld om hier aanwezig te zijn. Spr. hoopt, dat hij trouw zal blijven mee- openen. Hierna werd een rondgang over de ten toonstelling gemaakt, die een verrukking biedt wat den aard, de soort en de kwaliteit van het speelgoed betreft. Een groote, ge heel volgens de eischen, zoowel exterieur als interieur, vervaardigde villa, met tuin aanleg en vijvers, maakt terecht aller be wondering gaande. Foto's uit het verleden van Werkloozen-bezigheid zijn een even aardige als interessante wandversiering. Een bezoek aan deze alleszins bezienswaar- 1 dige tentoonstelling zij van harte aan onze lezersen lezeressen aanbevolen. 1HEATER HOOFF1LMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Nancy Steele wordt vermist (Peter Lor re, Victor Mc Laglen) Puberteit (Gaby Morlay, Charles Vanel). Emotioneele film. Karakter film. Dag. 8—11 uur, Zon dags bovendien 2—7 uur, Matinée, Zaterd. en Woensd. 2 uur Goedgekeurd v volwassenen. Luxer. Groote dwaasheden (Paula Wessely) Golddiggers 1937. (Dick Powell, Joan Blondel). Speelfilm Showfilm Dag 811 uur Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd Woensdag en Donderdag. Toelaatbaar v. volwassenen. Casino: Trianon: Sweet Music (Ann Dvorak). De wet van de prai rie (Dick Foran). Showfilm Wild-West- film. Dag. 8—11. Zondags '.ovendien 4—7 en 811 uur. Matinée 'ate: Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd v volwassenen Afgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8